Automobilizam - sve o tome

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: _BataZiv_0809, anex

Post Reply
User avatar
mk ultra
Posts: 24032
Joined: 31/12/2012 14:05
Location: Fiume
Grijem se na: Ugalj
Vozim: Bahato
Horoskop: Maćak

#3851 Re: Automobilizam - All about

Post by mk ultra »

Image
direstraits0078
Posts: 5231
Joined: 22/12/2011 14:41

#3852 Re: Automobilizam - All about

Post by direstraits0078 »

citroen xm wrote::thumbup: :thumbup:

Ma brisao sam to s pa ga vraćao, a nije sa mobitela. Uglavnom par puta pokušao i ista stvar.

Evo Goran je okačio.

citroen xm
Posts: 20441
Joined: 17/04/2012 22:57

#3853 Re: Automobilizam - All about

Post by citroen xm »

Remek djelo. Uhhhhhh
User avatar
ElRe
Posts: 16920
Joined: 12/12/2011 11:28

#3854 Re: Automobilizam - All about

Post by ElRe »

http://net.hr/auto/vijesti/na-rubu-bank ... di-dolara/

Naslov je pretenciozan, ali dobro...
Mislim da svi varaju po pitanju ekoloske podobnosti motora samo je VW imao nesrecu da prvi bude okrivljen i kaznjen. Ovo je dokaz da su danasnji motori manje-vise na istom nivou kao i motori sa kraja 90-ih u pogledu ekologije i potrosnje.
Naravno "napredak" se postize start&stop sistemima i FAP filterima koji vlasniku samo komplikuju koristenje vozila, a jedina korist im je pri prikazivanju kataloske potrosnje goriva i ekoloske podobnosti.
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 39556
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#3855 Re: Automobilizam - All about

Post by bitanga_sa_otesa »

joj
Image
User avatar
mali_milojica
Posts: 14185
Joined: 02/09/2012 17:42
Location: Hadis: Govorite istinu,pa makar bila i na vasu stetu.

#3856 Re: Automobilizam - All about

Post by mali_milojica »

Naslov je senzacionalisticki,da privuce klik. Dobro,da ih ovoliko kazne osjetilo bi se,ali VW ove pare ima u lijevom dzepu. Vjerovatno ce se nesto dogovoriti i platiti manju kaznu. Cca jednu milijardu i da obestete musterije koje su doveli u zabludu.
Sto se ovoga tice,Amer je zakon. Znam da su Kiju i Hyundai kaznili oko 50 miliona zato sto su naveli pogresnu deklarisanu potrosnju.
Nedavno se i GM nesto dogovorio sa vladom da plati 900 miliona da se ne ide na sud,ali ne znam za sta,nisam detaljno upratio. Tamo kaznjavaju redom,musterija je zakon.
User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#3857 Re: Automobilizam - All about

Post by insomnia78 »

Ma jebo pare, nego je smijesno cime se tako veliki igraci sluze
Zamisli tih mozgova, pa ovo je moralo biti odobreno iz samog vrha
Nije to bas fingiranje potrosnje
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 39556
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#3858 Re: Automobilizam - All about

Post by bitanga_sa_otesa »

joj 2

Image
User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#3859 Re: Automobilizam - All about

Post by insomnia78 »

Image
Mark Webber, WEC Austin 6H
Ušćaklo ga :D
User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#3860 Re: Automobilizam - All about

Post by insomnia78 »

Image
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 39556
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#3861 Re: Automobilizam - All about

Post by bitanga_sa_otesa »

Image
Seawolf
Posts: 9166
Joined: 14/06/2012 22:59

#3862 Re: Automobilizam - All about

Post by Seawolf »

sema911s wrote:Insomnia

Prica se da Su najvise pogodjenji motori Sa deaktivacijom cilindara... Ko u labaratoriji rade 2 au stvarnom zivotu svi I razlicito zagadjenje
Neće biti da je to u pitanju, jer su svi "pogođeni" automobili sa četvorocilindričnim dizel motorima, a deaktivacija cilindara je opcija koja se nudi samo na benzinskim motorima.
internazionale
Posts: 2562
Joined: 30/12/2009 15:52

#3863 Re: Automobilizam - All about

Post by internazionale »

