SDA-All about
- Man of steel
- Posts: 1395
- Joined: 28/02/2012 00:58
#38676 Re: SDA-All about
Ja im jedino zamjeram što se brže nisu napravili koraci ka tržišnoj ekonomiji jer se još uvijek dobrano valjamo u blatu starog sistema.
Ali možda nismo ni imali uslove za to.
Možda je stvarnje srednjeg sloja kroz budžetarijat bio jedini mogući način.
Ali možda nismo ni imali uslove za to.
Možda je stvarnje srednjeg sloja kroz budžetarijat bio jedini mogući način.
- JThomas
- Posts: 69047
- Joined: 24/05/2008 15:01
- Location: Sic semper tyrannis
#38677 Re: SDA-All about
sda je narodna legalna mafija za raspodjelu budžeta, privilegija i poslova sa budžeta. ništa manje ni više. govoriti da barem u ovom dijelu nije moglo bolje i drukčije može samo onaj ko podržava taj koncept. ko ne vidi ništa sporno u tome da je javno dobro efektivno privatno dobro jedne grupe. to demokratija nije, to je kleptokratija. od svih postojećih i minulih sistema probrano je i uzeto ono lošije.
- Man of steel
- Posts: 1395
- Joined: 28/02/2012 00:58
#38678 Re: SDA-All about
Slažem se sa dosta toga.JThomas wrote:sda je narodna legalna mafija za raspodjelu budžeta, privilegija i poslova sa budžeta. ništa manje ni više. govoriti da barem u ovom dijelu nije moglo bolje i drukčije može samo onaj ko podržava taj koncept. ko ne vidi ništa sporno u tome da je javno dobro efektivno privatno dobro jedne grupe. to demokratija nije, to je kleptokratija. od svih postojećih i minulih sistema probrano je i uzeto ono lošije.
Zato sam i napisao da je isuviše spor prelaz sa starog sistema prema tržišnoj ekonomiji najveći minus SDA stranke.
Međutim taj problem imaju sve zemlje u okruženju koje su za razliku od Bosne u mnogo boljem političkom i svakom drugom položaju.
-
palermo
- Posts: 25330
- Joined: 23/07/2007 21:46
- Location: BiH
#38679 Re: SDA-All about
Ma naprosto je glupo braniti SDA. To je, kao što neko reče, kleptokratija i ja bih dodao omotana partiokratijom.
Samo što mi nismo našli odgovor kako bez SDA. I bojim se da tog odgovora još uvijek nema na vidiku
Samo što mi nismo našli odgovor kako bez SDA. I bojim se da tog odgovora još uvijek nema na vidiku
- Man of steel
- Posts: 1395
- Joined: 28/02/2012 00:58
#38680 Re: SDA-All about
Meni nije glupo braniti sda baš iz razloga kojeg si i sam spomeno.palermo wrote:Ma naprosto je glupo braniti SDA. To je, kao što neko reče, kleptokratija i ja bih dodao omotana partiokratijom.
Samo što mi nismo našli odgovor kako bez SDA. I bojim se da tog odgovora još uvijek nema na vidiku
Da prepustimo državu fahri ili ovoj alan ford ekipi iz bh bloka?
Neka hvala.
- JThomas
- Posts: 69047
- Joined: 24/05/2008 15:01
- Location: Sic semper tyrannis
#38681 Re: SDA-All about
ja ne zamjeram sda što nije promijenila okvir države jer znam da to nije realno. ali ono što je urađeno ovdje, gdje su najveći dio vremena imali najveći dio vlasti je masovni zločin, i oni su zločinačka organizacija. i ne, to nije termin samo za masovno ubijanje. nije htjelo i nije moglo nije isto. oni nisu htjeli. znam ja da alija nije mogao ne potpisati dejton. ali se mogao ne okružiti i ne dati vlast najgorima od najgorih među nama, šajama, alispahićima, delimustafićima, čengićima. samo nije htio. htio je moderni begovat i u tome i živimo. i meni nije dovoljno to što nije i ratni zločinac da ga smatram pozitivnim likom i da pređem preko mirnodopskog zločinačkog poduhvata.
s tim da su i u pravom begovatu neke stvari bile pravednije nego danas, i tu je hirurškom preciznošću odabrano i uzeto ono lošije...
s tim da su i u pravom begovatu neke stvari bile pravednije nego danas, i tu je hirurškom preciznošću odabrano i uzeto ono lošije...
