F1 2008, 2009, 2010 and counting

Rukomet, tenis, odbojka, atletika, vaterpolo,...

Moderators: _BataZiv_0809, Charuga, Tomahawk11

Post Reply
User avatar
bosnianidiot
Posts: 1187
Joined: 23/09/2007 17:57
Contact:

#3876 Re: F1 2008, 2009, 2010 and counting

Post by bosnianidiot »

Magarece_godine wrote:Pa i Hamilton je imao problema sa kvacilom, pa pobjedi ... Helenejse, ne navijam ni za koga u F1, jednostavno uzivam gledajuci i ne bih se sada "navijacki" prepucavao. Vetel me licno (dakle moje subjektivno misljenje) stvarno razocarao ... Bojim se da se "zvijezda pocinje gasiti" ...
Bas danas govore komentatori na BBC-u, kako se Vettel nikada nije dokazao kao 1 na 1 vozac, u smislu da je vecina njegovih pobjeda dolazila kroz Pole position, ili boksove, cime se dokazala superiornost bolida i mehanicara, a nikako vozaca. Danas i ova situacija sa Massom, nije mu zaprijetio citavu trku.
A problem sa kocnicama je rijesen 20-tak krugova prije kraja, javili su mu iz boksa, tako da nije opravdanje.
User avatar
citroen
Posts: 5863
Joined: 19/05/2009 18:08
Location: Sarajevo,memli strana

#3877 Re: F1 2008, 2009, 2010 and counting

Post by citroen »

Balo sdanas deklasirao konkurenciju svojim nastupom,svaka mu cast,jedini vozac koji ima "damu",ne stedi sebe a Boga mi ni druge. :thumbup: :D
User avatar
GAU8
Posts: 9143
Joined: 05/01/2011 09:18

#3878 Re: F1 2008, 2009, 2010 and counting

Post by GAU8 »

Kako god, trka je bila uzbidljiva, kao sto odavno nije.

Alonso me pozitivno iznenadio svojom agresivnoscu. Bas je danas imao dobar dan, iako ga inace ne gotivim nesto posebno..
User avatar
BHF_Manijak
Posts: 28516
Joined: 02/03/2009 23:21
Location: Jedno jedino, Seher Sarajevo

#3879 Re: F1 2008, 2009, 2010 and counting

Post by BHF_Manijak »

Magarece_godine wrote:Pa i Hamilton je imao problema sa kvacilom, pa pobjedi ... Helenejse, ne navijam ni za koga u F1, jednostavno uzivam gledajuci i ne bih se sada "navijacki" prepucavao. Vetel me licno (dakle moje subjektivno misljenje) stvarno razocarao ... Bojim se da se "zvijezda pocinje gasiti" ...
Samo trku pratis ili?! Cijeli vikend nije bio Vettelov, ocigledno nije bilo sve uredu sa bolidom cjeli vikend, od treninga pa do valifikacija, kaskao je i to dobro!
User avatar
simonese
Posts: 7025
Joined: 05/12/2007 08:51
Location: Holy South

#3880 Re: F1 2008, 2009, 2010 and counting

Post by simonese »

bosnianidiot wrote:
Magarece_godine wrote:Pa i Hamilton je imao problema sa kvacilom, pa pobjedi ... Helenejse, ne navijam ni za koga u F1, jednostavno uzivam gledajuci i ne bih se sada "navijacki" prepucavao. Vetel me licno (dakle moje subjektivno misljenje) stvarno razocarao ... Bojim se da se "zvijezda pocinje gasiti" ...
Bas danas govore komentatori na BBC-u, kako se Vettel nikada nije dokazao kao 1 na 1 vozac, u smislu da je vecina njegovih pobjeda dolazila kroz Pole position, ili boksove, cime se dokazala superiornost bolida i mehanicara, a nikako vozaca. Danas i ova situacija sa Massom, nije mu zaprijetio citavu trku.
A problem sa kocnicama je rijesen 20-tak krugova prije kraja, javili su mu iz boksa, tako da nije opravdanje.
bas BBC nako objektivno govori o Vettel-u i ostalim Njemcima :run:
User avatar
smoki_choko
Posts: 4962
Joined: 13/07/2010 22:43
Location: 1,618

#3881 Re: F1 2008, 2009, 2010 and counting

Post by smoki_choko »

jest, samo o bali i buttonu govore. jos kad je presao u vodstvo pocelo svrsavanje :-)
al eto bolje ih je slusati od svaba i one dvojice na tv1
User avatar
simonese
Posts: 7025
Joined: 05/12/2007 08:51
Location: Holy South

