SDA-All about

User avatar
Banksy
Posts: 28557
Joined: 18/07/2008 09:33

#38551 Re: SDA-All about

Post by Banksy »

miop wrote:
Zanimljivo je ovdje istaknuti da je...
...SDA opet dala ruku HDZ-u, sabotirajući probosanski SDP.

Nego, šta bi s Dodikom?

Nekidan si dramatično najavio otcjepljenje RS-a, blokadu entitetskih granica i početak rata, haman i temu otvorio. Dokle se stiglo?
User avatar
kmirsad
Posts: 16992
Joined: 16/03/2008 14:10

#38552 Re: SDA-All about

Post by kmirsad »

Banksy wrote:
miop wrote:
Zanimljivo je ovdje istaknuti da je...
...SDA opet dala ruku HDZ-u, sabotirajući probosanski SDP.

Nego, šta bi s Dodikom?

Nekidan si dramatično najavio otcjepljenje RS-a, blokadu entitetskih granica i početak rata, haman i temu otvorio. Dokle se stiglo?
Našli mem u krstarečim raketama... okačene uz pršut sa isuše...
statixx
Posts: 9798
Joined: 15/12/2011 14:40
Location: Sarajevo

#38553 Re: SDA-All about

Post by statixx »

Zar nije ZDK davao dva, a prema odluci CIK-a sada daje jednog Hrvata. Zbog toga ce biti teze nego ranije doci do sestorice.
Last edited by statixx on 08/02/2019 10:59, edited 1 time in total.
miop
Posts: 1200
Joined: 13/10/2005 12:50

#38554 Re: SDA-All about

Post by miop »

Banksy wrote: ...SDA opet dala ruku HDZ-u, sabotirajući probosanski SDP.
Iz reda Hrvatskog naroda izabran je Ivo Tadić iz HDZ-a, koji je dobio 5 glasova od ukupno 9 zastupnika iz ovog naroda. On je izabran kao nositelj liste od ukupno tri hrvatske iz ovog Kantona.
U klubu hrvata ZDK su dva zastupnika SDP (KASER VEDRAN, TROGRLIĆ BRANKA SDP), 1 iz DF (KALAS VLASTA DF), 1 Iz NS (RENIĆ SANJA) i 1 iz SBB-a(Ermin Cehic SBB) = 5
Koji je glas prevagnuo za Ivu Tadica od ovih 5?
User avatar
Kolinda
Posts: 5443
Joined: 08/01/2015 13:24

#38555 Re: SDA-All about

Post by Kolinda »

channel10 wrote:
Nivelacija wrote:Sda se hvali preko portala pomela bh blok u ZDK..
Jucer smijenise hrvata iz SDP i izglasase branioci Bosne kljucnog 12 hrvata Ivu Tadica u dom naroda.

Ne postoji strankam koja je vise razvalila Bosnu od SDA.

HDZ opstruise jer mu je SDA OMOGUCILA.
Ja sad hoću da pitam, da li je stvarno istina da je dvanaesti, ključni čovjek jučer izabran onako u Zdk?
Naravno da nije istina, ovo je bio 11.a danas će HBŽ dati još 2 Hrvata i to će biti 13
User avatar
Banksy
Posts: 28557
Joined: 18/07/2008 09:33

#38556 Re: SDA-All about

Post by Banksy »

kmirsad wrote:
Banksy wrote:
...SDA opet dala ruku HDZ-u, sabotirajući probosanski SDP.

Nego, šta bi s Dodikom?

Nekidan si dramatično najavio otcjepljenje RS-a, blokadu entitetskih granica i početak rata, haman i temu otvorio. Dokle se stiglo?
Našli mem u krstarečim raketama... okačene uz pršut sa isuše...
:lol:
channel10
Posts: 17013
Joined: 08/01/2014 12:37

#38557 Re: SDA-All about

Post by channel10 »

Kolinda wrote:
channel10 wrote:
Nivelacija wrote:Sda se hvali preko portala pomela bh blok u ZDK..
Jucer smijenise hrvata iz SDP i izglasase branioci Bosne kljucnog 12 hrvata Ivu Tadica u dom naroda.

