Ilegalni migranti u BiH
- _BataZiv_0809
- Nindža revizor
- Posts: 83504
- Joined: 09/05/2013 13:56
- Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
- Vozim: Lancia na servisu
#3902 Re: Migranti
Black swan wrote:ovo su oportunisti ne ideolozi
- Velkoski
- ModeratorNaBezCenzure
- Posts: 79560
- Joined: 17/05/2008 15:30
- Location: u dergjahu tvog srca
- Vozim: Golf 7 GTI
#3903 Re: Migranti
https://news.sky.com/story/royal-navy-r ... r-11454899Xavier1 wrote:Ja se samo pitam ima li medju ovim migrantima onih koji su spremni na eksplozivne napade. Samo nam to jos treba.
Naravno da ima
Nije ono skroz identična situacija, ali tu je to negdje
- Xavier1
- Posts: 4043
- Joined: 08/07/2018 03:38
#3904 Re: Migranti
Znaci samo se nadat da im nismo dovoljno interesantni za tako nesto. Ipak smo nebitni na svjetskoj mapi.Velkoski wrote:https://news.sky.com/story/royal-navy-r ... r-11454899Xavier1 wrote:Ja se samo pitam ima li medju ovim migrantima onih koji su spremni na eksplozivne napade. Samo nam to jos treba.
Naravno da ima
Nije ono skroz identična situacija, ali tu je to negdje
- insomnia78
- Posts: 61961
- Joined: 03/04/2011 14:43
#3905 Re: Migranti
Ne brini. Ovi se aktiviraju samo na konacnom odredistu
U Grckoj, Makedoniji, Srbiji npr nije zabiljezen ni jedan
U Grckoj, Makedoniji, Srbiji npr nije zabiljezen ni jedan
- Xavier1
- Posts: 4043
- Joined: 08/07/2018 03:38
#3906 Re: Migranti
Da bude i neka korist od toga sto zivis u ***** od drzave.insomnia78 wrote:Ne brini. Ovi se aktiviraju samo na konacnom odredistu![]()
U Grckoj, Makedoniji, Srbiji npr nije zabiljezen ni jedan
-
Seyfo
- Posts: 4540
- Joined: 23/08/2011 14:12
#3907 Re: Migranti
Pa ja,sigurnije mi ljetovati na obali Krivaje ili na Jablanickom jezeru nego u Sant Tropeu. Ha ya
- AleksoMKD
- Posts: 8158
- Joined: 01/03/2012 15:03
- Location: Tamo gdje vjecno sunce sja
#3908 Re: Migranti
https://www.independent.co.uk/voices/gr ... 69796.html
Greece’s migrants rose above the populists’ vilification to demonstrate how humanity reaches far further than citizenship. Egyptian anglers were among the first to save those fleeing into the sea to escape the fires. Palestinians and Kurds donated blood to help hundreds of badly injured people in our hospitals, while the Syrian community led efforts to recruit search parties.
Migranti pomagaki u spasavanju Grka od ogromnog pozara koji je besneo oko Atine.
Greece’s migrants rose above the populists’ vilification to demonstrate how humanity reaches far further than citizenship. Egyptian anglers were among the first to save those fleeing into the sea to escape the fires. Palestinians and Kurds donated blood to help hundreds of badly injured people in our hospitals, while the Syrian community led efforts to recruit search parties.
Migranti pomagaki u spasavanju Grka od ogromnog pozara koji je besneo oko Atine.
