Ilegalni migranti u BiH

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

Locked
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 83504
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#3902 Re: Migranti

Post by _BataZiv_0809 »

Black swan wrote:ovo su oportunisti ne ideolozi
:thumbup: :lol:
User avatar
Velkoski
ModeratorNaBezCenzure
Posts: 79560
Joined: 17/05/2008 15:30
Location: u dergjahu tvog srca
Vozim: Golf 7 GTI

#3903 Re: Migranti

Post by Velkoski »

Xavier1 wrote:Ja se samo pitam ima li medju ovim migrantima onih koji su spremni na eksplozivne napade. Samo nam to jos treba.
https://news.sky.com/story/royal-navy-r ... r-11454899

Naravno da ima

Nije ono skroz identična situacija, ali tu je to negdje
User avatar
Xavier1
Posts: 4043
Joined: 08/07/2018 03:38

#3904 Re: Migranti

Post by Xavier1 »

Velkoski wrote:
Xavier1 wrote:Ja se samo pitam ima li medju ovim migrantima onih koji su spremni na eksplozivne napade. Samo nam to jos treba.
https://news.sky.com/story/royal-navy-r ... r-11454899

Naravno da ima

Nije ono skroz identična situacija, ali tu je to negdje
Znaci samo se nadat da im nismo dovoljno interesantni za tako nesto. Ipak smo nebitni na svjetskoj mapi.
User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#3905 Re: Migranti

Post by insomnia78 »

Ne brini. Ovi se aktiviraju samo na konacnom odredistu :lol:
U Grckoj, Makedoniji, Srbiji npr nije zabiljezen ni jedan
User avatar
Xavier1
Posts: 4043
Joined: 08/07/2018 03:38

#3906 Re: Migranti

Post by Xavier1 »

insomnia78 wrote:Ne brini. Ovi se aktiviraju samo na konacnom odredistu :lol:
U Grckoj, Makedoniji, Srbiji npr nije zabiljezen ni jedan
Da bude i neka korist od toga sto zivis u ***** od drzave. :lol:
Seyfo
Posts: 4540
Joined: 23/08/2011 14:12

#3907 Re: Migranti

Post by Seyfo »

Pa ja,sigurnije mi ljetovati na obali Krivaje ili na Jablanickom jezeru nego u Sant Tropeu. Ha ya
User avatar
AleksoMKD
Posts: 8158
Joined: 01/03/2012 15:03
Location: Tamo gdje vjecno sunce sja

#3908 Re: Migranti

Post by AleksoMKD »

https://www.independent.co.uk/voices/gr ... 69796.html

Greece’s migrants rose above the populists’ vilification to demonstrate how humanity reaches far further than citizenship. Egyptian anglers were among the first to save those fleeing into the sea to escape the fires. Palestinians and Kurds donated blood to help hundreds of badly injured people in our hospitals, while the Syrian community led efforts to recruit search parties.

Migranti pomagaki u spasavanju Grka od ogromnog pozara koji je besneo oko Atine.
User avatar
Truba
Posts: 93847
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija
Grijem se na: Plin i struju
Horoskop: Vodolija
Contact:

#3909 Re: Migranti

Post by Truba »

to što je neko dobar čovjek, svetac, ljudina, spreman pomoći ne znači da može bez putovnice proputovati pola europe da bi se natovario na socijalu dok ne nauči jezik zemlje u kojoj želi živjeti

marija majka tereza kesovija je morala imati putovnicu i vize ako je htjela negdje ići van indije
iako je imala doživotnu propusnicu za indijsku željeznicu i posvetila život pomaganju ljudima
User avatar
AleksoMKD
Posts: 8158
Joined: 01/03/2012 15:03
Location: Tamo gdje vjecno sunce sja

#3910 Re: Migranti

Post by AleksoMKD »

Black swan wrote:to što je neko dobar čovjek, svetac, ljudina, spreman pomoći ne znači da može bez putovnice proputovati pola europe da bi se natovario na socijalu dok ne nauči jezik zemlje u kojoj želi živjeti

marija majka tereza kesovija je morala imati putovnicu i vize ako je htjela negdje ići van indije
iako je imala doživotnu propusnicu za indijsku željeznicu i posvetila život pomaganju ljudima
Tacno, slazem se 100%.
Tara the River
Posts: 282
Joined: 24/06/2018 19:53

#3911 Re: Migranti

Post by Tara the River »

