Gledali ste film, preporuĆite ga drugima

Najbolji i najgori filmovi, serije, sve o sedmoj umjetnosti...

Moderator: _BataZiv_0809

User avatar
Point.
Posts: 33507
Joined: 28/10/2008 00:24
Location: Bagni di Lucca

#38651 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima

Post by Point. »

Sinoc pregleda dva ova i ne znam koji mi je bolje legao. Fantasticni, svako na svoj nacin. Ko ima kakvu preporuku slicnih filmova, nek slobodno stavi.

http://www.imdb.com/title/tt4901306/
Image



http://www.imdb.com/title/tt4857264/?ref_=tt_rec_tt
Image
User avatar
johnnykola
Posts: 10400
Joined: 15/10/2004 12:23
Contact:

#38652 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima

Post by johnnykola »

Point. wrote:Sinoc pregleda dva ova i ne znam koji mi je bolje legao. Fantasticni, svako na svoj nacin. Ko ima kakvu preporuku slicnih filmova, nek slobodno stavi.

http://www.imdb.com/title/tt4901306/
Image



http://www.imdb.com/title/tt4857264/?ref_=tt_rec_tt
Image
Ako nisi gledala onda će ti se definitivno svidjeti:

http://www.imdb.com/title/tt3011894/
User avatar
Point.
Posts: 33507
Joined: 28/10/2008 00:24
Location: Bagni di Lucca

#38653 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima

Post by Point. »

johnnykola wrote:
Point. wrote:Sinoc pregleda dva ova i ne znam koji mi je bolje legao. Fantasticni, svako na svoj nacin. Ko ima kakvu preporuku slicnih filmova, nek slobodno stavi.

http://www.imdb.com/title/tt4901306/
Image



http://www.imdb.com/title/tt4857264/?ref_=tt_rec_tt
Image
Ako nisi gledala onda će ti se definitivno svidjeti:

http://www.imdb.com/title/tt3011894/
Hvala ze preporuku. I nisam ti ja zeMsko, ja sam machoman. :)
User avatar
johnnykola
Posts: 10400
Joined: 15/10/2004 12:23
Contact:

#38654 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima

Post by johnnykola »

Point. wrote:
johnnykola wrote:
Point. wrote:Sinoc pregleda dva ova i ne znam koji mi je bolje legao. Fantasticni, svako na svoj nacin. Ko ima kakvu preporuku slicnih filmova, nek slobodno stavi.

http://www.imdb.com/title/tt4901306/
Image



http://www.imdb.com/title/tt4857264/?ref_=tt_rec_tt
Image
Ako nisi gledala onda će ti se definitivno svidjeti:

http://www.imdb.com/title/tt3011894/
Hvala ze preporuku. I nisam ti ja zeMsko, ja sam machoman. :)
Do mene.:ppp
User avatar
karanana
Posts: 50771
Joined: 26/02/2004 00:00

#38655 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima

Post by karanana »

Da pointice. Ako nisi pogledala obavezno pogledaj wild tales.
Mozemo i zajedno. Ja mogu dva i vise puta
User avatar
Point.
Posts: 33507
Joined: 28/10/2008 00:24
Location: Bagni di Lucca

#38656 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima

Post by Point. »

Vidi karanane starog jebaca. :lol: Eno ti Hafisa i on je zagorio ko kaubojska tava :gnjavim:
User avatar
JoseMujica
Posts: 32831
Joined: 11/01/2011 14:33
Location: u zagrljaju Vojina Mijatovića
Grijem se na: malograDŽane
Vozim: Tuarega
Horoskop: Poskok

#38658 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima

Post by JoseMujica »

Diwan wrote:
I am Happy wrote:Drishyam (2015) Ako nemate avezriju prema indijskim filmovima :)
Odlican film i drzi paznju od pocetka do kraja.

http://www.imdb.com/title/tt4430212/

Image
Odličan film i od mene velika preporuka. Na gubitku su oni koji ne pogledaju. Ovo da nosi prefiks američki, britanski ili neki drugi, a ne indijski bio bi svjetski hit.

tanko :roll: ima puno boljih indijskih filmova
nema me tamo
Posts: 13597
Joined: 30/10/2013 18:58

#38659 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima

Post by nema me tamo »

Ih da je ovoliko truda i akcije prave uloženo u ostale Wolverine filmove..
Hugh Jackman je bio otvoren da mu je ovo vjerovatno zadnji film i nije ni cudo da je ovako dobro odrađen..

