SDA-All about

User avatar
bunk
Posts: 8774
Joined: 16/07/2016 19:58

#38301 Re: SDA-All about

Post by bunk »

bingov buraz wrote:Ja bi uveo pravilo ko nema bar po 8 komada u gornjoj i donjoj vilici nema pravo glasa.
Svanulo bi nam.
Mislis na vlastite zube,ne pikaju se laloke :lol:
User avatar
bingov buraz
Posts: 11329
Joined: 14/04/2009 20:23

#38302 Re: SDA-All about

Post by bingov buraz »

bunk wrote:laloke
???
User avatar
bunk
Posts: 8774
Joined: 16/07/2016 19:58

#38303 Re: SDA-All about

Post by bunk »

Ma de ,ono vjestacko zubalo :mrgreen:
User avatar
seln
Posts: 23262
Joined: 06/02/2007 13:57
Location: FORGET? HELL!

#38304 Re: SDA-All about

Post by seln »

Image
User avatar
japin_mutapi
Posts: 11829
Joined: 11/06/2011 19:00
Location: Uostalom, mislim da genocidne Kartagene treba demontirati.

#38305 Re: SDA-All about

Post by japin_mutapi »

bake je kralj
User avatar
dembele
Posts: 4214
Joined: 19/06/2014 09:15

#38306 Re: SDA-All about

Post by dembele »

Banksy wrote:


Izetbegović s Čovićem već dogovorio većine u SBK i HNK , najavili isto u ZDK


HDZ BiH i SDA imenovali kandidate za ministre u Vladi SBK



Zoran Marković iz Kiseljaka kandidiran je za ministra pravosuđa i uprave, Bojan Domić iz Travnika za ministra obrazovanja, znanosti, kulture i sporta, Feliks Vidović iz Kreševa za ministra unutarnjih poslova, Anto Matić iz Viteza za ministra zdravstva i socijalne politike, te Mirjana Plavčić iz Busovače za ministricu financija.

I SDA imenovala kandidate za ministre u SBK


Ponovno je kandidiran dosadašnji premijer Tahir Lendo za premijera, dosadašnji ministar poljoprivrede, vodoprivrede i šumarstva Salkan Merdžanić ponovno je kandidat za tu poziciju, dok je kandidat za ministra prostornog uređenja, građenja zaštite okoliša, povratka i stambenih poslova Amir Šečibović, a Nisvet Hrnjić za ministra gospodarstva.

SDA po ko zna koji put uzela sebi najatraktivnija ministarstva a HDZ-u ostalo samo pravosuđe, obrazovanje, nauka, kultura i sport, unutrašnji poslovi, zdravstvo i socijalna politika te finansije.
User avatar
tandmand
Posts: 5655
Joined: 11/05/2014 11:43
Location: Radio "Sajgon"

#38307 Re: SDA-All about

Post by tandmand »

dembele wrote:SDA po ko zna koji put uzela sebi najatraktivnija ministarstva a HDZ-u ostalo samo pravosuđe, obrazovanje, nauka, kultura i sport, unutrašnji poslovi, zdravstvo i socijalna politika te finansije.
Kao što kaže Genjac "ovo je bijeg u udobnost opozicije".

Neka HDZ brine o teškim pitanjima a SDA ministri će puhke-dahke.
User avatar
ultima_palabra
Posts: 59308
Joined: 15/12/2008 16:53

#38308 Re: SDA-All about

Post by ultima_palabra »

Tako se brani drzava, das HDZ-u sva bitna ministarstva u nadi da ce se umoriti.
User avatar
Leverage
Posts: 9637
Joined: 27/05/2018 16:32

#38309 Re: SDA-All about

Post by Leverage »

ultima_palabra wrote:Tako se brani drzava, das HDZ-u sva bitna ministarstva u nadi da ce se umoriti.
Sile koje nasrću na Bosnu će se umoriti, mi se nećemo umoriti.
kiligonzales
Posts: 5809
Joined: 01/12/2016 10:32
Contact:

#38310 Re: SDA-All about

Post by kiligonzales »

SDA sama sebe dovela na ovo da niko s njima od drugih probosanskih stranaka nece u vlast. SDP im je polukomunjare, polučetnici, Naša stranka im je peta kolona, PDA izdajnici, Nip isto, DF ne mirišu nešto posebice, SBB su satrali pricom o Fahri četniku iako im je taj četnik sjedio rame uz prvog generala Armije BiH...

