NBA - National Basketball Association

Košarka u BiH, NBA liga, NLB liga, Euroliga,...

Moderators: Charuga, Tomahawk11

User avatar
Tomahawk11
Globalni moderator
Posts: 109749
Joined: 14/08/2009 14:51

#38876 Re: NBA - National Basketball Association

Post by Tomahawk11 »

Bodkin wrote:
Tomahawk11 wrote:Nije kita, ali ima tu falinku da je 0% sa trice i onda je to odmah hendikep.
Njega niko ni ne čuva kad je na trici :mrgreen:
To je danas neoprostivo.
Hendikep nije njemu licno jer on je skoro na triple double prosjeku. Hendikep je sto to ubija embida jer ga hladno udvajaju i sa loptom, a i bez lopte jer se odbrana povuce od bena unutra. Reket uvijek pun
Što će reći da zbog tog aspekta igre koji mu nedostaje ubija ekipu.
Bodkin
Posts: 22543
Joined: 03/09/2008 00:48
Location: Overseas

#38877 Re: NBA - National Basketball Association

Post by Bodkin »

Da ali sa druge strane to radi i harden sa svojih 736285 ispaljenih po utakmici pa je mvp kandidat :D
Concord
Posts: 956
Joined: 14/12/2017 15:51

#38878 Re: NBA - National Basketball Association

Post by Concord »

Jest ali kompletna igra Rocketsa je bazirana oko trojke i neposredno ispod kosa, Harden ima zeleno svijetlo da puca koliko moze. Odbrana stalno mora biti na njemu i sekundu ako ga ostavis ili udvojis pogresno primio si trojku ili od njega ili od nekoga kome je dodao.
Za razliku kod Simmonsa koji ne vuce odbranu za sobom ako je daleko od kosa. I kako su vec napisali to se automatski odrazava na ostatak tima koji je mnogo vise pokriven, povoljniji za udvajanje itd. I tako se njegov hendikep pretvara u bolju odbranu suparnickog tima. U regularnom dijelu to i moze proci ali kad se stvari uozbilje u playoffu i timovi pocnu analizirati i exploitati sve mane protivnika onda vidis kolika je to slabost.
Bodkin
Posts: 22543
Joined: 03/09/2008 00:48
Location: Overseas

#38879 Re: NBA - National Basketball Association

Post by Bodkin »

Concord wrote:Jest ali kompletna igra Rocketsa je bazirana oko trojke i neposredno ispod kosa, Harden ima zeleno svijetlo da puca koliko moze. Odbrana stalno mora biti na njemu i sekundu ako ga ostavis ili udvojis pogresno primio si trojku ili od njega ili od nekoga kome je dodao.
Za razliku kod Simmonsa koji ne vuce odbranu za sobom ako je daleko od kosa. I kako su vec napisali to se automatski odrazava na ostatak tima koji je mnogo vise pokriven, povoljniji za udvajanje itd. I tako se njegov hendikep pretvara u bolju odbranu suparnickog tima. U regularnom dijelu to i moze proci ali kad se stvari uozbilje u playoffu i timovi pocnu analizirati i exploitati sve mane protivnika onda vidis kolika je to slabost.
Nisu nego sam :D al nebitno. U pravu si za neke stvari. Kako god, htio sam reci da je smijesno reci da je los igrac ali je tacno da se ne moze porediti sa trenutnim top igracima
User avatar
House
Posts: 51394
Joined: 17/03/2010 15:36

#38880 Re: NBA - National Basketball Association

Post by House »

veliki chef curry. no KD, no problem. :thumbup:
kakavdanakneiskustvu
Posts: 66020
Joined: 03/08/2010 19:04

#38881 Re: NBA - National Basketball Association

Post by kakavdanakneiskustvu »

Tomahawk11 wrote:
Bodkin wrote:
Tomahawk11 wrote:Nije kita, ali ima tu falinku da je 0% sa trice i onda je to odmah hendikep.
Njega niko ni ne čuva kad je na trici :mrgreen:
To je danas neoprostivo.
Hendikep nije njemu licno jer on je skoro na triple double prosjeku. Hendikep je sto to ubija embida jer ga hladno udvajaju i sa loptom, a i bez lopte jer se odbrana povuce od bena unutra. Reket uvijek pun
Što će reći da zbog tog aspekta igre koji mu nedostaje ubija ekipu.
:thumbup:
kakavdanakneiskustvu
Posts: 66020
Joined: 03/08/2010 19:04

#38882 Re: NBA - National Basketball Association

Post by kakavdanakneiskustvu »

Concord wrote:Jest ali kompletna igra Rocketsa je bazirana oko trojke i neposredno ispod kosa, Harden ima zeleno svijetlo da puca koliko moze. Odbrana stalno mora biti na njemu i sekundu ako ga ostavis ili udvojis pogresno primio si trojku ili od njega ili od nekoga kome je dodao.
Za razliku kod Simmonsa koji ne vuce odbranu za sobom ako je daleko od kosa. I kako su vec napisali to se automatski odrazava na ostatak tima koji je mnogo vise pokriven, povoljniji za udvajanje itd. I tako se njegov hendikep pretvara u bolju odbranu suparnickog tima. U regularnom dijelu to i moze proci ali kad se stvari uozbilje u playoffu i timovi pocnu analizirati i exploitati sve mane protivnika onda vidis kolika je to slabost.


