SDA-All about

User avatar
Man of steel
Posts: 1395
Joined: 28/02/2012 00:58

#38676 Re: SDA-All about

Post by Man of steel »

Ja im jedino zamjeram što se brže nisu napravili koraci ka tržišnoj ekonomiji jer se još uvijek dobrano valjamo u blatu starog sistema.

Ali možda nismo ni imali uslove za to.

Možda je stvarnje srednjeg sloja kroz budžetarijat bio jedini mogući način.
User avatar
JThomas
Posts: 69047
Joined: 24/05/2008 15:01
Location: Sic semper tyrannis

#38677 Re: SDA-All about

Post by JThomas »

sda je narodna legalna mafija za raspodjelu budžeta, privilegija i poslova sa budžeta. ništa manje ni više. govoriti da barem u ovom dijelu nije moglo bolje i drukčije može samo onaj ko podržava taj koncept. ko ne vidi ništa sporno u tome da je javno dobro efektivno privatno dobro jedne grupe. to demokratija nije, to je kleptokratija. od svih postojećih i minulih sistema probrano je i uzeto ono lošije.
User avatar
Man of steel
Posts: 1395
Joined: 28/02/2012 00:58

#38678 Re: SDA-All about

Post by Man of steel »

JThomas wrote:sda je narodna legalna mafija za raspodjelu budžeta, privilegija i poslova sa budžeta. ništa manje ni više. govoriti da barem u ovom dijelu nije moglo bolje i drukčije može samo onaj ko podržava taj koncept. ko ne vidi ništa sporno u tome da je javno dobro efektivno privatno dobro jedne grupe. to demokratija nije, to je kleptokratija. od svih postojećih i minulih sistema probrano je i uzeto ono lošije.
Slažem se sa dosta toga.

Zato sam i napisao da je isuviše spor prelaz sa starog sistema prema tržišnoj ekonomiji najveći minus SDA stranke.

Međutim taj problem imaju sve zemlje u okruženju koje su za razliku od Bosne u mnogo boljem političkom i svakom drugom položaju.
palermo
Posts: 25330
Joined: 23/07/2007 21:46
Location: BiH

#38679 Re: SDA-All about

Post by palermo »

Ma naprosto je glupo braniti SDA. To je, kao što neko reče, kleptokratija i ja bih dodao omotana partiokratijom.

Samo što mi nismo našli odgovor kako bez SDA. I bojim se da tog odgovora još uvijek nema na vidiku
User avatar
Man of steel
Posts: 1395
Joined: 28/02/2012 00:58

#38680 Re: SDA-All about

Post by Man of steel »

palermo wrote:Ma naprosto je glupo braniti SDA. To je, kao što neko reče, kleptokratija i ja bih dodao omotana partiokratijom.

Samo što mi nismo našli odgovor kako bez SDA. I bojim se da tog odgovora još uvijek nema na vidiku
Meni nije glupo braniti sda baš iz razloga kojeg si i sam spomeno.

Da prepustimo državu fahri ili ovoj alan ford ekipi iz bh bloka?

Neka hvala.
User avatar
JThomas
Posts: 69047
Joined: 24/05/2008 15:01
Location: Sic semper tyrannis

#38681 Re: SDA-All about

Post by JThomas »

ja ne zamjeram sda što nije promijenila okvir države jer znam da to nije realno. ali ono što je urađeno ovdje, gdje su najveći dio vremena imali najveći dio vlasti je masovni zločin, i oni su zločinačka organizacija. i ne, to nije termin samo za masovno ubijanje. nije htjelo i nije moglo nije isto. oni nisu htjeli. znam ja da alija nije mogao ne potpisati dejton. ali se mogao ne okružiti i ne dati vlast najgorima od najgorih među nama, šajama, alispahićima, delimustafićima, čengićima. samo nije htio. htio je moderni begovat i u tome i živimo. i meni nije dovoljno to što nije i ratni zločinac da ga smatram pozitivnim likom i da pređem preko mirnodopskog zločinačkog poduhvata.

s tim da su i u pravom begovatu neke stvari bile pravednije nego danas, i tu je hirurškom preciznošću odabrano i uzeto ono lošije...
User avatar
Hajvan
Posts: 9637
Joined: 25/10/2008 13:21
Location: SaraJovo

#38682 Re: SDA-All about

Post by Hajvan »

JThomas wrote:ja ne zamjeram sda što nije promijenila okvir države jer znam da to nije realno. ali ono što je urađeno ovdje, gdje su najveći dio vremena imali najveći dio vlasti je masovni zločin, i oni su zločinačka organizacija. i ne, to nije termin samo za masovno ubijanje. nije htjelo i nije moglo nije isto. oni nisu htjeli. znam ja da alija nije mogao ne potpisati dejton. ali se mogao ne okružiti i ne dati vlast najgorima od najgorih među nama, šajama, alispahićima, delimustafićima, čengićima. samo nije htio. htio je moderni begovat i u tome i živimo. i meni nije dovoljno to što nije i ratni zločinac da ga smatram pozitivnim likom i da pređem preko mirnodopskog zločinačkog poduhvata.

