Ilegalni migranti u BiH

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

Locked
User avatar
dječak sa šibicama
Posts: 51278
Joined: 29/06/2011 23:39

#3851 Re: Migranti

Post by dječak sa šibicama »

Malo je suplja teza kako ovi idu pjeske iz Bangladesa i Pakistana, da bi robovali po Njemackoj ili Austriji, cistili ulice i javne klozete.

Hoce socijalu, lagodan zivot, a vecina ovih mladica ce dilat drogu i slicno. Nece oni raditi, cast izuzecima. Sto se Europa zadeverala, nego sto im je ogromna vecina tih migranata legla na socijalnu kasu.
User avatar
CPT
Posts: 6246
Joined: 16/05/2018 11:13

#3852 Re: Migranti

Post by CPT »

dječak sa šibicama wrote:Malo je suplja teza kako ovi idu pjeske iz Bangladesa i Pakistana, da bi robovali po Njemackoj ili Austriji, cistili ulice i javne klozete.

Hoce socijalu, lagodan zivot, a vecina ovih mladica ce dilat drogu i slicno. Nece oni raditi, cast izuzecima. Sto se Europa zadeverala, nego sto im je ogromna vecina tih migranata legla na socijalnu kasu.
A Bosanci eto idu Bosne u Svedsku svirati frule... Eto citavi narodi hoce socijalu (osim Bosnje narovno) koji droge vidjeli nisu....
Btw, znas li (bar priblizno) koliko on mogu dobiti u EU i koliko je potrebno za normalan zivot?
User avatar
triconja
Posts: 16211
Joined: 29/04/2012 07:04

#3853 Re: Migranti

Post by triconja »

CPT wrote:
triconja wrote: Cega ba djeca da ce radit? Jesil ti cuo sta je geto i sta to znaci? Eee, ovdje ljudi previse bajke tabire pa kad dodje rijeliti cek onda prpa :lol:
Image
Ako izadjes iz svog sela skontat ces da na Zapadu haman vise nema bijelog fizickog radnika...
Nema jaro to nikakve veze, ja sam seljak u srcu i dusi :lol:
User avatar
CPT
Posts: 6246
Joined: 16/05/2018 11:13

#3854 Re: Migranti

Post by CPT »

dječak sa šibicama wrote:Malo je suplja teza kako ovi idu pjeske iz Bangladesa i Pakistana, da bi robovali po Njemackoj ili Austriji, cistili ulice i javne klozete.

Hoce socijalu, lagodan zivot, a vecina ovih mladica ce dilat drogu i slicno. Nece oni raditi, cast izuzecima. Sto se Europa zadeverala, nego sto im je ogromna vecina tih migranata legla na socijalnu kasu.
The news out of Germany's Federal Employment Agency is good. The agency's Institute for Employment Research (IAB) reports that the economy is on course to create 650,000 new jobs this year, 100,000 of which will be taken up by people who came to the country as refugees. Overall, just under 46 million people are expected to be employed in 2018 — a record number for postwar Germany.

"It will take time to convert the additional potential of refugees into significant klix employment," the authors of the IAB report wrote. "But investments in education and language abilities promise major fiscal and macroeconomic advantages in the long term."

Far from being a drag on the German economy, the IAB contends, refugees who fled conflict in countries such as Syria, Iraq and Afghanistan have been a positive force.

"Generally speaking, the high increases in employment we've had in the past few years in Germany would not have been possible without immigration," Enzo Weber, who heads the IAB's macroeconomic research department, said in a statement. "The demographic trend is pointing clearly downward, and it was only possible to compensate for this with immigration and rising employment."

Al kad se Bosnjo ufati fasisticke price....
User avatar
dječak sa šibicama
Posts: 51278
Joined: 29/06/2011 23:39

#3855 Re: Migranti

Post by dječak sa šibicama »

Bosanci su naravno koristili socijalu, ali bosanci hoce i raditi, nije da smo Japanci ali radisni su bosanci posebno kad ima posla za birati.

Socijala nije svugdje ista, ako se docepa Svedske ili Norveske, Finske, moze uzivati sa socijalom. U Njemackom vec teze, ali dobiju oni dosta ako imaju vise djece recimo, na svako dijete ide odredjeni iznos. Neces umrijeti od gladi nigdje, a to je mnogima dosta.

