SDA-All about
- studiorum_tuzlaensis
- Posts: 6230
- Joined: 08/07/2015 11:06
- Location: dogodine u Mariupolju
#38501 Re: SDA-All about
kao glasač koji na izbore izlazi samo da glasa protiv SDA već treći ciklus, stranka nebitna... gledati elbake-a kako se koprca sa utrnjelom rukom mi je znak da KONAČNO IMA NADE.
SIKTER LOPOVI I KRIMINALCI.
BH Blok nije isto što i SDA, nek sve stane, bolje i to nego da nas i dalje melju vaše stranačke policije i tender efendije. SDA samo i mogu srušiti Bošnjaci, ne SNSD niti HDZ.
SIKTER LOPOVI I KRIMINALCI.
BH Blok nije isto što i SDA, nek sve stane, bolje i to nego da nas i dalje melju vaše stranačke policije i tender efendije. SDA samo i mogu srušiti Bošnjaci, ne SNSD niti HDZ.
- Leverage
- Posts: 9637
- Joined: 27/05/2018 16:32
#38502 Re: SDA-All about
Upravo tako.studiorum_tuzlaensis wrote:kao glasač koji na izbore izlazi samo da glasa protiv SDA već treći ciklus, stranka nebitna... gledati elbake-a kako se koprca sa utrnjelom rukom mi je znak da KONAČNO IMA NADE.
SIKTER LOPOVI I KRIMINALCI.
BH Blok nije isto što i SDA, nek sve stane, bolje i to nego da nas i dalje melju vaše stranačke policije i tender efendije. SDA samo i mogu srušiti Bošnjaci, ne SNSD niti HDZ.
Mi smo ih doveli na vlast, mi ih držimo na vlasti 29 godina, bilo bi pošteno da ih mi i maknemo sa vlasti, a ne da čekamo da to neko drugi uradi.
- studiorum_tuzlaensis
- Posts: 6230
- Joined: 08/07/2015 11:06
- Location: dogodine u Mariupolju
#38503 Re: SDA-All about
DaffyDuck wrote:Dali su sve HDZ-u. finansije, sud, tuzilastvo, sad i FUP. Ostala im OSA i ministarstvo raseljenih. To ti je ta drzavotvorna politikavideo wrote:Izabrase poslanici sda u ZD Kantonu Ivu Tadića (HDZ) iz reda Hrvata za dom naroda!
Zrtvovase bosnjacko mjesto za racun brace iz adz-a
AFERIM!
nek ovo bude i na ovoj stranici, da malo bode ovim uhljebima oči.
Zaštitnici Bošnjaka...
majkemi, život ću posvetit ako treba i dovit Allahu dž.š. ako treba da jednom zelena bagra više sjaše.
- animus
- Posts: 5728
- Joined: 21/06/2012 13:13
#38504 Re: SDA-All about
Zelena bagra je u SBK dala HDZ 5 mjesta a zauzela 4 bosnjacka mjesta. Jos jedan doprinos drzavotvornosti SDA. Hrvata u ovom kantonu ima ca. 1/3. Plus dobar dio nije glasao za hdz ali eto ko ce to gledati.
- tandmand
- Posts: 5655
- Joined: 11/05/2014 11:43
- Location: Radio "Sajgon"
#38505 Re: SDA-All about
No, večeras na ftv Bakir reče da ako ostanu sami, da će popustiti,animus wrote:Da je SDA normalna i casna stranka sada bi isto trebala odustati od vlasti. Pridruzit se bh bloku jer pricaju da imaju iste ciljeve. Nek se sve zakuje.Ali. Uvijek ima ono ali. Oni su u biti treca noga u ovom kriminalno koruptivnom tronoscu. Pricaju jedno a rade drugo. Biraju snsd delegate iz rs u dom naroda bih. Biraju delegate hdz u dom naroda fbih. Sad kad su sve zakovali hoce da uvuku u vlast i bh blok da bi na njih prebacili odgovornost za svoje necasne radnje. Nadam se samo da ce ih istjerati na čistac pa da narod progleda. Npr ovo sa apelacijom treba max gurati sada. Podrzati ih i gurati na sukob. Optuziti ih za izdaju jer idu u koaliciju sa negatorima genocida i uzp-a. Ima tamo u sda puno patriota i dobrih ljudi ali ih treba potaknuti da se pobune i da se bore za promjenu politike stranke.
