SDA-All about

Vidal89
Posts: 1012
Joined: 18/01/2013 02:26

#38626 Re: SDA-All about

Post by Vidal89 »

It_is_a_Leclerc wrote:Evo ASDA za potpise za Vladu FBiH već istaknula zahtjeve:

- mjesto u Domu naroda Parlamenta BiH za Rifata Hozanovica (guglajte ko je, molim vas). ASDA-i fali jedan glas, a traže ga od SDA. I pritom ako ga SDA da - ostaju bez vecine u klubu Bošnjaka Doma naroda jer se vec zna da ce SBB imati jednog, SDP drugog, a SDA je računala na 3 mandata.

- bez miješanja u Vladu USK koja je formirana bez SDA.

- Direkciju za ceste FBiH

Malo mačku teleća glava. Ali, eto... :izet:
ne samo to, nego oni djeluju kao bolk sa pda i sbb, sad zamisli kad su jedina alternativa sta sve mogu da traze od sda :lol:
zippoo87
Posts: 19653
Joined: 13/05/2009 19:04
Location: TK

#38627 Re: SDA-All about

Post by zippoo87 »

Vidal89 wrote:
It_is_a_Leclerc wrote:Evo ASDA za potpise za Vladu FBiH već istaknula zahtjeve:

- mjesto u Domu naroda Parlamenta BiH za Rifata Hozanovica (guglajte ko je, molim vas). ASDA-i fali jedan glas, a traže ga od SDA. I pritom ako ga SDA da - ostaju bez vecine u klubu Bošnjaka Doma naroda jer se vec zna da ce SBB imati jednog, SDP drugog, a SDA je računala na 3 mandata.

- bez miješanja u Vladu USK koja je formirana bez SDA.

- Direkciju za ceste FBiH

Malo mačku teleća glava. Ali, eto... :izet:
ne samo to, nego oni djeluju kao bolk sa pda i sbb, sad zamisli kad su jedina alternativa sta sve mogu da traze od sda :lol:
duplo od onog sto je SDA nudila SDPu :D
izgleda da ce na kraju SDA dati drugima i novac ,jer su sve ostalo vec dali SNSDu i HDZu
kapitulacija
User avatar
Leverage
Posts: 9637
Joined: 27/05/2018 16:32

#38628 Re: SDA-All about

Post by Leverage »

It_is_a_Leclerc wrote:Evo ASDA za potpise za Vladu FBiH već istaknula zahtjeve:

- mjesto u Domu naroda Parlamenta BiH za Rifata Hozanovica (guglajte ko je, molim vas). ASDA-i fali jedan glas, a traže ga od SDA. I pritom ako ga SDA da - ostaju bez vecine u klubu Bošnjaka Doma naroda jer se vec zna da ce SBB imati jednog, SDP drugog, a SDA je računala na 3 mandata.

- bez miješanja u Vladu USK koja je formirana bez SDA.

- Direkciju za ceste FBiH

Malo mačku teleća glava. Ali, eto... :izet:
Image
furlan
Posts: 1184
Joined: 05/11/2004 13:13

#38629 Re: SDA-All about

Post by furlan »

Banksy wrote:
bingov buraz wrote:
Strašno
Sarajevo, 2019. SDA.
Stranka koja ima ovakvu omladinu ne treba da brine za svoju buducnost.
User avatar
Plaut
Posts: 250
Joined: 21/01/2019 02:37

#38630 Re: SDA-All about

Post by Plaut »

Bice bolje
User avatar
animus
Posts: 5728
Joined: 21/06/2012 13:13

#38631 Re: SDA-All about

Post by animus »

SDA jos uvijek ima mogucnost da povuce jedini locican potez i da se prikljuci bh bloku u opoziciji. Status quo i cekati MZ da povuce konacno neki potez da se raspetlja ludjacka kosulja. Moze i vlada experata koju ce svi podrzati. Ima uvijek izbor ako se hoce.
User avatar
Prpa.ba
Posts: 15267
Joined: 15/08/2006 21:34
Location: Podrucje pod Upravom OHR-a

