Fudbalska/Nogometna reprezentacija Bosne i Hercegovine

Fudbal/nogomet, Premijer liga, Liga prvaka, svjetska i evropska prvenstva...

Moderators: Charuga, Tomahawk11

Post Reply
User avatar
Šibicar
Posts: 7117
Joined: 15/10/2007 22:57
Location: Motel Černobil

#3826 Re: Fudbalska/Nogometna reprezentacija Bosne i Hercegovine

Post by Šibicar »

:lol:
User avatar
cyprus
Posts: 39746
Joined: 21/03/2007 22:00
Location: Σαράγεβο / Saraybosna

#3827 Re: Fudbalska/Nogometna reprezentacija Bosne i Hercegovine

Post by cyprus »

Sarajevo1946 wrote:Jesmo li u ovom momentu ispred Hrvatske Cypruse?
Zavisi po kom kriteriju, kojih je mnogo... Po FIFA-inoj rang listi nismo, po prikazanoj igri jesmo, po kvaliteti i širini igračkog kadra mislim da nismo, Brazilu bliži jesmo, a da li bi ih pobjedili u direktnom duelu ne znam...
Last edited by cyprus on 13/07/2013 13:50, edited 1 time in total.
User avatar
Velkoski
ModeratorNaBezCenzure
Posts: 79563
Joined: 17/05/2008 15:30
Location: u dergjahu tvog srca
Vozim: Golf 7 GTI

#3828 Re: Fudbalska/Nogometna reprezentacija Bosne i Hercegovine

Post by Velkoski »

Cyprus needs happy pills.
svi u napad
Posts: 2281
Joined: 14/10/2012 14:40

#3829 Re: Fudbalska/Nogometna reprezentacija Bosne i Hercegovine

Post by svi u napad »

Nastojim da se ne javljam puno na ovom forumu, jer poznajem nas mentalitet i ne zelim upadati u polemike sa ljudima koji nece ni da procitaju sta pise u nekom komentaru. Nekad se je u skolama imao predmet "logika", pa pored njega su se radile i vrsile analize i tako to, Evo ja napisem " Dragi prijatelji, iskreno mi smo jako puno napredovali. Od nas su trenutno u Evropi realno bolji Njemacka, Spanija, Holandija, Italija i Portugal. Sa svim drugima se mozemo nositi i rezultat bi bio neizvjestan."I sta se desi? Jave se pametnjakovici koji kazu da sam ja napisao da smo 6 u Evropi ili da su Belgija, Francuska, Engleska, Svedska, Rusija bolje od nas. Posto neki nemaju vremena da procitaju sta pise i razmisle prije nego sto "pametno" odgovore moram malo objasniti doticnim da protiv ovih 5 nabrojanih nemamo sanse i da cemo od njih izgubiti veliku vecinu utakmica. To ne znaci da ih poneku ne bi i dobili, jer to je fudbal i to mu i daje prednost u odnosu na druge sportove (tako npr. Slovenija pobijedi Ruse iako je puno slabija repka). Protiv svih drugih imamo sanse za pobjedu i ne bi bili levati kao sto neki misle. U ostalom Belgiju smo zveknuli 2 puta, protiv Francuske odlicno 1:1 u Parizu i katastrofalno u Sarajevu. Najmanje bi imali problema sa Englezima jer njihova igra je uvijek odgovarala igri stare jugoslavenske skole kojoj i mi pripadamo (sjetite se meceva Hrvatske i Crne Gore protiv istih). Molim jos jednom Bosance da ne lete pred rudu nego da procitaju sta pise u komentaru pa onda pisu. Samo bez ljutnje molim. I vjerujte u nase momke, jer i drugi (stranci) vjeruju u njih i pisu veoma lijepe stvari o nasoj repki. Sta god vi mislili dali smo 23 gola i to drugi postuju. Podcjenjivanje nasih rezultata u smislu "laka grupa" i slicno ne stoji jer "velika" Hrvatska u istoj grupi zavrsi druga. Kad pricamo o necem onda samo sa dokazima molim. Zivi i veseli bili svi oni koji vole i navijaju za svoju jedinu domovinu Bosnu a bogami i Hercegovinu.
User avatar
cyprus
Posts: 39746
Joined: 21/03/2007 22:00
Location: Σαράγεβο / Saraybosna

