RUSIJA

Post Reply
User avatar
Domaci izdajnik
Posts: 7343
Joined: 18/07/2012 20:32
Location: Kod komšije uz rakijski kazan
Horoskop: Vodokotlić

#3876 Re: RUSIJA

Post by Domaci izdajnik »

pici wrote:
Lajavikrelac wrote:Zahvaljujući NATO i "uvođenju" demokratije školski atlasi i globusi zastarijevaju svako dvije godine.....
a zato je srbija sve manja... :mrgreen:
A komšiluk joj napreduje i širi se, tj upada u sve dublja govna :zzzz:
Avetinho
Posts: 7135
Joined: 07/09/2012 21:22
Location: Ja sam odavle

#3877 Re: RUSIJA

Post by Avetinho »

Lajavikrelac wrote:Jest jebeš ga...sve one kampanje i bombardovanja, oni silni nosači po okeanima...čekaj, ne! To su USA :-)
Trenutno, to su putinkovi nozni prstolisci Ass-sadista sto mlati po sirijskim gradovima nasumicno, i egipatski Sisoje sto mlati po Jemenu kako stigne.
User avatar
Domaci izdajnik
Posts: 7343
Joined: 18/07/2012 20:32
Location: Kod komšije uz rakijski kazan
Horoskop: Vodokotlić

#3878 Re: RUSIJA

Post by Domaci izdajnik »

A Amerikenjci šalju hranu i bacaju bombone iz aviJona šireći mir i ljubav u svijetu :-)
User avatar
JohnnyS
Posts: 17460
Joined: 05/05/2007 12:03
Location: Brijuni

#3879 Re: RUSIJA

Post by JohnnyS »

Avetinho wrote:
nosara wrote:
JohnnyS wrote:Sreća za Poljake da su ovaj put u NATO paktu pa su bar Nijemce skinuli s grbače, a ima ih tko braniti i od tenka kojem kupola još nije otkrivena (bogamazo ko da je novi Audi ili BMW na nekom autosajmu pa prekriven do premijere :lol: )
Jeben je nato, koga god su spasavali drzava mu se, od momentuma, smanjila... :-)
Bole i tebe rane sa Kosova Polja, kao i grovercica.

Nisi ti provjeravao mapu Evrope od devedesetih naovamo?

Uistinu, jedina zemlja koja se nakon intervencije NATO pakta smanjila je - Srbija... :D
User avatar
Domaci izdajnik
Posts: 7343
Joined: 18/07/2012 20:32
Location: Kod komšije uz rakijski kazan
Horoskop: Vodokotlić

#3880 Re: RUSIJA

Post by Domaci izdajnik »

Srbija se smanjila, a ostale poslije intervencije imaju po tri paravojne milicije i vlade od toga jedna obavezno marionetska koji se mlate do besvijesti međusobno....bolje je nema šta...
User avatar
pici
Posts: 46363
Joined: 19/07/2007 23:17
Location: zbrinut u kupleraju...
Grijem se na: Ženske gHuzove
Vozim: Trajvan
Horoskop: Djevac

#3881 Re: RUSIJA

Post by pici »

Lajavikrelac wrote:
pici wrote:
Lajavikrelac wrote:Zahvaljujući NATO i "uvođenju" demokratije školski atlasi i globusi zastarijevaju svako dvije godine.....
a zato je srbija sve manja... :mrgreen:
A komšiluk joj napreduje i širi se, tj upada u sve dublja govna :zzzz:
Image
Борн ту би вайлд :mrgreen:


Nikolić ispratio bajkere u Rusiju :mrgreen:
Image
User avatar
Domaci izdajnik
Posts: 7343
Joined: 18/07/2012 20:32
Location: Kod komšije uz rakijski kazan
Horoskop: Vodokotlić

#3882 Re: RUSIJA

Post by Domaci izdajnik »

Image
User avatar
JohnnyS
Posts: 17460
Joined: 05/05/2007 12:03
Location: Brijuni

#3883 Re: RUSIJA

Post by JohnnyS »

Lajavikrelac wrote:Srbija se smanjila, a ostale poslije intervencije imaju po tri paravojne milicije i vlade od toga jedna obavezno marionetska koji se mlate do besvijesti međusobno....bolje je nema šta...

