Sta stime?Yapi Yapo wrote:http://www.pik.ba/artikal/11956415/prod ... fa-2dizel/
Prevaranti na PIK-u
- Kofer
- Posts: 433
- Joined: 26/07/2013 13:02
- Location: Njemačka
#3851 Re: Prevaranti na PIK-u
-
Yapi Yapo
- Posts: 1074
- Joined: 06/11/2013 02:19
#3852 Re: Prevaranti na PIK-u
Sinoć kad sam postavio nisu bile slike auta, nego žena nekakva.Kofer wrote:Sta stime?Yapi Yapo wrote:http://www.pik.ba/artikal/11956415/prod ... fa-2dizel/
- Kofer
- Posts: 433
- Joined: 26/07/2013 13:02
- Location: Njemačka
#3853 Re: Prevaranti na PIK-u
Mozda njegova.Yapi Yapo wrote:Sinoć kad sam postavio nisu bile slike auta, nego žena nekakva.Kofer wrote:Sta stime?Yapi Yapo wrote:http://www.pik.ba/artikal/11956415/prod ... fa-2dizel/
- DownhillMaster
- Posts: 142
- Joined: 20/03/2014 01:53
#3854 Re: Prevaranti na PIK-u
http://www.pik.ba/artikal/11952135/vjeverica-sumska/
Nije prevarant ali ako se ovime bavi intezivno rado bih ga prijavio da je država normalna
Nije prevarant ali ako se ovime bavi intezivno rado bih ga prijavio da je država normalna
-
RahatHurmašica
- Posts: 2013
- Joined: 25/04/2013 08:49
#3855 Re: Prevaranti na PIK-u
zašto? uzgaja čovjek vjeverice 
- DownhillMaster
- Posts: 142
- Joined: 20/03/2014 01:53
#3856 Re: Prevaranti na PIK-u
Nzm nešto mi naleti 
- CaneBos
- Posts: 1098
- Joined: 27/07/2012 20:57
#3857 Re: Prevaranti na PIK-u
I ne znam zasto ljudi smatraju da se to mora licno preuzeti samo zato sto se u istom gradu boravi? Nidje veze..imas postu, imas kurirske sluzbe itd..Skeptic604 wrote:Ja sam isto poslao knjigu postom,a u istom smo gradu.Nisam slao radi prevare,nego nije zena imala vremena da dodje po robu,a ja nisam mogao otici do nje na Ilidzu,i tako da sam postom obavio to..
Jednostavno ljudi nekad nece da imaju kontakt,zele da prodaju a da budu anonimni,ne znaci to odma da su lopovi..
Meni licno je smor ici licno i ganjati se s nekim kad njemu odgovara, kad meni odgovara, gdje cemo se naci itd. Gubim vrijeme koje u sustini nemam.
U principu cesto izadjem u susret ljudima koji zele licno preuzeti nesto ali s obzirom na moje obaveze to je vazda ganjanje kad odgovara za obe strane. Ako ne, bujrum posta ili drugi nacin dostave.
Smijesno mi je da idem s jednog kraja grada na drugi da kupim nesto sto kosta 10 ili 20KM. Sto zbog vremena i peglanja po guzvi, sto zbog toga sto cu platiti ili gradski prijevoz ili gorivo da odem po to i izadje me na isto kao i ta postarina koju placam.
Tako da uvijek izaberem uplatiti taj iznos na racun uz postarinu od 3KM i dobijem to na kucnu adresu. Naravno da me nije strah da ce me izlevatiti..imam mu podatke, imam mu adresu, imam mu broj i zivi u istom gradu...pa nek stisne!
I nikad me niko nije izradio.
