Ilegalni migranti u BiH
- Truba
- Posts: 93847
- Joined: 17/03/2004 09:36
- Location: Vizantija
- Grijem se na: Plin i struju
- Horoskop: Vodolija
- Contact:
#3876 Re: Migranti
bila je neka akcija u britaniji pomoć nekome u africi nebitno
stručnjaci su analizirali
dok se plate troškovi radnika i materijala za tu organizaciju koja se time bavi + čitav lanac do afrike porezi prirezi prikodi rashodi možda 15% dođe do potrebitih
stručnjaci su analizirali
dok se plate troškovi radnika i materijala za tu organizaciju koja se time bavi + čitav lanac do afrike porezi prirezi prikodi rashodi možda 15% dođe do potrebitih
- uglavnomja
- Posts: 19943
- Joined: 28/07/2012 15:59
#3877 Re: Migranti
biscanka2 wrote: Za svakog migranta spašenog iz mora Evropska komisija će državi koja ga odluči prihvatiti platiti 6.000 eura, a Hrvatska je odbila takvu ponudu Brisela.
.
ovo jednokratno placanje? 6.000 eur, a lik dozivotno u zemlji?
-
biscanka2
- Posts: 1722
- Joined: 07/04/2009 00:46
#3878 Re: Migranti
Ma sta humanost zdrao.
Pa od ovih milion koji su usli jos se nisu ni s njima odreddjeni problemi rijesili a
vec ti ih preko milion na putu (ili se na put sprema).
Pokusaji Njemacke (u kojoj ih je oko 800 hiljada) da ih po EU raspodjeli,neki su
nesto malo primili a ostali nece da cuju.
Rekla sam ja, odmah na pocetku teme, cim se Merkel sa onim izbjeglicom uslikati dala,
da ce je to skupo kostati.
Sad EU razgleda mogucnost i pravi dogovore kako i gdje napraviti izbjeglicke centre ali
i u zemljama iz kojih ih najvise dolazi kako pomoci da bi se to zaustavilo.
Takodjer nije humano ocekivati da neko sebe unisti kako bi meni pomogao.
Pa od ovih milion koji su usli jos se nisu ni s njima odreddjeni problemi rijesili a
vec ti ih preko milion na putu (ili se na put sprema).
Pokusaji Njemacke (u kojoj ih je oko 800 hiljada) da ih po EU raspodjeli,neki su
nesto malo primili a ostali nece da cuju.
Rekla sam ja, odmah na pocetku teme, cim se Merkel sa onim izbjeglicom uslikati dala,
da ce je to skupo kostati.
Sad EU razgleda mogucnost i pravi dogovore kako i gdje napraviti izbjeglicke centre ali
i u zemljama iz kojih ih najvise dolazi kako pomoci da bi se to zaustavilo.
Takodjer nije humano ocekivati da neko sebe unisti kako bi meni pomogao.
- Truba
- Posts: 93847
- Joined: 17/03/2004 09:36
- Location: Vizantija
- Grijem se na: Plin i struju
- Horoskop: Vodolija
- Contact:
#3879 Re: Migranti
zamisli ovako u neumu se iskrcaju
- AleksoMKD
- Posts: 8160
- Joined: 01/03/2012 15:03
- Location: Tamo gdje vjecno sunce sja
#3880 Re: Migranti
https://www.morgenpost.de/politik/artic ... tz-IV.html
500.000 Sirijaca na socijali u Nemackoj ako sam dobro shvatio.
Mada i Rumuni i Bugari nisumalobrojni.
500.000 Sirijaca na socijali u Nemackoj ako sam dobro shvatio.
Mada i Rumuni i Bugari nisumalobrojni.
- Truba
- Posts: 93847
- Joined: 17/03/2004 09:36
- Location: Vizantija
- Grijem se na: Plin i struju
- Horoskop: Vodolija
- Contact:
#3881 Re: Migranti
pisac neki Christian Kerl
križar
križar
-
biscanka2
- Posts: 1722
- Joined: 07/04/2009 00:46
#3882 Re: Migranti
Sto u Sarajevo.Black swan wrote:
zamisli ovako u neumu se iskrcajuoće za sarajevo
Neum poslije sezone prazan. Ovako bi tokom cjele godine, pun RAJE bio.
-
biscanka2
- Posts: 1722
- Joined: 07/04/2009 00:46
#3883 Re: Migranti
Nije nista slago cak je sve u blazem obliku opisao.Black swan wrote:pisac neki Christian Kerl
križar
Za intergraciju mora postojati volja i zelja ali nazalost puno njih to
ne shvata ozbiljno.
Prosle godine gledam na aerodromu intervju sa izbjeglicama koji
se dobrovoljno uz novcanu pomoc vraca nazad.
