What to wear???

Sve o kulinarstvu, o uređenju stana, o modi...

Moderator: anex

Post Reply
User avatar
alica.k
Posts: 8807
Joined: 09/05/2007 17:20
Location: Calexico :D

#3901 Re: What to wear???

Post by alica.k »

miss sixty su ubjedljivo najizdrzljivije farmerice sto postoje. i moje su jos zive a ima im odreda po 10 i vise godina. samo jedne su se poderale, i to jer sam ih nosila 24/7
surajaa
Posts: 603
Joined: 23/11/2006 16:07

#3902 Re: What to wear???

Post by surajaa »

ladyblue18 wrote:
wewa wrote:jel zgodna prilika da kazem da me ne zanima niti humanitarni rad ruskih, a bome ni inih oligarha?

diviti se stilu kupljenom takvim novcem je kao biti fasciniran cipelama imelde marcos ili kolekcijom haljina gospodje causesku...
:mrgreen:

Btw Britney bogata nasljednica...sta je naslijedila, farmu krava? :-? :zoka:

Hadzinice, Harisa imas na vise mjesta po gradu, meni je najbilizi kod Telala, na kraju Bravadziluka se nalazi sa desne strane.
Haris je nesto kao SHS aj ges...ja kad god sam usla jos brze sam izasla jer hem je radnjica mala, hem pude puno teta koje se tuku haman za komad odjece i onda ja samo :run: ali da je jeftin, jes.
Poredjenje dvije bogate nasljednice se odnosilo na Dumu i Hilton, kao sto tekst i stoji iznad slike, Britney je dosla kao roll model nekog ko ima novac, slavu i sve dostupne stiliste, no nekako joj ne ide nikako...

Ne razumijem tvoju nadrndanost, (ne odnosi se samo na ovaj post) citala sam ovaj forum i dok nisi postala taj cuveni moderator...i sigurno si djelovala prizemnije...mama, mama, kada odrastem zelim biti moderator, strasno :roll:

Moje puno pravo da se divim kome hocu, cak i ruskoj oligarhiji, zao mi je sto to visoko moralnoj teti s foruma smeta...
User avatar
hadzinicasa
Posts: 13620
Joined: 08/11/2005 16:08
Location: u tranziciji

#3903 Re: What to wear???

Post by hadzinicasa »

alica.k wrote:miss sixty su ubjedljivo najizdrzljivije farmerice sto postoje. i moje su jos zive a ima im odreda po 10 i vise godina. samo jedne su se poderale, i to jer sam ih nosila 24/7
a imal' ih đe kupit' sad?
User avatar
alica.k
Posts: 8807
Joined: 09/05/2007 17:20
Location: Calexico :D

#3904 Re: What to wear???

Post by alica.k »

hadzinicasa wrote:
alica.k wrote:miss sixty su ubjedljivo najizdrzljivije farmerice sto postoje. i moje su jos zive a ima im odreda po 10 i vise godina. samo jedne su se poderale, i to jer sam ih nosila 24/7
a imal' ih đe kupit' sad?
ne :(

suraja, sve to lijepo i ok, al nemoj u nedostatku argumenata da vrijedjas na licnoj osnovi. bezze. slika od paris ti se ne vidi inace.
User avatar
hadzinicasa
Posts: 13620
Joined: 08/11/2005 16:08
Location: u tranziciji

#3905 Re: What to wear???

Post by hadzinicasa »

kao što rekoh nema ništa kvalitetno kupiti u ovoj rupi
ili je škart kvalitetom ili je precijenjeno do zla Boga.

bljak.
User avatar
wewa
Posts: 14767
Joined: 27/05/2010 15:20
Location: djah na brdu, djah u ravnici

#3906 Re: What to wear???

Post by wewa »

surajaa wrote:
ladyblue18 wrote:
wewa wrote:jel zgodna prilika da kazem da me ne zanima niti humanitarni rad ruskih, a bome ni inih oligarha?

diviti se stilu kupljenom takvim novcem je kao biti fasciniran cipelama imelde marcos ili kolekcijom haljina gospodje causesku...
:mrgreen:

Btw Britney bogata nasljednica...sta je naslijedila, farmu krava? :-? :zoka:

Hadzinice, Harisa imas na vise mjesta po gradu, meni je najbilizi kod Telala, na kraju Bravadziluka se nalazi sa desne strane.
Haris je nesto kao SHS aj ges...ja kad god sam usla jos brze sam izasla jer hem je radnjica mala, hem pude puno teta koje se tuku haman za komad odjece i onda ja samo :run: ali da je jeftin, jes.
Poredjenje dvije bogate nasljednice se odnosilo na Dumu i Hilton, kao sto tekst i stoji iznad slike, Britney je dosla kao roll model nekog ko ima novac, slavu i sve dostupne stiliste, no nekako joj ne ide nikako...