#38632 Re: SDA-All about

Post by Prpa.ba »

Ne vidim razloga da se petljaju sa A-SDA kada imaju DF i par papaka iz Nezavisnog Bloka (27+16+10+2). Dogovore se sa SDP-om o neutralnom srbinu u Predsjednistvu FBiH i eto ga. Vise nego dovoljno, dozvolice cica-Covic. :-D
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 83383
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#38633 Re: SDA-All about

Post by _BataZiv_0809 »

kamen spoticanja wrote: najveca pobjeda od 1945. :oops:
Da nas prebacim na pravu temu :D

Morel' jedno pitanje?
Vidal89
Posts: 1012
Joined: 18/01/2013 02:26

#38634 Re: SDA-All about

Post by Vidal89 »

Prpa.ba wrote:Ne vidim razloga da se petljaju sa A-SDA kada imaju DF i par papaka iz Nezavisnog Bloka (27+16+10+2). Dogovore se sa SDP-om o neutralnom srbinu u Predsjednistvu FBiH i eto ga. Vise nego dovoljno, dozvolice cica-Covic. :-D
A kako da ispune Covice numero uno zahtjev za koaliciju sa DF glasovima. Zakon zbog kojeg ce komsic moci komotno u penziju poslije ovog mandata
User avatar
kamen spoticanja
Posts: 13126
Joined: 08/11/2009 15:29
Location: na tragu za Istinom

#38635 Re: SDA-All about

Post by kamen spoticanja »

_BataZiv_0809 wrote:
kamen spoticanja wrote: najveca pobjeda od 1945. :oops:
Da nas prebacim na pravu temu :D

Morel' jedno pitanje?
more lijepi za tebe sta hosh :oops:
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 83383
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#38636 Re: SDA-All about

Post by _BataZiv_0809 »

kamen spoticanja wrote: more lijepi za tebe sta hosh :oops:
Pazi vamo, pitam te kao nekog ko je blizak zelenim, ne licitiram tvojim statusom nedo bog, nisi ga nikad do kraja ni razjasnio, mada niti si duzan naravno. Znamo se....elem...

Kako clanstvo ili upravljacke strukture zelenih reaguju na cinjenicu da je narod spreman podrzati njihove najgore derivate tipa Kukic, Konakovic, Kasumovic SAMO zato sto su sad kontra SDA?

Kako to isto clanstvo ili upravljacke strukture reaguju na cinjenicu da niko ziv sa njima nece u koaliciju, osim njihovih srpskih i hrvatskih iteracija, isto kao da su kužni? Da je ovo NE zelenim, najveca pobjeda crvenih od 1945, a cinik u meni kaze ipak od 1948 :D

Da li isti smatraju da ce dovijeka moci vladati pomocu 200.000 uhljebljenih, odnosno da ce glasaci opozicije kroz 10tak godina otici svi coporativno kod Angele?

Eto, pucaj :mrgreen:
User avatar
Prpa.ba
Posts: 15267
Joined: 15/08/2006 21:34
Location: Podrucje pod Upravom OHR-a

#38637 Re: SDA-All about

Post by Prpa.ba »

Vidal89 wrote:A kako da ispune Covice numero uno zahtjev za koaliciju sa DF glasovima. Zakon zbog kojeg ce komsic moci komotno u penziju poslije ovog mandata
U tom slucaju sumnjam i da sama SDA ima dovoljno interne stege da progura veleizdaju kod svojih 27 ruku. :-D
User avatar
Banksy
Posts: 28557
Joined: 18/07/2008 09:33

#38638 Re: SDA-All about

Post by Banksy »

Nastavlja se prepucavanje SDA stranačkih medija.

Nakon ismijavanja Bakirove Sebije u Zvizdićevoj Slobodnoj Bosni, Bakirov Faktor, sasvim opravdano, ismijava Zvizidića.

