Ad blocker detected: Our website is made possible by displaying online advertisements to our visitors. Please consider supporting us by disabling your ad blocker on our website.
Kifla vec radi terenski posao za "osiguravanje" vecine i u tom slucaju, ali SDA nikad ne treba otpisivati.
Bilo bi ekstra kada bi im Dino mogao uzeti jednog covjeka. To bi ih psiholoski dotuklo, a u tom slucaju bi se moglo bez DF i SBB sto bi dodatno ojacalo koaliciju.
Ne letite pred rudu i ne kvarite SDAovcima momenat. I ja znam ovu info, čak i imena, ali je veći merak ovako
Budite humani, pustite ljude da se nadaju Mekić preletač, Okerić ima cijenu, Dino se vraća kući...
Milijarda je još uvijek blizu, upravni i nadzorni odbori, također...
"Mi imamo relativno dobru saradnju sa ostatkom SBB-a, ako izuzmemo varnice između mene i Fahrudina Radončića. Ako isključimo njegovu frustraciju, sa SBB-om bi mogli dobro funkcionisati. Ipak su to ljudi koji su izašli iz SDA", rekao je Izetbegović.
studiorum_tuzlaensis wrote:kao glasač koji na izbore izlazi samo da glasa protiv SDA već treći ciklus, stranka nebitna... gledati elbake-a kako se koprca sa utrnjelom rukom mi je znak da KONAČNO IMA NADE.
SIKTER LOPOVI I KRIMINALCI.
BH Blok nije isto što i SDA, nek sve stane, bolje i to nego da nas i dalje melju vaše stranačke policije i tender efendije. SDA samo i mogu srušiti Bošnjaci, ne SNSD niti HDZ.
Možda slabe u KS... u TK uz pruženu ruku SDP-ovog Enke Bijedića jačaju... Eto nama Gute opet... Sjaši Kuka , da uzjašu Bijeda I Guta.
To je ta patriotska stranka koja dijeli lekcije iz patriotizma drugima Nikad niko dodika ni covica nije ovako pocastio i dao im ovakvu moc.
Mrs.
Tacnije Fahrudin Radoncic preko svog "Hrvata" Ermina Cehica, ali koga interesuju cinjenice.
PS Obrati paznju u potpisu slike "Predstavnik kladionica u FBiH"
Klub Hrvata se nije mogao dogovoriti o svom rukovodstvu, a Vedran Kaser (SDP) je u izjavi za medije kazao da je problem nastao kada je građanski blok (SDP, NS i DF) predložio njega kao predsjednika Kluba Hrvata, dok je HDZ insistirao na svom kandidatu. Glasanje je bilo neriješeno 4:4, dok je jedan Hrvat bio suzdržan.
Zanimljivo je ovdje istaknuti da je taj Hrvat delegat SBB-a, Ermin Čehić, koji je također dio većine sa SDP-om u Skupštini ZDK. Da je Čehić glasao kao i ostale njegove kolege iz koalicije imenovanje Kasera na mjesto predsjednika Kluba Hrvata ne bi bilo upitno. Da li su to prvi problemi nove većine, ili nešto drugo, biće svakako poznato na nastavku sjednice najavljenom za 29.11.
To je ta patriotska stranka koja dijeli lekcije iz patriotizma drugima Nikad niko dodika ni covica nije ovako pocastio i dao im ovakvu moc.
Mrs.
Tacnije Fahrudin Radoncic preko svog "Hrvata" Ermina Cehica, ali koga interesuju cinjenice.
PS Obrati paznju u potpisu slike "Predstavnik kladionica u FBiH"
Klub Hrvata se nije mogao dogovoriti o svom rukovodstvu, a Vedran Kaser (SDP) je u izjavi za medije kazao da je problem nastao kada je građanski blok (SDP, NS i DF) predložio njega kao predsjednika Kluba Hrvata, dok je HDZ insistirao na svom kandidatu. Glasanje je bilo neriješeno 4:4, dok je jedan Hrvat bio suzdržan.
