SDA-All about

User avatar
KatarinaKosaca
Posts: 20066
Joined: 30/08/2008 17:28
Location: Izmedju kurvinih sinova i pokvarenih kurvinih sinova

#38276 Re: SDA-All about

Post by KatarinaKosaca »

Dozer wrote: I onda se neko cudi sto radnici u tim prodavnicama rade za 500-600 KM mjesecno...
Svakom ko prica o zlocestim robovlasnicima koji daju minimalac, dala bih firmu u ambijentu drzave reketa da vidim kako radnicima daju 2k km neto mjesecno. Prosto je nemoguce sem 10-ak poslodavaca bliskih vlasti, donatorima reisove residencije kojima su tenderi nastimani, a inspektori skloni. Ostali su na udaru, ne reketa nego pljacke. Stoga, na BIH politickoj sceni hronicno nedostaje liberalna stranka. NS je to deklarativno, ali za sad ima socijalni diskurs. Na slican nacin koji opisujes u SCC je Skenderija propala.
User avatar
kmirsad
Posts: 16992
Joined: 16/03/2008 14:10

#38277 Re: SDA-All about

Post by kmirsad »

KatarinaKosaca wrote:
Dozer wrote: I onda se neko cudi sto radnici u tim prodavnicama rade za 500-600 KM mjesecno...
Svakom ko prica o zlocestim robovlasnicima koji daju minimalac, dala bih firmu u ambijentu drzave reketa da vidim kako radnicima daju 2k km neto mjesecno. Prosto je nemoguce sem 10-ak poslodavaca bliskih vlasti, donatorima reisove residencije kojima su tenderi nastimani, a inspektori skloni. Ostali su na udaru, ne reketa nego pljacke. Stoga, na BIH politickoj sceni hronicno nedostaje liberalna stranka. NS je to deklarativno, ali za sad ima socijalni diskurs. Na slican nacin koji opisujes u SCC je Skenderija propala.
:thumbup:
User avatar
Dozer
Posts: 32996
Joined: 19/09/2008 10:14
Location: Zemlja maloumne ENV matrice...

#38278 Re: SDA-All about

Post by Dozer »

Naravno. To i ja govorim.
Najveca mafija u drzavi trenutno, a zapravo od 1990. su SDA, HDZ i SDS/SNSD. A generalno, tu su u paketu i sve ostale ENV stranke, s povremenim primjesama ostalih "lijevih".
User avatar
pici
Posts: 46366
Joined: 19/07/2007 23:17
Location: zbrinut u kupleraju...
Grijem se na: Ženske gHuzove
Vozim: Trajvan
Horoskop: Djevac

#38279 Re: SDA-All about

Post by pici »

ako laze koza ne laze rog...

VIDEO/ KONGRES STRANKE U MAJU OVE GODINE
Bakir Izetbegović najavio novu kandidaturu za predsjednika SDA: Ako budem živ, zdrav i pri pameti... A rivala će uvijek biti!

Kada je u pitanju budućnost SDA, Izetbegović najavljuje novu kandidaturu za predsjednika ove stranke. Kongres SDA na kojem će biti izabrano novo rukovodstvo bit će održan u maju ove godine





- Pustit ćemo šest mjeseci da prođe, pa ćemo vidjeti kako ćemo dalje i ko će i kada predati apelaciju za promjenu imena Republike Srpske-rekao je, između ostalog, lider SDA Bakir Izetbegović gostujući u emisiji „Jedan“ BHRT-a.


U iscrpnom intervjuu prvi čovjek Stranke demokratske akcije objasnio je i da je cilj inicijative za promjenu imena Republike Srpske da se razbude neke snage, koje mogu pomoći da se zaustavi diskirminacija Bošnjaka i Hrvata u ovom entitetu. Ako to ne uspije, ne preostaje im, kako tvrdi, ništa drugo nego da se obrate Ustavnom sudu BiH i Sudu u Strazburu sa zahtjevom da se u imenu Republike Srpske unesu i druga dva konstitutivna naroda.