Da vijest nije prestrašna, tačno bi se moglo grohotom nasmijati.

Najoštrije osuđujem ubistvo našeg policajca Mahira Begića - piše u telegramu predsjedavajućeg Vijeća ministara BiH Denisa Zvizdića.

User avatar
Banksy
Posts: 28557
Joined: 18/07/2008 09:33

#38639 Re: SDA-All about

Post by Banksy »

Praviš budalu od sebe, a efekat 0.
User avatar
kamen spoticanja
Posts: 13126
Joined: 08/11/2009 15:29
Location: na tragu za Istinom

#38640 Re: SDA-All about

Post by kamen spoticanja »

_BataZiv_0809 wrote:
kamen spoticanja wrote: more lijepi za tebe sta hosh :oops:
Pazi vamo, pitam te kao nekog ko je blizak zelenim, ne licitiram tvojim statusom nedo bog, nisi ga nikad do kraja ni razjasnio, mada niti si duzan naravno. Znamo se....elem...

Kako clanstvo ili upravljacke strukture zelenih reaguju na cinjenicu da je narod spreman podrzati njihove najgore derivate tipa Kukic, Konakovic, Kasumovic SAMO zato sto su sad kontra SDA?

Kako to isto clanstvo ili upravljacke strukture reaguju na cinjenicu da niko ziv sa njima nece u koaliciju, osim njihovih srpskih i hrvatskih iteracija, isto kao da su kužni? Da je ovo NE zelenim, najveca pobjeda crvenih od 1945, a cinik u meni kaze ipak od 1948 :D

Da li isti smatraju da ce dovijeka moci vladati pomocu 200.000 uhljebljenih, odnosno da ce glasaci opozicije kroz 10tak godina otici svi coporativno kod Angele?

Eto, pucaj :mrgreen:
pokusat cu izvuci sebe ispred zagrade jer mi se zeleni gade vise nego sto mozes i pretpostaviti ali cu ipak pokusati odgovoriti iz svoje perspektive jer ne mogu znati o cemu razmislja prosjecan stanovnik Starine,recimo N.Pivic(koji ce kazu biti drzavni ministar sto je po meni dovoljan razlog da povratis)
zeleni ce vladati sve dok je baza ovakva...a do kad ce takva biti tesko je pretpostaviti
zeleni ološ tipa fudo,kifla i ekipa je uzeo dio kolaca baze zato sto razumije kako funkcionise ta ista baza(i madner je tu djelimicno upravu kad kaze da se zeleni toga boje najvise)ali je.pogresna premisa da takvi nece s izvornim zelenim...fudo je oder'o bubrege da se s šemsom m. dogovori da udje u vlast kad je shvatio da od svojih crvenih konkubina u zenici nece imati hajra u formiranju vlasti na kantonu
a bez toga je svjestan da mu ni grad vise nije zicer
ali mu se rezultat ne moze spocitati( vec sam ti negdje rekao da tendere u gradu uzima ista stara ekipa koja sjedi u SDA)
e sad da se vratimo ovima sto slave opoziciju...dakle u svojoj samoproglasenoj nadinteligenciji ne mogu shvatiti kako funkcionise teren...sta znaci ne biti dio vlasti(doduse Bijedicu je jasno da samo drzavne pare kupuju izbore i biracka tijela)
i postoji ta neka teza da ce biti bolje sljedece izbore a do tada zeleni izmisle nekog novog komsica,koji popuni koalicione rupe...i to zato sto.mogu...jer se sve jebeno kupuje
pazi...pred tebe padne mamac s bh telekomom
kakav ba karakter..principi...kurci...ako znas da bez love mozes samo istom svirati
a ti sto odu kod angele su mene ako pitas jedina nada ove drzave...i njihova djeca...tamo rodjena i odgojena
ako ova drzava bude ziva docekala da se isti vrate
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 83383
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#38641 Re: SDA-All about