Imam jednog tatinog poznanika u Skandinaviji je od rata, covjek i danas zivi od socijale, vec je i u penziji, dok je bio radno sposoban imao je samo obavezu da se javi kad mu ponude neki privremeni posao. To je morao odraditi da ne izgubi socijalu, mjesec dva, i onda opet dzabalebu. Dodje u Bosnu, bude mjesec dva, ode do gore podigne pare i tako... zivi.
User avatar
CPT
Posts: 6246
Joined: 16/05/2018 11:13

#3856 Re: Migranti

Post by CPT »

dječak sa šibicama wrote:Bosanci su naravno koristili socijalu, ali bosanci hoce i raditi, nije da smo Japanci ali radisni su bosanci posebno kad ima posla za birati.

Socijala nije svugdje ista, ako se docepa Svedske ili Norveske, Finske, moze uzivati sa socijalom. U Njemackom vec teze, ali dobiju oni dosta ako imaju vise djece recimo, na svako dijete ide odredjeni iznos. Neces umrijeti od gladi nigdje, a to je mnogima dosta.

Imam jednog tatinog poznanika u Skandinaviji je od rata, covjek i danas zivi od socijale, vec je i u penziji, dok je bio radno sposoban imao je samo obavezu da se javi kad mu ponude neki privremeni posao. To je morao odraditi da ne izgubi socijalu, mjesec dva, i onda opet dzabalebu. Dodje u Bosnu, bude mjesec dva, ode do gore podigne pare i tako... zivi.
Takvih je bilo i bice uvijek... I generalno se nigdje ne "uziva" na socijali. Jako mali broj ljudi moze prihvatiti takav nacin zivota i to projecirati na citave narode je u najboljem slucaju budalestina.
User avatar
dječak sa šibicama
Posts: 51278
Joined: 29/06/2011 23:39

#3857 Re: Migranti

Post by dječak sa šibicama »

kad dodjes iz pakistana ili subsaharske afrike gdje je za desert kolac od blata, svedska socijala je premija
User avatar
CPT
Posts: 6246
Joined: 16/05/2018 11:13

#3858 Re: Migranti

Post by CPT »

dječak sa šibicama wrote:kad dodjes iz pakistana ili subsaharske afrike gdje je za desert kolac od blata, svedska socijala je premija
Naravno... A kad dodjes iz sela iz okoline Foce u Stockholm, osjecas se kao kod kuce. Koja prica...
User avatar
dječak sa šibicama
Posts: 51278
Joined: 29/06/2011 23:39

#3859 Re: Migranti

Post by dječak sa šibicama »

Seljak iz Foce preskace sine od tramvaja u strahu da ce ga ubiti struja, ali seljak iz Foce je naucio raditi od zore do mraka. Njemu nije tesko mesti ulicu, raditi u fabrici...

Za ove iz Afrike ili Azije nisam bas siguran, necu generalizovati ali...
User avatar
CPT
Posts: 6246
Joined: 16/05/2018 11:13

#3860 Re: Migranti

Post by CPT »

dječak sa šibicama wrote:Seljak iz Foce preskace sine od tramvaja u strahu da ce ga ubiti struja, ali seljak iz Foce je naucio raditi od zore do mraka. Njemu nije tesko mesti ulicu, raditi u fabrici...

Za ove iz Afrike ili Azije nisam bas siguran, necu generalizovati ali...
Istu pricu ces cuti o Bosancima (i generalno o Slavenima) od fasista u Evropi... slucajnost? Ono kad Slaveni popuse "boljim rasama" pricu. :-)
emric
Posts: 1211
Joined: 21/03/2018 18:03

#3861 Re: Migranti

Post by emric »

dječak sa šibicama wrote:Seljak iz Foce preskace sine od tramvaja u strahu da ce ga ubiti struja, ali seljak iz Foce je naucio raditi od zore do mraka. Njemu nije tesko mesti ulicu, raditi u fabrici...

Za ove iz Afrike ili Azije nisam bas siguran, necu generalizovati ali...
Ako ti je startna ideja da su iz Foče seljaci, onda je do tebe. Uvijek mi je priča o "lošim" Fočacima, Sandžaklijama, Zeničanima, bilo kome... više govorila o onome ko govori nego o tim ljudima koji su kao i svi drugi - dijelom sjajni, dijelom škart. Ima rođenih Sarajlija, Beograđana, Parižana koji su gole fukare u duši i čobani.
User avatar
Sanjarko
Posts: 28455
Joined: 17/02/2015 19:32
Location: U snu

#3862 Re: Migranti

Post by Sanjarko »

Ne znam. Po meni mi starosjedioci smo gori od doslja. Evo u Zenici se doslje sve snasle a starosjedioci bas i ne. Barem se meni tako cini.