Ne razumijem tvoju nadrndanost, (ne odnosi se samo na ovaj post) citala sam ovaj forum i dok nisi postala taj cuveni moderator...i sigurno si djelovala prizemnije...mama, mama, kada odrastem zelim biti moderator, strasno :roll:

Moje puno pravo da se divim kome hocu, cak i ruskoj oligarhiji, zao mi je sto to visoko moralnoj teti s foruma smeta...
ti se divi, ja ne moram. it's a free world, and opinon is like an asshole, everyone's got one. :D
User avatar
alica.k
Posts: 8807
Joined: 09/05/2007 17:20
Location: Calexico :D

#3907 Re: What to wear???

Post by alica.k »

hadzinicasa wrote:kao što rekoh nema ništa kvalitetno kupiti u ovoj rupi
ili je škart kvalitetom ili je precijenjeno do zla Boga.

bljak.
tacn tako, i kad imas para i volje da nesto kupis, nemas gdje. eno i u springfieldu su povukli zensku odjecu (u tuzli jos ima). dna gdje je bilo miss sixty i killah, pa onda miss selfridge i DP zatvoreni. lindex vala i nema neki strasan izbor, s vremena na vrijeme naleti nesto dobro. mango precijenjen za onakav nekvalitet. tally, terra nova, orsay, new yorker da ne pricam. imam osjecaj da umire grad, kad nam se izbor trgovine i azel otvaraju u centru.
User avatar
Théa
Posts: 65
Joined: 30/11/2004 02:38

#3908 Re: What to wear???

Post by Théa »

hii hihi
it's a free world, and opinon is like an asshole, everyone's got one.
shin
Posts: 7118
Joined: 19/09/2005 10:52

#3909 Re: What to wear???

Post by shin »

Théa wrote:hii hihi
it's a free world, and opinon is like an asshole, everyone's got one.

Pogotovo ''opinioni'' bazirani na modnim magazinima (iliti misljenje rezirano od strane druge osobe), jelde?
User avatar
anestezija123
Posts: 193
Joined: 06/10/2011 17:16

#3910 Re: What to wear???

Post by anestezija123 »

alica.k wrote:
hadzinicasa wrote:kao što rekoh nema ništa kvalitetno kupiti u ovoj rupi
ili je škart kvalitetom ili je precijenjeno do zla Boga.

bljak.
tacn tako, i kad imas para i volje da nesto kupis, nemas gdje. eno i u springfieldu su povukli zensku odjecu (u tuzli jos ima). dna gdje je bilo miss sixty i killah, pa onda miss selfridge i DP zatvoreni. lindex vala i nema neki strasan izbor, s vremena na vrijeme naleti nesto dobro. mango precijenjen za onakav nekvalitet. tally, terra nova, orsay, new yorker da ne pricam. imam osjecaj da umire grad, kad nam se izbor trgovine i azel otvaraju u centru.
Potpisujem sve napisano. Kupovina odjece u Sarajevu i u BiH generalno je cista frustracija.
User avatar
wewa
Posts: 14767
Joined: 27/05/2010 15:20
Location: djah na brdu, djah u ravnici

#3911 Re: What to wear???

Post by wewa »

alica.k wrote:
hadzinicasa wrote:kao što rekoh nema ništa kvalitetno kupiti u ovoj rupi
ili je škart kvalitetom ili je precijenjeno do zla Boga.

bljak.
tacn tako, i kad imas para i volje da nesto kupis, nemas gdje. eno i u springfieldu su povukli zensku odjecu (u tuzli jos ima). dna gdje je bilo miss sixty i killah, pa onda miss selfridge i DP zatvoreni. lindex vala i nema neki strasan izbor, s vremena na vrijeme naleti nesto dobro. mango precijenjen za onakav nekvalitet. tally, terra nova, orsay, new yorker da ne pricam. imam osjecaj da umire grad, kad nam se izbor trgovine i azel otvaraju u centru.
znam da je glupo radovati se novim trznim centrima, ali eto ja se iskreno nadam da ce biti nesto novo i normalno u SCC-u na M. Dvoru.
neizmjerno mi je glupo sto moram obici 10 radnji da bi mi se svidjela jedna majica, a da ne velim kakve (porodjajne) muke imam kad trazim hlace..
User avatar
hadzinicasa
Posts: 13620
Joined: 08/11/2005 16:08
Location: u tranziciji

#3912 Re: What to wear???

