BHTelecom All About

Hardware, software, mobiteli, programiranje, internet...

Moderator: Benq

Locked
Bušman
Posts: 2146
Joined: 08/04/2008 08:48

#3851 Re: MojaTV BHtelecom

Post by Bušman »

Narode, koliko se ceka na ovu mojuTV. Prijavio sam se 7.6. i evo jos cekam. Zvao sam 1444 i oni kazu da je zahtjev proslijedjen monterima 15.6.
Ima li ko kakvih savjeta?
iceman2010
Posts: 4640
Joined: 08/07/2010 11:36

#3852 Re: MojaTV BHtelecom

Post by iceman2010 »

Bušman wrote:Narode, koliko se ceka na ovu mojuTV. Prijavio sam se 7.6. i evo jos cekam. Zvao sam 1444 i oni kazu da je zahtjev proslijedjen monterima 15.6.
Ima li ko kakvih savjeta?
Ja imam informaciju da su tanki sa opremom. Za modeme i set top box-ove nisam siguran, ali im je nestalo adatera za VoIP. Kada ima opreme sada ide poprilicno brzo i do sada bi te ukljucili.
Bušman
Posts: 2146
Joined: 08/04/2008 08:48

#3853 Re: MojaTV BHtelecom

Post by Bušman »

iceman2010 wrote: Ja imam informaciju da su tanki sa opremom. Za modeme i set top box-ove nisam siguran, ali im je nestalo adatera za VoIP. Kada ima opreme sada ide poprilicno brzo i do sada bi te ukljucili.
Nisam ni uzimao VoIP, samo net i IPTV.
ayoo
Posts: 14
Joined: 05/03/2011 03:46

#3854 Re: MojaTV BHtelecom

Post by ayoo »

Iskreno to cekanje je problematicno kod Bhtelecom-a.. Nekim mojim poznanicima su dosli za 3 dana a nekim za 2 mjeseca.. zavisi od lokacije do lokacije..
Preporucio bi ti da zatrazis broj montera i da ih nazoves ali mirno i kulturno :).. Tako sam ja uradio.. Pozdrav
poja
Posts: 5
Joined: 24/06/2011 15:38

#3855 Re: MojaTV BHtelecom

Post by poja »

Registrovao sam se samo da kazem da su ovi iz BH Telekoma takvi.... neću reći šta ;-)
.Prijavio sam se 26.02.2011(skoro 4 mjeseca - trećina godine) za uslugu moje tv(telefon i tv) u Zenici i do dana današnjeg mi nisu došli da to instaliraju iako mi je odobreno tj postoji tehnička mogućnost. Interesuje me kome da se žalim jer na 1444 kažu da mi ne mogu ništa reći kada ću biti spojen na uslugu jer im navodno nedostaje opreme.Hvala
ayoo
Posts: 14
Joined: 05/03/2011 03:46

#3856 Re: MojaTV BHtelecom

Post by ayoo »

poja wrote:Registrovao sam se samo da kazem da su ovi iz BH Telekoma takvi.... neću reći šta ;-)
.Prijavio sam se 26.02.2011(skoro 4 mjeseca - trećina godine) za uslugu moje tv(telefon i tv) u Zenici i do dana današnjeg mi nisu došli da to instaliraju iako mi je odobreno tj postoji tehnička mogućnost. Interesuje me kome da se žalim jer na 1444 kažu da mi ne mogu ništa reći kada ću biti spojen na uslugu jer im navodno nedostaje opreme.Hvala
Kao sto sam naveo zatrazis broj montera koji obavljaju tehnicke poslove na tvojoj lokaciji preko podrske korisnicima 1444/1422 .. Pokusaj tako ..

Ako vam je problem kulturna konverzacija telefonskim putem sa podrskom onda vjerovatno nece biti od prikljucka ni nakon 7 mjeseci .. Treba zvati .. Vjerovatno i ja nebi imao prikljucak usluge mojaTV da nisam bio uporan i da nisam kulturno postupio prema podrsci.. Pozdrav i sretno
poja
Posts: 5
Joined: 24/06/2011 15:38

#3857 Re: MojaTV BHtelecom

Post by poja »

ayoo wrote:
poja wrote:Registrovao sam se samo da kazem da su ovi iz BH Telekoma takvi.... neću reći šta ;-)
.Prijavio sam se 26.02.2011(skoro 4 mjeseca - trećina godine) za uslugu moje tv(telefon i tv) u Zenici i do dana današnjeg mi nisu došli da to instaliraju iako mi je odobreno tj postoji tehnička mogućnost. Interesuje me kome da se žalim jer na 1444 kažu da mi ne mogu ništa reći kada ću biti spojen na uslugu jer im navodno nedostaje opreme.Hvala
Kao sto sam naveo zatrazis broj montera koji obavljaju tehnicke poslove na tvojoj lokaciji preko podrske korisnicima 1444/1422 .. Pokusaj tako ..

