Fudbalska/Nogometna reprezentacija Bosne i Hercegovine
Moderators: Charuga, Tomahawk11
- Charuga
- Globalni moderator
- Posts: 24702
- Joined: 26/08/2007 17:10
#3876 Re: Fudbalska/Nogometna reprezentacija Bosne i Hercegovine
Zato sto si bezobrazan i sto prenosis ovde ono sto sam ti pisao na PP neko vrijeme neces pisati pod ovim nickom.
Isključen/a korisnik/ca iz razloga “krsenje pravila foruma”
» tipico
1 mjesec
Isključen/a korisnik/ca iz razloga “krsenje pravila foruma”
» tipico
1 mjesec
-
drugi_profil
- Posts: 1273
- Joined: 06/03/2013 19:29
#3877 Re: Fudbalska/Nogometna reprezentacija Bosne i Hercegovine
Usvojen Zakon: Građani BiH mogu biti državljani naše, ali i neke druge zemlje
Eh sad da li ovo rješava problem Kolašincu? Zna li ko protumačiti?
Eh sad da li ovo rješava problem Kolašincu? Zna li ko protumačiti?
-
drugi_profil
- Posts: 1273
- Joined: 06/03/2013 19:29
#3878 Re: Fudbalska/Nogometna reprezentacija Bosne i Hercegovine
Jel se razumijes u pravo ili samo imas pravnika na avataru?KvaziExpert wrote:Bojim se da se tu pomalo pita i Njemačkadrugi_profil wrote:Usvojen Zakon: Građani BiH mogu biti državljani naše, ali i neke druge zemlje
Eh sad da li ovo rješava problem Kolašincu? Zna li ko protumačiti?
Kako tumacis ova dva citata?
Koliko ja shvatam. Drzavljanstvo BiH dobijas automatski pod ovim uslovima i ne gubis ga.
Dopunama zakona precizirano je da dijete koje je rođeno u inozemstvu, a čiji je jedan roditelj bio državljanin BiH, u trenutku njegovog rođenja stječe državljanstvo bh. porijeklom, pod uvjetom da do navršene 23. godine starosti podnese prijavu nadležnom organu BiH.
Istovremeno se osobama kojima je državljanstvo BiH prestalo odricanjem, otpustom ili po sili zakona omogućava dobijanje državljanstva BiH ako imaju odobreni privremeni boravak na teritoriji BiH najmanje posljednju godinu prije podnošenja zahtjeva ili stalni boravak. Ova izmjena važna je posebno zbog činjenice da BiH, zbog odbijanja drugih država, nikada nije zaključila ugovore o dvojnom državljanstvu sa značajnim brojem država u kojima živi veliki broj naših građana. Također je brisan član 18. osnovnog zakona o gubitku državljanstva po sili zakona stjecanjem državljanstva druge države, kako bi se otklonila opasnost za bh. državljane koji su stekli ili stječu državljanstvo druge države.
-
Eborg
- Posts: 10629
- Joined: 20/09/2006 20:58
- Location: Tamo gdje je Sunce,tamo gdje su zvijezde...
#3879 Re: Fudbalska/Nogometna reprezentacija Bosne i Hercegovine
Pa samo ti piše, to je uslovno dobijanje. Dakle, imaš pravo na isto do 23. godine, kasnije gubiš to pravo ako ne podneseš zahtjev. Ali da si automatski upisan u knjigu državljana samim rođenjem u recimo Chicagu - apsolutno da ne. Američko državljanstvo će takvo dijete dobiti samom činjenicom da je tu rođeno i da se mora negdje prijaviti i registrovati. Kako će BH vlasti znati da se negdje rodilo nekakvo dijete u Chicagu ako ne podnese zahtjev za državljanstvo?
Ovo u suštini samo znači da u budućnosti nećemo morati tražiti od Vijeća ministara ovu proceduru kod potencijalnih igrača jer mislim da je do sada zahtijevan i stalni boravak na teritoriji BiH.
Doduše, ima ovdje i nagađanja, dok se ne vidi prečišćeni tekst ovog zakona teško je biti 100% siguran.
Što se tiče instituta dvojnog državljanstva to je u okviru njemačkih zakona. Ovim izmjenama naši zakoni to dozvoljavaju ali njemački zakoni i dalje dozvoljavaju dvojno državljanstvo samo do 21. godine, nakon toga se osoba mora odlučiti za jedno.
Ovo u suštini samo znači da u budućnosti nećemo morati tražiti od Vijeća ministara ovu proceduru kod potencijalnih igrača jer mislim da je do sada zahtijevan i stalni boravak na teritoriji BiH.
Doduše, ima ovdje i nagađanja, dok se ne vidi prečišćeni tekst ovog zakona teško je biti 100% siguran.