s tim da su i u pravom begovatu neke stvari bile pravednije nego danas, i tu je hirurškom preciznošću odabrano i uzeto ono lošije...
:thumbup:
User avatar
pici
Posts: 46362
Joined: 19/07/2007 23:17
Location: zbrinut u kupleraju...
Grijem se na: Ženske gHuzove
Vozim: Trajvan
Horoskop: Djevac

#38683 Re: SDA-All about

Post by pici »

JThomas wrote:ja ne zamjeram sda što nije promijenila okvir države jer znam da to nije realno. ali ono što je urađeno ovdje, gdje su najveći dio vremena imali najveći dio vlasti je masovni zločin, i oni su zločinačka organizacija. i ne, to nije termin samo za masovno ubijanje. nije htjelo i nije moglo nije isto. oni nisu htjeli. znam ja da alija nije mogao ne potpisati dejton. ali se mogao ne okružiti i ne dati vlast najgorima od najgorih među nama, šajama, alispahićima, delimustafićima, čengićima. samo nije htio. htio je moderni begovat i u tome i živimo. i meni nije dovoljno to što nije i ratni zločinac da ga smatram pozitivnim likom i da pređem preko mirnodopskog zločinačkog poduhvata.

s tim da su i u pravom begovatu neke stvari bile pravednije nego danas, i tu je hirurškom preciznošću odabrano i uzeto ono lošije...
vizionar ili...


Image
User avatar
tovarish
Posts: 3786
Joined: 26/05/2008 23:57

#38684 Re: SDA-All about

Post by tovarish »

Man of steel wrote:
bunk wrote:
Man of steel wrote:Radili su se mnogo teži i gori ustupci od ovoga.

To je naša realnost i jedini mogući put.

Multietnička i normalna Bosna i Hercegovina se može izgraditi jedino u partnerstvu sa dominantno nacionalnim strankama iz reda hrvatskog i srpskog naroda. Drugačije ne može bez obzira ko šta mislio.

Da se SDA poslušala kod prvog kandidovanja Željka Komšića kada se govorilo da to nije pravi put, danas bi imali mnogo drugačiju situaciju.

Sada imamo čvor koji SDA nije napravila ali ga mora otpetljavati.
Imaju u sdp rjesenje. Moze se zaobici volja glasaca.Sto bi Sheldon rekao "there's a loophole in the relationship agreement" :mrgreen:
SDP-ovci a i ostale ljevičarske partije u samim svojim postavkama imaju fabričku grešku.

Oni misle da će nakon što pobjede SDA pola posla biti gotovo i da je to glavni cilj ka normalizaciji ove države.

Sjećate li se kako je Lagumdžija žalosno izgledao kada je cijepao karte, plašio raspadom, referendumima i čime sve ne, na federalnoj televiziji par dana prije izbornog kraha? Od najveće pobjede nakon 45-te je postao svjestan da put kojim je krenuo i čiju putanju je skroz drugačije razmišljao nije ni blizu jednostavan kako je prvobitno zamislio.

Lahko je kandidovati Komšića ili glasati za Našu Stranku te iz Sarajeva pričati o jedinstvu, nacionalistima, šovinistima...ali realnost je nažalost mnogo komplikovanija od toga.

SDA je jedina toga svjesna i Bakir je u pravu kad kaže da su se najveće greške desile onda kada narod nije slijedio SDA.

SDA je u stvari najdemokratičnija stranka ne samo u našoj državi već na prostoru svih država bivše Jugoslavije.
Čime se ti drogiraš,da i ja počnem.Vjerovatno ću lakše deverati ovu našu crnu svakodnevnicu.
Dr Arsla
Posts: 2076
Joined: 05/01/2013 16:16

#38685 Re: SDA-All about

Post by Dr Arsla »

Jel ovo Skaka upravo na otvaranju Eyofa reče: "Gospodine Preseravajući" :mrgreen:
User avatar
pici
Posts: 46362
Joined: 19/07/2007 23:17
Location: zbrinut u kupleraju...
Grijem se na: Ženske gHuzove
Vozim: Trajvan
Horoskop: Djevac

#38686 Re: SDA-All about

Post by pici »

Dr Arsla wrote:Jel ovo Skaka upravo na otvaranju Eyofa reče: "Gospodine Preseravajući" :mrgreen:
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
sumirprimus
Posts: 88917
Joined: 10/02/2010 07:54
Location: Bunker :D Saj ops

#38687 Re: SDA-All about

Post by sumirprimus »

