pa podrazumjeva se ako gledas ta dva kanala da ti prijevod ni ne trebaMuflon wrote:A negdje nije ni jedan, kao npr na Discovery World i Discovery Science...link wrote:I jedan i drugi, odaberes koji zelis.cancel wrote:Čiji prijevod ide na lokaliziranim kanalima, hrvatski ili srpski?
BHTelecom All About
Moderator: Benq
-
sjooba
- Posts: 26
- Joined: 13/06/2011 14:29
- Location: vuglash
#3901 Re: MojaTV BHtelecom
- jyqan
- Posts: 255
- Joined: 01/06/2011 13:22
#3902 Re: MojaTV BHtelecom
imam wireless modem tplink
kad su mi spajali moju tv, ostala veza sa utpom i sad kad sam ih zvao da mi konfigurišu bežično, kažu da to ne spada u uslugu moja tv (konfiguracija bežičnog modema), ali da to mogu sam sebi
imam uputstvo, ali odmah pri pokušaju da ukucam adresu 192.168.1.1 ne dešava se ništa, kao da ne mogu pristupiti stranici.
ima li neko da pomogne, stepbystep?
kad su mi spajali moju tv, ostala veza sa utpom i sad kad sam ih zvao da mi konfigurišu bežično, kažu da to ne spada u uslugu moja tv (konfiguracija bežičnog modema), ali da to mogu sam sebi
imam uputstvo, ali odmah pri pokušaju da ukucam adresu 192.168.1.1 ne dešava se ništa, kao da ne mogu pristupiti stranici.
ima li neko da pomogne, stepbystep?
- ala7
- Posts: 1384
- Joined: 04/03/2011 16:12
- Location: 43°52′0″N 18°25′0″E
#3903 Re: MojaTV BHtelecom
Pogledaj na par stranica unazad imas step by step.. pozdravjyqan wrote:imam wireless modem tplink
kad su mi spajali moju tv, ostala veza sa utpom i sad kad sam ih zvao da mi konfigurišu bežično, kažu da to ne spada u uslugu moja tv (konfiguracija bežičnog modema), ali da to mogu sam sebi
imam uputstvo, ali odmah pri pokušaju da ukucam adresu 192.168.1.1 ne dešava se ništa, kao da ne mogu pristupiti stranici.
ima li neko da pomogne, stepbystep?
- Zvek
- Posts: 1494
- Joined: 16/10/2010 19:58
#3904 Re: MojaTV BHtelecom
Je li ovo kompletna ponuda Moja TV kanala? http://www.mojatv.ba/lista_programa.html
Gori su od Telemacha sa ovim lokalnim kanalima.
Gori su od Telemacha sa ovim lokalnim kanalima.
-
Mustafapasa
- Posts: 1078
- Joined: 16/06/2010 11:19
#3905 Re: MojaTV BHtelecom
ima vise kanala, npr NOVA tv...nije update-ovano...Zvek wrote:Je li ovo kompletna ponuda Moja TV kanala? http://www.mojatv.ba/lista_programa.html
Gori su od Telemacha sa ovim lokalnim kanalima.
meni su licno domaci kanali drazi nego npr NOVA tv i sl, jer ovo su ipak domaci ljudi koji eto nesto pokusavaju raditi, pa kako tako, dok od noveTV nemam nista...da ne pocinjemo sad raspravu, kad se ima para i ledja koja te guraju, onda je lahko sve...
-
Mustafapasa
- Posts: 1078
- Joined: 16/06/2010 11:19
#3906 Re: MojaTV BHtelecom
u ovisnosti od komponente:neki wrote:Moze li se preko pretplate MojaTV kupiti vise opreme (npr telefon i laptop) na rate odjednom, ili tek kad otplatis jednu stvar mozes uzeti drugu kao sto je na bhmobile?
http://www.bhtelecom.ba/portalnovost+M53e0da5a409.html
- Zvek
- Posts: 1494
- Joined: 16/10/2010 19:58
#3907 Re: MojaTV BHtelecom
19 kanala koje ne gledaju ni njihove gazde, stvarno previše.
Ima li u tom proširenom spisku kanala B92, RTS 1, 2?
Ima li u tom proširenom spisku kanala B92, RTS 1, 2?