"ako njihova izostane podrška (BHblok) ... onda neka se ne čude, ako mi moradnemo neke stvari popustiti, odgoditi, prihvatiti nešto što im se možda neće dopasti,neka ne ostavljaju samu SDA"
To značu da oni ne žele nikakvo zakivanje, već da po bilo koju cijenu plivaju i dalje ali eto sa BHblokom bi to bilo jeftinije.
popustiti? zašto popustiti? imaju li ikako muda?
- animus
- Posts: 5728
- Joined: 21/06/2012 13:13
#38506 Re: SDA-All about
Njima je Kojovic cetnik a Dodik veliki humanista s kojim treba ici u vlast. Ovo bi im mogao biti kraj. Jos ako ova vlast u KS bude uspjesna onda im predvidjam klupu za hladjenje. Samo napred u koaliciju sa ljudima koji osnivaju komisiju za negiranje genocida. Covicu red je i na tebe da osnujes slicnu komisiju. Pare nisu problem jer hdz svakako kontrolise svaku marku u drzavi. Ali bitna je vlast.
-
miop
- Posts: 1200
- Joined: 13/10/2005 12:50
#38507 Re: SDA-All about
Tacnije poslanik Sbb-a, a postavite pitanje zasto?studiorum_tuzlaensis wrote:Izabrase poslanici sda u ZD Kantonu Ivu Tadića (HDZ) iz reda Hrvata za dom naroda
Zrtvovase bosnjacko mjesto za racun brace iz adz-a
Klub Hrvata se nije mogao dogovoriti o svom rukovodstvu, a Vedran Kaser (SDP) je u izjavi za medije kazao da je problem nastao kada je građanski blok (SDP, NS i DF) predložio njega kao predsjednika Kluba Hrvata, dok je HDZ insistirao na svom kandidatu. Glasanje je bilo neriješeno 4:4, dok je jedan Hrvat bio suzdržan.
Zanimljivo je ovdje istaknuti da je taj Hrvat delegat SBB-a, Ermin Čehić, koji je također dio većine sa SDP-om u Skupštini ZDK. Da je Čehić glasao kao i ostale njegove kolege iz koalicije imenovanje Kasera na mjesto predsjednika Kluba Hrvata ne bi bilo upitno. Da li su to prvi problemi nove većine, ili nešto drugo, biće svakako poznato na nastavku sjednice najavljenom za 29.11.
-
jefff
- Posts: 5307
- Joined: 05/08/2015 11:16
#38508 Re: SDA-All about
Dnevnik D (FTV): Bakir Izetbegović
https://www.facebook.com/14283943242317 ... 257038369/
https://www.facebook.com/14283943242317 ... 257038369/
-
miop
- Posts: 1200
- Joined: 13/10/2005 12:50
#38509 Re: SDA-All about
miop wrote:Tacnije poslanik Sbb-a, a postavite pitanje zasto?studiorum_tuzlaensis wrote:Izabrase poslanici sda u ZD Kantonu Ivu Tadića (HDZ) iz reda Hrvata za dom naroda
Zrtvovase bosnjacko mjesto za racun brace iz adz-aKlub Hrvata se nije mogao dogovoriti o svom rukovodstvu, a Vedran Kaser (SDP) je u izjavi za medije kazao da je problem nastao kada je građanski blok (SDP, NS i DF) predložio njega kao predsjednika Kluba Hrvata, dok je HDZ insistirao na svom kandidatu. Glasanje je bilo neriješeno 4:4, dok je jedan Hrvat bio suzdržan.
Zanimljivo je ovdje istaknuti da je taj Hrvat delegat SBB-a, Ermin Čehić, koji je također dio većine sa SDP-om u Skupštini ZDK. Da je Čehić glasao kao i ostale njegove kolege iz koalicije imenovanje Kasera na mjesto predsjednika Kluba Hrvata ne bi bilo upitno. Da li su to prvi problemi nove većine, ili nešto drugo, biće svakako poznato na nastavku sjednice najavljenom za 29.11.

