Ama ne pravdam ih sekunde ali nije to baš tako jednostavno. A nisu oni naprimali tolike radnike nego direktori koje je imenovala vlada. Bilo bi regularno da ruše vladu, ovako samo po jadnim putnicima koji imaju karte kojima svako malo mogu dupe obrisatikokuz_sa wrote:jedno je birat politicku stranku a drugo je birat ljude s kojima godinama radis i znas ih u dusu kakvi su..
sto se grasa tice..generalizacije je taman ono sto treba..
sve dok tamo cistacica ima platu 800Km sa osnovnom skolom
sve ih treba generalizovattataćusak wrote:Ne možeš tako. Nije u redu generalizovati. Možemo reći da smo mi birali naše političare pa ista smo mi ....kokuz_sa wrote: oni su birali svoje sindikate
ista su to g****
GRAS se raspada a Vlada ni mukajet
- tataćusak
- Posts: 2463
- Joined: 05/05/2011 17:18
#3826 Re: GRAS se raspada a Vlada ni mukajet
- bambina78
- Posts: 778
- Joined: 26/10/2011 15:00
#3827 Re: GRAS se raspada a Vlada ni mukajet
Haha ovo je za nadrealiste, ne svidja im se direktor i obustavlja se sav rad vrijedih radnika, mora da je vic neki u pitanju 
-
VjecitiStudent
- Posts: 18920
- Joined: 14/08/2008 13:42
- Location: Životinjska farma
#3828 Re: GRAS se raspada a Vlada ni mukajet
Jel Damir H. večeras opet spava u GRAS-u?
-
StupskaBitanga
- Posts: 14873
- Joined: 20/12/2006 16:59
#3829 Re: GRAS se raspada a Vlada ni mukajet
zar nakon ovoga što se upravo dešava svi ovi radnici ne bi trebali dobiti otkaz?
- kokuz_sa
- Posts: 9070
- Joined: 29/05/2010 21:11
- Location: nisam u inostranstvu :D
#3830 Re: GRAS se raspada a Vlada ni mukajet
17:44 Stotine radnika, koji i dalje pristižu, okupilo se ispred upravne zgrade GRAS-a gdje zvižde i skandiraju Bašiću: "lopove, lopove".

-
fixer
- Posts: 8091
- Joined: 20/05/2006 15:05
- Location: פיקסר אתה קינג
#3831 Re: GRAS se raspada a Vlada ni mukajet
Trebali bi dobit degeneka. Ja bi ovo policijom razbucao.
- un1ted
- Posts: 9957
- Joined: 20/10/2012 13:29
- Location: Tema onih koji zaradjuju do 500KM viewtopic.php?f=77&t=82867&p=17676078#p17676
#3832 Re: GRAS se raspada a Vlada ni mukajet
Crkli dabogda svi!!! Gradjani ispastaju, jebem li im pleme!!!!!!!!
- P308
- Posts: 5084
- Joined: 21/09/2012 23:15
#3833 Re: GRAS se raspada a Vlada ni mukajet
Nezadovoljni radnici kazali su da će, ako treba, i mjesec dana štrajkovati.
-
The Realist
- Posts: 6776
- Joined: 31/03/2006 11:46
- Location: Sarajevo
#3834 Re: GRAS se raspada a Vlada ni mukajet
Majku im njihovu, nekako kući dođoh, a sutra ne znam kako ću supruzi u bolnicu...... Kako oni smiju tek tako stupiti u štrajk i ovako građane kazniti....
K'o što gledam, vlada opet neće ništa uraditi....
K'o što gledam, vlada opet neće ništa uraditi....
- un1ted
- Posts: 9957
- Joined: 20/10/2012 13:29
- Location: Tema onih koji zaradjuju do 500KM viewtopic.php?f=77&t=82867&p=17676078#p17676
#3835 Re: GRAS se raspada a Vlada ni mukajet
Policiju dignuti na noge, oni ovo rade samovoljno i svi otpusteni trebaju biit!
-
iz zadnje klupe
- Posts: 1133
- Joined: 27/07/2012 18:10
#3836 Re: GRAS se raspada a Vlada ni mukajet
Dobro mi je poznat taj socijaliticki mentalitet i profil ljudi "sindikalista" u tom preduzecu.
