I samim time smanjuje habanje motora, na duze staze.
Pitamo Mehanicare ?
Moderators: _BataZiv_0809, anex
- Evolution_IV
- Posts: 20832
- Joined: 29/08/2020 22:58
- Location: Tahiti
- Vozim: 3 Leša
#38927 Re: Pitamo Mehanicare ?
Imam i ja nesto slicno, PTC grijac od 1.5kW, cak i kad je minus za 5 min pocne puhat toploQwerty1234 wrote: ↑25/12/2021 18:21 A hocel mi neko objasnit ulogu toga? Brze se grije auto ili?
Jel to imaju svi ili?
- black_adrian
- Posts: 4564
- Joined: 15/02/2021 13:32
- Location: Medeno Polje
- Vozim: vjetar
#38928 Re: Pitamo Mehanicare ?
Vjerovatno onda i ja imam to, ne znam, al puše toplo jako brzo i na većim minusima 
- Evolution_IV
- Posts: 20832
- Joined: 29/08/2020 22:58
- Location: Tahiti
- Vozim: 3 Leša
- bitanga_sa_otesa
- Posts: 39558
- Joined: 27/03/2014 09:56
- Location: štavanj
- Grijem se na: drva
- Vozim: pezejca
- Horoskop: ne vjerujem
- Contact:
#38930 Re: Pitamo Mehanicare ?
nema vise curenja permanta u kabinu i skidanja instrument tabli 
- kabal1337
- Posts: 13448
- Joined: 11/02/2012 21:08
#38931 Re: Pitamo Mehanicare ?
kako nema ovo je pomocni. Ne radi stalno
- bitanga_sa_otesa
- Posts: 39558
- Joined: 27/03/2014 09:56
- Location: štavanj
- Grijem se na: drva
- Vozim: pezejca
- Horoskop: ne vjerujem
- Contact:
#38932 Re: Pitamo Mehanicare ?
nemam pojma,ne pratim moderne tehnologije 
- B6Redhell
- Posts: 7818
- Joined: 25/12/2010 04:56
#38933 Re: Pitamo Mehanicare ?
Ne znam ko brže zagrije kabinu/motor.
Ali vazda sam imao neku predpostavku da su to volvo i saab auta.
Kod njih sam prvi put vidio grijače u prednjoj šoferšajbi..
Ali vazda sam imao neku predpostavku da su to volvo i saab auta.
Kod njih sam prvi put vidio grijače u prednjoj šoferšajbi..
- konektovan
- Posts: 51446
- Joined: 19/01/2015 19:12
- Location: Mahala
- Vozim: Francusku kantu
#38934 Re: Pitamo Mehanicare ?
Lada je najbrža.. 
- Evolution_IV
- Posts: 20832
- Joined: 29/08/2020 22:58
- Location: Tahiti
- Vozim: 3 Leša
#38935 Re: Pitamo Mehanicare ?
jok, caddy sdi

- B6Redhell
- Posts: 7818
- Joined: 25/12/2010 04:56
#38936 Re: Pitamo Mehanicare ?
Jes lada ako je ne ugasiš noć prije…. 
-
all-in
- Posts: 9
- Joined: 15/12/2021 20:48
#38937 Re: Pitamo Mehanicare ?
bitanga_sa_otesa wrote: ↑25/12/2021 12:25prvi rezultat na guglu ,mogao si to saznati za 3.5 sec umjesto da cekas na forumu da ti neko odgovori...
The 3 Auxiliary Coolant Glow Plugs use two (underhood) relays which are monitored and controlled by the ECU. During a cold start, the vehicle's interior temperature selector switch helps the ECU choose one of three modes depending on the amount of heat required to warm-up the coolant.
For example, Coolant Glow Plug #1 can be selected to operate all by itself, or #2 and #3 can operate together as a two-some, or lastly, all three glow plugs can form a triple source of heat for maximum enhancement of engine warm-up time.