Izetbegović smatra da se sve što je do sada doneseno od zakona i strategija u BiH mora poštovati, i to je uvjet za saradnju.


- Ako SNSD bude poštovao Ustav i zakone, imamo novo Vijeće ministara u roku od 15 dana. Dakle, do njih je. Zaustavit će se evropski put BiH, ako nemamo novih vlada. Ne može se sa starim vladama u tehničkim mandatima kretati na evropskom putu, a ovih dana se predaju odgovori na Upitnik Evropske komisije. To će biti jedan pritisak, da se naprave domovi naroda, nova struktura vlasti, jedan pozitivni pritisak da se te stvari urade, i ja se nadam da možemo stići te rokove kao prošli put, a to je kraj marta mjeseca - istakao je Izetbegović.


Na pitanje hoće li SNSD dobiti mjesto u Vladi FBiH, odgovara:


- To je povezano sa Vladom RS. Mislio sam da se krećemo u tom smjeru. To su po nama jasne stvari i nećemo kršiti zakon. Digli smo ruku za njihovog predstavnika u Domu naroda (PSBiH op.a.) s namjerom da pomirujemo, da izmiksamo tu strukturu i u RS-u i u Federaciji i na nivou države. Pa evo, vidjećemo. Male su šanse. Ako nas nema u RS-u, neće ni njih biti u Federaciji.



Kada je u pitanju budućnost SDA, Izetbegović najavljuje novu kandidaturu za predsjednika ove stranke. Kongres SDA na kojem će biti izabrano novo rukovodstvo bit će održan u maju ove godine.


- Mislim da ću se kandidirati, ako budem živ i zdrav, i pri pameti. Ambicioznih političara i kandidata koji su rivali uvijek će biti. Tako i treba, to je jedno normalno i zdravo stanje stranke - kaže Izetbegović.


O čemu je još govorio lider SDA u intervjuu za BHRT, pogledajte u priloženom videu...


nikad nisi bio pri pameti jer ti je mozak ko digitron samo obracunava novce
User avatar
kmirsad
Posts: 16992
Joined: 16/03/2008 14:10

#38280 Re: SDA-All about

Post by kmirsad »

pici wrote:ako laze koza ne laze rog...
Pici... ova, očigledno još nije naletila na tebe...

Image :lol:
User avatar
pici
Posts: 46366
Joined: 19/07/2007 23:17
Location: zbrinut u kupleraju...
Grijem se na: Ženske gHuzove
Vozim: Trajvan
Horoskop: Djevac

#38281 Re: SDA-All about

Post by pici »

kmirsad wrote:
pici wrote:ako laze koza ne laze rog...
Pici... ova, očigledno još nije naletila na tebe...

Image :lol:
:lol: :lol: :thumbup: dobar
User avatar
pepeljara
Posts: 7355
Joined: 22/08/2003 00:00

#38282 Re: SDA-All about

Post by pepeljara »

sahara1428
Posts: 2172
Joined: 03/03/2010 07:39

#38283 Re: SDA-All about

Post by sahara1428 »

pepeljara wrote:ubise hdz i sda u sbk :D

https://www.klix.ba/vijesti/bih/zastupn ... /190205079

:izet: :izet: :izet: :izet:
Sad će to KO SDA Sarajevo osuditi :lol: :lol: :lol:
User avatar
pepeljara
Posts: 7355
Joined: 22/08/2003 00:00

#38284 Re: SDA-All about

Post by pepeljara »

sahara1428 wrote:
pepeljara wrote:ubise hdz i sda u sbk :D

https://www.klix.ba/vijesti/bih/zastupn ... /190205079

:izet: :izet: :izet: :izet:
Sad će to KO SDA Sarajevo osuditi :lol: :lol: :lol:
citam, kontam zbog poplava i toga... ma ta ce poplave, evo voda se povlaci, ajmo sad nacionalno bitno pitanje egzistencije gdje kafa marka :D
User avatar
Banksy
Posts: 28557
Joined: 18/07/2008 09:33

