
Gledali ste film, preporuĆite ga drugima
Moderator: _BataZiv_0809
-
John Cleese
- Posts: 42913
- Joined: 25/05/2010 18:30
- listopad
- Posts: 800
- Joined: 18/10/2016 19:14
#38252 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima
Ken Loach
Bas sam neki dan gledao ovaj:

Bas sam neki dan gledao ovaj:

- Truba
- Posts: 93788
- Joined: 17/03/2004 09:36
- Location: Vizantija
- Grijem se na: Plin i struju
- Horoskop: Vodolija
- Contact:
-
nema me tamo
- Posts: 13597
- Joined: 30/10/2013 18:58
- listopad
- Posts: 800
- Joined: 18/10/2016 19:14
#38255 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima
Jedan od njegovih klasika. Snimio je hrpu mocnih filmova. Riff-Raff, Ladybird, Ladybird, Land & Freedom (moj omiljeni od njega), Carla's Song, My Name is Joe...Black swan wrote:http://www.imdb.com/title/tt0064541/
od kena sam ovo samo gledao i preporučio
nije bilo fidbeka
- Gojeni H
- Posts: 10228
- Joined: 28/04/2012 09:54
#38256 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima
Kao sto rekoh, meni je film odlican prva 2 sata ... ali nek' je do mene.Altsa wrote:Film je teska patnja. Za gledaoce ali i za glumce.Gojeni H wrote:
Skorsezeova Tisina.
Veoma dobar film. Kome se ne gleda u ekran preko 2 i po sata, neka slobodno propusti. To je jedna od manjkavosti filma. Kritike su relativno dobre, ali film nije uspio zaraditi ni budzet za izradu filma. Proli su davali pare na "remek djela" poput Monster Trucks ... 'ta ce se oni zahebavat sa pojmovima mucenistva, drugom stranom katolickog misionarstva, ljudskim emocijama, kompromisima ...
Film je odlican prva 2 sata, a onda ... fakat nisam skonto sta je Skorseze htio sa onakvim zavrsetkom.![]()
Andrew Garfield odlican u ulozi jezuitskog svestenika.
Adam Driver veoma dobar.
Liam Neeson ...k'o krme u Teheranu. Ne zbog njega, vec dodijeljene uloge.
- Gojeni H
- Posts: 10228
- Joined: 28/04/2012 09:54
#38257 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima
Pogledaj ovaj film Tisina ako budes mogao. Vjerujem da ce se tebi svidjeti. Iako je kraj ...Black swan wrote:http://www.imdb.com/title/tt0064541/
od kena sam ovo samo gledao i preporučio
nije bilo fidbeka
- Gojeni H
- Posts: 10228
- Joined: 28/04/2012 09:54
#38258 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima

Tomi Li Dzons - odlican.
Metju Foks - prosjecan
Film - nako, prosjek.
- Tito_i_Partija
- Posts: 12402
- Joined: 11/03/2014 15:56
- Location: Kod Sebije na pregledu
#38259 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima
Gledali ste film, nako, prosjek. 
- karanana
- Posts: 50762
- Joined: 26/02/2004 00:00
#38260 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima
Ucini mi se gadafi
- Tito_i_Partija
- Posts: 12402
- Joined: 11/03/2014 15:56
- Location: Kod Sebije na pregledu
#38261 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima
Ih, sve se bojim tog "saketanja" sa metuzalemima poput vas dvojice, evo samo sto nisam nazv'o omarku u napadu panike.dale cooper wrote:Treće pitanje bi bilo - But why????!!!vicious wrote: Izvadi se Tito sa ovom relativizacijom, inače bi se morali pošaketati
A i Omarka je zaslužila ukor!
Nego kad smo kod Kanađana, kae Barney, ovo su vam pitanja na testu za kanadsko državljanstvo:
Nego, ima li ko kakav film za preporučiti?
Nego samo veselo (i cuvajte se stepenica

