Mislis na vlastite zube,ne pikaju se lalokebingov buraz wrote:Ja bi uveo pravilo ko nema bar po 8 komada u gornjoj i donjoj vilici nema pravo glasa.
Svanulo bi nam.
SDA-All about
- bunk
- Posts: 8774
- Joined: 16/07/2016 19:58
#38301 Re: SDA-All about
- bingov buraz
- Posts: 11329
- Joined: 14/04/2009 20:23
#38302 Re: SDA-All about
???bunk wrote:laloke
- japin_mutapi
- Posts: 11829
- Joined: 11/06/2011 19:00
- Location: Uostalom, mislim da genocidne Kartagene treba demontirati.
#38305 Re: SDA-All about
bake je kralj
- dembele
- Posts: 4214
- Joined: 19/06/2014 09:15
#38306 Re: SDA-All about
SDA po ko zna koji put uzela sebi najatraktivnija ministarstva a HDZ-u ostalo samo pravosuđe, obrazovanje, nauka, kultura i sport, unutrašnji poslovi, zdravstvo i socijalna politika te finansije.Banksy wrote:
Izetbegović s Čovićem već dogovorio većine u SBK i HNK , najavili isto u ZDK
HDZ BiH i SDA imenovali kandidate za ministre u Vladi SBK
Zoran Marković iz Kiseljaka kandidiran je za ministra pravosuđa i uprave, Bojan Domić iz Travnika za ministra obrazovanja, znanosti, kulture i sporta, Feliks Vidović iz Kreševa za ministra unutarnjih poslova, Anto Matić iz Viteza za ministra zdravstva i socijalne politike, te Mirjana Plavčić iz Busovače za ministricu financija.
I SDA imenovala kandidate za ministre u SBK
Ponovno je kandidiran dosadašnji premijer Tahir Lendo za premijera, dosadašnji ministar poljoprivrede, vodoprivrede i šumarstva Salkan Merdžanić ponovno je kandidat za tu poziciju, dok je kandidat za ministra prostornog uređenja, građenja zaštite okoliša, povratka i stambenih poslova Amir Šečibović, a Nisvet Hrnjić za ministra gospodarstva.
- tandmand
- Posts: 5655
- Joined: 11/05/2014 11:43
- Location: Radio "Sajgon"
#38307 Re: SDA-All about
Kao što kaže Genjac "ovo je bijeg u udobnost opozicije".dembele wrote:SDA po ko zna koji put uzela sebi najatraktivnija ministarstva a HDZ-u ostalo samo pravosuđe, obrazovanje, nauka, kultura i sport, unutrašnji poslovi, zdravstvo i socijalna politika te finansije.
Neka HDZ brine o teškim pitanjima a SDA ministri će puhke-dahke.
- ultima_palabra
- Posts: 59308
- Joined: 15/12/2008 16:53
#38308 Re: SDA-All about
Tako se brani drzava, das HDZ-u sva bitna ministarstva u nadi da ce se umoriti.
- Leverage
- Posts: 9637
- Joined: 27/05/2018 16:32
#38309 Re: SDA-All about
Sile koje nasrću na Bosnu će se umoriti, mi se nećemo umoriti.ultima_palabra wrote:Tako se brani drzava, das HDZ-u sva bitna ministarstva u nadi da ce se umoriti.
-
kiligonzales
- Posts: 5809
- Joined: 01/12/2016 10:32
- Contact:
#38310 Re: SDA-All about
SDA sama sebe dovela na ovo da niko s njima od drugih probosanskih stranaka nece u vlast. SDP im je polukomunjare, polučetnici, Naša stranka im je peta kolona, PDA izdajnici, Nip isto, DF ne mirišu nešto posebice, SBB su satrali pricom o Fahri četniku iako im je taj četnik sjedio rame uz prvog generala Armije BiH...
Kad drugom jamu kopaš, sam u nju padaš.
Pu pizda, ko ode u koaliciju od pobrojanih i izda.
