BiH proizvodi (domaće je najbolje)

Ekonomija, biznis, dionice, posao, (ne)zaposlenost...

Moderator: anex

Post Reply
StupskaBitanga
Posts: 14873
Joined: 20/12/2006 16:59

#3901 Re: Bh. proizvodi široke potrošnje

Post by StupskaBitanga »

JanuaryJones wrote:
StupskaBitanga wrote:Baš su skupi Violeta i deterdžeti i omekšivač a kako Violeta je kao mačak u vreći nikad ne znaš šta i kju kvalitetu kupueš fkt ne znaš
Slušam na radiju, jedan je deterdžent kao gratis. Znači jedan od 1,5 l košta nešto više od 8 KM.
Preskupo
The 51st State
Posts: 16743
Joined: 12/01/2008 12:06

#3902 Re: Bh. proizvodi široke potrošnje

Post by The 51st State »

StupskaBitanga wrote:Baš su skupi Violeta i deterdžeti i omekšivač a kako Violeta je kao mačak u vreći nikad ne znaš šta i kju kvalitetu kupueš fkt ne znaš
sopaju se sa p&g i henkelom, dugorocno sumnjam da je odrzivo.
StupskaBitanga
Posts: 14873
Joined: 20/12/2006 16:59

#3903 Re: Bh. proizvodi široke potrošnje

Post by StupskaBitanga »

The 51st State wrote:
StupskaBitanga wrote:Baš su skupi Violeta i deterdžeti i omekšivač a kako Violeta je kao mačak u vreći nikad ne znaš šta i kju kvalitetu kupueš fkt ne znaš
sopaju se sa p&g i henkelom, dugorocno sumnjam da je odrzivo.
u ovakvoj i hrvatskoj ekonomiji koje su im top tržišta naravno da je neodrživo
User avatar
otherside
Posts: 4922
Joined: 30/10/2004 00:32
Location: sarajevo

#3904 Re: Bh. proizvodi široke potrošnje

Post by otherside »

kupila sam violeta omeksivac sensitive.
nakon prva 2 pranja utisak je razocaravajuci:
omeksivac ima vrlo intenzivan miris da i sa minimalnom kolicinom (citaj: pola preporucene doze) daje miris koji je iritirajuce jak i odrzava se narednih 48 sati,
s druge strane, rublje uopce ne dobije ocekivanu mekocu. naprotiv, sve je dosta teze za opeglati.
nadam se da ovo nece biti zakljucak sto se violete tice jer zaista zelim da domace firme uspiju i dominiraju na trzistu.
naravno, osnovni standardi nekog proizvoda se moraju zadovoljiti.
User avatar
mayab
Posts: 30835
Joined: 06/03/2008 13:00
Location: SARAJEVO

#3905 Re: Bh. proizvodi široke potrošnje

Post by mayab »

otherside wrote:kupila sam violeta omeksivac sensitive.
nakon prva 2 pranja utisak je razocaravajuci:
omeksivac ima vrlo intenzivan miris da i sa minimalnom kolicinom (citaj: pola preporucene doze) daje miris koji je iritirajuce jak i odrzava se narednih 48 sati,
s druge strane, rublje uopce ne dobije ocekivanu mekocu. naprotiv, sve je dosta teze za opeglati.
nadam se da ovo nece biti zakljucak sto se violete tice jer zaista zelim da domace firme uspiju i dominiraju na trzistu.
naravno, osnovni standardi nekog proizvoda se moraju zadovoljiti.
Pa vidis onu reklamu gdje se Milan P maže tim omekšivačem posvuda po tijelu da bi se namirisao :shock: :lol: , iz reklame mogu zakljuciti - hebo efekat omekšavanja, bitno je da su unutra "najbolji francuski parfemi" :lol: :lol:
StupskaBitanga
Posts: 14873
Joined: 20/12/2006 16:59

#3906 Re: Bh. proizvodi široke potrošnje

Post by StupskaBitanga »

