Pitamo Mehanicare ?
Moderators: _BataZiv_0809, anex
-
NecuVise
- Posts: 2885
- Joined: 10/01/2020 20:02
#38401 Re: Pitamo Mehanicare ?
hvala vam obojici na odgovorima 
- konektovan
- Posts: 51454
- Joined: 19/01/2015 19:12
- Location: Mahala
- Vozim: Francusku kantu
#38402 Re: Pitamo Mehanicare ?
Oluke kakve kvalitetne uradi druže....dgL_ wrote: ↑03/12/2021 15:48Ma skinuoo sam tapacirung i tacno se vidi da curi na gumi onoj zastitnoj sto dodje na dnu drzaca gepeka... Narucio sam u motorexu ceka se 7 dana... Niti jedan otpad to nema zvao sam 20 barem .. katastrofaS4mpion wrote: ↑03/12/2021 15:16
Baci pogled i na štopke, kod njih može puštat' takođe kada otkažu oni dihtunzi koji prijanjaju uz lim i provjeri imaš li vode u vratima gepeka, odnosno da li se čuje voda kada ih otvaraš. Na dnu vrata postoje mali pipci koji su obično zatvoreni, pa ih treba otkinut', da voda može izlazit'.
- drugtito2011
- Posts: 2978
- Joined: 01/08/2011 18:45
-
oruzana_pobuna
- Posts: 1756
- Joined: 15/04/2021 11:24
- Location: Prdimahovljani
#38404 Re: Pitamo Mehanicare ?
to je ono za ono 
-
dgL_
- Posts: 3175
- Joined: 25/09/2014 22:39
#38405 Re: Pitamo Mehanicare ?
Izvini druze sto te smaram i vadim post iz naftalina ali imam isti problem na istom autu... Kako si rijesio? Kod mene je vec duhtovana nekom zivom gumom, a sad pusta opet i to bas pofino sa desne strane.. gdje mogu kupit ovo? Zvao sam danas sve zivo NIKO NEMA...spreca wrote: ↑28/05/2020 21:32Ocito da si bio u pravu ,danas sam prao auto sa Karcherom da se ubjedim dali je to to,ali sam se zezno sto sam prije toga malo zamazo silikonom jer je guma bila ostecena i posle pranja nije bilo vode u gepeku.....zasta sluzi ona kvadratna rupica, kao sto je na slici pored nosaca kapka od gepeka?...smijem li ja ono zamazati silikonom iako je ona rupica spojena na neko crijevo ispod ali nisam vidio kuda dalje to crijevo ide i dali je to crijevo za odvod vode .....moracu razmontirat lijevu tapacirungu....Hvala ti ja mislim 99%da je to to
HVALA
- Danguba
- Posts: 15926
- Joined: 01/12/2003 00:00
- Location: Tu negdje
#38406 Re: Pitamo Mehanicare ?
Na zalost, @spreca ti ne moze odgovoriti na ovaj post jer nije medju nama zivima.
- basicm
- Posts: 11634
- Joined: 16/01/2012 21:38
#38407 Re: Pitamo Mehanicare ?
Au, bas tuzna vijest
Meni je bio ok lik skroz…
Meni je bio ok lik skroz…
-
avijon
- Posts: 1840
- Joined: 20/08/2012 22:10
#38408 Re: Pitamo Mehanicare ?
evo ovo sam poslao spreci u pp tad, ako ti moze sta pomocdgL_ wrote: ↑03/12/2021 21:50Izvini druze sto te smaram i vadim post iz naftalina ali imam isti problem na istom autu... Kako si rijesio? Kod mene je vec duhtovana nekom zivom gumom, a sad pusta opet i to bas pofino sa desne strane.. gdje mogu kupit ovo? Zvao sam danas sve zivo NIKO NEMA...spreca wrote: ↑28/05/2020 21:32
Ocito da si bio u pravu ,danas sam prao auto sa Karcherom da se ubjedim dali je to to,ali sam se zezno sto sam prije toga malo zamazo silikonom jer je guma bila ostecena i posle pranja nije bilo vode u gepeku.....zasta sluzi ona kvadratna rupica, kao sto je na slici pored nosaca kapka od gepeka?...smijem li ja ono zamazati silikonom iako je ona rupica spojena na neko crijevo ispod ali nisam vidio kuda dalje to crijevo ide i dali je to crijevo za odvod vode .....moracu razmontirat lijevu tapacirungu....Hvala ti ja mislim 99%da je to to
HVALA
evo ako znas engleski ovaj je napravio ovako.
well first of all I adjusted the boot catch down to ensure a tighter fit against the seals of the boot (trunk) lid.
next I found a weld that visibly was perfect but had a pin hole due to the crash that let in some water, silicone sealed this.
I replaced the other boot hinge rubber gromit properly and bingo job done.
So for any other Passat owners who get useless body shops or main dealers trying to blame design faults or crash damage its all fixable if you are methodical.
This means taking all the linnings out of the boot, about 30 minutes of careful work as you need to remove the plastic cover to the the rear of the boot where the catch that locks the boot lid is first.
Just pull it upwards it will come out easily.
Next carefully remove the 4 wall plug like pins in each boot liner side and the one twisty clip
then you pull them out unclip the electrics on one side, light and power point.
then get someone to put a hose over the back of the car while you lie inside the boot and use a torch to see where the water is coming in.
my tip is tighten down the boot and check all the rubbers are secure if not replace them as they are cheap and quick to clip around the hinges before bedding down.
https://forums.vwvortex.com/showthread. ... me-problem
- SmoLe
- Posts: 4882
- Joined: 16/01/2014 13:16
#38409 Re: Pitamo Mehanicare ?
