ne samo to, nego oni djeluju kao bolk sa pda i sbb, sad zamisli kad su jedina alternativa sta sve mogu da traze od sdaIt_is_a_Leclerc wrote:Evo ASDA za potpise za Vladu FBiH već istaknula zahtjeve:
- mjesto u Domu naroda Parlamenta BiH za Rifata Hozanovica (guglajte ko je, molim vas). ASDA-i fali jedan glas, a traže ga od SDA. I pritom ako ga SDA da - ostaju bez vecine u klubu Bošnjaka Doma naroda jer se vec zna da ce SBB imati jednog, SDP drugog, a SDA je računala na 3 mandata.
- bez miješanja u Vladu USK koja je formirana bez SDA.
- Direkciju za ceste FBiH
Malo mačku teleća glava. Ali, eto...
SDA-All about
-
Vidal89
- Posts: 1012
- Joined: 18/01/2013 02:26
#38626 Re: SDA-All about
-
zippoo87
- Posts: 19653
- Joined: 13/05/2009 19:04
- Location: TK
#38627 Re: SDA-All about
duplo od onog sto je SDA nudila SDPuVidal89 wrote:ne samo to, nego oni djeluju kao bolk sa pda i sbb, sad zamisli kad su jedina alternativa sta sve mogu da traze od sdaIt_is_a_Leclerc wrote:Evo ASDA za potpise za Vladu FBiH već istaknula zahtjeve:
- mjesto u Domu naroda Parlamenta BiH za Rifata Hozanovica (guglajte ko je, molim vas). ASDA-i fali jedan glas, a traže ga od SDA. I pritom ako ga SDA da - ostaju bez vecine u klubu Bošnjaka Doma naroda jer se vec zna da ce SBB imati jednog, SDP drugog, a SDA je računala na 3 mandata.
- bez miješanja u Vladu USK koja je formirana bez SDA.
- Direkciju za ceste FBiH
Malo mačku teleća glava. Ali, eto...
izgleda da ce na kraju SDA dati drugima i novac ,jer su sve ostalo vec dali SNSDu i HDZu
kapitulacija
- Leverage
- Posts: 9637
- Joined: 27/05/2018 16:32
#38628 Re: SDA-All about
It_is_a_Leclerc wrote:Evo ASDA za potpise za Vladu FBiH već istaknula zahtjeve:
- mjesto u Domu naroda Parlamenta BiH za Rifata Hozanovica (guglajte ko je, molim vas). ASDA-i fali jedan glas, a traže ga od SDA. I pritom ako ga SDA da - ostaju bez vecine u klubu Bošnjaka Doma naroda jer se vec zna da ce SBB imati jednog, SDP drugog, a SDA je računala na 3 mandata.
- bez miješanja u Vladu USK koja je formirana bez SDA.
- Direkciju za ceste FBiH
Malo mačku teleća glava. Ali, eto...

-
furlan
- Posts: 1184
- Joined: 05/11/2004 13:13
#38629 Re: SDA-All about
Stranka koja ima ovakvu omladinu ne treba da brine za svoju buducnost.Banksy wrote:Sarajevo, 2019. SDA.bingov buraz wrote:
Strašno
- animus
- Posts: 5728
- Joined: 21/06/2012 13:13
#38631 Re: SDA-All about
SDA jos uvijek ima mogucnost da povuce jedini locican potez i da se prikljuci bh bloku u opoziciji. Status quo i cekati MZ da povuce konacno neki potez da se raspetlja ludjacka kosulja. Moze i vlada experata koju ce svi podrzati. Ima uvijek izbor ako se hoce.
- Prpa.ba
- Posts: 15267
- Joined: 15/08/2006 21:34
- Location: Podrucje pod Upravom OHR-a
#38632 Re: SDA-All about
Ne vidim razloga da se petljaju sa A-SDA kada imaju DF i par papaka iz Nezavisnog Bloka (27+16+10+2). Dogovore se sa SDP-om o neutralnom srbinu u Predsjednistvu FBiH i eto ga. Vise nego dovoljno, dozvolice cica-Covic. 
