Ad blocker detected: Our website is made possible by displaying online advertisements to our visitors. Please consider supporting us by disabling your ad blocker on our website.
asker wrote:Svaka cast SDA na dobijanju i organizaciji EYOFA!
Oni su za sve odgovorni
Nije oko moje, SDA dobila Eyof. Kamdidaturu je u ime Sarajeva predao Alija Behmen (SDP), a dobili smo je za 2017. No, tada SDA Vlada Kantona Sarajevo nije dala financijske garancije pa smo ga izgubili.
Eto...
Od SDA smo dobili ovu organizaciju gdje stotine djece ostane uplakano jer ne mogu ući na stadion
asker wrote:Svaka cast SDA na dobijanju i organizaciji EYOFA!
Oni su za sve odgovorni
Nije oko moje, SDA dobila Eyof. Kamdidaturu je u ime Sarajeva predao Alija Behmen (SDP), a dobili smo je za 2017. No, tada SDA Vlada Kantona Sarajevo nije dala financijske garancije pa smo ga izgubili.
Eto...
Od SDA smo dobili ovu organizaciju gdje stotine djece ostane uplakano jer ne mogu ući na stadion
Sta se desava ukoliko jedan clan Predsjednistva da ostavku ili na neki nacin bude prisiljen da odstupi? Ko stupa na njegovo mjesto? Neko iz stranke ili drugi po broju glasova na prethodnim izborima? Unaprijed hvala.
Styling wrote:Pitanje za ekipu koja se razumije u pravila.
Sta se desava ukoliko jedan clan Predsjednistva da ostavku ili na neki nacin bude prisiljen da odstupi? Ko stupa na njegovo mjesto? Neko iz stranke ili drugi po broju glasova na prethodnim izborima? Unaprijed hvala.
Postoji termin "zamjenjujuci clan". To je sljedeci po broju glasova iz tog naroda. Predvidja se trajna nesposobnost ali o tom odlucuje Ustavni sud. U slucaju smrti, odustajanja i sl, sljedeci po broju glasova iz tog naroda
Styling wrote:Pitanje za ekipu koja se razumije u pravila.
Sta se desava ukoliko jedan clan Predsjednistva da ostavku ili na neki nacin bude prisiljen da odstupi? Ko stupa na njegovo mjesto? Neko iz stranke ili drugi po broju glasova na prethodnim izborima? Unaprijed hvala.
Što, jel to Komšić ide u opoziciju na svim nivoima?
Styling wrote:Pitanje za ekipu koja se razumije u pravila.
Sta se desava ukoliko jedan clan Predsjednistva da ostavku ili na neki nacin bude prisiljen da odstupi? Ko stupa na njegovo mjesto? Neko iz stranke ili drugi po broju glasova na prethodnim izborima? Unaprijed hvala.
Ja koliko znam, bira se u Parlamentu BiH iz redova parlamentaraca iz tog naroda.
Vidjeti pod: (Genjac, Belkić, Križanović, Paravac, Jović)
Styling wrote:Pitanje za ekipu koja se razumije u pravila.
Sta se desava ukoliko jedan clan Predsjednistva da ostavku ili na neki nacin bude prisiljen da odstupi? Ko stupa na njegovo mjesto? Neko iz stranke ili drugi po broju glasova na prethodnim izborima? Unaprijed hvala.
Ja koliko znam, bira se u Parlamentu BiH iz redova parlamentaraca iz tog naroda.
Vidjeti pod: (Genjac, Belkić, Križanović, Paravac, Jović)
Toga se i bojim. Mislim da bi Bake mogao opet zasjest’ u PreCjednistvo.
Styling wrote:Pitanje za ekipu koja se razumije u pravila.
Sta se desava ukoliko jedan clan Predsjednistva da ostavku ili na neki nacin bude prisiljen da odstupi? Ko stupa na njegovo mjesto? Neko iz stranke ili drugi po broju glasova na prethodnim izborima? Unaprijed hvala.
Što, jel to Komšić ide u opoziciju na svim nivoima?
Pa po onome za sta se zalaze, vertikale i horizontale, to bi bila neka logika. Do njega je da bude principjelan.
Styling wrote:
Toga se i bojim. Mislim da bi Bake mogao opet zasjest’ u PreCjednistvo.
Zašto bi to Bake uradio, i s kojim opravdanjem bi se Džaferović eliminirao?
Ne znam, samo pitam. Mota mi se ta ideja po glavi. Ako Baketu naumpadne da opet hoce u Predsjednistvo najlakse je izmisliti razlog za Dzaferovicevo povlacenje.
Styling wrote:
Toga se i bojim. Mislim da bi Bake mogao opet zasjest’ u PreCjednistvo.
Zašto bi to Bake uradio, i s kojim opravdanjem bi se Džaferović eliminirao?
Ne znam, samo pitam. Mota mi se ta ideja po glavi. Ako Baketu naumpadne da opet hoce u Predsjednistvo najlakse je izmisliti razlog za Dzaferovicevo povlacenje.
E, to ne znam. Ne znam kako pravila regulisu to pitanje.
Ne može nikako.
Kandidat može biti samo iz reda zastupnika Predstavničkog doma.
Bakira tamo nema i ne može biti.
On će vjerovatno biti delegiran u Dom naroda PSBiH.
PS: Nemojte Šefiku u san dolazit'!
E, to ne znam. Ne znam kako pravila regulisu to pitanje.
Ne može nikako.
Kandidat može biti samo iz reda zastupnika Predstavničkog doma.
Bakira tamo nema i ne može biti.
On će vjerovatno biti delegiran u Dom naroda PSBiH.
PS: Nemojte Šefiku u san dolazit'!
Styling wrote:Pitanje za ekipu koja se razumije u pravila.
Sta se desava ukoliko jedan clan Predsjednistva da ostavku ili na neki nacin bude prisiljen da odstupi? Ko stupa na njegovo mjesto? Neko iz stranke ili drugi po broju glasova na prethodnim izborima? Unaprijed hvala.
Ja koliko znam, bira se u Parlamentu BiH iz redova parlamentaraca iz tog naroda.
Vidjeti pod: (Genjac, Belkić, Križanović, Paravac, Jović)
Toga se i bojim. Mislim da bi Bake mogao opet zasjest’ u PreCjednistvo.
Ne može, jer nije poslanik u Predstavničkom domu Parlamentarne skupštine BiH, a tu je još jedan razlog da ne može 3 puta zaredom biti izabran na poziciju člana predsjedništva.