Kad drugom jamu kopaš, sam u nju padaš.
Pu pizda, ko ode u koaliciju od pobrojanih i izda.
-
criticos
- Posts: 646
- Joined: 15/01/2018 16:00
#38311 Re: SDA-All about
Pitanje za sve SDA simpatizere i članove.
Čemu tolika histerija što je BH Blok rekao odlučno NE?
Zar ne bi trebali slaviti? Pa promovirani ste u apsolutne zaštitnike BiH. Ako spasite BiH od srbo-hrvatskih nasrtaja sva slava ide vama, zar ne?
Potpuno je iskristalizirana politička scena, apsolutni ste pobjednici. Zar to niste pocrtavali?
Čemu tolika histerija što je BH Blok rekao odlučno NE?
Zar ne bi trebali slaviti? Pa promovirani ste u apsolutne zaštitnike BiH. Ako spasite BiH od srbo-hrvatskih nasrtaja sva slava ide vama, zar ne?
Potpuno je iskristalizirana politička scena, apsolutni ste pobjednici. Zar to niste pocrtavali?
- It_is_a_Leclerc
- Posts: 19223
- Joined: 23/05/2012 23:51
- Location: Osmatračnica
#38312 Re: SDA-All about
Cilj je bio pošto po to ugurati BH Blok u vlast, dokopati se Kantona Sarajevo i onda iskustveno krčmiti javne ustanove, preduzeća i agencije, do lokalnih izbora, a onda "principijelno" zamijeniti partnere, uvesti SBB ili nekog trećeg, jer se BH Blok, tobože, izdajnički ponašao. Onda kad stranke BH Bloka dožive potop na lokalnim izborima i uđu u potrese, unutarstranačka previranja i tome slično, iskoristiti stvari za još više vlasti, još jače bogaćenje i još jače satiranje ljevice u BiH.criticos wrote:Pitanje za sve SDA simpatizere i članove.
Čemu tolika histerija što je BH Blok rekao odlučno NE?
Zar ne bi trebali slaviti? Pa promovirani ste u apsolutne zaštitnike BiH. Ako spasite BiH od srbo-hrvatskih nasrtaja sva slava ide vama, zar ne?
Potpuno je iskristalizirana politička scena, apsolutni ste pobjednici. Zar to niste pocrtavali?
Još prije nekoliko dana je Bakir tvrdio da je koalicija "vrlo vjerovatna" i pozvao nas da "čitamo između redova". To dokazuje da im je ovo došlo ko udarac u stomak, jer ne znaju sad kako i s kim. Fahro će odrediti visoku cijenu, ovi mali će tražiti po principu "malo mačku teleća glava", i eto ti krize vlasti, vukovi gladni, ovce zaključane, a nazire se i redovni kongres SDA gdje gatačka struja, navodno, sprema svilen gajtan Prvorođenom.
Uglavnom, sve je to BH Blok nadam se prepoznao i bit će konstruktivna opozicija na nivou FBiH i BiH, a u USK i u KS održati vlast, te pokušati napraviti vlade u još nekom kantonu.
- bunk
- Posts: 8774
- Joined: 16/07/2016 19:58
#38313 Re: SDA-All about
A svizac ce zamotati cokoladu....
-
Vidal89
- Posts: 1012
- Joined: 18/01/2013 02:26
#38314 Re: SDA-All about
Kme kmeeee
Trcite sad Fahri i Kuki u krilo, al ponesite dosta vazelina
Trcite sad Fahri i Kuki u krilo, al ponesite dosta vazelina
- bunk
- Posts: 8774
- Joined: 16/07/2016 19:58
#38315 Re: SDA-All about
To zaboravio ko je tamo trcao u novembru .Vidal89 wrote:Kme kmeeee
Trcite sad Fahri i Kuki u krilo, al ponesite dosta vazelina
Kad se glasalo u fed.eralnom parlamentu.
Niko nece nigdje trcati.
