Telemach - ALL ABOUT 4

Hardware, software, mobiteli, programiranje, internet...

Moderator: Benq

Locked
doff
Posts: 2583
Joined: 02/10/2011 17:43
Location: ZenicaCity

#3876 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by doff »

Stvarno je ono sinoc bio očaj, pa ko da sam koristio BHT ADSL ccc
User avatar
dječak sa šibicama
Posts: 51282
Joined: 29/06/2011 23:39

#3877 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by dječak sa šibicama »

covjekizsjene wrote:Pa delegati ili ne djelimicno su upravu.
Njima namjera nije da budu u pravu... u svakom slucaju, smijesni su, jer ovo sto oni rade je u rangu mahalskog opanjkavanja.
iceman2010
Posts: 4640
Joined: 08/07/2010 11:36

#3878 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by iceman2010 »

dječak sa šibicama wrote:
covjekizsjene wrote:Pa delegati ili ne djelimicno su upravu.
Njima namjera nije da budu u pravu... u svakom slucaju, smijesni su, jer ovo sto oni rade je u rangu mahalskog opanjkavanja.
Sto se tice mog komentara ne vidim sta je u njemu sporno? Jesam li nesto slagao kada sam rekao da Telemach ima samo jedan link i neku "k...u" od back-up-a, jer bi simetrican back-up link kostao jednako kao i primarni? Znaci u Telemach-u se oslanjaju na nadu da nece biti puno prekida i mozda im se i posreci. Pitanje je sta ako im se ne posreci? Sta ako taj opticki kabal bude presjecen vise puta u kratkom vremenskom periodu? Sta ako dodje do drugih problema na tom linku? Nije to samo kabal.
User avatar
Arslan_11
Posts: 6436
Joined: 13/05/2011 21:17

#3879 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by Arslan_11 »

onda vjerovatno nece naplatiti usluge za taj mjesec, kao sto su to vec jednom uradili...
User avatar
mumi80
Posts: 1048
Joined: 21/08/2009 09:00

#3880 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by mumi80 »

Onda tom logikom možemo svi odjavit net pa nam neće dolazit računi. Koji meni k.... znači to što mi neće doć račun akom mjesec dana nemam neta a to mi recimo jedini izvor zarade :?
Mustang1
Posts: 29960
Joined: 29/12/2010 17:31

#3881 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by Mustang1 »

Jel to ni danas nije bilo ? :D Vidim na fb.u neki lajkovi nesto za iznenadjenje .. Sta je rec ? :D Hocel bit taj HBO bar par dana ? :D :oops:
j00k3r
Posts: 206
Joined: 22/07/2012 18:27

#3882 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by j00k3r »

koji je propalitet taj HBO, to bi mi bome i bilo iznenadenje, drazi mi je ovako DARK HBO ! :D
User avatar
Arslan_11
Posts: 6436
Joined: 13/05/2011 21:17

#3883 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by Arslan_11 »

mumi80 wrote:Onda tom logikom možemo svi odjavit net pa nam neće dolazit računi. Koji meni k.... znači to što mi neće doć račun akom mjesec dana nemam neta a to mi recimo jedini izvor zarade :?
Koliko se sjecam to je bilo u augustu 2012_te. par dana interneta nije bilo ili je bilo prekida dosta i za taj mjesec nisu ispostavili racune...od tada se ne sjecam da je bilo bilokakvih smetnji.

Sent from my LG-E610 using Tapatalk 2
Kralj Tvrtko I.
Posts: 1910
Joined: 04/07/2011 18:53

#3884 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by Kralj Tvrtko I. »

Bubalo1 wrote:Procepilo :D Skidam ovaj spotflux za svaki slucaj nek se nadje :D
kad cemo na kafu :lol:
User avatar
and
Posts: 8178
Joined: 04/09/2007 22:51

#3885 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by and »

iceman2010 wrote:
dječak sa šibicama wrote:
covjekizsjene wrote:Pa delegati ili ne djelimicno su upravu.
Njima namjera nije da budu u pravu... u svakom slucaju, smijesni su, jer ovo sto oni rade je u rangu mahalskog opanjkavanja.
Sto se tice mog komentara ne vidim sta je u njemu sporno? Jesam li nesto slagao kada sam rekao da Telemach ima samo jedan link i neku "k...u" od back-up-a, jer bi simetrican back-up link kostao jednako kao i primarni? Znaci u Telemach-u se oslanjaju na nadu da nece biti puno prekida i mozda im se i posreci. Pitanje je sta ako im se ne posreci? Sta ako taj opticki kabal bude presjecen vise puta u kratkom vremenskom periodu? Sta ako dodje do drugih problema na tom linku? Nije to samo kabal.
to su stvari koje me ne interesuju.plaćam internet,što plaćam i dobijem i to je to.a kakvu oni infrastukturu imaju,kako rade apsolutno me ne interesuje.njihov problem.sve u svemu sam zadovoljan,nemam problema,a ako bude ili neko ponudi nešto bolje za manje para,prestajemo se družiti.
Mustang1
Posts: 29960
Joined: 29/12/2010 17:31

#3886 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by Mustang1 »

