SDA-All about

User avatar
studiorum_tuzlaensis
Posts: 6230
Joined: 08/07/2015 11:06
Location: dogodine u Mariupolju

#38501 Re: SDA-All about

Post by studiorum_tuzlaensis »

kao glasač koji na izbore izlazi samo da glasa protiv SDA već treći ciklus, stranka nebitna... gledati elbake-a kako se koprca sa utrnjelom rukom mi je znak da KONAČNO IMA NADE.


SIKTER LOPOVI I KRIMINALCI.

BH Blok nije isto što i SDA, nek sve stane, bolje i to nego da nas i dalje melju vaše stranačke policije i tender efendije. SDA samo i mogu srušiti Bošnjaci, ne SNSD niti HDZ.
User avatar
Leverage
Posts: 9637
Joined: 27/05/2018 16:32

#38502 Re: SDA-All about

Post by Leverage »

studiorum_tuzlaensis wrote:kao glasač koji na izbore izlazi samo da glasa protiv SDA već treći ciklus, stranka nebitna... gledati elbake-a kako se koprca sa utrnjelom rukom mi je znak da KONAČNO IMA NADE.


SIKTER LOPOVI I KRIMINALCI.

BH Blok nije isto što i SDA, nek sve stane, bolje i to nego da nas i dalje melju vaše stranačke policije i tender efendije. SDA samo i mogu srušiti Bošnjaci, ne SNSD niti HDZ.
Upravo tako.

Mi smo ih doveli na vlast, mi ih držimo na vlasti 29 godina, bilo bi pošteno da ih mi i maknemo sa vlasti, a ne da čekamo da to neko drugi uradi.
User avatar
studiorum_tuzlaensis
Posts: 6230
Joined: 08/07/2015 11:06
Location: dogodine u Mariupolju

#38503 Re: SDA-All about

Post by studiorum_tuzlaensis »

DaffyDuck wrote:
video wrote:Izabrase poslanici sda u ZD Kantonu Ivu Tadića (HDZ) iz reda Hrvata za dom naroda!
Zrtvovase bosnjacko mjesto za racun brace iz adz-a

AFERIM! :run:
Dali su sve HDZ-u. finansije, sud, tuzilastvo, sad i FUP. Ostala im OSA i ministarstvo raseljenih. To ti je ta drzavotvorna politika :roll:

nek ovo bude i na ovoj stranici, da malo bode ovim uhljebima oči.

Zaštitnici Bošnjaka...

majkemi, život ću posvetit ako treba i dovit Allahu dž.š. ako treba da jednom zelena bagra više sjaše.
User avatar
animus
Posts: 5728
Joined: 21/06/2012 13:13

#38504 Re: SDA-All about

Post by animus »

Zelena bagra je u SBK dala HDZ 5 mjesta a zauzela 4 bosnjacka mjesta. Jos jedan doprinos drzavotvornosti SDA. Hrvata u ovom kantonu ima ca. 1/3. Plus dobar dio nije glasao za hdz ali eto ko ce to gledati.
User avatar
tandmand
Posts: 5655
Joined: 11/05/2014 11:43
Location: Radio "Sajgon"

#38505 Re: SDA-All about

Post by tandmand »

animus wrote:Da je SDA normalna i casna stranka sada bi isto trebala odustati od vlasti. Pridruzit se bh bloku jer pricaju da imaju iste ciljeve. Nek se sve zakuje. :thumbup: Ali. Uvijek ima ono ali. Oni su u biti treca noga u ovom kriminalno koruptivnom tronoscu. Pricaju jedno a rade drugo. Biraju snsd delegate iz rs u dom naroda bih. Biraju delegate hdz u dom naroda fbih. Sad kad su sve zakovali hoce da uvuku u vlast i bh blok da bi na njih prebacili odgovornost za svoje necasne radnje. Nadam se samo da ce ih istjerati na čistac pa da narod progleda. Npr ovo sa apelacijom treba max gurati sada. Podrzati ih i gurati na sukob. Optuziti ih za izdaju jer idu u koaliciju sa negatorima genocida i uzp-a. Ima tamo u sda puno patriota i dobrih ljudi ali ih treba potaknuti da se pobune i da se bore za promjenu politike stranke.
No, večeras na ftv Bakir reče da ako ostanu sami, da će popustiti, :shock:

"ako njihova izostane podrška (BHblok) ... onda neka se ne čude, ako mi moradnemo neke stvari popustiti, odgoditi, prihvatiti nešto što im se možda neće dopasti,neka ne ostavljaju samu SDA"