- Truba
- Posts: 93847
- Joined: 17/03/2004 09:36
- Location: Vizantija
- Grijem se na: Plin i struju
- Horoskop: Vodolija
- Contact:
#3909 Re: Migranti
to što je neko dobar čovjek, svetac, ljudina, spreman pomoći ne znači da može bez putovnice proputovati pola europe da bi se natovario na socijalu dok ne nauči jezik zemlje u kojoj želi živjeti
marija majka tereza kesovija je morala imati putovnicu i vize ako je htjela negdje ići van indije
iako je imala doživotnu propusnicu za indijsku željeznicu i posvetila život pomaganju ljudima
marija majka tereza kesovija je morala imati putovnicu i vize ako je htjela negdje ići van indije
iako je imala doživotnu propusnicu za indijsku željeznicu i posvetila život pomaganju ljudima
- AleksoMKD
- Posts: 8158
- Joined: 01/03/2012 15:03
- Location: Tamo gdje vjecno sunce sja
#3910 Re: Migranti
Tacno, slazem se 100%.Black swan wrote:to što je neko dobar čovjek, svetac, ljudina, spreman pomoći ne znači da može bez putovnice proputovati pola europe da bi se natovario na socijalu dok ne nauči jezik zemlje u kojoj želi živjeti
marija majka tereza kesovija je morala imati putovnicu i vize ako je htjela negdje ići van indije
iako je imala doživotnu propusnicu za indijsku željeznicu i posvetila život pomaganju ljudima
-
Tara the River
- Posts: 282
- Joined: 24/06/2018 19:53
#3911 Re: Migranti
Upravo to sto 99% njih nemaju identifikaciona dokumenta ukazuje na cinjenicu da vecina njih ima kriminalnu proslost, da bjeze od zakona i izbjegavaju ekstradiciju. I prije je bilo izbjeglickih talasa i ekonomskih migracionih talasa, ali nikada do sada nije uocen fenomen skrivanja vlastitog identiteta. Najvjerovatnije kriminalci- drugog logicnog objasnjenja nema.Black swan wrote:to što je neko dobar čovjek, svetac, ljudina, spreman pomoći ne znači da može bez putovnice proputovati pola europe da bi se natovario na socijalu dok ne nauči jezik zemlje u kojoj želi živjeti
marija majka tereza kesovija je morala imati putovnicu i vize ako je htjela negdje ići van indije
iako je imala doživotnu propusnicu za indijsku željeznicu i posvetila život pomaganju ljudima
I onda neko govori o suverenitetu i teritorijalnom integritetu. Kakav suverenitet ako gomila ljudi sa drugog kontinenta, bez dokumenata, moze da ulazi i izlazi iz tvoje zemlje kako mu se prohtije.
- Truba
- Posts: 93847
- Joined: 17/03/2004 09:36
- Location: Vizantija
- Grijem se na: Plin i struju
- Horoskop: Vodolija
- Contact:
#3912 Re: Migranti
poštovanje, ljubav i otvorene granice trebaju biti dvosmjeran proces
možemo li mi vako prema njihovim zemljama???
možemo li mi vako prema njihovim zemljama???
- fosna2014
- Posts: 7123
- Joined: 28/05/2014 15:17
- Location: ... u Francuskoj revoluciji.
- insomnia78
- Posts: 61961
- Joined: 03/04/2011 14:43
#3914 Re: Migranti
Pa ono jes. Lakse se docepati Hrvatske iz Sarajva nego iz Bihaca
- O'zone
- Globalni moderator
- Posts: 22352
- Joined: 17/02/2008 20:29
- Location: Usa
- Contact:
#3915 Re: Migranti
Banned user for reason “Kršenje pravila foruma”
» The 100
Mjesec
» The 100
Mjesec
- CPT
- Posts: 6246
- Joined: 16/05/2018 11:13
#3916 Re: Migranti
Ako ti ne znasm sta je "logicno objasnjenje" onda to znas da ga nema... Razlog je drzave prve registracije. Sasvim logicno, racionalno i "normalno".Tara the River wrote:Upravo to sto 99% njih nemaju identifikaciona dokumenta ukazuje na cinjenicu da vecina njih ima kriminalnu proslost, da bjeze od zakona i izbjegavaju ekstradiciju. I prije je bilo izbjeglickih talasa i ekonomskih migracionih talasa, ali nikada do sada nije uocen fenomen skrivanja vlastitog identiteta. Najvjerovatnije kriminalci- drugog logicnog objasnjenja nema.Black swan wrote:to što je neko dobar čovjek, svetac, ljudina, spreman pomoći ne znači da može bez putovnice proputovati pola europe da bi se natovario na socijalu dok ne nauči jezik zemlje u kojoj želi živjeti
marija majka tereza kesovija je morala imati putovnicu i vize ako je htjela negdje ići van indije
iako je imala doživotnu propusnicu za indijsku željeznicu i posvetila život pomaganju ljudima
I onda neko govori o suverenitetu i teritorijalnom integritetu. Kakav suverenitet ako gomila ljudi sa drugog kontinenta, bez dokumenata, moze da ulazi i izlazi iz tvoje zemlje kako mu se prohtije.
- CPT
- Posts: 6246
- Joined: 16/05/2018 11:13
#3918 Re: Migranti
Jako bitno i ogromna tragedija. Sta sve smo Bosanci radili za "papire" drugi put, zar ne. U svakom slucaju razlog je poznat od pocetka.insomnia78 wrote:I dalje je ilegalno
- triconja
- Posts: 16211
- Joined: 29/04/2012 07:04
#3920 Re: Migranti
Ovaj pravi kompleksas izgledainsomnia78 wrote:Evo opet
- svjezi_ustipak
- Posts: 1840
- Joined: 13/12/2010 16:28
#3921 Re: Migranti
triconja wrote:Ovaj pravi kompleksas izgledainsomnia78 wrote:Evo opet
Frajer gudi o generalizacijama migranata a on generalizira cijeli narod i zemlju u kojoj je rodjen.
Lik pravda Azijce i Afrikance koji krse zakone primjerima Bosanaca koji su krsili zakone...