- Truba
- Posts: 93798
- Joined: 17/03/2004 09:36
- Location: Vizantija
- Grijem se na: Plin i struju
- Horoskop: Vodolija
- Contact:
#3858 Re: Prevaranti na PIK-u
jašta dobro razmišljanje
ali kad ti neko s 12 snižava na 10
sigurno neće pristati da plaća poštu i tu kurirsku službu
ali kad ti neko s 12 snižava na 10
sigurno neće pristati da plaća poštu i tu kurirsku službu
- CaneBos
- Posts: 1098
- Joined: 27/07/2012 20:57
#3859 Re: Prevaranti na PIK-u
To je njegov problem ne moj i nije prisiljen niko pristati da placa postarinu ako nece, bujrum kod drugog ha jaBlack swan wrote:jašta dobro razmišljanje
ali kad ti neko s 12 snižava na 10
sigurno neće pristati da plaća poštu i tu kurirsku službu
- Truba
- Posts: 93798
- Joined: 17/03/2004 09:36
- Location: Vizantija
- Grijem se na: Plin i struju
- Horoskop: Vodolija
- Contact:
#3860 Re: Prevaranti na PIK-u
meni je želja riješiti se nečega...obostrana je korist
-
Kataklinger
- Posts: 1564
- Joined: 23/12/2013 11:02
#3861 Re: Prevaranti na PIK-u
Slučajno naletih na ovog lažova: http://www.pik.ba/profil/ellvis2/
Prodaje biciklo Capriolo Adrenalin po cijeni od 440KM. Pod detaljno naveo da je novo plaćeno 499KM. Oglas u nastavku:
http://www.pik.ba/artikal/9565123/bicik ... jam-za-ps3
To isto biciklo je kupio po cijeni od 360KM, od čovjeka kod kojeg je pod detaljno stajalo da je novo plaćeno 400KM u Tesliću.
Odnosno to je ovaj oglas: http://www.pik.ba/artikal/6929219/capriolo-adrenalin
Kupac je, naravno ellvis2.
99% je uradio c/p detaljnog opisa sa oglasa gdje je kupio biciklo po znatno nižoj cijeni, a lažirao je cijenu i obrisao mjesto kupovine. Sad ga prodaje za znatno veću cijenu :/
Prodaje biciklo Capriolo Adrenalin po cijeni od 440KM. Pod detaljno naveo da je novo plaćeno 499KM. Oglas u nastavku:
http://www.pik.ba/artikal/9565123/bicik ... jam-za-ps3
To isto biciklo je kupio po cijeni od 360KM, od čovjeka kod kojeg je pod detaljno stajalo da je novo plaćeno 400KM u Tesliću.
Odnosno to je ovaj oglas: http://www.pik.ba/artikal/6929219/capriolo-adrenalin
Kupac je, naravno ellvis2.
99% je uradio c/p detaljnog opisa sa oglasa gdje je kupio biciklo po znatno nižoj cijeni, a lažirao je cijenu i obrisao mjesto kupovine. Sad ga prodaje za znatno veću cijenu :/
-
Lopov-eliminator
- Posts: 1482
- Joined: 11/07/2013 19:29
#3862 Re: Prevaranti na PIK-u
I to nije sve, u oglasu od ellvis2 zadnja slika iz oglasa direkt iz oglasa od ovog profila prije ( Nedim_GTI ) od kojeg je (valjda) elvis kupio bic, lik je uradio print screen i umjesto da je izrezao sliku odatle (cak i Paint to moze) on je samo pravo to snimio pa mu se vidi start bar, pa se na desnoj strani vide od Nedim_GTI medalje crveno-srebrna, verifikovana kuca i 100% verifikacija, pa se vide tabovi koji su mu tad bili otvoreni. E moj ellvise 
- CaneBos
- Posts: 1098
- Joined: 27/07/2012 20:57
#3863 Re: Prevaranti na PIK-u
I opet ne vidim sta je sporno u tom oglasu, odnosno kakva je to kriminalna radnja, izuzev sto se moze reci da se bavi preprodajom? Laze da je kupio biciklo u radnji! Isto je mogao to slagati i onaj prvi prodavac kad je napisao da ga je kupio u radnji! Sta sad potencijalni treci kupac treba istrazivati historiju preprodaje da dodje do toga. Ko zeli da ga kupi, kupice ga i bez toga na osnovu drugih stvari a ne toga ko ga je od koga kupio i za koliko para.
Tako da mi to odakle ga je ovaj lik elviss kupio i po kojoj cijeni nema apsolutno nikakve veze sa prevarama.
Nije ti pik zona kontrolirane cijene trzista pa da se sankcionisu takvi tipovi. Trgovina je i da ti sada odes u svoju lokalnu piljaru, kupis 1kg jagoda po cijeni od 5KM i u prolazu ti neko zatrazi da ih kupi od tebe, a ti kazes cijena je 8KM, to se ne moze nazvati prevarom.
Ti otisao, ti kupio, ti donio, zaracunao svoj trud 3KM vise i u ruke predao kupcu!
Pomalo postavljate bezveznih stvari ovde, ko da nemate sta pametnije raditi nego gledate ko je kakve slike gdje postirao i odakle je sta kupio..
Tako da mi to odakle ga je ovaj lik elviss kupio i po kojoj cijeni nema apsolutno nikakve veze sa prevarama.
