GRAS se raspada a Vlada ni mukajet

Lokalna dešavanja, politički život, medijska scena, sve o glavnom gradu BiH i okolini od jutra do mraka.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply
User avatar
tataćusak
Posts: 2463
Joined: 05/05/2011 17:18

#3826 Re: GRAS se raspada a Vlada ni mukajet

Post by tataćusak »

kokuz_sa wrote:jedno je birat politicku stranku a drugo je birat ljude s kojima godinama radis i znas ih u dusu kakvi su..

sto se grasa tice..generalizacije je taman ono sto treba..

sve dok tamo cistacica ima platu 800Km sa osnovnom skolom
sve ih treba generalizovat
tataćusak wrote:
kokuz_sa wrote: oni su birali svoje sindikate
ista su to g****
Ne možeš tako. Nije u redu generalizovati. Možemo reći da smo mi birali naše političare pa ista smo mi ....
Ama ne pravdam ih sekunde ali nije to baš tako jednostavno. A nisu oni naprimali tolike radnike nego direktori koje je imenovala vlada. Bilo bi regularno da ruše vladu, ovako samo po jadnim putnicima koji imaju karte kojima svako malo mogu dupe obrisati :x :x
User avatar
bambina78
Posts: 778
Joined: 26/10/2011 15:00

#3827 Re: GRAS se raspada a Vlada ni mukajet

Post by bambina78 »

Haha ovo je za nadrealiste, ne svidja im se direktor i obustavlja se sav rad vrijedih radnika, mora da je vic neki u pitanju :thumbup:
VjecitiStudent
Posts: 18920
Joined: 14/08/2008 13:42
Location: Životinjska farma

#3828 Re: GRAS se raspada a Vlada ni mukajet

Post by VjecitiStudent »

Jel Damir H. večeras opet spava u GRAS-u?
StupskaBitanga
Posts: 14873
Joined: 20/12/2006 16:59

#3829 Re: GRAS se raspada a Vlada ni mukajet

Post by StupskaBitanga »

zar nakon ovoga što se upravo dešava svi ovi radnici ne bi trebali dobiti otkaz?
User avatar
kokuz_sa
Posts: 9070
Joined: 29/05/2010 21:11
Location: nisam u inostranstvu :D

#3830 Re: GRAS se raspada a Vlada ni mukajet

Post by kokuz_sa »

17:44 Stotine radnika, koji i dalje pristižu, okupilo se ispred upravne zgrade GRAS-a gdje zvižde i skandiraju Bašiću: "lopove, lopove". :mrgreen: :mrgreen:
fixer
Posts: 8091
Joined: 20/05/2006 15:05
Location: פיקסר אתה קינג

#3831 Re: GRAS se raspada a Vlada ni mukajet

Post by fixer »

Trebali bi dobit degeneka. Ja bi ovo policijom razbucao.
User avatar
un1ted
Posts: 9957
Joined: 20/10/2012 13:29
Location: Tema onih koji zaradjuju do 500KM viewtopic.php?f=77&t=82867&p=17676078#p17676

#3832 Re: GRAS se raspada a Vlada ni mukajet

Post by un1ted »

Crkli dabogda svi!!! Gradjani ispastaju, jebem li im pleme!!!!!!!!
User avatar
P308
Posts: 5084
Joined: 21/09/2012 23:15

#3833 Re: GRAS se raspada a Vlada ni mukajet

Post by P308 »

Nezadovoljni radnici kazali su da će, ako treba, i mjesec dana štrajkovati.
The Realist
Posts: 6776
Joined: 31/03/2006 11:46
Location: Sarajevo

#3834 Re: GRAS se raspada a Vlada ni mukajet

Post by The Realist »

Majku im njihovu, nekako kući dođoh, a sutra ne znam kako ću supruzi u bolnicu...... Kako oni smiju tek tako stupiti u štrajk i ovako građane kazniti....