Prica o tome sta fasisti u njegovoj drzavi pricaju o ilegalnim imigrantima podsmijavajuci se narodu koji je prosao najvecu golgotu u Evropi od Drugog svjetskog rata.
Povlaci uporno paralele izmedju pakistanskih jebivjetara i sjevernoafrickih prevaranata sa zrtvama logora, silovanja i etnickog ciscenja koji su postali sinonim za uzase modernog fasizma. Po tome se vidi da je tipicni Bosnjo- pisa po zrtvama Omarske, Visegrada i Srebrenice da se gazdama uvuce u supak pokazujuci ljubav prema egzoticnim prevarantima iz Azije.
Kad je ovaj poceo na svaki prigovor o migrantima vaditi primjere Bosanaca koji su radili isto pocnem istrazivati koliko ljudi znam i koliko ljudi u nasoj okolini je nelegalno islo na Zapad. Odgovor je bioq iznenadjujuce malo. Sve ijedna osoba iz moje rodbine, raja, prijatelji i kolege otisli legalno. Sa papirima, vizama, intervjuima. Iste sam odgovore dobio kad sam potaknut njegovim postovima pitao raju oko sebe.
Oni kao sto je bio Nazif Mujic, otisli iz Tuzle da se nakace na socijalu u Njemackoj pa ga vratili...i neka su. Svi koji varaju i krse zakone po kratkom postupku protjerati. Bio iz Bosne ili Pakistana, isti djavo.
A CPT se mahsuz registrovao da ucestvuje samo na ovoj temi. Da je sto bolje ugusi svojim doprinosom i sto bolje raspiri rastucu ksenofobiju i aninozitet prema migrantima. Da znaju oni kako ih on ovdje brani platili bi mu da prestane.
- Point.
- Posts: 33507
- Joined: 28/10/2008 00:24
- Location: Bagni di Lucca
#3922 Re: Migranti
svjezi_ustipak wrote:triconja wrote:Ovaj pravi kompleksas izgledainsomnia78 wrote:Evo opet
Frajer gudi o generalizacijama migranata a on generalizira cijeli narod i zemlju u kojoj je rodjen.
Lik pravda Azijce i Afrikance koji krse zakone primjerima Bosanaca koji su krsili zakone...
Prica o tome sta fasisti u njegovoj drzavi pricaju o ilegalnim imigrantima podsmijavajuci se narodu koji je prosao najvecu golgotu u Evropi od Drugog svjetskog rata.
Povlaci uporno paralele izmedju pakistanskih jebivjetara i sjevernoafrickih prevaranata sa zrtvama logora, silovanja i etnickog ciscenja koji su postali sinonim za uzase modernog fasizma. Po tome se vidi da je tipicni Bosnjo- pisa po zrtvama Omarske, Visegrada i Srebrenice da se gazdama uvuce u supak pokazujuci ljubav prema egzoticnim prevarantima iz Azije.
Kad je ovaj poceo na svaki prigovor o migrantima vaditi primjere Bosanaca koji su radili isto pocnem istrazivati koliko ljudi znam i koliko ljudi u nasoj okolini je nelegalno islo na Zapad. Odgovor je bioq iznenadjujuce malo. Sve ijedna osoba iz moje rodbine, raja, prijatelji i kolege otisli legalno. Sa papirima, vizama, intervjuima. Iste sam odgovore dobio kad sam potaknut njegovim postovima pitao raju oko sebe.
Oni kao sto je bio Nazif Mujic, otisli iz Tuzle da se nakace na socijalu u Njemackoj pa ga vratili...i neka su. Svi koji varaju i krse zakone po kratkom postupku protjerati. Bio iz Bosne ili Pakistana, isti djavo.
A CPT se mahsuz registrovao da ucestvuje samo na ovoj temi. Da je sto bolje ugusi svojim doprinosom i sto bolje raspiri rastucu ksenofobiju i aninozitet prema migrantima. Da znaju oni kako ih on ovdje brani platili bi mu da prestane.
Frajer nas stavlja u isti koš sa ovim jebivjetrima.
-
biscanka2
- Posts: 1722
- Joined: 07/04/2009 00:46
#3923 Re: Migranti
Ma Kakav bosnjo - sta mislis koliko ih po forumima "bosnju" glume a budi siguran da ovaj to dzaba neradi, neogo najbolje ga ignorisat pa neka sam sa sobom prica.svjezi_ustipak wrote:triconja wrote:Ovaj pravi kompleksas izgledainsomnia78 wrote:Evo opet
Frajer gudi o generalizacijama migranata a on generalizira cijeli narod i zemlju u kojoj je rodjen.
Lik pravda Azijce i Afrikance koji krse zakone primjerima Bosanaca koji su krsili zakone...
