
Automobilizam - sve o tome
Moderators: _BataZiv_0809, anex
- mk ultra
- Posts: 24032
- Joined: 31/12/2012 14:05
- Location: Fiume
- Grijem se na: Ugalj
- Vozim: Bahato
- Horoskop: Maćak
-
direstraits0078
- Posts: 5231
- Joined: 22/12/2011 14:41
#3852 Re: Automobilizam - All about
citroen xm wrote:![]()
![]()
Ma brisao sam to s pa ga vraćao, a nije sa mobitela. Uglavnom par puta pokušao i ista stvar.
Evo Goran je okačio.
-
citroen xm
- Posts: 20441
- Joined: 17/04/2012 22:57
#3853 Re: Automobilizam - All about
Remek djelo. Uhhhhhh
- ElRe
- Posts: 16920
- Joined: 12/12/2011 11:28
#3854 Re: Automobilizam - All about
http://net.hr/auto/vijesti/na-rubu-bank ... di-dolara/
Naslov je pretenciozan, ali dobro...
Mislim da svi varaju po pitanju ekoloske podobnosti motora samo je VW imao nesrecu da prvi bude okrivljen i kaznjen. Ovo je dokaz da su danasnji motori manje-vise na istom nivou kao i motori sa kraja 90-ih u pogledu ekologije i potrosnje.
Naravno "napredak" se postize start&stop sistemima i FAP filterima koji vlasniku samo komplikuju koristenje vozila, a jedina korist im je pri prikazivanju kataloske potrosnje goriva i ekoloske podobnosti.
Naslov je pretenciozan, ali dobro...
Mislim da svi varaju po pitanju ekoloske podobnosti motora samo je VW imao nesrecu da prvi bude okrivljen i kaznjen. Ovo je dokaz da su danasnji motori manje-vise na istom nivou kao i motori sa kraja 90-ih u pogledu ekologije i potrosnje.
Naravno "napredak" se postize start&stop sistemima i FAP filterima koji vlasniku samo komplikuju koristenje vozila, a jedina korist im je pri prikazivanju kataloske potrosnje goriva i ekoloske podobnosti.
- bitanga_sa_otesa
- Posts: 39556
- Joined: 27/03/2014 09:56
- Location: štavanj
- Grijem se na: drva
- Vozim: pezejca
- Horoskop: ne vjerujem
- Contact:
- mali_milojica
- Posts: 14185
- Joined: 02/09/2012 17:42
- Location: Hadis: Govorite istinu,pa makar bila i na vasu stetu.
#3856 Re: Automobilizam - All about
Naslov je senzacionalisticki,da privuce klik. Dobro,da ih ovoliko kazne osjetilo bi se,ali VW ove pare ima u lijevom dzepu. Vjerovatno ce se nesto dogovoriti i platiti manju kaznu. Cca jednu milijardu i da obestete musterije koje su doveli u zabludu.
Sto se ovoga tice,Amer je zakon. Znam da su Kiju i Hyundai kaznili oko 50 miliona zato sto su naveli pogresnu deklarisanu potrosnju.
Nedavno se i GM nesto dogovorio sa vladom da plati 900 miliona da se ne ide na sud,ali ne znam za sta,nisam detaljno upratio. Tamo kaznjavaju redom,musterija je zakon.
Sto se ovoga tice,Amer je zakon. Znam da su Kiju i Hyundai kaznili oko 50 miliona zato sto su naveli pogresnu deklarisanu potrosnju.
Nedavno se i GM nesto dogovorio sa vladom da plati 900 miliona da se ne ide na sud,ali ne znam za sta,nisam detaljno upratio. Tamo kaznjavaju redom,musterija je zakon.