Dr Arsla wrote:Jel ovo Skaka upravo na otvaranju Eyofa reče: "Gospodine Preseravajući" :mrgreen:
Sreca pa nije seljacina nego fgr
The 51st State
Posts: 16743
Joined: 12/01/2008 12:06

#38688 Re: SDA-All about

Post by The 51st State »

Skaka je kralj
User avatar
GandalfSivi
Posts: 22746
Joined: 09/09/2006 00:38
Contact:

#38689 Re: SDA-All about

Post by GandalfSivi »

Dr Arsla wrote:Jel ovo Skaka upravo na otvaranju Eyofa reče: "Gospodine Preseravajući" :mrgreen:
Jeste ba, ja napisao na temi o EYOF temi, niko nista. Znaci nisam lud, dobro je :)
User avatar
JThomas
Posts: 69047
Joined: 24/05/2008 15:01
Location: Sic semper tyrannis

#38690 Re: SDA-All about

Post by JThomas »

kad su ispadi uobičajeni onda više i nisu ispadi :mrgreen:
sumirprimus
Posts: 88917
Joined: 10/02/2010 07:54
Location: Bunker :D Saj ops

#38691 Re: SDA-All about

Post by sumirprimus »

The 51st State wrote:Skaka je kralj
Raja glasala vecina podrzala :mrgreen: :thumbup:
The 51st State
Posts: 16743
Joined: 12/01/2008 12:06

#38692 Re: SDA-All about

Post by The 51st State »

sumirprimus wrote:
The 51st State wrote:Skaka je kralj
Raja glasala vecina podrzala :mrgreen: :thumbup:
Ne zajebavam se odavno nije bolji gradonacelnik bio, radi covjek ko doksa.
A ovi gafovi ga cine Jos simpaticnijim.
asker
Posts: 3018
Joined: 10/09/2004 18:08
Location: BiH

#38693 Re: SDA-All about

Post by asker »

Svaka cast SDA na dobijanju i organizaciji EYOFA!

Oni su za sve odgovorni :bih:
User avatar
pici
Posts: 46362
Joined: 19/07/2007 23:17
Location: zbrinut u kupleraju...
Grijem se na: Ženske gHuzove
Vozim: Trajvan
Horoskop: Djevac

#38694 Re: SDA-All about

Post by pici »

ojjjj jeBem ti drzavu i japrak sarmu... gospodine preseravajuci :lol: :lol: :lol: :lol: oplakaH
The 51st State
Posts: 16743
Joined: 12/01/2008 12:06

#38695 Re: SDA-All about

Post by The 51st State »

pici wrote:ojjjj jeBem ti drzavu i japrak sarmu... gospodine preseravajuci :lol: :lol: :lol: :lol: oplakaH
Mahalac pravi.
User avatar
kamen spoticanja
Posts: 13126
Joined: 08/11/2009 15:29
Location: na tragu za Istinom

#38696 Re: SDA-All about

Post by kamen spoticanja »

The 51st State wrote:
sumirprimus wrote:
The 51st State wrote:Skaka je kralj
Raja glasala vecina podrzala :mrgreen: :thumbup:
Ne zajebavam se odavno nije bolji gradonacelnik bio, radi covjek ko doksa.
A ovi gafovi ga cine Jos simpaticnijim.
ja mu se izvinuo
posto sam pravo glasno kakio kako je bio najgori izbor :oops:
sumirprimus
Posts: 88917
Joined: 10/02/2010 07:54
Location: Bunker :D Saj ops

#38697 Re: SDA-All about

Post by sumirprimus »

The 51st State wrote:
sumirprimus wrote:
The 51st State wrote:Skaka je kralj
Raja glasala vecina podrzala :mrgreen: :thumbup:
Ne zajebavam se odavno nije bolji gradonacelnik bio, radi covjek ko doksa.
A ovi gafovi ga cine Jos simpaticnijim.
Nekako preseravajuce jel to :lol:
The 51st State
Posts: 16743
Joined: 12/01/2008 12:06

#38698 Re: SDA-All about

Post by The 51st State »

Ma to mu je plus, a sredio frajer zicaru,, poguro bruku projekata, uciniio efikasnim administraciju grada, dosta od njega s obzirom na nadleznosti.
User avatar
MaksprotivMarksa
Posts: 1907
Joined: 28/07/2018 02:34

#38699 Re: SDA-All about

Post by MaksprotivMarksa »

Da li je moguce da neko ovu sramotu podrzava ili ja ne kontam fol ?
User avatar
scarface32
Posts: 874
Joined: 12/12/2004 11:54

#38700 Re: SDA-All about

Post by scarface32 »

MaksprotivMarksa wrote:Da li je moguce da neko ovu sramotu podrzava ili ja ne kontam fol ?
Sarajevo nikaf glupljeg gradinacelnika nije imalo. Ali eto sve mu se namjestilo za njegovog mandata.
Post Reply