Milorad Dodik ALL ABOUT

Locked
User avatar
pici
Posts: 46387
Joined: 19/07/2007 23:17
Location: zbrinut u kupleraju...
Grijem se na: Ženske gHuzove
Vozim: Trajvan
Horoskop: Djevac

#3901 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT

Post by pici »

PRUDSKI SPORAZUM PAO NA ISPITU - BIO JE TO SAMO POLITIČKI MANEVAR
11:21 / 14.05.2009.



Rasprava u Parlamentu Bosne i Hercegovine pokazala je da se političari u BiH ne mogu dogovoriti oko najznačajnijeg pitanja, ustavne reforme. Za analitičare je to potvrda da je dogovor iz Pruda bio samo politički manevar.

Prije nekoliko mjeseci lider Partije demokratskog progresa Mladen Ivanić je izjavio kako razumije zašto se Stranka demokratske akcije (SDA) i Hrvatska demokratska zajednica Bosne i Hercegovine (HDZ BiH) zalažu za promjene Ustava, ali da mu nije jasno zašto priču o ustavnim promjenama prihvata i lider Saveza nezavisnih socijaldemokrata (SNSD) Milorad Dodik, jer "ustavnom reformom može izgubiti jedino Republika Srpska".


Bila je to reakcija na pokušaje "prudskih lidera" da približe stavove o ustavnoj reformi. Koliko je Dodikov SNSD spreman da se uhvati u koštac s neminovnim procesom ustavne reforme, pokazala je i jučerašnja rasprava u Predstavničkom domu Parlamenta Bosne i Hercegovine.


Inicijativa SDA da se u Parlamentu pokrene proces ustavnih promjena, u skladu sa sporazumom "prudskih lidera" vraćena je Ustavnopravnoj komisiji, a SNSD je odustao od zahtjeva da državna Agencija za statistiku pripremi anketu građana o budućnosti Bosne i Hercegovine. Rasprava koja je prije toga vođena, ličila je na predratne polemike u Skupštini tadašnje Socijalističke Republike Bosne i Hercegovine.


Anketu koju je predložio SNSD, poslanik iz SDA Šefik Džaferović nazvao je "zakamufliranim referendumom". "I nikakvih pitanja, ni anketnih ni referendumskih neće biti, to da znate", rekao je Džaferović. Poslanik Milorad Živković iz SNSD-a kazao je da "ako se građani Bosne i Hercegovine ne smiju pitati šta žele od države onda ovo nije država već tamnica naroda", javlja DW.



Bilo je i onih koji su, poput Milice Marković iz SNSD-a, evocirali uspomene na 92. godinu. "Ja ću vas samo podsjetiti na početak 92. godine kada je političar iz vaše partije rekao da neće žrtvovati suverenost za mir, ali hoće žrtvovati mir za suverenost Bosne i Hercegovine", kazala je Markovićeva.



Tako je propao još jedan pokušaj da prudski sporazum prestane biti samo mrtvo slovo na papiru kada je riječ o ustavnoj reformi. Politički analitičar Ibrahim Prohić kaže da je sporazum iz Pruda bio samo politički manevar općeg okvira koji je trojici aktera omogućio potpuno različite interpretacije u dnevno-političke svrhe. "Prema tome, ako sada podvučemo crtu, Prudski sporazum nikada nije bio jedan ozbiljan dogovor iako je po sadržaju to mogao biti", tvrdi Prohić za DW.

Na potezu je međunarodna zajednica


Promjena međunarodne politike prema Bosni i Hercegovini nagovještava da je prudski sporazum bio posljednja šansa bosanskohercegovačkih lidera da se sami dogovore o budućoj ustavnoj strukturi države. "To potvrđuje rezolucija američkog kongresa, ali i promjena politike Evropske unije izražena u sve odlučnijim istupima visokog predstavnika Valentina Inzka", kaže u komentaru za Deutsche Welle psiholog i politički analitičar Ibrahim Prohić. "Prema psihološkom profilu, Inzko nije naročito odlučan diplomata", pojašnjava Prohić.


"Ali, mi smo vidjeli da iz posljednjih nekoliko njegovih istupa iz svakog stava izbija odlučnost. Taj 'višak hrabrosti', ako se tako može nazvati, dolazi zbog nepodjeljene podrške koju ima za razliku od dvojice njegovih prethodnika koji nisu imali takav stav, takvu podršku međunarodne zajednice", kaže psiholog Ibrahim Prohić za DW.





(Biznis.ba/DW)






što znaci uskoro ocekujemo Dodijevo guranje tenkova :mrgreen: :thumbup: :bih: :bih: :bih: :bih: :bih: TOOOO DODIIIIIII !!!!!!! :thumbup:
dallton
Posts: 7739
Joined: 31/07/2008 08:49

#3902 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT

Post by dallton »

u pravu je gore navedeni predstavnik u parlamentu ovo je tamnica naroda - normalni narodi su zatvoreni sa gomilom genocidasa, a terapija na genocidase sporo djeluje

a cuj ove koja evocira uspomene (kakav izraz :D ) "zrtvovat cu mir za nezavisnost" - to im je glavna recenica, al nikad ne spominju onu "muslimanski narod u nestanak" vjerovatno im se to "ne evocira previse" :D

Elem, zakuhava se na sve strane, u narednom periodu cemo cuti mlake izjave iz srbije tipa "mi samo dejton i nek narod odluci", a iza ledja guranje dode u jos dublji belaj, jer srbija vise nema sta da izgubi, ne moze da dobije nazad ni kosovo niti moze da se ogrebe od bosne, pa sto ne bi jos malo zakuhala, po logici mozda se nesto i usicari u haosu...

nadam se da dodo ide u teretanu redovno, sta zna dijete sta je tenk od 300 kila, valja to gurati

ups zaboravio sam ovo - zar ona fraza "jugoslavija tamnica naroda" nije bila produkt onih srpskih intelektualaca u vjekovnim snovima o konacnoj velikoj zemlji za sve srbe na zemlji i ostale pod zemljom? ako me sjecanje ne vara, tako je bilo
Last edited by dallton on 14/05/2009 12:49, edited 1 time in total.
dallton
Posts: 7739
Joined: 31/07/2008 08:49