K'o što gledam, vlada opet neće ništa uraditi....
User avatar
un1ted
Posts: 9957
Joined: 20/10/2012 13:29
Location: Tema onih koji zaradjuju do 500KM viewtopic.php?f=77&t=82867&p=17676078#p17676

#3835 Re: GRAS se raspada a Vlada ni mukajet

Post by un1ted »

Policiju dignuti na noge, oni ovo rade samovoljno i svi otpusteni trebaju biit!
iz zadnje klupe
Posts: 1133
Joined: 27/07/2012 18:10

#3836 Re: GRAS se raspada a Vlada ni mukajet

Post by iz zadnje klupe »

Dobro mi je poznat taj socijaliticki mentalitet i profil ljudi "sindikalista" u tom preduzecu.

Samo ljudi upuceni u to znaju, Rudnik Kreka napravi 30-50 miliona gubitka svake godine a mogla bi hladno biti visokoprofitabilna,samo im je EP BIH zadnje dvije godine u mašinama dala 50 miliona KM bespovratno, svi kradu, od cistacice do menadzmenta, godinama se ne isplacuju doprinosi vec se radnicima isplacuje bruto plata, pa kao da oni samo sebi uplate (a kratka pamet u Bosnjaka, ko ce platiti sta drzavi kad dobije 2000 bruto na ruke), skoro isplatili 9000Km po zaposlenom kao neki zaostatak za nepostovanje nekog "kolektivnog ugovora", uzeli kredit od banke za to, 90% radnika ili renovirali kuce ili kupili kola, pa dok je bal nek je maskembal, pa kad jednom pukne, a hoce, onda ce lupat prozore na zgradi kantonalne vlade i blokirati ceste, a na vijestima če nepismeni novinari pisati o ugrozenim rudarima i teskom rudarskom hljebu ne pitajuci se kako kompanije sa tolikim dotacijama od drzave pravi takav minus svake godine.
(Za usporedbu Rudnik Banovici, ijako su i tamo lopovi ali male mace naspram Kreke, bez dotacija drzave (jer je DD), svake godine kupi bar jedan damper od 2 miliona KM i zavrsi godinu sa profitom
StupskaBitanga
Posts: 14873
Joined: 20/12/2006 16:59

#3837 Re: GRAS se raspada a Vlada ni mukajet

Post by StupskaBitanga »

Svi bi oni trebali obiti otkaz tj stečaj pa svi NOGA
crnoplavo
Posts: 1446
Joined: 28/01/2012 15:03

#3838 Re: GRAS se raspada a Vlada ni mukajet

Post by crnoplavo »

P308 wrote:Nezadovoljni radnici kazali su da će, ako treba, i mjesec dana štrajkovati.
Dusa_raskopuša approves this :thumbup:
Last edited by crnoplavo on 11/01/2013 18:08, edited 2 times in total.
User avatar
JThomas
Posts: 69047
Joined: 24/05/2008 15:01
Location: Sic semper tyrannis

#3839 Re: GRAS se raspada a Vlada ni mukajet

Post by JThomas »

ako nekad treba policiji dati diskreciono pravo da lomi kosti to je sad :D
User avatar
respo
Posts: 12675
Joined: 15/08/2009 05:26
Location: ->oʞɐdoɐu ǝʌs ǝuǝɯ poʞ<-

#3840 Re: GRAS se raspada a Vlada ni mukajet

Post by respo »

18:06
radnici koji izvikuju parolu basicu lopove lopove nadjacani su sa istocne zapadne i juzne strane saobracajnice uzvicima
"grasovci lopovi" "otkaz otkaz" "mars u sandzak"
julisiz es grant
Posts: 7469
Joined: 27/07/2008 23:34
Location: Oj Kupreško ravno poljce, što pozoba Crnogorce...