Nije ti pik zona kontrolirane cijene trzista pa da se sankcionisu takvi tipovi. Trgovina je i da ti sada odes u svoju lokalnu piljaru, kupis 1kg jagoda po cijeni od 5KM i u prolazu ti neko zatrazi da ih kupi od tebe, a ti kazes cijena je 8KM, to se ne moze nazvati prevarom.
Ti otisao, ti kupio, ti donio, zaracunao svoj trud 3KM vise i u ruke predao kupcu!
Pomalo postavljate bezveznih stvari ovde, ko da nemate sta pametnije raditi nego gledate ko je kakve slike gdje postirao i odakle je sta kupio..
- kingofsnake
- Posts: 751
- Joined: 23/02/2009 15:03
- Location: Manila & Cancun
#3864 Re: Prevaranti na PIK-u
Fakat. Pa ljudi stvari prodaju da bi zaradili, a ne da bi kupcu bilo fino. Ako je roba ispravna, nije ukradena, odgovara stanju na slici, kupcu odgovara, to je to. Gdje je on kupio, po kojoj cijeni, od koga, apsolutno je nebitno. Kupac kupuje zato što mu se nešto sviđa, a ako u postupku sam sebe izradi, pa plati nešto skuplje nego što je mogao, to je njegov problem. Ljudi se bave preprodajom radi profita, kao i sve trgovine.CaneBos wrote:I opet ne vidim sta je sporno u tom oglasu, odnosno kakva je to kriminalna radnja, izuzev sto se moze reci da se bavi preprodajom? Laze da je kupio biciklo u radnji! Isto je mogao to slagati i onaj prvi prodavac kad je napisao da ga je kupio u radnji! Sta sad potencijalni treci kupac treba istrazivati historiju preprodaje da dodje do toga. Ko zeli da ga kupi, kupice ga i bez toga na osnovu drugih stvari a ne toga ko ga je od koga kupio i za koliko para.
Tako da mi to odakle ga je ovaj lik elviss kupio i po kojoj cijeni nema apsolutno nikakve veze sa prevarama.
Nije ti pik zona kontrolirane cijene trzista pa da se sankcionisu takvi tipovi. Trgovina je i da ti sada odes u svoju lokalnu piljaru, kupis 1kg jagoda po cijeni od 5KM i u prolazu ti neko zatrazi da ih kupi od tebe, a ti kazes cijena je 8KM, to se ne moze nazvati prevarom.
Ti otisao, ti kupio, ti donio, zaracunao svoj trud 3KM vise i u ruke predao kupcu!
Pomalo postavljate bezveznih stvari ovde, ko da nemate sta pametnije raditi nego gledate ko je kakve slike gdje postirao i odakle je sta kupio..
-
RahatHurmašica
- Posts: 2013
- Joined: 25/04/2013 08:49
#3865 Re: Prevaranti na PIK-u
pa nije baš tako, napisao je da je bicikl plaćen 499, a ustvari je 399.
po meni to je prevara. jer ima ljudi koji se ne razumiju u komponente i kod kupovine se isključivo vode cijenom.
po meni to je prevara. jer ima ljudi koji se ne razumiju u komponente i kod kupovine se isključivo vode cijenom.
- kingofsnake
- Posts: 751
- Joined: 23/02/2009 15:03
- Location: Manila & Cancun
#3866 Re: Prevaranti na PIK-u
Ali tebi kao kupcu cijena po kojoj je on platio apsolutno nije bitna. Ti kupuješ proizvod po cijeni koju vidiš, i proizvod onakava kakav vidiš. Ovo bi se moglo, zakonski, tretirati kao dovođenje u zabludu, ali nebitnu zabludu. Nikako kao prevaru.RahatHurmašica wrote:pa nije baš tako, napisao je da je bicikl plaćen 499, a ustvari je 399.
po meni to je prevara. jer ima ljudi koji se ne razumiju u komponente i kod kupovine se isključivo vode cijenom.
-
RahatHurmašica
- Posts: 2013
- Joined: 25/04/2013 08:49
#3867 Re: Prevaranti na PIK-u
vrlo je bitna, jer meni koji se ne razumijem u bicikla cijena govori o kvaliteti bicikla. dakle, ako je bilo skupo onda su mu i komponente bolje.kingofsnake wrote:Ali tebi kao kupcu cijena po kojoj je on platio apsolutno nije bitna. Ti kupuješ proizvod po cijeni koju vidiš, i proizvod onakava kakav vidiš. Ovo bi se moglo, zakonski, tretirati kao dovođenje u zabludu, ali nebitnu zabludu. Nikako kao prevaru.RahatHurmašica wrote:pa nije baš tako, napisao je da je bicikl plaćen 499, a ustvari je 399.
po meni to je prevara. jer ima ljudi koji se ne razumiju u komponente i kod kupovine se isključivo vode cijenom.