:thumbup:
Rob_Atl
Posts: 6009
Joined: 27/12/2010 06:09
Location: Atlanta

#38883 Re: NBA - National Basketball Association

Post by Rob_Atl »

Evo i zvanicno Durant ima povredu lista, slijedece sedmice ce opet na kontrolu, dakle definitivno je out za ovu seriju, mozda i slijedecu
90minut
Posts: 12889
Joined: 07/04/2019 10:56

#38884 Re: NBA - National Basketball Association

Post by 90minut »

Rob_Atl wrote:Evo i zvanicno Durant ima povredu lista, slijedece sedmice ce opet na kontrolu, dakle definitivno je out za ovu seriju, mozda i slijedecu

Golden ce vjerovatno ispušiti jedno 20 razlike u Houstonu, a kuci ako ce pobjediti to je opet u 5 poena maksimalno.

A sad je pravo vrijeme da pokažu ko su u Houstonu vidjecemo da li mogu.
Nadzorna_ploca
Posts: 11043
Joined: 05/12/2013 16:06

#38885 Re: NBA - National Basketball Association

Post by Nadzorna_ploca »

20 poena? Tesko. Njima je svakako lakse, nemaju sta izgubiti u Hjustonu.
90minut
Posts: 12889
Joined: 07/04/2019 10:56

#38886 Re: NBA - National Basketball Association

Post by 90minut »

Nadzorna_ploca wrote:20 poena? Tesko. Njima je svakako lakse, nemaju sta izgubiti u Hjustonu.
Pravilo je kad je takva situacija da ispuše baš zbog tog mentaliteta nemamo šta izgubiti..

Dakle o vecini situacija pricam..
Zna se ko je Golden State bez Duranta poenta je da je on tu 2 godine i da li se mogu vratiti u tu hemiju..

Ako je nešto sigurno zadnjih 7 minuta sinoc su to pokazali i baš me zanima kakvi ce biti u Hou.
User avatar
Tomahawk11
Globalni moderator
Posts: 109749
Joined: 14/08/2009 14:51

#38887 Re: NBA - National Basketball Association

Post by Tomahawk11 »

Dobro tresu ovi iz Portlanda Nuggetse.
Lillard pocijepo, a bogme drže i McCollum i Hood.
Solidan i Collins s klupe.
User avatar
Tomahawk11
Globalni moderator
Posts: 109749
Joined: 14/08/2009 14:51

#38888 Re: NBA - National Basketball Association

Post by Tomahawk11 »

Udri ga, Mehmede!
User avatar
Tomahawk11
Globalni moderator
Posts: 109749
Joined: 14/08/2009 14:51

#38889 Re: NBA - National Basketball Association

Post by Tomahawk11 »

Ode na 7.
Razbiće ih Nuggetsi i to je to.
Ipak, uspjeh je i što su uzeli ove 3.
Dobar play off za Portland.
User avatar
Tomahawk11
Globalni moderator
Posts: 109749
Joined: 14/08/2009 14:51

#38890 Re: NBA - National Basketball Association

Post by Tomahawk11 »

90minut
Posts: 12889
Joined: 07/04/2019 10:56

#38891 Re: NBA - National Basketball Association

Post by 90minut »

Da razum kaže pobjeda lagana od 10tak poena razlike, al' ipak je to 7 utakmica i sad Portland nece igrati nonšalantno kao prošlu u gostima sad je biti ili ne biti.

Zaboravim napisati..