Ne postoji strankam koja je vise razvalila Bosnu od SDA.

HDZ opstruise jer mu je SDA OMOGUCILA.
Ja sad hoću da pitam, da li je stvarno istina da je dvanaesti, ključni čovjek jučer izabran onako u Zdk?
Naravno da nije istina, ovo je bio 11.a danas će HBŽ dati još 2 Hrvata i to će biti 13
Pretpostavio sam jer sumnjam da bi se CIKasi tako za.ebali u racunici. Računali su više od pola godine sta i kako, da dobiju ovakav rezultat :thumbup:
balks
Posts: 260
Joined: 16/11/2010 19:28

#38558 Re: SDA-All about

Post by balks »

Nivelacija wrote:Sda se hvali preko portala pomela bh blok u ZDK..
Jucer smijenise hrvata iz SDP i izglasase branioci Bosne kljucnog 12 hrvata Ivu Tadica u dom naroda.

Ne postoji strankam koja je vise razvalila Bosnu od SDA.

HDZ opstruise jer mu je SDA OMOGUCILA.
Imali su i bez njega 12.
Ali bolje 13 nego 12 :D
balks
Posts: 260
Joined: 16/11/2010 19:28

#38559 Re: SDA-All about

Post by balks »

miop wrote:
Banksy wrote: ...SDA opet dala ruku HDZ-u, sabotirajući probosanski SDP.
Iz reda Hrvatskog naroda izabran je Ivo Tadić iz HDZ-a, koji je dobio 5 glasova od ukupno 9 zastupnika iz ovog naroda. On je izabran kao nositelj liste od ukupno tri hrvatske iz ovog Kantona.
U klubu hrvata ZDK su dva zastupnika SDP (KASER VEDRAN, TROGRLIĆ BRANKA SDP), 1 iz DF (KALAS VLASTA DF), 1 Iz NS (RENIĆ SANJA) i 1 iz SBB-a(Ermin Cehic SBB) = 5
Koji je glas prevagnuo za Ivu Tadica od ovih 5?
Tri HDZ.
Ova dva Hrvata čudnih imena :D iz SDA i SBB-a

Liste su se krojile da se na vrh stavljalo Hrvate tako da ZDK ima 9 Hrvata u klubu, što nije realno.
Ali može se, malo je CIK zeznuo, malo ove koalicije i opet sve kako treba, Iva Tadić u DN ispred Hrvata ZDK.
Nivelacija
Posts: 5366
Joined: 24/08/2018 23:15
Location: Travnik

#38560 Re: SDA-All about

Post by Nivelacija »

balks wrote:
Nivelacija wrote:Sda se hvali preko portala pomela bh blok u ZDK..
Jucer smijenise hrvata iz SDP i izglasase branioci Bosne kljucnog 12 hrvata Ivu Tadica u dom naroda.

Ne postoji strankam koja je vise razvalila Bosnu od SDA.

HDZ opstruise jer mu je SDA OMOGUCILA.
Imali su i bez njega 12.
Ali bolje 13 nego 12 :D
Pomogli su oni njima i u SBK i u HNK vjerovatno

Oni su u koaliciji na svim nivoima.
User avatar
madner
Posts: 57524
Joined: 09/08/2004 16:35

#38561 Re: SDA-All about

Post by madner »

Naravno, pa samo preko HDZ mogu osigurati ucesce u vlasti ubuduce.
User avatar
Banksy
Posts: 28557
Joined: 18/07/2008 09:33

#38562 Re: SDA-All about

Post by Banksy »

miop wrote:
Koji je glas prevagnuo za Ivu Tadica od ovih 5?
Banksy wrote:
Nego, šta bi s Dodikom?