Pitali su mladi bracni par iz Sirije zasto se dobrovoljno vracaju.
Oni su bili iz djela gdje nije rat buktao te rekose da su oni Njemacku
drugacije zamisljali i da su studirati htjeli.
Ovakvih i njima slicnih koliko hoces.
Jadi su sto sa svojom zloupotrebom stete onima kojima je pomoc stvarno potrebna.
Takodje vode se filozofijom sto vise djece veca mogucnost za ostati.
Nije rijetkost da mahom sretamo zene sa troje cetvoro djece (jedno drugom do uha)
i stomak do zuba - slijedece na putu.
Naravno i u nas su se za vrijeme rata djeca radjala da li u domovini ili u izbjeglistvu.
Mladi osnuju porodicu i normalno da sa podmladkom noce starost cekati ali to je u
prosjeku dvoje djece bilo.
- dječak sa šibicama
- Posts: 51282
- Joined: 29/06/2011 23:39
#3884 Re: Migranti
Nesanica vjerovatno iz iskustva, ja ne zivim u FRA ali sam cuo o tim pariskim predgradjima, i stalno gledamo vijsti o neredima uglavnom mladje populacije. Evo sad na proslavi osvajanja SP, djeca migranata iz sjeverne Afrike su demolirali ulice Pariza. Oni ne slave uspjeh Mbapea koji je recimo primjer pravog Francuza, nego koriste priliku da jos jednom napadnu ono sto oni smatraju neprijateljem, francuskog policajca i francusku drzavu.Vizionar 1985 wrote:Djecak vidis da se na ovaj nacin fakticki djeca kupuju. Dobiju socijalu i dodatak na djecu i tako prezive i oni i djeca.
Sad sto nesanica govori da i djeca bas nesto nisu radna to ima veze sa integracijom. Slabo se na tome bas radi. To je vise propagandno po meni. Spominje se propagandno a u stvarnosti se slabije ili pogresno radi na integraciji djece migranata a ne migranata.
Jos svi bi asimilaciju a ne integraciju a to dvoje nije isto.
tu ima gomila djece rodjene u Francuskoj, a istu tu drzavu dozivljavaju kao neprijatelja. Najlakse je reci "zatvorili ih u geta, ne daju im da rade". Kako to raznorazni Mbape uspiju u zivotu, on je fudbaler ok, ima doktora, majstora, vozaca autobusa, taksija, vodoinstalatera migranata ili djece migranata.
Mbape se odrekao pola miliona za djecu, uz rijeci kako on ne zeli biti placen dok igra za Francusku. Ovi ovamo razvalise ulice Pariza, ubise par policajaca.
To je jasna stvar o cemu se tu radi.
- triconja
- Posts: 16211
- Joined: 29/04/2012 07:04
#3885 Re: Migranti
Eee, drug moj, zato oni svakog mjeseca uplate po nesta u penzioni fondi tako to (naravno ako rade)dječak sa šibicama wrote:Nesanica vjerovatno iz iskustva, ja ne zivim u FRA ali sam cuo o tim pariskim predgradjima, i stalno gledamo vijsti o neredima uglavnom mladje populacije. Evo sad na proslavi osvajanja SP, djeca migranata iz sjeverne Afrike su demolirali ulice Pariza. Oni ne slave uspjeh Mbapea koji je recimo primjer pravog Francuza, nego koriste priliku da jos jednom napadnu ono sto oni smatraju neprijateljem, francuskog policajca i francusku drzavu.Vizionar 1985 wrote:Djecak vidis da se na ovaj nacin fakticki djeca kupuju. Dobiju socijalu i dodatak na djecu i tako prezive i oni i djeca.
Sad sto nesanica govori da i djeca bas nesto nisu radna to ima veze sa integracijom. Slabo se na tome bas radi. To je vise propagandno po meni. Spominje se propagandno a u stvarnosti se slabije ili pogresno radi na integraciji djece migranata a ne migranata.
Jos svi bi asimilaciju a ne integraciju a to dvoje nije isto.
tu ima gomila djece rodjene u Francuskoj, a istu tu drzavu dozivljavaju kao neprijatelja. Najlakse je reci "zatvorili ih u geta, ne daju im da rade". Kako to raznorazni Mbape uspiju u zivotu, on je fudbaler ok, ima doktora, majstora, vozaca autobusa, taksija, vodoinstalatera migranata ili djece migranata.
Mbape se odrekao pola miliona za djecu, uz rijeci kako on ne zeli biti placen dok igra za Francusku. Ovi ovamo razvalise ulice Pariza, ubise par policajaca.
To je jasna stvar o cemu se tu radi.