Zanimljivo je ovdje istaknuti da je taj Hrvat delegat SBB-a, Ermin Čehić, koji je također dio većine sa SDP-om u Skupštini ZDK. Da je Čehić glasao kao i ostale njegove kolege iz koalicije imenovanje Kasera na mjesto predsjednika Kluba Hrvata ne bi bilo upitno. Da li su to prvi problemi nove većine, ili nešto drugo, biće svakako poznato na nastavku sjednice najavljenom za 29.11.
ko su ostala 4 glasa... garant SDPova
i ne mogu da vjerujem da si maksuz sliku uplodovao.
To je ta patriotska stranka koja dijeli lekcije iz patriotizma drugima Nikad niko dodika ni covica nije ovako pocastio i dao im ovakvu moc.
Mrs.
Tacnije Fahrudin Radoncic preko svog "Hrvata" Ermina Cehica, ali koga interesuju cinjenice.
PS Obrati paznju u potpisu slike "Predstavnik kladionica u FBiH"
Klub Hrvata se nije mogao dogovoriti o svom rukovodstvu, a Vedran Kaser (SDP) je u izjavi za medije kazao da je problem nastao kada je građanski blok (SDP, NS i DF) predložio njega kao predsjednika Kluba Hrvata, dok je HDZ insistirao na svom kandidatu. Glasanje je bilo neriješeno 4:4, dok je jedan Hrvat bio suzdržan.
Zanimljivo je ovdje istaknuti da je taj Hrvat delegat SBB-a, Ermin Čehić, koji je također dio većine sa SDP-om u Skupštini ZDK. Da je Čehić glasao kao i ostale njegove kolege iz koalicije imenovanje Kasera na mjesto predsjednika Kluba Hrvata ne bi bilo upitno. Da li su to prvi problemi nove većine, ili nešto drugo, biće svakako poznato na nastavku sjednice najavljenom za 29.11.
ko su ostala 4 glasa... garant SDPova
i ne mogu da vjerujem da si maksuz sliku uplodovao.
SDP dva, Naša stranka i DF po jedan. HDZ tri, SDA i SBB po jedan.
Zanimljivo je ovdje istaknuti da je taj Hrvat delegat SBB-a, Ermin Čehić, koji je također dio većine sa SDP-om u Skupštini ZDK. Da je Čehić glasao kao i ostale njegove kolege iz koalicije imenovanje Kasera na mjesto predsjednika Kluba Hrvata ne bi bilo upitno. Da li su to prvi problemi nove većine, ili nešto drugo, biće svakako poznato na nastavku sjednice najavljenom za 29.11.[/quote][/quote] [/quote]
što bi rekao Nikola Z:
Ermin Čehić (SBB) - legitimni Hrvat
Vedran Kaser (SDP) - bošnjački član SDP[/quote]
Ni za jednog ni za drugog nisu glasali Hrvati.
Tako da su iz perspektive Hrvata oba nelegitimna.
Kao i ovaj iz SDA što je isto glasao za Tadića.
Da je kako treba ne bi bilo 9 Hrvata u ZDK Skupštini već maksimalno 4-5.
Nego stavi ¨Hrvat¨ visoko na listu (SBB, SDA, NS,)
Tako da Kaser nikako ne bi prošao u DN.
Ali sad će krenuti priča o oznakama na ramenu, aparthejdu itd.
Mislim da bi ovu temu trebalo zaključati. Postala je besmislena. Svima je jasno da svaki pogrešan i antidržavni potez koji SDA povuče će biti okrivljen BH Blok ili SDP.
protiv neprijatelja ove drzave treba se boriti cvrsto i ostro, a jedino sda to zna i jedino je sda sposobna da se bori protiv njih.
ostali su obicne mlakonje i gledaju samo svoj interes a ne interes drzave i naroda...
hizo ramidovic wrote:protiv neprijatelja ove drzave treba se boriti cvrsto i ostro, a jedino sda to zna i jedino je sda sposobna da se bori protiv njih.
ostali su obicne mlakonje i gledaju samo svoj interes a ne interes drzave i naroda...
Nikad nije lose ponoviti 10 strategija manipulacije ljudima Noama Chomskog (pronadjite ona koja se primjenjuju ovdje):
1) PREUSMJERAVANJE PAŽNJE
Pažnju javnosti preusmjeravati s važnih problema na nevažne. Prezaposliti javnost poplavom nebitnih informacija, da ljudi ne bi razmišljali i stekli osnovna saznanja u razumijevanju svijeta.