Seawolf wrote:
sema911s wrote:Insomnia

Prica se da Su najvise pogodjenji motori Sa deaktivacijom cilindara... Ko u labaratoriji rade 2 au stvarnom zivotu svi I razlicito zagadjenje
Neće biti da je to u pitanju, jer su svi "pogođeni" automobili sa četvorocilindričnim dizel motorima, a deaktivacija cilindara je opcija koja se nudi samo na benzinskim motorima.
Ma neka usa/cia/nasa... zavjera protiv tvoraca superautomobila
Najbolje da sacekamo adu championa da razotkrije zavjeru
User avatar
mali_milojica
Posts: 14185
Joined: 02/09/2012 17:42
Location: Hadis: Govorite istinu,pa makar bila i na vasu stetu.

#3864 Re: Automobilizam - All about

Post by mali_milojica »

Dionice VW izgubile preko 15% na vrijednosti zbog ovog dogadjaja u Americi :-)
Da se ne lazemo i dalje su jake ko beton :D
condy
Posts: 7814
Joined: 22/09/2011 14:34

#3865 Re: Automobilizam - All about

Post by condy »

Da mi je koju dionicu fauvea :D
User avatar
Ned071
Posts: 6435
Joined: 27/01/2014 15:32

#3866 Re: Automobilizam - All about

Post by Ned071 »

zalosna ti majka... do 18 milijardi :shock:

http://www.jutarnji.hr/volkswagenu-prij ... a/1422657/
User avatar
hopi
Posts: 7259
Joined: 05/03/2009 23:03
Location: zemlja moja

#3867 Re: Automobilizam - All about

Post by hopi »

citroen xm
Posts: 20441
Joined: 17/04/2012 22:57

#3868 Re: Automobilizam - All about

Post by citroen xm »

Lijepo, lijepo.
User avatar
supercali
Posts: 23942
Joined: 06/07/2014 12:30

#3869 Re: Automobilizam - All about

Post by supercali »

ili ce neko dobro hajrovati na dionicama
15% od bilo koje cijene je fin procenat
ako od ovih malih dionicara i sl kupe po ovoj manjoj cijeni niko sretniji od vlasnika :)
User avatar
Nabucco
Posts: 1336
Joined: 13/06/2012 19:45

#3870 Re: Automobilizam - All about

Post by Nabucco »

Image
Image
Image

Odoše za njemacku. Ova prva slika je onaj sa pika cini mi se, što se vrtio po piku a 20 k na satu, spominje se da je prodat za 6000€. :bih:
530i
Posts: 9169
Joined: 08/12/2009 17:31

#3871 Re: Automobilizam - All about

Post by 530i »

Prodavao se za 6 hiljada, ali maraka. Vjerovatno neko ima računicu, neki muzej ili kolekcionar, šteta bi to bilo u saobraćaj.
User avatar
ferratilis
Posts: 8375
Joined: 25/11/2013 16:48

#3872 Re: Automobilizam - All about

Post by ferratilis »

Šporet na točkovima, vriejdnost 2KM :lol:

User avatar
mk ultra
Posts: 24032
Joined: 31/12/2012 14:05
Location: Fiume
Grijem se na: Ugalj
Vozim: Bahato
Horoskop: Maćak

#3873 Re: Automobilizam - All about

Post by mk ultra »

Image

:mrgreen:
User avatar
Nabucco
Posts: 1336
Joined: 13/06/2012 19:45

#3874 Re: Automobilizam - All about

Post by Nabucco »

530i wrote:Prodavao se za 6 hiljada, ali maraka. Vjerovatno neko ima računicu, neki muzej ili kolekcionar, šteta bi to bilo u saobraćaj.
Jeste, ali ja sam na facebooku naletio da piše da je otišao za 6000€ :D
530i
Posts: 9169
Joined: 08/12/2009 17:31

#3875 Re: Automobilizam - All about

Post by 530i »

To je posebno relevantan izvor :lol:
Po priči dosadašnji vlasnik ga je kupio od nekog komšije koji je umro...pretpostavljam da je dao do 2000 maraka, ne više, uložio par stoja i prodao za jedno 4-4.5 hiljade maraka. A šta piše po oglasima i drugdje su samo želje i pozdravi :lol:
Post Reply