Kad drugom jamu kopaš, sam u nju padaš.

Pu pizda, ko ode u koaliciju od pobrojanih i izda. :D
criticos
Posts: 646
Joined: 15/01/2018 16:00

#38311 Re: SDA-All about

Post by criticos »

Pitanje za sve SDA simpatizere i članove.
Čemu tolika histerija što je BH Blok rekao odlučno NE?
Zar ne bi trebali slaviti? Pa promovirani ste u apsolutne zaštitnike BiH. Ako spasite BiH od srbo-hrvatskih nasrtaja sva slava ide vama, zar ne?
Potpuno je iskristalizirana politička scena, apsolutni ste pobjednici. Zar to niste pocrtavali?
User avatar
It_is_a_Leclerc
Posts: 19223
Joined: 23/05/2012 23:51
Location: Osmatračnica

#38312 Re: SDA-All about

Post by It_is_a_Leclerc »

criticos wrote:Pitanje za sve SDA simpatizere i članove.
Čemu tolika histerija što je BH Blok rekao odlučno NE?
Zar ne bi trebali slaviti? Pa promovirani ste u apsolutne zaštitnike BiH. Ako spasite BiH od srbo-hrvatskih nasrtaja sva slava ide vama, zar ne?
Potpuno je iskristalizirana politička scena, apsolutni ste pobjednici. Zar to niste pocrtavali?
Cilj je bio pošto po to ugurati BH Blok u vlast, dokopati se Kantona Sarajevo i onda iskustveno krčmiti javne ustanove, preduzeća i agencije, do lokalnih izbora, a onda "principijelno" zamijeniti partnere, uvesti SBB ili nekog trećeg, jer se BH Blok, tobože, izdajnički ponašao. Onda kad stranke BH Bloka dožive potop na lokalnim izborima i uđu u potrese, unutarstranačka previranja i tome slično, iskoristiti stvari za još više vlasti, još jače bogaćenje i još jače satiranje ljevice u BiH.

Još prije nekoliko dana je Bakir tvrdio da je koalicija "vrlo vjerovatna" i pozvao nas da "čitamo između redova". To dokazuje da im je ovo došlo ko udarac u stomak, jer ne znaju sad kako i s kim. Fahro će odrediti visoku cijenu, ovi mali će tražiti po principu "malo mačku teleća glava", i eto ti krize vlasti, vukovi gladni, ovce zaključane, a nazire se i redovni kongres SDA gdje gatačka struja, navodno, sprema svilen gajtan Prvorođenom.

Uglavnom, sve je to BH Blok nadam se prepoznao i bit će konstruktivna opozicija na nivou FBiH i BiH, a u USK i u KS održati vlast, te pokušati napraviti vlade u još nekom kantonu.
User avatar
bunk
Posts: 8774
Joined: 16/07/2016 19:58

#38313 Re: SDA-All about

Post by bunk »

A svizac ce zamotati cokoladu....
Vidal89
Posts: 1012
Joined: 18/01/2013 02:26

#38314 Re: SDA-All about

Post by Vidal89 »

Kme kmeeee

Trcite sad Fahri i Kuki u krilo, al ponesite dosta vazelina
User avatar
bunk
Posts: 8774
Joined: 16/07/2016 19:58

#38315 Re: SDA-All about

Post by bunk »

Vidal89 wrote:Kme kmeeee

Trcite sad Fahri i Kuki u krilo, al ponesite dosta vazelina
To zaboravio ko je tamo trcao u novembru .
Kad se glasalo u fed.eralnom parlamentu.
Niko nece nigdje trcati.
Sacekajmo vikend.
Vidal89
Posts: 1012
Joined: 18/01/2013 02:26