#3903 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT

Post by dallton »

nokia6170 wrote:
dallton wrote:
behavac wrote: jna ratovala i branila medj. priznatu drzavu, armija bih ratovala protiv svoje vlastite drzave i pokusavala da rasturi tu istu drzavu.
jos jednostavnijim rjecnikom receno....jna=vojska, armija bih=paravojska
sto moze kod onih koji hoce da malo falsifikuju cinjenice - jer je BiH priznata i primljena u UN kao priznata drzava, koja se u skladu s medj. pravom otcjepila od juge...al eto ti navedi dokaze suprotno ovome, kao sto ste i 15 godina pricali da se srebrenica nije desila i/ili da nije bilo kako se kaze da je bilo i/ili da nije bio genocid, itd itd itd
nemoj daltone dolijevati ulje na vatru i puhati u krila ljudima kao sto su behavac i slicno.

ovo boldirano treba korigovati...bosna i hrvatska se nisu odcijepili od juge, jer juga nije prestala pravno postojati secesijom, vec disolucijom..a to je ogromna razlika...jer da je bila secesija, onda ne bi sve bivse republike polagale ista prava na sfrj kao pravne sljednice, vec bi polagala prava samo one republike koje su htjele ostati u bivsoj jugi.

znaci disolucija, a ne secesija..kao sto srpski puk zeli da prikaze raspad bivse juge i na taj nacin sebe predstave kao zastitnike bivse juge putem "jna".
u pravu si sto se tice toga, al dzaba objasnjavati kad neko hoce bijelo da nazove crnim
dallton
Posts: 7739
Joined: 31/07/2008 08:49

#3904 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT

Post by dallton »

dzo dinamitas na balkanskoj turneji
Imamo san?!Piše: Josip Vričko13/05/09

Po(r)uka Martina Luthera Kinga III kako poteškoće koje imamo stvaraju prigodu za velike ljude da izbiju na površinu, doima se kao lijep san, koji mi nikako da dosanjamo - pa je vjerojatno bolje da posegnemo za uvoznim rješenjemOvaj i naredni bosanskohercegovački tjedan obilježit će Amerikanci; Martin Luther King III već je u Sarajevu, a njegova nastupna izjava kako ljudi, kada prevladaju neutemeljeni strah od različitosti, imaju bolju budućnost - morala bi biti inspirativna u zemlji koja, evo, nema legitimitet da se pridruži Amerikancima koji obilježavaju 55 godina od povijesne presude o ukidanju segregacije u školama. Našu djecu, naime, još dok su pioniri (ili kako se to sad već zove) maleni, uče bojati se drugačijih, da, dapače, s takvim ne ulaze ni na ista školska vrata. Slijedom čega je, uvjerili smo se ovoga tjedna, stigla gotovo prijeteća poruka s East Rivera; da se, dakle, s tom svinjarijom konačno prestane!

King III je, nedvojbeno, na pravome mjestu u pravo vrijeme. Mada, možda, čak i malo dockan... Ali, dakako, sve su oči uprte u američkog vicepredsjednika Josepha Bidena, što se upravo sprema put onoga dijela Europe što je stanovito vrijeme u diplomatskim krugovima bolje znan kao crna rupa. Naime, misija (educiranje o prednosti života u različitosti) sina čovjeka koji je imao - i ostvario - san, tek je na početku - ma što o tomu mislile domicilne multikulti efendije koji mi se na vrh glave popeše pričom o - biva - neupitnom suživotu u našim krajevima. Sarajevu, napose! A od političara od najvećeg povjerenja Baracka Obame i diplomat što jako dobro zna kako je ovaj dio Balkana premala bara za ovoliki broj krokodila - očekuje se da lupi, onako američki, šakom o stol. I završi ovu otužnu priču.

Pitanje je, me|utim, dolazi li uopće visoki gost s tom namjerom? Biden je, naime, na balkanskoj turneji i čini se kako mu je Srbija, koja se iznova promovira kao najvažnija država regiona, središnje odredište. Uostalom, i u Beogradu, gdje je američki potpredsjednik donedavno gotovo bio persona non grata, washingtonsku vizitu tako i doživljavaju.

Treba, ipak, kazati kako Biden u Bosnu dolazi u vrijeme kada se iznova polemizira: treba li nam Dayton II. Ili, što bi, ne bez rezignacije, kazali: je li vrijeme za novu, valjda nešto malo komotniju lu|ačku košulju od one što je, sjećamo se svi, skrojena u neregularnim uvjetima. Šef slovačke diplomacije i iznenada utekli bivši visoki predstavnik Miroslav Lajčak tvrdi kako nije pristalica nekakve nove mirovne konferencije. Dok je stolovao u Sarajevu, ispalio je, obraćajući se čaršiji na sve četiri strane: "Neću ja smjenjivati one što ste ih vi izabrali!" I danas, s pristojne bratislavske distance, ostao je na istoj liniji; ako nema unutrašnja suglasja, ono se ne može nametnuti izvana. Iako ga, jasno, bh. povijest, na koncu i sam Dayton, demantiraju.

No, i Slovakov nasljednik, posljednjih dana vrlo agilni Valentin Inzko, nije (baš) za nastavak tragične priče iz Wright Petersona. Ali se pritom solidno ogradio opaskom - vidjet ćemo što će kazati Biden. Što sugerira kako je i Inzkovim neefikasnim briselskim šefovim bjelodano da je Amerikancima pukao film. Slijedom čega se nameće pitanje: je li - čak i bez mrkve - američka batina dobrodošla? SAD, donedavno (Rusi, naime, opet dolaze!) jedina svjetska velesila znao se, u situacijama sličnoj našoj, kroz povijest - osobito blisku - ponašati kao slon u dućanu s kristalom. Unatoč tomu, me|utim, u aktualnim bh. političkim okolnostima, te, napose, osvjedočenom nesnalaženju Unije, koja, čuli smo i to od Inzka, i o (nakratko) "povijesnom" Prudu već govori u prošlom vremenu, nužan je glas koji će presuditi. Odlučujući glas!

Pritom se po(r)uka Luthera Kinga III kako poteškoće koje imamo stvaraju prigodu za velike ljude da izbiju na površinu, doima kao lijep san, koji mi nikako da dosanjamo. Pa je stoga vjerojatno bolje da posegnemo za uvoznim rješenjem. Zato, što bi kazao oprezni Inzko, čekajmo Bidena.
Abacija
Posts: 4493
Joined: 11/01/2008 05:06
Location: Haustor

#3905 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT

Post by Abacija »

zlatiborka wrote:
Real Khan wrote:Nego, šta mislite da se vratimo na temu: KADA ĆE DODO (S)KRENUTI U HAJDUKE? Ja čekam sa izuzetnim nestrpljenjem da vidim razvoj situVacije i guranje sa tenkovima :D
Meni se cini da ce Joe Biden dobro natrljati nos Dodi, a ovaj ce mu kontrirati jer ne moze sakriti svoj kabadahijski karakter. Frcace varnice i pasce teske rijeci (sjetite se kako je naljepio Doris Pack).