#3830 Re: Fudbalska/Nogometna reprezentacija Bosne i Hercegovine

Post by cyprus »

svi u napad wrote:Nastojim da se ne javljam puno na ovom forumu, jer poznajem nas mentalitet i ne zelim upadati u polemike sa ljudima koji nece ni da procitaju sta pise u nekom komentaru. Nekad se je u skolama imao predmet "logika", pa pored njega su se radile i vrsile analize i tako to, Evo ja napisem " Dragi prijatelji, iskreno mi smo jako puno napredovali. Od nas su trenutno u Evropi realno bolji Njemacka, Spanija, Holandija, Italija i Portugal. Sa svim drugima se mozemo nositi i rezultat bi bio neizvjestan."I sta se desi? Jave se pametnjakovici koji kazu da sam ja napisao da smo 6 u Evropi ili da su Belgija, Francuska, Engleska, Svedska, Rusija bolje od nas. Posto neki nemaju vremena da procitaju sta pise i razmisle prije nego sto "pametno" odgovore moram malo objasniti doticnim da protiv ovih 5 nabrojanih nemamo sanse i da cemo od njih izgubiti veliku vecinu utakmica. To ne znaci da ih poneku ne bi i dobili, jer to je fudbal i to mu i daje prednost u odnosu na druge sportove (tako npr. Slovenija pobijedi Ruse iako je puno slabija repka). Protiv svih drugih imamo sanse za pobjedu i ne bi bili levati kao sto neki misle. U ostalom Belgiju smo zveknuli 2 puta, protiv Francuske odlicno 1:1 u Parizu i katastrofalno u Sarajevu. Najmanje bi imali problema sa Englezima jer njihova igra je uvijek odgovarala igri stare jugoslavenske skole kojoj i mi pripadamo (sjetite se meceva Hrvatske i Crne Gore protiv istih). Molim jos jednom Bosance da ne lete pred rudu nego da procitaju sta pise u komentaru pa onda pisu. Samo bez ljutnje molim. I vjerujte u nase momke, jer i drugi (stranci) vjeruju u njih i pisu veoma lijepe stvari o nasoj repki. Sta god vi mislili dali smo 23 gola i to drugi postuju. Podcjenjivanje nasih rezultata u smislu "laka grupa" i slicno ne stoji jer "velika" Hrvatska u istoj grupi zavrsi druga. Kad pricamo o necem onda samo sa dokazima molim. Zivi i veseli bili svi oni koji vole i navijaju za svoju jedinu domovinu Bosnu a bogami i Hercegovinu.
A zašto misliš da se recimo ne možemo nositi sa Italijom i Portugalom i da rezultat ne bi bio neizvjesan? :-)

PS Znam znam, selektivno čitam :mrgreen: Ali eto moram se ibretiti zašto je baš tih 5 selekcija istaknuto :mrgreen:
Last edited by cyprus on 13/07/2013 13:53, edited 1 time in total.
User avatar
Kemal Malovčić
Posts: 9090
Joined: 19/03/2012 01:03

#3831 Re: Fudbalska/Nogometna reprezentacija Bosne i Hercegovine

Post by Kemal Malovčić »

jedva čekam dan kad ćemo u bitnoj utakmici ubiti brašno u portugaliji :twisted:
User avatar
nKrkan
Posts: 4984
Joined: 28/06/2013 23:11
Location: Tuzinje

#3832 Re: Fudbalska/Nogometna reprezentacija Bosne i Hercegovine

Post by nKrkan »