-
Muflon
- Posts: 145
- Joined: 24/03/2011 16:12
#3908 Re: MojaTV BHtelecom
Naporno mi razmišljat na engleskom, ne mogu da se udubim u problematikusjooba wrote: pa podrazumjeva se ako gledas ta dva kanala da ti prijevod ni ne treba
- ala7
- Posts: 1384
- Joined: 04/03/2011 16:12
- Location: 43°52′0″N 18°25′0″E
#3909 Re: MojaTV BHtelecom
Discovery Science i World su pravo cool kanali.. Pored raznoraznih dokmentaraca, naucis i engleski ,čak.... Mozda nam puste na češkom da nije monotono 
- neo7
- Posts: 2750
- Joined: 20/01/2010 17:20
#3910 Re: MojaTv BH telecom
Pozziceman2010 wrote:Za kombinaciju planet adaptera i siemens gigaset-a potrebno je uraditi sljedece da bi radila prezentacija na telefonskom aparatu:
Pritisnuti MENU i onda unijeti kod ,bez razmaka. Nakon unosa prvog dijela na displeju ce se pojaviti EEPROM , samo nastaviti unos do kraja i na kraju potvrditi sa OK.
Gigaset- S 790
<MENU> *#05#4762001362703522643450 <OK>
Danas sam dobio Siemens Gigaset s790 i zelim da ga podesim... Koje postavke i sta da ukljucim preporucujete ?
Mene prvenstveno zanima kako da aktiviram prikaz pozivaoca (ne mogu pomoci ovog koda, nista ne otvori jer kada stisnem menu, pa restku pa kada dodjem do broja 5 otvori poruke) i kako da aktiviram onu uslugu nadoplate kredita preko MojaTV paketa...
Kada posaljem sms na ovaj broj nista se ne desava...Aktivacija SMS poruka se vrši slanjem poruke sadržaja Start na broj 900. Ukoliko je prijava uspješno završena, korisnik će dobiti poruku od SMS centra Drago nam je što ste izabrali BH Line box uslugu
-
Muflon
- Posts: 145
- Joined: 24/03/2011 16:12
#3911 Re: MojaTV BHtelecom
Jao, pa to sam potpuno zaboravio, znači nema šanse da šaljem poruke sa fixnog otkako sam uveo mojaTV prije godinu i nešto. I kod mene ovaj fol sa 900 ne prolazi...
- neo7
- Posts: 2750
- Joined: 20/01/2010 17:20
#3912 Re: MojaTV BHtelecom
Postoji, samo ni kod mene ne prolazi ovaj fol
Ne znam kao da uradim...
jedino sto se desilo to je da me je zvao broj 900 lol...javim se a on suti
jedino sto se desilo to je da me je zvao broj 900 lol...javim se a on suti
-
adnan_hz
- Posts: 679
- Joined: 15/03/2008 22:10
#3913 Re: MojaTV BHtelecom
Ma ja zbog staraca samo uvodim ovu MojaTv. Naravno njih zanima samo ova besplatna fiksna u okviru Bhtelecom mreze a za net boli briga
. Mene samo nervira sto svako selo svoj kanal ima na MojaTv.
zanima me samo da je li je sve ovo tacno kako su naveli u vezi ovog full paketa ili ima nekih zamki???
zanima me samo da je li je sve ovo tacno kako su naveli u vezi ovog full paketa ili ima nekih zamki???
-
ZEKI-RIKI
- Posts: 128
- Joined: 07/04/2006 02:43
- Location: Sarajevo/Mejtas
#3914 Re: MojaTV BHtelecom
Za moja 4 mjeseca koristenja,uglavnom je tacno,racuna bi ti trebao biti oko 65 km,za fiksni je extra,pricas do bezvjesti za 0 KM.....ponekad ima malo sustanja,prekidanja,ali generalno se isplati.Kod mene dva tinejdzera u kuci pa pocesto onih 10 km za pozive mobitela prekoracim,pa i racun bude veci.imam i ratu kredita za mob.,racun bude oko 80-85 km,toliko sam do unazad 4 mjeseca placao samo fiksni,tako da sam zadovoljan.adnan_hz wrote:Ma ja zbog staraca samo uvodim ovu MojaTv. Naravno njih zanima samo ova besplatna fiksna u okviru Bhtelecom mreze a za net boli briga. Mene samo nervira sto svako selo svoj kanal ima na MojaTv.
zanima me samo da je li je sve ovo tacno kako su naveli u vezi ovog full paketa ili ima nekih zamki???
