Gledali ste film, preporuĆite ga drugima

Najbolji i najgori filmovi, serije, sve o sedmoj umjetnosti...

Moderator: _BataZiv_0809

User avatar
drag_gost
Posts: 6420
Joined: 17/04/2010 19:09
Location: Tu, odmah :)

#38776 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima

Post by drag_gost »

Fantastican je on u svakoj ulozi.


Mnogi zaboravljaju ovu, a genijalna je:

http://www.imdb.com/title/tt0096332/
omar little
Posts: 17401
Joined: 14/03/2008 21:14

#38777 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima

Post by omar little »

nisam znala da je netflix poceo prodavati tv prava za svoje proizvode. odd.
kakavdanakneiskustvu
Posts: 66016
Joined: 03/08/2010 19:04

#38778 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima

Post by kakavdanakneiskustvu »

nema me tamo wrote:
3 dobra filma i to je to, hypovan do 3.....

mnogo fantasticnih uloga
User avatar
karanana
Posts: 50771
Joined: 26/02/2004 00:00

#38779 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima

Post by karanana »

omar little wrote:nisam znala da je netflix poceo prodavati tv prava za svoje proizvode. odd.
Ide house of cards na hrt-u vec dugo ali nisam znao da su vremenski stigli netflix kad je u pitanju prikazivanje. Prije su sezone kasnile godinu dana. Malo cudno da netflix kanibalizira svoje trziste ali vjerovatno clanstvo u hevatskoj nije veliko i isplatnije im je prodati hit seriju lokalnoj televiziji po cijenu gubljenja clanova.
omar little
Posts: 17401
Joined: 14/03/2008 21:14

#38780 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima

Post by omar little »

karanana wrote:
omar little wrote:nisam znala da je netflix poceo prodavati tv prava za svoje proizvode. odd.
Ide house of cards na hrt-u vec dugo ali nisam znao da su vremenski stigli netflix kad je u pitanju prikazivanje. Prije su sezone kasnile godinu dana. Malo cudno da netflix kanibalizira svoje trziste ali vjerovatno clanstvo u hevatskoj nije veliko i isplatnije im je prodati hit seriju lokalnoj televiziji po cijenu gubljenja clanova.
nasla sam odgovor. netflix je, za $100M, kupio ekskluzivno pravo na prvo prikazivanje samo na prve dvije sezone, ostatak troskova pokriva studio koji pravi hoc i samim tim i posjeduje distribuciona prava. studio ima ugovor sa sonny na internacionalnu distribuciju (tu spada hrvatska :D ) i "home video". eto.

u ovo doba streaminga i izbacivanja serija u cugu, nema potrebe, stavise glupo je, ogranicavati vremenski tv distribuciju. ukoliko ljudima ne prikazes seriju u pristojno vrijeme od izlaska, oni ce je naci na drugi nacin i tvoja kupovina gubio smisao i eyeballs. za sonny i za hrt je bolje da ljudi hoc gledaju na tv-u umjesto da je nadju na netu.

ima li neko ovdje iz hrvatske da ima netflix? ima li hoc na hrvatskom netflixu? ako je studio/sonny vlasnik distribucionih prava i prodao ih je hrt-u, zanima jel' netflix primoran maknuti hoc iz svojih opcija za hrvatsku.
User avatar
AhmetShabo
Posts: 3051
Joined: 03/03/2011 09:12

#38781 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima

Post by AhmetShabo »

T2 trainspotting, fantastican nastavak drugog dijela
User avatar
JoseMujica
Posts: 32831
Joined: 11/01/2011 14:33
Location: u zagrljaju Vojina Mijatovića
Grijem se na: malograDŽane
Vozim: Tuarega
Horoskop: Poskok

#38782 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima

Post by JoseMujica »

AhmetShabo wrote:T2 trainspotting, fantastican nastavak drugog dijela
meni užasno razočarenje :sad:
nema me tamo
Posts: 13597
Joined: 30/10/2013 18:58

#38783 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima

Post by nema me tamo »

JoseMujica wrote:
AhmetShabo wrote:T2 trainspotting, fantastican nastavak drugog dijela
meni užasno razočarenje :sad:
Drug koji nikad nije gledao prvi dio ja mu rekao da pogleda oduševio se naravno iako znamo svi o cemu se radi u filmu..

I uglavnom pogledao drugi odma poslije toga i kaze bolji mu drugi malo..
User avatar
TAFKAP
Posts: 11978
Joined: 30/09/2011 07:49

#38784 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima

Post by TAFKAP »

kad nije gledao prvi na vrijeme :D
User avatar
karanana
Posts: 50771
Joined: 26/02/2004 00:00

#38785 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima

Post by karanana »

Jebo te narkomanske trip filmove.
cassius
Posts: 3943
Joined: 29/06/2014 07:53

#38786 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima

Post by cassius »

AhmetShabo wrote:T2 trainspotting, fantastican nastavak drugog dijela
fantastican vala nije, ali je odlican, i u totalno drugom svjetlu kako i treba biti jer se dosta toga promjenilo.
nema me tamo
Posts: 13597
Joined: 30/10/2013 18:58

#38787 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima

Post by nema me tamo »

TAFKAP wrote:kad nije gledao prvi na vrijeme :D

Upravo.