Znaci starosjedioci su truba. Nija ta rijec dzaba staro-sjedioci. Stari i sjede. :-D
Last edited by Sanjarko on 31/07/2018 07:21, edited 2 times in total.
User avatar
Sanjarko
Posts: 28455
Joined: 17/02/2015 19:32
Location: U snu

#3863 Re: Migranti

Post by Sanjarko »

Djecak vidis da se na ovaj nacin fakticki djeca kupuju. Dobiju socijalu i dodatak na djecu i tako prezive i oni i djeca.

Sad sto nesanica govori da i djeca bas nesto nisu radna to ima veze sa integracijom. Slabo se na tome bas radi. To je vise propagandno po meni. Spominje se propagandno a u stvarnosti se slabije ili pogresno radi na integraciji djece migranata a ne migranata.

Jos svi bi asimilaciju a ne integraciju a to dvoje nije isto.
User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#3864 Re: Migranti

Post by insomnia78 »

Drzi se ti onog sto poznajes. Ne oslanjaj se previse na internet
User avatar
Sanjarko
Posts: 28455
Joined: 17/02/2015 19:32
Location: U snu

#3865 Re: Migranti

Post by Sanjarko »

insomnia78 wrote:Drzi se ti onog sto poznajes. Ne oslanjaj se previse na internet
Sto. Gdje grijesim. Nisam rekao da sam upravu. To nikada ni ne tvrdim.

Po meni je ovo.
User avatar
triconja
Posts: 16211
Joined: 29/04/2012 07:04

#3866 Re: Migranti

Post by triconja »

Vizionar 1985 wrote:Djecak vidis da se na ovaj nacin fakticki djeca kupuju. Dobiju socijalu i dodatak na djecu i tako prezive i oni i djeca.

Sad sto nesanica govori da i djeca bas nesto nisu radna to ima veze sa integracijom. Slabo se na tome bas radi. To je vise propagandno po meni. Spominje se propagandno a u stvarnosti se slabije ili pogresno radi na integraciji djece migranata a ne migranata.

Jos svi bi asimilaciju a ne integraciju a to dvoje nije isto.
Znas li ti jaro sta ti je geto? Lupas ko maksim po diviziji u najboljem slucaju, a evo ti jedan blizak primjer sta znaci geto i asimilacija, eto ti rat onaj onomad sto se desi je posljedica getoizacije, a kao rezultat smo dobili jos izrazeniju getoizaciju. Ne mores ti ba nekog asimilirat ako se on nalazi sa osobama koje se razlikuju od vecine a zive u nekoj svojoj grupici, taj nacin asimilacije mozes macku o rep okacit. Asimiliranje se vrsi tako sto rasprstis grupu i sprijecis svaki pokusaj zblizavanja iste, ali hajde bogati, najlakse je bit marija tereza preko tudjih ledja :D .
User avatar
Sanjarko
Posts: 28455
Joined: 17/02/2015 19:32
Location: U snu

#3867 Re: Migranti

Post by Sanjarko »

triconja wrote: Znas li ti jaro sta ti je geto? Lupas ko maksim po diviziji u najboljem slucaju, a evo ti jedan blizak primjer sta znaci geto i asimilacija, eto ti rat onaj onomad sto se desi je posljedica getoizacije, a kao rezultat smo dobili jos izrazeniju getoizaciju. Ne mores ti ba nekog asimilirat ako se on nalazi sa osobama koje se razlikuju od vecine a zive u nekoj svojoj grupici, taj nacin asimilacije mozes macku o rep okacit. Asimiliranje se vrsi tako sto rasprstis grupu i sprijecis svaki pokusaj zblizavanja iste, ali hajde bogati, najlakse je bit marija tereza preko tudjih ledja :D .
Ma znam sta je geto. To i govorim. Kao vrsi se integracija migranata i njihove djece a ustvari se ne vrsi. Jos domicilni bi asimilaciju njihovu sto je skoro nemoguce. Jer smo ljudi takvi, tesko se asimiliramo. Tesko mijenjamo navike itd. Pa se zbog toga tesko ljudi i asimiliraju. Prilagode se da, ali ne bas i asimiliraju.