Ja licno volim i prva 2 dijela samo malo, al' malo je reci koliko je dobro urađen ovaj dio..

Tacno ko ne voli sve ove " Zbunjujuce " stvari oko toga koji je film smjesten u koji dio iz X-Men franšize i kome se ne sviđa X-Men uopšte može pogledati film i nece biti razocaran sigurno.

http://www.imdb.com/title/tt3315342/
User avatar
Diwan
Posts: 6546
Joined: 12/11/2005 00:59
Location: Transcendencija

#38660 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima

Post by Diwan »

tanko :roll: ima puno boljih indijskih filmova
Ovo mi je mozda prvi indijski film koji sam gledao pa bi volio znati za te 'puno bolje' ..
User avatar
JoseMujica
Posts: 32831
Joined: 11/01/2011 14:33
Location: u zagrljaju Vojina Mijatovića
Grijem se na: malograDŽane
Vozim: Tuarega
Horoskop: Poskok

#38661 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima

Post by JoseMujica »

Diwan wrote:
tanko :roll: ima puno boljih indijskih filmova
Ovo mi je mozda prvi indijski film koji sam gledao pa bi volio znati za te 'puno bolje' ..
npr.

Like Stars on Earth (2007)
Taare Zameen Par (original title)
http://www.imdb.com/title/tt0986264/


My Name Is Khan (2010)
PG-13 | 2h 45min | Adventure, Drama, Thriller | 12 February 2010 (USA)
http://www.imdb.com/title/tt1188996/
User avatar
Diwan
Posts: 6546
Joined: 12/11/2005 00:59
Location: Transcendencija

#38662 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima

Post by Diwan »

JoseMujica wrote:
Diwan wrote:
tanko :roll: ima puno boljih indijskih filmova
Ovo mi je mozda prvi indijski film koji sam gledao pa bi volio znati za te 'puno bolje' ..
npr.

Like Stars on Earth (2007)
Taare Zameen Par (original title)
http://www.imdb.com/title/tt0986264/


My Name Is Khan (2010)
PG-13 | 2h 45min | Adventure, Drama, Thriller | 12 February 2010 (USA)
http://www.imdb.com/title/tt1188996/
Po opisu, ni jedan nije moj tip filma i presto sam plakati gledajući filmove
User avatar
Point.
Posts: 33507
Joined: 28/10/2008 00:24
Location: Bagni di Lucca

#38663 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima

Post by Point. »

nema me tamo wrote:
Tacno ko ne voli sve ove " Zbunjujuce " stvari oko toga koji je film smjesten u koji dio iz X-Men franšize i kome se ne sviđa X-Men uopšte može pogledati film i nece biti razocaran sigurno.

http://www.imdb.com/title/tt3315342/
Znaci moze se pogledati ovaj Logan iako nisam fan X-men i nisam pogledao ni jedan do sad?
User avatar
I am Happy
Posts: 10216
Joined: 25/04/2011 14:19
Location: Profil/Postavke. Vracam avatar koji mi klix redovno izbrise

#38664 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima

Post by I am Happy »

Diwan wrote:Po opisu, ni jedan nije moj tip filma i presto sam plakati gledajući filmove
Nema veze, ako volis taj zanr "Like Stars on Earth (2007) je odlican film :)

Ima jos dobrih, na primjer:

A Wednesday (2008)
http://www.imdb.com/title/tt1280558/?ref_=fn_al_tt_1

Gangs of Wasseypur (2012)
http://www.imdb.com/title/tt1954470/?ref_=fn_al_tt_1 traje malo vise od 5 sati :D

Swades (2004)
http://www.imdb.com/title/tt0367110/?ref_=fn_al_tt_1

Imaju jos i dvije dobre komedije:

Dil Chahta Hai (2001)
http://www.imdb.com/title/tt0292490/?ref_=fn_al_tt_1

Barfi! (2012)
http://www.imdb.com/title/tt2082197/?ref_=fn_al_tt_1

I to je to od Indije sto je meni valjalo. Pa eto ako ti se gleda :)
User avatar
Diwan
Posts: 6546
Joined: 12/11/2005 00:59
Location: Transcendencija

#38665 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima

Post by Diwan »