#3882 Re: F1 2008, 2009, 2010 and counting

Post by simonese »

smoki_choko wrote:jest, samo o bali i buttonu govore. jos kad je presao u vodstvo pocelo svrsavanje :-)
al eto bolje ih je slusati od svaba i one dvojice na tv1
vec 20 godina gledam Shwabski RTL i meni je odlican
User avatar
ReD aka Socijalista
Posts: 2187
Joined: 22/08/2010 00:23
Location: U Daytonu General major

#3883 Re: F1 2008, 2009, 2010 and counting

Post by ReD aka Socijalista »

simonese wrote:
smoki_choko wrote:jest, samo o bali i buttonu govore. jos kad je presao u vodstvo pocelo svrsavanje :-)
al eto bolje ih je slusati od svaba i one dvojice na tv1
vec 20 godina gledam Shwabski RTL i meni je odlican
:thumbup:
User avatar
BHF_Manijak
Posts: 28516
Joined: 02/03/2009 23:21
Location: Jedno jedino, Seher Sarajevo

#3884 Re: F1 2008, 2009, 2010 and counting

Post by BHF_Manijak »

smoki_choko wrote:jest, samo o bali i buttonu govore. jos kad je presao u vodstvo pocelo svrsavanje :-)
al eto bolje ih je slusati od svaba i one dvojice na tv1
Da se ne lazemo, i mi da imamo svog kakvog prestavnika u F1 svrsavali bi komentatori na njega, tako da mi je razumljivo i za Svabe i za Engleze sto forsriraju svoje, jest da nije profesionalno ali ne radi se o internacionalnim televizijama vec o domacim, tako da moze proci, isto ko i fudbalu sto ne mozes ocekivati objektivne komentare kad igra domaca reprezentacija! :mrgreen: No Svabe sigurno rade jedan od najboljih prenosa F1 i to godinama, svaku utrku su na licu mjesta, sam tok emisije, intervjui sa vozacima neposredno prije samog starta, kemere u boksovima, imaju strucnjaka kakav je Lauda, itd...To sto vise forsiraju i navijaju za svoje vozace, sasvim razumljivo ko sto i BBc forsira Hamiltona i Buttona...
User avatar
smoki_choko
Posts: 4962
Joined: 13/07/2010 22:43
Location: 1,618

#3885 Re: F1 2008, 2009, 2010 and counting

Post by smoki_choko »

mene nerviraju oni sa rtl-a sto ne prestaju da brbljaju. pa makar da cujem kad se ukljuci radio izmedju vozaca i boxa al nista oni i dalje nastavljaju da trabunjaju. oni na bbc-u bar se usute pa da i mi ostali saznamo nesto
radostan dan
Posts: 27324
Joined: 31/01/2010 20:26
Location: madera

#3886 Re: F1 2008, 2009, 2010 and counting

Post by radostan dan »

Niste vi Ruse slušali, i to u paru :sad:
User avatar
BHF_Manijak
Posts: 28516
Joined: 02/03/2009 23:21
Location: Jedno jedino, Seher Sarajevo

#3887 Re: F1 2008, 2009, 2010 and counting

Post by BHF_Manijak »

smoki_choko wrote:mene nerviraju oni sa rtl-a sto ne prestaju da brbljaju. pa makar da cujem kad se ukljuci radio izmedju vozaca i boxa al nista oni i dalje nastavljaju da trabunjaju. oni na bbc-u bar se usute pa da i mi ostali saznamo nesto
Nemoj izvodit brate, usute se i kasnije Danner fino prevede sta je receno, a ne ko ovi nasi debili, svaki dseti radio iz boxa prevedu, dok kod svaba svaki uredno prevedu jer je jedan od komentatora bivsi vozac F1! Nisam recimo znao da dosta u siframa pricaju na radiju :mrgreen: to bas rece ovaj komentator na zadnjoj utrci, pustaju meni se cini Hamiltonov razgovor i fakat ne mozes da povezes o cemu je rijec bilo! :mrgreen:
User avatar
smoki_choko
Posts: 4962
Joined: 13/07/2010 22:43
Location: 1,618

#3888 Re: F1 2008, 2009, 2010 and counting

Post by smoki_choko »