To značu da oni ne žele nikakvo zakivanje, već da po bilo koju cijenu plivaju i dalje ali eto sa BHblokom bi to bilo jeftinije.

popustiti? zašto popustiti? imaju li ikako muda?
User avatar
animus
Posts: 5728
Joined: 21/06/2012 13:13

#38506 Re: SDA-All about

Post by animus »

Njima je Kojovic cetnik a Dodik veliki humanista s kojim treba ici u vlast. Ovo bi im mogao biti kraj. Jos ako ova vlast u KS bude uspjesna onda im predvidjam klupu za hladjenje. Samo napred u koaliciju sa ljudima koji osnivaju komisiju za negiranje genocida. Covicu red je i na tebe da osnujes slicnu komisiju. Pare nisu problem jer hdz svakako kontrolise svaku marku u drzavi. Ali bitna je vlast.
miop
Posts: 1200
Joined: 13/10/2005 12:50

#38507 Re: SDA-All about

Post by miop »

studiorum_tuzlaensis wrote:Izabrase poslanici sda u ZD Kantonu Ivu Tadića (HDZ) iz reda Hrvata za dom naroda
Zrtvovase bosnjacko mjesto za racun brace iz adz-a
Tacnije poslanik Sbb-a, a postavite pitanje zasto?
Klub Hrvata se nije mogao dogovoriti o svom rukovodstvu, a Vedran Kaser (SDP) je u izjavi za medije kazao da je problem nastao kada je građanski blok (SDP, NS i DF) predložio njega kao predsjednika Kluba Hrvata, dok je HDZ insistirao na svom kandidatu. Glasanje je bilo neriješeno 4:4, dok je jedan Hrvat bio suzdržan.

Zanimljivo je ovdje istaknuti da je taj Hrvat delegat SBB-a, Ermin Čehić, koji je također dio većine sa SDP-om u Skupštini ZDK. Da je Čehić glasao kao i ostale njegove kolege iz koalicije imenovanje Kasera na mjesto predsjednika Kluba Hrvata ne bi bilo upitno. Da li su to prvi problemi nove većine, ili nešto drugo, biće svakako poznato na nastavku sjednice najavljenom za 29.11.
jefff
Posts: 5307
Joined: 05/08/2015 11:16

#38508 Re: SDA-All about

Post by jefff »

Dnevnik D (FTV): Bakir Izetbegović
https://www.facebook.com/14283943242317 ... 257038369/
miop
Posts: 1200
Joined: 13/10/2005 12:50

#38509 Re: SDA-All about

Post by miop »

miop wrote:
studiorum_tuzlaensis wrote:Izabrase poslanici sda u ZD Kantonu Ivu Tadića (HDZ) iz reda Hrvata za dom naroda
Zrtvovase bosnjacko mjesto za racun brace iz adz-a
Tacnije poslanik Sbb-a, a postavite pitanje zasto?
Klub Hrvata se nije mogao dogovoriti o svom rukovodstvu, a Vedran Kaser (SDP) je u izjavi za medije kazao da je problem nastao kada je građanski blok (SDP, NS i DF) predložio njega kao predsjednika Kluba Hrvata, dok je HDZ insistirao na svom kandidatu. Glasanje je bilo neriješeno 4:4, dok je jedan Hrvat bio suzdržan.

Zanimljivo je ovdje istaknuti da je taj Hrvat delegat SBB-a, Ermin Čehić, koji je također dio većine sa SDP-om u Skupštini ZDK. Da je Čehić glasao kao i ostale njegove kolege iz koalicije imenovanje Kasera na mjesto predsjednika Kluba Hrvata ne bi bilo upitno. Da li su to prvi problemi nove većine, ili nešto drugo, biće svakako poznato na nastavku sjednice najavljenom za 29.11.
Image
User avatar
Leverage
Posts: 9637
Joined: 27/05/2018 16:32

#38510 Re: SDA-All about

Post by Leverage »

:lol:

E jest nam se zanedalo, pa to ti je :run:
User avatar
animus
Posts: 5728
Joined: 21/06/2012 13:13

#38511 Re: SDA-All about

Post by animus »

Ovaj otpad zvani Ermin Cehic bi trebao biti javno prozvan. Sad vidim da je ginekolog zaposlen u Zenici. Firgosa treba najuriti odatle. Znaci kladionice nam biraju dom naroda. Ovo ne umanjuje odgovornost sda koja prepusta hrvatska mjesta raznim cehicima.
User avatar
Banksy
Posts: 28557
Joined: 18/07/2008 09:33

