SDA-All about

A_A_AKCIJA
Posts: 7959
Joined: 16/11/2009 02:54

#38526 Re: SDA-All about

Post by A_A_AKCIJA »

Kikibombona wrote:
Prpa.ba wrote:
Banksy wrote:Na kraju će s SDA ići Komšić i Fahro :lol:

Koliko je ruku u Sa Ka bez njih? :(
Kifla vec radi terenski posao za "osiguravanje" vecine i u tom slucaju, ali SDA nikad ne treba otpisivati.
Bilo bi ekstra kada bi im Dino mogao uzeti jednog covjeka. To bi ih psiholoski dotuklo, a u tom slucaju bi se moglo bez DF i SBB sto bi dodatno ojacalo koaliciju.
Ne letite pred rudu i ne kvarite SDAovcima momenat. I ja znam ovu info, čak i imena, ali je veći merak ovako :D

Budite humani, pustite ljude da se nadaju :D Mekić preletač, Okerić ima cijenu, Dino se vraća kući...

Milijarda je još uvijek blizu, upravni i nadzorni odbori, također...
User avatar
meme_machine
Posts: 283
Joined: 03/11/2018 08:30
Location: Mehmeda Spahe 14

#38527 Re: SDA-All about

Post by meme_machine »

Banksy wrote:Na kraju će s SDA ići Komšić i Fahro :lol:

Koliko je ruku u Sa Ka bez njih? :(
Nece dati DF i SBB svoja ministarstva, osim ako bh. blok ne krene na svoju ruku izbacivati stranke :lol:

Doduse, bez SBB i DF, KS koalicija pada na 17 predstavnika

Edit: doduse x2, cuo sam da je Jasna Durakovic hardcore anti-SDA :-)
User avatar
Kikibombona
Posts: 34325
Joined: 29/06/2013 08:48

#38528 Re: SDA-All about

Post by Kikibombona »

A_A_AKCIJA wrote:Ne letite pred rudu i ne kvarite SDAovcima momenat. I ja znam ovu info, čak i imena, ali je veći merak ovako :D

Budite humani, pustite ljude da se nadaju :D Mekić preletač, Okerić ima cijenu, Dino se vraća kući...

Milijarda je još uvijek blizu, upravni i nadzorni odbori, također...
Nije valjda Dino vrbovao vise od jednog SDA-ovca? :D

To bi bio kraj svake neizvjesnosti, ako bi Dino uzeo jednog ili dva SDA-ovca.
User avatar
meme_machine
Posts: 283
Joined: 03/11/2018 08:30
Location: Mehmeda Spahe 14

#38529 Re: SDA-All about

Post by meme_machine »

Kikibombona wrote:
Nije valjda Dino vrbovao vise od jednog SDA-ovca? :D

To bi bio kraj svake neizvjesnosti, ako bi Dino uzeo jednog ili dva SDA-ovca.
"Stranacka korupcija je grozna i treba se zabraniti, osim kad nama odgovara mmkaaay"

Ili je u pitanju pristup "cilj opravdava sredstvo"? Mozda je to trebao biti predizborni slogan.
Nero Histrion
Posts: 1898
Joined: 09/03/2013 13:26
Location: Negdje

#38530 Re: SDA-All about

Post by Nero Histrion »

Fkafr, ha? :lol:


"Mi imamo relativno dobru saradnju sa ostatkom SBB-a, ako izuzmemo varnice između mene i Fahrudina Radončića. Ako isključimo njegovu frustraciju, sa SBB-om bi mogli dobro funkcionisati. Ipak su to ljudi koji su izašli iz SDA", rekao je Izetbegović.
User avatar
Freamon Lester
Posts: 3398
Joined: 06/09/2014 01:18

#38531 Re: SDA-All about

Post by Freamon Lester »

Ovo meni veceras djeluje da su Bakira iz centrale poslali da nudi guze na tv svima osim neosunecenom Kojevicu. :lol:
Nero Histrion
Posts: 1898
Joined: 09/03/2013 13:26
Location: Negdje

#38532 Re: SDA-All about

Post by Nero Histrion »

Kikibombona wrote:
A_A_AKCIJA wrote:Ne letite pred rudu i ne kvarite SDAovcima momenat. I ja znam ovu info, čak i imena, ali je veći merak ovako :D

Budite humani, pustite ljude da se nadaju :D Mekić preletač, Okerić ima cijenu, Dino se vraća kući...