Ako USA i EU zajedno sa Inckom predju preko ovoga, lose nam se pise, Mileta ce biti onda tesko zaustaviti u ludjackim namjerama. To je jedna varijanta.

Ako ovi iz MZ i USA imalo drze do sebe i svog digniteta smjenice Inzko odmah Dodika, pa je izvjesno da se Dodo odmetne u hajduke i okruzi se svojim specijalcima (naoruzanom paravojskom) i izazove sukobe i naguravanje sa tenkovima. To bi bila druga varijanta.

Dakle, po meni je presudan susret Bidena sa nasim politicarima, ukljucujuci i Dodu, a taj sastanak ce biti u Sarajevu, kako je neki dan najavio americki ambasador. Samo jos ostaje pitanje da li ce Dodik doci u Sarajevo s obzirom na optuznice protiv njega. Sigurna sam da Biden nece njemu otici na noge u Banja Luku. Ako se ovo desi, mogla bi se desiti gore opisana druga varijanta.

Sve u svemu, ubrzano se zakuhava i mora se u najskorije vrijeme rijesiti ova pat-pozicija! Sto prije, to bolje....

:bih:
Vrlo dobro rezonovanje. :thumbup:



A sto se Valentina tice, jedan komentator ga je na European Voice nazvao kamikaza-diplomatom. :mrgreen:
Inzko is expected to be, if not a kamikaze, then a test-pilot in a hazardous experiment in soft power. The best he can hope for is a soft landing.

Image
Valentin Inzko as seen by Marco Villard.
dallton
Posts: 7739
Joined: 31/07/2008 08:49

#3906 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT

Post by dallton »

javljaju se i experti za bezbjednost i "terorizam" iz beograd da nauce amerikance kako se postuje medjunarodno pravo i sta je pravi smisao dejtona (to ono kao kad ja objasnjavam autoru knjige sta je u knjizi da kaze :D )
*** SPAM *** - Predstavnički dom američkog Kongresa usvojio je rezoluciju o BiH, u kojoj se poziva na hitnu ustavnu reformu i traži imenovanje specijalnog izaslanika za Balkan, koji bi u saradnji sa EU i političkim liderima u BiH obezbijedio reforme na svim nivoima vlasti u zemlji.

Profesor na beogradskom Fakultetu za bezbjednost Darko Trifunović kaže za "Press RS" da je ova rezolucija u političkom smislu izuzetno opasna po Republiku Srpsku (RS), iako nema obavezujući karakter. On ističe da se njome u potpunosti krši i Dejtonski sporazum i međunarodno pravo. :lol: :lol: :lol:

"Amerika priča kako je BiH suverena zemlja, a istovremeno narušava taj suverenitet tako što se miješa u njena unutrašnja pitanja! To je klasično gaženje međunarodnog prava, a sve pod uticajem Kongresa Bošnjaka Sjeverne Amerike, organizacije za koju već dvije godine tražim da se ugasi. Očigledno je da su Amerikanci ponovo bacili oko na BiH i u tom svjetlu treba posmatrati Bidenovu posjetu Sarajevu. Prema informacijama koje imam, on dolazi, prije svega, zbog ustavne reforme, a izgleda da ima i neke konkretne prijedloge", ističe Trifunović.

Predsjednik Demokratske partije Dragan Čavić kaže da je želja američke administracije za jačim angažmanom u BiH potpuno neskrivena.

"Ako je tačno da je rezolucija usvojena jednoglasno, onda se postavlja pitanje šta rade naši lobisti, za koje se iz budžeta izdvajaju velike pare! Bez obzira na to što je ta rezolucija neobavezujuća, ona će biti jedna vrsta podrške američkim planovima na ovom području i sasvim sigurno će i Jospeh Biden to imati u vidu. Sve mi se više čini da će Amerikanci otvoriti novu priču o Ustavu, koja će biti praćena još većim pritiscima", ističe Čavić.
User avatar
pici
Posts: 46387
Joined: 19/07/2007 23:17
Location: zbrinut u kupleraju...
Grijem se na: Ženske gHuzove
Vozim: Trajvan
Horoskop: Djevac

#3907 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT

Post by pici »

AMERIKANCI NEZADOVOLJNI LIDERSTVOM BRISELA NA BALKANU
00:13 / 14.05.2009.



Vašington nije zadovoljan razvojem događaja na Balkanu, a prije svega onim što čini Evropska unija na polju evroatlantskih integracija regiona. Nije tajna da su Amerikanci veoma zabrinuti zbog sve učestalijih ...... poruka iz nekih država EU kojima se dovodi u pitanje priključenje balkanskih država Uniji i NATO-u, potvrdio je u razgovoru sa novinarima u Briselu Stjuart Džons, visoki zvaničnik Stejt departmenta (zamjenik pomoćnika državnog sekretara), zadužen za Balkan, piše Politika.

On je rekao da Vašington želi da udvostruči zajedničke napore sa EU da ubrza evroatlantske integracije država na Balkanu i čak je nagovijestio mogućnost da SAD ponovo imenuju specijalnog izaslanika za Balkan.

„Perspektiva članstva u ovim organizacijama važan je podsticaj za reforme i stabilizaciju regiona. Stavljanje upitnika na ovaj proces moglo bi ugroziti i proces reformi, kao i stabilnost cijelog regiona”, kazao je Džons i ujedno najavio da će Džozef Bajden, potpredsjednik SAD, koji će iduće nedjelje posjetiti Sarajevo, Prištinu i Beograd, poslati jasnu poruku da je nova američka administracija veoma zainteresovana za zbivanja u regionu.

U EU nemaju ništa protiv nastavka američkog angažovanja na Balkanu, već to pozdravljaju podsjećajući da je ranija saradnja bila odlična, kako je i zvanično potvrđeno u kabinetu Havijera Solane, visokog predstavnika EU za spoljnu politiku i bezbjednost. Međutim izostao je konkretan odgovor na pitanje šta misli o eventualnom imenovanju specijalnog izaslanika SAD za Balkan. To potkrepljuje ovdašnje nezvanične komentare da Brisel nije nimalo radostan zbog takve inicijative Vašingtona.