Black swan wrote:to što je neko dobar čovjek, svetac, ljudina, spreman pomoći ne znači da može bez putovnice proputovati pola europe da bi se natovario na socijalu dok ne nauči jezik zemlje u kojoj želi živjeti

marija majka tereza kesovija je morala imati putovnicu i vize ako je htjela negdje ići van indije
iako je imala doživotnu propusnicu za indijsku željeznicu i posvetila život pomaganju ljudima
Upravo to sto 99% njih nemaju identifikaciona dokumenta ukazuje na cinjenicu da vecina njih ima kriminalnu proslost, da bjeze od zakona i izbjegavaju ekstradiciju. I prije je bilo izbjeglickih talasa i ekonomskih migracionih talasa, ali nikada do sada nije uocen fenomen skrivanja vlastitog identiteta. Najvjerovatnije kriminalci- drugog logicnog objasnjenja nema.
I onda neko govori o suverenitetu i teritorijalnom integritetu. Kakav suverenitet ako gomila ljudi sa drugog kontinenta, bez dokumenata, moze da ulazi i izlazi iz tvoje zemlje kako mu se prohtije. :roll:
User avatar
Truba
Posts: 93847
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija
Grijem se na: Plin i struju
Horoskop: Vodolija
Contact:

#3912 Re: Migranti

Post by Truba »

poštovanje, ljubav i otvorene granice trebaju biti dvosmjeran proces

možemo li mi vako prema njihovim zemljama???
User avatar
fosna2014
Posts: 7123
Joined: 28/05/2014 15:17
Location: ... u Francuskoj revoluciji.

#3913 Re: Migranti

Post by fosna2014 »

User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#3914 Re: Migranti

Post by insomnia78 »

Pa ono jes. Lakse se docepati Hrvatske iz Sarajva nego iz Bihaca
User avatar
O'zone
Globalni moderator
Posts: 22352
Joined: 17/02/2008 20:29
Location: Usa
Contact:

#3915 Re: Migranti

Post by O'zone »

Banned user for reason “Kršenje pravila foruma”
» The 100

Mjesec
User avatar
CPT
Posts: 6246
Joined: 16/05/2018 11:13

#3916 Re: Migranti

Post by CPT »

Tara the River wrote:
Black swan wrote:to što je neko dobar čovjek, svetac, ljudina, spreman pomoći ne znači da može bez putovnice proputovati pola europe da bi se natovario na socijalu dok ne nauči jezik zemlje u kojoj želi živjeti

marija majka tereza kesovija je morala imati putovnicu i vize ako je htjela negdje ići van indije
iako je imala doživotnu propusnicu za indijsku željeznicu i posvetila život pomaganju ljudima
Upravo to sto 99% njih nemaju identifikaciona dokumenta ukazuje na cinjenicu da vecina njih ima kriminalnu proslost, da bjeze od zakona i izbjegavaju ekstradiciju. I prije je bilo izbjeglickih talasa i ekonomskih migracionih talasa, ali nikada do sada nije uocen fenomen skrivanja vlastitog identiteta. Najvjerovatnije kriminalci- drugog logicnog objasnjenja nema.
I onda neko govori o suverenitetu i teritorijalnom integritetu. Kakav suverenitet ako gomila ljudi sa drugog kontinenta, bez dokumenata, moze da ulazi i izlazi iz tvoje zemlje kako mu se prohtije. :roll:
Ako ti ne znasm sta je "logicno objasnjenje" onda to znas da ga nema... Razlog je drzave prve registracije. Sasvim logicno, racionalno i "normalno".
User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#3917 Re: Migranti

Post by insomnia78 »

I dalje je ilegalno
User avatar
CPT
Posts: 6246
Joined: 16/05/2018 11:13

#3918 Re: Migranti

Post by CPT »

insomnia78 wrote:I dalje je ilegalno
Jako bitno i ogromna tragedija. Sta sve smo Bosanci radili za "papire" drugi put, zar ne. U svakom slucaju razlog je poznat od pocetka.
User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#3919 Re: Migranti

Post by insomnia78 »

Evo opet :lol:
User avatar
triconja
Posts: 16211
Joined: 29/04/2012 07:04

#3920 Re: Migranti

Post by triconja »

insomnia78 wrote:Evo opet :lol:
Ovaj pravi kompleksas izgleda :lol:
User avatar
svjezi_ustipak
Posts: 1840
Joined: 13/12/2010 16:28

#3921 Re: Migranti

Post by svjezi_ustipak »

triconja wrote:
insomnia78 wrote:Evo opet :lol:
Ovaj pravi kompleksas izgleda :lol:

Frajer gudi o generalizacijama migranata a on generalizira cijeli narod i zemlju u kojoj je rodjen.

