Prevaranti na PIK-u

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply
User avatar
xamp
Posts: 1630
Joined: 31/03/2010 18:43

#3876 Re: Prevaranti na PIK-u

Post by xamp »

Skeptic604 wrote:Da ne otvaram novu temu,jer je vezana za Pik kupovinu i prodaju..

Posto vecina trgovaca na Pik-u ne placa porez,pdv..

Na koji nacin trgovati legalno,mislim evo ja recimo hocu da placam porez,kako bi to funkcionisalo,kome se obratiti i slicno..

Jer stvarno nemam pojma kako da se naplacuje porez na internet trgovinu..

Hvala 8-)
Otvoris prodavnicu/firmu i izdajes fiskalni racun za svaku prodaju.
User avatar
Skeptic604
Posts: 1385
Joined: 04/04/2013 06:19
Location: Tu sam...

#3877 Re: Prevaranti na PIK-u

Post by Skeptic604 »

Govorim o trgovcima na Pik-u,individue kojima je jedini izvor prihoda Pik.Ne prodajemo mi kilograme zlata dnevno,pa da imamo da otvorimo prodavnice,firme,da placamo radnike,knjigovodje itd itd...

Ogromnoj vecini na Pik-u je upravo Pik jedini izvor prihoda,kupis robu i na Pik-u preprodas,tako radi 90% ljudi na Pik-u,o tome govorim,o individuama koji trguju robom koju kupe,i skladiste je u svom stanu,kuci,ormaru,krevetu,regalu...

Kako u toj situaciji placati porez..
User avatar
Decerto
Posts: 2443
Joined: 14/09/2010 07:58
Location: On the wrong side of heaven,and the righteous side of hell.
Contact:

#3878 Re: Prevaranti na PIK-u

Post by Decerto »

Skeptic604 wrote:Govorim o trgovcima na Pik-u,individue kojima je jedini izvor prihoda Pik.Ne prodajemo mi kilograme zlata dnevno,pa da imamo da otvorimo prodavnice,firme,da placamo radnike,knjigovodje itd itd...

Ogromnoj vecini na Pik-u je upravo Pik jedini izvor prihoda,kupis robu i na Pik-u preprodas,tako radi 90% ljudi na Pik-u,o tome govorim,o individuama koji trguju robom koju kupe,i skladiste je u svom stanu,kuci,ormaru,krevetu,regalu...

Kako u toj situaciji placati porez..
pa ne placas ?
User avatar
seoBIH
Posts: 8414
Joined: 22/03/2003 00:00

#3879 Re: Prevaranti na PIK-u

Post by seoBIH »

Platis carinu i PDV i odmah si cist.
User avatar
Skeptic604
Posts: 1385
Joined: 04/04/2013 06:19
Location: Tu sam...

#3880 Re: Prevaranti na PIK-u

Post by Skeptic604 »

123456789 wrote:Platis carinu i PDV i odmah si cist.
Joj,kakvu bolan carinu i pdv,kupim gramofonsku plocu od prijatelja iz iste zgrade :roll: :lol:
User avatar
xamp
Posts: 1630
Joined: 31/03/2010 18:43

#3881 Re: Prevaranti na PIK-u

Post by xamp »

Skeptic604 wrote:Govorim o trgovcima na Pik-u,individue kojima je jedini izvor prihoda Pik.Ne prodajemo mi kilograme zlata dnevno,pa da imamo da otvorimo prodavnice,firme,da placamo radnike,knjigovodje itd itd...

Ogromnoj vecini na Pik-u je upravo Pik jedini izvor prihoda,kupis robu i na Pik-u preprodas,tako radi 90% ljudi na Pik-u,o tome govorim,o individuama koji trguju robom koju kupe,i skladiste je u svom stanu,kuci,ormaru,krevetu,regalu...

Kako u toj situaciji placati porez..
Ne mozes dok nisi pravno lice.
User avatar
seoBIH
Posts: 8414
Joined: 22/03/2003 00:00

#3882 Re: Prevaranti na PIK-u

Post by seoBIH »

Skeptic604 wrote:
123456789 wrote:Platis carinu i PDV i odmah si cist.
Joj,kakvu bolan carinu i pdv,kupim gramofonsku plocu od prijatelja iz iste zgrade :roll: :lol:
Moje se odnosilo na novu robu. Ne vjerujem da neko sa gramofonskim plocama prehranjuje porodicu.
User avatar
Skeptic604
Posts: 1385
Joined: 04/04/2013 06:19
Location: Tu sam...