U Briselu polaze od toga da situacija u balkanskom regionu nije ni izbliza dramatična kao u Avganistanu ili na Bliskom istoku gdje djeluju specijalni izaslanici SAD. Iz takve pretpostavke, zaključak da Amerikanci nemaju puno povjerenje u ono što čini EU veoma je logičan, piše Politika.

Iako je Džons naglasio da odluka o imenovanju specijalnog predstavnika za Balkan još nije donijeta, pa čak i da ne zna da li će je uopšte biti, on je ipak objasnio da bi njegova isključiva uloga bila da ubrza evroatlantske integracije regiona.

„Želimo da vidimo brzo rješenje za spor Hrvatske i Slovenije. Mi ne nudimo rješenje, ali tražimo da oni to rješe što prije, a vidimo da dobra volja postoji na obje strane. Naš principijelni stav je da bilateralna pitanja ne treba koristiti za blokiranje nečijeg članstva u EU”, objasnio je Džons i dodao da hitno treba riješiti problem imena Makedonije, zbog kojeg je onemogućen njen prijem u NATO.

Bajden će najvjerovatnije Sarajevo posjetiti zajedno sa Solanom (još nije potvrdio), dok će zajedničke posjete Beogradu i Prištini izostati, zbog, različite pozicije u odnosu na jednostrano proglašenu nezavisnost Kosova. U vezi sa situacijom u Bosni i Hercegovini, oni se načelno slažu da je zabrinjavajuća, ali različito gledaju na budućnost kancelarije visokog predstavnika (OHR) za BiH.

Miroslav Lajčak, bivši visoki predstavnik EU za BiH, najavio je još prije godinu dana zatvaranje kancelarije OHR u junu ove godine, ali Džons je ovdje prenio poruku Stejt departmenta da uslovi za zatvaranje OHR-a još nisu ispunjeni. Takođe, on je kazao da još nije vrijeme za smanjeno prisustvo NATO-a na Kosovu, iako je nekoliko država EU najavilo povlačenje znatnog broja vojnika, piše Politika.

Biznis.ba




Bogumi Dodi otidji u kaku rusku bazu pa da te poduce kako se najlakše s tenkom naguravat :mrgreen: :bih:
jalija s bistrika
Posts: 160
Joined: 09/03/2007 20:43

#3908 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT

Post by jalija s bistrika »

Sta vas cudi ovako ponasanje ovog iz "DODIKISTANA" Srbi su poznati falcifikatori istorije argument ovome izrecenom je i Kosovski boj, koji doticni narod svoj poraz slavi kao pobjedu a cijeli svijet zna da su izgubili isti :-) ???P.S. Nimalo me nebi zacudilo da u skorije vrijeme pocnu Oluju slaviti kao mitsku pobjedu Srpskog nebeskog naroda u boju s Hrvatskom!!! :-) :-)
User avatar
pici
Posts: 46387
Joined: 19/07/2007 23:17
Location: zbrinut u kupleraju...
Grijem se na: Ženske gHuzove
Vozim: Trajvan
Horoskop: Djevac

#3909 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT

Post by pici »

DODIK: POKRENUTI POSTUPAK REVIZIJE PRENESENIH NADLEŽNOSTI NA NIVO BiH
12:39 / 14.05.2009.



Premijer RS-a Milorad Dodik predložio je da Narodna skupština RS-a pokrene postupak revizije do sada „neustavno oduzetih“ nadležnosti s entiteta na nivo BiH kroz izmjene, dopune i ukidanje zakona donesenih po tom osnovu“.

Također, predložio je da se pokrene pravni spor pred domaćim i stranim pravosudnim institucijama o tom pitanju.

Dodik je predložio da to uđe i u zaključke povodom rasprave u Skupštini RS-a u vezi s informacijom o prenesenim nadležnostima s entiteta na nivo države BiH“.

Smatra da Skupština RS-a mora da tvrdi, a ne da smatra da su do sada prenesene nadležnosti s entiteta na nivo države neustavne.

Naveo je da se neke nadležnosti i moraju prenijeti na nivo države, ali samo uz saglasnost institucija RS-a.

Dodik je u obraćanju poslanicima rekao da "niko nije protiv evropskog puta", ali da se ne mogu usvajati zakoni koji nisu plod kompromisa svih u BiH.

S tim u vezi, naveo je da ministar sigurnosti BiH Tarik Sadović nije nikoga konsultirao prilikom predlaganja posljednjih zakona u Parlamentarnoj skupštini BiH.

RS, dodao je, poštuje Dejtonski sporazum.

(Biznis.ba/Fena)



Dodi uzvraca udarac 567 dio :mrgreen: ......de.BA jesil ti glup il ti s beogradom slušalica krČi :mrgreen: pa ako budeš osporavo ono što si vec potpiso,onda osporavat se može i Dejton...a znamo što to znaČi........dobronkan neko reČe od forumaša....nema veČeg Bosnian patriJote od Dodika. :thumbup: :bih:
User avatar
1gorstak
Posts: 4549
Joined: 27/01/2008 22:00

#3910 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT

Post by 1gorstak »

behavac wrote:jna ratovala i branila medj. priznatu drzavu, armija bih ratovala protiv svoje vlastite drzave i pokusavala da rasturi tu istu drzavu.
jos jednostavnijim rjecnikom receno....jna=vojska, armija bih=paravojska
JNA je prestala biti nasa onda kada se pocela povlaciti iz Slovenije. Ne brani se Jugoslaviju po Bosni, nego se tako pokusava ovladati sto vecom teritorijom za velikosrpski projekat. JNA je rasporedjivana po Hrvatskoj i BiH na ona podrucja koja su trebala biti granica ili u okviru te srpske megadrzave, te je samim tim i postala legitimna meta. Da je JNA ostala u Mariboru, zahtjevajuci da se politicke razmirice izmedju Beograda i Ljubljane rjesavaju u drzavnim organima rukovodjenja, i ja bih podrzao tu JNA. Medjutim, to se nije desilo. JNA je odustala od Jugoslavije prije rata u BiH, pa je neozbiljno tvrditi da je povlacenje iste iz Sibenika kako bi mogla djelovati po BiH, odbrana SFRJ. Nismo telad kolega.
dallton
Posts: 7739
Joined: 31/07/2008 08:49

#3911 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT

Post by dallton »

evo pantelije da se odupre imperijalizmu i "uniji bosanskih dzemata" :D
Boračka organizacija Republike Srpske (BORS) će utorak, 19. maja u svim opštinama Srpske organizovati mirne proteste povodom dolaska američkog potpredsjednika Josepha Bidena u posjetu BiH, potvrdio je Srni predsjednik BORS-a Pantelija Ćurguz.