-
omar little
- Posts: 17377
- Joined: 14/03/2008 21:14
#38262 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima
worst case ontario 
- Gojeni H
- Posts: 10228
- Joined: 28/04/2012 09:54
#38263 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima
Tito_i_Partija wrote:Gledali ste film, nako, prosjek.
A jesmo perfekcionisti. Meni TLJ-ova gluma odlicna. U pitanju su moja prevelika ocekivanja, neki historijski inside o Hirohitu, valjda ...
- Tito_i_Partija
- Posts: 12402
- Joined: 11/03/2014 15:56
- Location: Kod Sebije na pregledu
#38264 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima
Ma nije problem, samo na kraju tvog posta nisam bio siguran da li preporucujes ili ne preporucujes, a u tom slucaju bi ga ja npr. stavio na temu "Koji Ste Film Danas Pregledali".Gojeni H wrote:Tito_i_Partija wrote:Gledali ste film, nako, prosjek.![]()
A jesmo perfekcionisti. Meni TLJ-ova gluma odlicna. U pitanju su moja prevelika ocekivanja, neki historijski inside o Hirohitu, valjda ...
- dale cooper
- Posts: 31353
- Joined: 03/04/2007 09:55
- Location: Twin Peaks/Red Room
#38265 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima
Više se bojim omarke nego tebe.Tito_i_Partija wrote:Ih, sve se bojim tog "saketanja" sa metuzalemima poput vas dvojice, evo samo sto nisam nazv'o omarku u napadu panike.dale cooper wrote:Treće pitanje bi bilo - But why????!!!vicious wrote: Izvadi se Tito sa ovom relativizacijom, inače bi se morali pošaketati
A i Omarka je zaslužila ukor!
Nego kad smo kod Kanađana, kae Barney, ovo su vam pitanja na testu za kanadsko državljanstvo:
Nego, ima li ko kakav film za preporučiti?![]()
Nego samo veselo (i cuvajte se stepenica) :
- markioni
- Posts: 2448
- Joined: 23/04/2008 17:59
- Location: neocekivana sila koja se iznenada pojavljuje i rjesava stvar
- Contact:
- markioni
- Posts: 2448
- Joined: 23/04/2008 17:59
- Location: neocekivana sila koja se iznenada pojavljuje i rjesava stvar
- Contact:
- markioni
- Posts: 2448
- Joined: 23/04/2008 17:59
- Location: neocekivana sila koja se iznenada pojavljuje i rjesava stvar
- Contact:
#38268 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima
a sto nemamo vise avatare? vuku bandwidth il sta? 
- Tito_i_Partija
- Posts: 12402
- Joined: 11/03/2014 15:56
- Location: Kod Sebije na pregledu
#38269 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima
Svako normalan bi se boj'o omarke vise nego mene. Znam se i ja nekad malo strozije izrazit', al' brale ona i kad te hvali onako usput ti ogorca zivot.dale cooper wrote:Više se bojim omarke nego tebe.
Nego, mescini da vidjoh sa druge teme da si Tuzlak. Imam puno familije u Tuzli, a raja je
- dale cooper
- Posts: 31353
- Joined: 03/04/2007 09:55
- Location: Twin Peaks/Red Room
#38270 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima
Istina.Tito_i_Partija wrote:Svako normalan bi se boj'o omarke vise nego mene. Znam se i ja nekad malo strozije izrazit', al' brale ona i kad te hvali onako usput ti ogorca zivot.dale cooper wrote:Više se bojim omarke nego tebe.![]()
Nego, mescini da vidjoh sa druge teme da si Tuzlak. Imam puno familije u Tuzli, a raja je
Jesam, Tuzlak sam.
- BarbaDue
- Posts: 65065
- Joined: 03/02/2008 22:28
- Location: pogledaj iza sebe
- markioni
- Posts: 2448
- Joined: 23/04/2008 17:59
- Location: neocekivana sila koja se iznenada pojavljuje i rjesava stvar
- Contact:
- BarbaDue
- Posts: 65065
- Joined: 03/02/2008 22:28
- Location: pogledaj iza sebe
- B6Redhell
- Posts: 7814
- Joined: 25/12/2010 04:56
#38274 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima
Veceras je bila promocija alient covenant i gledo sam ga. Nisam ljubitelj alien serijala. Ali poslije prometeja morao sam pogledati. Skot ridlej je sa promitheus uradio filmcinu i po. Ovaj covenant je nastavak koji je tezak ko zemlja. Ne bih da ga prepricam. Vidjet ces... i naravno nastavci ce da slijede. Izgleda uskorosizifinho wrote:meni je alien u djetinjstvu ostavio tolike traume da je definitivno uzrok moje simpatije sa hororima
kasnije sam citao stripove i sve to...
ali za ljubitelje aliena je MUST, obaveza, farz, odigrati Alien Isolation.
Sto je mene ta igra isprepadala, znsci Boze..
Prometej mi je bio neki vid soft reboota, a za covenant, iskreno se nadam da nije remake al po traileru se cini takvim. Ona scena kad izadje na ledja je prepisana scena originala sem sto je onom liku na prsa izasao.
A ima tu i previse materijala. Ja mislim da bi Alien bilje prosao sa serijom... ne treba ti puno cgi a mozes vise ispricat.
Recimo u pamcenju mi je ostala prica iz stripa gdje wayland kompanija doveze aliena na zemlju gdje se vremenom ispostavi sa matica aliena moze telepatski komunicirati pa izvjesne osobe pocnu dozivljavati halucinacije i luditi, upadati u sizofreniju, sanjati sebe dok su kao bebe u stomaku samo sto nisu u stomaku vec u tijelu svojih roditelja pa se radjaju kao alien, probijajuci sve... eventualno se formira i religijski pokret za kojeg su okultni rituali setnja u parku.
Te price su me bas lomile. Dosta sam puta vidio aliena kako izlazi iz sjene, njegova pojava nije vise horor kakva je bila... ali ima drugih aspekata mada cisto sumnjam da ce njih obradjivat.
-
cassius
- Posts: 3943
- Joined: 29/06/2014 07:53
#38275 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima
Prometheus je prosjek. A ovaj Covenant gore od prosjeka.