Post by _BataZiv_0809 »

kamen spoticanja wrote: pokusat cu izvuci sebe ispred zagrade jer mi se zeleni gade vise nego sto mozes i pretpostaviti ali cu ipak pokusati odgovoriti iz svoje perspektive jer ne mogu znati o cemu razmislja prosjecan stanovnik Starine,recimo N.Pivic(koji ce kazu biti drzavni ministar sto je po meni dovoljan razlog da povratis)
zeleni ce vladati sve dok je baza ovakva...a do kad ce takva biti tesko je pretpostaviti
zeleni ološ tipa fudo,kifla i ekipa je uzeo dio kolaca baze zato sto razumije kako funkcionise ta ista baza(i madner je tu djelimicno upravu kad kaze da se zeleni toga boje najvise)ali je.pogresna premisa da takvi nece s izvornim zelenim...fudo je oder'o bubrege da se s šemsom m. dogovori da udje u vlast kad je shvatio da od svojih crvenih konkubina u zenici nece imati hajra u formiranju vlasti na kantonu
a bez toga je svjestan da mu ni grad vise nije zicer
ali mu se rezultat ne moze spocitati( vec sam ti negdje rekao da tendere u gradu uzima ista stara ekipa koja sjedi u SDA)
e sad da se vratimo ovima sto slave opoziciju...dakle u svojoj samoproglasenoj nadinteligenciji ne mogu shvatiti kako funkcionise teren...sta znaci ne biti dio vlasti(doduse Bijedicu je jasno da samo drzavne pare kupuju izbore i biracka tijela)
i postoji ta neka teza da ce biti bolje sljedece izbore a do tada zeleni izmisle nekog novog komsica,koji popuni koalicione rupe...i to zato sto.mogu...jer se sve jebeno kupuje
pazi...pred tebe padne mamac s bh telekomom
kakav ba karakter..principi...kurci...ako znas da bez love mozes samo istom svirati
a ti sto odu kod angele su mene ako pitas jedina nada ove drzave...i njihova djeca...tamo rodjena i odgojena
ako ova drzava bude ziva docekala da se isti vrate
Hajde dobro vjerovat cu ti, buduci da ni ti nisi (pre)dugo insistirao da sam SDP-ovac i/li Srbin :D

Nisi mi bas u potpunosti odgovorio, ali recimo da se sve to moze sazeti u onu angdotu Vuka Draskovica i srpskog seljaka koji se žali na Slobu, ali će glasati za Slobu sve dok je on na vlasti :D

Znači dokle god je SDA na vlasti, a na vlasti je od 1990, imat ce čime kupovati papke i trojanske konje u opoziciji?

I bez obzira što je baza šarolika, jer osim Starine, Mutnice, Vrselja ima i ljudi koji glasaju kontra, ili potpuno nezavisno kao za Hadzikadica (cca 50.000 dusa ukljucivo sa mnom), bice status quo do iznemoglosti?

Što se tiče djece koja se rode i školuju vani, Bosna će im biti zanimljiva u adolescentskim godinama, kad ih zbog imena i porijekla budu vršnjaci podjebavali, a oni sami u identitetskim krizama, pa skontaju da se u Bosni moze jeftino hadzijat preko ljetnih ferija. Čim zakorače u ozbiljne vode bjezat ce od Bosne ko djavo od krsta.
User avatar
kamen spoticanja
Posts: 13126
Joined: 08/11/2009 15:29
Location: na tragu za Istinom

#38642 Re: SDA-All about

Post by kamen spoticanja »

SDA moze ugasiti samo neka druga SDA
al onda smo valjda na istom :mrgreen:
hebi ga
User avatar
MaxPayne
Posts: 528
Joined: 02/06/2012 20:25

#38643 Re: SDA-All about

Post by MaxPayne »

Image
User avatar
tandmand
Posts: 5655
Joined: 11/05/2014 11:43
Location: Radio "Sajgon"

#38644 Re: SDA-All about

Post by tandmand »

Smije li se na ovoj temi citirati Damir Nikšić? :D
palermo
Posts: 25330
Joined: 23/07/2007 21:46
Location: BiH

#38645 Re: SDA-All about

Post by palermo »

kamen spoticanja wrote:SDA moze ugasiti samo neka druga SDA
al onda smo valjda na istom :mrgreen:
hebi ga
pobogu.....pa to bi iole politički pismen čovjek trebao da zna.