Sacekajmo vikend.
-
Vidal89
- Posts: 1012
- Joined: 18/01/2013 02:26
#38316 Re: SDA-All about
Jaro ne mozes reci da sa 50 ili 52-53 zastupnika imas stabilnu vecinu, uvijek neko izostane sa sjednice, bez nekih 60 zastupnika u koaliciji ne trebas ni planirati sjednicu. Samo za promjenu izbornog zakona koji namece Hdz treba 2/3 vecinabunk wrote:To zaboravio ko je tamo trcao u novembru .Vidal89 wrote:Kme kmeeee
Trcite sad Fahri i Kuki u krilo, al ponesite dosta vazelina
Kad se glasalo u fed.eralnom parlamentu.
Niko nece nigdje trcati.
Sacekajmo vikend.
- JoseMujica
- Posts: 32831
- Joined: 11/01/2011 14:33
- Location: u zagrljaju Vojina Mijatovića
- Grijem se na: malograDŽane
- Vozim: Tuarega
- Horoskop: Poskok
#38317 Re: SDA-All about
izjava dana Herr Kenjac:
"Ovo je bijeg u udobnost opozicije"

"Ovo je bijeg u udobnost opozicije"
- Banksy
- Posts: 28557
- Joined: 18/07/2008 09:33
#38319 Re: SDA-All about
Nadajmo se.It_is_a_Leclerc wrote:
Cilj je bio pošto po to ugurati BH Blok u vlast, dokopati se Kantona Sarajevo i onda iskustveno krčmiti javne ustanove, preduzeća i agencije, do lokalnih izbora, a onda "principijelno" zamijeniti partnere, uvesti SBB ili nekog trećeg, jer se BH Blok, tobože, izdajnički ponašao. Onda kad stranke BH Bloka dožive potop na lokalnim izborima i uđu u potrese, unutarstranačka previranja i tome slično, iskoristiti stvari za još više vlasti, još jače bogaćenje i još jače satiranje ljevice u BiH.
Još prije nekoliko dana je Bakir tvrdio da je koalicija "vrlo vjerovatna" i pozvao nas da "čitamo između redova". To dokazuje da im je ovo došlo ko udarac u stomak, jer ne znaju sad kako i s kim. Fahro će odrediti visoku cijenu, ovi mali će tražiti po principu "malo mačku teleća glava", i eto ti krize vlasti, vukovi gladni, ovce zaključane, a nazire se i redovni kongres SDA gdje gatačka struja, navodno, sprema svilen gajtan Prvorođenom.
Uglavnom, sve je to BH Blok nadam se prepoznao i bit će konstruktivna opozicija na nivou FBiH i BiH, a u USK i u KS održati vlast, te pokušati napraviti vlade u još nekom kantonu.
- JoseMujica
- Posts: 32831
- Joined: 11/01/2011 14:33
- Location: u zagrljaju Vojina Mijatovića
- Grijem se na: malograDŽane
- Vozim: Tuarega
- Horoskop: Poskok
#38320 Re: SDA-All about
Pravda za GačaneIt_is_a_Leclerc wrote:Cilj je bio pošto po to ugurati BH Blok u vlast, dokopati se Kantona Sarajevo i onda iskustveno krčmiti javne ustanove, preduzeća i agencije, do lokalnih izbora, a onda "principijelno" zamijeniti partnere, uvesti SBB ili nekog trećeg, jer se BH Blok, tobože, izdajnički ponašao. Onda kad stranke BH Bloka dožive potop na lokalnim izborima i uđu u potrese, unutarstranačka previranja i tome slično, iskoristiti stvari za još više vlasti, još jače bogaćenje i još jače satiranje ljevice u BiH.criticos wrote:Pitanje za sve SDA simpatizere i članove.
Čemu tolika histerija što je BH Blok rekao odlučno NE?
Zar ne bi trebali slaviti? Pa promovirani ste u apsolutne zaštitnike BiH. Ako spasite BiH od srbo-hrvatskih nasrtaja sva slava ide vama, zar ne?