Gdje uzeti malo bolju lopatu za snijeg sklopivu, za auto? imate li neku preporuciti 
-
oruzana_pobuna
- Posts: 1756
- Joined: 15/04/2021 11:24
- Location: Prdimahovljani
-
mirza2811
- Posts: 125
- Joined: 07/11/2016 09:58
#38411 Re: Pitamo Mehanicare ?
pozz , gdje poslat letvu volana na reparaciju i koja je okvirna cijena ? ar 159 2008 god
-
Qwerty1234
- Posts: 1278
- Joined: 27/05/2021 09:57
-
dgL_
- Posts: 3175
- Joined: 25/09/2014 22:39
#38413 Re: Pitamo Mehanicare ?
- -Chesterfield-
- Posts: 6916
- Joined: 04/08/2020 19:22
#38414 Re: Pitamo Mehanicare ?
Čovjek traži za snijeg, a ne za kopanje zemunice.
Treba mu ravna, a ne špicasta.


-
oruzana_pobuna
- Posts: 1756
- Joined: 15/04/2021 11:24
- Location: Prdimahovljani
#38415 Re: Pitamo Mehanicare ?
jbg ptsp-Chesterfield- wrote: ↑04/12/2021 16:16Čovjek traži za snijeg, a ne za kopanje zemunice.
Treba mu ravna, a ne špicasta.
![]()
-
noviclan
- Posts: 15028
- Joined: 31/10/2013 06:48
#38416 Re: Pitamo Mehanicare ?
Ova druga je bas sexy ako bi se mogla kupiti gdje u sarajevu-Chesterfield- wrote: ↑04/12/2021 16:16Čovjek traži za snijeg, a ne za kopanje zemunice.
Treba mu ravna, a ne špicasta.
![]()
- konektovan
- Posts: 51454
- Joined: 19/01/2015 19:12
- Location: Mahala
- Vozim: Francusku kantu
#38417 Re: Pitamo Mehanicare ?
Ma ja kupio onu malu plastičnu bekto precisa,..predobra, ne moze joj snijeg i led ništa. Kompaktna, ne smeta u gepeku.

- bitanga_sa_otesa
- Posts: 39560
- Joined: 27/03/2014 09:56
- Location: štavanj
- Grijem se na: drva
- Vozim: pezejca
- Horoskop: ne vjerujem
- Contact:
#38418 Re: Pitamo Mehanicare ?
meni je pukla,naĆi nije nesalomiva...konektovan wrote: ↑04/12/2021 18:04 Ma ja kupio onu malu plastičnu bekto precisa,..predobra, ne moze joj snijeg i led ništa. Kompaktna, ne smeta u gepeku.![]()
![]()
-
NediM17
- Posts: 26452
- Joined: 05/11/2009 11:49
#38419 Re: Pitamo Mehanicare ?
Samo je Eliot Ness nesalomiv. 
- bitanga_sa_otesa
- Posts: 39560
- Joined: 27/03/2014 09:56
- Location: štavanj
- Grijem se na: drva
- Vozim: pezejca
- Horoskop: ne vjerujem
- Contact:
#38420 Re: Pitamo Mehanicare ?
ćak noris ga je pojeo za marendu 
-
oruzana_pobuna
- Posts: 1756
- Joined: 15/04/2021 11:24
- Location: Prdimahovljani
#38421 Re: Pitamo Mehanicare ?
kae se pojo 
- konektovan
- Posts: 51454
- Joined: 19/01/2015 19:12
- Location: Mahala
- Vozim: Francusku kantu
#38422 Re: Pitamo Mehanicare ?
Ma ne znam, iskreno..bitanga_sa_otesa wrote: ↑04/12/2021 18:05meni je pukla,naĆi nije nesalomiva...konektovan wrote: ↑04/12/2021 18:04 Ma ja kupio onu malu plastičnu bekto precisa,..predobra, ne moze joj snijeg i led ništa. Kompaktna, ne smeta u gepeku.![]()
![]()
Ja sam kupio i veću, za lopatajne ispred haustora, i evo nakon pet godina staža još uvijek je u komadu. Doduše, nije ni bilo nešto posebno snijega.
- bitanga_sa_otesa
- Posts: 39560
- Joined: 27/03/2014 09:56
- Location: štavanj
- Grijem se na: drva
- Vozim: pezejca
- Horoskop: ne vjerujem
- Contact:
#38423 Re: Pitamo Mehanicare ?
ta mi je i pukla... neki mokri snijeg bio...konektovan wrote: ↑04/12/2021 18:29
Ma ne znam, iskreno..
Ja sam kupio i veću, za lopatajne ispred haustora, i evo nakon pet godina staža još uvijek je u komadu. Doduše, nije ni bilo nešto posebno snijega.Za cijenu od 10 KM koliko je bila tad...mogu reći da je odlična.
poslije sam kupio 2 komada i imam ih i sad
-
oruzana_pobuna
- Posts: 1756
- Joined: 15/04/2021 11:24
- Location: Prdimahovljani
#38424 Re: Pitamo Mehanicare ?
svaka ti ćas naći mogo bi i dvije namirivat
- Optimist
- Posts: 15530
- Joined: 08/02/2010 19:01
- Location: Sarajevo
#38425 Re: Pitamo Mehanicare ?
Kad si upiro ko sivonja, zato si i slomio. 