#3841 Re: GRAS se raspada a Vlada ni mukajet

Post by julisiz es grant »

crnoplavo wrote:
P308 wrote:Nezadovoljni radnici kazali su da će, ako treba, i mjesec dana štrajkovati.
Dusa_raskopuša approves this :thumbup:
:lol: :thumbup:
User avatar
harell
Posts: 1218
Joined: 23/09/2010 22:22

#3842 Re: GRAS se raspada a Vlada ni mukajet

Post by harell »

Ohoho zakuhalo se

Image
User avatar
Prpa.ba
Posts: 15270
Joined: 15/08/2006 21:34
Location: Podrucje pod Upravom OHR-a

#3843 Re: GRAS se raspada a Vlada ni mukajet

Post by Prpa.ba »

Socijaliste iz propalog GRAS-a ne samo da treba sve redom otpustiti, pa zaposliti one koji su potrebni nakon reforme firme, vec ih treba tuziti sve do jednog zbog saobracajnog kolapsa, ilegalnog okupljanja i strajka te nepruzanja placene usluge. Svaki radnik svake godine dobije novac od svakog poreskog obveznika, i za taj novac ima da rade i da pruzaju vrhunsku uslugu. U budzet da svaki radnik vrati svaku marku koju smo utukli u taj socijalisticki bastion nerada i javasluka, pa cemo onda pricati. Naravno, i sluzba za strance da proceslja krug firme i deportuje ilegalne imigrante iz Srbije koji su se nekim cudom zaposlili u toj propaloj kantonalnoj firmi.
celava_dlaka
Posts: 2244
Joined: 24/12/2012 18:05

#3844 Re: GRAS se raspada a Vlada ni mukajet

Post by celava_dlaka »

respo wrote:18:06
radnici koji izvikuju parolu basicu lopove lopove nadjacani su sa istocne zapadne i juzne strane saobracajnice uzvicima
"grasovci lopovi" "otkaz otkaz" "mars u sandzak"
Dominiraj raspalo preduzece !
GRASU komplet familiju :dance: :dance:
User avatar
kokuz_sa
Posts: 9070
Joined: 29/05/2010 21:11
Location: nisam u inostranstvu :D

#3845 Re: GRAS se raspada a Vlada ni mukajet

Post by kokuz_sa »

da je Vlada pametna pa sad uz pomoc policije uzeti Autobuse iz remize i zovnut iz centortansa vozace da ih voze jer alarmantna je situacija
User avatar
-LIBERO-
Čiča Gliša
Posts: 15604
Joined: 11/02/2008 01:27
Location: Vedran Puljic R.I.P- Istina za Vedrana!-Nepravda bilo gdje, prijetnja je pravdi svugdje-M.L.King.

#3846 Re: GRAS se raspada a Vlada ni mukajet

Post by -LIBERO- »

Gdje citate vi ove informacije iz sata u sat???
User avatar
kokuz_sa
Posts: 9070
Joined: 29/05/2010 21:11
Location: nisam u inostranstvu :D

#3847 Re: GRAS se raspada a Vlada ni mukajet

Post by kokuz_sa »

-LIBERO- wrote:Gdje citate vi ove informacije iz sata u sat???
na internetu :D
User avatar
respo
Posts: 12675
Joined: 15/08/2009 05:26
Location: ->oʞɐdoɐu ǝʌs ǝuǝɯ poʞ<-

#3848 Re: GRAS se raspada a Vlada ni mukajet

Post by respo »

18:14

forumasi jednog gradskog foruma digli revoluciju razbijaju monitore i pustaju youtube klipove :D
User avatar
South Blue Mama
Posts: 13966
Joined: 17/07/2008 15:18
Location: Juzna strana srcem odabrana

#3849 Re: GRAS se raspada a Vlada ni mukajet

Post by South Blue Mama »

:lol: :lol: :lol:
StupskaBitanga
Posts: 14873
Joined: 20/12/2006 16:59

#3850 Re: GRAS se raspada a Vlada ni mukajet

Post by StupskaBitanga »

haos počinje
Post Reply