Milijarda je još uvijek blizu, upravni i nadzorni odbori, također...
Nije valjda Dino vrbovao vise od jednog SDA-ovca? :D

To bi bio kraj svake neizvjesnosti, ako bi Dino uzeo jednog ili dva SDA-ovca.
ovo je vrh: Dino se vraca kuci :lol:
User avatar
kmirsad
Posts: 16992
Joined: 16/03/2008 14:10

#38533 Re: SDA-All about

Post by kmirsad »

studiorum_tuzlaensis wrote:kao glasač koji na izbore izlazi samo da glasa protiv SDA već treći ciklus, stranka nebitna... gledati elbake-a kako se koprca sa utrnjelom rukom mi je znak da KONAČNO IMA NADE.


SIKTER LOPOVI I KRIMINALCI.

BH Blok nije isto što i SDA, nek sve stane, bolje i to nego da nas i dalje melju vaše stranačke policije i tender efendije. SDA samo i mogu srušiti Bošnjaci, ne SNSD niti HDZ.
Možda slabe u KS... u TK uz pruženu ruku SDP-ovog Enke Bijedića jačaju... Eto nama Gute opet... Sjaši Kuka , da uzjašu Bijeda I Guta.
User avatar
Control panel
Posts: 5964
Joined: 10/04/2008 12:12
Location: Sarajevo

#38534 Re: SDA-All about

Post by Control panel »

https://www.mojportal.ba/2019/02/07/sda ... dom-naroda


To je ta patriotska stranka koja dijeli lekcije iz patriotizma drugima Nikad niko dodika ni covica nije ovako pocastio i dao im ovakvu moc.
Mrs.
miop
Posts: 1200
Joined: 13/10/2005 12:50

#38535 Re: SDA-All about

Post by miop »

Control panel wrote:https://www.mojportal.ba/2019/02/07/sda ... dom-naroda


To je ta patriotska stranka koja dijeli lekcije iz patriotizma drugima Nikad niko dodika ni covica nije ovako pocastio i dao im ovakvu moc.
Mrs.
Tacnije Fahrudin Radoncic preko svog "Hrvata" Ermina Cehica, ali koga interesuju cinjenice.
PS Obrati paznju u potpisu slike "Predstavnik kladionica u FBiH"
Klub Hrvata se nije mogao dogovoriti o svom rukovodstvu, a Vedran Kaser (SDP) je u izjavi za medije kazao da je problem nastao kada je građanski blok (SDP, NS i DF) predložio njega kao predsjednika Kluba Hrvata, dok je HDZ insistirao na svom kandidatu. Glasanje je bilo neriješeno 4:4, dok je jedan Hrvat bio suzdržan.

Zanimljivo je ovdje istaknuti da je taj Hrvat delegat SBB-a, Ermin Čehić, koji je također dio većine sa SDP-om u Skupštini ZDK. Da je Čehić glasao kao i ostale njegove kolege iz koalicije imenovanje Kasera na mjesto predsjednika Kluba Hrvata ne bi bilo upitno. Da li su to prvi problemi nove većine, ili nešto drugo, biće svakako poznato na nastavku sjednice najavljenom za 29.11.
Image
User avatar
studiorum_tuzlaensis
Posts: 6230
Joined: 08/07/2015 11:06
Location: dogodine u Mariupolju

#38536 Re: SDA-All about

Post by studiorum_tuzlaensis »

miop wrote:
Control panel wrote:https://www.mojportal.ba/2019/02/07/sda ... dom-naroda


To je ta patriotska stranka koja dijeli lekcije iz patriotizma drugima Nikad niko dodika ni covica nije ovako pocastio i dao im ovakvu moc.
Mrs.
Tacnije Fahrudin Radoncic preko svog "Hrvata" Ermina Cehica, ali koga interesuju cinjenice.
PS Obrati paznju u potpisu slike "Predstavnik kladionica u FBiH"
Klub Hrvata se nije mogao dogovoriti o svom rukovodstvu, a Vedran Kaser (SDP) je u izjavi za medije kazao da je problem nastao kada je građanski blok (SDP, NS i DF) predložio njega kao predsjednika Kluba Hrvata, dok je HDZ insistirao na svom kandidatu. Glasanje je bilo neriješeno 4:4, dok je jedan Hrvat bio suzdržan.