Nostalgija je šugava stvar
User avatar
Truba
Posts: 93843
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija
Grijem se na: Plin i struju
Horoskop: Vodolija
Contact:

#38788 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima

Post by Truba »

gledo i zaboravio
jebo drogalje
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 83495
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#38789 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima

Post by _BataZiv_0809 »

Kazablanka :shock: :shock: :shock: :izet:

Plakao sam ko godina :cry: :cry:
User avatar
dale cooper
Posts: 31379
Joined: 03/04/2007 09:55
Location: Twin Peaks/Red Room

#38790 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima

Post by dale cooper »

_BataZiv_0809 wrote:Kazablanka :shock: :shock: :shock: :izet:

Plakao sam ko godina :cry: :cry:
Image
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 83495
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#38791 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima

Post by _BataZiv_0809 »

Dejl ne radi mi to :D

Poput svog omiljenog strip junaka (Mister No), nikad jos nisam Kazablanku uspio pogledati do kraja. Zadnji pokusaj je bio 2007 i tad sam najdalje dogurao. Otprilike do trenutka kad Rik cuga u svojoj kafani prisjecajuci se dogodovstina iz Pariza :-)

I sad vidim da je epizoda Mister Noa iz dva dijela "Kuba" i "Kazablanka kafe" uradjena po motivima ovog filma :D
User avatar
dale cooper
Posts: 31379
Joined: 03/04/2007 09:55
Location: Twin Peaks/Red Room

#38792 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima

Post by dale cooper »

Nisam znao da si toliki romantik Bato. :D

:thumbup:
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 83495
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#38793 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima

Post by _BataZiv_0809 »

dale cooper wrote:Nisam znao da si toliki romantik Bato. :D

:thumbup:
Nismo li svi morali, bar jednom u zivotu, reci: "We'll always have Paris" :cry:
User avatar
dale cooper
Posts: 31379
Joined: 03/04/2007 09:55
Location: Twin Peaks/Red Room

#38794 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima

Post by dale cooper »

_BataZiv_0809 wrote:
dale cooper wrote:Nisam znao da si toliki romantik Bato. :D

:thumbup:
Nismo li svi morali, bar jednom u zivotu, reci: "We'll always have Paris" :cry:
I ako nismo, trebali smo, jer je to prokleto dobra oproštajna rečenica. :D
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 83495
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#38795 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima

Post by _BataZiv_0809 »

dale cooper wrote:
I ako nismo, trebali smo, jer je to prokleto dobra oproštajna rečenica. :D
Kakva maestralna scena, bas me drzi pod utiskom :shock:
AmirBaa
Posts: 3213
Joined: 05/07/2012 15:14

#38797 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima

Post by AmirBaa »

http://www.imdb.com/title/tt3717490/bus ... =tt_dt_bus evo ko hoce da mu IQ padne malo nek pogleda ovaj spektakl od 100 miliona $. Bolje da su te pare zapalili nego napravili ovakvo smece od filma. I znam da ima tema suprotna od ove, ali ja ovaj film preporucujem , pogotovo generaciji koja ja odrasla na power rangersima :)
User avatar
Tomahawk11
Globalni moderator
Posts: 109749
Joined: 14/08/2009 14:51

#38798 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima

Post by Tomahawk11 »

Power Rangerse sam gledao, ali mi se film nesto ne da gledati :mrgreen:
User avatar
markioni
Posts: 2448
Joined: 23/04/2008 17:59
Location: neocekivana sila koja se iznenada pojavljuje i rjesava stvar
Contact:

#38799 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima

Post by markioni »

Toivon tuolla puolen skinuh i nadzoh napokon sinoc od akija novi sa HC nasim titlovima i bi mi pravo drago...ako treba mozda link nek javi a mogu i upload negdje :thumbup: :-D
User avatar
Point.
Posts: 33505
Joined: 28/10/2008 00:24
Location: Bagni di Lucca

#38800 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima

Post by Point. »

_BataZiv_0809 wrote:Dejl ne radi mi to :D

Poput svog omiljenog strip junaka (Mister No), nikad jos nisam Kazablanku uspio pogledati do kraja. Zadnji pokusaj je bio 2007 i tad sam najdalje dogurao. Otprilike do trenutka kad Rik cuga u svojoj kafani prisjecajuci se dogodovstina iz Pariza :-)

I sad vidim da je epizoda Mister Noa iz dva dijela "Kuba" i "Kazablanka kafe" uradjena po motivima ovog filma :D
Sad kad spomenu Mister Noa, sjetih se da sam skinuo par epizoda koje nisam jos procito. Konto sam film upaliti ali nekako me Manaus i Bahia trenutno vuku.
Post Reply