Prica o tome sta fasisti u njegovoj drzavi pricaju o ilegalnim imigrantima podsmijavajuci se narodu koji je prosao najvecu golgotu u Evropi od Drugog svjetskog rata.
Povlaci uporno paralele izmedju pakistanskih jebivjetara i sjevernoafrickih prevaranata sa zrtvama logora, silovanja i etnickog ciscenja koji su postali sinonim za uzase modernog fasizma. Po tome se vidi da je tipicni Bosnjo- pisa po zrtvama Omarske, Visegrada i Srebrenice da se gazdama uvuce u supak pokazujuci ljubav prema egzoticnim prevarantima iz Azije.
Kad je ovaj poceo na svaki prigovor o migrantima vaditi primjere Bosanaca koji su radili isto pocnem istrazivati koliko ljudi znam i koliko ljudi u nasoj okolini je nelegalno islo na Zapad. Odgovor je bioq iznenadjujuce malo. Sve ijedna osoba iz moje rodbine, raja, prijatelji i kolege otisli legalno. Sa papirima, vizama, intervjuima. Iste sam odgovore dobio kad sam potaknut njegovim postovima pitao raju oko sebe.
Oni kao sto je bio Nazif Mujic, otisli iz Tuzle da se nakace na socijalu u Njemackoj pa ga vratili...i neka su. Svi koji varaju i krse zakone po kratkom postupku protjerati. Bio iz Bosne ili Pakistana, isti djavo.
A CPT se mahsuz registrovao da ucestvuje samo na ovoj temi. Da je sto bolje ugusi svojim doprinosom i sto bolje raspiri rastucu ksenofobiju i aninozitet prema migrantima. Da znaju oni kako ih on ovdje brani platili bi mu da prestane.
- dječak sa šibicama
- Posts: 51278
- Joined: 29/06/2011 23:39
#3924 Re: Migranti
Ilegalna migracija je uvijek postojala, ja znam u ratu kako se prelazilo preko sume, druzio sam se sa likovima koji su se bavili tim poslom a la kajmak i marmelada, kaze odu u Hrvatsku pokupe neke kosooke da ih prevedu preko Sutle, rijeka nije nesto duboka ali oni "kinezi" (nisu bili kinezi ali tako ih zvali) mali a ne znaju plivati.
U Austriju se prelazilo preko sume. Neki su padali po nekoliko puta, ulovi ih austrijska policija i samo frljakne nazad.
Sjecam se frajera, iz Srebrenice je bio, presao par kilometara u Austriju, upeca ga policija i po njegovoj sreci odvedu ga u Klagenfurt. Kasnije u Graz, dobio smjestaj u migrantskom centru, dobio zabranu kretanja van grada, vec nakon godinu dana imao austrijsku vizu. Kako, ne znam, ali nije se kacio na socijalu nego se prihvatio krampe i lopate.
Drugi dosao do Berlina, uhvati ga policija, u migrantski centar, on mislio ostace, strpaju ga u neki voz sa kamarom nekih azijata i vrate u Austriju a ovi dalje do Slovenije pa u Hrvatsku, transport. Zamalo ga ne vratise u Bosnu, a rat bio, on pobjegao iz vojske.
Ovo danas vise nije to, ovo je organizovano naseljavanje stotina hiljada ljudi u Europu, miliona uskoro ako vec nije.
U Austriju se prelazilo preko sume. Neki su padali po nekoliko puta, ulovi ih austrijska policija i samo frljakne nazad.
Sjecam se frajera, iz Srebrenice je bio, presao par kilometara u Austriju, upeca ga policija i po njegovoj sreci odvedu ga u Klagenfurt. Kasnije u Graz, dobio smjestaj u migrantskom centru, dobio zabranu kretanja van grada, vec nakon godinu dana imao austrijsku vizu. Kako, ne znam, ali nije se kacio na socijalu nego se prihvatio krampe i lopate.
Drugi dosao do Berlina, uhvati ga policija, u migrantski centar, on mislio ostace, strpaju ga u neki voz sa kamarom nekih azijata i vrate u Austriju a ovi dalje do Slovenije pa u Hrvatsku, transport. Zamalo ga ne vratise u Bosnu, a rat bio, on pobjegao iz vojske.
Ovo danas vise nije to, ovo je organizovano naseljavanje stotina hiljada ljudi u Europu, miliona uskoro ako vec nije.
- fosna2014
- Posts: 7123
- Joined: 28/05/2014 15:17
- Location: ... u Francuskoj revoluciji.
#3925 Re: Migranti
Svaki dan nesto novo. Samo da vas drzim u toku.
http://www.biscani.net/krajisnici-sve-n ... -sve-vise/
http://www.biscani.net/krajisnici-sve-n ... -sve-vise/
