English Premier League

Fudbal/nogomet, Premijer liga, Liga prvaka, svjetska i evropska prvenstva...

Moderators: Charuga, Tomahawk11

Post Reply
User avatar
Better Man
Posts: 18732
Joined: 01/10/2006 20:10

#3876 Re: English Premier League

Post by Better Man »

nuki_cika wrote:Better Man
Ti zaboravljas da tvoj united mora da odifra jos puno teskih utakmica u gostima,a kako igraju u gostima ne pise ima se dobro
MANČASTER ide u goste čelziju,arsenslu,liverpulu,totenhemu,a dočekuju čelzi i mančaster siti
ARSENAL-ide u goste totenhemu,a dolazi mu united,siti i liverpul

Velika je to razlika u rasporedu,a ne bi me cudilo da unted prospe sve bodove u gostima od ovih ekipa.Prerano procjenujes situaciju
Zaboravljas da je Manchester jedina neporazena ekipa i da su dobili u jesenjem djelu sve te ekipe izuzev Chelsea s kojim nisu odigrali utakmicu, a da jesu pobjedili bi ih glat u kakvoj formi je trenutno Chelsea.I jos jedno na klupi Manchestera sjedi najveci trener u istoriji nogometa koji dobro zna kako osvojiti ove sezone titulu. I najvaznije sto sam vec napisao, a to je da se prvenstvo dobiva na malim klubovima, a ne ovim velikim.
extraordinary
Posts: 1377
Joined: 17/05/2010 12:42

#3877 Re: English Premier League

Post by extraordinary »

sinkaspud wrote:Cuj da se rijese Van Persija :lol: Covjek je majstor i najbolji napadac Arsenala, prvi start Fabregasa, Nasrija i Van Persija ove godine i napredak je ocigledan, sta ce tek biti kad Fabregas i Van Persie udju u formu.
Ma jel molim te? Onda je Arsenal stvarno odron od ekipe, kada je najbolji napadač ekipe igrač koji je u svojoj najboljoj sezoni u karijeri dao 11 golova u ligi. Persie zna s loptom, ali da je Arsenalu umjesto njega neko ko Pippo Inzaghi pitao bih te ja. van Persie je cijelu karijeru ostao samo nada, što zbog povreda, što zbog vlastite nemogućnosti da nauči davati golove. Koja je vjerovatnoća da ovu sezonu odigra u kontinuitetu bez povreda? Nula posto. Očekujem da nekad tamo u martu opet bude neko puknuće, pa da se vrati recimo u oktobru iduće godine na teren.
User avatar
Edin H.
Posts: 53595
Joined: 08/10/2004 22:36
Location: Tirana

#3878 Re: English Premier League

Post by Edin H. »

Nije mi jasno sta se mucite bez-veze oko tih trivijalnih timova poput Manchester Uniteda ili Arsenala, kada je jasno kao dan da ove godine Manchester City rutinski uzima prvenstvo, zato i kupuju Dzeku :oops:

Ionako je Balotelly rekao da je samo malo losiji od Messija :oops:
Sta reci, osim bravo majstore :dance:
LSD
Posts: 29906
Joined: 24/07/2007 08:26

#3879 Re: English Premier League

Post by LSD »

Edin H. wrote:Nije mi jasno sta se mucite bez-veze oko tih trivijalnih timova poput Manchester Uniteda ili Arsenala, kada je jasno kao dan da ove godine Manchester City rutinski uzima prvenstvo, zato i kupuju Dzeku :oops:

Ionako je Balotelly rekao da je samo malo losiji od Messija :oops:
Sta reci, osim bravo majstore :dance:
:lol: :lol: inace svaka od Super Maria je zlatna :mrgreen: decko je pravi biser 8-)
User avatar
Edin H.
Posts: 53595
Joined: 08/10/2004 22:36
Location: Tirana

#3880 Re: English Premier League

Post by Edin H. »

LSD wrote:
Edin H. wrote:Nije mi jasno sta se mucite bez-veze oko tih trivijalnih timova poput Manchester Uniteda ili Arsenala, kada je jasno kao dan da ove godine Manchester City rutinski uzima prvenstvo, zato i kupuju Dzeku :oops:

Ionako je Balotelly rekao da je samo malo losiji od Messija :oops:
Sta reci, osim bravo majstore :dance:
:lol: :lol: inace svaka od Super Maria je zlatna :mrgreen: decko je pravi biser 8-)
Ko' da mu je Ciro stari :oops:
Ako propadne sa Dzekom kupuku Carolla koji je mladji, a uzece i Davida Luiza iz Benfice.
http://www.skysports.com/story/0,19528, ... 55,00.html
Ima se para, ima se s cim :D

Zivio Sheik Mansour :D

Image
LSD
Posts: 29906
Joined: 24/07/2007 08:26

#3881 Re: English Premier League

Post by LSD »

Šeiku Mensi izgleda pravo dosadno u votaži ,pa se malo zabavlja sa engleskim fudbalom, tako kupuje klubove i igrace svaki dan,isto ko da igra igricu Monopol... iako garant ne zna ni sama pravila igre...ali nema veze, naucit ce to Menso vremenom.
User avatar
1946
Posts: 2284
Joined: 19/01/2010 15:39
Location: Sreća i ljubav, ponos i nada, ime mog kluba ime mog grada

#3882 Re: English Premier League

Post by 1946 »

Eno viri mu Džekino pismo iz džepa :lol:
User avatar
Ridjobrki
Posts: 11369
Joined: 21/05/2004 20:27
Location: https://twitter.com/Ridjobrki
Contact:

#3883 Re: English Premier League

Post by Ridjobrki »

Better Man wrote: Zaboravljas da je Manchester jedina neporazena ekipa i da su dobili u jesenjem djelu sve te ekipe izuzev Chelsea s kojim nisu odigrali utakmicu, a da jesu pobjedili bi ih glat u kakvoj formi je trenutno Chelsea.I jos jedno na klupi Manchestera sjedi najveci trener u istoriji nogometa koji dobro zna kako osvojiti ove sezone titulu. I najvaznije sto sam vec napisao, a to je da se prvenstvo dobiva na malim klubovima, a ne ovim velikim.
1. Tačno. Prema mojim grubim izračunima to znači da imaju otprilike dvije utakmice sa Chelsea, što je dvije utakmice više od broja utakmica koje protiv plavaca treba igrati Arsenal. S druge strane, u kakvoj god da je Chelsea formi nema te ekipe na svijetu koja može reći da bih glat dobila dvije tekme.

2. Opet tačno. Manchester dobija prvenstva na malim utakmicama kao što je bio slučaj zadnji put kad su bili prvaci bez pozitivnog skora protiv ijedne od pratećih ekipa (koliko pamtim, dva egala sa Arsenalom, dva poraza od Liverpoola, poraz i neriješeno od Chelsea, bar mi se čini da je tako bilo...). Arsenal s druge strane dok remizira sa nekom od top-momčadi pun kiosk naslova o problemu velikih utakmica i blablabla, šta ti je imati stigmu... :-?
User avatar
Edin H.
Posts: 53595
Joined: 08/10/2004 22:36
Location: Tirana

#3884 Re: English Premier League

Post by Edin H. »

LSD wrote:Šeiku Mensi izgleda pravo dosadno u votaži ,pa se malo zabavlja sa engleskim fudbalom, tako kupuje klubove i igrace svaki dan,isto ko da igra igricu Monopol... iako garant ne zna ni sama pravila igre...ali nema veze, naucit ce to Menso vremenom.
Ja kont'o da je navijac Cityja od malih nogu :shock: :D
User avatar
ultima_palabra
Posts: 59307
Joined: 15/12/2008 16:53

#3885 Re: English Premier League

Post by ultima_palabra »

Tim budalama treba zabraniti da gledaju fudbal, a kamoli da imaju klub :-) Sreća pa Platinijeva pravila dolaze...
User avatar
Edin H.
Posts: 53595
Joined: 08/10/2004 22:36
Location: Tirana

#3886 Re: English Premier League

Post by Edin H. »

1946 wrote:Eno viri mu Džekino pismo iz džepa :lol:
:lol: :lol: :lol:

Nisu mu dali ni kravatu Manchester City-ja, nego nekakvu izvukao iz naftalina :D
User avatar
ratata
Posts: 2138
Joined: 23/02/2010 04:52
Location: Alipašino