2) STVARANJE PROBLEMA
Ta metoda se naziva i “problem-reagiranje-rješenje”. Treba stvoriti problem, da bi dio javnosti reagirao na njega. Na primjer: izazvati i prenositi nasilje s namjerom, da javnost lakše prihvati ograničavanje slobode, ekonomsku krizu ili da bi se opravdalo rušenje socijalne države.
3) POSTEPENOST PROMJENA
Da bi javnost pristala na neku neprihvatljivu mjeru, uvoditi je postupno, “na žličicu”, mjesecima i godinama. Promjene, koje bi mogle izazvati otpor, ako bi bile izvedene naglo i u kratkom vremenskom roku, bit će provedene politikom malih koraka. Svijet se tako vremenom mijenja, a da to ne budi svijest o promjenama.
4) ODLAGANJE
Još jedan način za pripremanje javnosti na nepopularne promjene je da ih se najavljuje mnogo ranije, unaprijed. Ljudi tako ne osjete odjednom svu težinu promjena, jer se prethodno privikavaju na same ideje o promjeni. Osim toga i “zajednička nada u bolju budućnost” olakšava njihovo prihvatanje.
5) UPOTREBA DJEČIJEG JEZIKA
Kada se odraslima obraća kao kad se govori djeci, postižu se dva korisna učinka: javnost potiskuje svoju kritičku svijest i poruka ima snažnije djelovanje na ljude.Taj sugestivni mehanizam u velikoj mjeri se koristi i prilikom reklamiranja.
6) BUĐENJE EMOCIJA
Zloupotreba emocija je klasična tehnika, koja se koristi u izazivanju kratkog spoja, prilikom razumnog prosuđivanja. Kritičku svijest zamjenjuju emotivni impulsi (bijes, strah, itd.). Upotreba emotivnog registra omogućava pristup nesvjesnom, pa je kasnije moguće na tom nivou provesti ideje, želje, brige, bojazni ili prinudu, ili pak izazvati određena ponašanja.
7) NEZNANJE
Siromašnijim slojevima treba onemogućiti pristup mehanizmima razumijevanja manipulacije njihovim pristankom. Kvaliteta obrazovanja nižih društvenih slojeva treba biti što slabija ili ispod prosjeka, da bi ponor između obrazovanja viših i nižih slojeva ostao nepremostiv.
8.) VELIČANJE GLUPOSTI
Javnost treba poticati u prihvaćanju prosječnosti. Potrebno je uvjeriti ljude da je (in, u modi), poželjno biti glup, vulgaran i neuk. Istovremeno treba izazivati otpor prema kulturi i znanosti
9) STVARANJE OSJEĆAJA KRIVNJE
Treba uvjeriti svakog pojedinca da je samo i isključivo on odgovoran za vlastitu nesreću, uslijed oskudnog znanja, ograničenih sposobnosti ili nedovoljnog truda. Tako nesiguran i potcijenjen pojedinac, opterećen osjećajem krivnje, odustat će od traženja pravih uzroka svog položaja i pobune protiv ekonomskog sistema.
10) ZLOUPOTREBA ZNANJA
Brz razvoj nauke u posljednjih 50 godina stvara rastuću provaliju između znanja javnosti i onih koji ga posjeduju i koriste, vladajuće elite. “Sistem”, zaslugom biologije, neurobiologije i praktične psihologije, ima pristup naprednom znanju o čovjeku i na fizičkom i na psihičkom planu.
Top
hizo ramidovic wrote:protiv neprijatelja ove drzave treba se boriti cvrsto i ostro, a jedino sda to zna i jedino je sda sposobna da se bori protiv njih.
ostali su obicne mlakonje i gledaju samo svoj interes a ne interes drzave i naroda...
Dozer wrote:Nikad nije lose ponoviti 10 strategija manipulacije ljudima Noama Chomskog (pronadjite ona koja se primjenjuju ovdje):
1) PREUSMJERAVANJE PAŽNJE
Pažnju javnosti preusmjeravati s važnih problema na nevažne. Prezaposliti javnost poplavom nebitnih informacija, da ljudi ne bi razmišljali i stekli osnovna saznanja u razumijevanju svijeta.