- insomnia78
- Posts: 61961
- Joined: 03/04/2011 14:43
#3857 Re: Automobilizam - All about
Ma jebo pare, nego je smijesno cime se tako veliki igraci sluze
Zamisli tih mozgova, pa ovo je moralo biti odobreno iz samog vrha
Nije to bas fingiranje potrosnje
Zamisli tih mozgova, pa ovo je moralo biti odobreno iz samog vrha
Nije to bas fingiranje potrosnje
- bitanga_sa_otesa
- Posts: 39556
- Joined: 27/03/2014 09:56
- Location: štavanj
- Grijem se na: drva
- Vozim: pezejca
- Horoskop: ne vjerujem
- Contact:
- insomnia78
- Posts: 61961
- Joined: 03/04/2011 14:43
#3859 Re: Automobilizam - All about

Mark Webber, WEC Austin 6H
Ušćaklo ga
- bitanga_sa_otesa
- Posts: 39556
- Joined: 27/03/2014 09:56
- Location: štavanj
- Grijem se na: drva
- Vozim: pezejca
- Horoskop: ne vjerujem
- Contact:
-
Seawolf
- Posts: 9166
- Joined: 14/06/2012 22:59
#3862 Re: Automobilizam - All about
Neće biti da je to u pitanju, jer su svi "pogođeni" automobili sa četvorocilindričnim dizel motorima, a deaktivacija cilindara je opcija koja se nudi samo na benzinskim motorima.sema911s wrote:Insomnia
Prica se da Su najvise pogodjenji motori Sa deaktivacijom cilindara... Ko u labaratoriji rade 2 au stvarnom zivotu svi I razlicito zagadjenje
-
internazionale
- Posts: 2562
- Joined: 30/12/2009 15:52
#3863 Re: Automobilizam - All about
Ma neka usa/cia/nasa... zavjera protiv tvoraca superautomobilaSeawolf wrote:Neće biti da je to u pitanju, jer su svi "pogođeni" automobili sa četvorocilindričnim dizel motorima, a deaktivacija cilindara je opcija koja se nudi samo na benzinskim motorima.sema911s wrote:Insomnia
Prica se da Su najvise pogodjenji motori Sa deaktivacijom cilindara... Ko u labaratoriji rade 2 au stvarnom zivotu svi I razlicito zagadjenje
Najbolje da sacekamo adu championa da razotkrije zavjeru
- mali_milojica
- Posts: 14185
- Joined: 02/09/2012 17:42
- Location: Hadis: Govorite istinu,pa makar bila i na vasu stetu.
#3864 Re: Automobilizam - All about
Dionice VW izgubile preko 15% na vrijednosti zbog ovog dogadjaja u Americi
Da se ne lazemo i dalje su jake ko beton
Da se ne lazemo i dalje su jake ko beton
-
condy
- Posts: 7814
- Joined: 22/09/2011 14:34
#3865 Re: Automobilizam - All about
Da mi je koju dionicu fauvea 
- Ned071
- Posts: 6435
- Joined: 27/01/2014 15:32
- hopi
- Posts: 7259
- Joined: 05/03/2009 23:03
- Location: zemlja moja
-
citroen xm
- Posts: 20441
- Joined: 17/04/2012 22:57
#3868 Re: Automobilizam - All about
Lijepo, lijepo.
- supercali
- Posts: 23942
- Joined: 06/07/2014 12:30
#3869 Re: Automobilizam - All about
ili ce neko dobro hajrovati na dionicama
15% od bilo koje cijene je fin procenat
ako od ovih malih dionicara i sl kupe po ovoj manjoj cijeni niko sretniji od vlasnika
15% od bilo koje cijene je fin procenat
ako od ovih malih dionicara i sl kupe po ovoj manjoj cijeni niko sretniji od vlasnika
- Nabucco
- Posts: 1336
- Joined: 13/06/2012 19:45
#3870 Re: Automobilizam - All about



Odoše za njemacku. Ova prva slika je onaj sa pika cini mi se, što se vrtio po piku a 20 k na satu, spominje se da je prodat za 6000€.
-
530i
- Posts: 9169
- Joined: 08/12/2009 17:31
#3871 Re: Automobilizam - All about
Prodavao se za 6 hiljada, ali maraka. Vjerovatno neko ima računicu, neki muzej ili kolekcionar, šteta bi to bilo u saobraćaj.
- ferratilis
- Posts: 8375
- Joined: 25/11/2013 16:48
#3872 Re: Automobilizam - All about
Šporet na točkovima, vriejdnost 2KM
- mk ultra
- Posts: 24032
- Joined: 31/12/2012 14:05
- Location: Fiume
- Grijem se na: Ugalj
- Vozim: Bahato
- Horoskop: Maćak
- Nabucco
- Posts: 1336
- Joined: 13/06/2012 19:45
#3874 Re: Automobilizam - All about
Jeste, ali ja sam na facebooku naletio da piše da je otišao za 6000€530i wrote:Prodavao se za 6 hiljada, ali maraka. Vjerovatno neko ima računicu, neki muzej ili kolekcionar, šteta bi to bilo u saobraćaj.
-
530i
- Posts: 9169
- Joined: 08/12/2009 17:31
#3875 Re: Automobilizam - All about
To je posebno relevantan izvor
Po priči dosadašnji vlasnik ga je kupio od nekog komšije koji je umro...pretpostavljam da je dao do 2000 maraka, ne više, uložio par stoja i prodao za jedno 4-4.5 hiljade maraka. A šta piše po oglasima i drugdje su samo želje i pozdravi
Po priči dosadašnji vlasnik ga je kupio od nekog komšije koji je umro...pretpostavljam da je dao do 2000 maraka, ne više, uložio par stoja i prodao za jedno 4-4.5 hiljade maraka. A šta piše po oglasima i drugdje su samo želje i pozdravi