Nekidan si dramatično najavio otcjepljenje RS-a, blokadu entitetskih granica i početak rata, haman i temu otvorio. Dokle se stiglo?
balks
Posts: 260
Joined: 16/11/2010 19:28

#38563 Re: SDA-All about

Post by balks »

Nivelacija wrote:
balks wrote:
Nivelacija wrote:Sda se hvali preko portala pomela bh blok u ZDK..
Jucer smijenise hrvata iz SDP i izglasase branioci Bosne kljucnog 12 hrvata Ivu Tadica u dom naroda.

Ne postoji strankam koja je vise razvalila Bosnu od SDA.

HDZ opstruise jer mu je SDA OMOGUCILA.
Imali su i bez njega 12.
Ali bolje 13 nego 12 :D
Pomogli su oni njima i u SBK i u HNK vjerovatno

Oni su u koaliciji na svim nivoima.
Ne vjerujem.
Tu je situacija malo drugačija.
channel10
Posts: 17013
Joined: 08/01/2014 12:37

#38564 Re: SDA-All about

Post by channel10 »

Otisak stopala wrote:U utorak ujutro kokice i koka kolu i pratite dešavanja u Mostaru, SIPA već obilazi pojedine udruge i udruženja i raspituje se o bezbjedonosnoj situaciji, izgleda okidač se povlači u utorak :D
Na sta misliš? Ko kome dolazi i zbog čega? Sta se.ocwkuje?
madridista15
Posts: 286
Joined: 08/11/2018 07:00

#38565 Re: SDA-All about

Post by madridista15 »

Nivelacija wrote:
balks wrote:
Nivelacija wrote:Sda se hvali preko portala pomela bh blok u ZDK..
Jucer smijenise hrvata iz SDP i izglasase branioci Bosne kljucnog 12 hrvata Ivu Tadica u dom naroda.

Ne postoji strankam koja je vise razvalila Bosnu od SDA.

HDZ opstruise jer mu je SDA OMOGUCILA.
Imali su i bez njega 12.
Ali bolje 13 nego 12 :D
Pomogli su oni njima i u SBK i u HNK vjerovatno

Oni su u koaliciji na svim nivoima.
U ZDK je SDA imala izabranu Hrvaticu u kantonalnu skupštinu i ona je bila tas na vagi da HDZ-ov delegat Tadić završi u Domu naroda.

U SBK i HNK je drugačija situacija, jer SDA tamo nema nijednog hrvatskog delegata, a HDZ ima i više nego dovoljno delegata da sam izabere po 3 Hrvata, koliko daju ti kantoni za DN.
miop
Posts: 1200
Joined: 13/10/2005 12:50

#38566 Re: SDA-All about

Post by miop »

Banksy wrote:
miop wrote: Koji je glas prevagnuo za Ivu Tadica od ovih 5?
Banksy wrote: Nego, šta bi s Dodikom?
Nekidan si dramatično najavio otcjepljenje RS-a, blokadu entitetskih granica i početak rata, haman i temu otvorio. Dokle se stiglo?
Procitaj naslov OVE teme!
OFFTOPIC - Pogledaj video od 41:06 i pazljivo slusaj ko je dramaticno sta najavio
Milorad Dodik 23.01.2019 wrote: "Mi imamo napisane sve zakone da u toku noći uspostavimo kontrolu na granicama (Republike Srpske) i sve ostalo. Imamo spreman plan. Imamo napisane zakone, samo trebamo zakazati u toku noći parlament i mi to možemo donijeti."
User avatar
Banksy
Posts: 28557
Joined: 18/07/2008 09:33

#38567 Re: SDA-All about

Post by Banksy »

A četnici silaze niz Vraca :lol:

Džaba se koprcate, izgubili ste, gotovo...
User avatar
pici
Posts: 46363
Joined: 19/07/2007 23:17
Location: zbrinut u kupleraju...
Grijem se na: Ženske gHuzove
Vozim: Trajvan
Horoskop: Djevac

#38568 Re: SDA-All about

Post by pici »

oni bi kao da se oCepe a mi (sdO) im kao nedamo... dze je onaj teletabis da nam ovo pojasni... selam :bih:
User avatar
Dozer
Posts: 32996
Joined: 19/09/2008 10:14
Location: Zemlja maloumne ENV matrice...