TV Kanali ok,izbor sportskih kanala dovoljan,kvalitet slike mi je bolji nego kod Telemax-a/koje sam koristio prije moje-tv/.Internet za ono sto ja koristim/najcesce samo surfanje/bez ijedne zamjerke.
pozzz
- malawi
- Posts: 153
- Joined: 18/06/2011 17:29
#3915 Re: MojaTV BHtelecom
zovi podrsku na 1422. kod mog jarana je bila ista situacija, pa smo zvali 1422. morali smo neke parametre u modemu Bilion da podesimo. mi smo napravili iz prve. obavezno prije nego cacnes postavke, uradi backup modema, ukoliko sta zeznes da mozes uraditi restore.neo7 wrote:Postoji, samo ni kod mene ne prolazi ovaj folNe znam kao da uradim...
jedino sto se desilo to je da me je zvao broj 900 lol...javim se a on suti
- ala7
- Posts: 1384
- Joined: 04/03/2011 16:12
- Location: 43°52′0″N 18°25′0″E
#3916 Re: MojaTV BHtelecom
obavezno odraditi back up tj. snimiti postojece postavke modema prije promjene postojecih postavki (tv-a,interneta,telefona)
- rossoner
- Posts: 499
- Joined: 12/12/2004 01:29
- Location: Država Željo
#3917 Re: MojaTV BHtelecom
Da vas priupitam BH Telecom-ovci ! Kod nekih čujem česte probleme sa MojaTV-om, kod nekih skoro sve savršeno uvijek. Da li je to do resivera koji dobiješ? Da li svi dobiju resiver iste marke? Npr. za ADSL se dobijaju 2-3 različita tipa, nisu svima isti. Pa kontam da li ima do toga nešto. Hoću da prijavim pa da im tražim određeni resiver ako to ima neke veze... Hvala! 
- video
- Posts: 8467
- Joined: 26/06/2006 12:13
- Location: Teheran
#3918 Re: MojaTV BHtelecom
Shto se tiche samog sistema, sve ti je do parica - tj kolika je propusna moc istih, kao i udaljenost samog objekta od centrale BHT (mora biti ispod oko 1.5 km) te vrsta provodnika( dokle je bakar i imal gdje optike u blizini) te........ da ne trunim visherossoner wrote:Da vas priupitam BH Telecom-ovci ! Kod nekih čujem česte probleme sa MojaTV-om, kod nekih skoro sve savršeno uvijek. Da li je to do resivera koji dobiješ? Da li svi dobiju resiver iste marke? Npr. za ADSL se dobijaju 2-3 različita tipa, nisu svima isti. Pa kontam da li ima do toga nešto. Hoću da prijavim pa da im tražim određeni resiver ako to ima neke veze... Hvala!
A za resiver, idi onom logikom shto je novije, to je bolje !!!
- rossoner
- Posts: 499
- Joined: 12/12/2004 01:29
- Location: Država Željo
#3919 Re: MojaTV BHtelecom
Udaljen sam možda manje od 1 KM od centra BHT u mom gradu, ne znam jesu li im tu tačno sve instalacije i to...ne kontam se puno u te stvari. Zgrada je pravljena neposredno pred rat tako da nemam pojma ni kakve su parice i to...video wrote:Shto se tiche samog sistema, sve ti je do parica - tj kolika je propusna moc istih, kao i udaljenost samog objekta od centrale BHT (mora biti ispod oko 1.5 km) te vrsta provodnika( dokle je bakar i imal gdje optike u blizini) te........ da ne trunim visherossoner wrote:Da vas priupitam BH Telecom-ovci ! Kod nekih čujem česte probleme sa MojaTV-om, kod nekih skoro sve savršeno uvijek. Da li je to do resivera koji dobiješ? Da li svi dobiju resiver iste marke? Npr. za ADSL se dobijaju 2-3 različita tipa, nisu svima isti. Pa kontam da li ima do toga nešto. Hoću da prijavim pa da im tražim određeni resiver ako to ima neke veze... Hvala!![]()
![]()
A za resiver, idi onom logikom shto je novije, to je bolje !!!