"Želimo da organizujemo mirne proteste paljenjem svijeća u pet do 12.00 časova, kao znak naše reakcije i protesta naspram diskriminacije nebošnjaka u BiH", precizirao je Ćurguz.

On je naveo da raspolaže informacijama da će slične proteste organizovati i nevladina organizacija "Kroacija libertas" u Federaciji BiH, u opštinama sa hrvatskom većinom.

Ćurguz je rekao da će BORS istovremeno uputiti zahtjev američkoj Ambasadi u BiH kako bi predstavnicima te organizacije obezbijedila prijem kod potpredsjednika Bidena.

"Želimo da upoznamo Bidena o tome šta to političari iz reda bošnjačkog naroda u BiH čine, kako bi stvorili ambijent za unitarizaciju BiH i eliminisanje RS, te obezbjeđivanje njihove dominacije nad srpskim i hrvatskim narodom u BiH", rekao je Ćurguz.
dodo je pokrenuo svoju propagandnu masineriju, da se kladimo da ce za sat vremena izjavu dati dane mr. cankovic vodja grupe "izbor je nas" i reci "vrijeme je izadjemo iz nametnute BiH " :roll:
User avatar
1gorstak
Posts: 4549
Joined: 27/01/2008 22:00

#3912 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT

Post by 1gorstak »

On je naveo da raspolaže informacijama da će slične proteste organizovati i nevladina organizacija "Kroacija libertas" u Federaciji BiH, u opštinama sa hrvatskom većinom.
Image
User avatar
Maraschino
Posts: 18997
Joined: 10/11/2006 16:15
Location: ...

#3913 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT

Post by Maraschino »

dallton wrote:evo pantelije da se odupre imperijalizmu i "uniji bosanskih dzemata" :D
Boračka organizacija Republike Srpske (BORS) će utorak, 19. maja u svim opštinama Srpske organizovati mirne proteste povodom dolaska američkog potpredsjednika Josepha Bidena u posjetu BiH, potvrdio je Srni predsjednik BORS-a Pantelija Ćurguz.


"Želimo da organizujemo mirne proteste paljenjem svijeća u pet do 12.00 časova, kao znak naše reakcije i protesta naspram diskriminacije nebošnjaka u BiH", precizirao je Ćurguz.

On je naveo da raspolaže informacijama da će slične proteste organizovati i nevladina organizacija "Kroacija libertas" u Federaciji BiH, u opštinama sa hrvatskom većinom.

Ćurguz je rekao da će BORS istovremeno uputiti zahtjev američkoj Ambasadi u BiH kako bi predstavnicima te organizacije obezbijedila prijem kod potpredsjednika Bidena.

"Želimo da upoznamo Bidena o tome šta to političari iz reda bošnjačkog naroda u BiH čine, kako bi stvorili ambijent za unitarizaciju BiH i eliminisanje RS, te obezbjeđivanje njihove dominacije nad srpskim i hrvatskim narodom u BiH", rekao je Ćurguz.
dodo je pokrenuo svoju propagandnu masineriju, da se kladimo da ce za sat vremena izjavu dati dane mr. cankovic vodja grupe "izbor je nas" i reci "vrijeme je izadjemo iz nametnute BiH " :roll:
@dallton, :thumbup: isto mislim...

ovo boldirano...sta reci nego :lol: :lol:
AbU_JamaL_MovE
Posts: 238
Joined: 14/05/2007 16:34

#3914 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT

Post by AbU_JamaL_MovE »

Evo Daneta al verzija zapad
Nevladin sektor u BiH dočekaće američkog potpredsjednika Džozefa Bajdena sa više od dva miliona upaljenih svijeća na javnim mjestima u svim gradovima u znak protesta protiv hegemonije Bošnjaka nad Srbima, Hrvatima i nacionalnim manjinama u BiH.

Predsjednik nevladine organizacije "Kroacija Libertas" iz Mostara Leo Pločkinić najavio je da će svijeće simbolično biti zapaljene u 12.00 časova za sve žrtve islamskog terora tokom rata u BiH, za sve nevino osuđene koji su dobili drastične kazne zatvora i za sve obespravljene građane i nacionalne manjine u BiH.
.
.
.
dallton
Posts: 7739
Joined: 31/07/2008 08:49

#3915 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT

Post by dallton »

AbU_JamaL_MovE wrote:Evo Daneta al verzija zapad
Nevladin sektor u BiH dočekaće američkog potpredsjednika Džozefa Bajdena sa više od dva miliona upaljenih svijeća na javnim mjestima u svim gradovima u znak protesta protiv hegemonije Bošnjaka nad Srbima, Hrvatima i nacionalnim manjinama u BiH.

Predsjednik nevladine organizacije "Kroacija Libertas" iz Mostara Leo Pločkinić najavio je da će svijeće simbolično biti zapaljene u 12.00 časova za sve žrtve islamskog terora tokom rata u BiH, za sve nevino osuđene koji su dobili drastične kazne zatvora i za sve obespravljene građane i nacionalne manjine u BiH.


.
.
treba javiti ljudima koji trguju svijecama, bice posla...a za croatia libertas mogu samo reci :lol: :lol: :lol: :lol:
User avatar
armin071
Posts: 6552
Joined: 27/11/2008 22:26
Location: prvi red treci dzep.

#3916 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT

Post by armin071 »

I onda kada gosp. Bajden izrazi zelju da obidje groblja zrtava tog "islamskog terora" onda ce "gosp". Leo Plockinic izjaviti sljedece(po uzoru na svog "ugrozenog kolegu" iz "srpskog kopa" Cankovic): Pa znate gosp. Bajden ova groblja i mezarja sto vidite ne cine pravu "sliku desavanja" tokom rata u BiH. "Logicno" je da je muslimanskih mezarja najvise jer je muslimana u BiH procentualno gledano i bilo najvise. A onda ce Bajden traziti da vidi porusene vjerske objekte u toku "islamskog terora" a onda opet tu "upada" Plockinic: Znate gosp. Bajden istina je da je u BiH poruseno skoro 50% dzamija u BiH i to jer je "hrvatski i srpski narod" jednostavno toliki broj dzamija na malom prostoru dozivljavao kao "teror nad nemuslimanskim stanovnistvom".
Bajden: E dragi gops. Plockinic hvala vam na ovim "nevjerovatnim pricama". U slucaju da slucajno mozda i nadjete nekoga ko ce povjerovati u ovo sto vi pricate vrlo je vjerovatno da je taj covjek i za najbolje svjetske psihijatre vec odavno "izgubljen slucaj".
dallton
Posts: 7739
Joined: 31/07/2008 08:49

#3917 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT

Post by dallton »

evo opet provala dana

Code: Select all

Dodik preko domaćih i stranih sudova želi oslabiti državu
Dodik traži da se za prenesene nadležnosti pokrenu pravni sporovi pred domaćim i stranim pravosudnim institucijama...
14.05.2009. 12:00
Narodna skupština manjeg bh. entiteta usvojila je danas set zaključaka u vezi s Informacijom o efektima prijenosa ustavnih ovlaštenja sa tog entiteta na državu BiH, kojim se tvrdi da prijenos nadležnosti bez prethodnog dogovora entiteta nije ustavan.