- Leverage
- Posts: 9637
- Joined: 27/05/2018 16:32
#38510 Re: SDA-All about
E jest nam se zanedalo, pa to ti je
- animus
- Posts: 5728
- Joined: 21/06/2012 13:13
#38511 Re: SDA-All about
Ovaj otpad zvani Ermin Cehic bi trebao biti javno prozvan. Sad vidim da je ginekolog zaposlen u Zenici. Firgosa treba najuriti odatle. Znaci kladionice nam biraju dom naroda. Ovo ne umanjuje odgovornost sda koja prepusta hrvatska mjesta raznim cehicima.
- Banksy
- Posts: 28557
- Joined: 18/07/2008 09:33
#38512 Re: SDA-All about
Na kraju će s SDA ići Komšić i Fahro
Koliko je ruku u Sa Ka bez njih?
Koliko je ruku u Sa Ka bez njih?
- studiorum_tuzlaensis
- Posts: 6230
- Joined: 08/07/2015 11:06
- Location: dogodine u Mariupolju
#38513 Re: SDA-All about
ljudi izlaze na izbore da budu u vlasti itd itd...jefff wrote:Dnevnik D (FTV): Bakir Izetbegović
https://www.facebook.com/14283943242317 ... 257038369/
najteži momenat u 23 godine........
naša stranka, nisu bili u ratu ovdje
jao majkooooo, pa ko se loži na ove idiotizme molim te
došlo je do guše izgleda.
- animus
- Posts: 5728
- Joined: 21/06/2012 13:13
#38514 Re: SDA-All about
Izbor upravnika novoizgradjenog zatvora je zapeo jer se ne mogu dogovoriti hoce li biti hrvat ili srbin. SDA to neinteresuje toliko da i ne spominju to. Ne smiju ni pisnuti "branitelji drzave".
- tandmand
- Posts: 5655
- Joined: 11/05/2014 11:43
- Location: Radio "Sajgon"
#38515 Re: SDA-All about
što bi rekao Nikola Z:miop wrote:miop wrote: Tacnije poslanik Sbb-a, a postavite pitanje zasto?Klub Hrvata se nije mogao dogovoriti o svom rukovodstvu, a Vedran Kaser (SDP) je u izjavi za medije kazao da je problem nastao kada je građanski blok (SDP, NS i DF) predložio njega kao predsjednika Kluba Hrvata, dok je HDZ insistirao na svom kandidatu. Glasanje je bilo neriješeno 4:4, dok je jedan Hrvat bio suzdržan.
Zanimljivo je ovdje istaknuti da je taj Hrvat delegat SBB-a, Ermin Čehić, koji je također dio većine sa SDP-om u Skupštini ZDK. Da je Čehić glasao kao i ostale njegove kolege iz koalicije imenovanje Kasera na mjesto predsjednika Kluba Hrvata ne bi bilo upitno. Da li su to prvi problemi nove većine, ili nešto drugo, biće svakako poznato na nastavku sjednice najavljenom za 29.11.
Ermin Čehić (SBB) - legitimni Hrvat
Vedran Kaser (SDP) - bošnjački član SDP
-
jefff
- Posts: 5307
- Joined: 05/08/2015 11:16
#38516 Re: SDA-All about
a niko ga ne volistudiorum_tuzlaensis wrote:ljudi izlaze na izbore da budu u vlasti itd itd...jefff wrote:Dnevnik D (FTV): Bakir Izetbegović
https://www.facebook.com/14283943242317 ... 257038369/
najteži momenat u 23 godine........
naša stranka, nisu bili u ratu ovdje![]()
![]()
jao majkooooo, pa ko se loži na ove idiotizme molim te
![]()
došlo je do guše izgleda.
- tvojkomsija
- Posts: 1493
- Joined: 21/04/2014 17:59
#38517 Re: SDA-All about
SDA ce ucijeniti SDP, ili idete s nama ili dajemo Covicu izbornu jedinicu za koju cete vi biti okrivljeni?
Moguce?
Moguce?
- Leverage
- Posts: 9637
- Joined: 27/05/2018 16:32
#38518 Re: SDA-All about
Kako će okrivit SDP za nešto što su oni sami uradili?tvojkomsija wrote:SDA ce ucijeniti SDP, ili idete s nama ili dajemo Covicu izbornu jedinicu za koju cete vi biti okrivljeni?
Moguce?