To samo pokazuje u čijem se elitnom društvu nalazi Srbija...
User avatar
Domaci izdajnik
Posts: 7343
Joined: 18/07/2012 20:32
Location: Kod komšije uz rakijski kazan
Horoskop: Vodokotlić

#3884 Re: RUSIJA

Post by Domaci izdajnik »

BIh, Hrvatska, Makedonija....sve elitne i mondenske komšije da im Luksemburg pozavidi :-)

Image
User avatar
pici
Posts: 46363
Joined: 19/07/2007 23:17
Location: zbrinut u kupleraju...
Grijem se na: Ženske gHuzove
Vozim: Trajvan
Horoskop: Djevac

#3885 Re: RUSIJA

Post by pici »

Lajavikrelac wrote:Image
Image
:mrgreen:
Avetinho
Posts: 7135
Joined: 07/09/2012 21:22
Location: Ja sam odavle

#3886 Re: RUSIJA

Post by Avetinho »

Ovom putinku sljage dijeli ko kad stigne. Evo ga i ovaj kepec otkazao.

http://www.independent.co.uk wrote: Kim Jong-un snubs Vladimir Putin, cancelling planned visit for Russia WWII anniversary
Kim Jong-un has cancelled a rare planned state visit outside North Korea, shunning an event hosted by Vladimir Putin with just 10 days’ notice.

The dictator had been due to travel to Moscow for celebrations marking the 70th anniversary of the end of the Second World War, but will now miss the Victory Day parade on 9 May.

According to NBC News, Putin’s spokesperson confirmed to reporters that Kim would be missing the event. “He has decided to stay in Pyongyang,” said Dmitry Peskov, adding that “this decision is related to [North] Korea’s internal affairs.”
http://www.independent.co.uk/news/world ... 16214.html
Drvenija87
Posts: 1027
Joined: 13/08/2014 05:06

#3888 Re: RUSIJA

Post by Drvenija87 »

Image
User avatar
AleksoMKD
Posts: 8155
Joined: 01/03/2012 15:03
Location: Tamo gdje vjecno sunce sja

#3889 Re: RUSIJA

Post by AleksoMKD »

Evo i te Armate i slicnih sistema o kojima su toliko govorili.

Image

Image
User avatar
Domaci izdajnik
Posts: 7343
Joined: 18/07/2012 20:32
Location: Kod komšije uz rakijski kazan
Horoskop: Vodokotlić

#3890 Re: RUSIJA

Post by Domaci izdajnik »

pici wrote:
Lajavikrelac wrote:Image
Image
:mrgreen:
Image
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 83401
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#3891 Re: RUSIJA

Post by _BataZiv_0809 »

Ruska rublja je za tri mjeseca u odnosu na dolar porasla za 25 postotaka.

Rusija aktivno podstiče domaću proizvodnju i uvoznu robu zamjenjuje ruskom, čime postaje privlačna za investicije za sljedećih nekoliko desetljeća.

Stručnjaci ukazuju da je rublja osigurana zlatom i da će preživjeti sve ekonomske potrese lakše nego dolar.

Američki milijarder David Bonderman ističe da Rusija sve više privlači biznismene sa "debelim novčanicima", koji planiraju da se dugoročno zadrže u ovoj zemlji.

Washington Times ocjenjuje da će ruska ekonomija pobijediti američku, jer će Rusi nastaviti da povećavaju zlatne rezerve, dok Washington o tome ne razmišlja.

Prema mišljenju ovog lista, SAD će se jednog dana probuditi i shvatiti da je Rusija jedna od rijetkih zemalja koja je osigurana žutim metalom - zlatom.

Prema podacima Centralne banke Rusije, zlatne rezerve su prošle godine porasle za 16,5 posto, a samo tokom marta ove godine uvećane su za 2,58 posto.

Još jedan značajan faktor jeste javni dug, koji je u Rusiji znatno manji nego u SAD
User avatar
GAU8
Posts: 9143
Joined: 05/01/2011 09:18

#3892 Re: RUSIJA

Post by GAU8 »

Izgleda da su se zapadnjaci prekalkulirali malčice... (ako je ovo gore sve tačno)

Mada prognoze znaju biti nezahvalne ponekad.
UnscarD
Posts: 3235
Joined: 27/12/2002 00:00
Location: Na granici koja polako nestaje, tamo izmedju atoma i bita.

#3893 Re: RUSIJA

Post by UnscarD »

_BataZiv_0809 wrote:Ruska rublja je za tri mjeseca u odnosu na dolar porasla za 25 postotaka.

