Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Locked
User avatar
madner
Posts: 57524
Joined: 09/08/2004 16:35

#3851 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by madner »

Gandalf wrote:
Nass wrote:Ali ako je Elvira jos uvijek tu, i polozila je upravo prisegu, jos uvijek gajim ocajnicku nadu da ce mozda ipak doci do preokreta haha :-)
Traži treba malo više pažnje - nije ona došla đaba iz Bihaća u Sarajevo samo da se pojavi - ovo je sami dizanje cijene, jer ako se ne varam danas ili sutra je sazivanje HNK-a a odatle sigurno možemo nafatati bar još jednog zamumuljenog Hrvata - zna to i Elvira i zato će još danas ko seoska mlada šepurit se ne bi li sebi digla cijenu - ne vidim razloge za zabrinutost.
Platformaši sada imaju samo pet glasova iz reda hrvatskog naroda. To nije dovoljno da bi u prvom krugu glasanja bili izabrani predsjednik i potpredsjednici Federacije. U drugom krugu glasa se prostom većinom, što platformaši mogu osigurati.

Drugim rijecima ovo samo znaci da ce se Elvira jebat, ali bez da ga primi :D
User avatar
Država
Posts: 4968
Joined: 31/10/2010 15:15

#3852 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Država »

Jooooj, Zlatka mi mog, pa možda već sutra dobijemo Vladu FBiH. Zlaje mi, Zlaja je Tito... :thumbup:
45cents
Posts: 1081
Joined: 03/03/2008 20:35
Location: Ono
Contact:

#3853 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by 45cents »

Dokle(n) je došla najveća pobjeda od 45.-te?

Gdje ta vlada, domovi, platforma, pregovori, pamet na kvadrat?
User avatar
plain vanilla
Posts: 70318
Joined: 05/10/2008 12:10
Location: Jer ti si jedini način da pokrijem golotinju ove detinje duše...

#3854 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by plain vanilla »

45cents wrote:Dokle(n) je došla najveća pobjeda od 45.-te?

Gdje ta vlada, domovi, platforma, pregovori, pamet na kvadrat?
nemoj vala vise nikad glasat za sdp
Nass
Posts: 1795
Joined: 20/05/2010 16:17

#3855 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Nass »

Gandalf wrote:
Nass wrote:Ali ako je Elvira jos uvijek tu, i polozila je upravo prisegu, jos uvijek gajim ocajnicku nadu da ce mozda ipak doci do preokreta haha :-)
Traži treba malo više pažnje - nije ona došla đaba iz Bihaća u Sarajevo samo da se pojavi - ovo je sami dizanje cijene, jer ako se ne varam danas ili sutra je sazivanje HNK-a a odatle sigurno možemo nafatati bar još jednog zamumuljenog Hrvata - zna to i Elvira i zato će još danas ko seoska mlada šepurit se ne bi li sebi digla cijenu - ne vidim razloge za zabrinutost.
Cuj kaze nije znala da je njen glas odlucujuci... Ili u zadnjoj minuti pokusava ucjenama isposlovati neki extra bonus za sebe od Platformasa, ili ju je HDZ pokupio u medjuvremenu..... ostaje da se vidi.....

Nisam skuzila ovo za HNK, mislis neki drugi kanton?
User avatar
madner
Posts: 57524
Joined: 09/08/2004 16:35

#3856 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by madner »

45cents wrote:Dokle(n) je došla najveća pobjeda od 45.-te?

Gdje ta vlada, domovi, platforma, pregovori, pamet na kvadrat?
Desant je poceo, padobranci napadaju.
Nass
Posts: 1795
Joined: 20/05/2010 16:17

#3857 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Nass »

madner wrote:Platformaši sada imaju samo pet glasova iz reda hrvatskog naroda. To nije dovoljno da bi u prvom krugu glasanja bili izabrani predsjednik i potpredsjednici Federacije. U drugom krugu glasa se prostom većinom, što platformaši mogu osigurati.

Drugim rijecima ovo samo znaci da ce se Elvira jebat, ali bez da ga primi :D
Samo mi nije jasno kako sada moze bez Elvire, a stalno se govorilo da bez 6 nema sanse..... Nesto ocito ne kuzim.....
User avatar
yugi
Posts: 660
Joined: 09/02/2008 19:54
Location: Bosna I Hercegovina

#3858 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by yugi »

plain vanilla wrote:
Ftv je najbolja televizija, tita mi

Ide onaj crtic bajum, bajum (La linea), pa malo sjednice, i odmah nastavise s bajum bajum :D
Teško je više razaznati šta je sjednica a šta crtani :-) Ludilo :-)
User avatar
Država
Posts: 4968
Joined: 31/10/2010 15:15

#3859 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Država »

45cents wrote:Dokle(n) je došla najveća pobjeda od 45.-te?