- kingofsnake
- Posts: 751
- Joined: 23/02/2009 15:03
- Location: Manila & Cancun
#3868 Re: Prevaranti na PIK-u
Znači ako ja tebi, kao nekom ko se ne razumije, lupim cijenu bicikla 2000KM, i napišem da sam ga ja kupio za 2200KM, tebi je to garant da je to biciklo dobro?RahatHurmašica wrote:vrlo je bitna, jer meni koji se ne razumijem u bicikla cijena govori o kvaliteti bicikla. dakle, ako je bilo skupo onda su mu i komponente bolje.kingofsnake wrote:Ali tebi kao kupcu cijena po kojoj je on platio apsolutno nije bitna. Ti kupuješ proizvod po cijeni koju vidiš, i proizvod onakava kakav vidiš. Ovo bi se moglo, zakonski, tretirati kao dovođenje u zabludu, ali nebitnu zabludu. Nikako kao prevaru.RahatHurmašica wrote:pa nije baš tako, napisao je da je bicikl plaćen 499, a ustvari je 399.
po meni to je prevara. jer ima ljudi koji se ne razumiju u komponente i kod kupovine se isključivo vode cijenom.
-
RahatHurmašica
- Posts: 2013
- Joined: 25/04/2013 08:49
#3869 Re: Prevaranti na PIK-u
pa da je cijena istinita, svakako bi bilo dobro.kingofsnake wrote:[q
Znači ako ja tebi, kao nekom ko se ne razumije, lupim cijenu bicikla 2000KM, i napišem da sam ga ja kupio za 2200KM, tebi je to garant da je to biciklo dobro?
- kingofsnake
- Posts: 751
- Joined: 23/02/2009 15:03
- Location: Manila & Cancun
#3870 Re: Prevaranti na PIK-u
Moj ti je savjet, kad budeš kupovao biciklo, konsultuj se s nekim ko se razumijeRahatHurmašica wrote:pa da je cijena istinita, svakako bi bilo dobro.kingofsnake wrote:[q
Znači ako ja tebi, kao nekom ko se ne razumije, lupim cijenu bicikla 2000KM, i napišem da sam ga ja kupio za 2200KM, tebi je to garant da je to biciklo dobro?
-
RahatHurmašica
- Posts: 2013
- Joined: 25/04/2013 08:49
#3871 Re: Prevaranti na PIK-u
kupit ću onaj od prislija. 
- kingofsnake
- Posts: 751
- Joined: 23/02/2009 15:03
- Location: Manila & Cancun
#3872 Re: Prevaranti na PIK-u
nemoj, nov adrenalin u capriolu je oko 450 
- CaneBos
- Posts: 1098
- Joined: 27/07/2012 20:57
#3873 Re: Prevaranti na PIK-u
kingofsnake wrote:nemoj, nov adrenalin u capriolu je oko 450
- sema911s
- Posts: 5146
- Joined: 04/03/2013 15:37
- Location: mene nosi mutna rijeka
#3874 Re: Prevaranti na PIK-u
349km,.,. ima popust trnutnokingofsnake wrote:nemoj, nov adrenalin u capriolu je oko 450
- Skeptic604
- Posts: 1385
- Joined: 04/04/2013 06:19
- Location: Tu sam...
#3875 Re: Prevaranti na PIK-u
Da ne otvaram novu temu,jer je vezana za Pik kupovinu i prodaju..
Posto vecina trgovaca na Pik-u ne placa porez,pdv..
Na koji nacin trgovati legalno,mislim evo ja recimo hocu da placam porez,kako bi to funkcionisalo,kome se obratiti i slicno..
Jer stvarno nemam pojma kako da se naplacuje porez na internet trgovinu..
Hvala
Posto vecina trgovaca na Pik-u ne placa porez,pdv..
Na koji nacin trgovati legalno,mislim evo ja recimo hocu da placam porez,kako bi to funkcionisalo,kome se obratiti i slicno..
Jer stvarno nemam pojma kako da se naplacuje porez na internet trgovinu..
Hvala