- _BataZiv_0809
- Nindža revizor
- Posts: 83383
- Joined: 09/05/2013 13:56
- Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
- Vozim: Lancia na servisu
#38633 Re: SDA-All about
Da nas prebacim na pravu temukamen spoticanja wrote: najveca pobjeda od 1945.
Morel' jedno pitanje?
-
Vidal89
- Posts: 1012
- Joined: 18/01/2013 02:26
#38634 Re: SDA-All about
A kako da ispune Covice numero uno zahtjev za koaliciju sa DF glasovima. Zakon zbog kojeg ce komsic moci komotno u penziju poslije ovog mandataPrpa.ba wrote:Ne vidim razloga da se petljaju sa A-SDA kada imaju DF i par papaka iz Nezavisnog Bloka (27+16+10+2). Dogovore se sa SDP-om o neutralnom srbinu u Predsjednistvu FBiH i eto ga. Vise nego dovoljno, dozvolice cica-Covic.
- kamen spoticanja
- Posts: 13126
- Joined: 08/11/2009 15:29
- Location: na tragu za Istinom
#38635 Re: SDA-All about
more lijepi za tebe sta hosh_BataZiv_0809 wrote:Da nas prebacim na pravu temukamen spoticanja wrote: najveca pobjeda od 1945.![]()
Morel' jedno pitanje?
- _BataZiv_0809
- Nindža revizor
- Posts: 83383
- Joined: 09/05/2013 13:56
- Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
- Vozim: Lancia na servisu
#38636 Re: SDA-All about
Pazi vamo, pitam te kao nekog ko je blizak zelenim, ne licitiram tvojim statusom nedo bog, nisi ga nikad do kraja ni razjasnio, mada niti si duzan naravno. Znamo se....elem...kamen spoticanja wrote: more lijepi za tebe sta hosh
Kako clanstvo ili upravljacke strukture zelenih reaguju na cinjenicu da je narod spreman podrzati njihove najgore derivate tipa Kukic, Konakovic, Kasumovic SAMO zato sto su sad kontra SDA?
Kako to isto clanstvo ili upravljacke strukture reaguju na cinjenicu da niko ziv sa njima nece u koaliciju, osim njihovih srpskih i hrvatskih iteracija, isto kao da su kužni? Da je ovo NE zelenim, najveca pobjeda crvenih od 1945, a cinik u meni kaze ipak od 1948
Da li isti smatraju da ce dovijeka moci vladati pomocu 200.000 uhljebljenih, odnosno da ce glasaci opozicije kroz 10tak godina otici svi coporativno kod Angele?
Eto, pucaj
- Prpa.ba
- Posts: 15267
- Joined: 15/08/2006 21:34
- Location: Podrucje pod Upravom OHR-a
#38637 Re: SDA-All about
U tom slucaju sumnjam i da sama SDA ima dovoljno interne stege da progura veleizdaju kod svojih 27 ruku.Vidal89 wrote:A kako da ispune Covice numero uno zahtjev za koaliciju sa DF glasovima. Zakon zbog kojeg ce komsic moci komotno u penziju poslije ovog mandata
- Banksy
- Posts: 28557
- Joined: 18/07/2008 09:33
#38638 Re: SDA-All about
Nastavlja se prepucavanje SDA stranačkih medija.
Nakon ismijavanja Bakirove Sebije u Zvizdićevoj Slobodnoj Bosni, Bakirov Faktor, sasvim opravdano, ismijava Zvizidića.
Da vijest nije prestrašna, tačno bi se moglo grohotom nasmijati.
Nakon ismijavanja Bakirove Sebije u Zvizdićevoj Slobodnoj Bosni, Bakirov Faktor, sasvim opravdano, ismijava Zvizidića.
Da vijest nije prestrašna, tačno bi se moglo grohotom nasmijati.