Ako vam je problem kulturna konverzacija telefonskim putem sa podrskom onda vjerovatno nece biti od prikljucka ni nakon 7 mjeseci .. Treba zvati .. Vjerovatno i ja nebi imao prikljucak usluge mojaTV da nisam bio uporan i da nisam kulturno postupio prema podrsci.. Pozdrav i sretno

Ja nemam problem sa kulturnom konverzacijom ali probaj ti pričati kulturno sa nekim koga čekaš 4 mjeseca. Druga stvar je da broj koji sam dobio od 1444 da pokusam kontaktirati nije broj faksa koji se stalno uključuje. jedini u priči koji su bezobrazni su iz bht jer ja ne trebam da zovem montere i da molim da mi priključe uslugu koju ću da plaćam.U svim normalnim državama bi me molili da mi to sada priključe besplatno a ne da ih ja vučem za rukav. 4 mjeseca čekati na uslugu je sramotno i bezobrazno(da ne upotrebljavam neke druge riječi). Ali opet mi smo :bih: i tu razum prestaje. Pozdrav
Muflon
Posts: 145
Joined: 24/03/2011 16:12

#3858 Re: MojaTV BHtelecom

Post by Muflon »

Ne znam za ove koji čekaju, ali ja koji sam dočekao sam uvidio da nema ništa od "kulturne" priče... ja kad njih nazovem i kad počnem drobit ako nešto nije uredu to bude rješeno u roku od 15 minuta, još mi se i izvinjavaju na kraju. Glavni mi je argument: "Jel ja plaćam 105 KM da mi ledi slika ili da mi izbacuje internet", onda slijedi "Dajte to malo, nema smisla, ovo je iritantno" i na kraju još usput "Ovo nema nikakvog smisla"... zasad pali :D
User avatar
neo7
Posts: 2750
Joined: 20/01/2010 17:20

#3859 Re: MojaTV BHtelecom

Post by neo7 »

A trebali bi biti malo korektni i znati da ti ljudi koji se javljaju nisu odgovorni za probleme vec neko drugi :). Jest da ih ima svakakvih u toj podrsci ali ako cete biti nekorektni budite prema onome na koga vas porlijede.....
Muflon
Posts: 145
Joined: 24/03/2011 16:12

#3860 Re: MojaTV BHtelecom

Post by Muflon »

neo7 wrote:A trebali bi biti malo korektni i znati da ti ljudi koji se javljaju nisu odgovorni za probleme vec neko drugi :). Jest da ih ima svakakvih u toj podrsci ali ako cete biti nekorektni budite prema onome na koga vas porlijede.....
K'o prvo, mene uopšte ne zanima ko je kriv, mene jako nervira ako mi sve ne funkcioniše kako treba, čime sam ja to zaslužio da mi nešto ne radi?

K'o drugo, oni su jako dobro plaćeni, ja bi za te pare sluš'o osam sati drotanja parketa.

I k'o treće, što se mene tiče nek od riječi do riječi prenesu ono što sam rek'o upravo onom ko je odgovoran za probleme.
ayoo
Posts: 14
Joined: 05/03/2011 03:46

#3861 Re: MojaTV BHtelecom

Post by ayoo »

NovaTV je bila zatamnjena tokom direktnog prenosa borbe Felix Sturm - Matthew Maclin..
FTV i ArenaSport1 su prenosili direktno iz Köln-a..

Logosoft nije zatamnjivao NovaTV
Samo komplikuju sa tv-pravima..

Pohvale za poboljsanje software-a za Albis SceneGate 8000 .. Nakon update-a software-a tecnije ide prebacivanje kanala, smanjen je font natpisa, nakon paljenja off/on ne skida software ukoliko ne postoji novi sto nije bio slucaj prije tj. svaki put se trebalo cekati dok skine stb software (bio novi ili stari), moguce direktno ukljuciti radio opciju a ne preko Menu/Dodaci/Radio kao prije..
Mana i dalje opcije timeshift je nemogucnost odredjivanja pocetnog vremena snimljenog sadrzaja (npr. snimljeni sadrzaj od 120 minuta da se pocne gledati od 46 minute) .. Dosadno je cekati premotavanje..

Potrebno je jos regionalnih kanala RTL.hr DomaTV RTS SLO1 i sl. a i muzickih Balkanika, VH1 Classic (eu), MTV (eu) NatGeo Music i sl.
User avatar
ala7
Posts: 1384
Joined: 04/03/2011 16:12
Location: 43°52′0″N 18°25′0″E

#3862 Re: BIHnet primjedbe i komentari

Post by ala7 »

Par mjerenja korisnika stranih isp-ova..