- studiorum_tuzlaensis
- Posts: 6230
- Joined: 08/07/2015 11:06
- Location: dogodine u Mariupolju
#38519 Re: SDA-All about
isto onaj Raif Dizdarević, vidim Baketa tamo u 2041. godini kako priča o tome kako je SDA organizovala otpor tog krvavog proljeća 1992. i kako ovi što se sad vrte po političkoj sceni veze nemaju sa tim.jefff wrote:a niko ga ne volistudiorum_tuzlaensis wrote:ljudi izlaze na izbore da budu u vlasti itd itd...jefff wrote:Dnevnik D (FTV): Bakir Izetbegović
https://www.facebook.com/14283943242317 ... 257038369/
najteži momenat u 23 godine........
naša stranka, nisu bili u ratu ovdje![]()
![]()
jao majkooooo, pa ko se loži na ove idiotizme molim te
![]()
došlo je do guše izgleda.
- Prpa.ba
- Posts: 15268
- Joined: 15/08/2006 21:34
- Location: Podrucje pod Upravom OHR-a
#38520 Re: SDA-All about
Kifla vec radi terenski posao za "osiguravanje" vecine i u tom slucaju, ali SDA nikad ne treba otpisivati.Banksy wrote:Na kraju će s SDA ići Komšić i Fahro![]()
Koliko je ruku u Sa Ka bez njih?
- animus
- Posts: 5728
- Joined: 21/06/2012 13:13
#38521 Re: SDA-All about
Sbb svakako nije bitan dio vlasti. Pokazali su se kao stranka koja je uspjela biti gora od sda. Bez njih se moze. A df clanstvo je poznato po potkupljivosti.Prpa.ba wrote:Kifla vec radi terenski posao za "osiguravanje" vecine i u tom slucaju, ali SDA nikad ne treba otpisivati.Banksy wrote:Na kraju će s SDA ići Komšić i Fahro![]()
Koliko je ruku u Sa Ka bez njih?
- Kikibombona
- Posts: 34325
- Joined: 29/06/2013 08:48
#38522 Re: SDA-All about
Bilo bi ekstra kada bi im Dino mogao uzeti jednog covjeka. To bi ih psiholoski dotuklo, a u tom slucaju bi se moglo bez DF i SBB sto bi dodatno ojacalo koaliciju.Prpa.ba wrote:Kifla vec radi terenski posao za "osiguravanje" vecine i u tom slucaju, ali SDA nikad ne treba otpisivati.Banksy wrote:Na kraju će s SDA ići Komšić i Fahro![]()
Koliko je ruku u Sa Ka bez njih?
- oldtajmer
- Posts: 5439
- Joined: 13/04/2013 09:43
- Location: Royston Vasey/Ronim ispod leda
#38523 Re: SDA-All about
pogledah pola intervjua pa dobih nagon na povracanje,koji serator u pm
- Prpa.ba
- Posts: 15268
- Joined: 15/08/2006 21:34
- Location: Podrucje pod Upravom OHR-a
#38524 Re: SDA-All about
Male su sanse da i SBB i DF mogu proci neokrznuti ako centrale odluce u korist koalicije sa SDA. SDP je prilicno zacementiran, pola ljudi bi ionako komotno mogli biti clanovi NiP-a. Hadzibajricu ekspresno ispunjene zelje. BOSS u semama. Za sada su NiP i NS uspjeli da je status kvo svima najmanje stetan, ako krenu transferi bice svega sa obje strane. Kao sto rekoh, Kifla radi posao, a hoce li biti dovoljno ostaje da se vidi. 
- Banksy
- Posts: 28557
- Joined: 18/07/2008 09:33
#38525 Re: SDA-All about
Učinilo mi se da je sbb"zbrinut" pojačanim novcem za ministarstva i marićem u dn, ne mogu pretpostaviti pojedinačna raspoloženja, ali ako Fahro zaista ode Bakiru, pitanje je hoće li na narednim izborima, a već je padu, uopće preći cenzus, vjerujem da su toga svjesni svi u stranci, pa se nekako nadam da bi u tom slučaju prešli negdje, i potrošeni komšićevi također... Važno je da sdp ostane stabilan, cijeli, voljela bih da ostane...Prpa.ba wrote:Kifla vec radi terenski posao za "osiguravanje" vecine i u tom slucaju, ali SDA nikad ne treba otpisivati.Banksy wrote:Na kraju će s SDA ići Komšić i Fahro![]()
Koliko je ruku u Sa Ka bez njih?
