NBA - National Basketball Association

Košarka u BiH, NBA liga, NLB liga, Euroliga,...

Moderators: Charuga, Tomahawk11

kakavdanakneiskustvu
Posts: 66030
Joined: 03/08/2010 19:04

#38826 Re: NBA - National Basketball Association

Post by kakavdanakneiskustvu »

simmons je kita od igrača
Concord
Posts: 956
Joined: 14/12/2017 15:51

#38827 Re: NBA - National Basketball Association

Post by Concord »

kakavdanakneiskustvu wrote:simmons je kita od igrača
Futrovana.
User avatar
spree
Posts: 8675
Joined: 04/04/2009 02:10
Location: oʌǝɾɐɹɐs

#38828 Re: NBA - National Basketball Association

Post by spree »

Top igrac, ali bez suta. Po vama su onda Kidd i LeBron bili kite na startu karijere.
MensurM
Posts: 4194
Joined: 04/10/2015 00:19

#38829 Re: NBA - National Basketball Association

Post by MensurM »

spree wrote:Top igrac, ali bez suta. Po vama su onda Kidd i LeBron bili kite na startu karijere.
Pratiš li ti ikako NBA?

Porediš njega s igračima koji su u drugoj sezoni uzimali po 5 trica po utakmici. I to u eri u kojoj trica nije bila oružje kakvo je danas.
User avatar
JThomas
Posts: 69047
Joined: 24/05/2008 15:01
Location: Sic semper tyrannis

#38830 Re: NBA - National Basketball Association

Post by JThomas »

što se šuta tiče bolje poređenje je shaq nego navedeni... :mrgreen: to je prosto neozbiljno. svako može naučiti da prihvatljivo šuta ako se potrudi. on očito neće.
Concord
Posts: 956
Joined: 14/12/2017 15:51

#38831 Re: NBA - National Basketball Association

Post by Concord »

spree wrote:Top igrac, ali bez suta.
Ovo je oksimoron, tako da ne nema smisla diskutovati.
A pored toga kad je to neko Lebrona ili Kidda sramotio ostavljajuci samog na trojci. Samog samcatog.
Procenat slobodnih od 58% je takodjer neprihvatjiv za njegovu poziciju.
Last edited by Concord on 08/05/2019 20:36, edited 1 time in total.
User avatar
karanana
Posts: 50776
Joined: 26/02/2004 00:00

#38832 Re: NBA - National Basketball Association

Post by karanana »

prejak denver za portland. vidilo se to i u prethodne 4 tekme da imaju znatno vise oruzja nego portland ali eto portland uspio uzeti dvije tekme. jos dame zakocio ko i prosle godine protiv NO. a dzemo konstantno dobar kod denvera, naravno uz jokaru i milsapa.
User avatar
JThomas
Posts: 69047
Joined: 24/05/2008 15:01
Location: Sic semper tyrannis

#38833 Re: NBA - National Basketball Association

Post by JThomas »

Concord wrote:
spree wrote:Top igrac, ali bez suta.
Ovo je oksimoron, tako da ne nema smisla diskutovati.
A pored toga kad je to neko Lebrona ili Kidda sramotio ostavljajuci samog na trojci. Samog samcatog.
Procenat slobodnih od 58% je takodjer neprihvatjiv za njegovu poziciju.
lebrona su dooooobro ostavljali u finalima 2013. i 2014. :mrgreen: ali nije isti level, svakako. najbliže od (vanjskih) igrača koji su negdje dobacili vjerovatno je rajon rondo. međutim ovo je još dosta gore od njega.
User avatar
spree
Posts: 8675
Joined: 04/04/2009 02:10
Location: oʌǝɾɐɹɐs

#38834 Re: NBA - National Basketball Association

Post by spree »

U drugoj godini covjek od 208 igra playa i ima 17 9 8 prosjeke uz preko 56 % suta iz igre i onda dodju forumasi da ga nazivaju kitom od igraca samo zato sto nema sut. Da ima sut vecina ovih brojki bi bila veca. Mozda je glup jer ne radi na sutu, ali kita od igraca definitivno nije. Kad su Kidd i LeBron uspjeli ovoliko popraviti sut, moze i on donekle sigurno.
MensurM
Posts: 4194
Joined: 04/10/2015 00:19

#38835 Re: NBA - National Basketball Association

Post by MensurM »

spree wrote:U drugoj godini covjek od 208 igra playa i ima 17 9 8 prosjeke uz preko 56 % suta iz igre i onda dodju forumasi da ga nazivaju kitom od igraca samo zato sto nema sut. Da ima sut vecina ovih brojki bi bila veca. Mozda je glup jer ne radi na sutu, ali kita od igraca definitivno nije. Kad su Kidd i LeBron uspjeli ovoliko popraviti sut, moze i on donekle sigurno.
Ja sam ga branio, ali je opet očajan u play-offu.

