Pitamo Mehanicare ?

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: _BataZiv_0809, anex

NecuVise
Posts: 2885
Joined: 10/01/2020 20:02

#38401 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by NecuVise »

hvala vam obojici na odgovorima :thumbup:
User avatar
konektovan
Posts: 51454
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#38402 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by konektovan »

dgL_ wrote: 03/12/2021 15:48
S4mpion wrote: 03/12/2021 15:16

Baci pogled i na štopke, kod njih može puštat' takođe kada otkažu oni dihtunzi koji prijanjaju uz lim i provjeri imaš li vode u vratima gepeka, odnosno da li se čuje voda kada ih otvaraš. Na dnu vrata postoje mali pipci koji su obično zatvoreni, pa ih treba otkinut', da voda može izlazit'.
Ma skinuoo sam tapacirung i tacno se vidi da curi na gumi onoj zastitnoj sto dodje na dnu drzaca gepeka... Narucio sam u motorexu ceka se 7 dana... Niti jedan otpad to nema zvao sam 20 barem .. katastrofa
Oluke kakve kvalitetne uradi druže.... :mrgreen:
User avatar
drugtito2011
Posts: 2978
Joined: 01/08/2011 18:45

#38403 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by drugtito2011 »

Dio za Ford mondeo MK3, 2005, 2.0 tdci, 85kw. Znam da treba zamijenti poluosovinu, kineticki i lezaj, ali sta je ovo crvenom strelicom oznaceno? I gdje bih to mogao naci u kompletu novo ili polovno?

Image
oruzana_pobuna
Posts: 1756
Joined: 15/04/2021 11:24
Location: Prdimahovljani

#38404 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by oruzana_pobuna »

to je ono za ono :lol:
dgL_
Posts: 3175
Joined: 25/09/2014 22:39

#38405 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by dgL_ »

spreca wrote: 28/05/2020 21:32
avijon wrote: 27/05/2020 19:20

Image
Ocito da si bio u pravu ,danas sam prao auto sa Karcherom da se ubjedim dali je to to,ali sam se zezno sto sam prije toga malo zamazo silikonom jer je guma bila ostecena i posle pranja nije bilo vode u gepeku.....zasta sluzi ona kvadratna rupica, kao sto je na slici pored nosaca kapka od gepeka?...smijem li ja ono zamazati silikonom iako je ona rupica spojena na neko crijevo ispod ali nisam vidio kuda dalje to crijevo ide i dali je to crijevo za odvod vode .....moracu razmontirat lijevu tapacirungu....Hvala ti ja mislim 99%da je to to
Izvini druze sto te smaram i vadim post iz naftalina ali imam isti problem na istom autu... Kako si rijesio? Kod mene je vec duhtovana nekom zivom gumom, a sad pusta opet i to bas pofino sa desne strane.. gdje mogu kupit ovo? Zvao sam danas sve zivo NIKO NEMA...

HVALA
User avatar
Danguba
Posts: 15926
Joined: 01/12/2003 00:00
Location: Tu negdje

#38406 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Danguba »

dgL_ wrote: 03/12/2021 21:50
Izvini druze sto te smaram i vadim post iz naftalina ali imam isti problem na istom autu... Kako si rijesio? Kod mene je vec duhtovana nekom zivom gumom, a sad pusta opet i to bas pofino sa desne strane.. gdje mogu kupit ovo? Zvao sam danas sve zivo NIKO NEMA...

HVALA
Na zalost, @spreca ti ne moze odgovoriti na ovaj post jer nije medju nama zivima. :(
User avatar
basicm
Posts: 11634
Joined: 16/01/2012 21:38

#38407 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by basicm »

Au, bas tuzna vijest :sad:
Meni je bio ok lik skroz…
avijon
Posts: 1840
Joined: 20/08/2012 22:10

