Gledali ste film, preporuĆite ga drugima

Najbolji i najgori filmovi, serije, sve o sedmoj umjetnosti...

Moderator: _BataZiv_0809

User avatar
listopad
Posts: 800
Joined: 18/10/2016 19:14

#38252 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima

Post by listopad »

Ken Loach :thumbup:

Bas sam neki dan gledao ovaj:

Image
User avatar
Truba
Posts: 93788
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija
Grijem se na: Plin i struju
Horoskop: Vodolija
Contact:

#38253 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima

Post by Truba »

http://www.imdb.com/title/tt0064541/
od kena sam ovo samo gledao i preporučio
nije bilo fidbeka :D
User avatar
listopad
Posts: 800
Joined: 18/10/2016 19:14

#38255 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima

Post by listopad »

Black swan wrote:http://www.imdb.com/title/tt0064541/
od kena sam ovo samo gledao i preporučio
nije bilo fidbeka :D
Jedan od njegovih klasika. Snimio je hrpu mocnih filmova. Riff-Raff, Ladybird, Ladybird, Land & Freedom (moj omiljeni od njega), Carla's Song, My Name is Joe...
User avatar
Gojeni H
Posts: 10228
Joined: 28/04/2012 09:54

#38256 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima

Post by Gojeni H »

Altsa wrote:
Gojeni H wrote:
Skorsezeova Tisina.

Veoma dobar film. Kome se ne gleda u ekran preko 2 i po sata, neka slobodno propusti. To je jedna od manjkavosti filma. Kritike su relativno dobre, ali film nije uspio zaraditi ni budzet za izradu filma. Proli su davali pare na "remek djela" poput Monster Trucks ... 'ta ce se oni zahebavat sa pojmovima mucenistva, drugom stranom katolickog misionarstva, ljudskim emocijama, kompromisima ...

Film je odlican prva 2 sata, a onda ... fakat nisam skonto sta je Skorseze htio sa onakvim zavrsetkom. :?

Andrew Garfield odlican u ulozi jezuitskog svestenika.
Adam Driver veoma dobar.
Liam Neeson ... :-) k'o krme u Teheranu. Ne zbog njega, vec dodijeljene uloge.
Film je teska patnja. Za gledaoce ali i za glumce.
Kao sto rekoh, meni je film odlican prva 2 sata ... ali nek' je do mene.
User avatar
Gojeni H
Posts: 10228
Joined: 28/04/2012 09:54

#38257 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima

Post by Gojeni H »

Black swan wrote:http://www.imdb.com/title/tt0064541/
od kena sam ovo samo gledao i preporučio
nije bilo fidbeka :D
Pogledaj ovaj film Tisina ako budes mogao. Vjerujem da ce se tebi svidjeti. Iako je kraj ... :-)
User avatar
Gojeni H
Posts: 10228
Joined: 28/04/2012 09:54

#38258 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima

Post by Gojeni H »

Image

Tomi Li Dzons - odlican.
Metju Foks - prosjecan
Film - nako, prosjek.
User avatar
Tito_i_Partija
Posts: 12402
Joined: 11/03/2014 15:56
Location: Kod Sebije na pregledu

#38259 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima

Post by Tito_i_Partija »

Gledali ste film, nako, prosjek. :-D
User avatar
karanana
Posts: 50762
Joined: 26/02/2004 00:00

#38260 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima

Post by karanana »

Ucini mi se gadafi
User avatar
Tito_i_Partija
Posts: 12402
Joined: 11/03/2014 15:56
Location: Kod Sebije na pregledu

#38261 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima

Post by Tito_i_Partija »

dale cooper wrote:
vicious wrote: Izvadi se Tito sa ovom relativizacijom, inače bi se morali pošaketati :lol:

A i Omarka je zaslužila ukor! :D

Nego kad smo kod Kanađana, kae Barney, ovo su vam pitanja na testu za kanadsko državljanstvo:
Image