#3887 Re: English Premier League

Post by ratata »

ultima_palabra wrote:Tim budalama treba zabraniti da gledaju fudbal, a kamoli da imaju klub :-) Sreća pa Platinijeva pravila dolaze...
fudbal je za svakoga , to i jest njegova bit i čar :wink:
extraordinary
Posts: 1377
Joined: 17/05/2010 12:42

#3888 Re: English Premier League

Post by extraordinary »

ratata wrote:fudbal je za svakoga , to i jest njegova bit i čar :wink:
Upravo zato što ovakvi likovi uzimaju fudbal od svakoga, treba im zabraniti da se bave njim.
User avatar
ultima_palabra
Posts: 59307
Joined: 15/12/2008 16:53

#3889 Re: English Premier League

Post by ultima_palabra »

extraordinary wrote:
ratata wrote:fudbal je za svakoga , to i jest njegova bit i čar :wink:
Upravo zato što ovakvi likovi uzimaju fudbal od svakoga, treba im zabraniti da se bave njim.
Uze mi slovo sa tastature :thumbup:
User avatar
Ridjobrki
Posts: 11369
Joined: 21/05/2004 20:27
Location: https://twitter.com/Ridjobrki
Contact:

#3890 Re: English Premier League

Post by Ridjobrki »

extraordinary wrote:Upravo zato što ovakvi likovi uzimaju fudbal od svakoga, treba im zabraniti da se bave njim.
:thumbup: :thumbup: :thumbup:
sinkaspud
Posts: 278
Joined: 12/11/2010 17:45
Location: Manchester City

#3891 Re: English Premier League

Post by sinkaspud »

A sta cemo sa Realom i Barcelonom? Oni ne unistavaju fudbal njima je dozvoljeno trositi stotine miliona zato sto nemaju privatne vlasnike vec ih drzavne banke finansiraju? Koja je razlika izmedju njihovih potrosenih miliona i miliona ovog Seika?
User avatar
ultima_palabra
Posts: 59307
Joined: 15/12/2008 16:53

#3892 Re: English Premier League

Post by ultima_palabra »

sinkaspud wrote:A sta cemo sa Realom i Barcelonom? Oni ne unistavaju fudbal njima je dozvoljeno trositi stotine miliona zato sto nemaju privatne vlasnike vec ih drzavne banke finansiraju? Koja je razlika izmedju njihovih potrosenih miliona i miliona ovog Seika?
Pare koje uzmeš od banke moraš nekad i vratiti ;-) To, a i činjenica da članovi kontrolišu poslovanje kluba tjeraju predsjednike da dobro razmisle prije nego što potroše pare...
Na kraju krajeva, idu nova pravila po kojima ćeš moći potrošiti samo ono što zaradiš, pa bujrum...
sinkaspud
Posts: 278
Joined: 12/11/2010 17:45
Location: Manchester City

#3893 Re: English Premier League

Post by sinkaspud »

ultima_palabra wrote:
sinkaspud wrote:A sta cemo sa Realom i Barcelonom? Oni ne unistavaju fudbal njima je dozvoljeno trositi stotine miliona zato sto nemaju privatne vlasnike vec ih drzavne banke finansiraju? Koja je razlika izmedju njihovih potrosenih miliona i miliona ovog Seika?
Pare koje uzmeš od banke moraš nekad i vratiti ;-) To, a i činjenica da članovi kontrolišu poslovanje kluba tjeraju predsjednike da dobro razmisle prije nego što potroše pare...
Na kraju krajeva, idu nova pravila po kojima ćeš moći potrošiti samo ono što zaradiš, pa bujrum...
Aha vracas drzavnim bankama bez kamata jer imaju povlasten status dok recimo Engleski klub koji digne kredit, vrati isti sa zestokim kamatama to je posteno? Spanski klubovi trose novac koji nemaju, kad dugovi dodju na naplatu drzava oprasta pa se stadioni prodaju pa im se vracaju. Sto se tice tih novih pravila, milion ce tu rupa naci kako City tako i spanci evo sta cce biti Seik prijavi svoju firmu da bude sponzor Cityu i potpise ugovor sve regularno firma uplati neki nenormalan novac klubu kao sponzor sta tu Uefa moze sve je regularno.
User avatar
ultima_palabra
Posts: 59307
Joined: 15/12/2008 16:53