Zanimljivo je ovdje istaknuti da je taj Hrvat delegat SBB-a, Ermin Čehić, koji je također dio većine sa SDP-om u Skupštini ZDK. Da je Čehić glasao kao i ostale njegove kolege iz koalicije imenovanje Kasera na mjesto predsjednika Kluba Hrvata ne bi bilo upitno. Da li su to prvi problemi nove većine, ili nešto drugo, biće svakako poznato na nastavku sjednice najavljenom za 29.11.
ko su ostala 4 glasa... garant SDPova :)

i ne mogu da vjerujem da si maksuz sliku uplodovao.
User avatar
horkesh
Posts: 3380
Joined: 31/03/2008 10:15

#38537 Re: SDA-All about

Post by horkesh »

studiorum_tuzlaensis wrote:
miop wrote:
Control panel wrote:https://www.mojportal.ba/2019/02/07/sda ... dom-naroda


To je ta patriotska stranka koja dijeli lekcije iz patriotizma drugima Nikad niko dodika ni covica nije ovako pocastio i dao im ovakvu moc.
Mrs.
Tacnije Fahrudin Radoncic preko svog "Hrvata" Ermina Cehica, ali koga interesuju cinjenice.
PS Obrati paznju u potpisu slike "Predstavnik kladionica u FBiH"
Klub Hrvata se nije mogao dogovoriti o svom rukovodstvu, a Vedran Kaser (SDP) je u izjavi za medije kazao da je problem nastao kada je građanski blok (SDP, NS i DF) predložio njega kao predsjednika Kluba Hrvata, dok je HDZ insistirao na svom kandidatu. Glasanje je bilo neriješeno 4:4, dok je jedan Hrvat bio suzdržan.

Zanimljivo je ovdje istaknuti da je taj Hrvat delegat SBB-a, Ermin Čehić, koji je također dio većine sa SDP-om u Skupštini ZDK. Da je Čehić glasao kao i ostale njegove kolege iz koalicije imenovanje Kasera na mjesto predsjednika Kluba Hrvata ne bi bilo upitno. Da li su to prvi problemi nove većine, ili nešto drugo, biće svakako poznato na nastavku sjednice najavljenom za 29.11.
ko su ostala 4 glasa... garant SDPova :)

i ne mogu da vjerujem da si maksuz sliku uplodovao.
SDP dva, Naša stranka i DF po jedan. HDZ tri, SDA i SBB po jedan.
User avatar
studiorum_tuzlaensis
Posts: 6230
Joined: 08/07/2015 11:06
Location: dogodine u Mariupolju

#38538 Re: SDA-All about

Post by studiorum_tuzlaensis »

imamo li ime SDA gospodina (ili gospođe) koji je glasao, jel po instrukciji centrale
daddy-kool
Posts: 12709
Joined: 30/07/2012 12:45
Location: muslimansko ostrvo

#38539 Re: SDA-All about

Post by daddy-kool »

Prpa.ba wrote:
Banksy wrote:Na kraju će s SDA ići Komšić i Fahro :lol:

Koliko je ruku u Sa Ka bez njih? :(
Kifla vec radi terenski posao za "osiguravanje" vecine i u tom slucaju, ali SDA nikad ne treba otpisivati.
Nikada ne otpisivati, moglo bi ovo u sudijsku nadoknadu.
balks
Posts: 260
Joined: 16/11/2010 19:28

#38540 Re: SDA-All about

Post by balks »

Zanimljivo je ovdje istaknuti da je taj Hrvat delegat SBB-a, Ermin Čehić, koji je također dio većine sa SDP-om u Skupštini ZDK. Da je Čehić glasao kao i ostale njegove kolege iz koalicije imenovanje Kasera na mjesto predsjednika Kluba Hrvata ne bi bilo upitno. Da li su to prvi problemi nove većine, ili nešto drugo, biće svakako poznato na nastavku sjednice najavljenom za 29.11.[/quote][/quote]
Image[/quote]