Nego, ima li ko kakav film za preporučiti? :D
Treće pitanje bi bilo - But why????!!! :D
Ih, sve se bojim tog "saketanja" sa metuzalemima poput vas dvojice, evo samo sto nisam nazv'o omarku u napadu panike. :D

Nego samo veselo (i cuvajte se stepenica :D ) :

Image
omar little
Posts: 17377
Joined: 14/03/2008 21:14

#38262 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima

Post by omar little »

worst case ontario :D

User avatar
Gojeni H
Posts: 10228
Joined: 28/04/2012 09:54

#38263 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima

Post by Gojeni H »

Tito_i_Partija wrote:Gledali ste film, nako, prosjek. :-D
:lol:

A jesmo perfekcionisti. Meni TLJ-ova gluma odlicna. U pitanju su moja prevelika ocekivanja, neki historijski inside o Hirohitu, valjda ...
User avatar
Tito_i_Partija
Posts: 12402
Joined: 11/03/2014 15:56
Location: Kod Sebije na pregledu

#38264 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima

Post by Tito_i_Partija »

Gojeni H wrote:
Tito_i_Partija wrote:Gledali ste film, nako, prosjek. :-D
:lol:

A jesmo perfekcionisti. Meni TLJ-ova gluma odlicna. U pitanju su moja prevelika ocekivanja, neki historijski inside o Hirohitu, valjda ...
Ma nije problem, samo na kraju tvog posta nisam bio siguran da li preporucujes ili ne preporucujes, a u tom slucaju bi ga ja npr. stavio na temu "Koji Ste Film Danas Pregledali". :)
User avatar
dale cooper
Posts: 31353
Joined: 03/04/2007 09:55
Location: Twin Peaks/Red Room

#38265 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima

Post by dale cooper »

Tito_i_Partija wrote:
dale cooper wrote:
vicious wrote: Izvadi se Tito sa ovom relativizacijom, inače bi se morali pošaketati :lol:

A i Omarka je zaslužila ukor! :D

Nego kad smo kod Kanađana, kae Barney, ovo su vam pitanja na testu za kanadsko državljanstvo:
Image


Nego, ima li ko kakav film za preporučiti? :D
Treće pitanje bi bilo - But why????!!! :D
Ih, sve se bojim tog "saketanja" sa metuzalemima poput vas dvojice, evo samo sto nisam nazv'o omarku u napadu panike. :D

Nego samo veselo (i cuvajte se stepenica :D ) :

Image
Više se bojim omarke nego tebe. :mrgreen:
User avatar
markioni
Posts: 2448
Joined: 23/04/2008 17:59
Location: neocekivana sila koja se iznenada pojavljuje i rjesava stvar
Contact:

#38266 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima

Post by markioni »

kako sam ovaj film fulio da me je... ne znadem.


Hellboy (2004) - IMDb
www.imdb.com/title/tt0167190/

User avatar
markioni
Posts: 2448
Joined: 23/04/2008 17:59
Location: neocekivana sila koja se iznenada pojavljuje i rjesava stvar
Contact:

#38267 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima

Post by markioni »

User avatar
markioni
Posts: 2448
Joined: 23/04/2008 17:59
Location: neocekivana sila koja se iznenada pojavljuje i rjesava stvar
Contact:

#38268 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima

Post by markioni »

a sto nemamo vise avatare? vuku bandwidth il sta? :)
User avatar
Tito_i_Partija
Posts: 12402
Joined: 11/03/2014 15:56
Location: Kod Sebije na pregledu

#38269 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima

Post by Tito_i_Partija »

dale cooper wrote:Više se bojim omarke nego tebe. :mrgreen:
Svako normalan bi se boj'o omarke vise nego mene. Znam se i ja nekad malo strozije izrazit', al' brale ona i kad te hvali onako usput ti ogorca zivot. :D