I am Happy wrote:
Diwan wrote:Po opisu, ni jedan nije moj tip filma i presto sam plakati gledajući filmove
Nema veze, ako volis taj zanr "Like Stars on Earth (2007) je odlican film :)

Ima jos dobrih, na primjer:

A Wednesday (2008)
http://www.imdb.com/title/tt1280558/?ref_=fn_al_tt_1

Gangs of Wasseypur (2012)
http://www.imdb.com/title/tt1954470/?ref_=fn_al_tt_1 traje malo vise od 5 sati :D

Swades (2004)
http://www.imdb.com/title/tt0367110/?ref_=fn_al_tt_1

Imaju jos i dvije dobre komedije:

Dil Chahta Hai (2001)
http://www.imdb.com/title/tt0292490/?ref_=fn_al_tt_1

Barfi! (2012)
http://www.imdb.com/title/tt2082197/?ref_=fn_al_tt_1

I to je to od Indije sto je meni valjalo. Pa eto ako ti se gleda :)
Hvala ti na trudu - od ovih 5 mislim da je ovaj 'srijeda' najbliži onome što trenutno gledam i žanr koji me zanima :thumbup:
User avatar
pirpa
Posts: 3832
Joined: 22/02/2012 18:16

#38666 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima

Post by pirpa »

Image

nema me tamo
Posts: 13597
Joined: 30/10/2013 18:58

#38667 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima

Post by nema me tamo »

Point. wrote:
nema me tamo wrote:
Tacno ko ne voli sve ove " Zbunjujuce " stvari oko toga koji je film smjesten u koji dio iz X-Men franšize i kome se ne sviđa X-Men uopšte može pogledati film i nece biti razocaran sigurno.

http://www.imdb.com/title/tt3315342/
Znaci moze se pogledati ovaj Logan iako nisam fan X-men i nisam pogledao ni jedan do sad?
Komotno
BJB
Posts: 4599
Joined: 16/10/2010 17:17
Location: California

#38668 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima

Post by BJB »

User avatar
hadzinicasa
Posts: 13620
Joined: 08/11/2005 16:08
Location: u tranziciji

#38669 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima

Post by hadzinicasa »

I meni se svidio.
User avatar
johnnykola
Posts: 10400
Joined: 15/10/2004 12:23
Contact:

#38670 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima

Post by johnnykola »

HRT2 21.05:

Image

RTS2 21.45, kažu zbog nečeg revolucionaran
za kinesku kinematografiju. Dobitnik
Zlatnog medvjeda u Berlinu 2014. Možda je revolucionarno
to što su u jednom kineskom filmu po
prvi put prikazani ljudi koji se plazaju.:ppp
Opet, ne može se poreći da film ima nešto, eto,
za filmoljupce je:

Image

Prikazan je na 20. SFF-u u programu Open air.
Iz kataloga SFF-a:

Image

Pink Movies 23.00:

Image

Ko voli glazbu, a naročito onu iz osamdesetih
neka ode u kino Meeting point do 14.06. pogledati ovu lajt komedijicu
o dječku/ima koji u Irskoj formiraju bend:

Image



Image

:-D
User avatar
markioni
Posts: 2448
Joined: 23/04/2008 17:59
Location: neocekivana sila koja se iznenada pojavljuje i rjesava stvar
Contact:

#38672 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima

Post by markioni »

yup sing street i od mene preporuka jos jednom :zjev: :thumbup:
User avatar
johnnykola
Posts: 10400
Joined: 15/10/2004 12:23
Contact:

#38673 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima

Post by johnnykola »

John Cleese wrote:Image
:thumbup: Svijećnjak i pankeraj. :-D
User avatar
JoseMujica
Posts: 32831
Joined: 11/01/2011 14:33
Location: u zagrljaju Vojina Mijatovića
Grijem se na: malograDŽane
Vozim: Tuarega
Horoskop: Poskok

#38674 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima

Post by JoseMujica »

John Cleese wrote:Image
filmčina! :thumbup:
User avatar
Truba
Posts: 93843
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija
Grijem se na: Plin i struju
Horoskop: Vodolija
Contact:

#38675 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima

Post by Truba »

ja preporučio ovaj film na žanrovsko forumu
ismijali me

wtf

reko samo se meni sviđa šta je ovo
:mrgreen:
Post Reply