BHF_Manijak wrote:
smoki_choko wrote:mene nerviraju oni sa rtl-a sto ne prestaju da brbljaju. pa makar da cujem kad se ukljuci radio izmedju vozaca i boxa al nista oni i dalje nastavljaju da trabunjaju. oni na bbc-u bar se usute pa da i mi ostali saznamo nesto
Nemoj izvodit brate, usute se i kasnije Danner fino prevede sta je receno, a ne ko ovi nasi debili, svaki dseti radio iz boxa prevedu, dok kod svaba svaki uredno prevedu jer je jedan od komentatora bivsi vozac F1! Nisam recimo znao da dosta u siframa pricaju na radiju :mrgreen: to bas rece ovaj komentator na zadnjoj utrci, pustaju meni se cini Hamiltonov razgovor i fakat ne mozes da povezes o cemu je rijec bilo! :mrgreen:
ne izvodim. gledao sam 5,6 puta preko neta rtl-ov prenos ni jedan jedini put nisu usutili kad se ukljucivao prenos vozac-box. ili prestanu pricati kad je sve gotovo. i koji qrc mi ima prevoditi na svabski kad ga ne razumijem. moze ga svabama prevoditi a nas ostale pusti da cujemo na engleskom
User avatar
newklear
Posts: 1411
Joined: 10/12/2009 15:59

#3889 Re: F1 2008, 2009, 2010 and counting

Post by newklear »

studeni76 wrote:
Ellinor wrote:
mentalist wrote:Nemogu da vjerujem da su ovi sa TV 1 ostavili komentatore sa BBC.
prepisuju od njih :D
Dobro je kad se ušute,da čuju šta ovi sa BBC kažu :-D
pa gledaj na BBC preko neta
User avatar
newklear
Posts: 1411
Joined: 10/12/2009 15:59

#3890 Re: F1 2008, 2009, 2010 and counting

Post by newklear »

Što se tiče team radio prenosa - može li meni neko objasniti zašto se Hamin radio najgore čuje kad priča... Uvijek kod njega se više čuje brujanje motora a kod ostalih se može normalno čuti šta govore....
User avatar
fosil
Posts: 2478
Joined: 14/12/2006 03:46
Location: dje me naka nostalgija vuce...

#3891 Re: F1 2008, 2009, 2010 and counting

Post by fosil »

newklear wrote:Što se tiče team radio prenosa - može li meni neko objasniti zašto se Hamin radio najgore čuje kad priča... Uvijek kod njega se više čuje brujanje motora a kod ostalih se može normalno čuti šta govore....
Dali mu sjebanu frekvenciju, zato sto je crnac :lol:
User avatar
BHF_Manijak
Posts: 28516
Joined: 02/03/2009 23:21
Location: Jedno jedino, Seher Sarajevo

#3892 Re: F1 2008, 2009, 2010 and counting

Post by BHF_Manijak »

smoki_choko wrote: ne izvodim. gledao sam 5,6 puta preko neta rtl-ov prenos ni jedan jedini put nisu usutili kad se ukljucivao prenos vozac-box. ili prestanu pricati kad je sve gotovo. i koji qrc mi ima prevoditi na svabski kad ga ne razumijem. moze ga svabama prevoditi a nas ostale pusti da cujemo na engleskom
E jebi ga jarane :lol: :mrgreen: Pa ljudi i rade prenos za svoju drzavu, sta njega zaboli djon za tamo nekog Bosnju sto ne cuje timski radio na engleskom, realno! :mrgreen: Svaka televizijska kuca ugadja prvenstveno svojim gledaocima, isto sto bi i kod nas bilo da su strucniji komentatori pa da prevode odmah...
User avatar
smoki_choko
Posts: 4962
Joined: 13/07/2010 22:43
Location: 1,618

#3893 Re: F1 2008, 2009, 2010 and counting

Post by smoki_choko »

BHF_Manijak wrote:
smoki_choko wrote: ne izvodim. gledao sam 5,6 puta preko neta rtl-ov prenos ni jedan jedini put nisu usutili kad se ukljucivao prenos vozac-box. ili prestanu pricati kad je sve gotovo. i koji qrc mi ima prevoditi na svabski kad ga ne razumijem. moze ga svabama prevoditi a nas ostale pusti da cujemo na engleskom
E jebi ga jarane :lol: :mrgreen: Pa ljudi i rade prenos za svoju drzavu, sta njega zaboli djon za tamo nekog Bosnju sto ne cuje timski radio na engleskom, realno! :mrgreen: Svaka televizijska kuca ugadja prvenstveno svojim gledaocima, isto sto bi i kod nas bilo da su strucniji komentatori pa da prevode odmah...
pa realno ne gledaju samo njemci rtl nego i drugi ljudi drugih nacija. sto ga onda prenose preko neta i satelita ako je samo za nijemce namijenjen kanal. ako ti razumijes njemacki ne znaci da ga ostali ljudi razumiju :-)
User avatar
BHF_Manijak
Posts: 28516
Joined: 02/03/2009 23:21
Location: Jedno jedino, Seher Sarajevo