Gdje ta vlada, domovi, platforma, pregovori, pamet na kvadrat?
Zlatka mi mog, jeli ti to nas provociraš?
User avatar
madner
Posts: 57524
Joined: 09/08/2004 16:35

#3860 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by madner »

Nass wrote:
madner wrote:Platformaši sada imaju samo pet glasova iz reda hrvatskog naroda. To nije dovoljno da bi u prvom krugu glasanja bili izabrani predsjednik i potpredsjednici Federacije. U drugom krugu glasa se prostom većinom, što platformaši mogu osigurati.

Drugim rijecima ovo samo znaci da ce se Elvira jebat, ali bez da ga primi :D
Samo mi nije jasno kako sada moze bez Elvire, a stalno se govorilo da bez 6 nema sanse..... Nesto ocito ne kuzim.....
Moze sada bez Elvire zato sto drugi kantoni nisu poslali svoje zastupnike. U najgorem slucaju ce biti 5 platformasa, 11 HDZovca i Elvira. Tada prosta vecina nece biti obezbjedjena.

6 je kljucni broj jer to znaci da, kada dom naroda bude pun, nece moci blokirati rad FBiH preko pozivanja na nacionalni interes.
User avatar
PapakizSarajeva
Posts: 738
Joined: 17/06/2010 13:03
Location: Rajvosa

#3861 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by PapakizSarajeva »

Zlatka mi moga, men'ščini da ćemo ih ipak uspjeti majorizirati ...
User avatar
exliberal
Posts: 1929
Joined: 11/01/2008 04:44

#3863 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by exliberal »

Ova tema bolja nego vic dana...... :dance:
User avatar
mO k3
Posts: 34082
Joined: 23/09/2009 14:16
Location: https://youtu.be/xk7QKTXQGbg

#3864 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by mO k3 »

imaju dobar poso ... svakih 10 minuta pauza :)
User avatar
Boom71
Posts: 948
Joined: 26/08/2008 10:34
Location: Kovacici

#3865 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Boom71 »

Stare mi moje,k'o u ona lijepa vremena :-D :-D :-D ....
User avatar
ultima_palabra
Posts: 59313
Joined: 15/12/2008 16:53

#3866 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by ultima_palabra »

madner wrote:
Nass wrote:
madner wrote:Platformaši sada imaju samo pet glasova iz reda hrvatskog naroda. To nije dovoljno da bi u prvom krugu glasanja bili izabrani predsjednik i potpredsjednici Federacije. U drugom krugu glasa se prostom većinom, što platformaši mogu osigurati.

Drugim rijecima ovo samo znaci da ce se Elvira jebat, ali bez da ga primi :D
Samo mi nije jasno kako sada moze bez Elvire, a stalno se govorilo da bez 6 nema sanse..... Nesto ocito ne kuzim.....
Moze sada bez Elvire zato sto drugi kantoni nisu poslali svoje zastupnike. U najgorem slucaju ce biti 5 platformasa, 11 HDZovca i Elvira. Tada prosta vecina nece biti obezbjedjena.

6 je kljucni broj jer to znaci da, kada dom naroda bude pun, nece moci blokirati rad FBiH preko pozivanja na nacionalni interes.
Nek završava Zlaja to sa Dolićem :-D
Što se tiče šestog, mislim da Platforma može računati na jednog delegata iz Livanjskog kantona ako opet ne bude nekih prevara kao u ZDK.
User avatar
PapakizSarajeva
Posts: 738
Joined: 17/06/2010 13:03
Location: Rajvosa

#3867 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by PapakizSarajeva »

Šta kažu ? Hoće li ? Jbg-a, ja još na poslu, ne mogu pratiti šta se događa ... Ide li to majoneziniranje ...
User avatar
ultima_palabra
Posts: 59313
Joined: 15/12/2008 16:53

#3868 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by ultima_palabra »

PapakizSarajeva wrote:Šta kažu ? Hoće li ? Jbg-a, ja još na poslu, ne mogu pratiti šta se događa ... Ide li to majoneziniranje ...
Sad ide sjednica Predstavničkog doma, da oni potvrde listu. Onda u 7 nastavlja Dom naroda i završava proces.
Sutra valjda Budimir, Kebo i Sveto predlažu Nikšića za mandatara.
User avatar
Gandalf
Posts: 11175
Joined: 02/06/2008 23:52
Location: ...........................