Lik pravda Azijce i Afrikance koji krse zakone primjerima Bosanaca koji su krsili zakone...

Prica o tome sta fasisti u njegovoj drzavi pricaju o ilegalnim imigrantima podsmijavajuci se narodu koji je prosao najvecu golgotu u Evropi od Drugog svjetskog rata.

Povlaci uporno paralele izmedju pakistanskih jebivjetara i sjevernoafrickih prevaranata sa zrtvama logora, silovanja i etnickog ciscenja koji su postali sinonim za uzase modernog fasizma. Po tome se vidi da je tipicni Bosnjo- pisa po zrtvama Omarske, Visegrada i Srebrenice da se gazdama uvuce u supak pokazujuci ljubav prema egzoticnim prevarantima iz Azije.

Kad je ovaj poceo na svaki prigovor o migrantima vaditi primjere Bosanaca koji su radili isto pocnem istrazivati koliko ljudi znam i koliko ljudi u nasoj okolini je nelegalno islo na Zapad. Odgovor je bioq iznenadjujuce malo. Sve ijedna osoba iz moje rodbine, raja, prijatelji i kolege otisli legalno. Sa papirima, vizama, intervjuima. Iste sam odgovore dobio kad sam potaknut njegovim postovima pitao raju oko sebe.

Oni kao sto je bio Nazif Mujic, otisli iz Tuzle da se nakace na socijalu u Njemackoj pa ga vratili...i neka su. Svi koji varaju i krse zakone po kratkom postupku protjerati. Bio iz Bosne ili Pakistana, isti djavo.

A CPT se mahsuz registrovao da ucestvuje samo na ovoj temi. Da je sto bolje ugusi svojim doprinosom i sto bolje raspiri rastucu ksenofobiju i aninozitet prema migrantima. Da znaju oni kako ih on ovdje brani platili bi mu da prestane.
User avatar
Point.
Posts: 33507
Joined: 28/10/2008 00:24
Location: Bagni di Lucca

#3922 Re: Migranti

Post by Point. »

svjezi_ustipak wrote:
triconja wrote:
insomnia78 wrote:Evo opet :lol:
Ovaj pravi kompleksas izgleda :lol:

Frajer gudi o generalizacijama migranata a on generalizira cijeli narod i zemlju u kojoj je rodjen.

Lik pravda Azijce i Afrikance koji krse zakone primjerima Bosanaca koji su krsili zakone...

Prica o tome sta fasisti u njegovoj drzavi pricaju o ilegalnim imigrantima podsmijavajuci se narodu koji je prosao najvecu golgotu u Evropi od Drugog svjetskog rata.

Povlaci uporno paralele izmedju pakistanskih jebivjetara i sjevernoafrickih prevaranata sa zrtvama logora, silovanja i etnickog ciscenja koji su postali sinonim za uzase modernog fasizma. Po tome se vidi da je tipicni Bosnjo- pisa po zrtvama Omarske, Visegrada i Srebrenice da se gazdama uvuce u supak pokazujuci ljubav prema egzoticnim prevarantima iz Azije.

Kad je ovaj poceo na svaki prigovor o migrantima vaditi primjere Bosanaca koji su radili isto pocnem istrazivati koliko ljudi znam i koliko ljudi u nasoj okolini je nelegalno islo na Zapad. Odgovor je bioq iznenadjujuce malo. Sve ijedna osoba iz moje rodbine, raja, prijatelji i kolege otisli legalno. Sa papirima, vizama, intervjuima. Iste sam odgovore dobio kad sam potaknut njegovim postovima pitao raju oko sebe.

Oni kao sto je bio Nazif Mujic, otisli iz Tuzle da se nakace na socijalu u Njemackoj pa ga vratili...i neka su. Svi koji varaju i krse zakone po kratkom postupku protjerati. Bio iz Bosne ili Pakistana, isti djavo.