#38285 Re: SDA-All about

Post by Banksy »



Izetbegović s Čovićem već dogovorio većine u SBK i HNK , najavili isto u ZDK


HDZ BiH i SDA imenovali kandidate za ministre u Vladi SBK



Zoran Marković iz Kiseljaka kandidiran je za ministra pravosuđa i uprave, Bojan Domić iz Travnika za ministra obrazovanja, znanosti, kulture i sporta, Feliks Vidović iz Kreševa za ministra unutarnjih poslova, Anto Matić iz Viteza za ministra zdravstva i socijalne politike, te Mirjana Plavčić iz Busovače za ministricu financija.

I SDA imenovala kandidate za ministre u SBK

Ponovno je kandidiran dosadašnji premijer Tahir Lendo za premijera, dosadašnji ministar poljoprivrede, vodoprivrede i šumarstva Salkan Merdžanić ponovno je kandidat za tu poziciju, dok je kandidat za ministra prostornog uređenja, građenja zaštite okoliša, povratka i stambenih poslova Amir Šečibović, a Nisvet Hrnjić za ministra gospodarstva.



POČASTILI SE

Zastupnici u SBK sazvali hitnu sjednicu da sebi povećaju paušale na 1.000 KM

Dosadašnji paušal je iznosio 500 KM, a u narednom periodu iznosit će 1.000 KM

:lol: :lol: :thumbup:
statixx
Posts: 9806
Joined: 15/12/2011 14:40
Location: Sarajevo

#38286 Re: SDA-All about

Post by statixx »

pepeljara wrote:ubise hdz i sda u sbk :D

https://www.klix.ba/vijesti/bih/zastupn ... /190205079

:izet: :izet: :izet: :izet:
Jos se oporavljaju od Forta, kako ce tek ovo prezivjeti.
User avatar
kmirsad
Posts: 16992
Joined: 16/03/2008 14:10

#38287 Re: SDA-All about

Post by kmirsad »

https://www.bugojno-danas.info/zastupni ... Fv-7BOF7sk
Zastupnici skupštine SBK upravo usvojili povećanje paušala za 100%
05/02/2019

https://telemach.ba/eon-paketi/eon-paketi https://www.bugojno-danas.info/bugojno- ... -lokaciji/
Završena je sjednica Skupštine Srednjobosanskog kantona gdje su se birali delegati u Dom naroda Parlamenta Federacije Bosne i Hercegovine.

Kako portal Bugojno Danas saznaje, nakon što je završena sjednica i nakon što su mediji otišli, zastupnici su odmah zakazali hitnu vanrednu sjednicu gdje su usvojili povećanje paušala za 100%.

Dakle, paušal je iznosio 500 KM sada je 1000 KM, a plata profesionalnom zastupniku je oko 1600 KM plus paušal 1000 KM što iznosi oko 2600 KM s tim da profesionalni zastupnici nemaju pravo na naknade komisije, odbore itd. Dakle obični zastupnici će imati paušale 1000 KM umjesto 500 KM plus komisije, odbori itd, dok će profesionalni imati oko 2600 KM.

20 zastupnika je glasalo ZA dok je 5 bilo protiv povećanja, SDP 4 prisutna vijećnika i 1 vijećnik Nezavisnog bloka.

