Ajmo malo o SBK....
U SBK se vlast mogla formirati i bez HDZ-a, ali nije jer ratna braća vole svoje
Dakle, u javnosti se SDA i njen lider Bakir Izetbegović drvljem i kamenjem obrušavaju na HDZ i koriste svaku priliku da Nermina Nikšića, lidera SDP-a, ili Fahrudina Radončića, predsjednika SBB-a, optuže za „izdaju bošnjačkih nacionalnih interesa“ i navodno „šurovanje“ s Čovićem, a daleko od očiju javnosti kroje skupštinske većine i dijele ministarska mjesta upravo s HDZ-om i Čovićem.
Tako mediji prenose da je Kantonalni odbor HDZ-a BiH SBK na sjednici održanoj u Vitezu već imenovao kandidate za ministre u Vladi SBK.
Kako piše Travnički vjesnik, Zoran Marković iz Kiseljaka kandidiran je za ministra pravosuđa i uprave, Bojan Domić iz Travnika za ministra obrazovanja, nauke, kulture i sporta, Feliks Vidović iz Kreševa za ministra unutrašnjih poslova, Anto Matić iz Viteza za ministra zdravstva i socijalne politike te Mirjana Plavčić iz Busovače za ministricu finansija SBK.
SDA je izabrala Bojana Domića za ministra.
Evo šta je taj čovjek izjavio o svom predsjedniku:
Domić: Dodik u Srednju Bosnu dobrodošao, dolazak Komšića shvatićemo kao provokaciju
https://lat.rtrs.tv/vijesti/vijest.php?id=313552
Frajer je USTAŠA sa dna kace, uostalom ko i većina ovih izabranih.
SDA se zadovoljila šumama, prostornim uređenjem i privredom, smiješnim ministarstvima za proizvodnju uhljeba.