Potpuno je iskristalizirana politička scena, apsolutni ste pobjednici. Zar to niste pocrtavali?
Još prije nekoliko dana je Bakir tvrdio da je koalicija "vrlo vjerovatna" i pozvao nas da "čitamo između redova". To dokazuje da im je ovo došlo ko udarac u stomak, jer ne znaju sad kako i s kim. Fahro će odrediti visoku cijenu, ovi mali će tražiti po principu "malo mačku teleća glava", i eto ti krize vlasti, vukovi gladni, ovce zaključane, a nazire se i redovni kongres SDA gdje gatačka struja, navodno, sprema svilen gajtan Prvorođenom.
Uglavnom, sve je to BH Blok nadam se prepoznao i bit će konstruktivna opozicija na nivou FBiH i BiH, a u USK i u KS održati vlast, te pokušati napraviti vlade u još nekom kantonu.
- Plaut
- Posts: 250
- Joined: 21/01/2019 02:37
#38321 Re: SDA-All about
Hoće li im ikad dosaditi da prodaju i 25 godina nakon rata Hercegovinu?
Čuj pet Hrvata, dva Srbina koji i nisu konstitutivni u HNKu, te samo jedan Bošnjak odoše u Parlament.
Jedino DF stao uz državu. I oni mi pričaju o nekom poštenju, izdaji bh bloka itd.
Čuj pet Hrvata, dva Srbina koji i nisu konstitutivni u HNKu, te samo jedan Bošnjak odoše u Parlament.
Jedino DF stao uz državu. I oni mi pričaju o nekom poštenju, izdaji bh bloka itd.
- Banksy
- Posts: 28557
- Joined: 18/07/2008 09:33
#38322 Re: SDA-All about
Nedozrelo je voće, ljudi se nezreli. "Izborni pobjednici", a nemaju pismene glave.
Posebno začuđuje činjenica da su dokazane patriotske snage unutar DF-a i SDP-a, koje i same ukazuju na procese koji su usmjereni protiv BiH, na osnovu čega su i dobili povjerenje na izborima, na kraju popustili pod pritiscima nedozrelih i sumnjivih struktura iz Naše stranke i dijelova SDP-a.
https://faktor.ba/vijest/sda-odluka-bh- ... -bih/22312
Je li im ovo Trotoar Selimbegović piše saopćenja?
-
kluz franjo
- Posts: 6362
- Joined: 26/06/2009 01:37
#38323 Re: SDA-All about
Dokazane patriotske snage...Banksy wrote:Nedozrelo je voće, ljudi se nezreli. "Izborni pobjednici", a nemaju pismene glave.
Posebno začuđuje činjenica da su dokazane patriotske snage unutar DF-a i SDP-a, koje i same ukazuju na procese koji su usmjereni protiv BiH, na osnovu čega su i dobili povjerenje na izborima, na kraju popustili pod pritiscima nedozrelih i sumnjivih struktura iz Naše stranke i dijelova SDP-a.
https://faktor.ba/vijest/sda-odluka-bh- ... -bih/22312
Je li im ovo Trotoar Selimbegović piše saopćenja?
http://--- NO LINKS ---/clanak/Alen/465585 ... je-izjavio
- Banksy
- Posts: 28557
- Joined: 18/07/2008 09:33
#38324 Re: SDA-All about
kluz franjo wrote:
Dokazane patriotske snage...
http://--- NO LINKS ---/clanak/Alen/465585 ... je-izjavio
Lažu, dušmani.
Predsjednik KO SDP-a TK Enver Bijedić je komentarisao Komšićeve optužbe na njegov račun.
Komšićev potez je prouzrokovan alkoholom. On rano ujutro krene da pije i nije svjestan šta je izjavio
Naveo je da Željko Komšić radi direktno u korist SDA , te u dogovoru i prema nalogu određenih struktura SDA i djeluje.