Ali kazem po meni ovako fakticki djecu kupuju jer Europa sa TFR stopom od 1,5 je demografski pukla.
bluesjunior
Posts: 734
Joined: 21/05/2014 11:14

#3868 Re: Migranti

Post by bluesjunior »

triconja wrote:
Vizionar 1985 wrote:Djecak vidis da se na ovaj nacin fakticki djeca kupuju. Dobiju socijalu i dodatak na djecu i tako prezive i oni i djeca.

Sad sto nesanica govori da i djeca bas nesto nisu radna to ima veze sa integracijom. Slabo se na tome bas radi. To je vise propagandno po meni. Spominje se propagandno a u stvarnosti se slabije ili pogresno radi na integraciji djece migranata a ne migranata.

Jos svi bi asimilaciju a ne integraciju a to dvoje nije isto.
Znas li ti jaro sta ti je geto? Lupas ko maksim po diviziji u najboljem slucaju, a evo ti jedan blizak primjer sta znaci geto i asimilacija, eto ti rat onaj onomad sto se desi je posljedica getoizacije, a kao rezultat smo dobili jos izrazeniju getoizaciju. Ne mores ti ba nekog asimilirat ako se on nalazi sa osobama koje se razlikuju od vecine a zive u nekoj svojoj grupici, taj nacin asimilacije mozes macku o rep okacit. Asimiliranje se vrsi tako sto rasprstis grupu i sprijecis svaki pokusaj zblizavanja iste, ali hajde bogati, najlakse je bit marija tereza preko tudjih ledja :D .
austrijska nadvojvotkinja?
User avatar
uglavnomja
Posts: 19943
Joined: 28/07/2012 15:59

#3869 Re: Migranti

Post by uglavnomja »

geto ili tacnije "geto" je izbor pridoslica, ne odluka vlasti. i to je prirodan izbor, ides tamo gdje ces se razumjeti sa okolinom i gdje ces se uklopiti , tacnije gdje pripadas
interes vlasti je integracija u smislu da nauce jezik da mogu da rade i funkcionisu u drustvu, da se uklope u norme ponasanja
migranti imaju slobodu izbra gdje ce da zive, prema finansijskim mogucnostima naravno, ali svi ovi biraju da zive sa svojim, da goore svoj jezik, da imaju svoju hranu i ostalo, odjecu, obucu, namjestaj :-), obicaje, vjeru ...itd.
u kucama (citavim kvartovima) se govori maternji, djeca uce novi jezik, ali to nije dovoljno za neki visi nivo znanja jezika jer se ostatak zivota odvija na drugom jeziku
dovode muzeve i zene iz domovine, vec generacijama
stvaraju paralelni svijet

ovo je generalizacija, nisu svi, ali ogroman % jeste, i to opet zavisno od zemlje porijekla, razloga i nacina dolaska, obrazovnog nivoa, znanja engleskog ili evt. tog domaceg jezika itd





ps. majka tereza :oops:
User avatar
Truba
Posts: 93843
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija
Grijem se na: Plin i struju
Horoskop: Vodolija
Contact:

#3870 Re: Migranti

Post by Truba »

Prema zakonima Eritreje, svi muškarci i žene moraju služiti vojni rok koji može trajati između 5 i 10 godina. Tu činjenicu brojni imigranti i pro-imigracijske organizacije koriste kao izgovor za ulazak u Europu, piše Swissinfo.

Međutim, švicarski Savezni sud odlučio je kako su sve prijave na toj osnovi neutemeljene te da je deportacija takvih imigranata posve legalna i razumna, posebice zbog činjenice da je Eritreja sklopila mir s Etiopijom, nakon 20-godišnjeg rata.

u međuvremenu
nema veze s prethodnim unosom

eto ih dolaze

User avatar
triconja
Posts: 16211
Joined: 29/04/2012 07:04

#3871 Re: Migranti

Post by triconja »

bluesjunior wrote: austrijska nadvojvotkinja?

uglavnomja wrote:ps. majka tereza :oops:

:lol: :lol: :lol: , gledam i ne vjerujem sta sam napiso :thumbup:
biscanka2
Posts: 1722
Joined: 07/04/2009 00:46