2) STVARANJE PROBLEMA
Ta metoda se naziva i “problem-reagiranje-rješenje”. Treba stvoriti problem, da bi dio javnosti reagirao na njega. Na primjer: izazvati i prenositi nasilje s namjerom, da javnost lakše prihvati ograničavanje slobode, ekonomsku krizu ili da bi se opravdalo rušenje socijalne države.
3) POSTEPENOST PROMJENA
Da bi javnost pristala na neku neprihvatljivu mjeru, uvoditi je postupno, “na žličicu”, mjesecima i godinama. Promjene, koje bi mogle izazvati otpor, ako bi bile izvedene naglo i u kratkom vremenskom roku, bit će provedene politikom malih koraka. Svijet se tako vremenom mijenja, a da to ne budi svijest o promjenama.
4) ODLAGANJE
Još jedan način za pripremanje javnosti na nepopularne promjene je da ih se najavljuje mnogo ranije, unaprijed. Ljudi tako ne osjete odjednom svu težinu promjena, jer se prethodno privikavaju na same ideje o promjeni. Osim toga i “zajednička nada u bolju budućnost” olakšava njihovo prihvatanje.
5) UPOTREBA DJEČIJEG JEZIKA
Kada se odraslima obraća kao kad se govori djeci, postižu se dva korisna učinka: javnost potiskuje svoju kritičku svijest i poruka ima snažnije djelovanje na ljude.Taj sugestivni mehanizam u velikoj mjeri se koristi i prilikom reklamiranja.
6) BUĐENJE EMOCIJA
Zloupotreba emocija je klasična tehnika, koja se koristi u izazivanju kratkog spoja, prilikom razumnog prosuđivanja. Kritičku svijest zamjenjuju emotivni impulsi (bijes, strah, itd.). Upotreba emotivnog registra omogućava pristup nesvjesnom, pa je kasnije moguće na tom nivou provesti ideje, želje, brige, bojazni ili prinudu, ili pak izazvati određena ponašanja.
7) NEZNANJE
Siromašnijim slojevima treba onemogućiti pristup mehanizmima razumijevanja manipulacije njihovim pristankom. Kvaliteta obrazovanja nižih društvenih slojeva treba biti što slabija ili ispod prosjeka, da bi ponor između obrazovanja viših i nižih slojeva ostao nepremostiv.
8.) VELIČANJE GLUPOSTI
Javnost treba poticati u prihvaćanju prosječnosti. Potrebno je uvjeriti ljude da je (in, u modi), poželjno biti glup, vulgaran i neuk. Istovremeno treba izazivati otpor prema kulturi i znanosti
9) STVARANJE OSJEĆAJA KRIVNJE
Treba uvjeriti svakog pojedinca da je samo i isključivo on odgovoran za vlastitu nesreću, uslijed oskudnog znanja, ograničenih sposobnosti ili nedovoljnog truda. Tako nesiguran i potcijenjen pojedinac, opterećen osjećajem krivnje, odustat će od traženja pravih uzroka svog položaja i pobune protiv ekonomskog sistema.
10) ZLOUPOTREBA ZNANJA
Brz razvoj nauke u posljednjih 50 godina stvara rastuću provaliju između znanja javnosti i onih koji ga posjeduju i koriste, vladajuće elite. “Sistem”, zaslugom biologije, neurobiologije i praktične psihologije, ima pristup naprednom znanju o čovjeku i na fizičkom i na psihičkom planu.
Top
Nivelacija wrote:Sda se hvali preko portala pomela bh blok u ZDK..
Jucer smijenise hrvata iz SDP i izglasase branioci Bosne kljucnog 12 hrvata Ivu Tadica u dom naroda.
Ne postoji strankam koja je vise razvalila Bosnu od SDA.
HDZ opstruise jer mu je SDA OMOGUCILA.
Ja sad hoću da pitam, da li je stvarno istina da je dvanaesti, ključni čovjek jučer izabran onako u Zdk?