Što se tiče instituta dvojnog državljanstva to je u okviru njemačkih zakona. Ovim izmjenama naši zakoni to dozvoljavaju ali njemački zakoni i dalje dozvoljavaju dvojno državljanstvo samo do 21. godine, nakon toga se osoba mora odlučiti za jedno.
- So What!
- Posts: 11871
- Joined: 19/04/2011 01:35
- Location: Charming, CA
#3880 Re: Fudbalska/Nogometna reprezentacija Bosne i Hercegovine
Da se malo prisjetimo, evo našo na nekom latvijskom portalu, neka latvijka se ibreti ovim našim navijačima, extra video:
- respo
- Posts: 12675
- Joined: 15/08/2009 05:26
- Location: ->oʞɐdoɐu ǝʌs ǝuǝɯ poʞ<-
#3881 Re: Fudbalska/Nogometna reprezentacija Bosne i Hercegovine
ima li gdje kakav podatak ko ima najvise gostujucih navijaca
ja mislim da smo mi ako ne na samom vrhu onda pri vrhu sto se tice toga
ja mislim da smo mi ako ne na samom vrhu onda pri vrhu sto se tice toga
-
Rob_Atl
- Posts: 6015
- Joined: 27/12/2010 06:09
- Location: Atlanta
#3882 Re: Fudbalska/Nogometna reprezentacija Bosne i Hercegovine
Englezi , Irci i mi smo tu negdje. Naravno mi malo odskacemo sad od sviju zbog dobrih rezultata i sto nas ima po cijelom svijetu pa je lakse raji doci. Hrvati su nekad imali sjajnu podrsku ali vjerovatno su se zasitili kvalifikacionih tekmi pa ih i nema puno osim na nekim udarnim tekmama, recimo na evropskom i svjetskom ih uvijek ima preko 10 000. Engleza redovno ima preko 1000 gdje god da igraju, a tako i Iraca. Ja se samo bojim da se i mi ne zasitimo dobrih rezultata pa tako recimo gostovanje u latviji vise nece biti zanimljivo jer znamo da cemo ih dobit sa 3 razlike... Ali trenutno broj 1 smo mi onda englezi i irci su tu negdje, skote bi stavio na 4 mjesto, onda ima 10 praznih mjesta pa dolaze ostali...
- mO k3
- Posts: 34082
- Joined: 23/09/2009 14:16
- Location: https://youtu.be/xk7QKTXQGbg
#3883 Re: Fudbalska/Nogometna reprezentacija Bosne i Hercegovine
Trebali kome karti za slovacka-bih 
- mevkobass
- Posts: 227
- Joined: 12/01/2008 10:35
- Location: MAO Zuffenhausen
#3884 Re: Fudbalska/Nogometna reprezentacija Bosne i Hercegovine
trenutno Live Grasshopper Club Zürich - FC Basel , na tribinama Hitzfeld. Nesto kamera nekoliko puta zaredom u krupnom planu prikaza njega i Hajrovica. Komentator je samo dodao da je Hitzfeld na tribinama.
- nKrkan
- Posts: 4984
- Joined: 28/06/2013 23:11
- Location: Tuzinje
- GeneralBHF
- Posts: 627
- Joined: 11/10/2012 08:28
#3886 Re: Fudbalska/Nogometna reprezentacija Bosne i Hercegovine
Sesar u Turskoj...
- Logovan
- Posts: 102861
- Joined: 15/05/2010 00:44
- Location: http://i57.klix.com/6ocy11.png
- DonVito
- Posts: 3333
- Joined: 24/10/2012 00:21
- Location: Nápoles
#3888 Re: Fudbalska/Nogometna reprezentacija Bosne i Hercegovine
I Spanjolska je nakad bila na 13. mjestu a sad su prvi._terminaš_ wrote:http://www.sport.ba/fudbal/moze-li-iko- ... i-zmajeve/
Idemo na "nesretno" 13. mjesto.![]()
- Logovan
- Posts: 102861
- Joined: 15/05/2010 00:44
- Location: http://i57.klix.com/6ocy11.png
#3889 Re: Fudbalska/Nogometna reprezentacija Bosne i Hercegovine
Posrećilo im se "nesretno" mjesto. I nama će ako Bog da.DonVito wrote:I Spanjolska je nakad bila na 13. mjestu a sad su prvi._terminaš_ wrote:http://www.sport.ba/fudbal/moze-li-iko- ... i-zmajeve/
Idemo na "nesretno" 13. mjesto.![]()
- psy5000
- Posts: 762
- Joined: 24/11/2012 21:22
- Location: nisu lepi al su zato glupi, muskarcine pepi i cupi
#3890 Re: Fudbalska/Nogometna reprezentacija Bosne i Hercegovine
Novi napredak reprezentacije Bosne i Hercegovine
Zmajevi opet skočili na FIFA-inoj rang listi

http://sportsport.ba/bh_fudbal/zmajevi- ... sti/110850
- rajv0sa
- Posts: 3160
- Joined: 19/10/2010 00:31
- Location: sektaland
#3891 Re: Fudbalska/Nogometna reprezentacija Bosne i Hercegovine
13.