A CPT se mahsuz registrovao da ucestvuje samo na ovoj temi. Da je sto bolje ugusi svojim doprinosom i sto bolje raspiri rastucu ksenofobiju i aninozitet prema migrantima. Da znaju oni kako ih on ovdje brani platili bi mu da prestane.
:thumbup:
Frajer nas stavlja u isti koš sa ovim jebivjetrima.
biscanka2
Posts: 1722
Joined: 07/04/2009 00:46

#3923 Re: Migranti

Post by biscanka2 »

svjezi_ustipak wrote:
triconja wrote:
insomnia78 wrote:Evo opet :lol:
Ovaj pravi kompleksas izgleda :lol:

Frajer gudi o generalizacijama migranata a on generalizira cijeli narod i zemlju u kojoj je rodjen.

Lik pravda Azijce i Afrikance koji krse zakone primjerima Bosanaca koji su krsili zakone...

Prica o tome sta fasisti u njegovoj drzavi pricaju o ilegalnim imigrantima podsmijavajuci se narodu koji je prosao najvecu golgotu u Evropi od Drugog svjetskog rata.

Povlaci uporno paralele izmedju pakistanskih jebivjetara i sjevernoafrickih prevaranata sa zrtvama logora, silovanja i etnickog ciscenja koji su postali sinonim za uzase modernog fasizma. Po tome se vidi da je tipicni Bosnjo- pisa po zrtvama Omarske, Visegrada i Srebrenice da se gazdama uvuce u supak pokazujuci ljubav prema egzoticnim prevarantima iz Azije.

Kad je ovaj poceo na svaki prigovor o migrantima vaditi primjere Bosanaca koji su radili isto pocnem istrazivati koliko ljudi znam i koliko ljudi u nasoj okolini je nelegalno islo na Zapad. Odgovor je bioq iznenadjujuce malo. Sve ijedna osoba iz moje rodbine, raja, prijatelji i kolege otisli legalno. Sa papirima, vizama, intervjuima. Iste sam odgovore dobio kad sam potaknut njegovim postovima pitao raju oko sebe.

Oni kao sto je bio Nazif Mujic, otisli iz Tuzle da se nakace na socijalu u Njemackoj pa ga vratili...i neka su. Svi koji varaju i krse zakone po kratkom postupku protjerati. Bio iz Bosne ili Pakistana, isti djavo.

A CPT se mahsuz registrovao da ucestvuje samo na ovoj temi. Da je sto bolje ugusi svojim doprinosom i sto bolje raspiri rastucu ksenofobiju i aninozitet prema migrantima. Da znaju oni kako ih on ovdje brani platili bi mu da prestane.
Ma Kakav bosnjo - sta mislis koliko ih po forumima "bosnju" glume a budi siguran da ovaj to dzaba neradi, neogo najbolje ga ignorisat pa neka sam sa sobom prica. :wink:
User avatar
dječak sa šibicama
Posts: 51278
Joined: 29/06/2011 23:39

#3924 Re: Migranti

Post by dječak sa šibicama »

Ilegalna migracija je uvijek postojala, ja znam u ratu kako se prelazilo preko sume, druzio sam se sa likovima koji su se bavili tim poslom a la kajmak i marmelada, kaze odu u Hrvatsku pokupe neke kosooke da ih prevedu preko Sutle, rijeka nije nesto duboka ali oni "kinezi" (nisu bili kinezi ali tako ih zvali) mali a ne znaju plivati.
U Austriju se prelazilo preko sume. Neki su padali po nekoliko puta, ulovi ih austrijska policija i samo frljakne nazad.

Sjecam se frajera, iz Srebrenice je bio, presao par kilometara u Austriju, upeca ga policija i po njegovoj sreci odvedu ga u Klagenfurt. Kasnije u Graz, dobio smjestaj u migrantskom centru, dobio zabranu kretanja van grada, vec nakon godinu dana imao austrijsku vizu. Kako, ne znam, ali nije se kacio na socijalu nego se prihvatio krampe i lopate.
Drugi dosao do Berlina, uhvati ga policija, u migrantski centar, on mislio ostace, strpaju ga u neki voz sa kamarom nekih azijata i vrate u Austriju a ovi dalje do Slovenije pa u Hrvatsku, transport. Zamalo ga ne vratise u Bosnu, a rat bio, on pobjegao iz vojske.

Ovo danas vise nije to, ovo je organizovano naseljavanje stotina hiljada ljudi u Europu, miliona uskoro ako vec nije.
User avatar
fosna2014
Posts: 7123
Joined: 28/05/2014 15:17
Location: ... u Francuskoj revoluciji.

#3925 Re: Migranti

Post by fosna2014 »

Svaki dan nesto novo. Samo da vas drzim u toku.

http://www.biscani.net/krajisnici-sve-n ... -sve-vise/
Locked