#3869 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Gandalf »

E jesu hadezeovci i ispali levati neviđeni - davali podršku Dodiku , leđa okretali Sarajevu , za interese kojekakvih jebivjetara iz ZG-a i BG-a kočili napredak i sada ih nema nigdje osim u famoznoj samoupravi koja će trajati otprilike koliko i traje epizoda Šeherzade :lol:
User avatar
Država
Posts: 4968
Joined: 31/10/2010 15:15

#3870 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Država »

Gandalf wrote:E jesu hadezeovci i ispali levati neviđeni - davali podršku Dodiku , leđa okretali Sarajevu , za interese kojekakvih jebivjetara iz ZG-a i BG-a kočili napredak i sada ih nema nigdje osim u famoznoj samoupravi koja će trajati otprilike koliko i traje epizoda Šeherzade :lol:
Ko sa Dodikom tikve sadi, mora malo i da ga primi... :mrgreen:
User avatar
heckler
Posts: 3763
Joined: 24/01/2010 03:14

#3871 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by heckler »

Sta bi od "masovnih protesta". Nakon tolike medijske kampanje, milja djece na ulicama i to nakon sto su skole raspustili. E moji majorizirani :-)
User avatar
mO k3
Posts: 34082
Joined: 23/09/2009 14:16
Location: https://youtu.be/xk7QKTXQGbg

#3872 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by mO k3 »

Gandalf wrote:E jesu hadezeovci i ispali levati neviđeni - davali podršku Dodiku , leđa okretali Sarajevu , za interese kojekakvih jebivjetara iz ZG-a i BG-a kočili napredak i sada ih nema nigdje osim u famoznoj samoupravi koja će trajati otprilike koliko i traje epizoda Šeherzade :lol:
o kakvoj samoupravi ... izvini tek sam sjeo za pc..
User avatar
Alfons Kauders
Posts: 37198
Joined: 24/09/2004 13:39
Location: Glavni Stan NVZ
Contact:

#3873 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Alfons Kauders »

ultima_palabra wrote:
PapakizSarajeva wrote:Šta kažu ? Hoće li ? Jbg-a, ja još na poslu, ne mogu pratiti šta se događa ... Ide li to majoneziniranje ...
Sad ide sjednica Predstavničkog doma, da oni potvrde listu. Onda u 7 nastavlja Dom naroda i završava proces.
Sutra valjda Budimir, Kebo i Sveto predlažu Nikšića za mandatara.
niksic mi je bezze lik totalno, nekako mi antipatican, ne sjedi mi nikako... kamo srece da su svetu stavili za premijera...
User avatar
Alfons Kauders
Posts: 37198
Joined: 24/09/2004 13:39
Location: Glavni Stan NVZ
Contact:

#3874 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Alfons Kauders »

heckler wrote:Sta bi od "masovnih protesta". Nakon tolike medijske kampanje, milja djece na ulicama i to nakon sto su skole raspustili. E moji majorizirani :-)
jos uvijek nismu utvrdili koliko je zapravo tisuca u hiljadi/milji... vjerovatno ce hercegsrpski mediji izvjestavati o 20-25 tisuca na skupu u mostaru...
User avatar
Gandalf
Posts: 11175
Joined: 02/06/2008 23:52
Location: ...........................

#3875 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Gandalf »

Ženski Dr.Med wrote:
Gandalf wrote:E jesu hadezeovci i ispali levati neviđeni - davali podršku Dodiku , leđa okretali Sarajevu , za interese kojekakvih jebivjetara iz ZG-a i BG-a kočili napredak i sada ih nema nigdje osim u famoznoj samoupravi koja će trajati otprilike koliko i traje epizoda Šeherzade :lol:
o kakvoj samoupravi ... izvini tek sam sjeo za pc..
Pa bio je bolan brejking njuz na portalu kako su tisuće hiljada majoriziranih izašle na ulice Mostara da se spasu od zločinačkog SDP-a koji pravi džamahiriju od Federacije - kažu da takve proteste svijet ne pamti - mislim niko u svijetu nije vidio demonstracije koje su po masovnosti bile ko skup stanara u mom soliteru :lol: Mogu misliti tek prosvjeda u Žepču :-) nešto na razini sastanka mjesne zajednice Klokotnica :lol:
Locked