ImageImage

Nemamo ni najbolji ni najlosiji internet u svijetu.. Ne kazem da ne treba poboljsanje usluga.. Najbitnija je stabilnost, da imas u svaka doba dana istu brzinu koja je u sklopu internet paketa .. :)

Pitanje
Da li se moze produziti vrijeme konekcije vise od 24h ili je to maksimalno trajanje sesije ?
User avatar
shlauf
Posts: 2505
Joined: 27/07/2008 23:34
Location: Made in Sarajevo

#3863 Re: MojaTV BHtelecom

Post by shlauf »

Muštuluk za korisnike MojaTV. Juče našom ulicom inkasanti naplaćivali RTV taksu za korisnike MojaTV. Bujrum.

Aleeeeee aleeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee :dance:
User avatar
neo7
Posts: 2750
Joined: 20/01/2010 17:20

#3864 Re: MojaTV BHtelecom

Post by neo7 »

Pohvale za poboljsanje software-a za Albis SceneGate 8000 .. Nakon update-a software-a tecnije ide prebacivanje...
Update ce se odraditi prilikom ukljucivanja ponovo u struju ?
User avatar
MyCore
Posts: 979
Joined: 25/03/2009 14:14
Location: Vukojebina.com

#3865 Re: MojaTV BHtelecom

Post by MyCore »

Upravo ih zvao da pitam dokle je stigla oprema za ADSl, kazu mi raspisan je tender i ne mozemo vam reci kada cemo imati opreme :-)
User avatar
munja.ba
Posts: 119
Joined: 05/12/2009 18:08

#3866 Re: MojaTV BHtelecom

Post by munja.ba »

shlauf wrote:Muštuluk za korisnike MojaTV. Juče našom ulicom inkasanti naplaćivali RTV taksu za korisnike MojaTV. Bujrum.

Aleeeeee aleeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee :dance:

super, jedva ga cekam na svojim vratima :dance: :mrgreen:
User avatar
shlauf
Posts: 2505
Joined: 27/07/2008 23:34
Location: Made in Sarajevo

#3867 Re: MojaTV BHtelecom

Post by shlauf »

Pripremi sitno 6 maruna. :D

Aleeeee aleeeeeeeeeeeeeeeeeeeee :dance:
ayoo
Posts: 14
Joined: 05/03/2011 03:46

#3868 Re: MojaTV BHtelecom

Post by ayoo »

Tako je.. Nakon skidanja zadnje verzije software-a mozes paliti gasiti stb nece ti skidati software ukoliko ne postoji novi..

Inkasanti nisu samo za mojaTV korisnike, to su dezinformacije tj. brkate babe i zabe.. Vrse evidenciju i provjeru svakog domacinstva da li posjeduje tv prijemnik kako bi mogli registrovati i slati racune na datu adresu korisnika ili putem telefonskog racuna..
Inkaso službe javnih RTV servisa BiH (BHRT, RTRS, FRT) u narednom periodu vršit će, u skladu sa Zakonom, naplatu RTV takse u domaćinstvima koja putem redovnih računa za fiksnu telefoniju ne izmiruju zakonsku obavezu plaćanja RTV takse, kao i od domaćinstava koja ne posjeduju fiksni telefonski priključak, a obavezni su plaćati RTV taksu.

* Obveznici plaćanja koji posjeduju fiksni telefonski priključak plaćanje vrše putem telefonskih računa koje im ispostavljaju telekom operateri BH Telecom i HT Mostar

* Obveznici plaćanja koji ne posjeduju fiksni telefonski priključak plaćanje vrše putem priznanica RTV FBiH koje im na adresu dostavljaju inkasanti RTV FBiH. ( za fizička lica ) http://www.bhrt.ba/lat/?p=61
Nigdje se ne spominju mojaTV korisnici.. Nebitno koristio ti usluge kablovske televizije (ili IPTV) od Bhtelecom-a,HS-a,Logosofta-a,Telemach-a i sl. ako imas tv prijemnik ukoliko vec ne placas registrovan ces biti i poceti ces placati ..
User avatar
shlauf
Posts: 2505
Joined: 27/07/2008 23:34
Location: Made in Sarajevo

#3869 Re: MojaTV BHtelecom

Post by shlauf »

Ti si malo pobrkao babe i žabe. Dolaze na ona kućna vrata gdje je promjenjen telefonski broj tj. ukinut., tačnije zamjenjen sa početnim 070 pa nisu imali kome zavrtati ruku. E sad je došlo vrijeme da zavrću pa lijepo zingiri pingiri na zvonce i traže da se plaća RTV pretplata. Lijepo odštampani računi sa prezimenom i imenom a nisu u pitanju priznanice koje inkasant upisuje ručno.