- Hajvan
- Posts: 9637
- Joined: 25/10/2008 13:21
- Location: SaraJovo
#38682 Re: SDA-All about
JThomas wrote:ja ne zamjeram sda što nije promijenila okvir države jer znam da to nije realno. ali ono što je urađeno ovdje, gdje su najveći dio vremena imali najveći dio vlasti je masovni zločin, i oni su zločinačka organizacija. i ne, to nije termin samo za masovno ubijanje. nije htjelo i nije moglo nije isto. oni nisu htjeli. znam ja da alija nije mogao ne potpisati dejton. ali se mogao ne okružiti i ne dati vlast najgorima od najgorih među nama, šajama, alispahićima, delimustafićima, čengićima. samo nije htio. htio je moderni begovat i u tome i živimo. i meni nije dovoljno to što nije i ratni zločinac da ga smatram pozitivnim likom i da pređem preko mirnodopskog zločinačkog poduhvata.
s tim da su i u pravom begovatu neke stvari bile pravednije nego danas, i tu je hirurškom preciznošću odabrano i uzeto ono lošije...
- pici
- Posts: 46362
- Joined: 19/07/2007 23:17
- Location: zbrinut u kupleraju...
- Grijem se na: Ženske gHuzove
- Vozim: Trajvan
- Horoskop: Djevac
#38683 Re: SDA-All about
vizionar ili...JThomas wrote:ja ne zamjeram sda što nije promijenila okvir države jer znam da to nije realno. ali ono što je urađeno ovdje, gdje su najveći dio vremena imali najveći dio vlasti je masovni zločin, i oni su zločinačka organizacija. i ne, to nije termin samo za masovno ubijanje. nije htjelo i nije moglo nije isto. oni nisu htjeli. znam ja da alija nije mogao ne potpisati dejton. ali se mogao ne okružiti i ne dati vlast najgorima od najgorih među nama, šajama, alispahićima, delimustafićima, čengićima. samo nije htio. htio je moderni begovat i u tome i živimo. i meni nije dovoljno to što nije i ratni zločinac da ga smatram pozitivnim likom i da pređem preko mirnodopskog zločinačkog poduhvata.
s tim da su i u pravom begovatu neke stvari bile pravednije nego danas, i tu je hirurškom preciznošću odabrano i uzeto ono lošije...

- tovarish
- Posts: 3786
- Joined: 26/05/2008 23:57
#38684 Re: SDA-All about
Čime se ti drogiraš,da i ja počnem.Vjerovatno ću lakše deverati ovu našu crnu svakodnevnicu.Man of steel wrote:SDP-ovci a i ostale ljevičarske partije u samim svojim postavkama imaju fabričku grešku.bunk wrote:Imaju u sdp rjesenje. Moze se zaobici volja glasaca.Sto bi Sheldon rekao "there's a loophole in the relationship agreement"Man of steel wrote:Radili su se mnogo teži i gori ustupci od ovoga.
To je naša realnost i jedini mogući put.
Multietnička i normalna Bosna i Hercegovina se može izgraditi jedino u partnerstvu sa dominantno nacionalnim strankama iz reda hrvatskog i srpskog naroda. Drugačije ne može bez obzira ko šta mislio.
Da se SDA poslušala kod prvog kandidovanja Željka Komšića kada se govorilo da to nije pravi put, danas bi imali mnogo drugačiju situaciju.
Sada imamo čvor koji SDA nije napravila ali ga mora otpetljavati.
Oni misle da će nakon što pobjede SDA pola posla biti gotovo i da je to glavni cilj ka normalizaciji ove države.
Sjećate li se kako je Lagumdžija žalosno izgledao kada je cijepao karte, plašio raspadom, referendumima i čime sve ne, na federalnoj televiziji par dana prije izbornog kraha? Od najveće pobjede nakon 45-te je postao svjestan da put kojim je krenuo i čiju putanju je skroz drugačije razmišljao nije ni blizu jednostavan kako je prvobitno zamislio.
Lahko je kandidovati Komšića ili glasati za Našu Stranku te iz Sarajeva pričati o jedinstvu, nacionalistima, šovinistima...ali realnost je nažalost mnogo komplikovanija od toga.
SDA je jedina toga svjesna i Bakir je u pravu kad kaže da su se najveće greške desile onda kada narod nije slijedio SDA.
SDA je u stvari najdemokratičnija stranka ne samo u našoj državi već na prostoru svih država bivše Jugoslavije.
-
Dr Arsla
- Posts: 2076
- Joined: 05/01/2013 16:16
#38685 Re: SDA-All about
Jel ovo Skaka upravo na otvaranju Eyofa reče: "Gospodine Preseravajući" 
- pici
- Posts: 46362
- Joined: 19/07/2007 23:17
- Location: zbrinut u kupleraju...