- video
- Posts: 8467
- Joined: 26/06/2006 12:13
- Location: Teheran
#3920 Re: MojaTV BHtelecom
Ma ne morash ti to ni znatirossoner wrote:Udaljen sam možda manje od 1 KM od centra BHT u mom gradu, ne znam jesu li im tu tačno sve instalacije i to...ne kontam se puno u te stvari. Zgrada je pravljena neposredno pred rat tako da nemam pojma ni kakve su parice i to...video wrote:Shto se tiche samog sistema, sve ti je do parica - tj kolika je propusna moc istih, kao i udaljenost samog objekta od centrale BHT (mora biti ispod oko 1.5 km) te vrsta provodnika( dokle je bakar i imal gdje optike u blizini) te........ da ne trunim visherossoner wrote:Da vas priupitam BH Telecom-ovci ! Kod nekih čujem česte probleme sa MojaTV-om, kod nekih skoro sve savršeno uvijek. Da li je to do resivera koji dobiješ? Da li svi dobiju resiver iste marke? Npr. za ADSL se dobijaju 2-3 različita tipa, nisu svima isti. Pa kontam da li ima do toga nešto. Hoću da prijavim pa da im tražim određeni resiver ako to ima neke veze... Hvala!![]()
![]()
A za resiver, idi onom logikom shto je novije, to je bolje !!!
- rossoner
- Posts: 499
- Joined: 12/12/2004 01:29
- Location: Država Željo
#3921 Re: MojaTV BHtelecom
Ma more to bolan, komsija do vrata mi prikljucio ali ga nesto u pocetku stalno zezalo, pa kontam da nije resiver i nesto do opreme... Inace kablovsku imam, ali je smece...video wrote:Ma ne morash ti to ni znatirossoner wrote:Udaljen sam možda manje od 1 KM od centra BHT u mom gradu, ne znam jesu li im tu tačno sve instalacije i to...ne kontam se puno u te stvari. Zgrada je pravljena neposredno pred rat tako da nemam pojma ni kakve su parice i to...video wrote:
Shto se tiche samog sistema, sve ti je do parica - tj kolika je propusna moc istih, kao i udaljenost samog objekta od centrale BHT (mora biti ispod oko 1.5 km) te vrsta provodnika( dokle je bakar i imal gdje optike u blizini) te........ da ne trunim vishe![]()
![]()
A za resiver, idi onom logikom shto je novije, to je bolje !!!ja ti samo onako napisah, ako se prijavish, oni ce izvrshiti potrebno mjerenje (vidi ono gore shto napisah
) i dati ce ti odgovor dal moRe il ne !!
- ala7
- Posts: 1384
- Joined: 04/03/2011 16:12
- Location: 43°52′0″N 18°25′0″E
#3922 Re: MojaTV BHtelecom
Stanje bakarne parice od "cvora ili ostrva" (razlicitih naziva ima) pa do samog korisnika je najvazniji faktor za prikljucak bilo koje usluge (adsl, mojatv, telefon)..
U zgradama starim preko 30 i vise godina ne mozes ocekivati kvalitetnu propusnost bakarne parice (sto i ne mora da znaci) i samim tim kvalitetnu uslugu pogotovo IPTV uslugu koja zahtjeva malo vecu propusnost od adsl-a..
Ovo je teorija a praksa je drugo.. Svaki korisnik je zaseban slucaj.. Ako su ostavljenje vodilice u zgradi nije problem zamijeniti bakarnu paricu (telefonski kabal koji nije skup - oko 50m ~ 20KM)..
pozdrav..
U zgradama starim preko 30 i vise godina ne mozes ocekivati kvalitetnu propusnost bakarne parice (sto i ne mora da znaci) i samim tim kvalitetnu uslugu pogotovo IPTV uslugu koja zahtjeva malo vecu propusnost od adsl-a..
Ovo je teorija a praksa je drugo.. Svaki korisnik je zaseban slucaj.. Ako su ostavljenje vodilice u zgradi nije problem zamijeniti bakarnu paricu (telefonski kabal koji nije skup - oko 50m ~ 20KM)..
pozdrav..
- ala7
- Posts: 1384
- Joined: 04/03/2011 16:12
- Location: 43°52′0″N 18°25′0″E
#3923 Re: BIHnet primjedbe i komentari
Da osvjezim temu..