#38569 Re: SDA-All about

Post by Dozer »

I uporan je da je "BiH sastavljena od 2 entiteta". A, zapravo pise da "se BiH sastoji od 2 entiteta", kao i "da NASTAVLJA svoje postojanje kao Bosna i Hercegovina", umjesto dotadasnjeg "Republika Bosna i Hercegovina.

Klasicni spin. :D
Nivelacija
Posts: 5366
Joined: 24/08/2018 23:15
Location: Travnik

#38570 Re: SDA-All about

Post by Nivelacija »

Kolinda wrote:
channel10 wrote:
Nivelacija wrote:Sda se hvali preko portala pomela bh blok u ZDK..
Jucer smijenise hrvata iz SDP i izglasase branioci Bosne kljucnog 12 hrvata Ivu Tadica u dom naroda.

Ne postoji strankam koja je vise razvalila Bosnu od SDA.

HDZ opstruise jer mu je SDA OMOGUCILA.
Ja sad hoću da pitam, da li je stvarno istina da je dvanaesti, ključni čovjek jučer izabran onako u Zdk?
Naravno da nije istina, ovo je bio 11.a danas će HBŽ dati još 2 Hrvata i to će biti 13
HBK ne postoji
User avatar
studiorum_tuzlaensis
Posts: 6230
Joined: 08/07/2015 11:06
Location: dogodine u Mariupolju

#38571 Re: SDA-All about

Post by studiorum_tuzlaensis »

Ajmo malo o SBK....

U SBK se vlast mogla formirati i bez HDZ-a, ali nije jer ratna braća vole svoje
Dakle, u javnosti se SDA i njen lider Bakir Izetbegović drvljem i kamenjem obrušavaju na HDZ i koriste svaku priliku da Nermina Nikšića, lidera SDP-a, ili Fahrudina Radončića, predsjednika SBB-a, optuže za „izdaju bošnjačkih nacionalnih interesa“ i navodno „šurovanje“ s Čovićem, a daleko od očiju javnosti kroje skupštinske većine i dijele ministarska mjesta upravo s HDZ-om i Čovićem.

Tako mediji prenose da je Kantonalni odbor HDZ-a BiH SBK na sjednici održanoj u Vitezu već imenovao kandidate za ministre u Vladi SBK.

Kako piše Travnički vjesnik, Zoran Marković iz Kiseljaka kandidiran je za ministra pravosuđa i uprave, Bojan Domić iz Travnika za ministra obrazovanja, nauke, kulture i sporta, Feliks Vidović iz Kreševa za ministra unutrašnjih poslova, Anto Matić iz Viteza za ministra zdravstva i socijalne politike te Mirjana Plavčić iz Busovače za ministricu finansija SBK.
SDA je izabrala Bojana Domića za ministra.

Evo šta je taj čovjek izjavio o svom predsjedniku:
Domić: Dodik u Srednju Bosnu dobrodošao, dolazak Komšića shvatićemo kao provokaciju
https://lat.rtrs.tv/vijesti/vijest.php?id=313552

Frajer je USTAŠA sa dna kace, uostalom ko i većina ovih izabranih.

SDA se zadovoljila šumama, prostornim uređenjem i privredom, smiješnim ministarstvima za proizvodnju uhljeba.
User avatar
DaffyDuck
Posts: 3784
Joined: 22/06/2009 22:54
Location: sarajevo-x

#38572 Re: SDA-All about

Post by DaffyDuck »

studiorum_tuzlaensis wrote:Ajmo malo o SBK....