U usvojenom setu od 16 zaključaka nalazi se i zaključak Milorada Dodika kojim "Narodna skupština traži da se za do sada neustavno prenesene nadležnosti pokrenu postupci izmjene i dopune ranije donesenih zakona, te pravni sporovi pred domaćim i stranim pravosudnim institucijama".

Narodna skupština tvrdi da "prenos nadležnosti bez prethodnog dogovora entiteta, izvršen samo donošenjem akata u Parlamentarnoj skupštini BiH, nije ustavan, jer su entiteti dogovorene strane u smislu Ustava BiH".

NSRS je time obavezala "sve poslanike iz RS u Parlamentarnoj skupštini BiH da upozore na svako potencijalno donošenje akata kojim bi se preuzimale neke nadležnosti entiteta".

Poslanici iz većine srpskih stranaka usaglasili su 15 zaključaka o ovom pitanju, u kojima entitetski parlament poziva visokog predstavnika da se odmah odrekne korištenja, „navodnog“, ovlaštenja za nametanje zakona i smjenu predstavnika, odnosno "bonskih ovlaštenja" kao nedemokratskog i prevaziđenog metoda upravljanja BiH.

Parlament manjeg bh. entiteta traži od visokog predstavnika da stavi van snage ranije nametnute odluke visokih predstavnika o smjenama većeg broja lica kojima su tim odlukama oduzeta osnovna ljudska, građanska i politička prava i slobode.

U toku rasprave o zaključcima Dodik je rekao da je u članu u kojem se navodi da je Narodna skupština dala saglasnost da se prenesu tri nadležnosti - riječ o vojsci, finansijama i granici.

- Mi smo ovim zaključcima rekli da ne sporimo da neke stvari treba da usaglasimo zajedno, pa čak i kada je riječ o prenosu nadležnosti, ali to mora biti u proceduri i odgovarati interesima RS, a ne da to nametne visoki predstavnik - rekao je on.

- [size=150]Naša praksa u budućnosti mora biti vođena sa samo dvije riječi : "Dejton zauvijek" [/size]- naglasio je, dodavši da se u vezi sa prenosom nadležnosti ipak ne može ništa jednokratno uraditi.  :lol:  :lol:  :lol: 

Dodik je naglasio i to da predstoji teška politička borba u vezi sa ustavnim promjenama, ali je stav RS da su ustavne promjene stav naroda u BiH i da svako nametanje rješenja nije dobrodošlo, te da u tim reformama moraju biti jasno ispoštovane procedure i nadležnosti.
e sad ce dodo amerima da objasnima sta u stvari dejton zaista predstavlja, jer ljudi nisu upoznati s tim dokumentom - cinjenica da su ga pisali ne mjenja stvar :D
User avatar
Socijalista
Posts: 2304
Joined: 19/01/2009 23:04
Location: U Daytonu...

#3918 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT

Post by Socijalista »

evo malo OHR-a

OHR
Neozbiljni zaključci Narodne skupštine RS

OHR je ocijenio da "nisu ozbiljni" danas usvojeni zaključci Narodne skupštine Republike Srpske (RS) u vezi sa Informacijom o efektima prenosa ustavnih ovlaštenja sa RS na institucije BiH.

"Kao što smo i rekli mnogo puta do sada, radi se o zabludi. Ako je neka nadležnost oduvijek pripadala državi, kako se onda može vratiti!? Imajući to u vidu, zaključci Narodne skupštine RS nisu ozbiljni", navodi se u saopštenju OHR-a.

OHR napominje da Narodna skupština RS mora raditi unutar Ustava BiH i "uzdržati se od podrivanja nadležnosti" koje pripadaju državi.

Iz OHR-a ističu da većina nadležnosti o kojima se razgovaralo pripadaju, prije svega, državi po Dejtonskom mirovnom sporazumu.

"Radi se o tome da su entiteti odbijali da ih vrate državi nakon što je Dejtonski mirovni sporazum potpisan", smatraju u OHR-u.

Kao primjer OHR navodi da "spisak od 68 navodno oduzetih nadležnosti" sadrži nekoliko nadležnosti koji se tiču ulaska i boravka stranaca, njihovog protjerivanja i azila s jedne strane, te statusa izbjeglica sa druge.

"Ustav BiH jasno stavlja odgovornost za imigraciju i azil na državni nivo. Nadalje, veće je bilo nekoliko slučajeva pred Ustavnim sudom BiH vezano za ovu materiju, uključujući Sud BiH, statistiku, nabavke, Visoki sudski i tužilački savjet, graničnu službu i tako dalje. Ustavni sud je već presudio da su ovo stvari koje su u nadležnosti države", poručuju iz OHR-a.

Narodna skupština RS usvojila je danas set zaključaka u vezi s Informacijom o efektima prenosa ustavnih ovlaštenja sa RS na institucije BiH, kojim se tvrdi da prenos nadležnosti bez prethodnog dogovora entiteta nije ustavan.

U usvojenom setu od 16 zaključaka nalazi se i zaključak premijera RS Milorada Dodika kojim Narodna skupština RS traži da se za do sada neustavno prenesene nadležnosti pokrenu postupci izmjene i dopune ranije donesenih zakona, te pravni sporovi pred domaćim i stranim pravosudnim institucijama.
User avatar
Maraschino
Posts: 18997
Joined: 10/11/2006 16:15
Location: ...

#3919 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT

Post by Maraschino »

OHR
Neozbiljni zaključci Narodne skupštine RS
ja i...

zakljucci su doneseni kao i masa prethodnih odluka, zakljucaka, rezolucija...koje se krse sa ustavom BiH i ko je sta poduzeo...niko nista a oni se uvijek mogu pozivati na te odluke...treba to jednom presjeci da se ne tone vise
User avatar
osa
Posts: 10669
Joined: 16/03/2007 14:08

#3920 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT

Post by osa »

on ne priznaje sud bih, a glavaš boga moli da mu bih sud sudi, tko je tu lud.