Al to sam jednom pisao za HDZ......on je konstanta, one neće nestazti, ali HDZ ne mora nužno biti čovčevski HDZ. Može biti i drugačiji....

Tako i SDA, ne mora biti ovakva, može biti bolja i gora. A upravo smo ovih dana svjedočili šta znači gora SDA. I ono što je u svemu tome najgore, ta gora SDA (dakle ultranacionalistička, ksenofobična, radikalna) bi sasvim sigurno našla plodno tlo.....vjerovatno i bolje nego ova Bakirova.

Treba se paziti šta se želi.
racionalista
Posts: 1484
Joined: 20/07/2012 20:40

#38646 Re: SDA-All about

Post by racionalista »

Hoćel Čampara podnijeti ostavku na mjesto ministra???
User avatar
Janjicar
Posts: 5603
Joined: 04/08/2011 13:23
Location: Tuzla :)

#38647 Re: SDA-All about

Post by Janjicar »

racionalista wrote:Hoćel Čampara podnijeti ostavku na mjesto ministra???
Hoće :bih:
User avatar
Man of steel
Posts: 1395
Joined: 28/02/2012 00:58

#38648 Re: SDA-All about

Post by Man of steel »

SDA jednostavno nema alternativu.

To je iz dana u dan sve očiglednije.

Postoje neke stranke koje bi im mogle pripomoći kao koalicioni partneri, ali da postoji politička opcija koja samostalno i u potpunosti može zamjeniti SDA na većim nivoima vlasti je isuviše avanturistički da bi se iko ozbiljan upuštao u to.

Istina je da evolucija stranke ide i previše sporo ali se meni čini da ona ide upravo istom brzinom kojom ide i evolucija Bošnjaka kao naroda.

Mene samo zabrinjava ozbiljno skretanje sa kursa zbog par političkih poraza, i zbog sve glasnijih povika i oštrije retorike neprijatelja ove zemlje. Jednostavno ne vidim način na koji to išta pozitivno može donijeti.

Sile koje nasrću na Bosnu umorit će se. Mi se nećemo umoriti.
User avatar
Leverage
Posts: 9637
Joined: 27/05/2018 16:32

#38649 Re: SDA-All about

Post by Leverage »

Man of steel wrote:SDA jednostavno nema alternativu.

To je iz dana u dan sve očiglednije.

Postoje neke stranke koje bi im mogle pripomoći kao koalicioni partneri, ali da postoji politička opcija koja samostalno i u potpunosti može zamjeniti SDA na većim nivoima vlasti je isuviše avanturistički da bi se iko ozbiljan upuštao u to.

Istina je da evolucija stranke ide i previše sporo ali se meni čini da ona ide upravo istom brzinom kojom ide i evolucija Bošnjaka kao naroda.

Mene samo zabrinjava ozbiljno skretanje sa kursa zbog par političkih poraza, i zbog sve glasnijih povika i oštrije retorike neprijatelja ove zemlje. Jednostavno ne vidim način na koji to išta pozitivno može donijeti.

Sile koje nasrću na Bosnu umorit će se. Mi se nećemo umoriti.
Image
User avatar
Man of steel
Posts: 1395
Joined: 28/02/2012 00:58

#38650 Re: SDA-All about

Post by Man of steel »

Opet ti sa svojim nadasve humorističnim i argumentovanim doskočicama.
Post Reply