U SBK se vlast mogla formirati i bez HDZ-a, ali nije jer ratna braća vole svoje
Dakle, u javnosti se SDA i njen lider Bakir Izetbegović drvljem i kamenjem obrušavaju na HDZ i koriste svaku priliku da Nermina Nikšića, lidera SDP-a, ili Fahrudina Radončića, predsjednika SBB-a, optuže za „izdaju bošnjačkih nacionalnih interesa“ i navodno „šurovanje“ s Čovićem, a daleko od očiju javnosti kroje skupštinske većine i dijele ministarska mjesta upravo s HDZ-om i Čovićem.

Tako mediji prenose da je Kantonalni odbor HDZ-a BiH SBK na sjednici održanoj u Vitezu već imenovao kandidate za ministre u Vladi SBK.

Kako piše Travnički vjesnik, Zoran Marković iz Kiseljaka kandidiran je za ministra pravosuđa i uprave, Bojan Domić iz Travnika za ministra obrazovanja, nauke, kulture i sporta, Feliks Vidović iz Kreševa za ministra unutrašnjih poslova, Anto Matić iz Viteza za ministra zdravstva i socijalne politike te Mirjana Plavčić iz Busovače za ministricu finansija SBK.
SDA je izabrala Bojana Domića za ministra.

Evo šta je taj čovjek izjavio o svom predsjedniku:
Domić: Dodik u Srednju Bosnu dobrodošao, dolazak Komšića shvatićemo kao provokaciju
https://lat.rtrs.tv/vijesti/vijest.php?id=313552

Frajer je USTAŠA sa dna kace, uostalom ko i većina ovih izabranih.

SDA se zadovoljila šumama, prostornim uređenjem i privredom, smiješnim ministarstvima za proizvodnju uhljeba.
Pa tako se voli i brani BiH :bih:
User avatar
Haris.ba
Posts: 35278
Joined: 08/09/2005 20:08

#38573 Re: SDA-All about

Post by Haris.ba »

SDA i njen lider kritikuju poteze Naše stranke, čini se da vam je Izetbegović zamjerio na izjavi "da je vaša historijska misija da se odstrani SDA", kazavši da ste nakon rata stigli iz Srbije. Kako to komentarišete?

Što se tiče laži i optužbi gospodina Bakira Izetbegovića… Mislim da to zaista nije u redu niti je dobro za BiH da se na takav bahat i brutalan način obračunavamo s političkim neistomišljenicima. On i njegovi mediji ovih dana de facto pozivaju na linč. Ispada da su njemu problem oni Srbi koji uvijek i otvoreno govore da vole BiH. On mene napada što neću u njegovu koaliciju s Dodikom i Čovićem iako te svoje partnere naziva neprijateljima države. Ali to je apsurdno i logički neobjašnjivo i neću više trošiti riječi na to nego želim da kažem sljedeće... Ja u mnogo čemu nisam politički istomišljenik s pokojnim predsjednikom Alijom Izetbegovićem, ali svake godine na 1. mart odem na njegov mezar, jer ga izuzetno poštujem zbog dvije stvari. Prva, jer je ostao s nama u napadnutoj zemlji i opkoljenom gradu i druga, jer nije dozvolio etničko čišćenje Sarajeva u ratu i žrtvovao je svoje borce da kazni ratne zločince u redovima svoje vojske. Žao mi je što tu vrstu morala i promišljanja BiH Bakir nije naslijedio od svog oca.
https://www.klix.ba/vijesti/bih/predrag ... /190208092

Hehehe. Ha ode milijarda, ha Peđa dominira.
kiligonzales
Posts: 5797
Joined: 01/12/2016 10:32
Contact:

#38574 Re: SDA-All about

Post by kiligonzales »

Ubi ga Peđa s leđa, odličan Peđin intervju za klix...

Rekao sve, sto je Izetbej pokusao maskirati... :thumbup:
User avatar
Plaut
Posts: 250
Joined: 21/01/2019 02:37

#38575 Re: SDA-All about

Post by Plaut »

Polu stranka, polu saopstenje.

Dok izdaju saopstenje, dadnu još jednu državničku poziciju "negatorima".
Post Reply