#38408 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by avijon »

dgL_ wrote: 03/12/2021 21:50
spreca wrote: 28/05/2020 21:32
Ocito da si bio u pravu ,danas sam prao auto sa Karcherom da se ubjedim dali je to to,ali sam se zezno sto sam prije toga malo zamazo silikonom jer je guma bila ostecena i posle pranja nije bilo vode u gepeku.....zasta sluzi ona kvadratna rupica, kao sto je na slici pored nosaca kapka od gepeka?...smijem li ja ono zamazati silikonom iako je ona rupica spojena na neko crijevo ispod ali nisam vidio kuda dalje to crijevo ide i dali je to crijevo za odvod vode .....moracu razmontirat lijevu tapacirungu....Hvala ti ja mislim 99%da je to to
Izvini druze sto te smaram i vadim post iz naftalina ali imam isti problem na istom autu... Kako si rijesio? Kod mene je vec duhtovana nekom zivom gumom, a sad pusta opet i to bas pofino sa desne strane.. gdje mogu kupit ovo? Zvao sam danas sve zivo NIKO NEMA...

HVALA
evo ovo sam poslao spreci u pp tad, ako ti moze sta pomoc

evo ako znas engleski ovaj je napravio ovako.
well first of all I adjusted the boot catch down to ensure a tighter fit against the seals of the boot (trunk) lid.

next I found a weld that visibly was perfect but had a pin hole due to the crash that let in some water, silicone sealed this.

I replaced the other boot hinge rubber gromit properly and bingo job done.

So for any other Passat owners who get useless body shops or main dealers trying to blame design faults or crash damage its all fixable if you are methodical.

This means taking all the linnings out of the boot, about 30 minutes of careful work as you need to remove the plastic cover to the the rear of the boot where the catch that locks the boot lid is first.
Just pull it upwards it will come out easily.

Next carefully remove the 4 wall plug like pins in each boot liner side and the one twisty clip
then you pull them out unclip the electrics on one side, light and power point.

then get someone to put a hose over the back of the car while you lie inside the boot and use a torch to see where the water is coming in.

my tip is tighten down the boot and check all the rubbers are secure if not replace them as they are cheap and quick to clip around the hinges before bedding down.

https://forums.vwvortex.com/showthread. ... me-problem
User avatar
SmoLe
Posts: 4882
Joined: 16/01/2014 13:16

#38409 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by SmoLe »

Gdje uzeti malo bolju lopatu za snijeg sklopivu, za auto? imate li neku preporuciti :-)
oruzana_pobuna
Posts: 1756
Joined: 15/04/2021 11:24
Location: Prdimahovljani

#38410 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by oruzana_pobuna »

SmoLe wrote: 04/12/2021 13:09 Gdje uzeti malo bolju lopatu za snijeg sklopivu, za auto? imate li neku preporuciti :-)
https://www.olx.ba/artikal/40814193/voj ... rbonsteel/
mirza2811
Posts: 125
Joined: 07/11/2016 09:58

#38411 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by mirza2811 »

pozz , gdje poslat letvu volana na reparaciju i koja je okvirna cijena ? ar 159 2008 god
Qwerty1234
Posts: 1278
Joined: 27/05/2021 09:57

#38412 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Qwerty1234 »

mirza2811 wrote: 04/12/2021 14:57 pozz , gdje poslat letvu volana na reparaciju i koja je okvirna cijena ? ar 159 2008 god
Reparacija letvi volana Habula.Potrazi na fb.

Kolega je radio, 240 KM.
Zadovoljan bio.Poso gotov za pola dana.

Nalaze se negdje u rajlovcu.
dgL_
Posts: 3175
Joined: 25/09/2014 22:39

#38413 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by dgL_ »

Danguba wrote: 03/12/2021 22:06
dgL_ wrote: 03/12/2021 21:50
Izvini druze sto te smaram i vadim post iz naftalina ali imam isti problem na istom autu... Kako si rijesio? Kod mene je vec duhtovana nekom zivom gumom, a sad pusta opet i to bas pofino sa desne strane.. gdje mogu kupit ovo? Zvao sam danas sve zivo NIKO NEMA...