Sljedeci mjesec vjerovatno idemo ispred Hrvatske i abd top 10.
Sljedeci mjesec vjerovatno idemo ispred Hrvatske i abd top 10.
-
Adoxxx
- Posts: 1170
- Joined: 15/06/2012 21:52
#3892 Re: Fudbalska/Nogometna reprezentacija Bosne i Hercegovine
vidi amerikanaca 19-ti na listi
, koliko nam nosi ova prijateljska bodova?
- psy5000
- Posts: 762
- Joined: 24/11/2012 21:22
- Location: nisu lepi al su zato glupi, muskarcine pepi i cupi
#3893 Re: Fudbalska/Nogometna reprezentacija Bosne i Hercegovine
ako pobijedimo 28
- It_is_a_Leclerc
- Posts: 19223
- Joined: 23/05/2012 23:51
- Location: Osmatračnica
#3894 Re: Fudbalska/Nogometna reprezentacija Bosne i Hercegovine
Koja miki maus lista... Čuj Grčka ispred nas, a mi ih rasuli k'o rižu u dvije utakmice..

- GeneralBHF
- Posts: 627
- Joined: 11/10/2012 08:28
#3895 Re: Fudbalska/Nogometna reprezentacija Bosne i Hercegovine
510 ali ne znam kako se onda dijeli ovih 510 sa kojim koeficijentomAdoxxx wrote:vidi amerikanaca 19-ti na listi, koliko nam nosi ova prijateljska bodova?
Sa svim pobjedama do kraja kvalifikacija smo nosioci grupe na SP.
- Jack Be Nimble
- Posts: 11674
- Joined: 15/01/2010 18:31
#3896 Re: Fudbalska/Nogometna reprezentacija Bosne i Hercegovine
Nismo, jer se gledaju poeni skupljeni sa zadnja dva SP.GeneralBHF wrote: Sa svim pobjedama do kraja kvalifikacija smo nosioci grupe na SP.
- cyprus
- Posts: 39746
- Joined: 21/03/2007 22:00
- Location: Σαράγεβο / Saraybosna
#3897 Re: Fudbalska/Nogometna reprezentacija Bosne i Hercegovine
Gdje se to može vidjeti? Ja na wikipediji našo samo ovo:Jack Be Nimble wrote:Nismo, jer se gledaju poeni skupljeni sa zadnja dva SP.GeneralBHF wrote: Sa svim pobjedama do kraja kvalifikacija smo nosioci grupe na SP.
The seeding procedure has not been announced yet.
- Jack Be Nimble
- Posts: 11674
- Joined: 15/01/2010 18:31
#3898 Re: Fudbalska/Nogometna reprezentacija Bosne i Hercegovine
To odluce pred izvlacenje loptica da znaju kojih osam drzava su najbolje plasirane. Npr. za kvalifikacije 2002 Njemacka i Engleska bile u istoj grupi, Englezi otisli direktno ali opet nisu dobili pravo nosioca grupe a Njemacka jeste. Sjecam se da su se tada Englezi bunili puno, ali nisu bili na SP 94, 98 ispali u osmini a Nijemci cetvrtini finala. Mislim da drzava koja po prvi put ide na SP nemoze biti nosioc grupe nikako.
EDIT: Ako mi budemo jedina drzava po prvi put na SP, onda cemo najvjerovatnije biti zadnji sto se tice koeficijenta.
EDIT: Ako mi budemo jedina drzava po prvi put na SP, onda cemo najvjerovatnije biti zadnji sto se tice koeficijenta.
Last edited by Jack Be Nimble on 08/08/2013 17:42, edited 1 time in total.
- Arteta
- Posts: 6740
- Joined: 24/09/2011 11:59
- Location: Tamni Vilajet
#3899 Re: Fudbalska/Nogometna reprezentacija Bosne i Hercegovine
Jebiga, drugi kontinent.wannabe_ultra wrote:A kako je ova Belgija u prvih 10 i sta tek reci za Kolumbiju
A inace nisu losi Kolumbijci.
Falcao, Martinez, Rodriguez, Muriel, Guarin, Cuadrado, Zapata, Armero, Zuniga.
Sve igraci koji igraju u jakim klubovima.
-
Dead Man Walking
- Posts: 7151
- Joined: 28/05/2004 21:49
#3900 Re: Fudbalska/Nogometna reprezentacija Bosne i Hercegovine
Pa moglo bi se otprilike reci da si na vi sa fudbalom.wannabe_ultra wrote:A kako je ova Belgija u prvih 10 i sta tek reci za Kolumbiju