#3883 Re: Prevaranti na PIK-u

Post by Skeptic604 »

Ma zato pitam,nebi volio da mi finansijska policija dodje kuci..

Dobar dan dobar dan,evo malo vidimo trgujete na Pik-u,finansijske dokumente molimo...

Kakve dokumente ? :?
shin
Posts: 7118
Joined: 19/09/2005 10:52

#3884 Re: Prevaranti na PIK-u

Post by shin »

Evo jos malo komedije sa pika,
Sa nasim radom i dugogodisnjim iskustvom i rada u Svicarskoj, radimo Franken satove po narudzi (Franken satovi= Vrhunski nivo replika sastavljeni od preko 65% originalnih dijelova proizvodjaca).
Čovjek dobije 65% sata od AP-a (koji košta 30-40 hiljada maraka) za 1700KM i valjda nekako sastavi ostatak i to prodaje :lol:

Ovaj je najjači što sam vidio do sada.
User avatar
gnjev
Posts: 3358
Joined: 02/04/2013 11:56
Location: Sarajevo
Contact:

#3885 Re: Prevaranti na PIK-u

Post by gnjev »

Svega pomalo
Lopov-eliminator
Posts: 1482
Joined: 11/07/2013 19:29

#3886 Re: Prevaranti na PIK-u

Post by Lopov-eliminator »

U zadnje vrijeme dobivam previše privatnih poruka u kojima ljudi meni govore o nekim Pik prevarama gdje se od mene zahtijeva da to objavim umjesto da ih oni sami objavljuju ovdje. Ovom prilikom im želim svima reći da mi više ne šalju takve poruke, nego da sve što imaju za reći kažu ovdje gdje je sve javno i transparentno, što je ujedno i osnov za dodavanje na listu. Svi takvi zahtjevi će biti unaprijed odbijeni, tako da se nemojte pokušavati iza mene sakrivati.

Hvala.
User avatar
propalismo
Posts: 397
Joined: 29/12/2013 21:56
Location: Negdje na Balkanu

#3887 Re: Одг: Prevaranti na PIK-u

Post by propalismo »

Slazem se u potpunosti sa Lopovom.Samo imam jednu ispravku gramaticke prirode ne pise se dobivam nego dobijam:idea:

Poslato sa Samsung Galaxy S5 koristeci Tapatalk
User avatar
Skeptic604
Posts: 1385
Joined: 04/04/2013 06:19
Location: Tu sam...

#3888 Re: Одг: Prevaranti na PIK-u

Post by Skeptic604 »

propalismo wrote:Slazem se u potpunosti sa Lopovom.Samo imam jednu ispravku gramaticke prirode ne pise se dobivam nego dobijam:idea:

Poslato sa Samsung Galaxy S5 koristeci Tapatalk
Ja intelektualaca na forumima i na televiziji..

Tjedan,sedmica,semana,week,razlicite rijeci za istu stvar.

Dobijam,dobivam,dobijah,dobih ja danas,sve isto..
Lopov-eliminator
Posts: 1482
Joined: 11/07/2013 19:29

#3889 Re: Prevaranti na PIK-u

Post by Lopov-eliminator »

Pravilno je i jedno i drugo ali nije to bitno, kad bismo gledali za svakog ko je sta pogrijesio na temi ne bi bilo kraja.
User avatar
Truba
Posts: 93802
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija
Grijem se na: Plin i struju
Horoskop: Vodolija
Contact:

#3890 Re: Prevaranti na PIK-u

Post by Truba »

bome dobijam mi podvuče u pravopisu
User avatar
burekodsira
Posts: 3539
Joined: 09/07/2006 00:23

#3891 Re: Одг: Prevaranti na PIK-u

Post by burekodsira »

propalismo wrote:Slazem se u potpunosti sa Lopovom.Samo imam jednu ispravku gramaticke prirode ne pise se dobivam nego dobijam:idea:

Poslato sa Samsung Galaxy S5 koristeci Tapatalk
kad smo kod preseravanja

poslato kod nas samo seljaci govore :mrgreen:
User avatar
xamp
Posts: 1630
Joined: 31/03/2010 18:43

#3892 Re: Одг: Prevaranti na PIK-u

Post by xamp »

burekodsira wrote:
propalismo wrote:Slazem se u potpunosti sa Lopovom.Samo imam jednu ispravku gramaticke prirode ne pise se dobivam nego dobijam:idea:

Poslato sa Samsung Galaxy S5 koristeci Tapatalk
kad smo kod preseravanja

poslato kod nas samo seljaci govore :mrgreen:
To ti je na srpskom :)
User avatar
Truba
Posts: 93802
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija
Grijem se na: Plin i struju
Horoskop: Vodolija
Contact:

#3893 Re: Prevaranti na PIK-u

Post by Truba »

inače treba te oblike izbjegavati...pasiv???

naš jezik ne trpi pasiv
to je očit uticaj engleskog
User avatar
propalismo
Posts: 397
Joined: 29/12/2013 21:56
Location: Negdje na Balkanu

#3894 Re: Одг: Prevaranti na PIK-u

Post by propalismo »

@burekdosira To ti Tapatalk automatski ispise sa kog uredjaja pises ako znas sta je to mahalasu jedan:grin:

Poslato sa Samsung Galaxy S5 koristeci Tapatalk
Lopov-eliminator
Posts: 1482
Joined: 11/07/2013 19:29

#3895 Re: Prevaranti na PIK-u

Post by Lopov-eliminator »

Otvorite temu u pdf Nauka i edukacija pa se tamo natezite, ovo nije tema za to.
User avatar
agent_zero
Posts: 10478
Joined: 27/01/2010 23:58
Location: tamni vilajet SDA zlotvora!

#3896 Re: Prevaranti na PIK-u

Post by agent_zero »

Šta mislite o prodavačima koji imaju dva profila na piku, preko kojih prodaju manje-više identične artikle, a na oba profila preko 40 transakcija, sve pozitivni komentari, a većina transakcija sakrivena?
RahatHurmašica
Posts: 2013
Joined: 25/04/2013 08:49

#3897 Re: Prevaranti na PIK-u

Post by RahatHurmašica »

pik obiluje pacijentima. koliko god imam pozitivnog iskustva, toliko imam i negativnog. ili ne odgovaraju na poruke (a više puta su bili aktivni) ili odgovore preko neke stvari, šturo i neprecizno. ili zovem na telefon jave mu se roditelji, pa kažu zovi na drugi broj. zovem na drugi javi se iz petog pokušaja te me uputi na nekog trećeg koji se onda nikako ne javlja...
User avatar
Skeptic604
Posts: 1385
Joined: 04/04/2013 06:19
Location: Tu sam...

#3898 Re: Prevaranti na PIK-u

Post by Skeptic604 »

RahatHurmašica wrote:pik obiluje pacijentima. koliko god imam pozitivnog iskustva, toliko imam i negativnog. ili ne odgovaraju na poruke (a više puta su bili aktivni) ili odgovore preko neke stvari, šturo i neprecizno. ili zovem na telefon jave mu se roditelji, pa kažu zovi na drugi broj. zovem na drugi javi se iz petog pokušaja te me uputi na nekog trećeg koji se onda nikako ne javlja...
:lol: :lol: :mrgreen:
User avatar
Truba
Posts: 93802
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija
Grijem se na: Plin i struju
Horoskop: Vodolija
Contact:

#3899 Re: Prevaranti na PIK-u

Post by Truba »

bolesno do bola...

kako je to fino na stripovi.com sređeno

promijetio sam novi trend...skupljanje brojeva telefona
:?

neki ljudi izgleda uživaju u procesu kupovine sve dok ne dođe vrijeme za davanje para onda misteriozno nestaju
User avatar
seoBIH
Posts: 8414
Joined: 22/03/2003 00:00

#3900 Re: Prevaranti na PIK-u

Post by seoBIH »

:-) joj poreds pik i stripove. Pa na piku se prodaje svasta, dok su na stripovima samo stripovi. :skoljka:
Post Reply