Nego, mescini da vidjoh sa druge teme da si Tuzlak. Imam puno familije u Tuzli, a raja je :thumbup:
User avatar
dale cooper
Posts: 31353
Joined: 03/04/2007 09:55
Location: Twin Peaks/Red Room

#38270 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima

Post by dale cooper »

Tito_i_Partija wrote:
dale cooper wrote:Više se bojim omarke nego tebe. :mrgreen:
Svako normalan bi se boj'o omarke vise nego mene. Znam se i ja nekad malo strozije izrazit', al' brale ona i kad te hvali onako usput ti ogorca zivot. :D

Nego, mescini da vidjoh sa druge teme da si Tuzlak. Imam puno familije u Tuzli, a raja je :thumbup:
Istina. :lol:

:run:

Jesam, Tuzlak sam. :-D I jesmo raja. :D
User avatar
BarbaDue
Posts: 65065
Joined: 03/02/2008 22:28
Location: pogledaj iza sebe

#38271 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima

Post by BarbaDue »

Gdje da skinem ovaj film?

http://www.imdb.com/title/tt1090680/
User avatar
markioni
Posts: 2448
Joined: 23/04/2008 17:59
Location: neocekivana sila koja se iznenada pojavljuje i rjesava stvar
Contact:

#38272 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima

Post by markioni »

BarbaDue wrote:Gdje da skinem ovaj film?

http://www.imdb.com/title/tt1090680/
imas PP.
User avatar
BarbaDue
Posts: 65065
Joined: 03/02/2008 22:28
Location: pogledaj iza sebe

#38273 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima

Post by BarbaDue »

Hvala :D

pregledao: The Dish (2000)
http://www.imdb.com/title/tt0205873/

Nije loš, lagan film
User avatar
B6Redhell
Posts: 7814
Joined: 25/12/2010 04:56

#38274 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima

Post by B6Redhell »

sizifinho wrote:meni je alien u djetinjstvu ostavio tolike traume da je definitivno uzrok moje simpatije sa hororima
kasnije sam citao stripove i sve to...

ali za ljubitelje aliena je MUST, obaveza, farz, odigrati Alien Isolation.
Sto je mene ta igra isprepadala, znsci Boze..

Prometej mi je bio neki vid soft reboota, a za covenant, iskreno se nadam da nije remake al po traileru se cini takvim. Ona scena kad izadje na ledja je prepisana scena originala sem sto je onom liku na prsa izasao.
A ima tu i previse materijala. Ja mislim da bi Alien bilje prosao sa serijom... ne treba ti puno cgi a mozes vise ispricat.

Recimo u pamcenju mi je ostala prica iz stripa gdje wayland kompanija doveze aliena na zemlju gdje se vremenom ispostavi sa matica aliena moze telepatski komunicirati pa izvjesne osobe pocnu dozivljavati halucinacije i luditi, upadati u sizofreniju, sanjati sebe dok su kao bebe u stomaku samo sto nisu u stomaku vec u tijelu svojih roditelja pa se radjaju kao alien, probijajuci sve... eventualno se formira i religijski pokret za kojeg su okultni rituali setnja u parku.

Te price su me bas lomile. Dosta sam puta vidio aliena kako izlazi iz sjene, njegova pojava nije vise horor kakva je bila... ali ima drugih aspekata mada cisto sumnjam da ce njih obradjivat.
Veceras je bila promocija alient covenant i gledo sam ga. Nisam ljubitelj alien serijala. Ali poslije prometeja morao sam pogledati. Skot ridlej je sa promitheus uradio filmcinu i po. Ovaj covenant je nastavak koji je tezak ko zemlja. Ne bih da ga prepricam. Vidjet ces... i naravno nastavci ce da slijede. Izgleda uskoro
cassius
Posts: 3943
Joined: 29/06/2014 07:53

#38275 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima

Post by cassius »

Prometheus je prosjek. A ovaj Covenant gore od prosjeka.
Post Reply