Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)

Sve o kulinarstvu, o uređenju stana, o modi...

Moderator: anex

moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#38801 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by moonca »

exliberal-ex wrote: 07/03/2020 21:46
moonca wrote: 07/03/2020 21:43 .jel' to oklagijom mijesas..Image

pa rekao sam ti da sam nogiran iz kuhinje, mogu samo da gledam....ovo signora kuha/mjesa
..nije tvoje stopaloImage

:-D
User avatar
exliberal-ex
Posts: 7707
Joined: 11/04/2013 00:01

#38802 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by exliberal-ex »

moonca wrote: 07/03/2020 21:52
exliberal-ex wrote: 07/03/2020 21:46
moonca wrote: 07/03/2020 21:43 .jel' to oklagijom mijesas..Image

pa rekao sam ti da sam nogiran iz kuhinje, mogu samo da gledam....ovo signora kuha/mjesa
..nije tvoje stopaloImage

:-D
prolupala si @moonca .....ja sam samo mogao da slikam nista vise :lol:
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#38803 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by moonca »

prolupala si @moonca .....ja sam samo mogao da slikam nista vise :lol:
To je tvoje zapazanje... I'm fine :-D


..no, sto mogu reci... pure Ima I za tebe :oops:
User avatar
Nisrin
Posts: 5495
Joined: 26/04/2009 15:40
Location: Bistrik, RajvoSA

#38804 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by Nisrin »

moonca wrote: 07/03/2020 16:56
e, .. jesu li od rize -rezanci..

-- moze se .. :thumbup:
100% spelta :)
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#38806 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by moonca »

DeNiro wrote: 08/03/2020 14:36 Image
Interesantno..Image :thumbup:
..nesto kao musaka.. :zoka:
User avatar
DeNiro
Posts: 10907
Joined: 12/03/2007 10:31

#38807 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by DeNiro »

moonca wrote: 08/03/2020 15:59
DeNiro wrote: 08/03/2020 14:36

Interesantno..Image :thumbup:
..nesto kao musaka.. :zoka:
kind of :D
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#38808 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by moonca »

..No-knead bread..

..po receptu :
~~~Image~~~Image

....kod mene~~~

~~•Image


:)
#Image
User avatar
zlo zlo
Posts: 4485
Joined: 28/10/2012 16:01

#38809 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by zlo zlo »

nema posla oko njega em ispadne bolje nego da ga mijesiš pola sata...ja ga samo tako i radim.
User avatar
lasakad
Posts: 87
Joined: 06/05/2011 10:56

#38810 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by lasakad »

shandrprcSA wrote: 07/03/2020 15:22 :D
Image

Image

Image

Image
Svaka čast..I nama je mama prošle sedmice pravila
User avatar
lasakad
Posts: 87
Joined: 06/05/2011 10:56

#38811 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by lasakad »

Jučer krompiruša , bio je i kiseli kupus kao salata
Image
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#38812 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by moonca »

zlo zlo wrote: 09/03/2020 10:07 nema posla oko njega em ispadne bolje nego da ga mijesiš pola sata...ja ga samo tako i radim.
Hm..probah ga danas za lunch- :lol: -- ipak mi je 'tradicionalni' ukusniji.. ili ovaj nije uspio.. :-)

Vishe mi lici na -ciabatta-- teksturu- malo je gnjecav- melja se .. :-) - za tost je dobar..


~~~Image
User avatar
zlo zlo
Posts: 4485
Joined: 28/10/2012 16:01

#38813 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by zlo zlo »

moonca wrote: 09/03/2020 16:48
zlo zlo wrote: 09/03/2020 10:07 nema posla oko njega em ispadne bolje nego da ga mijesiš pola sata...ja ga samo tako i radim.
Hm..probah ga danas za lunch- :lol: -- ipak mi je 'tradicionalni' ukusniji.. ili ovaj nije uspio.. :-)