#38512 Re: SDA-All about

Post by Banksy »

Na kraju će s SDA ići Komšić i Fahro :lol:

Koliko je ruku u Sa Ka bez njih? :(
User avatar
studiorum_tuzlaensis
Posts: 6230
Joined: 08/07/2015 11:06
Location: dogodine u Mariupolju

#38513 Re: SDA-All about

Post by studiorum_tuzlaensis »

jefff wrote:Dnevnik D (FTV): Bakir Izetbegović
https://www.facebook.com/14283943242317 ... 257038369/
ljudi izlaze na izbore da budu u vlasti itd itd...

najteži momenat u 23 godine........

naša stranka, nisu bili u ratu ovdje :shock: :?

jao majkooooo, pa ko se loži na ove idiotizme molim te

:lol:
došlo je do guše izgleda.
User avatar
animus
Posts: 5728
Joined: 21/06/2012 13:13

#38514 Re: SDA-All about

Post by animus »

Izbor upravnika novoizgradjenog zatvora je zapeo jer se ne mogu dogovoriti hoce li biti hrvat ili srbin. SDA to neinteresuje toliko da i ne spominju to. Ne smiju ni pisnuti "branitelji drzave".
User avatar
tandmand
Posts: 5655
Joined: 11/05/2014 11:43
Location: Radio "Sajgon"

#38515 Re: SDA-All about

Post by tandmand »

miop wrote:
miop wrote: Tacnije poslanik Sbb-a, a postavite pitanje zasto?
Klub Hrvata se nije mogao dogovoriti o svom rukovodstvu, a Vedran Kaser (SDP) je u izjavi za medije kazao da je problem nastao kada je građanski blok (SDP, NS i DF) predložio njega kao predsjednika Kluba Hrvata, dok je HDZ insistirao na svom kandidatu. Glasanje je bilo neriješeno 4:4, dok je jedan Hrvat bio suzdržan.

Zanimljivo je ovdje istaknuti da je taj Hrvat delegat SBB-a, Ermin Čehić, koji je također dio većine sa SDP-om u Skupštini ZDK. Da je Čehić glasao kao i ostale njegove kolege iz koalicije imenovanje Kasera na mjesto predsjednika Kluba Hrvata ne bi bilo upitno. Da li su to prvi problemi nove većine, ili nešto drugo, biće svakako poznato na nastavku sjednice najavljenom za 29.11.
Image
što bi rekao Nikola Z:

Ermin Čehić (SBB) - legitimni Hrvat

Vedran Kaser (SDP) - bošnjački član SDP
jefff
Posts: 5307
Joined: 05/08/2015 11:16

#38516 Re: SDA-All about

Post by jefff »

studiorum_tuzlaensis wrote:
jefff wrote:Dnevnik D (FTV): Bakir Izetbegović
https://www.facebook.com/14283943242317 ... 257038369/
ljudi izlaze na izbore da budu u vlasti itd itd...

najteži momenat u 23 godine........

naša stranka, nisu bili u ratu ovdje :shock: :?

jao majkooooo, pa ko se loži na ove idiotizme molim te

:lol:
došlo je do guše izgleda.
a niko ga ne voli :-D
User avatar
tvojkomsija
Posts: 1493
Joined: 21/04/2014 17:59

#38517 Re: SDA-All about

Post by tvojkomsija »

SDA ce ucijeniti SDP, ili idete s nama ili dajemo Covicu izbornu jedinicu za koju cete vi biti okrivljeni?
Moguce?
User avatar
Leverage
Posts: 9637
Joined: 27/05/2018 16:32

#38518 Re: SDA-All about

Post by Leverage »

tvojkomsija wrote:SDA ce ucijeniti SDP, ili idete s nama ili dajemo Covicu izbornu jedinicu za koju cete vi biti okrivljeni?
Moguce?
Kako će okrivit SDP za nešto što su oni sami uradili?
User avatar
studiorum_tuzlaensis
Posts: 6230
Joined: 08/07/2015 11:06
Location: dogodine u Mariupolju

#38519 Re: SDA-All about

Post by studiorum_tuzlaensis »

jefff wrote:
studiorum_tuzlaensis wrote:
jefff wrote:Dnevnik D (FTV): Bakir Izetbegović
https://www.facebook.com/14283943242317 ... 257038369/
ljudi izlaze na izbore da budu u vlasti itd itd...