Najoštrije osuđujem ubistvo našeg policajca Mahira Begića - piše u telegramu predsjedavajućeg Vijeća ministara BiH Denisa Zvizdića.
- Banksy
- Posts: 28557
- Joined: 18/07/2008 09:33
#38639 Re: SDA-All about
Praviš budalu od sebe, a efekat 0.
- kamen spoticanja
- Posts: 13126
- Joined: 08/11/2009 15:29
- Location: na tragu za Istinom
#38640 Re: SDA-All about
pokusat cu izvuci sebe ispred zagrade jer mi se zeleni gade vise nego sto mozes i pretpostaviti ali cu ipak pokusati odgovoriti iz svoje perspektive jer ne mogu znati o cemu razmislja prosjecan stanovnik Starine,recimo N.Pivic(koji ce kazu biti drzavni ministar sto je po meni dovoljan razlog da povratis)_BataZiv_0809 wrote:Pazi vamo, pitam te kao nekog ko je blizak zelenim, ne licitiram tvojim statusom nedo bog, nisi ga nikad do kraja ni razjasnio, mada niti si duzan naravno. Znamo se....elem...kamen spoticanja wrote: more lijepi za tebe sta hosh
Kako clanstvo ili upravljacke strukture zelenih reaguju na cinjenicu da je narod spreman podrzati njihove najgore derivate tipa Kukic, Konakovic, Kasumovic SAMO zato sto su sad kontra SDA?
Kako to isto clanstvo ili upravljacke strukture reaguju na cinjenicu da niko ziv sa njima nece u koaliciju, osim njihovih srpskih i hrvatskih iteracija, isto kao da su kužni? Da je ovo NE zelenim, najveca pobjeda crvenih od 1945, a cinik u meni kaze ipak od 1948![]()
Da li isti smatraju da ce dovijeka moci vladati pomocu 200.000 uhljebljenih, odnosno da ce glasaci opozicije kroz 10tak godina otici svi coporativno kod Angele?
Eto, pucaj
zeleni ce vladati sve dok je baza ovakva...a do kad ce takva biti tesko je pretpostaviti
zeleni ološ tipa fudo,kifla i ekipa je uzeo dio kolaca baze zato sto razumije kako funkcionise ta ista baza(i madner je tu djelimicno upravu kad kaze da se zeleni toga boje najvise)ali je.pogresna premisa da takvi nece s izvornim zelenim...fudo je oder'o bubrege da se s šemsom m. dogovori da udje u vlast kad je shvatio da od svojih crvenih konkubina u zenici nece imati hajra u formiranju vlasti na kantonu
a bez toga je svjestan da mu ni grad vise nije zicer
ali mu se rezultat ne moze spocitati( vec sam ti negdje rekao da tendere u gradu uzima ista stara ekipa koja sjedi u SDA)
e sad da se vratimo ovima sto slave opoziciju...dakle u svojoj samoproglasenoj nadinteligenciji ne mogu shvatiti kako funkcionise teren...sta znaci ne biti dio vlasti(doduse Bijedicu je jasno da samo drzavne pare kupuju izbore i biracka tijela)
i postoji ta neka teza da ce biti bolje sljedece izbore a do tada zeleni izmisle nekog novog komsica,koji popuni koalicione rupe...i to zato sto.mogu...jer se sve jebeno kupuje
pazi...pred tebe padne mamac s bh telekomom
kakav ba karakter..principi...kurci...ako znas da bez love mozes samo istom svirati
a ti sto odu kod angele su mene ako pitas jedina nada ove drzave...i njihova djeca...tamo rodjena i odgojena
ako ova drzava bude ziva docekala da se isti vrate
- _BataZiv_0809
- Nindža revizor
- Posts: 83383
- Joined: 09/05/2013 13:56
- Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
- Vozim: Lancia na servisu
#38641 Re: SDA-All about