Zastupnik Nezavisnog bloka dr. Asmir Karadža jedini je zatražio da se ukinu plate profesionalnim zastupnicima što je odbijeno odmah. Niko od drugih zastupnika nije izašao za govornicu da se usprotivi ovoj odluci ali je 5 njih glasalo protiv.
User avatar
oldtajmer
Posts: 5439
Joined: 13/04/2013 09:43
Location: Royston Vasey/Ronim ispod leda

#38288 Re: SDA-All about

Post by oldtajmer »

kad im se sve nudi na dlanu neka vala :thumbup: :thumbup: :thumbup:

User avatar
Banksy
Posts: 28557
Joined: 18/07/2008 09:33

#38289 Re: SDA-All about

Post by Banksy »



Izetbegović s Čovićem već dogovorio većine u SBK i HNK , najavili isto u ZDK


HDZ BiH i SDA imenovali kandidate za ministre u Vladi SBK



Zoran Marković iz Kiseljaka kandidiran je za ministra pravosuđa i uprave, Bojan Domić iz Travnika za ministra obrazovanja, znanosti, kulture i sporta, Feliks Vidović iz Kreševa za ministra unutarnjih poslova, Anto Matić iz Viteza za ministra zdravstva i socijalne politike, te Mirjana Plavčić iz Busovače za ministricu financija.

I SDA imenovala kandidate za ministre u SBK

Ponovno je kandidiran dosadašnji premijer Tahir Lendo za premijera, dosadašnji ministar poljoprivrede, vodoprivrede i šumarstva Salkan Merdžanić ponovno je kandidat za tu poziciju, dok je kandidat za ministra prostornog uređenja, građenja zaštite okoliša, povratka i stambenih poslova Amir Šečibović, a Nisvet Hrnjić za ministra gospodarstva.



POČASTILI SE

Zastupnici u SBK sazvali hitnu sjednicu da sebi povećaju paušale na 1.000 KM

Dosadašnji paušal je iznosio 500 KM, a u narednom periodu iznosit će 1.000 KM

User avatar
MarshalDodik
Posts: 1602
Joined: 20/11/2018 16:45

#38290 Re: SDA-All about

Post by MarshalDodik »

Vjerujem da su njihovi glasaci zadovoljni i ponosni :bih:
User avatar
Leverage
Posts: 9637
Joined: 27/05/2018 16:32

#38291 Re: SDA-All about

Post by Leverage »

Oni su sebi povećali paušale, ali zato će ih glasači zauzvrat kazniti još većim brojem glasova na narednim izborima.
User avatar
bingov buraz
Posts: 11329
Joined: 14/04/2009 20:23

#38292 Re: SDA-All about

Post by bingov buraz »

kmirsad wrote:https://www.bugojno-danas.info/zastupni ... Fv-7BOF7sk
Zastupnici skupštine SBK upravo usvojili povećanje paušala za 100%
05/02/2019

https://telemach.ba/eon-paketi/eon-paketi https://www.bugojno-danas.info/bugojno- ... -lokaciji/
Završena je sjednica Skupštine Srednjobosanskog kantona gdje su se birali delegati u Dom naroda Parlamenta Federacije Bosne i Hercegovine.

Kako portal Bugojno Danas saznaje, nakon što je završena sjednica i nakon što su mediji otišli, zastupnici su odmah zakazali hitnu vanrednu sjednicu gdje su usvojili povećanje paušala za 100%.

Dakle, paušal je iznosio 500 KM sada je 1000 KM, a plata profesionalnom zastupniku je oko 1600 KM plus paušal 1000 KM što iznosi oko 2600 KM s tim da profesionalni zastupnici nemaju pravo na naknade komisije, odbore itd. Dakle obični zastupnici će imati paušale 1000 KM umjesto 500 KM plus komisije, odbori itd, dok će profesionalni imati oko 2600 KM.

20 zastupnika je glasalo ZA dok je 5 bilo protiv povećanja, SDP 4 prisutna vijećnika i 1 vijećnik Nezavisnog bloka.