najteži momenat u 23 godine........

naša stranka, nisu bili u ratu ovdje :shock: :?

jao majkooooo, pa ko se loži na ove idiotizme molim te

:lol:
došlo je do guše izgleda.
a niko ga ne voli :-D
isto onaj Raif Dizdarević, vidim Baketa tamo u 2041. godini kako priča o tome kako je SDA organizovala otpor tog krvavog proljeća 1992. i kako ovi što se sad vrte po političkoj sceni veze nemaju sa tim.
User avatar
Prpa.ba
Posts: 15268
Joined: 15/08/2006 21:34
Location: Podrucje pod Upravom OHR-a

#38520 Re: SDA-All about

Post by Prpa.ba »

Banksy wrote:Na kraju će s SDA ići Komšić i Fahro :lol:

Koliko je ruku u Sa Ka bez njih? :(
Kifla vec radi terenski posao za "osiguravanje" vecine i u tom slucaju, ali SDA nikad ne treba otpisivati.
User avatar
animus
Posts: 5728
Joined: 21/06/2012 13:13

#38521 Re: SDA-All about

Post by animus »

Prpa.ba wrote:
Banksy wrote:Na kraju će s SDA ići Komšić i Fahro :lol:

Koliko je ruku u Sa Ka bez njih? :(
Kifla vec radi terenski posao za "osiguravanje" vecine i u tom slucaju, ali SDA nikad ne treba otpisivati.
Sbb svakako nije bitan dio vlasti. Pokazali su se kao stranka koja je uspjela biti gora od sda. Bez njih se moze. A df clanstvo je poznato po potkupljivosti.
User avatar
Kikibombona
Posts: 34325
Joined: 29/06/2013 08:48

#38522 Re: SDA-All about

Post by Kikibombona »

Prpa.ba wrote:
Banksy wrote:Na kraju će s SDA ići Komšić i Fahro :lol:

Koliko je ruku u Sa Ka bez njih? :(
Kifla vec radi terenski posao za "osiguravanje" vecine i u tom slucaju, ali SDA nikad ne treba otpisivati.
Bilo bi ekstra kada bi im Dino mogao uzeti jednog covjeka. To bi ih psiholoski dotuklo, a u tom slucaju bi se moglo bez DF i SBB sto bi dodatno ojacalo koaliciju.
User avatar
oldtajmer
Posts: 5439
Joined: 13/04/2013 09:43
Location: Royston Vasey/Ronim ispod leda

#38523 Re: SDA-All about

Post by oldtajmer »

pogledah pola intervjua pa dobih nagon na povracanje,koji serator u pm

User avatar
Prpa.ba
Posts: 15268
Joined: 15/08/2006 21:34
Location: Podrucje pod Upravom OHR-a

#38524 Re: SDA-All about

Post by Prpa.ba »

Male su sanse da i SBB i DF mogu proci neokrznuti ako centrale odluce u korist koalicije sa SDA. SDP je prilicno zacementiran, pola ljudi bi ionako komotno mogli biti clanovi NiP-a. Hadzibajricu ekspresno ispunjene zelje. BOSS u semama. Za sada su NiP i NS uspjeli da je status kvo svima najmanje stetan, ako krenu transferi bice svega sa obje strane. Kao sto rekoh, Kifla radi posao, a hoce li biti dovoljno ostaje da se vidi. :mrgreen:
User avatar
Banksy
Posts: 28557
Joined: 18/07/2008 09:33

#38525 Re: SDA-All about

Post by Banksy »

Prpa.ba wrote:
Banksy wrote:Na kraju će s SDA ići Komšić i Fahro :lol:

Koliko je ruku u Sa Ka bez njih? :(
Kifla vec radi terenski posao za "osiguravanje" vecine i u tom slucaju, ali SDA nikad ne treba otpisivati.
Učinilo mi se da je sbb"zbrinut" pojačanim novcem za ministarstva i marićem u dn, ne mogu pretpostaviti pojedinačna raspoloženja, ali ako Fahro zaista ode Bakiru, pitanje je hoće li na narednim izborima, a već je padu, uopće preći cenzus, vjerujem da su toga svjesni svi u stranci, pa se nekako nadam da bi u tom slučaju prešli negdje, i potrošeni komšićevi također... Važno je da sdp ostane stabilan, cijeli, voljela bih da ostane...
Post Reply