#38316 Re: SDA-All about

Post by Vidal89 »

bunk wrote:
Vidal89 wrote:Kme kmeeee

Trcite sad Fahri i Kuki u krilo, al ponesite dosta vazelina
To zaboravio ko je tamo trcao u novembru .
Kad se glasalo u fed.eralnom parlamentu.
Niko nece nigdje trcati.
Sacekajmo vikend.
Jaro ne mozes reci da sa 50 ili 52-53 zastupnika imas stabilnu vecinu, uvijek neko izostane sa sjednice, bez nekih 60 zastupnika u koaliciji ne trebas ni planirati sjednicu. Samo za promjenu izbornog zakona koji namece Hdz treba 2/3 vecina
User avatar
JoseMujica
Posts: 32831
Joined: 11/01/2011 14:33
Location: u zagrljaju Vojina Mijatovića
Grijem se na: malograDŽane
Vozim: Tuarega
Horoskop: Poskok

#38317 Re: SDA-All about

Post by JoseMujica »

izjava dana Herr Kenjac:

"Ovo je bijeg u udobnost opozicije"

:lol: :lol: :lol: :lol:
User avatar
kamberovica polje
Posts: 4105
Joined: 28/01/2012 11:38

#38318 Re: SDA-All about

Post by kamberovica polje »

Image
User avatar
Banksy
Posts: 28557
Joined: 18/07/2008 09:33

#38319 Re: SDA-All about

Post by Banksy »

It_is_a_Leclerc wrote:
Cilj je bio pošto po to ugurati BH Blok u vlast, dokopati se Kantona Sarajevo i onda iskustveno krčmiti javne ustanove, preduzeća i agencije, do lokalnih izbora, a onda "principijelno" zamijeniti partnere, uvesti SBB ili nekog trećeg, jer se BH Blok, tobože, izdajnički ponašao. Onda kad stranke BH Bloka dožive potop na lokalnim izborima i uđu u potrese, unutarstranačka previranja i tome slično, iskoristiti stvari za još više vlasti, još jače bogaćenje i još jače satiranje ljevice u BiH.

Još prije nekoliko dana je Bakir tvrdio da je koalicija "vrlo vjerovatna" i pozvao nas da "čitamo između redova". To dokazuje da im je ovo došlo ko udarac u stomak, jer ne znaju sad kako i s kim. Fahro će odrediti visoku cijenu, ovi mali će tražiti po principu "malo mačku teleća glava", i eto ti krize vlasti, vukovi gladni, ovce zaključane, a nazire se i redovni kongres SDA gdje gatačka struja, navodno, sprema svilen gajtan Prvorođenom.

Uglavnom, sve je to BH Blok nadam se prepoznao i bit će konstruktivna opozicija na nivou FBiH i BiH, a u USK i u KS održati vlast, te pokušati napraviti vlade u još nekom kantonu.
Nadajmo se.
User avatar
JoseMujica
Posts: 32831
Joined: 11/01/2011 14:33
Location: u zagrljaju Vojina Mijatovića
Grijem se na: malograDŽane
Vozim: Tuarega
Horoskop: Poskok

#38320 Re: SDA-All about

Post by JoseMujica »

It_is_a_Leclerc wrote:
criticos wrote:Pitanje za sve SDA simpatizere i članove.
Čemu tolika histerija što je BH Blok rekao odlučno NE?
Zar ne bi trebali slaviti? Pa promovirani ste u apsolutne zaštitnike BiH. Ako spasite BiH od srbo-hrvatskih nasrtaja sva slava ide vama, zar ne?
Potpuno je iskristalizirana politička scena, apsolutni ste pobjednici. Zar to niste pocrtavali?
Cilj je bio pošto po to ugurati BH Blok u vlast, dokopati se Kantona Sarajevo i onda iskustveno krčmiti javne ustanove, preduzeća i agencije, do lokalnih izbora, a onda "principijelno" zamijeniti partnere, uvesti SBB ili nekog trećeg, jer se BH Blok, tobože, izdajnički ponašao. Onda kad stranke BH Bloka dožive potop na lokalnim izborima i uđu u potrese, unutarstranačka previranja i tome slično, iskoristiti stvari za još više vlasti, još jače bogaćenje i još jače satiranje ljevice u BiH.