Zastupnik Nezavisnog bloka dr. Asmir Karadža jedini je zatražio da se ukinu plate profesionalnim zastupnicima što je odbijeno odmah. Niko od drugih zastupnika nije izašao za govornicu da se usprotivi ovoj odluci ali je 5 njih glasalo protiv.
Karaj sirotinju :thumbup:
User avatar
kmirsad
Posts: 16992
Joined: 16/03/2008 14:10

#38293 Re: SDA-All about

Post by kmirsad »

bingov buraz wrote:
kmirsad wrote:https://www.bugojno-danas.info/zastupni ... Fv-7BOF7sk
Zastupnici skupštine SBK upravo usvojili povećanje paušala za 100%
05/02/2019

https://telemach.ba/eon-paketi/eon-paketi https://www.bugojno-danas.info/bugojno- ... -lokaciji/
Završena je sjednica Skupštine Srednjobosanskog kantona gdje su se birali delegati u Dom naroda Parlamenta Federacije Bosne i Hercegovine.

Kako portal Bugojno Danas saznaje, nakon što je završena sjednica i nakon što su mediji otišli, zastupnici su odmah zakazali hitnu vanrednu sjednicu gdje su usvojili povećanje paušala za 100%.

Dakle, paušal je iznosio 500 KM sada je 1000 KM, a plata profesionalnom zastupniku je oko 1600 KM plus paušal 1000 KM što iznosi oko 2600 KM s tim da profesionalni zastupnici nemaju pravo na naknade komisije, odbore itd. Dakle obični zastupnici će imati paušale 1000 KM umjesto 500 KM plus komisije, odbori itd, dok će profesionalni imati oko 2600 KM.

20 zastupnika je glasalo ZA dok je 5 bilo protiv povećanja, SDP 4 prisutna vijećnika i 1 vijećnik Nezavisnog bloka.

Zastupnik Nezavisnog bloka dr. Asmir Karadža jedini je zatražio da se ukinu plate profesionalnim zastupnicima što je odbijeno odmah. Niko od drugih zastupnika nije izašao za govornicu da se usprotivi ovoj odluci ali je 5 njih glasalo protiv.
Karaj sirotinju :thumbup:
Čiji li su onih 20 što su glasali ZA.
Al nema veze... vaćno je usrečili svoje birače i učinili ih stretnim ljudima... :D
User avatar
Janjicar
Posts: 5605
Joined: 04/08/2011 13:23
Location: Tuzla :)

#38294 Re: SDA-All about

Post by Janjicar »

Zar ne priželjkujemo povećanje plate u svim sektorima ? Pa mora se od nečeg krenut braćo muslimani. :D
User avatar
studiorum_tuzlaensis
Posts: 6230
Joined: 08/07/2015 11:06
Location: dogodine u Mariupolju

#38295 Re: SDA-All about

Post by studiorum_tuzlaensis »

10 SDA + 10 HDZ čine sreću :thumbup:

Samo karaj sirotinju SBK
User avatar
kmirsad
Posts: 16992
Joined: 16/03/2008 14:10

#38296 Re: SDA-All about

Post by kmirsad »

studiorum_tuzlaensis wrote:10 SDA + 10 HDZ čine sreću :thumbup:

Samo karaj sirotinju SBK
Neodgovorni i izdajnički članovi... Centrala pokušava da se prikaše patriotskom, a rođeni ih izdaju i zabijaju nož u leša...
User avatar
bingov buraz
Posts: 11329
Joined: 14/04/2009 20:23

#38297 Re: SDA-All about

Post by bingov buraz »

Krezuba sirotinja i bira ove,samo plodi :izet:
User avatar
bunk
Posts: 8774
Joined: 16/07/2016 19:58

#38298 Re: SDA-All about

Post by bunk »

Znaci ns biraju zubati bogatuni :lol: :lol:
User avatar
It_is_a_Leclerc
Posts: 19223
Joined: 23/05/2012 23:51
Location: Osmatračnica

#38299 Re: SDA-All about

Post by It_is_a_Leclerc »

Uzmi im Fahrudine sad sve, halal bilo.
User avatar
bingov buraz
Posts: 11329
Joined: 14/04/2009 20:23

#38300 Re: SDA-All about

Post by bingov buraz »

Ja bi uveo pravilo ko nema bar po 8 komada u gornjoj i donjoj vilici nema pravo glasa.
Svanulo bi nam.
Post Reply