Kemal Malovčić wrote:jedva čekam dan kad ćemo u bitnoj utakmici ubiti brašno u portugaliji :twisted:
možda na SP
User avatar
Kemal Malovčić
Posts: 9090
Joined: 19/03/2012 01:03

#3833 Re: Fudbalska/Nogometna reprezentacija Bosne i Hercegovine

Post by Kemal Malovčić »

nKrkan wrote:
Kemal Malovčić wrote:jedva čekam dan kad ćemo u bitnoj utakmici ubiti brašno u portugaliji :twisted:
možda na SP
istjerati ih iz grupe, nek budu treći četvrti, a onda u nastavku se prošetati do polufinala
User avatar
fantom slobode
Posts: 9023
Joined: 07/09/2006 15:24

#3834 Re: Fudbalska/Nogometna reprezentacija Bosne i Hercegovine

Post by fantom slobode »

tesko je to. Jaki su, ne znam otkud to ali put za Brazil sirom otvoren. Kod mene porodicna zalost. U inat nosamo svi dresove drugih reprezentacija. Evo mater mi nabavila dres Slovacke, kaze to joj je zadnja nada. Ja nosam donji ves Grcke, iako su nas iznevjerili. Prestali smo pricati sa komsijama, sve me zivciraju sa tom Bosnom i Hercegovinom. Pisao sam i pisma onim tamo sto stalno daju golove, ne bi li ih uvjerio da se ne trude, da podbace sto vise mogu. Makar jedno nerjeseno. Da hoce sve izgubiti do kraja. :lol: :lol: :lol: :lol: Neki kreteni u Srbiji cijene reprezentaciju Bosne i Hercegovine i uzimaju ih kao primjer regije...kako ih nije stid tako nesto reci.

Cypruse nisi sam, sa tobom smo svi mi. U pitanju je neka prevara, ovo 'vako ne ide...Stari kaze, bas bi oni prosli da su bili u grupi sa Njemackom, Spanijom, Italijom, Holandijom. I u pravu je. Bez obzira sto se ne bi ostale dvije plasirale od 4 nabrojane, a jedna morala u baraz. Samo da oni ne odu.

A ako odu, onda ona prica da nece ni boda osvojiti. Naravno.
User avatar
cyprus
Posts: 39746
Joined: 21/03/2007 22:00
Location: Σαράγεβο / Saraybosna

#3835 Re: Fudbalska/Nogometna reprezentacija Bosne i Hercegovine

Post by cyprus »

fantom slobode wrote:tesko je to. Jaki su, ne znam otkud to ali put za Brazil sirom otvoren. Kod mene porodicna zalost. U inat nosamo svi dresove drugih reprezentacija. Evo mater mi nabavila dres Slovacke, kaze to joj je zadnja nada. Ja nosam donji ves Grcke, iako su nas iznevjerili. Prestali smo pricati sa komsijama, sve me zivciraju sa tom Bosnom i Hercegovinom. Pisao sam i pisma onim tamo sto stalno daju golove, ne bi li ih uvjerio da se ne trude, da podbace sto vise mogu. Makar jedno nerjeseno. Da hoce sve izgubiti do kraja. :lol: :lol: :lol: :lol: Neki kreteni u Srbiji cijene reprezentaciju Bosne i Hercegovine i uzimaju ih kao primjer regije...kako ih nije stid tako nesto reci.

Cypruse nisi sam, sa tobom smo svi mi. U pitanju je neka prevara, ovo 'vako ne ide...Stari kaze, bas bi oni prosli da su bili u grupi sa Njemackom, Spanijom, Italijom, Holandijom. I u pravu je. Bez obzira sto se ne bi ostale dvije plasirale od 4 nabrojane, a jedna morala u baraz. Samo da oni ne odu.