#3872 Re: Migranti

Post by biscanka2 »

triconja wrote:
bluesjunior wrote: austrijska nadvojvotkinja?

uglavnomja wrote:ps. majka tereza :oops:

:lol: :lol: :lol: , gledam i ne vjerujem sta sam napiso :thumbup:
KaJem ja da ti volis odvaliti :nokti: pogotovo kod zenskinja. :mrgreen:
User avatar
triconja
Posts: 16211
Joined: 29/04/2012 07:04

#3873 Re: Migranti

Post by triconja »

biscanka2 wrote: KaJem ja da ti volis odvaliti :nokti: pogotovo kod zenskinja. :mrgreen:
Cito sam nesto oko tih kraljevskih porodica i srednjovjekovnih ratova sinoc i eto ti :D .

:-)
biscanka2
Posts: 1722
Joined: 07/04/2009 00:46

#3874 Re: Migranti

Post by biscanka2 »

Ko upravlja donacijama iz inozemstva za migrante u BiH
avaz.ba
30.07.2018. u 19:03





Ministarstvo finansija i trezora BiH nema informaciju o pristigloj međunarodnoj pomoći koja se u vezi s migrantskom situacijom upućuje u BiH, navodi se u zvaničnom saopćenju Vijeća ministara BiH.

Ova informacija može značiti da obećani novac nije stigao u BiH, ili da je možda uplaćen na račune nekih drugih nivoa vlasti, pa čak i nekih nevladinih organizacija.

Pomoć u opremi

Češka je objavila da namjerava BiH uplatiti milion eura, Austrija je ponudila pomoć, ali ne i novčanu, a kontingent od 56 šatora dopremljen je u BiH 5. jula.

U Sarajevu su prekjučer zamjenica guvernera Razvojne banke Vijeća Evrope (CEB) Marija Sančez-Jebra Alonso (Maria Sanchez-Yebra) i šef Misije Međunarodne organizacije za migracije (IOM) u BiH Peter van der Overart (Van Der Auweraert) potpisali sporazum o dodjeli milion eura bespovratne pomoći našoj državi.

– Od Evropske komisije očekuje se šest miliona eura iz alokacije za državni program IPA 2018. za finansiranje pomoći našoj zemlji u pogledu migracija – saopćilo je prekjučer Vijeće ministara.

Također je istaknuto da se kontinuirano vode razgovori s predstavnicima nadležnih međunarodnih organizacija i Evropskom komisijom o troškovima ishrane i osiguranja zdravstvene zaštite migranata.

Bez podračuna

Direktor Službe za poslove sa strancima Slobodan Ujić kazao je za „Avaz“ da institucija koju vodi nema podračun i da se njima neće ništa direktno uplaćivati.

– Borimo se s migrantskom krizom s onim što imamo. Nama su pomogli iz Brisela, kupili su nam novi server vrijedan više od 100.000 KM. Što se novca tiče, mi s tim nemamo ništa – istakao je Ujić.

Dodao je da je Služba dobila pomoć i od Agencije za evropsku graničnu i obalsku stražu (Frontex), koja je donirala aparate za uzimanje otisaka prstiju od migranata vrijedne 150.000 maraka.

EK izdvaja dodatnih šest miliona eura

– Evropska unija početkom prošlog mjeseca obezbijedila je humanitarna pomoć vrijednu 1,5 miliona eura za rješavanje hitnih potreba izbjeglica i migranata u BiH. Ta pomoć stigla je preko humanitarnih partnera, kao što su agencije UN-a, a obuhvata hranu, odjeću, pokrivače, higijenske predmete, zdravstvene usluge, skloništa za hitne slučajeve… – kazala je za „Avaz“ Jamila Milović-Halilović, portparol Delegacije EU i specijalnog predstavnika EU u BiH.

Dodala je da EK namjerava izdvojiti dodatnih šest miliona eura. Ova podrška dodana je na iznos od 24,6 miliona eura koje je EU uložila u podršku BiH u oblasti migracija i upravljanja granicama još od 2007. godine – naglasila je Milović-Halilović.

Hrvatska odbila ponudu Brisela

Za svakog migranta spašenog iz mora Evropska komisija će državi koja ga odluči prihvatiti platiti 6.000 eura, a Hrvatska je odbila takvu ponudu Brisela.