Dodik nakon otvaranja istrage: Ne priznajem Sud BiH!

SARAJEVO - Tužiteljstvo Bosne i Hercegovine odlučilo je otvoriti istragu protiv predsjednika vlade Republike Srpske Milorada Dodika kojega se sumnjiči da je sa skupinom suradnika i poslovnih partnera oštetio entitetski proračun za iznos od 115 milijuna konvertibilnih maraka (oko 58,8 milijuna eura), objavio je u utorak "Dnevni avaz".



Odluka o otvaranju istrage uslijedila je na temelju izvješća o počinjenom kaznenom djelu koje je ranije podnijela Agencija za istrage i zaštitu BiH (SIPA), a potpisao ga je pomoćnik ravnatelja te agencije Dragan Lukač protiv kojega je zbog Dodikova pritiska poveden čak i stegovni postupak.



Traže dodatne informacije





Tužiteljstvo BiH sada traži dodatne informacije od Financijsko-obavještajnog odjela SIPA-e te od Uprave za neizravno oporezivanje BiH, navodi "Avaz".



Dodik i njegovi suradnici pod sumnjom su da su "prali" novac pri kupnji namještaja i opreme za novu zgradu entitetske vlade u Banja Luci jer je dokazano da su, primjerice, cijene namještaja bile višestruko uvećane u odnosu na stvarne cijene kod dobavljača.



Mediji su kao primjer rasipanja proračunskog novca ranije navodili primjer kupnje pepeljara koje su plaćane po 500 eura.



Također se provjerava jesu li pri tim nabavkama uredno plaćeni PDV i carine.



Uz istragu o opremanju zgrade vlade, utvrđuju se i činjenice vezane uz način financiranja gradnje autoceste Banja Luka-Gradiška.



Dodikova reakcija




Predsjednik Vlade manjeg bh. entiteta Milorad Dodik rekao je danas da nije službeno obaviješten o otvaranju istrage Tužiteljstva BiH protiv njega i ponovio da su Tužiteljstvo i Sud BiH nelegalna i nelegitimna tijela.



- Vjerojatno je to odmazda za stavove koje sam iznosio o stranim sudcima i tužiteljima, koji neće moći produžiti svoj mandat i neće dobiti našu suglasnost - zaključio je Dodik.



On smatra da je medijska najava o otvaranju istrage protiv njega "pokazivanje zuba".



- Neka oni rade svoj posao, a Tužiteljstvo i Sud BiH su za mene nelegalni i nelegitimni i ja ću odlučiti o tome kako ću postupati u slučaju eventualnih istraga i procesa na tom planu - rekao je Dodik i dodao da nije spreman surađivati s nelegalnim i nelegitimnim organima.



On je događanja vezana za istragu koju SIPA i Tužiteljstvo BiH vode protiv njega zbog navodnih zloporaba pri izgradnji zgrade Vlade u Banja Luci i autoputa nazvao mrcvarenjem, uz ocjenu da je to dokaz da u ovoj tužbi očigledno nema ozbiljnih stvari.



- Zgrada Vlade smeta političkom establišmentu u Sarajevu, ali ona je urađena u skladu s zakonom i nikakve zloporabe nije bilo - poručio je Dodik i dodao da ta zgrada treba biti ponos, ne njemu, nego narodu i Vladi entiteta kojeg on predstavlja.



On je nazvao "skrnavljenjem istine" pisanje medija u Federaciji BiH o navodnim zloporabama i izvješćima SIPA-e o "pranju novca" kojom je proračun manjeg bh. entiteta oštećen za 115 milijuna KM.



- Za mene su Sud i Tužiteljstvo BiH mjesta političke egzekucije, nelegalna politička tijela koje je nametnuo visoki predstavnik koji nije imao pravo to uraditi - naglasio je Dodik.



On je podsjetio da je visoki predstavnik tumač Daytonskog sporazuma, a ne zakonodavac u BiH.



- Takav je slučaj Suda i Tužiteljstva BiH jer je potpuno nelegitimno da u njima rade strani tužitelji i sudci - zaključio je Dodik i dodao da je na to ukazivao i prije godinu dana.
User avatar
Maraschino
Posts: 18997
Joined: 10/11/2006 16:15
Location: ...

#3921 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT

Post by Maraschino »

evo ga i gospodin za jednu upotrebu... :-)
NSRS
Usvojeni zaključci su u okviru Ustava BiH



Predsjednik Narodne skupštine Republike Srpske /RS/ Igor Radojičić izjavio je Srni da su danas usvojeni zaključci Narodne skupštine RS u vezi sa Informacijom o efektima prenosa ustavnih ovlaštenja sa RS na institucije BiH ostali potpuno u okviru Ustava BiH.
"To što se nekome ne sviđa da se o svemu može razgovarati njegov je problem. Kada se može razgovarati o cijelom Ustavu, zašto se ne može razgovarati o prenosu nadležnosti", upitao je Radojičić, dodajući da su danas usvojeni zaključci "stvar Republike Srpske".

Reagujući na saopštenje OHR-a, koji je ocijenio da "nisu ozbiljni" zaključci koje je usvojila Narodna skupština RS, Radojičić je istakao da "OHR ima problema sa starom strukturom, koja nije izašla iz šinjela od prije četiri do pet godina".

Predsjednik Narodne skupštine RS ocijenio je da je čudno ovo saopštenje, u kojem "OHR ili barem onaj ko je pisao saopštenje, počinje da tumači da u Ustavu BiH piše nešto što ne piše, jer u Ustavu BiH piše šta su nadležnosti države, a šta entiteta".

OHR je saopštio da parlament Srpske mora raditi unutar Ustava BiH i "uzdržati se od podrivanja nadležnosti" koje pripadaju državi. U saopštenju je navedeno da većina nadležnosti o kojima se danas razgovaralo pripadaju, prije svega, državi po Dejtonskom mirovnom sporazumu i "da su entiteti odbijali da ih vrate državi nakon što je Dejtonski mirovni sporazum potpisan".

Narodna skupština RS usvojila je set zaključaka u vezi s Informacijom o efektima prenosa ustavnih ovlaštenja sa RS na institucije BiH, kojim se tvrdi da prenos nadležnosti bez prethodnog dogovora entiteta nije ustavan.