Rusija aktivno podstiče domaću proizvodnju i uvoznu robu zamjenjuje ruskom, čime postaje privlačna za investicije za sljedećih nekoliko desetljeća.

Stručnjaci ukazuju da je rublja osigurana zlatom i da će preživjeti sve ekonomske potrese lakše nego dolar.

Američki milijarder David Bonderman ističe da Rusija sve više privlači biznismene sa "debelim novčanicima", koji planiraju da se dugoročno zadrže u ovoj zemlji.

Washington Times ocjenjuje da će ruska ekonomija pobijediti američku, jer će Rusi nastaviti da povećavaju zlatne rezerve, dok Washington o tome ne razmišlja.

Prema mišljenju ovog lista, SAD će se jednog dana probuditi i shvatiti da je Rusija jedna od rijetkih zemalja koja je osigurana žutim metalom - zlatom.

Prema podacima Centralne banke Rusije, zlatne rezerve su prošle godine porasle za 16,5 posto, a samo tokom marta ove godine uvećane su za 2,58 posto.

Još jedan značajan faktor jeste javni dug, koji je u Rusiji znatno manji nego u SAD
Na istoj ovoj temi sam pokusao da objasnim sta znaci imati stvarno realno opipljivo zlato kod sebe pa mnogima nije bilo jasno i pozivali su se na USA rezerve koje niko nije vidio od poslednjeg audita 1956 godine ...pokusao da objasnim da ne ide da se saveznicima kao sto su Njemacka ili Francuska ne da ni da vide svoje zlato koje imaju deponovano u USA a kamoli da im se odobri njihov zahtijev da ga fizicki vrate, nego im izdaju potvrdu i kazu " evo potvrda, zlato je kod nas" hahahha ....kak'i su kraljevi ti banksteri ...

Ja mislim da je ovo iznad mozda malo preoptimistican text ali da plan sa sankcijama ne ide kako se to zamisljalo je odavno fakt. Oni sankcije , Rusija uzurbanu kupovinu zlata.... ispostavilo se i da su neki textovi zapadnih analiticara koji su ovo najvljivali pokazali tacni a stavljao sam linkove.
User avatar
agnostic_front
Posts: 6336
Joined: 14/04/2010 21:45
Location: Grbavica

#3894 Re: RUSIJA

Post by agnostic_front »

:lol: :lol: :lol: :lol:

Sigurno je to tačno, nakupuj zlata i boli te briga. Nebitan je realni sektor, nebitna je korupcija, nebitni su oligarsi, inovacije, sve je to nebitno, kad imaš zlato.
sumirprimus
Posts: 88917
Joined: 10/02/2010 07:54
Location: Bunker :D Saj ops

#3895 Re: RUSIJA

Post by sumirprimus »

pa jebte kuba se lomi 50 60 godina,iran 30 i kusur..
sta sad 5 6 mjeseci i propale sankcije,koje btw nisu totalne..
akumulira se to...polako..taman ko i zlato... :D
UnscarD
Posts: 3235
Joined: 27/12/2002 00:00
Location: Na granici koja polako nestaje, tamo izmedju atoma i bita.

#3896 Re: RUSIJA

Post by UnscarD »

agnostic_front wrote::lol: :lol: :lol: :lol:

Sigurno je to tačno, nakupuj zlata i boli te briga. Nebitan je realni sektor, nebitna je korupcija, nebitni su oligarsi, inovacije, sve je to nebitno, kad imaš zlato.
Sve je to sto si pobrojao naravno vrlo bitno ali je mozda najgore kada tvrdis da imas nesto sto nemas ;-)

Ne mogu da pronadjem text koji sam orginalno stavljao prije nekoliko mjeseci na ovu temu (OD STRANE ZAPADNOG AUTORA) ali evo ga jedan drugi slican :
http://www.gold-eagle.com/article/grand ... olden-trap
User avatar
agnostic_front
Posts: 6336
Joined: 14/04/2010 21:45
Location: Grbavica

#3897 Re: RUSIJA

Post by agnostic_front »

Sve bi to bilo u redu, da nije par stvari:
1. Svi trguju dolarima, a u dosta zemalja je dolar rezervna valuta. Kad ne bude povjerenja u dolar, ovo što ovi pišu će možda imati smisla (a da li će se to desiti, pitanje je). On kupuje zlato isključivo zato što je ruska valuta ranjiva, a ne zato što je on neki genije.;
2. Rusija mora da prodaje naftu i plin. Koliko kupcima treba ruski plin, toliko Rusima trebaju kupci. Dakle, ne mogu samo oni da ucjenjuju druge.