Samo ljudi upuceni u to znaju, Rudnik Kreka napravi 30-50 miliona gubitka svake godine a mogla bi hladno biti visokoprofitabilna,samo im je EP BIH zadnje dvije godine u mašinama dala 50 miliona KM bespovratno, svi kradu, od cistacice do menadzmenta, godinama se ne isplacuju doprinosi vec se radnicima isplacuje bruto plata, pa kao da oni samo sebi uplate (a kratka pamet u Bosnjaka, ko ce platiti sta drzavi kad dobije 2000 bruto na ruke), skoro isplatili 9000Km po zaposlenom kao neki zaostatak za nepostovanje nekog "kolektivnog ugovora", uzeli kredit od banke za to, 90% radnika ili renovirali kuce ili kupili kola, pa dok je bal nek je maskembal, pa kad jednom pukne, a hoce, onda ce lupat prozore na zgradi kantonalne vlade i blokirati ceste, a na vijestima če nepismeni novinari pisati o ugrozenim rudarima i teskom rudarskom hljebu ne pitajuci se kako kompanije sa tolikim dotacijama od drzave pravi takav minus svake godine.
(Za usporedbu Rudnik Banovici, ijako su i tamo lopovi ali male mace naspram Kreke, bez dotacija drzave (jer je DD), svake godine kupi bar jedan damper od 2 miliona KM i zavrsi godinu sa profitom
Samo ljudi upuceni u to znaju, Rudnik Kreka napravi 30-50 miliona gubitka svake godine a mogla bi hladno biti visokoprofitabilna,samo im je EP BIH zadnje dvije godine u mašinama dala 50 miliona KM bespovratno, svi kradu, od cistacice do menadzmenta, godinama se ne isplacuju doprinosi vec se radnicima isplacuje bruto plata, pa kao da oni samo sebi uplate (a kratka pamet u Bosnjaka, ko ce platiti sta drzavi kad dobije 2000 bruto na ruke), skoro isplatili 9000Km po zaposlenom kao neki zaostatak za nepostovanje nekog "kolektivnog ugovora", uzeli kredit od banke za to, 90% radnika ili renovirali kuce ili kupili kola, pa dok je bal nek je maskembal, pa kad jednom pukne, a hoce, onda ce lupat prozore na zgradi kantonalne vlade i blokirati ceste, a na vijestima če nepismeni novinari pisati o ugrozenim rudarima i teskom rudarskom hljebu ne pitajuci se kako kompanije sa tolikim dotacijama od drzave pravi takav minus svake godine.
(Za usporedbu Rudnik Banovici, ijako su i tamo lopovi ali male mace naspram Kreke, bez dotacija drzave (jer je DD), svake godine kupi bar jedan damper od 2 miliona KM i zavrsi godinu sa profitom
-
StupskaBitanga
- Posts: 14873
- Joined: 20/12/2006 16:59
#3837 Re: GRAS se raspada a Vlada ni mukajet
Svi bi oni trebali obiti otkaz tj stečaj pa svi NOGA
-
crnoplavo
- Posts: 1446
- Joined: 28/01/2012 15:03
#3838 Re: GRAS se raspada a Vlada ni mukajet
Dusa_raskopuša approves thisP308 wrote:Nezadovoljni radnici kazali su da će, ako treba, i mjesec dana štrajkovati.
Last edited by crnoplavo on 11/01/2013 18:08, edited 2 times in total.
- JThomas
- Posts: 69047
- Joined: 24/05/2008 15:01
- Location: Sic semper tyrannis
#3839 Re: GRAS se raspada a Vlada ni mukajet
ako nekad treba policiji dati diskreciono pravo da lomi kosti to je sad 
- respo
- Posts: 12675
- Joined: 15/08/2009 05:26
- Location: ->oʞɐdoɐu ǝʌs ǝuǝɯ poʞ<-
#3840 Re: GRAS se raspada a Vlada ni mukajet
18:06
radnici koji izvikuju parolu basicu lopove lopove nadjacani su sa istocne zapadne i juzne strane saobracajnice uzvicima
"grasovci lopovi" "otkaz otkaz" "mars u sandzak"
radnici koji izvikuju parolu basicu lopove lopove nadjacani su sa istocne zapadne i juzne strane saobracajnice uzvicima
"grasovci lopovi" "otkaz otkaz" "mars u sandzak"
-
julisiz es grant
- Posts: 7469
- Joined: 27/07/2008 23:34
- Location: Oj Kupreško ravno poljce, što pozoba Crnogorce...
