NBA - National Basketball Association

Košarka u BiH, NBA liga, NLB liga, Euroliga,...

Moderators: Charuga, Tomahawk11

User avatar
karanana
Posts: 50776
Joined: 26/02/2004 00:00

#38751 Re: NBA - National Basketball Association

Post by karanana »

Ovaj aminu je jedna velika karina.
Rovovska borba. Ko god da izadje iz ove serije, bice toliko iscrpljen i ranjen da ce ga state pomesti bez problema.
90minut
Posts: 12889
Joined: 07/04/2019 10:56

#38752 Re: NBA - National Basketball Association

Post by 90minut »

Drama baš 4 overtime nije se desilo od 1953
Zeleni12
Posts: 434
Joined: 30/08/2015 16:42

#38753 Re: NBA - National Basketball Association

Post by Zeleni12 »

90minut wrote:Drama baš 4 overtime nije se desilo od 1953
A u prva 3 produzetka slican scenarij, na 2.40 - 3 minute do kraja, Portland povede 3, 4 ili 5 razlike, Denver zove timeout i stigne ih.
90minut
Posts: 12889
Joined: 07/04/2019 10:56

#38754 Re: NBA - National Basketball Association

Post by 90minut »

Zeleni12 wrote:
90minut wrote:Drama baš 4 overtime nije se desilo od 1953
A u prva 3 produzetka slican scenarij, na 2.40 - 3 minute do kraja, Portland povede 3, 4 ili 5 razlike, Denver zove timeout i stigne ih.
Ja se ukljucio pred kraj trece sjebo se kad sam vidio da ce biti 4 produzetak..

Zaboravio na utakmicu skroz, a Jokic je bukvalno istrošen do maksimuma
Zeleni12
Posts: 434
Joined: 30/08/2015 16:42

#38755 Re: NBA - National Basketball Association

Post by Zeleni12 »

90minut wrote:
Zeleni12 wrote:
90minut wrote:Drama baš 4 overtime nije se desilo od 1953
A u prva 3 produzetka slican scenarij, na 2.40 - 3 minute do kraja, Portland povede 3, 4 ili 5 razlike, Denver zove timeout i stigne ih.
Ja se ukljucio pred kraj trece sjebo se kad sam vidio da ce biti 4 produzetak..

Zaboravio na utakmicu skroz, a Jokic je bukvalno istrošen do maksimuma
Jokic 3 poena u ova 4 produzetka, a upravo je promasio jedno slobodno bacanje za izjednacenje 5.6 sec do kraja.
User avatar
karanana
Posts: 50776
Joined: 26/02/2004 00:00

#38756 Re: NBA - National Basketball Association

Post by karanana »

Luda tekma
User avatar
Tomahawk11
Globalni moderator
Posts: 109749
Joined: 14/08/2009 14:51

#38757 Re: NBA - National Basketball Association

Post by Tomahawk11 »

Igrao 65 minuta, sad na infuziju.
90minut
Posts: 12889
Joined: 07/04/2019 10:56

#38758 Re: NBA - National Basketball Association

Post by 90minut »

Ma ne može se reci luda, historijska brate.

Bukvalno historija moderne košarke pitanje je kad ce se opet nešto slicno ponoviti skoro 70 godina je bilo potrebno i to s mnogo srece da se dođe do tog trenutka.. :lol:

Ma Jokić na crvenom bio ovo su utakmice gdje te mora na Iv poslije utakmice stavljati.

Baš mi je drago zbog Portlanda kad skontaš kako su išamarani prošle godine..
User avatar
insaneinthebrain
Posts: 25552
Joined: 12/08/2013 12:51

#38759 Re: NBA - National Basketball Association

Post by insaneinthebrain »

Tomahawk11 wrote:Igrao 65 minuta, sad na infuziju.
ko :?
Melbourne_Australia
Posts: 2768
Joined: 06/11/2012 14:20

#38760 Re: NBA - National Basketball Association

Post by Melbourne_Australia »

U zivotu nisam gledao duzu utakmicu . pocela u pola 5 a zavrsila se evo u 8.20..Portland prolazi ovu seriju, CJ odigrao doktorski a Hood u zadnjem produzetku odlucio ..Uglavnom Portland je bolja ekipa i rekao sam da ce proci dalje...U nedelju ide pobjeda jos jedna...Jokic bio dobar do produzetaka i vise se nije sastavio sa loptom i kosem i bio je tragicar na kraju....
User avatar
Tomahawk11
Globalni moderator
Posts: 109749
Joined: 14/08/2009 14:51

#38761 Re: NBA - National Basketball Association

Post by Tomahawk11 »

insaneinthebrain wrote:
Tomahawk11 wrote:Igrao 65 minuta, sad na infuziju.
ko :?
Jokić.
Zeleni12
Posts: 434
Joined: 30/08/2015 16:42