žalosno zaista
walk_M-A-N
Posts: 2003
Joined: 09/05/2007 16:35

#3907 Re: Bh. proizvodi široke potrošnje

Post by walk_M-A-N »

I našli istog Milana P koji reklamira i Dogs Trust. Violeta, voz..
quarterback
Posts: 10534
Joined: 23/04/2012 22:19
Location: Marita

#3908 Re: Bh. proizvodi široke potrošnje

Post by quarterback »

Milan P mi je u pocetku bio zanimljiv u reklamama, sada mi je pravi smor, narocito kad vidim onu debilanu od reklame Mlin Majic ili tako nesto, u kojoj doticni vozi sleper brasna
kox
Posts: 3244
Joined: 12/09/2008 12:48

#3909 Re: Bh. proizvodi široke potrošnje

Post by kox »

Pa dobro, čovjek je glumac, snima reklame za one koji mu plate po scenariju koji napiše neko drugi. Bolje i Violeta sa lošim reklamama (mada su sve reklame za deterdžente, omekšivače i sl. uglavnom odron) nego, lupam, Lenor.
Inače ne koristim Violetin tečni deterdžent ni omekšivač nego EZ-ovu Lillu :)
quarterback
Posts: 10534
Joined: 23/04/2012 22:19
Location: Marita

#3910 Re: Bh. proizvodi široke potrošnje

Post by quarterback »

violeta je koliko cujem preskupa, dok je takva - ljubavi nece biti
User avatar
otherside
Posts: 4922
Joined: 30/10/2004 00:32
Location: sarajevo

#3911 Re: Bh. proizvodi široke potrošnje

Post by otherside »

Iskreno, ja sam je kupila zbog toga sto je nasa iako je po cijeni bila tu negdje sa skupljim stranim omeksivacima.
Nazalost, po kvaliteti "tu negdje" nisu :sad:
User avatar
saiks
Posts: 1196
Joined: 12/11/2013 13:06

#3912 Re: Bh. proizvodi široke potrošnje

Post by saiks »

otherside wrote:Iskreno, ja sam je kupila zbog toga sto je nasa iako je po cijeni bila tu negdje sa skupljim stranim omeksivacima.
Nazalost, po kvaliteti "tu negdje" nisu :sad:
Koju boju si uzela,ja sam od vise ljudi cuo da je ekstra,ali nisam probao. A to da je skupo,to stoji
User avatar
Not My Idea
Posts: 14691
Joined: 15/03/2011 23:12

#3913 Re: Bh. proizvodi široke potrošnje

Post by Not My Idea »

JanuaryJones wrote:
StupskaBitanga wrote:Baš su skupi Violeta i deterdžeti i omekšivač a kako Violeta je kao mačak u vreći nikad ne znaš šta i kju kvalitetu kupueš fkt ne znaš
Slušam na radiju, jedan je deterdžent kao gratis. Znači jedan od 1,5 l košta nešto više od 8 KM.
:lol: Nisu normalni.


i kao da cijena nije dovoljna, @otherside napise kritiku...ovi Violeta proizvodi- baj baj
StupskaBitanga
Posts: 14873
Joined: 20/12/2006 16:59

#3914 Re: Bh. proizvodi široke potrošnje

Post by StupskaBitanga »

Jel iko probao ovu Image
Marku jeftinija od Nove vite a isto domaći proizvod
kox
Posts: 3244
Joined: 12/09/2008 12:48

#3915 Re: Bh. proizvodi široke potrošnje

Post by kox »

Probao sam ja, tu su negdje, nema značajne razlike (bar meni). Mislim da je @quarterback baš hvalio Vitellu na ovoj temi.
StupskaBitanga
Posts: 14873
Joined: 20/12/2006 16:59

#3916 Re: Bh. proizvodi široke potrošnje

Post by StupskaBitanga »