Aleeeee aleeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee :dance:
ayoo
Posts: 14
Joined: 05/03/2011 03:46

#3870 Re: MojaTV BHtelecom

Post by ayoo »

shlauf wrote:Ti si malo pobrkao babe i žabe. Dolaze na ona kućna vrata gdje je promjenjen telefonski broj tj. ukinut., tačnije zamjenjen sa početnim 070 pa nisu imali kome zavrtati ruku. E sad je došlo vrijeme da zavrću pa lijepo zingiri pingiri na zvonce i traže da se plaća RTV pretplata. Lijepo odštampani računi sa prezimenom i imenom a nisu u pitanju priznanice koje inkasant upisuje ručno.

Aleeeee aleeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee :dance:
Uporno govoris mojaTV korisnici a fino obavjestenje stoji na svakom portalu od tri javna radiotelevizijska servisa (bhrt,rtrs,frt) za fizicka lica koji nisu prijavili tv prijemnik da se prijavi.. Po tvom nacinu pisanja je ovo da izvines kao inat (pogotovo alee aleee,radujes se).. izvini ali tako ispade..

Po zakonu svako ko posjeduje radio ili tv prijemnik mora da placa rtv taksu.. Tako ce i ostati..Bio to ti,ja,moj komsija Šaban i ostalo stanovnistvo.. Pozdrav
User avatar
shalla
Posts: 9496
Joined: 31/01/2006 09:12
Location: so close no matter how far

#3871 Re: BIHnet primjedbe i komentari

Post by shalla »

Postoji li ikako način da saznam password za bihnet (bez da nazovem njih da mi resetuju)?

Konfigurišem ponovo mail postavke na mobitelu i da ga yebeš ne mogu da se sjetim koji mi je password za prijavu :sad:
User avatar
escobar__
Posts: 9985
Joined: 07/06/2010 22:48
Location: 🇪🇺

#3872 Re: BIHnet primjedbe i komentari

Post by escobar__ »

shalla wrote:Postoji li ikako način da saznam password za bihnet (bez da nazovem njih da mi resetuju)?

Konfigurišem ponovo mail postavke na mobitelu i da ga yebeš ne mogu da se sjetim koji mi je password za prijavu :sad:
Nazovi 1422 i objasni situaciju, neće biti problema nikakvih.
User avatar
shalla
Posts: 9496
Joined: 31/01/2006 09:12
Location: so close no matter how far

#3873 Re: BIHnet primjedbe i komentari

Post by shalla »

escobar__ wrote:
shalla wrote:Postoji li ikako način da saznam password za bihnet (bez da nazovem njih da mi resetuju)?

Konfigurišem ponovo mail postavke na mobitelu i da ga yebeš ne mogu da se sjetim koji mi je password za prijavu :sad:
Nazovi 1422 i objasni situaciju, neće biti problema nikakvih.
Ma znam da neće biti problema ali mi je njakacr što mi se telefon vodi na puncu :mrgreen:
Mustafapasa
Posts: 1078
Joined: 16/06/2010 11:19

#3874 Re: MojaTV BHtelecom

Post by Mustafapasa »

Korisnici MojaTV usluge ne placaju RTV Taksu... Kada ti cikci dodju fino kazes VOZ...Bilo je primjera da su se pojavili "neki drugi" naplacivaci te iste RTV takse ali ih raja prokuzila, jesu prevarili ponekog ali...
Inace, BHTelecom je u dogovoru obavezan da uz racun stavi i iznos za RTV taksu, ali posto imaju SVOJU TV uslugu kod koje placaju rentanje SVIH kanala, uredno i po ugovoru, RTV taksa pada u vodu! Sve sto treba da se plati stoji na racunu, ostalo vozdra...
User avatar
neo7
Posts: 2750
Joined: 20/01/2010 17:20

#3875 Re: MojaTV BHtelecom

Post by neo7 »

Mustafapasa wrote:Korisnici MojaTV usluge ne placaju RTV Taksu... Kada ti cikci dodju fino kazes VOZ...Bilo je primjera da su se pojavili "neki drugi" naplacivaci te iste RTV takse ali ih raja prokuzila, jesu prevarili ponekog ali...
Inace, BHTelecom je u dogovoru obavezan da uz racun stavi i iznos za RTV taksu, ali posto imaju SVOJU TV uslugu kod koje placaju rentanje SVIH kanala, uredno i po ugovoru, RTV taksa pada u vodu! Sve sto treba da se plati stoji na racunu, ostalo vozdra...
NEMOJ DA SIRIS DEZINFORMACIJE!!!!! Znas li ti zasto se placa taksa ?! Ni ja nisam da se placa, ali zakon je zakon i ako je donesena placat ce se !!!
Locked