A ako odu, onda ona prica da nece ni boda osvojiti. Naravno.
I ne bi ti žao utrošit nekoliko minuta na ovaj tekst? :mrgreen:
User avatar
fantom slobode
Posts: 9023
Joined: 07/09/2006 15:24

#3836 Re: Fudbalska/Nogometna reprezentacija Bosne i Hercegovine

Post by fantom slobode »

cyprus wrote:
fantom slobode wrote:tesko je to. Jaki su, ne znam otkud to ali put za Brazil sirom otvoren. Kod mene porodicna zalost. U inat nosamo svi dresove drugih reprezentacija. Evo mater mi nabavila dres Slovacke, kaze to joj je zadnja nada. Ja nosam donji ves Grcke, iako su nas iznevjerili. Prestali smo pricati sa komsijama, sve me zivciraju sa tom Bosnom i Hercegovinom. Pisao sam i pisma onim tamo sto stalno daju golove, ne bi li ih uvjerio da se ne trude, da podbace sto vise mogu. Makar jedno nerjeseno. Da hoce sve izgubiti do kraja. :lol: :lol: :lol: :lol: Neki kreteni u Srbiji cijene reprezentaciju Bosne i Hercegovine i uzimaju ih kao primjer regije...kako ih nije stid tako nesto reci.

Cypruse nisi sam, sa tobom smo svi mi. U pitanju je neka prevara, ovo 'vako ne ide...Stari kaze, bas bi oni prosli da su bili u grupi sa Njemackom, Spanijom, Italijom, Holandijom. I u pravu je. Bez obzira sto se ne bi ostale dvije plasirale od 4 nabrojane, a jedna morala u baraz. Samo da oni ne odu.

A ako odu, onda ona prica da nece ni boda osvojiti. Naravno.
I ne bi ti žao utrošit nekoliko minuta na ovaj tekst? :mrgreen:
nije to nista u odnosu na tvoje sate...vrijedi podrzati ideju...da znas da nisi sam.
User avatar
cyprus
Posts: 39746
Joined: 21/03/2007 22:00
Location: Σαράγεβο / Saraybosna

#3837 Re: Fudbalska/Nogometna reprezentacija Bosne i Hercegovine

Post by cyprus »

fantom slobode wrote:nije to nista u odnosu na tvoje sate...vrijedi podrzati ideju...da znas da nisi sam.
Jedno je trošiti vrijeme na iznošenje svog mišljenja ili stava, a drugo je gubiti vrijeme na izuzetno slab pokušaj ironije... Ako se ne slažeš sa onim što sam rekao, onda je valjda razumljivo da suprotstaviš kontraargumente, a ne da se kreveljiš...
User avatar
Muhamed Đakmić
Posts: 14652
Joined: 25/05/2012 18:56
Location: Dunjaluk
Contact:

#3838 Re: Fudbalska/Nogometna reprezentacija Bosne i Hercegovine

Post by Muhamed Đakmić »

Fantom slobode je i mene doduše jednom optuživao za neke gluposti, kao da mrzim reprezentaciju ili nešto tako :D
User avatar
fantom slobode
Posts: 9023
Joined: 07/09/2006 15:24

#3839 Re: Fudbalska/Nogometna reprezentacija Bosne i Hercegovine

Post by fantom slobode »

cyprus wrote:
fantom slobode wrote:nije to nista u odnosu na tvoje sate...vrijedi podrzati ideju...da znas da nisi sam.
Jedno je trošiti vrijeme na iznošenje svog mišljenja ili stava, a drugo je gubiti vrijeme na izuzetno slab pokušaj ironije... Ako se ne slažem sa onim što sam rekao, onda je valjda razumljivo da suprotstaviš kontraargumente, a ne da se kreveljiš...
sto ce mi kontraargumenti, kad podrzavam tvoje misljenje i stav?

A usput, mislis da bi argumentacija uticala na tebe da promijenis stav? Nisam to primjetio na ovoj temi. Cak ni dupla pobjeda protiv Slovacke ne bi uticala na to. Svejedno je, cypruse.

