Gledali ste film, preporuĆite ga drugima

Najbolji i najgori filmovi, serije, sve o sedmoj umjetnosti...

Moderator: _BataZiv_0809

User avatar
markioni
Posts: 2448
Joined: 23/04/2008 17:59
Location: neocekivana sila koja se iznenada pojavljuje i rjesava stvar
Contact:

#38476 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima

Post by markioni »

beni-bu-man wrote:Eh i ovaj sam stigao pogledati preko vikenda.
Nije los.
Image
do sredine odprilike originalan i drzi paznju poslije ga useru i razvodne te pred kraj obavezno How To za debilne americke mozgice da se ne umore previse sa hiljadu kako hiljadu ovako pitanja.
User avatar
beni-bu-man
Posts: 17772
Joined: 10/04/2012 09:01
Location: On land, air, or sea, I don't need No I.D

#38477 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima

Post by beni-bu-man »

markioni wrote:
beni-bu-man wrote:Eh i ovaj sam stigao pogledati preko vikenda.
Nije los.
Image
do sredine odprilike originalan i drzi paznju poslije ga useru i razvodne te pred kraj obavezno How To za debilne americke mozgice da se ne umore previse sa hiljadu kako hiljadu ovako pitanja.
Kraj su usrali
nema me tamo
Posts: 13597
Joined: 30/10/2013 18:58

#38478 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima

Post by nema me tamo »

Kraj je baš Jordan Peele realno nije moglo drugacije. :D

A to svakako da je kraj dosta ozbiljniji možda bi ga i nazvao najboljim horor trilerom sto sam ja licno gledao.
User avatar
beni-bu-man
Posts: 17772
Joined: 10/04/2012 09:01
Location: On land, air, or sea, I don't need No I.D

#38479 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima

Post by beni-bu-man »

nema me tamo wrote:Kraj je baš Jordan Peele realno nije moglo drugacije. :D

A to svakako da je kraj dosta ozbiljniji možda bi ga i nazvao najboljim horor trilerom sto sam ja licno gledao.
Vidim da je Get Out Horror, Mystery

meni vise baca na psiholoski trileri
nema me tamo
Posts: 13597
Joined: 30/10/2013 18:58

#38480 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima

Post by nema me tamo »

To sam i htio reci što je najgore, kakav crni horror..
User avatar
beni-bu-man
Posts: 17772
Joined: 10/04/2012 09:01
Location: On land, air, or sea, I don't need No I.D

#38481 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima

Post by beni-bu-man »

nema me tamo wrote:To sam i htio reci što je najgore, kakav crni horror..
steta sto vise nema starih horora kao sto je ovaj :)
mene jeza hvata cim sam pogledao slike :D
Image
nema me tamo
Posts: 13597
Joined: 30/10/2013 18:58

#38482 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima

Post by nema me tamo »

Ima uvijek dobrih horora :D

Samo što rijetko ko recimo zamraci sobu ugasi svjetlo pojaca zvucnike malo..
'ebem je tog sto se nece sasrat živ i paranoicno gledat imal ikog iza sebe :D
User avatar
beni-bu-man
Posts: 17772
Joined: 10/04/2012 09:01
Location: On land, air, or sea, I don't need No I.D

#38483 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima

Post by beni-bu-man »

Neam pojma meni zadnjih par godina nista dobro da potrefim da se ono bas userem :D
Ok su The Conjuring, Insidious..... al nije to to
Ovaj mi je bio dobar
http://www.imdb.com/title/tt1757742/?ref_=nv_sr_3
Image
statixx
Posts: 9834
Joined: 15/12/2011 14:40
Location: Sarajevo

#38484 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima

Post by statixx »

Dobar je Straw Dogs. Nije losa ni djecija verzija - Home Alone. :D
nema me tamo
Posts: 13597
Joined: 30/10/2013 18:58

#38486 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima

Post by nema me tamo »

beni-bu-man wrote:Neam pojma meni zadnjih par godina nista dobro da potrefim da se ono bas userem :D
Ok su The Conjuring, Insidious..... al nije to to
Ovaj mi je bio dobar
http://www.imdb.com/title/tt1757742/?ref_=nv_sr_3
Image

Evo par dobrih ako slucajno nisi pogledao..

http://www.imdb.com/title/tt1922777/

http://www.imdb.com/title/tt0450385/


http://www.imdb.com/title/tt3235888/



http://www.imdb.com/title/tt2400463/

I odlican drama- triler.
User avatar
beni-bu-man
Posts: 17772
Joined: 10/04/2012 09:01
Location: On land, air, or sea, I don't need No I.D

#38487 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima

Post by beni-bu-man »

nema me tamo wrote:
beni-bu-man wrote:Neam pojma meni zadnjih par godina nista dobro da potrefim da se ono bas userem :D
Ok su The Conjuring, Insidious..... al nije to to
Ovaj mi je bio dobar
http://www.imdb.com/title/tt1757742/?ref_=nv_sr_3
Image

Evo par dobrih ako slucajno nisi pogledao..

http://www.imdb.com/title/tt1922777/

http://www.imdb.com/title/tt0450385/


http://www.imdb.com/title/tt3235888/



http://www.imdb.com/title/tt2400463/

I odlican drama- triler.
Ovaj The Invitation nisam gledao :D
1408 pravo jak film i jos sa Cusack-om Identity :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
omar little
Posts: 17401
Joined: 14/03/2008 21:14

#38488 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima

Post by omar little »

herzog-kinski kakva faktap kombinacija. :D
John Cleese
Posts: 42920
Joined: 25/05/2010 18:30