#38762 Re: NBA - National Basketball Association

Post by Zeleni12 »

insaneinthebrain wrote:
Tomahawk11 wrote:Igrao 65 minuta, sad na infuziju.
ko :?
Spojio minutazom dvije prosjecne tekme u jednoj, 10 min vise od drugog po minutazi u Denveru - Murraya, a 15 od treceg po minutazi - Harrisa. A utakmice u seriji Denver - Portland svaka dva dana, tako da ce posljedice umora kod Jokica jos vise doci do izrazaja u narednim utakmicama.
User avatar
insaneinthebrain
Posts: 25552
Joined: 12/08/2013 12:51

#38763 Re: NBA - National Basketball Association

Post by insaneinthebrain »

ma jokara ce i 80 minuta potegnuti ako zatreba :zzzz:
90minut
Posts: 12889
Joined: 07/04/2019 10:56

#38764 Re: NBA - National Basketball Association

Post by 90minut »

Još je igrao 7 protiv spursa :D

Bice to baš zanimljivo gledati on je glavni motor
Zeleni12
Posts: 434
Joined: 30/08/2015 16:42

#38765 Re: NBA - National Basketball Association

Post by Zeleni12 »

insaneinthebrain wrote:ma jokara ce i 80 minuta potegnuti ako zatreba :zzzz:
Jokic je iscijeđen ko radnik u BiH koji radi i po 14 sati fizicke poslove, pa kad taj isti radnik, kao posljedica umora, fizickog i mentalnog, napravi greske, unisti masine onda gazda kuka, "sto nisi pazio", pa tako ni Jokic nije bio svoj u produzecima zbog umora.
Dead Man Walking
Posts: 7151
Joined: 28/05/2004 21:49

#38766 Re: NBA - National Basketball Association

Post by Dead Man Walking »

Komentar sa fb o utakmici

“After this game is over Jokic will no longer be fat” :lol:

Inace ludnica, Hood i Barton jedini igrali zadnji OT, ostali iznemogli.
User avatar
Raigor Stonehoof
Posts: 11384
Joined: 15/07/2014 14:30

#38767 Re: NBA - National Basketball Association

Post by Raigor Stonehoof »

"Milvoki nema sanse, Boston ovo lagano uzima" <-- Ha ha ha :P
User avatar
kamen spoticanja
Posts: 13126
Joined: 08/11/2009 15:29
Location: na tragu za Istinom

#38768 Re: NBA - National Basketball Association

Post by kamen spoticanja »

treba napraviti kompilaciju postova ovde
poslije svake utakmice u svakoj seriji :oops:
Bodkin
Posts: 22543
Joined: 03/09/2008 00:48
Location: Overseas

#38769 Re: NBA - National Basketball Association

Post by Bodkin »

Cuj 4 produzetka. Nenormalno. A prije toga serija od u 7 utakmica sa SAS. Ne znam kako denver igra uopste. Jokic 65 minuta igrao :lol: pa trebati godisnji odmor nakon takve tekme
User avatar
tuzlak1212
Posts: 4364
Joined: 09/09/2018 23:21

#38770 Re: NBA - National Basketball Association

Post by tuzlak1212 »

Nakon 4 cetvrtine i 4 produzetka Lillard nije otisao over :roll: :roll:
Korovjev
Posts: 846
Joined: 17/03/2018 18:42

#38771 Re: NBA - National Basketball Association

Post by Korovjev »

Ne znam kako Denver misli dalje kad ovakve tekme u kojima Liliard nije na svom nivou, glat ne dobije. Imaš prednost u reketu, dakle ako ovu dvojicu ne ide šut, a do sad ih nešto baš i ne ide, zatvori reket. Imaju prednost u skoku i ovu tekmu ih je ofanzivni skok držao, što je obični presudno za ovakve tvrde tekme. Opet im je ovaj Hood utrpao i to već treću tekmu, dakle nije nikakvo iznenađenje, daj skontaj neku odbranu na njemu. Da ne pričamo o minutaži Jokića koji je u produžecima bio samo tijelo. Kao imaš dugu klupu i sve rotiraš, ali najboljeg igrača jok. Sad je malo kasno da probaju neku nisku postavu bez Jokića jer im je postavljeni napad sve on, ali te nedostatak tog plana B onda košta u ovakvim tekmama. To malo govori o treneru, a i o igračima. Po malo mi taj Denver liči na Boston, kao imaju sve, niz super igrača, dugu klupu, ali kad se ovako ogoli i jedan i drugi tim se svode na Jokića i Irvinga koji su na ovaj ili onaj način zaustavljivi u ovoj fazi.
User avatar
burgundy
Posts: 2328
Joined: 20/10/2010 19:44