7,2 je Nova Vita a ovo iz Visokog je 6,10
quarterback
Posts: 10534
Joined: 23/04/2012 22:19
Location: Marita

#3917 Re: Bh. proizvodi široke potrošnje

Post by quarterback »

kox wrote:Probao sam ja, tu su negdje, nema značajne razlike (bar meni). Mislim da je @quarterback baš hvalio Vitellu na ovoj temi.
jesam, probao sam prije oko godinu dana, tada mi je nova vita bila ocaj a ova vitela odlicna
neki dan sam na nekoj promociji probao ponovo novu vitu i bila je fakat super, ne znam kakva je vitela sada, ako su ocuvali kvalitet od prije onda :thumbup:
User avatar
otherside
Posts: 4922
Joined: 30/10/2004 00:32
Location: sarajevo

#3918 Re: Bh. proizvodi široke potrošnje

Post by otherside »

saiks wrote:
otherside wrote:Iskreno, ja sam je kupila zbog toga sto je nasa iako je po cijeni bila tu negdje sa skupljim stranim omeksivacima.
Nazalost, po kvaliteti "tu negdje" nisu :sad:
Koju boju si uzela,ja sam od vise ljudi cuo da je ekstra,ali nisam probao. A to da je skupo,to stoji
uzela sam roze pakovanje-sensitive.
ipak, mozda treba vise misljenja...meni je miris prejak al' mozda je do mene...stvar ukusa :wink:
to sto odjeca i posteljina nemaju ocekivanu mekocu im ne mogu tako lako halaliti :D
cini mi se da je barem kod ovog mog omeksivaca problem sto ne mozes dobiti oboje.
znaci stavis vise omeksivaca, ves je donekle meksi al' gusis se od mirisa.
stavis manje omeksivaca, miris podnosljiv, mekoca-ocjena 2.
:roll:
Yapi Yapo
Posts: 1074
Joined: 06/11/2013 02:19

#3919 Re: Bh. proizvodi široke potrošnje

Post by Yapi Yapo »

u životu bolji narezak nisam pojeo
Image

odlične hrenovke!
Image

isto tako Bajra roštiljska kobasica ljuta je odlična! pakovanje je crno, nmg da nađem sliku
quarterback
Posts: 10534
Joined: 23/04/2012 22:19
Location: Marita

#3920 Re: Bh. proizvodi široke potrošnje

Post by quarterback »

da, odavno se mogu kupiti u mesarama
StupskaBitanga
Posts: 14873
Joined: 20/12/2006 16:59

#3921 Re: Bh. proizvodi široke potrošnje

Post by StupskaBitanga »

ove pileti su totalne Wudy a marku jeftinije
Govorim o tri velike kao za hot dog
quarterback
Posts: 10534
Joined: 23/04/2012 22:19
Location: Marita

#3922 Re: Bh. proizvodi široke potrošnje

Post by quarterback »

StupskaBitanga wrote:ove pileti su totalne Wudy a marku jeftinije
Govorim o tri velike kao za hot dog
ako je kao wudy onda :thumbup:
User avatar
JanuaryJones
Posts: 4210
Joined: 25/08/2013 13:31

#3923 Re: Bh. proizvodi široke potrošnje

Post by JanuaryJones »

Čije su hrenovke i narezak, ne vidi sa baš najbolje?
quarterback
Posts: 10534
Joined: 23/04/2012 22:19
Location: Marita

#3924 Re: Bh. proizvodi široke potrošnje

Post by quarterback »

pa memprom je narezak a bajra hrenovke, ako govoris o ove 2 slike gore
User avatar
JanuaryJones
Posts: 4210
Joined: 25/08/2013 13:31

#3925 Re: Bh. proizvodi široke potrošnje

Post by JanuaryJones »

quarterback wrote:pa memprom je narezak a bajra hrenovke, ako govoris o ove 2 slike gore
Da, ovo sa slike, ne vidi se baš. Hvala!
Post Reply