Gledali ste film, preporuĆite ga drugima

Najbolji i najgori filmovi, serije, sve o sedmoj umjetnosti...

Moderator: _BataZiv_0809

User avatar
Point.
Posts: 33475
Joined: 28/10/2008 00:24
Location: Bagni di Lucca

#38426 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima

Post by Point. »

Jebo Reevesa. Dobio je ulogu u Matrixu samo zato sto je Will Smith odbio. Sto se tice ovih nekih glumaca cije filmove mogu pogledati cak i kad bi glumili kartonsku kutiju su Kurt Russell, Gene Hackman i Jeff Bridges.
nema me tamo
Posts: 13597
Joined: 30/10/2013 18:58

#38427 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima

Post by nema me tamo »

I to nije samo Will odbio jos 2 su cini mi se ne mogu se sjetiti sad baš..
I da na kraju sve tako završi..
Evo pocelo sve opet da propada i opet ubode s John Wick. :D
omar little
Posts: 17378
Joined: 14/03/2008 21:14

#38428 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima

Post by omar little »

the matrix nije nikakva demonstracija glumackih mogucnosti. moglo ga je odbiti 15 ljudi prije ovog, to ga ne cini zahtijevnim glumackim zalogajem.
User avatar
Point.
Posts: 33475
Joined: 28/10/2008 00:24
Location: Bagni di Lucca

#38429 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima

Post by Point. »

Reci to Will Smithu. On je odbio Matrix zbog Wild Wild West. :)
nema me tamo
Posts: 13597
Joined: 30/10/2013 18:58

#38430 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima

Post by nema me tamo »

Point. wrote:Reci to Will Smithu. On je odbio Matrix zbog Wild Wild West. :)

Koji glumac ili komicar ga je zajebavao zbog toga? :D

U podsvjesti mi sve da sam to negdje gledao i na kraju mi bilo mrsko da guglam da li su tih godina snimani..
Jos znam da je Wild Wild West bas katastrofalno prosao..
User avatar
johnnykola
Posts: 10400
Joined: 15/10/2004 12:23
Contact:

#38431 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima

Post by johnnykola »

Fox Movies 19.55:

Image
User avatar
problemnatravunu
Posts: 18746
Joined: 26/10/2014 07:41
Location: Sarajevo

#38432 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima

Post by problemnatravunu »

Point. wrote:Reci to Will Smithu. On je odbio Matrix zbog Wild Wild West. :)
Ja sam cuo da je todicni Will Smith odbio bio i Tarantina , za ulogu u Django Unchained , jer je snimao ono neko svoje sf sranje sa sinom , ovo valjda
http://www.imdb.com/title/tt1815862/
User avatar
Point.
Posts: 33475
Joined: 28/10/2008 00:24
Location: Bagni di Lucca

#38433 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima

Post by Point. »

problemnatravunu wrote:
Point. wrote:Reci to Will Smithu. On je odbio Matrix zbog Wild Wild West. :)
Ja sam cuo da je todicni Will Smith odbio bio i Tarantina , za ulogu u Django Unchained , jer je snimao ono neko svoje sf sranje sa sinom , ovo valjda
http://www.imdb.com/title/tt1815862/
The actor was cautious of the film’s violence. Smith said the only way he would have agreed to make the movie was if Django Unchained centered on a love story, "not a vengeance story."
Omeksalo ga druzenje sa Tom Cruise-om i Beckhamom.
sizifinho
Posts: 3464
Joined: 31/05/2014 13:14

#38434 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima

Post by sizifinho »

:D :D :D
svakakvih gluposti cu procitati ovdje

matrix plitkoumni blockbuster mtv generacije

majko mila pa da li jr ovo moguce
omar little
Posts: 17378
Joined: 14/03/2008 21:14

#38435 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima

Post by omar little »

daleko od toga nije. specijalni efekti, fajterska akcija, prilicno sablonska. vonabi intelektualizam bez, jel, necega. banaliziranje na stripovsku borbu gdje postoje samo krajnosti. zabavni, akcijski, glasni vikend specimen i ne puno vise.
User avatar
listopad
Posts: 800
Joined: 18/10/2016 19:14

#38436 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima

Post by listopad »

Sto nam ne obrazlozis svoje vidjenje Matrixa pa da vidimo na cemu si. Ja ostajem pri poziciji da se radi o jednom izrazito glupom blockbusteru bez imalo umjetnicke i filozofske vrijednosti. The Matrix je cisti akcijski film koji ponavlja staru mantru o borbi dobra i zla, o prorocima i izabranim vodjama koje je sudbina odabrala za osloboditelje porobljenog covjecanstva. Teme i motivi kao virtuelna realnost u kojoj su ljudi zarobljeni, a da nisu ni svjesni iste, su stari nekoliko decenija. No mozda si ti u ovom filmu nesto pronasao sto je meni promaklo pa bi mi bilo drago da to s nama podijelis.
User avatar
markioni
Posts: 2448
Joined: 23/04/2008 17:59
Location: neocekivana sila koja se iznenada pojavljuje i rjesava stvar
Contact:

#38437 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima

Post by markioni »

listopad wrote:Sto nam ne obrazlozis svoje vidjenje Matrixa pa da vidimo na cemu si. Ja ostajem pri poziciji da se radi o jednom izrazito glupom blockbusteru bez imalo umjetnicke i filozofske vrijednosti. The Matrix je cisti akcijski film koji ponavlja staru mantru o borbi dobra i zla, o prorocima i izabranim vodjama koje je sudbina odabrala za osloboditelje porobljenog covjecanstva. Teme i motivi kao virtuelna realnost u kojoj su ljudi zarobljeni, a da nisu ni svjesni iste, su stari nekoliko decenija. No mozda si ti u ovom filmu nesto pronasao sto je meni promaklo pa bi mi bilo drago da to s nama podijelis.
matrix je u svoje vrijeme bio revolucionaran film u svakom pogledu. daleko od toga da je samo akcija i plitka kvazifilozofija.
omar little
Posts: 17378
Joined: 14/03/2008 21:14

#38438 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima

Post by omar little »

u kojem pogledu tacno je bio revolucionaran? ne pada mi na pamet nista. zabavan da, intelektualni rad neki nikakav.
User avatar
Lincoln-Burrows
Posts: 7583
Joined: 22/01/2008 18:17

#38439 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima

Post by Lincoln-Burrows »

Matrix je poludosadan film, tko voli nek izvoli
svega ima na netu. Revolucionaran :D
User avatar
House
Posts: 51327
Joined: 17/03/2010 15:36

#38440 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima

Post by House »

Image
User avatar
karanana
Posts: 50764
Joined: 26/02/2004 00:00

#38441 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima

Post by karanana »

Prvi matrix je odlican, revolucionaran i klasika. Drugi je poprilicna rinaka. Treci nisam ni gledo.
Znaci i matrix ulazi u matricu sa forest gumpom po poruci?
nema me tamo
Posts: 13597
Joined: 30/10/2013 18:58

#38442 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima

Post by nema me tamo »

Intelektualni rad kaze nikakav... :D
User avatar
Banksy
Posts: 28557
Joined: 18/07/2008 09:33

#38443 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima

Post by Banksy »

karanana wrote:
Prvi matrix je odlican, revolucionaran i klasika. Drugi je poprilicna rinaka. Treci nisam ni gledo.
+1
User avatar
golfiista
Posts: 4685
Joined: 04/05/2012 14:48

#38444 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima

Post by golfiista »

Ima li moderatora? Trolate bezveze.
Evo jedan za pogledati..
http://m.imdb.com/title/tt3605418/
User avatar
Dosadno mii
Posts: 3163
Joined: 16/06/2014 20:33

#38445 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima

Post by Dosadno mii »

Tomahawk11 wrote:http://www.imdb.com/title/tt0111257/?ref_=nm_knf_t3 mozda i najbolji Keanuov muvi
:thumbup:
nema me tamo
Posts: 13597
Joined: 30/10/2013 18:58

#38447 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima

Post by nema me tamo »

Dosadno mii wrote:
Tomahawk11 wrote:http://www.imdb.com/title/tt0111257/?ref_=nm_knf_t3 mozda i najbolji Keanuov muvi
:thumbup:

Meni odlican bio :D


Preporuka

http://www.imdb.com/title/tt0444653/

Jedan od rijetkih koji se provukao nekako
User avatar
markioni
Posts: 2448
Joined: 23/04/2008 17:59
Location: neocekivana sila koja se iznenada pojavljuje i rjesava stvar
Contact:

#38448 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima

Post by markioni »

golfiista wrote:Ima li moderatora? Trolate bezveze.
Evo jedan za pogledati..
http://m.imdb.com/title/tt3605418/
nema. otisli u sup da podnesu izvjestaj. vratice se ubrzo.
User avatar
drag_gost
Posts: 6417
Joined: 17/04/2010 19:09
Location: Tu, odmah :)

#38449 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima

Post by drag_gost »

http://www.imdb.com/title/tt4731136/ - A Cure For Wellness. Kakav film... prelijepi prizori Svicarske, ali kakav film... Neke scene koje nikada necete zaboraviti. Nije za svakoga.
nema me tamo
Posts: 13597
Joined: 30/10/2013 18:58

#38450 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima

Post by nema me tamo »

drag_gost wrote:http://www.imdb.com/title/tt4731136/ - A Cure For Wellness. Kakav film... prelijepi prizori Svicarske, ali kakav film... Neke scene koje nikada necete zaboraviti. Nije za svakoga.

Pogledacu ovih dana prije par sati zavrsio s skidanjem filma skidao se hladno 4 sata :D
Post Reply