što bi rekao Nikola Z:

Ermin Čehić (SBB) - legitimni Hrvat

Vedran Kaser (SDP) - bošnjački član SDP[/quote]

Ni za jednog ni za drugog nisu glasali Hrvati.
Tako da su iz perspektive Hrvata oba nelegitimna.
Kao i ovaj iz SDA što je isto glasao za Tadića.
Da je kako treba ne bi bilo 9 Hrvata u ZDK Skupštini već maksimalno 4-5.
Nego stavi ¨Hrvat¨ visoko na listu (SBB, SDA, NS,)
Tako da Kaser nikako ne bi prošao u DN.
Ali sad će krenuti priča o oznakama na ramenu, aparthejdu itd.
criticos
Posts: 646
Joined: 15/01/2018 16:00

#38541 Re: SDA-All about

Post by criticos »

Mislim da bi ovu temu trebalo zaključati. Postala je besmislena. Svima je jasno da svaki pogrešan i antidržavni potez koji SDA povuče će biti okrivljen BH Blok ili SDP.
il dottore
Posts: 1691
Joined: 12/04/2014 20:35

#38542 Re: SDA-All about

Post by il dottore »

SDA je neprijatelj bosnjackog naroda
hizo ramidovic
Posts: 4462
Joined: 26/03/2013 18:20
Location: imam, na ilidju, 1/1 na mene

#38543 Re: SDA-All about

Post by hizo ramidovic »

protiv neprijatelja ove drzave treba se boriti cvrsto i ostro, a jedino sda to zna i jedino je sda sposobna da se bori protiv njih.
ostali su obicne mlakonje i gledaju samo svoj interes a ne interes drzave i naroda...
User avatar
Banksy
Posts: 28557
Joined: 18/07/2008 09:33

#38544 Re: SDA-All about

Post by Banksy »

hizo ramidovic wrote:protiv neprijatelja ove drzave treba se boriti cvrsto i ostro, a jedino sda to zna i jedino je sda sposobna da se bori protiv njih.
ostali su obicne mlakonje i gledaju samo svoj interes a ne interes drzave i naroda...
:lol: :thumbup:
User avatar
Dozer
Posts: 32996
Joined: 19/09/2008 10:14
Location: Zemlja maloumne ENV matrice...

#38545 Re: SDA-All about

Post by Dozer »

Nikad nije lose ponoviti 10 strategija manipulacije ljudima Noama Chomskog (pronadjite ona koja se primjenjuju ovdje):

1) PREUSMJERAVANJE PAŽNJE
Pažnju javnosti preusmjeravati s važnih problema na nevažne. Prezaposliti javnost poplavom nebitnih informacija, da ljudi ne bi razmišljali i stekli osnovna saznanja u razumijevanju svijeta.

2) STVARANJE PROBLEMA
Ta metoda se naziva i “problem-reagiranje-rješenje”. Treba stvoriti problem, da bi dio javnosti reagirao na njega. Na primjer: izazvati i prenositi nasilje s namjerom, da javnost lakše prihvati ograničavanje slobode, ekonomsku krizu ili da bi se opravdalo rušenje socijalne države.

3) POSTEPENOST PROMJENA
Da bi javnost pristala na neku neprihvatljivu mjeru, uvoditi je postupno, “na žličicu”, mjesecima i godinama. Promjene, koje bi mogle izazvati otpor, ako bi bile izvedene naglo i u kratkom vremenskom roku, bit će provedene politikom malih koraka. Svijet se tako vremenom mijenja, a da to ne budi svijest o promjenama.

4) ODLAGANJE
Još jedan način za pripremanje javnosti na nepopularne promjene je da ih se najavljuje mnogo ranije, unaprijed. Ljudi tako ne osjete odjednom svu težinu promjena, jer se prethodno privikavaju na same ideje o promjeni. Osim toga i “zajednička nada u bolju budućnost” olakšava njihovo prihvatanje.