HVALA
Na zalost, @spreca ti ne moze odgovoriti na ovaj post jer nije medju nama zivima. :(
:(((((
User avatar
-Chesterfield-
Posts: 6916
Joined: 04/08/2020 19:22

#38414 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by -Chesterfield- »

oruzana_pobuna wrote: 04/12/2021 13:12
SmoLe wrote: 04/12/2021 13:09 Gdje uzeti malo bolju lopatu za snijeg sklopivu, za auto? imate li neku preporuciti :-)
https://www.olx.ba/artikal/40814193/voj ... rbonsteel/
Čovjek traži za snijeg, a ne za kopanje zemunice. :D
Treba mu ravna, a ne špicasta.

Image

Image
oruzana_pobuna
Posts: 1756
Joined: 15/04/2021 11:24
Location: Prdimahovljani

#38415 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by oruzana_pobuna »

-Chesterfield- wrote: 04/12/2021 16:16
Čovjek traži za snijeg, a ne za kopanje zemunice. :D
Treba mu ravna, a ne špicasta.

Image

Image
jbg ptsp :mrgreen:
noviclan
Posts: 15028
Joined: 31/10/2013 06:48

#38416 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by noviclan »

-Chesterfield- wrote: 04/12/2021 16:16
Čovjek traži za snijeg, a ne za kopanje zemunice. :D
Treba mu ravna, a ne špicasta.

Image

Image
Ova druga je bas sexy ako bi se mogla kupiti gdje u sarajevu
User avatar
konektovan
Posts: 51454
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#38417 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by konektovan »

Ma ja kupio onu malu plastičnu bekto precisa,..predobra, ne moze joj snijeg i led ništa. Kompaktna, ne smeta u gepeku. :mrgreen: :thumbup:
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 39560
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#38418 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by bitanga_sa_otesa »

konektovan wrote: 04/12/2021 18:04 Ma ja kupio onu malu plastičnu bekto precisa,..predobra, ne moze joj snijeg i led ništa. Kompaktna, ne smeta u gepeku. :mrgreen: :thumbup:
meni je pukla,naĆi nije nesalomiva...
NediM17
Posts: 26452
Joined: 05/11/2009 11:49

#38419 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by NediM17 »

Samo je Eliot Ness nesalomiv. :run:
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 39560
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#38420 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by bitanga_sa_otesa »

ćak noris ga je pojeo za marendu :D
oruzana_pobuna
Posts: 1756
Joined: 15/04/2021 11:24
Location: Prdimahovljani

#38421 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by oruzana_pobuna »

kae se pojo :cry:
User avatar
konektovan
Posts: 51454
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#38422 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by konektovan »

bitanga_sa_otesa wrote: 04/12/2021 18:05
konektovan wrote: 04/12/2021 18:04 Ma ja kupio onu malu plastičnu bekto precisa,..predobra, ne moze joj snijeg i led ništa. Kompaktna, ne smeta u gepeku. :mrgreen: :thumbup:
meni je pukla,naĆi nije nesalomiva...
Ma ne znam, iskreno..
Ja sam kupio i veću, za lopatajne ispred haustora, i evo nakon pet godina staža još uvijek je u komadu. Doduše, nije ni bilo nešto posebno snijega. :mrgreen: Za cijenu od 10 KM koliko je bila tad...mogu reći da je odlična.
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 39560
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#38423 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by bitanga_sa_otesa »

konektovan wrote: 04/12/2021 18:29

Ma ne znam, iskreno..
Ja sam kupio i veću, za lopatajne ispred haustora, i evo nakon pet godina staža još uvijek je u komadu. Doduše, nije ni bilo nešto posebno snijega. :mrgreen: Za cijenu od 10 KM koliko je bila tad...mogu reći da je odlična.
ta mi je i pukla... neki mokri snijeg bio...
poslije sam kupio 2 komada i imam ih i sad :D
oruzana_pobuna
Posts: 1756
Joined: 15/04/2021 11:24
Location: Prdimahovljani

#38424 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by oruzana_pobuna »

svaka ti ćas naći mogo bi i dvije namirivat
User avatar
Optimist
Posts: 15530
Joined: 08/02/2010 19:01
Location: Sarajevo

#38425 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Optimist »

Kad si upiro ko sivonja, zato si i slomio. :D
Post Reply