#3894 Re: F1 2008, 2009, 2010 and counting

Post by BHF_Manijak »

Odosmo od teme daleko ali eto...Pa bude i skysport svabski na netu stream pa se ne prica na engleskom, imas PRO7 na kablovskoj i ostale svabske kanale pa je na njemackom, dakle svabski kanali pa logicno da cavrljaju na svabskom, iako su sirom evrope gledani..Pa tako i RTL kao svabski kanal vodi brigu prvenstveno o svojim korisnicima tj o lokalnom jeziku iako i sami znaju da su gledani sirom evrope. :mrgreen:

Nego hajmo nazad na temu, kakva su ocekivanja na Hungaroring, jel se ovo nagovjestava pad RedBulla ili?! Bogami evo dvije utrke zaredom Vettel ne dobi, valjda se dohaviza u Madjarskoj...
User avatar
J.P.Montoya
Posts: 965
Joined: 23/04/2003 00:00
Contact:

#3895 Re: F1 2008, 2009, 2010 and counting

Post by J.P.Montoya »

eto ljudi lagano spremanje za hungariju je krenulo...u svakom slucaju gledajte TV, bit ce bosanskih zastava ;)))
User avatar
drndalo
Posts: 25040
Joined: 26/06/2006 16:34
Location: Sarajevo

#3896 Re: F1 2008, 2009, 2010 and counting

Post by drndalo »

J.P.Montoya wrote:u svakom slucaju gledajte TV, bit ce bosanskih zastava ;)))
Nista licno, ali od ushicenja ne mogu spavati vec 2-3 noci...
User avatar
simonese
Posts: 7025
Joined: 05/12/2007 08:51
Location: Holy South

#3897 Re: F1 2008, 2009, 2010 and counting

Post by simonese »

Vettel-u ponovo Pole,deveti
mentalist
Posts: 870
Joined: 25/12/2009 20:32

#3898 Re: F1 2008, 2009, 2010 and counting

Post by mentalist »

Massa bolji od Alonsa po prvi puta u ovoj sezoni :-) . Jeli to bilo malo ribanja ili stvar sllucaja :D
Sutra ce biti zestoko na startu, Hamdzo krece kao bik, Alonso standardno dobar na startu a mr prst mora zadrzati prvo mjesto ako hoce neki plasman posto se vidilo u poslednjih par trka da je nula ako je iza nekoga. Massa :?:
User avatar
Industrialyzer
Posts: 4851
Joined: 11/06/2011 23:51

#3899 Re: F1 2008, 2009, 2010 and counting

Post by Industrialyzer »

Vettel je slab pod pritiskom , kad ga ova trojica iza napadnu , bice svega , pogotovo kralj Hamo :dance: :mrgreen:
User avatar
GAU8
Posts: 9143
Joined: 05/01/2011 09:18

#3900 Re: F1 2008, 2009, 2010 and counting

Post by GAU8 »

mentalist wrote:Massa bolji od Alonsa po prvi puta u ovoj sezoni :-) . Jeli to bilo malo ribanja ili stvar sllucaja :D
Sutra ce biti zestoko na startu, Hamdzo krece kao bik, Alonso standardno dobar na startu a mr prst mora zadrzati prvo mjesto ako hoce neki plasman posto se vidilo u poslednjih par trka da je nula ako je iza nekoga. Massa :?:
Vettelu se ima sta zamjeriti u protekle 2 trke, ali ima odlican bolid, a to da je pod pritiskom los, moze reci samo neko ko nema pojma, ili nije gledao trke s pocetka sezone. :P

Koliko se ono krugova krvio sa hamiltonom, i to bez funkcionalnog kers-a?
Nije napravio ni najmanju greskicu 15 krugova, a ovaj mu je sve vrijeme bio u repu, ali mu nije mogao nista.
Post Reply