5) UPOTREBA DJEČIJEG JEZIKA
Kada se odraslima obraća kao kad se govori djeci, postižu se dva korisna učinka: javnost potiskuje svoju kritičku svijest i poruka ima snažnije djelovanje na ljude.Taj sugestivni mehanizam u velikoj mjeri se koristi i prilikom reklamiranja.

6) BUĐENJE EMOCIJA
Zloupotreba emocija je klasična tehnika, koja se koristi u izazivanju kratkog spoja, prilikom razumnog prosuđivanja. Kritičku svijest zamjenjuju emotivni impulsi (bijes, strah, itd.). Upotreba emotivnog registra omogućava pristup nesvjesnom, pa je kasnije moguće na tom nivou provesti ideje, želje, brige, bojazni ili prinudu, ili pak izazvati određena ponašanja.

7) NEZNANJE
Siromašnijim slojevima treba onemogućiti pristup mehanizmima razumijevanja manipulacije njihovim pristankom. Kvaliteta obrazovanja nižih društvenih slojeva treba biti što slabija ili ispod prosjeka, da bi ponor između obrazovanja viših i nižih slojeva ostao nepremostiv.

8.) VELIČANJE GLUPOSTI
Javnost treba poticati u prihvaćanju prosječnosti. Potrebno je uvjeriti ljude da je (in, u modi), poželjno biti glup, vulgaran i neuk. Istovremeno treba izazivati otpor prema kulturi i znanosti

9) STVARANJE OSJEĆAJA KRIVNJE
Treba uvjeriti svakog pojedinca da je samo i isključivo on odgovoran za vlastitu nesreću, uslijed oskudnog znanja, ograničenih sposobnosti ili nedovoljnog truda. Tako nesiguran i potcijenjen pojedinac, opterećen osjećajem krivnje, odustat će od traženja pravih uzroka svog položaja i pobune protiv ekonomskog sistema.

10) ZLOUPOTREBA ZNANJA
Brz razvoj nauke u posljednjih 50 godina stvara rastuću provaliju između znanja javnosti i onih koji ga posjeduju i koriste, vladajuće elite. “Sistem”, zaslugom biologije, neurobiologije i praktične psihologije, ima pristup naprednom znanju o čovjeku i na fizičkom i na psihičkom planu.
Top
User avatar
kmirsad
Posts: 16992
Joined: 16/03/2008 14:10

#38546 Re: SDA-All about

Post by kmirsad »

Banksy wrote:
hizo ramidovic wrote:protiv neprijatelja ove drzave treba se boriti cvrsto i ostro, a jedino sda to zna i jedino je sda sposobna da se bori protiv njih.
ostali su obicne mlakonje i gledaju samo svoj interes a ne interes drzave i naroda...
:lol: :thumbup:
:lol: :lol: :lol: :lol:
User avatar
kmirsad
Posts: 16992
Joined: 16/03/2008 14:10

#38547 Re: SDA-All about

Post by kmirsad »

Dozer wrote:Nikad nije lose ponoviti 10 strategija manipulacije ljudima Noama Chomskog (pronadjite ona koja se primjenjuju ovdje):

1) PREUSMJERAVANJE PAŽNJE
Pažnju javnosti preusmjeravati s važnih problema na nevažne. Prezaposliti javnost poplavom nebitnih informacija, da ljudi ne bi razmišljali i stekli osnovna saznanja u razumijevanju svijeta.

2) STVARANJE PROBLEMA
Ta metoda se naziva i “problem-reagiranje-rješenje”. Treba stvoriti problem, da bi dio javnosti reagirao na njega. Na primjer: izazvati i prenositi nasilje s namjerom, da javnost lakše prihvati ograničavanje slobode, ekonomsku krizu ili da bi se opravdalo rušenje socijalne države.

3) POSTEPENOST PROMJENA
Da bi javnost pristala na neku neprihvatljivu mjeru, uvoditi je postupno, “na žličicu”, mjesecima i godinama. Promjene, koje bi mogle izazvati otpor, ako bi bile izvedene naglo i u kratkom vremenskom roku, bit će provedene politikom malih koraka. Svijet se tako vremenom mijenja, a da to ne budi svijest o promjenama.

