Gledali ste film, preporuĆite ga drugima

Najbolji i najgori filmovi, serije, sve o sedmoj umjetnosti...

Moderator: _BataZiv_0809

User avatar
triconja
Posts: 16211
Joined: 29/04/2012 07:04

#38626 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima

Post by triconja »

Black swan wrote:
johnnykola wrote:
Black swan wrote:Ani hal je beton
Kao i ghost world
Annie Hall je ali totalni beton.
kad se sjetim našeg crnjačenja u čirsu na stepenicama :D dobro smo prošli
ne sjećam se da smo ikada o filmu pričali samo o trebama i stanovima :lol:

nisam mnogo vudijevih filmova pogledaoa imam ih samo 11

evo ono sto sam gledao
ocjene su pored


Annie Hall 1977 93 mins 5,0 Stars
Manhattan 1979 96 mins 4,5 Stars
Hannah and Her Sisters 1986 103 mins 4,5 Stars
Sleeper 1973 89 mins 4,0 Stars
Crimes and Misdemeanors 1989 104 mins 4,0 Stars
Everything You Always Wanted to Know About Sex * But Were Afraid to Ask 1972 87 mins 4,0 Stars
Meni se na onaj dio gdje dovede ovcu pocelo povracati. Totalno tabu i turn off.
s@mson
Posts: 908
Joined: 23/03/2007 10:50

#38627 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima

Post by s@mson »

JoseMujica wrote:
markioni wrote:Ghost World (2001)


El ciudadano ilustre (2016)
http://www.imdb.com/title/tt4562518

Image
uhhhhhh...kakva filmčina... hvala na preporuci za ovaj :thumbup:
Jedan od rijetkih filmova koje sam pauzirao kad sam išao na pišanje...
Nevjerovatno je koliko sam likova iz filma našao u svojoj okolini, svom rodnom mjestu a nisam nobelovac...
User avatar
triconja
Posts: 16211
Joined: 29/04/2012 07:04

#38628 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima

Post by triconja »

s@mson wrote:
JoseMujica wrote:
markioni wrote:Ghost World (2001)


El ciudadano ilustre (2016)
http://www.imdb.com/title/tt4562518

Image
uhhhhhh...kakva filmčina... hvala na preporuci za ovaj :thumbup:
Jedan od rijetkih filmova koje sam pauzirao kad sam išao na pišanje...
Nevjerovatno je koliko sam likova iz filma našao u svojoj okolini, svom rodnom mjestu a nisam nobelovac...
Ovo dosta govori o kvaliteti filma, pregledat cu ga pa javim :thumbup:
User avatar
johnnykola
Posts: 10400
Joined: 15/10/2004 12:23
Contact:

#38629 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima

Post by johnnykola »

triconja wrote: Meni se na onaj dio gdje dovede ovcu pocelo povracati. Totalno tabu i turn off.
I da, Everything you wanted to know jw iato beton,a ali totalni, pa i nije poenta je li te turn off ili ne, poenta je - humor.
User avatar
johnnykola
Posts: 10400
Joined: 15/10/2004 12:23
Contact:

#38630 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima

Post by johnnykola »

Džon Kjusak se prisjeća i/ili nastoji skontati gdje
mu je to vizavi bivših cura krenulo naopako. A muzike na pregršt.
FOX Movies 21.55:

Image

User avatar
Truba
Posts: 93824
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija
Grijem se na: Plin i struju
Horoskop: Vodolija
Contact:

#38631 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima

Post by Truba »

dobar je hi fi
User avatar
zomri
Posts: 13863
Joined: 03/05/2006 07:31

#38632 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima

Post by zomri »

triconja wrote:
Zoya wrote:Kako mi je sad labud pao u očima. Čuj gleda filmove na tabletu :-)
Kako vi gledate filmove?
1) roletne
2) surround na malo jače, na horrorima puno jače
3) oled od 55 incha
4) smartfoni i ostale djidje off

nije uvijek bilo tako, nekad se moglo i na tabletu a onda u nekim godinama skontao vrijednosti većeg ekrana i bolje slike. ako hoćeš da doživiš približno onome kako je autor zamislio to se mora ispoštovati.
User avatar
Truba
Posts: 93824
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija
Grijem se na: Plin i struju
Horoskop: Vodolija
Contact:

#38633 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima

Post by Truba »

vidiš ja obratno
od većeg ka manjoj
kao i u trebama :D

na kraju će nam ugrađivati uređaje u mozak neće ni biti ekrana :thumbup:

iskreno i ne vidim baš smisla u veliko ekranu ako je riječ o filmu raven iz 1935 4/3 omjer
User avatar
zomri
Posts: 13863
Joined: 03/05/2006 07:31

#38634 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima

Post by zomri »

Ima smisla za sve, za neke više za neke manje. Ako gledaš na tabletu ma koliko blizu bio krupni kadar nije krupan, da ne govorim o nekim panoramama i slično.
Ti tableti ti samo daju osjećaj da misliš da si gledao neki film.
E pa nisi.

Uostalom evo tatice da pojasni

User avatar
Truba
Posts: 93824
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija
Grijem se na: Plin i struju
Horoskop: Vodolija
Contact:

#38635 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima

Post by Truba »

:lol:

http://cameralucida.net/test/index.php? ... 9&Itemid=9

da ne spamam dole sve cu u jedan post

ovo gledati na šljamsungu od 65 inčona

Image
Last edited by Truba on 06/06/2017 11:06, edited 1 time in total.
User avatar
zomri
Posts: 13863
Joined: 03/05/2006 07:31

#38636 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima

Post by zomri »

Apstrakcija filmskog izraza - kao jezika specifikuma i apstrakcija umjetničkog akta uopšte, de jure, predstavlja jednu vrstu sakralne ratifikacije...