Jebeni MCW je bio bolji protiv Toronta od njega. Ovo je katastrofa što igra.
User avatar
JThomas
Posts: 69047
Joined: 24/05/2008 15:01
Location: Sic semper tyrannis

#38836 Re: NBA - National Basketball Association

Post by JThomas »

naravno da nije kita od igrača. on je i ovako neka k'o polu-zvijezda u drugoj sezoni. po današnjim tarifama bez neke teže povrede zaradiće nekih 200-300 miliona igrajući košarku. ali je što se šuta tiče, za vanjskog igrača svevremenski loš. nije to ista priča ni sa kiddom ni sa lebronom, ni u rookie sezonama. da neko s vrha reketa ne smije nikako probati.

e kad tako svejedno uspijeva biti polu-zvijezda u drugoj sezoni...jasno je da bi mogao biti legenda da radi.
User avatar
Tomahawk11
Globalni moderator
Posts: 109749
Joined: 14/08/2009 14:51

#38837 Re: NBA - National Basketball Association

Post by Tomahawk11 »

Problem je utoliko veći što danas ne možeš zamisliti ni kompletnog centra, a da nema vanjski šut.
Concord
Posts: 956
Joined: 14/12/2017 15:51

#38838 Re: NBA - National Basketball Association

Post by Concord »

Aloo, covjek za citavu sezonu ima 6 osutanih trica, ne mogu mu ni % izracunati. To je nezamislivo za jednog playa u 2019 godini, gdje se centri izvlace i potezu trojke i gdje timovi grade citavu igru oko nje. Doduse tek mu je druga sezona, mozda mu dodje u glavu i onda provede jedno ljeto u dvorani i sjebe sviju kad krene pogadjati. Ali sve dok to ne uradi ostaje hendikepiran, pogotovo u playoffu je nikakva prijetnja, evo vidi se protiv Toronta. Pored tolikog potencijala i brojki opet je iza Embiida i Butlera treci igrac tima.
User avatar
tuzlak1212
Posts: 4364
Joined: 09/09/2018 23:21

#38839 Re: NBA - National Basketball Association

Post by tuzlak1212 »

Cuj Simmons ima 6 osutanih trica, otkud to. Nedavno sam gledao njegove statistike, nule mu zakucane svugdje po pitanju trica.

Inace brutalan igrac, nezz ko ima obraza srat po njemu, ja kao ljubitelj centarske igre bi njemu bacio tegove u ruke i pravio cetvorku na silu, sa onakvom tehnikom, osjecajem u odbrani i brzinom a bez sutanja trica bio bi jos korisniji ekipi a dovest nekog drugog da igra playa i suta trice.
Sixersi su Simmonsom na playu u nekoj vrsti zaostatka u samom startu. Barem po nekoj mojoj logici i racunici.
User avatar
JThomas
Posts: 69047
Joined: 24/05/2008 15:01
Location: Sic semper tyrannis

#38840 Re: NBA - National Basketball Association

Post by JThomas »

nije sramota biti iza njih samo po sebi, u ovoj fazi karijere. ali jeste sramota da vanjski igrač ne smije pogledati koš ne sa 27, nego ni sa 18 stopa. i da svako zna, apsolutno pouzdano, da neće ni probati (kad probaš može i najgora cigla ući slučajno ili od tablu) i da ne mora ni izlaziti.
MensurM
Posts: 4194
Joined: 04/10/2015 00:19

#38841 Re: NBA - National Basketball Association

Post by MensurM »

tuzlak1212 wrote:Cuj Simmons ima 6 osutanih trica, otkud to. Nedavno sam gledao njegove statistike, nule mu zakucane svugdje po pitanju trica.
User avatar
Tomahawk11
Globalni moderator
Posts: 109749
Joined: 14/08/2009 14:51

#38842 Re: NBA - National Basketball Association

Post by Tomahawk11 »

Kako tužno ovaj video izgleda.
User avatar
Layne
Posts: 5728
Joined: 24/04/2008 14:12

#38843 Re: NBA - National Basketball Association

Post by Layne »

Pored Simmonsa Lonzo izgleda ko Ray Allen :mrgreen:
swanfilter
Posts: 10819
Joined: 06/06/2008 18:52

#38844 Re: NBA - National Basketball Association

Post by swanfilter »

Fakticki, tri pokusaja za tri. Zanimljiv izbor suteva ... :lol:
User avatar
tuzlak1212
Posts: 4364
Joined: 09/09/2018 23:21

#38845 Re: NBA - National Basketball Association

Post by tuzlak1212 »

Imam osjećaj da Bucksi mogu do titule... Vjerovatno me osjećaj vara :-) :-)
90minut
Posts: 12889
Joined: 07/04/2019 10:56

#38846 Re: NBA - National Basketball Association

Post by 90minut »

Likovi hladno prenose Buckse umjesto GS znaci glavom u zid da udaraš :-)
User avatar
Tomahawk11
Globalni moderator
Posts: 109749
Joined: 14/08/2009 14:51

#38847 Re: NBA - National Basketball Association

Post by Tomahawk11 »

Hajde, brada, sad ih :izet:
90minut
Posts: 12889
Joined: 07/04/2019 10:56

#38848 Re: NBA - National Basketball Association

Post by 90minut »

Tomahawk11 wrote:Hajde, brada, sad ih :izet:
Kakva ljepota od košarke zadnjih 5 minut napetost žiletom rezati mozes, Green vjerovatno prelomio utakmicu ko bi rekao. :-)

Zabava stvarno finale prije finala i to pravo.
User avatar
nKrkan
Posts: 4984
Joined: 28/06/2013 23:11
Location: Tuzinje

#38849 Re: NBA - National Basketball Association

Post by nKrkan »

Gotova serija u pm ,nevjerovatno nisam mogao pomislit da ce na ovaj način

Vidim da je čak za strain grade 1 oporavak 7 dana , a 7 utakmica nema do nje 4 dana... nema sanse da se stigne oporavit...steta
User avatar
Tomahawk11
Globalni moderator
Posts: 109749
Joined: 14/08/2009 14:51

#38850 Re: NBA - National Basketball Association

Post by Tomahawk11 »

Kevin Durant limped off in the third quarter of Game 5 on Wednesday with a strained right calf, and he will not return.
Bogme, ne zvuči dobro.
Post Reply