4) ODLAGANJE
Još jedan način za pripremanje javnosti na nepopularne promjene je da ih se najavljuje mnogo ranije, unaprijed. Ljudi tako ne osjete odjednom svu težinu promjena, jer se prethodno privikavaju na same ideje o promjeni. Osim toga i “zajednička nada u bolju budućnost” olakšava njihovo prihvatanje.

5) UPOTREBA DJEČIJEG JEZIKA
Kada se odraslima obraća kao kad se govori djeci, postižu se dva korisna učinka: javnost potiskuje svoju kritičku svijest i poruka ima snažnije djelovanje na ljude.Taj sugestivni mehanizam u velikoj mjeri se koristi i prilikom reklamiranja.

6) BUĐENJE EMOCIJA
Zloupotreba emocija je klasična tehnika, koja se koristi u izazivanju kratkog spoja, prilikom razumnog prosuđivanja. Kritičku svijest zamjenjuju emotivni impulsi (bijes, strah, itd.). Upotreba emotivnog registra omogućava pristup nesvjesnom, pa je kasnije moguće na tom nivou provesti ideje, želje, brige, bojazni ili prinudu, ili pak izazvati određena ponašanja.

7) NEZNANJE
Siromašnijim slojevima treba onemogućiti pristup mehanizmima razumijevanja manipulacije njihovim pristankom. Kvaliteta obrazovanja nižih društvenih slojeva treba biti što slabija ili ispod prosjeka, da bi ponor između obrazovanja viših i nižih slojeva ostao nepremostiv.

8.) VELIČANJE GLUPOSTI
Javnost treba poticati u prihvaćanju prosječnosti. Potrebno je uvjeriti ljude da je (in, u modi), poželjno biti glup, vulgaran i neuk. Istovremeno treba izazivati otpor prema kulturi i znanosti

9) STVARANJE OSJEĆAJA KRIVNJE
Treba uvjeriti svakog pojedinca da je samo i isključivo on odgovoran za vlastitu nesreću, uslijed oskudnog znanja, ograničenih sposobnosti ili nedovoljnog truda. Tako nesiguran i potcijenjen pojedinac, opterećen osjećajem krivnje, odustat će od traženja pravih uzroka svog položaja i pobune protiv ekonomskog sistema.

10) ZLOUPOTREBA ZNANJA
Brz razvoj nauke u posljednjih 50 godina stvara rastuću provaliju između znanja javnosti i onih koji ga posjeduju i koriste, vladajuće elite. “Sistem”, zaslugom biologije, neurobiologije i praktične psihologije, ima pristup naprednom znanju o čovjeku i na fizičkom i na psihičkom planu.
Top
:thumbup: :thumbup: :thumbup:
sumirprimus
Posts: 88917
Joined: 10/02/2010 07:54
Location: Bunker :D Saj ops

#38548 Re: SDA-All about

Post by sumirprimus »

ooo shit, imam veci problem od politike s ovih 10 strategija :shock:
Nivelacija
Posts: 5366
Joined: 24/08/2018 23:15
Location: Travnik

#38549 Re: SDA-All about

Post by Nivelacija »

Sda se hvali preko portala pomela bh blok u ZDK..
Jucer smijenise hrvata iz SDP i izglasase branioci Bosne kljucnog 12 hrvata Ivu Tadica u dom naroda.

Ne postoji strankam koja je vise razvalila Bosnu od SDA.

HDZ opstruise jer mu je SDA OMOGUCILA.
channel10
Posts: 17013
Joined: 08/01/2014 12:37

#38550 Re: SDA-All about

Post by channel10 »

Nivelacija wrote:Sda se hvali preko portala pomela bh blok u ZDK..
Jucer smijenise hrvata iz SDP i izglasase branioci Bosne kljucnog 12 hrvata Ivu Tadica u dom naroda.

Ne postoji strankam koja je vise razvalila Bosnu od SDA.

HDZ opstruise jer mu je SDA OMOGUCILA.
Ja sad hoću da pitam, da li je stvarno istina da je dvanaesti, ključni čovjek jučer izabran onako u Zdk?
Post Reply