#3841 Re: GRAS se raspada a Vlada ni mukajet
crnoplavo wrote:Dusa_raskopuša approves thisP308 wrote:Nezadovoljni radnici kazali su da će, ako treba, i mjesec dana štrajkovati.
- harell
- Posts: 1218
- Joined: 23/09/2010 22:22
- Prpa.ba
- Posts: 15270
- Joined: 15/08/2006 21:34
- Location: Podrucje pod Upravom OHR-a
#3843 Re: GRAS se raspada a Vlada ni mukajet
Socijaliste iz propalog GRAS-a ne samo da treba sve redom otpustiti, pa zaposliti one koji su potrebni nakon reforme firme, vec ih treba tuziti sve do jednog zbog saobracajnog kolapsa, ilegalnog okupljanja i strajka te nepruzanja placene usluge. Svaki radnik svake godine dobije novac od svakog poreskog obveznika, i za taj novac ima da rade i da pruzaju vrhunsku uslugu. U budzet da svaki radnik vrati svaku marku koju smo utukli u taj socijalisticki bastion nerada i javasluka, pa cemo onda pricati. Naravno, i sluzba za strance da proceslja krug firme i deportuje ilegalne imigrante iz Srbije koji su se nekim cudom zaposlili u toj propaloj kantonalnoj firmi.
-
celava_dlaka
- Posts: 2244
- Joined: 24/12/2012 18:05
#3844 Re: GRAS se raspada a Vlada ni mukajet
Dominiraj raspalo preduzece !respo wrote:18:06
radnici koji izvikuju parolu basicu lopove lopove nadjacani su sa istocne zapadne i juzne strane saobracajnice uzvicima
"grasovci lopovi" "otkaz otkaz" "mars u sandzak"
GRASU komplet familiju
- kokuz_sa
- Posts: 9070
- Joined: 29/05/2010 21:11
- Location: nisam u inostranstvu :D
#3845 Re: GRAS se raspada a Vlada ni mukajet
da je Vlada pametna pa sad uz pomoc policije uzeti Autobuse iz remize i zovnut iz centortansa vozace da ih voze jer alarmantna je situacija
- -LIBERO-
- Čiča Gliša
- Posts: 15604
- Joined: 11/02/2008 01:27
- Location: Vedran Puljic R.I.P- Istina za Vedrana!-Nepravda bilo gdje, prijetnja je pravdi svugdje-M.L.King.
#3846 Re: GRAS se raspada a Vlada ni mukajet
Gdje citate vi ove informacije iz sata u sat???
- kokuz_sa
- Posts: 9070
- Joined: 29/05/2010 21:11
- Location: nisam u inostranstvu :D
#3847 Re: GRAS se raspada a Vlada ni mukajet
na internetu-LIBERO- wrote:Gdje citate vi ove informacije iz sata u sat???
- respo
- Posts: 12675
- Joined: 15/08/2009 05:26
- Location: ->oʞɐdoɐu ǝʌs ǝuǝɯ poʞ<-
#3848 Re: GRAS se raspada a Vlada ni mukajet
18:14
forumasi jednog gradskog foruma digli revoluciju razbijaju monitore i pustaju youtube klipove
forumasi jednog gradskog foruma digli revoluciju razbijaju monitore i pustaju youtube klipove
- South Blue Mama
- Posts: 13966
- Joined: 17/07/2008 15:18
- Location: Juzna strana srcem odabrana
-
StupskaBitanga
- Posts: 14873
- Joined: 20/12/2006 16:59
#3850 Re: GRAS se raspada a Vlada ni mukajet
haos počinje