Speedtest u zadnje vrijeme ne pokazuje ispravne rezultate testova, pogotovo rezultat ping-a.. Prema Frankfurtu u zadnjih mjesec dana se ping udvostrucio..sa 40ms na 80ms.. a mjerenje preko cmd-a pokazuje porast od 10ms (sa 38ms na 48ms)

Speedtest u zadnje vrijeme ne pokazuje ispravne rezultate testova, pogotovo rezultat ping-a.. Prema Frankfurtu u zadnjih mjesec dana se ping udvostrucio..sa 40ms na 80ms.. a mjerenje preko cmd-a pokazuje porast od 10ms (sa 38ms na 48ms)

Preko cmd-a:
Pinging moja.mreza-wisp.ba [178.239.16.2] with 32 bytes of data:
Reply from 178.239.16.2: bytes=32 time=25ms TTL=54
Reply from 178.239.16.2: bytes=32 time=24ms TTL=54
Reply from 178.239.16.2: bytes=32 time=25ms TTL=54
Reply from 178.239.16.2: bytes=32 time=24ms TTL=54
Ping statistics for 178.239.16.2:
Packets: Sent = 4, Received = 4, Lost = 0 (0% loss),
Approximate round trip times in milli-seconds:
Minimum = 24ms, Maximum = 25ms, Average = 24ms
- rossoner
- Posts: 499
- Joined: 12/12/2004 01:29
- Location: Država Željo
#3924 Re: MojaTV BHtelecom
A recimo da mi ADSL i fiksni telefon ferceraju već godinama bez ijednog problema. Da li na osnovu toga mogu da očekujem solidan kvalitet MojaTV-a ?ala7 wrote:Stanje bakarne parice od "cvora ili ostrva" (razlicitih naziva ima) pa do samog korisnika je najvazniji faktor za prikljucak bilo koje usluge (adsl, mojatv, telefon)..
U zgradama starim preko 30 i vise godina ne mozes ocekivati kvalitetnu propusnost bakarne parice (sto i ne mora da znaci) i samim tim kvalitetnu uslugu pogotovo IPTV uslugu koja zahtjeva malo vecu propusnost od adsl-a..
Ovo je teorija a praksa je drugo.. Svaki korisnik je zaseban slucaj.. Ako su ostavljenje vodilice u zgradi nije problem zamijeniti bakarnu paricu (telefonski kabal koji nije skup - oko 50m ~ 20KM)..
pozdrav..
- ala7
- Posts: 1384
- Joined: 04/03/2011 16:12
- Location: 43°52′0″N 18°25′0″E
#3925 Re: MojaTV BHtelecom
Naravno da mozes ocekivati solidan kvalitet usluge mojaTV (ali to ti niko nece garantovati, zavisi kolika ti je maksimalna propustljivost bakarne parice a to ce provjeriti tehnicka sluzba,monteri).. mojaTV full koristi oko 7mbit/s (2mbit/s internet a ostalo na tv i telefon) od maximalno moguceg protoka (slucaj kod mene, moze se provjeriti na modemu TP Link)...rossoner wrote:A recimo da mi ADSL i fiksni telefon ferceraju već godinama bez ijednog problema. Da li na osnovu toga mogu da očekujem solidan kvalitet MojaTV-a ?ala7 wrote:Stanje bakarne parice od "cvora ili ostrva" (razlicitih naziva ima) pa do samog korisnika je najvazniji faktor za prikljucak bilo koje usluge (adsl, mojatv, telefon)..
U zgradama starim preko 30 i vise godina ne mozes ocekivati kvalitetnu propusnost bakarne parice (sto i ne mora da znaci) i samim tim kvalitetnu uslugu pogotovo IPTV uslugu koja zahtjeva malo vecu propusnost od adsl-a..
Ovo je teorija a praksa je drugo.. Svaki korisnik je zaseban slucaj.. Ako su ostavljenje vodilice u zgradi nije problem zamijeniti bakarnu paricu (telefonski kabal koji nije skup - oko 50m ~ 20KM)..
pozdrav..
Ako ti se svidja koncept usluge mojaTV, prijavi se preko 1444 ostavis podatke, trazis OBAVEZNO broj montera jer nisu bas "pohitni" pri prikljucku i pitaj da li ce provjeriti tehnicku mogucnost prikljucka.. Prilikom dolaska monetera ne potpisuj nista dok ti ne prikopcaju modem,stb i dok ne provjeris internet konekciju.. Ovo bi svaki buduci korisnik trebao da zna ali eto napominjem samo
pozdrav