- pustopoljina
- Posts: 14049
- Joined: 19/05/2008 16:33
#3886 Re: Migranti
pa covjek je i objasnio da je to duzi proces. moraju im se priznati kvalifikacije, moraju nauciti jezik, ponuditi prekvalifikacija. kako bi drugacije?AleksoMKD wrote:https://www.morgenpost.de/politik/artic ... tz-IV.html
500.000 Sirijaca na socijali u Nemackoj ako sam dobro shvatio.
Mada i Rumuni i Bugari nisumalobrojni.
ne moze arap doci iz rata i sjesti s tobom za stol, opusteno pricati dok zajedno ubijate svojih 8 sati.
mene sad u tajvan da baci, mogi samo ici prositi...
a vala ko od tog "zivi", skidam mu kapu.
- geralt
- Posts: 6450
- Joined: 14/09/2017 12:45
#3887 Re: Migranti
Ne valja ti poredjenje. Njih nije "bacilo" u Njemacku.pustopoljina wrote:pa covjek je i objasnio da je to duzi proces. moraju im se priznati kvalifikacije, moraju nauciti jezik, ponuditi prekvalifikacija. kako bi drugacije?AleksoMKD wrote:https://www.morgenpost.de/politik/artic ... tz-IV.html
500.000 Sirijaca na socijali u Nemackoj ako sam dobro shvatio.
Mada i Rumuni i Bugari nisumalobrojni.
ne moze arap doci iz rata i sjesti s tobom za stol, opusteno pricati dok zajedno ubijate svojih 8 sati.
mene sad u tajvan da baci, mogi samo ici prositi...
a vala ko od tog "zivi", skidam mu kapu.
- Sanjarko
- Posts: 28458
- Joined: 17/02/2015 19:32
- Location: U snu
#3888 Re: Migranti
Ma znam. Ima divljaka ali polako smirit ce i njih na ovaj ili onaj nacin. Kako su razne one porodice, primjerice Huligane smirili tako ce vjerovatno i ove valjda nekad. Nemoze se to ocekivati da se desi preko noci. Stoljecima su sve danasnje Europske narode smirivali itd., i ove ce mozda nekad.dječak sa šibicama wrote:
To je jasna stvar o cemu se tu radi.
- pustopoljina
- Posts: 14049
- Joined: 19/05/2008 16:33
#3889 Re: Migranti
U pravu su...sjedili su i crkavali od dosade i razmisljali kome bi na grbacu..zato se tuku oko tuseva...iz ciste dosade.geralt wrote:Ne valja ti poredjenje. Njih nije "bacilo" u Njemacku.pustopoljina wrote:pa covjek je i objasnio da je to duzi proces. moraju im se priznati kvalifikacije, moraju nauciti jezik, ponuditi prekvalifikacija. kako bi drugacije?AleksoMKD wrote:https://www.morgenpost.de/politik/artic ... tz-IV.html
500.000 Sirijaca na socijali u Nemackoj ako sam dobro shvatio.
Mada i Rumuni i Bugari nisumalobrojni.
ne moze arap doci iz rata i sjesti s tobom za stol, opusteno pricati dok zajedno ubijate svojih 8 sati.
mene sad u tajvan da baci, mogi samo ici prositi...
a vala ko od tog "zivi", skidam mu kapu.
"Bacilo" je mene od kuce, davno...daleko manja, nikakva muka...za razliku od nekih- ne mislim da "blagostanje i zapadnu kulturu" zasluzujem vise od nekog iz sirije...niti mislim da sam bolja od neke koja ce za 2-3 semestra savladati do c1 pocinjuci od alfabeta. Ljudi barem dolaze sa namjerom i pate se za taj cilj, za razliku od nekih koje su roditelji poslali da trose pare po dijasporskim diskotekama i ne mogu preci na b nivo ni nakon 4.og semestra bez da nabrajam sitni kriminal i polulegalnu zaradu...ili one dijasporske djece sto im je na mjemackom svaka druga "bruda", nece skolu, nece pos'o...hoce neku glupu furku. Znaju njemacki, a integrisani su malo morgen.
-
swanfilter
- Posts: 10818
- Joined: 06/06/2008 18:52
#3890 Re: Migranti
Ovoje bas scena. Black OpsBlack swan wrote:
zamisli ovako u neumu se iskrcajuoće za sarajevo
-
Novak20
- Posts: 15247
- Joined: 11/02/2014 18:55
- Location: Taboo(t) teme i brisani postovi
#3891 Re: Migranti
Ja ljudina majko draga. Pljačkaju nesretnike. U šta smo se ovo pretvorili ?
https://avaz.ba/vijesti/crna-hronika/40 ... 700-maraka
https://avaz.ba/vijesti/crna-hronika/40 ... 700-maraka
-
klosar pravi
- Posts: 2720
- Joined: 26/05/2018 12:00
#3892 Re: Migranti
Pa ovo odlicno isplanirano kako padoše debili 
- It_is_a_Leclerc
- Posts: 19223
- Joined: 23/05/2012 23:51
- Location: Osmatračnica
#3893 Re: Migranti
Jedan od rezultata katastrofalne šlampavosti državnih institucija u rješavanju migrantske krize u BiH su i sarajevski kriminalci, taksisti (u većem broju slučajeva sinonimi) i autoprijevoznici koji na njima zarađuju, legalno ili ilegalno.