Hajde dobro vjerovat cu ti, buduci da ni ti nisi (pre)dugo insistirao da sam SDP-ovac i/li Srbinkamen spoticanja wrote: pokusat cu izvuci sebe ispred zagrade jer mi se zeleni gade vise nego sto mozes i pretpostaviti ali cu ipak pokusati odgovoriti iz svoje perspektive jer ne mogu znati o cemu razmislja prosjecan stanovnik Starine,recimo N.Pivic(koji ce kazu biti drzavni ministar sto je po meni dovoljan razlog da povratis)
zeleni ce vladati sve dok je baza ovakva...a do kad ce takva biti tesko je pretpostaviti
zeleni ološ tipa fudo,kifla i ekipa je uzeo dio kolaca baze zato sto razumije kako funkcionise ta ista baza(i madner je tu djelimicno upravu kad kaze da se zeleni toga boje najvise)ali je.pogresna premisa da takvi nece s izvornim zelenim...fudo je oder'o bubrege da se s šemsom m. dogovori da udje u vlast kad je shvatio da od svojih crvenih konkubina u zenici nece imati hajra u formiranju vlasti na kantonu
a bez toga je svjestan da mu ni grad vise nije zicer
ali mu se rezultat ne moze spocitati( vec sam ti negdje rekao da tendere u gradu uzima ista stara ekipa koja sjedi u SDA)
e sad da se vratimo ovima sto slave opoziciju...dakle u svojoj samoproglasenoj nadinteligenciji ne mogu shvatiti kako funkcionise teren...sta znaci ne biti dio vlasti(doduse Bijedicu je jasno da samo drzavne pare kupuju izbore i biracka tijela)
i postoji ta neka teza da ce biti bolje sljedece izbore a do tada zeleni izmisle nekog novog komsica,koji popuni koalicione rupe...i to zato sto.mogu...jer se sve jebeno kupuje
pazi...pred tebe padne mamac s bh telekomom
kakav ba karakter..principi...kurci...ako znas da bez love mozes samo istom svirati
a ti sto odu kod angele su mene ako pitas jedina nada ove drzave...i njihova djeca...tamo rodjena i odgojena
ako ova drzava bude ziva docekala da se isti vrate
Nisi mi bas u potpunosti odgovorio, ali recimo da se sve to moze sazeti u onu angdotu Vuka Draskovica i srpskog seljaka koji se žali na Slobu, ali će glasati za Slobu sve dok je on na vlasti
Znači dokle god je SDA na vlasti, a na vlasti je od 1990, imat ce čime kupovati papke i trojanske konje u opoziciji?
I bez obzira što je baza šarolika, jer osim Starine, Mutnice, Vrselja ima i ljudi koji glasaju kontra, ili potpuno nezavisno kao za Hadzikadica (cca 50.000 dusa ukljucivo sa mnom), bice status quo do iznemoglosti?
Što se tiče djece koja se rode i školuju vani, Bosna će im biti zanimljiva u adolescentskim godinama, kad ih zbog imena i porijekla budu vršnjaci podjebavali, a oni sami u identitetskim krizama, pa skontaju da se u Bosni moze jeftino hadzijat preko ljetnih ferija. Čim zakorače u ozbiljne vode bjezat ce od Bosne ko djavo od krsta.
- kamen spoticanja
- Posts: 13126
- Joined: 08/11/2009 15:29
- Location: na tragu za Istinom
#38642 Re: SDA-All about
SDA moze ugasiti samo neka druga SDA
al onda smo valjda na istom
hebi ga
al onda smo valjda na istom
hebi ga
- tandmand
- Posts: 5655
- Joined: 11/05/2014 11:43
- Location: Radio "Sajgon"
#38644 Re: SDA-All about
Smije li se na ovoj temi citirati Damir Nikšić? 
-
palermo
- Posts: 25330
- Joined: 23/07/2007 21:46
- Location: BiH
#38645 Re: SDA-All about
pobogu.....pa to bi iole politički pismen čovjek trebao da zna.kamen spoticanja wrote:SDA moze ugasiti samo neka druga SDA
al onda smo valjda na istom![]()
hebi ga
Al to sam jednom pisao za HDZ......on je konstanta, one neće nestazti, ali HDZ ne mora nužno biti čovčevski HDZ. Može biti i drugačiji....