U usvojenom setu od 16 zaključaka nalazi se i zaključak premijera RS Milorada Dodika kojim Narodna skupština RS traži da se za do sada neustavno prenesene nadležnosti pokrenu postupci izmjene i dopune ranije donesenih zakona, te pravni sporovi pred domaćim i stranim pravosudnim institucijama.
(SRNA)
dallton
Posts: 7739
Joined: 31/07/2008 08:49

#3922 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT

Post by dallton »

osa wrote:on ne priznaje sud bih, a glavaš boga moli da mu bih sud sudi, tko je tu lud.


Dodik nakon otvaranja istrage: Ne priznajem Sud BiH!

SARAJEVO - Tužiteljstvo Bosne i Hercegovine odlučilo je otvoriti istragu protiv predsjednika vlade Republike Srpske Milorada Dodika kojega se sumnjiči da je sa skupinom suradnika i poslovnih partnera oštetio entitetski proračun za iznos od 115 milijuna konvertibilnih maraka (oko 58,8 milijuna eura), objavio je u utorak "Dnevni avaz".



Odluka o otvaranju istrage uslijedila je na temelju izvješća o počinjenom kaznenom djelu koje je ranije podnijela Agencija za istrage i zaštitu BiH (SIPA), a potpisao ga je pomoćnik ravnatelja te agencije Dragan Lukač protiv kojega je zbog Dodikova pritiska poveden čak i stegovni postupak.



Traže dodatne informacije





Tužiteljstvo BiH sada traži dodatne informacije od Financijsko-obavještajnog odjela SIPA-e te od Uprave za neizravno oporezivanje BiH, navodi "Avaz".



Dodik i njegovi suradnici pod sumnjom su da su "prali" novac pri kupnji namještaja i opreme za novu zgradu entitetske vlade u Banja Luci jer je dokazano da su, primjerice, cijene namještaja bile višestruko uvećane u odnosu na stvarne cijene kod dobavljača.



Mediji su kao primjer rasipanja proračunskog novca ranije navodili primjer kupnje pepeljara koje su plaćane po 500 eura.



Također se provjerava jesu li pri tim nabavkama uredno plaćeni PDV i carine.



Uz istragu o opremanju zgrade vlade, utvrđuju se i činjenice vezane uz način financiranja gradnje autoceste Banja Luka-Gradiška.



Dodikova reakcija




Predsjednik Vlade manjeg bh. entiteta Milorad Dodik rekao je danas da nije službeno obaviješten o otvaranju istrage Tužiteljstva BiH protiv njega i ponovio da su Tužiteljstvo i Sud BiH nelegalna i nelegitimna tijela.



- Vjerojatno je to odmazda za stavove koje sam iznosio o stranim sudcima i tužiteljima, koji neće moći produžiti svoj mandat i neće dobiti našu suglasnost - zaključio je Dodik.



On smatra da je medijska najava o otvaranju istrage protiv njega "pokazivanje zuba".



- Neka oni rade svoj posao, a Tužiteljstvo i Sud BiH su za mene nelegalni i nelegitimni i ja ću odlučiti o tome kako ću postupati u slučaju eventualnih istraga i procesa na tom planu - rekao je Dodik i dodao da nije spreman surađivati s nelegalnim i nelegitimnim organima.



On je događanja vezana za istragu koju SIPA i Tužiteljstvo BiH vode protiv njega zbog navodnih zloporaba pri izgradnji zgrade Vlade u Banja Luci i autoputa nazvao mrcvarenjem, uz ocjenu da je to dokaz da u ovoj tužbi očigledno nema ozbiljnih stvari.



- Zgrada Vlade smeta političkom establišmentu u Sarajevu, ali ona je urađena u skladu s zakonom i nikakve zloporabe nije bilo - poručio je Dodik i dodao da ta zgrada treba biti ponos, ne njemu, nego narodu i Vladi entiteta kojeg on predstavlja.



On je nazvao "skrnavljenjem istine" pisanje medija u Federaciji BiH o navodnim zloporabama i izvješćima SIPA-e o "pranju novca" kojom je proračun manjeg bh. entiteta oštećen za 115 milijuna KM.



- Za mene su Sud i Tužiteljstvo BiH mjesta političke egzekucije, nelegalna politička tijela koje je nametnuo visoki predstavnik koji nije imao pravo to uraditi - naglasio je Dodik.



On je podsjetio da je visoki predstavnik tumač Daytonskog sporazuma, a ne zakonodavac u BiH.



- Takav je slučaj Suda i Tužiteljstva BiH jer je potpuno nelegitimno da u njima rade strani tužitelji i sudci - zaključio je Dodik i dodao da je na to ukazivao i prije godinu dana.
svak se bori za ono sto mu fali, iz svoje perspektive
zavrzlama
Posts: 10463
Joined: 15/01/2006 18:35

#3923 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT

Post by zavrzlama »

Naredba iz staba je "nema nazad" dodik i velikosrbi idu do kraja pa koliko kosta da kosta...slijede konstantne medijske optuzbe i zaturanje medunacionalne mrznje,rezirani incidenti i negiranje svega sto imalo mirise na BIH...srbiji treba otvaranje krize u BIH da bi vratila Kosovo u zizu svjetske pozornosti i po hiljaditi put pokusala da zastrasi MZ da bi promijenili odluku o statusu Kosova ili ih primorali da razmisle o podjeli BIH,jer gubitak Kosova i ostanak srba u drzavi BIH je pretezak politicki a posebno strateski poraz velikosrpske politike...
User avatar
kiky
Posts: 4725
Joined: 13/02/2008 13:20

#3924 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT

Post by kiky »

pa bit če veselo narednih dana .....
krajem maja ide i optužnica protiv dode ( čini mi se ) ...
prije toga pozivanje na informativni razgovor ...
i to je to ...
Johny
Posts: 706
Joined: 25/02/2009 23:48

#3925 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT

Post by Johny »

kiky wrote:pa bit če veselo narednih dana .....
krajem maja ide i optužnica protiv dode ( čini mi se ) ...
prije toga pozivanje na informativni razgovor ...
i to je to ...
Glupo je to oko optuzbe i sudjenja, idemo li tom logikom svaki politicar bi trebao iza resetaka, tolko se love svi nakradu da je to degutantno... ne samo na Balkanu, u svim zemljama sveta, cak i u najbogatijim...

Ono gde treba napadati Dodika jeste njegova politika, njegov brdjanski i primitivni nastup, kvarna politika sedenja na dve stolice...

Ovo oko tuzbe za kradju je obicna predstava za narod bez ikakvog efekta...
Locked