Još prije nekoliko dana je Bakir tvrdio da je koalicija "vrlo vjerovatna" i pozvao nas da "čitamo između redova". To dokazuje da im je ovo došlo ko udarac u stomak, jer ne znaju sad kako i s kim. Fahro će odrediti visoku cijenu, ovi mali će tražiti po principu "malo mačku teleća glava", i eto ti krize vlasti, vukovi gladni, ovce zaključane, a nazire se i redovni kongres SDA gdje gatačka struja, navodno, sprema svilen gajtan Prvorođenom.

Uglavnom, sve je to BH Blok nadam se prepoznao i bit će konstruktivna opozicija na nivou FBiH i BiH, a u USK i u KS održati vlast, te pokušati napraviti vlade u još nekom kantonu.
Pravda za Gačane :kiss:
User avatar
Plaut
Posts: 250
Joined: 21/01/2019 02:37

#38321 Re: SDA-All about

Post by Plaut »

Hoće li im ikad dosaditi da prodaju i 25 godina nakon rata Hercegovinu?

Čuj pet Hrvata, dva Srbina koji i nisu konstitutivni u HNKu, te samo jedan Bošnjak odoše u Parlament.

Jedino DF stao uz državu. I oni mi pričaju o nekom poštenju, izdaji bh bloka itd.
User avatar
Banksy
Posts: 28557
Joined: 18/07/2008 09:33

#38322 Re: SDA-All about

Post by Banksy »



Posebno začuđuje činjenica da su dokazane patriotske snage unutar DF-a i SDP-a, koje i same ukazuju na procese koji su usmjereni protiv BiH, na osnovu čega su i dobili povjerenje na izborima, na kraju popustili pod pritiscima nedozrelih i sumnjivih struktura iz Naše stranke i dijelova SDP-a.

https://faktor.ba/vijest/sda-odluka-bh- ... -bih/22312
Nedozrelo je voće, ljudi se nezreli. "Izborni pobjednici", a nemaju pismene glave.

Je li im ovo Trotoar Selimbegović piše saopćenja?
kluz franjo
Posts: 6362
Joined: 26/06/2009 01:37

#38323 Re: SDA-All about

Post by kluz franjo »

Banksy wrote:


Posebno začuđuje činjenica da su dokazane patriotske snage unutar DF-a i SDP-a, koje i same ukazuju na procese koji su usmjereni protiv BiH, na osnovu čega su i dobili povjerenje na izborima, na kraju popustili pod pritiscima nedozrelih i sumnjivih struktura iz Naše stranke i dijelova SDP-a.

https://faktor.ba/vijest/sda-odluka-bh- ... -bih/22312
Nedozrelo je voće, ljudi se nezreli. "Izborni pobjednici", a nemaju pismene glave.

Je li im ovo Trotoar Selimbegović piše saopćenja?
Dokazane patriotske snage...
http://--- NO LINKS ---/clanak/Alen/465585 ... je-izjavio
User avatar
Banksy
Posts: 28557
Joined: 18/07/2008 09:33

#38324 Re: SDA-All about

Post by Banksy »

kluz franjo wrote:

Dokazane patriotske snage...
http://--- NO LINKS ---/clanak/Alen/465585 ... je-izjavio

Predsjednik KO SDP-a TK Enver Bijedić je komentarisao Komšićeve optužbe na njegov račun.

Komšićev potez je prouzrokovan alkoholom. On rano ujutro krene da pije i nije svjestan šta je izjavio

Naveo je da Željko Komšić radi direktno u korist SDA , te u dogovoru i prema nalogu određenih struktura SDA i djeluje.
Lažu, dušmani.
User avatar
bunk
Posts: 8774
Joined: 16/07/2016 19:58

#38325 Re: SDA-All about

Post by bunk »

Maj 2018 :mrgreen:
Post Reply