Kralj Tvrtko I. wrote:
Bubalo1 wrote:Procepilo :D Skidam ovaj spotflux za svaki slucaj nek se nadje :D
kad cemo na kafu :lol:
To ti mene zoves na date ? :D :oops:
Mustang1
Posts: 29960
Joined: 29/12/2010 17:31

#3887 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by Mustang1 »

Evo opet nece !? Usao preko ovog spotfluxa :D
User avatar
fireman2013
Posts: 186
Joined: 14/01/2013 11:34
Location: Novi Grad Sarajevo

#3888 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by fireman2013 »

Presudom Vrhovnog kasacionog suda od 8. novembra 2012. godine odbijen je zahtjev najvećeg kablovskog operatera u Srbiji Serbia Broadband - Srpske kablovske mreže za preispitivanje sudske odluke - presude Upravnog suda od 6. oktobra 2011. godine u predmetu utvrđivanja postojanja povrede konkurencije zloupotrebom dominantnog položaja.

Upravni sud je 2011. potvrdio rješenja Komisije za zaštitu konkurencije, koja je utvrdila da je SBB imao dominantan položaj na tržištu pružanja usluga distribucije radio i televizijskog programa preko kablovske distributivne mreže na teritoriji Beograda.

Komisija za zaštitu konkurencije je, također, saopštila da je SBB taj položaj zloupotrijebio vođenjem promotivne akcije na teritorijama opština Palilula i Stari grad tokom marta 2006. godine, što je za posljedicu imalo spriječavanje, ograničavanje i narušavanje konkurencije na utvrđenom relevantnom tržištu.
teve.ba

@Telemach
Srbijancici iz telemahcica uskoro ovo vam slijedi i u Sarajevu :lol:
gidra
Posts: 4106
Joined: 17/11/2011 16:11
Location: Sarajevo

#3889 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by gidra »

Bubalo1 wrote:Evo opet nece !? Usao preko ovog spotfluxa :D
Ne radi :x , ali sa spotfluxom leti :D
Moze li neko objasniti na kojem principu radi ovaj spotflux?
l33t
Posts: 4790
Joined: 04/09/2011 22:15
Location: Sarajevo

#3890 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by l33t »

sta je ovo radi ne radi radi ne radi ko zmigavac :D
User avatar
dustaban
Posts: 6516
Joined: 10/07/2012 10:55

#3891 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by dustaban »

Bubalo1 wrote:Evo opet nece !? Usao preko ovog spotfluxa :D
Isti slucaj sa mnom. Nemam pojma kako i zasto, ali preko spotfluxa dodjoh vamo :?: :!: , da priopcim kratku poruku:

Pada noc a s njome i internet pada!
Telemashe, telemashe, dustaban popizdio, toljagom mashe !
Pripaz'tese!
:x
Last edited by dustaban on 13/02/2013 17:23, edited 1 time in total.
User avatar
hopi
Posts: 7262
Joined: 05/03/2009 23:03
Location: zemlja moja

#3892 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by hopi »

ponovo se javlja problem, malo hoće malo neće
Mustang1
Posts: 29960
Joined: 29/12/2010 17:31

#3893 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by Mustang1 »

Ne znam kako spotflux radi ali znam da sam dobio novu IP adresu sa njim i novu lokaciju :D :lol:
City:Wilmington
Region:Delaware
Country:United States
User avatar
sheilak
Posts: 17840
Joined: 29/12/2006 21:44
Location: kod njega

#3894 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by sheilak »

Bubalo1 wrote:Ne znam kako spotflux radi ali znam da sam dobio novu IP adresu sa njim i novu lokaciju :D :lol:
City:Wilmington
Region:Delaware
Country:United States
:D

ok, ima li neko jasnu, oficijelnu informaciju šta se dešava sa internetom?
Mustang1
Posts: 29960
Joined: 29/12/2010 17:31

#3895 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by Mustang1 »

Sinoc je bila obavijest da je puklo nesto negdje :D Optika sta li ..Instaliraj ovo i zaboravi na brige :D Ako nam ne naplate internet za ovaj mjesec bit ce odlicno :D Ja ne osjecam nikakve prekide trenutno .. Sinoc jesam jer nisam znao za spotflux :D
User avatar
Tiger 033
Posts: 8736
Joined: 12/11/2010 09:47
Location: Sarajevo

#3896 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by Tiger 033 »

Ima li kod vas NoveTV :?:
User avatar
sheilak
Posts: 17840
Joined: 29/12/2006 21:44
Location: kod njega

#3897 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by sheilak »

oprosti meni neukoj, no što je spotflux? :D ja sam samo average internet korisnik, koji ne zna ništa o zamršenim putevima mreže. :D
Mustang1
Posts: 29960
Joined: 29/12/2010 17:31

#3898 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by Mustang1 »

http://www.spotflux.com/
Skines,instaliras i kad su ovakvi prekidi pokrenes,sacekas da ga aktivira i picis :D
User avatar
Reglan
Posts: 5012
Joined: 04/01/2010 13:51
Location: Usa
Contact:

#3899 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by Reglan »

Meni sve normala. :)
User avatar
sheilak
Posts: 17840
Joined: 29/12/2006 21:44
Location: kod njega

#3900 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by sheilak »

ok. thnx :D
Locked