After the engine is completely warmed up and the thermostat is open, the Coolant Glow Plugs normally shut-off and remain off unless the (thermally efficent) engine cools down sufficiently to have the computer signal them to come back on to keep the engine and cabin air warm. Extensive idling times at stop lights or in the driveway are scenarios where these glow plugs are most likely to recycle on and off.
Hvala, nisam znao tacan naziv, zato sam i pitao nekoga ko zna, valjda zato i sluzi tema.
LP
-
Leon16v
- Posts: 7019
- Joined: 02/04/2015 13:27
- Location: Ilidza إليدزا
- Vozim: Staro željezo
#38938 Re: Pitamo Mehanicare ?
Drugu se maloprije auto na sred ceste ugasilo. Megane 2, dci 60kw. Izbacilo grešku Injection fault. I auto mrtvo. Nece nikako da upali nakon toga niti vergla. Zna li neko otprilike o čemu bi se moglo raditi tu? 
- basicm
- Posts: 11634
- Joined: 16/01/2012 21:38
#38939 Re: Pitamo Mehanicare ?
Dizne i famozna delphi pumpa prvo pada na pamet…
-
NediM17
- Posts: 26450
- Joined: 05/11/2009 11:49
#38940 Re: Pitamo Mehanicare ?
Tu bi se moglo raditi o tome da ga je isplativije dat' na šrot nego popravljat'.
-
530i
- Posts: 9169
- Joined: 08/12/2009 17:31
#38941 Re: Pitamo Mehanicare ?
Opiljci iz te nesretne Delphi pumpe zagade čitav sistem ubrizgavanja. Nije jeftino nikad bilo, a ne vjerujem da je pojeftinilo u međuvremenu.
- black_adrian
- Posts: 4564
- Joined: 15/02/2021 13:32
- Location: Medeno Polje
- Vozim: vjetar
#38942 Re: Pitamo Mehanicare ?
Kakav je Bagrameli za mehaniku, konkretno veliki servis?
Gledam mu ovu stranicu na FB i vidim da nema koga ne zajebava, pogotovo ove što voze francuze. Srećom vozim švabu, al je li to samo njegov neki pristup ili je kakav zajebant? Razumijem da neće svašta u garažu, a može li mu se vjerovat?
- muha_sa
- Posts: 140455
- Joined: 12/11/2004 23:33
- Location: rajvosa
#38943 Re: Pitamo Mehanicare ?
Kako znam za sebe alnaser zovem alnaserom
sad uveli nekakvu novotariju pa me ispravljaju--nije alnaser vec aNlaser
Šta kažu mehanicari
Nemojte govorit starter jer me pojam starter ne zanima
Šta kažu mehanicari
Nemojte govorit starter jer me pojam starter ne zanima
- basicm
- Posts: 11634
- Joined: 16/01/2012 21:38
#38944 Re: Pitamo Mehanicare ?
Anlaser od njemacke rijeci anlassung, alnaser je po naski. Al-naser je sad po novom 
- muha_sa
- Posts: 140455
- Joined: 12/11/2004 23:33
- Location: rajvosa
- black_adrian
- Posts: 4564
- Joined: 15/02/2021 13:32
- Location: Medeno Polje
- Vozim: vjetar
- muha_sa
- Posts: 140455
- Joined: 12/11/2004 23:33
- Location: rajvosa
#38947 Re: Pitamo Mehanicare ?
Ne zabušavaj
- bitanga_sa_otesa
- Posts: 39558
- Joined: 27/03/2014 09:56
- Location: štavanj
- Grijem se na: drva
- Vozim: pezejca
- Horoskop: ne vjerujem
- Contact:
#38948 Re: Pitamo Mehanicare ?
verglaĆ
- muha_sa
- Posts: 140455
- Joined: 12/11/2004 23:33
- Location: rajvosa
#38949 Re: Pitamo Mehanicare ?
Blago je kazat da sam osupnut 
- drug_profi
- Posts: 65429
- Joined: 16/07/2012 16:00