- Grijem se na: Ženske gHuzove
- Vozim: Trajvan
- Horoskop: Djevac
#38686 Re: SDA-All about
Dr Arsla wrote:Jel ovo Skaka upravo na otvaranju Eyofa reče: "Gospodine Preseravajući"
-
sumirprimus
- Posts: 88917
- Joined: 10/02/2010 07:54
- Location: Bunker :D Saj ops
#38687 Re: SDA-All about
Sreca pa nije seljacina nego fgrDr Arsla wrote:Jel ovo Skaka upravo na otvaranju Eyofa reče: "Gospodine Preseravajući"
- GandalfSivi
- Posts: 22746
- Joined: 09/09/2006 00:38
- Contact:
#38689 Re: SDA-All about
Jeste ba, ja napisao na temi o EYOF temi, niko nista. Znaci nisam lud, dobro jeDr Arsla wrote:Jel ovo Skaka upravo na otvaranju Eyofa reče: "Gospodine Preseravajući"
- JThomas
- Posts: 69047
- Joined: 24/05/2008 15:01
- Location: Sic semper tyrannis
#38690 Re: SDA-All about
kad su ispadi uobičajeni onda više i nisu ispadi 
-
sumirprimus
- Posts: 88917
- Joined: 10/02/2010 07:54
- Location: Bunker :D Saj ops
#38691 Re: SDA-All about
Raja glasala vecina podrzalaThe 51st State wrote:Skaka je kralj
-
The 51st State
- Posts: 16743
- Joined: 12/01/2008 12:06
#38692 Re: SDA-All about
Ne zajebavam se odavno nije bolji gradonacelnik bio, radi covjek ko doksa.sumirprimus wrote:Raja glasala vecina podrzalaThe 51st State wrote:Skaka je kralj![]()
A ovi gafovi ga cine Jos simpaticnijim.
-
asker
- Posts: 3018
- Joined: 10/09/2004 18:08
- Location: BiH
#38693 Re: SDA-All about
Svaka cast SDA na dobijanju i organizaciji EYOFA!
Oni su za sve odgovorni
Oni su za sve odgovorni
- pici
- Posts: 46362
- Joined: 19/07/2007 23:17
- Location: zbrinut u kupleraju...
- Grijem se na: Ženske gHuzove
- Vozim: Trajvan
- Horoskop: Djevac
#38694 Re: SDA-All about
ojjjj jeBem ti drzavu i japrak sarmu... gospodine preseravajuci
oplakaH
-
The 51st State
- Posts: 16743
- Joined: 12/01/2008 12:06
#38695 Re: SDA-All about
Mahalac pravi.pici wrote:ojjjj jeBem ti drzavu i japrak sarmu... gospodine preseravajuci![]()
![]()
![]()
oplakaH
- kamen spoticanja
- Posts: 13126
- Joined: 08/11/2009 15:29
- Location: na tragu za Istinom
#38696 Re: SDA-All about
ja mu se izvinuoThe 51st State wrote:Ne zajebavam se odavno nije bolji gradonacelnik bio, radi covjek ko doksa.sumirprimus wrote:Raja glasala vecina podrzalaThe 51st State wrote:Skaka je kralj![]()
A ovi gafovi ga cine Jos simpaticnijim.
posto sam pravo glasno kakio kako je bio najgori izbor
-
sumirprimus
- Posts: 88917
- Joined: 10/02/2010 07:54
- Location: Bunker :D Saj ops
#38697 Re: SDA-All about
Nekako preseravajuce jel toThe 51st State wrote:Ne zajebavam se odavno nije bolji gradonacelnik bio, radi covjek ko doksa.sumirprimus wrote:Raja glasala vecina podrzalaThe 51st State wrote:Skaka je kralj![]()
A ovi gafovi ga cine Jos simpaticnijim.
-
The 51st State
- Posts: 16743
- Joined: 12/01/2008 12:06
#38698 Re: SDA-All about
Ma to mu je plus, a sredio frajer zicaru,, poguro bruku projekata, uciniio efikasnim administraciju grada, dosta od njega s obzirom na nadleznosti.
- MaksprotivMarksa
- Posts: 1907
- Joined: 28/07/2018 02:34
#38699 Re: SDA-All about
Da li je moguce da neko ovu sramotu podrzava ili ja ne kontam fol ?
- scarface32
- Posts: 874
- Joined: 12/12/2004 11:54
#38700 Re: SDA-All about
Sarajevo nikaf glupljeg gradinacelnika nije imalo. Ali eto sve mu se namjestilo za njegovog mandata.MaksprotivMarksa wrote:Da li je moguce da neko ovu sramotu podrzava ili ja ne kontam fol ?