Glavna je stvar da sad svi protiv GS imaju šanse tako da ako prođe Portland imaju odlicne šanse za prolazak naravno kad kazem odlicne samo skontaš šta bi bilo da je tu Durant
Concord
Posts: 956
Joined: 14/12/2017 15:51

#38892 Re: NBA - National Basketball Association

Post by Concord »

Houston ako dobije sljedecu imamo 3 od 4 para u sedmoj utakmici :shock:
Rob_Atl
Posts: 6009
Joined: 27/12/2010 06:09
Location: Atlanta

#38893 Re: NBA - National Basketball Association

Post by Rob_Atl »

I to u nedelju sve 3 utakmice :skoljka:
User avatar
tuzlak1212
Posts: 4364
Joined: 09/09/2018 23:21

#38894 Re: NBA - National Basketball Association

Post by tuzlak1212 »

Nema ovaj vikend nijedne utakmice u normalno vrijeme :zid:
Melo15
Posts: 896
Joined: 13/08/2011 21:36

#38895 Re: NBA - National Basketball Association

Post by Melo15 »

tuzlak1212 wrote:Nema ovaj vikend nijedne utakmice u normalno vrijeme :zid:
U 21 i 30 je HOU - GSW ako bude 7.? Ako ne bude, mislim da su velike sanse da to mjesto popuni DEN - POR, ceka se rezultate ove prve da se vidi kad ce DEN i POR igrati.
User avatar
tuzlak1212
Posts: 4364
Joined: 09/09/2018 23:21

#38896 Re: NBA - National Basketball Association

Post by tuzlak1212 »

Melo15 wrote:
tuzlak1212 wrote:Nema ovaj vikend nijedne utakmice u normalno vrijeme :zid:
U 21 i 30 je HOU - GSW ako bude 7.? Ako ne bude, mislim da su velike sanse da to mjesto popuni DEN - POR, ceka se rezultate ove prve da se vidi kad ce DEN i POR igrati.
Evo vidim i ja, ne bi me čudilo na pomjere termin, al radije bi Raptorse da gledam u normalnom terminu :D
Rob_Atl
Posts: 6009
Joined: 27/12/2010 06:09
Location: Atlanta

#38897 Re: NBA - National Basketball Association

Post by Rob_Atl »

U nedelju ce raspored biti 1 popodne po americkom(7 u Bosni), 3,30(9 30) i 7(1 ujutro) za sad pise da Toronto i Phily igraju ovu zadnju , ali ako Houston pobjedi ja mislim da ce ih prebacit da igraju prvi (Phily vs Toronto), jer na zapadu ce jos sabah biti :D , uglavnom Houston i GS igraju u 3 30(9 30) samo ce se ovi zamjeniti.
Melo15
Posts: 896
Joined: 13/08/2011 21:36

#38898 Re: NBA - National Basketball Association

Post by Melo15 »

Nemoj nista da mijenjaju s Denverom, da pogledam jednu utakmicu PO-a u normalne sate :mrgreen:
Rob_Atl
Posts: 6009
Joined: 27/12/2010 06:09
Location: Atlanta

#38899 Re: NBA - National Basketball Association

Post by Rob_Atl »

Uh nevjerujem da bi u 11 ujutro u Denveru igrali :D
Korovjev
Posts: 846
Joined: 17/03/2018 18:42

#38900 Re: NBA - National Basketball Association

Post by Korovjev »

Teško da GSW može ovo dobiti, mislim čak i da su im veće šanse u 6 nego u 7, jer će do tad skontati Houston odbranu na Splash brts, gdje faktički mogu puštati sve ostale da šaraju trice osim Iguodale donekle. A obavezno mora Green povući na obje strane. Ili da Thompson odigra onu jednu svoju 40+, sa 8/10 tricama. Nije da se prije nije to znalo desiti.
Ako i prođu mogli bi imati problema dalje, jer mislim da se Durant ne vraća ni za finale NBA, a imaju jako tanku klupu. Nemam pojma ko im sad ulazi u prvu petorku Looney, Bogut, Livingston? Ni jedan baš ne ulijeva neko povjerenje, a nemaju baš vremene za eksperimente neke. I zaboravljate da ja GSW prije Duranta imao tim sa dugom klupom punom odličnih role igrača.
Ali dobro na muci se poznaju junaci.
Portland bih volio da prođe, premda je Denver opasniji za dalje serije, jer mislim da Portland ne može Houstona dobiti, a teško i GSW, dok Denver može jer ima Jokića kojeg niko, osim umora, ne može zaustaviti, plus 8 igrača visoke kvalitete, koji mogu igrati na visokom nivou nabiti tempo i u odbrani i u napadu i na umor i potrošenost protivnika uzeti seriju. Imam šuhu da će ovu Liliard odigrati demonski i odvesti ih u finale. Gdje gube od Houstona.
Na istoku Bucksi uzimaju ko god da im dođe, mislim Toronto i to samo zbog Kawhija, premda su i oni i Sixersi polovne ekipe za ovu fazu playoffa.
A Bucksi bi onda u finalu mogli i Houstona uzeti jer su u zamahu, igraju dobro nisu potrošeni sekunde a dižu im se i ovi manje važni igrači tipa Hill, Mirotić, onaj neki bjelac trojkaš.
Post Reply