Tako i SDA, ne mora biti ovakva, može biti bolja i gora. A upravo smo ovih dana svjedočili šta znači gora SDA. I ono što je u svemu tome najgore, ta gora SDA (dakle ultranacionalistička, ksenofobična, radikalna) bi sasvim sigurno našla plodno tlo.....vjerovatno i bolje nego ova Bakirova.
Treba se paziti šta se želi.
-
racionalista
- Posts: 1484
- Joined: 20/07/2012 20:40
#38646 Re: SDA-All about
Hoćel Čampara podnijeti ostavku na mjesto ministra???
- Janjicar
- Posts: 5603
- Joined: 04/08/2011 13:23
- Location: Tuzla :)
#38647 Re: SDA-All about
Hoćeracionalista wrote:Hoćel Čampara podnijeti ostavku na mjesto ministra???
- Man of steel
- Posts: 1395
- Joined: 28/02/2012 00:58
#38648 Re: SDA-All about
SDA jednostavno nema alternativu.
To je iz dana u dan sve očiglednije.
Postoje neke stranke koje bi im mogle pripomoći kao koalicioni partneri, ali da postoji politička opcija koja samostalno i u potpunosti može zamjeniti SDA na većim nivoima vlasti je isuviše avanturistički da bi se iko ozbiljan upuštao u to.
Istina je da evolucija stranke ide i previše sporo ali se meni čini da ona ide upravo istom brzinom kojom ide i evolucija Bošnjaka kao naroda.
Mene samo zabrinjava ozbiljno skretanje sa kursa zbog par političkih poraza, i zbog sve glasnijih povika i oštrije retorike neprijatelja ove zemlje. Jednostavno ne vidim način na koji to išta pozitivno može donijeti.
Sile koje nasrću na Bosnu umorit će se. Mi se nećemo umoriti.
To je iz dana u dan sve očiglednije.
Postoje neke stranke koje bi im mogle pripomoći kao koalicioni partneri, ali da postoji politička opcija koja samostalno i u potpunosti može zamjeniti SDA na većim nivoima vlasti je isuviše avanturistički da bi se iko ozbiljan upuštao u to.
Istina je da evolucija stranke ide i previše sporo ali se meni čini da ona ide upravo istom brzinom kojom ide i evolucija Bošnjaka kao naroda.
Mene samo zabrinjava ozbiljno skretanje sa kursa zbog par političkih poraza, i zbog sve glasnijih povika i oštrije retorike neprijatelja ove zemlje. Jednostavno ne vidim način na koji to išta pozitivno može donijeti.
Sile koje nasrću na Bosnu umorit će se. Mi se nećemo umoriti.
- Leverage
- Posts: 9637
- Joined: 27/05/2018 16:32
#38649 Re: SDA-All about
Man of steel wrote:SDA jednostavno nema alternativu.
To je iz dana u dan sve očiglednije.
Postoje neke stranke koje bi im mogle pripomoći kao koalicioni partneri, ali da postoji politička opcija koja samostalno i u potpunosti može zamjeniti SDA na većim nivoima vlasti je isuviše avanturistički da bi se iko ozbiljan upuštao u to.
Istina je da evolucija stranke ide i previše sporo ali se meni čini da ona ide upravo istom brzinom kojom ide i evolucija Bošnjaka kao naroda.
Mene samo zabrinjava ozbiljno skretanje sa kursa zbog par političkih poraza, i zbog sve glasnijih povika i oštrije retorike neprijatelja ove zemlje. Jednostavno ne vidim način na koji to išta pozitivno može donijeti.
Sile koje nasrću na Bosnu umorit će se. Mi se nećemo umoriti.

- Man of steel
- Posts: 1395
- Joined: 28/02/2012 00:58
#38650 Re: SDA-All about
Opet ti sa svojim nadasve humorističnim i argumentovanim doskočicama.