#3894 Re: English Premier League

Post by ultima_palabra »

sinkaspud wrote:
ultima_palabra wrote:
sinkaspud wrote:A sta cemo sa Realom i Barcelonom? Oni ne unistavaju fudbal njima je dozvoljeno trositi stotine miliona zato sto nemaju privatne vlasnike vec ih drzavne banke finansiraju? Koja je razlika izmedju njihovih potrosenih miliona i miliona ovog Seika?
Pare koje uzmeš od banke moraš nekad i vratiti ;-) To, a i činjenica da članovi kontrolišu poslovanje kluba tjeraju predsjednike da dobro razmisle prije nego što potroše pare...
Na kraju krajeva, idu nova pravila po kojima ćeš moći potrošiti samo ono što zaradiš, pa bujrum...
Aha vracas drzavnim bankama bez kamata jer imaju povlasten status dok recimo Engleski klub koji digne kredit, vrati isti sa zestokim kamatama to je posteno? Spanski klubovi trose novac koji nemaju, kad dugovi dodju na naplatu drzava oprasta pa se stadioni prodaju pa im se vracaju. Sto se tice tih novih pravila, milion ce tu rupa naci kako City tako i spanci evo sta cce biti Seik prijavi svoju firmu da bude sponzor Cityu i potpise ugovor sve regularno firma uplati neki nenormalan novac klubu kao sponzor sta tu Uefa moze sve je regularno.
Pa klubovi imaju značaj za širu zajednicu, šta se tu može :-D To je državna politika isto kao i niži porez na plate od igrača... ako su Španci zadovoljni da imaju nezaposlenost 20% dok klubovi troše milioni, to je njihov problem :oops:
A ne vjerujem da će UEFA dozvoliti tako ofirne fore, ali rupa će biti.
extraordinary
Posts: 1377
Joined: 17/05/2010 12:42

#3895 Re: English Premier League

Post by extraordinary »

Hajmo pogledati iz drugog ugla. Ti si navijač nekog kluba. Ideš redovno na utakmice, daješ 10 km na kartu. Dođe novi vlasnik kluba, zavede totalnu diktaturu, ti sad treba da platiš 100 km da bi gledao utakmicu, a ne 10. Klub pravi rezultate bolje nego ikad u historiji,ali ti ne možeš sebi da priuštiš da odeš na utakmicu. Sad dolaze neke druge face na utakmicu, koje s fudbalom imaju veze koliko s astrofizikom, koji su tu radije da budu viđeni nego radi nekog istinskog fudbala. Dolaze Indijci, Malezijci, Indonežani, Japanci, Kinezi, Korejci, Arapi... engleski Premiership je sve samo ne engleski, dobrim dijelom je uzet od pravih navijača svojih klubova. Ovaj gore primjer je ono što se manje - više desilo Unitedu kad su došli Glazeri, a oni su blaži oblik onoga što će neki klubovi da urade.
sinkaspud
Posts: 278
Joined: 12/11/2010 17:45
Location: Manchester City

#3896 Re: English Premier League

Post by sinkaspud »

Pa ne smeta ni Englezima sto City toliko trosi to je dobro za cijeli Premiership a nije iz njihovog djepa.
Ma ja eto obicni ljudi ne mogu doci na utakmice Premiershipa, sve se bojim. Koliko li za karte placaju navijaci Reala ipak su stotine miliona potrosene na tim koji oni dodju gledati?
User avatar
ultima_palabra
Posts: 59307
Joined: 15/12/2008 16:53

#3897 Re: English Premier League

Post by ultima_palabra »

Paja: http://www.madrid-football-tickets.com/ S tim da je za članove puno jeftinije...
On topic - the Boy Wayne je stvarno katastrofa :-)
User avatar
Better Man
Posts: 18732
Joined: 01/10/2006 20:10

#3898 Re: English Premier League

Post by Better Man »

Berbatov je u velikoj formi!
User avatar
Edin H.
Posts: 53595
Joined: 08/10/2004 22:36
Location: Tirana

#3899 Re: English Premier League

Post by Edin H. »

Better Man wrote:Berbatov je u velikoj formi!
Lee Boyer je u jos boljoj formi :oops: :D
missko
Posts: 11455
Joined: 22/02/2008 13:22

#3900 Re: English Premier League

Post by missko »

Bojer u ofsajdu a Zigic mu rukom dodao, sudije ubise 2 poena
Post Reply