:pppp
User avatar
Diwan
Posts: 6546
Joined: 12/11/2005 00:59
Location: Transcendencija

#38637 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima

Post by Diwan »

I am Happy wrote:Drishyam (2015) Ako nemate avezriju prema indijskim filmovima :)
Odlican film i drzi paznju od pocetka do kraja.

http://www.imdb.com/title/tt4430212/

Image
Odličan film i od mene velika preporuka. Na gubitku su oni koji ne pogledaju. Ovo da nosi prefiks američki, britanski ili neki drugi, a ne indijski bio bi svjetski hit.
User avatar
zomri
Posts: 13863
Joined: 03/05/2006 07:31

#38638 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima

Post by zomri »

Black swan wrote: ovo gledati na šljamsungu od 65 inčona

Image
Da.

Bilo je govora o Ravenu, po meni samo u traileru ima kadrova koje treba gledati na velikom ekranu



Biti filmofil i gledati 95% svega na tabletu po meni ne ide zajedno. Jedno viška.

Da čujem koja si tri filma gledao na tv?
User avatar
Truba
Posts: 93824
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija
Grijem se na: Plin i struju
Horoskop: Vodolija
Contact:

#38639 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima

Post by Truba »

ma idi begaj
saću ih gledati na htc desire c :evil: :evil: :evil: :evil: :evil:
i ne znam što spamamo podforum imam pravo gledati na wc šolji film :thumbup:
marsovac, interstelar i life kud ih pogledah sad mi krivo
trebo sam na nokiji 33 10 :lol:
User avatar
zomri
Posts: 13863
Joined: 03/05/2006 07:31

#38640 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima

Post by zomri »

Gledaj ih i na analognom telefonu što se mene tiče.

Sve dok ne tvrdiš da je svejedno na čemu se inače treba gledati, ajm fajn vidat.
User avatar
beni-bu-man
Posts: 17772
Joined: 10/04/2012 09:01
Location: On land, air, or sea, I don't need No I.D

#38641 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima

Post by beni-bu-man »

Black swan wrote:ma idi begaj
saću ih gledati na htc desire c :evil: :evil: :evil: :evil: :evil:
i ne znam što spamamo podforum imam pravo gledati na wc šolji film :thumbup:
marsovac, interstelar i life kud ih pogledah sad mi krivo
trebo sam na nokiji 33 10 :lol:
Life sinoc gledao, beze bas :roll:
User avatar
johnnykola
Posts: 10400
Joined: 15/10/2004 12:23
Contact:

#38643 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima

Post by johnnykola »

Stoji, skinu 4 gige predzadnjeg Dumonta. Pojede! Ne bi to bilo to ni sa dvije, a nekmoli s jednom. Realno.
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 83456
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#38644 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima

Post by _BataZiv_0809 »

Ja tesne koze gledo na HTC Desire C :D
User avatar
triconja
Posts: 16211
Joined: 29/04/2012 07:04

#38645 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima

Post by triconja »

zomri wrote:Apstrakcija filmskog izraza - kao jezika specifikuma i apstrakcija umjetničkog akta uopšte, de jure, predstavlja jednu vrstu sakralne ratifikacije...

:pppp
sa o roma daje
sa o roma babo babo
sa o roma o daje
sa o roma babo babo eeeeeeeee ederlezi, i prilezi :lol:
:thumbup:

edit: evo i prikaz :lol:
User avatar
markioni
Posts: 2448
Joined: 23/04/2008 17:59
Location: neocekivana sila koja se iznenada pojavljuje i rjesava stvar
Contact:

#38646 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima

Post by markioni »

Black swan wrote:dobar je hi fi
:thumbup:
User avatar
markioni
Posts: 2448
Joined: 23/04/2008 17:59
Location: neocekivana sila koja se iznenada pojavljuje i rjesava stvar
Contact:

#38647 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima

Post by markioni »

The Exception (2016) -
www.imdb.com/title/tt4721124



Image

sinoc pogledah...dobar. a i jako fina koka glumi...
Zoya
Posts: 23399
Joined: 09/06/2008 14:54

#38648 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima

Post by Zoya »

zomri wrote:Gledaj ih i na analognom telefonu što se mene tiče.

Sve dok ne tvrdiš da je svejedno na čemu se inače treba gledati, ajm fajn vidat.
Ne vrijedi raspravljati sa ljudima koji gledaju filmove na mobitelu :D :skoljka: To su nikakvi ljudi.
Zoya
Posts: 23399
Joined: 09/06/2008 14:54

#38649 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima

Post by Zoya »

Ovaj sam gledala. Izuzetan film :thumbup:
User avatar
I am Happy
Posts: 10216
Joined: 25/04/2011 14:19
Location: Profil/Postavke. Vracam avatar koji mi klix redovno izbrise

#38650 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima

Post by I am Happy »

Diwan wrote:
I am Happy wrote:Drishyam (2015) Ako nemate avezriju prema indijskim filmovima :)
Odlican film i drzi paznju od pocetka do kraja.

http://www.imdb.com/title/tt4430212/

Image
Odličan film i od mene velika preporuka. Na gubitku su oni koji ne pogledaju. Ovo da nosi prefiks američki, britanski ili neki drugi, a ne indijski bio bi svjetski hit.
Drago mi je da ti je legao :)
Slazem se sa tobom, da je Hollywood druga bi prica bila.
Post Reply