Post by hadzinicasa »

alica.k wrote:
hadzinicasa wrote:kao što rekoh nema ništa kvalitetno kupiti u ovoj rupi
ili je škart kvalitetom ili je precijenjeno do zla Boga.

bljak.
tacn tako, i kad imas para i volje da nesto kupis, nemas gdje. eno i u springfieldu su povukli zensku odjecu (u tuzli jos ima). dna gdje je bilo miss sixty i killah, pa onda miss selfridge i DP zatvoreni. lindex vala i nema neki strasan izbor, s vremena na vrijeme naleti nesto dobro. mango precijenjen za onakav nekvalitet. tally, terra nova, orsay, new yorker da ne pricam. imam osjecaj da umire grad, kad nam se izbor trgovine i azel otvaraju u centru.
apsolutno se slažem.
ja rijetko, ali stvarno rijetko kada naletim na nešto kvalitetno. sve je sintetika, lycra, poliester, šavovi ukrivo.... Ako ćeš bilo šta kvalitetnije onda je nenormalno skupo. Gledam crni kaput, nepoznate marke ali sastav 60% vuna - 40% angora - 600 KM!
Kupila sam farmerke na trapez jesenas u Mangu - ukrivo šivane, šav mi dođe na po' noge - išla da zamijenim - serijski sve iste. rekla sam nikad više.

u Azelu nekad nešto nađem, ali to platim skuplje jer biram materijale.... moraću se stvarno prebaciti na online kupovinu.
shin
Posts: 7118
Joined: 19/09/2005 10:52

#3913 Re: What to wear???

Post by shin »

Ja sam prije godinu negdje ovdje prozvo mango za nekvalitet, samo znam da su me napale ko kusturicu.
User avatar
Théa
Posts: 65
Joined: 30/11/2004 02:38

#3914 Re: What to wear???

Post by Théa »

Meni je Azel super, sve sto sam kupila sa linije women mi je odlicno i kao novo. Kod zare basic proizvodnje mozete naci vise mjesanih materijala, dok recimo linija women je znatno skuplja cak i u pravim zara prodavnicama, a naravno mnogo su kvaliteniji materijali, sve haljine koje sam kupovala su bile od dobrog kvaliteta, inace se grozim vjestackih. pa makar nista na sebe ne stavila.
User avatar
hadzinicasa
Posts: 13620
Joined: 08/11/2005 16:08
Location: u tranziciji

#3915 Re: What to wear???

Post by hadzinicasa »

a što nam se prodavačice razumiju u materijale to je čudo jedno.
neki dan pitam je li prirodni materijal - ona okrenu etiketu - viskoza, kaže - nije!
:)

reko kako nije?
kaže pa to vam je sintetika :))))
User avatar
alica.k
Posts: 8807
Joined: 09/05/2007 17:20
Location: Calexico :D

#3916 Re: What to wear???

Post by alica.k »

shin wrote:Ja sam prije godinu negdje ovdje prozvo mango za nekvalitet, samo znam da su me napale ko kusturicu.
zavisi sta je u pitanju, ali generalno je nekvalitet ako gledas cijene. imaju oni i kvalitetnih stvari ali i to je precijenjeno kod njih. oni bi valjda trebali da ciljaju na tu neki srednju klasu, ljudi koji imaju para, al nisu bogati, medjutim nekad kad im vidim cijene, uopste nemam taj dojam.
User avatar
MersY
Posts: 295
Joined: 21/12/2011 15:08

#3917 Re: What to wear???

Post by MersY »

a zamislite kako je tek trudnicama teško naći nešto za sebe u našim šugavim radnjama...dobro je pa ne hodamo u vrećama toliko izbora imamo kao trudnjače :)
shin
Posts: 7118
Joined: 19/09/2005 10:52

#3918 Re: What to wear???

Post by shin »

alica.k wrote: zavisi sta je u pitanju, ali generalno je nekvalitet ako gledas cijene.
Nekvalitet je nekvalitet, povoljna cijena ga ne moze uciniti kvalitetnim. Jednostavno, sve je sugavo i ako naletis na pamuk vidis da je za dva pranja.
User avatar
Partizzanka
Posts: 2732
Joined: 14/01/2011 09:01

#3919 Re: What to wear???