Ova ponuda dio je predloženog koncepta Evropske komisije, koji je razrađen na osnovu dogovora država članica EU postignutog na prošlomjesečnom samitu u Briselu, a o kojem će se još razgovarati.

Uz novac, EK nudi i druge mogućnosti državama koje bi na svojoj teritoriji dopustile uspostavljanje kontroliranih centara za iskrcavanje i obradu migranata.
User avatar
triconja
Posts: 16211
Joined: 29/04/2012 07:04

#3875 Re: Migranti

Post by triconja »

biscanka2 wrote:Ko upravlja donacijama iz inozemstva za migrante u BiH
avaz.ba
30.07.2018. u 19:03





Ministarstvo finansija i trezora BiH nema informaciju o pristigloj međunarodnoj pomoći koja se u vezi s migrantskom situacijom upućuje u BiH, navodi se u zvaničnom saopćenju Vijeća ministara BiH.

Ova informacija može značiti da obećani novac nije stigao u BiH, ili da je možda uplaćen na račune nekih drugih nivoa vlasti, pa čak i nekih nevladinih organizacija.

Pomoć u opremi

Češka je objavila da namjerava BiH uplatiti milion eura, Austrija je ponudila pomoć, ali ne i novčanu, a kontingent od 56 šatora dopremljen je u BiH 5. jula.

U Sarajevu su prekjučer zamjenica guvernera Razvojne banke Vijeća Evrope (CEB) Marija Sančez-Jebra Alonso (Maria Sanchez-Yebra) i šef Misije Međunarodne organizacije za migracije (IOM) u BiH Peter van der Overart (Van Der Auweraert) potpisali sporazum o dodjeli milion eura bespovratne pomoći našoj državi.

– Od Evropske komisije očekuje se šest miliona eura iz alokacije za državni program IPA 2018. za finansiranje pomoći našoj zemlji u pogledu migracija – saopćilo je prekjučer Vijeće ministara.

Također je istaknuto da se kontinuirano vode razgovori s predstavnicima nadležnih međunarodnih organizacija i Evropskom komisijom o troškovima ishrane i osiguranja zdravstvene zaštite migranata.

Bez podračuna

Direktor Službe za poslove sa strancima Slobodan Ujić kazao je za „Avaz“ da institucija koju vodi nema podračun i da se njima neće ništa direktno uplaćivati.

– Borimo se s migrantskom krizom s onim što imamo. Nama su pomogli iz Brisela, kupili su nam novi server vrijedan više od 100.000 KM. Što se novca tiče, mi s tim nemamo ništa – istakao je Ujić.

Dodao je da je Služba dobila pomoć i od Agencije za evropsku graničnu i obalsku stražu (Frontex), koja je donirala aparate za uzimanje otisaka prstiju od migranata vrijedne 150.000 maraka.

EK izdvaja dodatnih šest miliona eura

– Evropska unija početkom prošlog mjeseca obezbijedila je humanitarna pomoć vrijednu 1,5 miliona eura za rješavanje hitnih potreba izbjeglica i migranata u BiH. Ta pomoć stigla je preko humanitarnih partnera, kao što su agencije UN-a, a obuhvata hranu, odjeću, pokrivače, higijenske predmete, zdravstvene usluge, skloništa za hitne slučajeve… – kazala je za „Avaz“ Jamila Milović-Halilović, portparol Delegacije EU i specijalnog predstavnika EU u BiH.

Dodala je da EK namjerava izdvojiti dodatnih šest miliona eura. Ova podrška dodana je na iznos od 24,6 miliona eura koje je EU uložila u podršku BiH u oblasti migracija i upravljanja granicama još od 2007. godine – naglasila je Milović-Halilović.

Hrvatska odbila ponudu Brisela

Za svakog migranta spašenog iz mora Evropska komisija će državi koja ga odluči prihvatiti platiti 6.000 eura, a Hrvatska je odbila takvu ponudu Brisela.

Ova ponuda dio je predloženog koncepta Evropske komisije, koji je razrađen na osnovu dogovora država članica EU postignutog na prošlomjesečnom samitu u Briselu, a o kojem će se još razgovarati.

Uz novac, EK nudi i druge mogućnosti državama koje bi na svojoj teritoriji dopustile uspostavljanje kontroliranih centara za iskrcavanje i obradu migranata.
Znaci humanost zdra'o, da ne plate drugi za migrante ovi bi ih sa noge na nogu :izet:
Locked