#38772 Re: NBA - National Basketball Association

Post by burgundy »

Portland je dobra ekipa.Ali što Barkli reče Portland ima najbolju klupu.I zaista svako ko je ušao sa klupe dao je svoj kontribut.Hood sa clutch sutevima u zadnjoj.Curry sa bitnim trojkama.Kanter je odlično zamijenio Jusufa.Mekaluma je baš krenulo,on vodi Portland protiv Nagetsa ,a Dame nema ništa protiv toga.Ega su ostavili po strani,i to je možda najjača snaga Portlanda.Slijedeca je biti ili ne biti za Denver,ali udarac psihološki im je bio ovaj poraz.Nama ostaje da uživamo u najboljim tekmama u plejofu između ovih dviju ekipa.
Korovjev
Posts: 846
Joined: 17/03/2018 18:42

#38773 Re: NBA - National Basketball Association

Post by Korovjev »

I moram priznati da mi se sviđa i taj Milivoki. Nisam ih nikako gledao u sezoni (nego gledaj Lakerse i Lebrona, jebli me oni), a ni prvi krug. Mislio sam da su samo Grk, ali ima tu tima čak i bez tog nekog drugog najboljeg igrača koji im se povrijedio. Šaraju i trice, što onda i otvara prostor i reket Grku. A ‘mali’ je očigledno dobar i u glavi kad se uspio vratiti nakon one katastrofe u prvoj. Ima tu još rupa, nije to tim za osvajanje NBA, Istok možda jer i nije neka konkurencija, slobodna bacanja njegova i tima bi ih mogla koštati, ali mogli bi uzeti Bostona. U kojem Stevens mora skontati udarnu petorku koja mu mora igrati kad se lomi rezultat. Ok jasno mi je da prvu, drugu trećinu rotira više da bi skontao kako i ko igra, ali u trećoj četvrtini, kad su ih i slomili u posljednje dvije, mu moraju igrati najbolji, najraspoloženiji igrači. Prije svih Irving, a onda i Horford s kojim Grk ima problema, a mislim da je presjedio pola treće tekme čini mi se čak i cijelu treću četvrtinu. Playoff nije vrijeme za zadovoljavanje minutaže svih zvjezdica.
Premda ta serija nije gotova da me ne bi pogrešno shvatili ovi kompilatori postova.
Korovjev
Posts: 846
Joined: 17/03/2018 18:42

#38774 Re: NBA - National Basketball Association

Post by Korovjev »

Često tokom ove serije Portland Denver pomislim e da je Nurkić tu ovo bi glat prošao Portland. I ne samo za ovu seriju nego mislim da bi sa njim mogli napasti i GSW ili Houston i uzeti prsten. Ali to je priča ŠBBKBB, povrede su normalna stvar i pravi šampioni se i sa tim bore.
Kanter ga je dobro zamjenio napadački, ali defanzivni skok tanko. Odlično je skontao trener Portlanda i mismatch Hooda sa nižim bekom Denvera i to koristi maksimalno dok odmara Liliarda. A ovaj dobio i na samopouzdanju pa šara i trice.
User avatar
Raigor Stonehoof
Posts: 11384
Joined: 15/07/2014 14:30

#38775 Re: NBA - National Basketball Association

Post by Raigor Stonehoof »

Korovjev wrote:I moram priznati da mi se sviđa i taj Milivoki. Nisam ih nikako gledao u sezoni (nego gledaj Lakerse i Lebrona, jebli me oni), a ni prvi krug. Mislio sam da su samo Grk, ali ima tu tima čak i bez tog nekog drugog najboljeg igrača koji im se povrijedio. Šaraju i trice, što onda i otvara prostor i reket Grku. A ‘mali’ je očigledno dobar i u glavi kad se uspio vratiti nakon one katastrofe u prvoj. Ima tu još rupa, nije to tim za osvajanje NBA, Istok možda jer i nije neka konkurencija, slobodna bacanja njegova i tima bi ih mogla koštati, ali mogli bi uzeti Bostona. U kojem Stevens mora skontati udarnu petorku koja mu mora igrati kad se lomi rezultat. Ok jasno mi je da prvu, drugu trećinu rotira više da bi skontao kako i ko igra, ali u trećoj četvrtini, kad su ih i slomili u posljednje dvije, mu moraju igrati najbolji, najraspoloženiji igrači. Prije svih Irving, a onda i Horford s kojim Grk ima problema, a mislim da je presjedio pola treće tekme čini mi se čak i cijelu treću četvrtinu. Playoff nije vrijeme za zadovoljavanje minutaže svih zvjezdica.
Premda ta serija nije gotova da me ne bi pogrešno shvatili ovi kompilatori postova.
A šta rade u četvrtoj trećini? :oops: :D
Post Reply