#38489 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima

Post by John Cleese »

omar little wrote:herzog-kinski kakva faktap kombinacija. :D
Image

:D
John Cleese
Posts: 42920
Joined: 25/05/2010 18:30

#38490 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima

Post by John Cleese »

johnnykola wrote:
John Cleese wrote:
:thumbup:
:-D
Drago mi je sto cujem da si dobro :D :lol:

(Pogledacu i preostala dva, cim nadjem :D )
User avatar
listopad
Posts: 800
Joined: 18/10/2016 19:14

#38491 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima

Post by listopad »

Jedna legenda kaze da kada je Herzog snimao Nosferatu, Kinskom skoro nije ni trebao make-up. Kinski je inace bio totalno lud, ne samo u filmovima...
kakavdanakneiskustvu
Posts: 66012
Joined: 03/08/2010 19:04

#38492 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima

Post by kakavdanakneiskustvu »

[quote="John Cleese"]Image
/quote]


ludilo od filma
User avatar
cLo
Posts: 4550
Joined: 23/08/2011 09:19

#38493 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima

Post by cLo »

s@mson wrote:http://www.imdb.com/title/tt4835894/?ref_=fn_al_tt_1
Bez obzira na nisku ocjenu na ajemdibiju jedan od boljih predstavnika crnog humora i preporuka za pogledati, naravno...
mi lajki tu :D
User avatar
Tito_i_Partija
Posts: 12407
Joined: 11/03/2014 15:56
Location: Kod Sebije na pregledu

#38494 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima

Post by Tito_i_Partija »

listopad wrote:Jedna legenda kaze da kada je Herzog snimao Nosferatu, Kinskom skoro nije ni trebao make-up. Kinski je inace bio totalno lud, ne samo u filmovima...
I ne samo lud, vec i monstrum, jer je navodno silovao (ili pokusao da siluje) svoje kcerke.

http://www.telegraph.co.uk/culture/film ... e-her.html
User avatar
johnnykola
Posts: 10400
Joined: 15/10/2004 12:23
Contact:

#38495 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima

Post by johnnykola »

John Cleese wrote: Drago mi je sto cujem da si dobro :D :lol:

(Pogledacu i preostala dva, cim nadjem :D )
Pod obvezatno, Džone.:)
User avatar
listopad
Posts: 800
Joined: 18/10/2016 19:14

#38496 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima

Post by listopad »

Tito_i_Partija wrote:I ne samo lud, vec i monstrum, jer je navodno silovao (ili pokusao da siluje) svoje kcerke.

http://www.telegraph.co.uk/culture/film ... e-her.html
Bilo je medju glumcima uvijek budala, ali neki od njih su makar bili sarmantni i puni dobrog humora. Jedan primjer je Oliver Reed koji je od 80ih i 90ih provodio najveci dio svog vremena praveci skandale u talk show emisijama. Uvijek je naravno bio pijan k'o letva. Ali lik je bio smijesan i cak simpatican dok je Kinski bio jednostavno naporan i agresivan. No s obzirom u kakvom se mentalnom stanju nalazio, imao je odlicnu filmsku karijeru. Zahvaljujuci filmovima Wernera Herzoga ce biti upamcen kao ikona.

Od Herzoga mi je inace najomiljeniji ovaj:

Stroszek (1977)

Image
User avatar
triconja
Posts: 16211
Joined: 29/04/2012 07:04

#38497 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima

Post by triconja »

nema me tamo wrote:Ima uvijek dobrih horora :D

Samo što rijetko ko recimo zamraci sobu ugasi svjetlo pojaca zvucnike malo..
'ebem je tog sto se nece sasrat živ i paranoicno gledat imal ikog iza sebe :D
Broji li se u tri navece pred spavanje sa ugasenim svjetlima i slusalicama na usima gledati "strasne" horore u to sasravanje?

Ako broji nisam nikad gace uhelacio, malo me nekad trzne pa prenese da prikunjam i to je to :lol: . Najgore sto je bilo u vezi horora je ono iz trinaesti duh kad onaj "torso" puze po podu. To me je drzalo tri godine pod paznjom pred spavanje :lol: .
User avatar
dinao
Posts: 997
Joined: 16/04/2010 19:16

#38498 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima

Post by dinao »

Prvi put danas pogledam American Beauty, sa K. Spacey.
Bas mi se svidio. Preporuka ako neko nije gledao.
User avatar
Point.
Posts: 33497
Joined: 28/10/2008 00:24
Location: Bagni di Lucca

#38499 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima

Post by Point. »

Evo par klasika sto sam pogledo u zadnje vrijeme i koje bih preporucio.

Image

Image

Image

Image
nema me tamo
Posts: 13597
Joined: 30/10/2013 18:58

#38500 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima

Post by nema me tamo »

triconja wrote:
nema me tamo wrote:Ima uvijek dobrih horora :D

Samo što rijetko ko recimo zamraci sobu ugasi svjetlo pojaca zvucnike malo..
'ebem je tog sto se nece sasrat živ i paranoicno gledat imal ikog iza sebe :D
Broji li se u tri navece pred spavanje sa ugasenim svjetlima i slusalicama na usima gledati "strasne" horore u to sasravanje?

Ako broji nisam nikad gace uhelacio, malo me nekad trzne pa prenese da prikunjam i to je to :lol: . Najgore sto je bilo u vezi horora je ono iz trinaesti duh kad onaj "torso" puze po podu. To me je drzalo tri godine pod paznjom pred spavanje :lol: .

Ma mene paranoje pucaju samo se okrecem iza sebe :D

Samo saserem se sav ako je dobar horror i onda po starom nema kod mene da cu se sad sjetit neke scene pa se okretat dok idem u wc.. :D :D
Post Reply