Vishe mi lici na -ciabatta-- teksturu- malo je gnjecav- melja se .. :-) - za tost je dobar..


~~~
onda ti nije uspio...ili si stavila samo 3 kapi ulja :lol: ja tušnem fino maslinovog :D
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#38814 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by moonca »

zlo zlo wrote: 09/03/2020 16:52 onda ti nije uspio...ili si stavila samo 3 kapi ulja ja tušnem fino maslinovog
.u ovom receptu nije bilo ulja-- radila sam duplu kolicinu- i po meni nije bilo dovoljno vode- pa sam dodala..
.. to je vjerujem pogresno bilo... jer tijesto nije moglo da zadrzi oblik lopte--- :-D
..hm- ali bi bilo dobro za somuna- :thumbup:
User avatar
zlo zlo
Posts: 4485
Joined: 28/10/2012 16:01

#38815 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by zlo zlo »

jednostavno ali fino :mrgreen:
Image
biscanka2
Posts: 1722
Joined: 07/04/2009 00:46

#38816 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by biscanka2 »

zlo zlo wrote: 10/03/2020 19:09 jednostavno ali fino :mrgreen:
Image
:thumbup:
Moje omiljeno - sa sirokim rezancima. :klopa:
Zizi505
Posts: 9330
Joined: 25/04/2011 14:06

#38817 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by Zizi505 »

Pihtije/pače
Image
User avatar
samsonsam
Posts: 1820
Joined: 18/09/2008 01:19

#38818 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by samsonsam »

crveni kupus moze uvijek :)

Image
User avatar
samsonsam
Posts: 1820
Joined: 18/09/2008 01:19

#38819 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by samsonsam »

ponovo dos' o na red kolac od palente i narandze :gladna: ...zena se razgalamila,kaze pravi opet :lol: ...taman da isprobam cetvrtasti kalup :izet:

Image

Image
User avatar
zlo zlo
Posts: 4485
Joined: 28/10/2012 16:01

#38820 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by zlo zlo »

samsonsam wrote: 11/03/2020 22:59 crveni kupus moze uvijek :)

Image
joj dok moni vidi kobasu... :lol: :lol: sutra pimpek pita garant :lol:
User avatar
pizarro
Posts: 4194
Joined: 11/01/2018 21:33
Location: Ruhrgebiet

#38821 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by pizarro »

dobro izgleda :thumbup:
ako mozes objasniti recept u 3-4 recenice, objasni.
ako ne, nikom nista, to je komplikovan kolac :D
User avatar
samsonsam
Posts: 1820
Joined: 18/09/2008 01:19

#38822 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by samsonsam »

zlo zlo wrote: 11/03/2020 23:09

joj dok moni vidi kobasu... :lol: :lol: sutra pimpek pita garant :lol:
moonca uzvraca udarac ;-) :lol:
User avatar
samsonsam
Posts: 1820
Joined: 18/09/2008 01:19

#38823 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by samsonsam »

pizarro wrote: 11/03/2020 23:13 dobro izgleda :thumbup:
ako mozes objasniti recept u 3-4 recenice, objasni.
ako ne, nikom nista, to je komplikovan kolac :D
nista komplikovano, imas recept par stranica unazad :izet:

edit...nadjeno,kopirano,postavljeno :mrgreen:

Narandza-polenta kolac/torta

• 2 narandze sa korom (najbolje bioloske)
• 6 jaja
• 170 gr secera (ja sam 125gr palminog)
• 180 gr badema (ocisceni)
• 50 gr polente
• malo soli
• 1 kesica vanilinog secera
• 1 kafena kasicica praska za pecivo
preljev
• 1 narandza
• 1 limun
• 4 kasike secera


U serpu za prokuhanom vodom ubaciti (oprane,ociscene,neoguljene) 2 narandze i kuhati ca. 1sat (zavisno od narandze mozda malo duze ili krace ,moraju da budu skuhane da mogu u blender).

Dok se one kuhaju,bademe izmljeti i ostatak namirnica izvagati i pripremiti.
Kad su narandze kuhane, ukljuciti rernu na 160 stepeni. Namastiti kalup za pecenje (koristio okrugli 25cm),papir za pecenje na dno staviti.
Narandze (koje su se malo ohladile) isjeci (ako ima kospi izvaditi) i u blender\food processor blendirati.Dodati jaja ,jos ca 20 sek. pulsirajuci blendati. Istresti u posudu (vanglu) dodati secer,mljevene bademe,polentu,vanilin secer,so i prasak za pecivo. Izmiksati mikserom dok se ne sjedini, istresti u kalup,pechi ca 45 minuta(zavisno od rerne, kontrola pletecom iglom).
Kad je pecena,ostaviti na stolu da se ohladi. Dok se kolac hladi,izcjediti narandzu i limun,ubaciti u serpu,dodati secer i lagano kuhati par minuta dok se sirup ne stvori.
Kolac izbusiti sa cackalicom odozgo,preliti malo po malo sa prelivom dok ne upije sve.


Vjerovatno ce tvoj kolac biti svjetliji (zavisno od polente i secera). Meni sve ispadne tamnije zbog palminog secera ali meni ne smeta.
Orginalni recept mi je bio presladak pa sam secer polako smanjivao dok nisam po svom ukusu napravio.Kad mi je zena rekla da je dovoljno slatko,znao sam da je dobro :mrgreen:

p.s. mali ali znacajni edit: narandze se ne gule jer kora daje svoj ukus kolacu

...al' da postavis slikicu,kako je uspio :)
Last edited by samsonsam on 11/03/2020 23:50, edited 1 time in total.
User avatar
vjesticanametli
Posts: 15704
Joined: 15/02/2008 09:31
Location: Sarajevo X

#38824 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by vjesticanametli »

zlo zlo wrote: 11/03/2020 23:09
samsonsam wrote: 11/03/2020 22:59 crveni kupus moze uvijek :)

Image
joj dok moni vidi kobasu... :lol: :lol: sutra pimpek pita garant :lol:
:mrgreen: :-) :lol: :lol:
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#38825 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by moonca »

samsonsam wrote: 11/03/2020 22:59 crveni kupus moze uvijek :)

Image
..Idalje mi nisi konkurencija.. :oops: :lol:

...Dobri prilozi-- :thumbup: ..poveca porcija..al' volesh da jedeh.. :-D
Post Reply