Post by Partizzanka »

nije to samo mango
i him je takav i lindex i svi ostali ovi srednje klase

uzmes H&M majcu za ramena i vidis da je sva ko makaron uvijena :) odose savovi preko ledja haman
nigdje veze!

a opet gdje ces za majcu dati 100km
User avatar
alica.k
Posts: 8807
Joined: 09/05/2007 17:20
Location: Calexico :D

#3920 Re: What to wear???

Post by alica.k »

shin wrote:
alica.k wrote: zavisi sta je u pitanju, ali generalno je nekvalitet ako gledas cijene.
Nekvalitet je nekvalitet, povoljna cijena ga ne moze uciniti kvalitetnim. Jednostavno, sve je sugavo i ako naletis na pamuk vidis da je za dva pranja.
pazi malo, ako das 15-20KM za majicu i ne ocekujes da je od zlata i svile. to je rizik koji ljudi preuzimaju na sebe kad kupe tako nesto.
al ako das 75, 80KM koliko neke majice kostaju u mangu, ocekujes barem nesto kvalitetnije.
shin
Posts: 7118
Joined: 19/09/2005 10:52

#3921 Re: What to wear???

Post by shin »

Mada je newyorker sampion bofl robe (ako uspijes naci nesto da ti se svidja). :D
User avatar
hadzinicasa
Posts: 13620
Joined: 08/11/2005 16:08
Location: u tranziciji

#3922 Re: What to wear???

Post by hadzinicasa »

alica.k wrote:
shin wrote:
alica.k wrote: zavisi sta je u pitanju, ali generalno je nekvalitet ako gledas cijene.
Nekvalitet je nekvalitet, povoljna cijena ga ne moze uciniti kvalitetnim. Jednostavno, sve je sugavo i ako naletis na pamuk vidis da je za dva pranja.
pazi malo, ako das 15-20KM za majicu i ne ocekujes da je od zlata i svile. to je rizik koji ljudi preuzimaju na sebe kad kupe tako nesto.
al ako das 75, 80KM koliko neke majice kostaju u mangu, ocekujes barem nesto kvalitetnije.
zato ne dajem toliko. niti bih dala.
evo moram pomenuti i Naf-Naf - kupila pamučnu crnu rolku - nakon 3 pranja - siva, izblijedila.
User avatar
wewa
Posts: 14767
Joined: 27/05/2010 15:20
Location: djah na brdu, djah u ravnici

#3923 Re: What to wear???

Post by wewa »

od koliko-toliko normalnih brendova meni su dobri tom tailor, esprit, ponesto benetton, zara... moze se naci odjece solidnog sastava, ali su cijene normalne tek na snizenju, meni bar.
User avatar
anestezija123
Posts: 193
Joined: 06/10/2011 17:16

#3924 Re: What to wear???

Post by anestezija123 »

Cijene u ovim nasim radnjama o kojim pricamo su presmijesno visoke. Stvari u njima vrijede tek na snizenjima oko 70%. Realno. Inace sam pocela izbjegavati da kupujem ovdje, pri tome ne mislim samo na odjecu, nego i na tehnologiju itd. Deru nas k'o macke. :) Na kraju se vise isplati otici negdje vani, sve sa kartom do i nazad. :)
Cak vise nije stvar i u tome koliko ko ima para. I kad imam jednostavo NE ZELIM da platim obicnu majicu 50 maraka (a ima ih i po 200 :-) ) Ili kapa od 100 KM. Obicna, bezvezna kapa koju mozes isplesti. Kako da ne padam u nesvijest. :-) :-)
User avatar
swirl
Posts: 1534
Joined: 15/01/2009 13:48
Location: Sarajevo

#3925 Re: What to wear???

Post by swirl »

Nedavno udjoh u Morgan radnju, i sjetih se cuvene punice Safeta Susica kada je otvorila butik u Staklenom gradu sa Morganovim stvarima, koje su u stvari u ravni malo ispod Manga. Koje je ona pare naplacivala, to je haos bio. E isto tako danas i taj NAF NAF, koji ne da uzima, nego uzima lopatom, vani su cijene u NAF NAF (Francuska i Belgija) bar 30% nize. Sto se tice Azela, da postoji Zara u Sarajevu, niko ne bi ni usao u Azel, ovako daj sta das. H&M je cisti bofl, kad im vidis reklamu na tv, rekao bi covjek da je DIOR, uzivo bezveze, a i ako valja, nakon nekoliko pranja se pretvori u krpu. itd itd itd Mogla bih do sutra o ponudi sarajevskih prodavnica, ali sta da se radi, kada nema bolje.
Last edited by swirl on 22/02/2012 14:42, edited 1 time in total.
Post Reply