Pa eto i Venecuela je pri vrhu sa zlatnim rezervama, pa zašto nemaju toalet papira?
UnscarD
Posts: 3235
Joined: 27/12/2002 00:00
Location: Na granici koja polako nestaje, tamo izmedju atoma i bita.

#3898 Re: RUSIJA

Post by UnscarD »

agnostic_front wrote:Sve bi to bilo u redu, da nije par stvari:
1. Svi trguju dolarima, a u dosta zemalja je dolar rezervna valuta. Kad ne bude povjerenja u dolar, ovo što ovi pišu će možda imati smisla (a da li će se to desiti, pitanje je). On kupuje zlato isključivo zato što je ruska valuta ranjiva, a ne zato što je on neki genije.;
Za ovo sto se opisuje u clanku, autor misli da je idejni tvorac doktor Sergey Glazyev, Putinov savjetnik za ekonomska pitanja.
U tome i jeste poenta sto svi trguju USD-om usljed PREVARE USA-a od kada je Nixon ukinuo unilateralno zlatnu podlogu za USD. Nije USD onako pao sa neba pa ga se zemlje prihvatile nego je on usvojen multilaterlno na Breton Woods sastanku kao sredstvo placanja zbog toga sto su USA garantovale da ce biti zamjenjiv za USD. Od momenta kada je to Nixon ukinuo, pojavljuje se koncept petrodolara.
Slican udar samo tada na SSSR, Zapad je vec jednom izveo a tadasnji vrh SSSR-a je reagovao tako sto je prodavao svoje zlato kako bi namirili ekonomske rupe. Danas Rusija radi upravo potpuno obrnuto.
agnostic_front wrote: 2. Rusija mora da prodaje naftu i plin. Koliko kupcima treba ruski plin, toliko Rusima trebaju kupci. Dakle, ne mogu samo oni da ucjenjuju druge.
Stoji. Problem je povelika ovisnost o Ruskim energentima u velikom dijelu zapadnog svijeta. U normalnim trzisnim okolnostima bi ovaj odnos kako si ga opisao imao smisla kada bi kupac imao alternativu. Zato se i radi uzurbano sa tim tecnim plinom i raznim alternativnim nacinima dobave energentata kojima bi se ovisnost o Rusiji smanjila.
agnostic_front wrote: Pa eto i Venecuela je pri vrhu sa zlatnim rezervama, pa zašto nemaju toalet papira?
Da i toga se doticu u clanku. Autor smatra da zapad na celu sa USA ima nekoliko mehanizama kako bi zastitio koncept petrodolara.
1. Unutrasnjim podrivanjem zemlje
2. Sarenim revolucijama
3. Direktnom vojnom intervencijom kada nista drugo ne upali.

U slucaju Rusije, niti jedna od ove tri opcije ne dolazi u obzir sad za sad. Putin nema konkurenciju a neki vojni udar, svi znamo da nije opcija.

Uglavnom, ovo je svakako dug proces i moguce i da nista od ovoga i nije tacno ali neki indikatori su definitivno prisutni ; strateska partnerstva BRICSa i rastuca pojava trgovine van petroUSD sistema.
User avatar
pici
Posts: 46363
Joined: 19/07/2007 23:17
Location: zbrinut u kupleraju...
Grijem se na: Ženske gHuzove
Vozim: Trajvan
Horoskop: Djevac

#3899 Re: RUSIJA

Post by pici »

lijepo je sanjati :mrgreen:

Image
User avatar
Domaci izdajnik
Posts: 7343
Joined: 18/07/2012 20:32
Location: Kod komšije uz rakijski kazan
Horoskop: Vodokotlić

#3900 Re: RUSIJA

Post by Domaci izdajnik »

sumirprimus wrote:pa jebte kuba se lomi 50 60 godina,iran 30 i kusur..
sta sad 5 6 mjeseci i propale sankcije,koje btw nisu totalne..
akumulira se to...polako..taman ko i zlato... :D
Uvijek je bila skuplja opsada i okupacija nego odbrana ;-) ;-)
Post Reply