Da je država na vrijeme reagovala, izmijenila Zakon o graničnoj kontroli i ukinula mogućnost slobodnog kretanja licima tražiteljima azila, te sve oni koji čekaju rješavanje pitanja azila zatvorila u sjajno opremljene ustanove poput Salakovca, ništa od ovog se ne bi desilo.
Ali, sve je to satanizacija, dehumanizacija i fašizam.
Da je država na vrijeme reagovala, izmijenila Zakon o graničnoj kontroli i ukinula mogućnost slobodnog kretanja licima tražiteljima azila, te sve oni koji čekaju rješavanje pitanja azila zatvorila u sjajno opremljene ustanove poput Salakovca, ništa od ovog se ne bi desilo.
Ali, sve je to satanizacija, dehumanizacija i fašizam.
- _BataZiv_0809
- Nindža revizor
- Posts: 83507
- Joined: 09/05/2013 13:56
- Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
- Vozim: Lancia na servisu
#3894 Re: Migranti
Kako je to Orban pospremio, da vidis Le Kler madjarske granice, ko Berlin 1965.
- It_is_a_Leclerc
- Posts: 19223
- Joined: 23/05/2012 23:51
- Location: Osmatračnica
#3895 Re: Migranti
Ne treba ići do Mađarske. Ni u Hrvatskoj lica tražitelji međunarodne pravne zaštite nemaju slobodu neograničenog kretanja. Ljudi adhoc izmijenili propise, potrpali migrante u migrantske centre, i neka čekaju. Kako kojeg odbijaju, tako ih vraćaju nazad u Srbiju._BataZiv_0809 wrote:Kako je to Orban pospremio, da vidis Le Kler madjarske granice, ko Berlin 1965.
A ovo kod nas je čista lakrdija. Tražitelj azila se potuca od nemila do nedraga, ide tamo-'vamo, pokušava preći granicu, i sve tako u krug.
-
paladinka
- Posts: 1905
- Joined: 23/06/2013 17:08
#3896 Re: Migranti
Sto samo pokazuje koliko su ljudi koristoljubivi , zaradjuju na tudjoj nesreci .It_is_a_Leclerc wrote:Jedan od rezultata katastrofalne šlampavosti državnih institucija u rješavanju migrantske krize u BiH su i sarajevski kriminalci, taksisti (u većem broju slučajeva sinonimi) i autoprijevoznici koji na njima zarađuju, legalno ili ilegalno.
Da je država na vrijeme reagovala, izmijenila Zakon o graničnoj kontroli i ukinula mogućnost slobodnog kretanja licima tražiteljima azila, te sve oni koji čekaju rješavanje pitanja azila zatvorila u sjajno opremljene ustanove poput Salakovca, ništa od ovog se ne bi desilo.
Ali, sve je to satanizacija, dehumanizacija i fašizam.
- Gojeni H
- Posts: 10228
- Joined: 28/04/2012 09:54
#3897 Re: Migranti
Predugo se slavi hajducija. Od "revolucionara", preko bande iz Nevesinjske puske, "opasnih momaka sa -inog asfalta" ... i onda kad se skrcas u kufer krasni, postavljas pitanje nebeskim prostranstvima "zasto su nam djeca ovakava?" Mi ih napravili i naucili zlu, eto zasto.Novak20 wrote:Ja ljudina majko draga. Pljačkaju nesretnike. U šta smo se ovo pretvorili ?
https://avaz.ba/vijesti/crna-hronika/40 ... 700-maraka
-
bumerangss
- Posts: 5610
- Joined: 12/01/2015 16:47
#3898 Re: Migranti
Samo da se zna da su migranti napali jednu staricu iz starackog doma na Saraj Polju i da je završila na Ortopediji sa prelomom!
- Truba
- Posts: 93847
- Joined: 17/03/2004 09:36
- Location: Vizantija
- Grijem se na: Plin i struju
- Horoskop: Vodolija
- Contact:
#3899 Re: Migranti
ovo su oportunisti ne ideolozi
- uglavnomja
- Posts: 19943
- Joined: 28/07/2012 15:59
#3900 Re: Migranti
Black swan wrote:ovo su oportunisti ne ideolozi
ovo si ub'o 100%
za sada, poslije x godina kokuznog beznadnog zivotarenja u getu ... vidjeli smo vec sta se desava