Samo da se ne plasiraju...a ako se plasiraju, izgubice sve. Ako ne izgube sve, nisu prosli grupu. Ako su prosli grupu, bila je slaba i gube prvu daljnu utakmicu. I tako dalje. Za finale ne znamo sta cemo, srecom nece dotle dogurati.

Da hoce makar prijateljsku izgubiti...

Ja ti se ne kreveljim...to je tvoj licni utisak.


Ja sam nasao listu gdje nisu ni medju prvih 15 reprezentacija Evrope (znamo i ti i ja da su deveti, trenutno). Ne mogu da je postavim, stara je. Ali mi je svi u kuci rado gledamo. Sestra je uramila, sve je ljubimo kad prolazimo. Nisi sam...bori se, pisi, doce i nasih 5 minuta. Ima nas jos, samo smo se malo u zadnje vrijeme usutili. Na anonimnim anketama redovno glasamo za poraz BiH. Mozda pomogne. Otkud im toliki navijaci, nevjerovatno...Kazu da ce doci i iz susjedi da ih podrze u Brazilu...
User avatar
fantom slobode
Posts: 9023
Joined: 07/09/2006 15:24

#3840 Re: Fudbalska/Nogometna reprezentacija Bosne i Hercegovine

Post by fantom slobode »

Sarajevo1946 wrote:Fantom slobode je i mene doduše jednom optuživao za neke gluposti, kao da mrzim reprezentaciju ili nešto tako :D
ma sad sam na pravoj strani.
User avatar
cyprus
Posts: 39746
Joined: 21/03/2007 22:00
Location: Σαράγεβο / Saraybosna

#3842 Re: Fudbalska/Nogometna reprezentacija Bosne i Hercegovine

Post by cyprus »

fantom slobode wrote:Ja ti se ne kreveljim...to je tvoj licni utisak.
Nije, to je isključivo tvoje kreveljenje, koje nema niti 1% zajedničkog sa mojim mišljenjem...
User avatar
Šibicar
Posts: 7117
Joined: 15/10/2007 22:57
Location: Motel Černobil

#3843 Re: Fudbalska/Nogometna reprezentacija Bosne i Hercegovine

Post by Šibicar »

Kemal Malovčić wrote:@fantom, :thumbup:
Da se pridružim jer i ja podržajem famtoma. :thumbup:
User avatar
Muhamed Đakmić
Posts: 14652
Joined: 25/05/2012 18:56
Location: Dunjaluk
Contact:

#3844 Re: Fudbalska/Nogometna reprezentacija Bosne i Hercegovine

Post by Muhamed Đakmić »

Ja sam famtomiziran :oops:
User avatar
cyprus
Posts: 39746
Joined: 21/03/2007 22:00
Location: Σαράγεβο / Saraybosna

#3845 Re: Fudbalska/Nogometna reprezentacija Bosne i Hercegovine

Post by cyprus »

De da ga onda i ja podržim :mrgreen:
User avatar
zalizani
Posts: 2367
Joined: 07/05/2008 22:18

#3846 Re: Fudbalska/Nogometna reprezentacija Bosne i Hercegovine

Post by zalizani »

.
Last edited by zalizani on 13/07/2013 21:38, edited 1 time in total.
User avatar
mali_milojica
Posts: 14185
Joined: 02/09/2012 17:42
Location: Hadis: Govorite istinu,pa makar bila i na vasu stetu.

#3848 Re: Fudbalska/Nogometna reprezentacija Bosne i Hercegovine

Post by mali_milojica »

KvaziExpert wrote:podrska za cyprusa i fantoma :mrgreen:
Heroji,a ne zlocinci :D
User avatar
Infaze Studio
Posts: 1784
Joined: 23/10/2009 14:43

#3849 Re: Fudbalska/Nogometna reprezentacija Bosne i Hercegovine

Post by Infaze Studio »

Edin H. wrote:
mO k3 wrote:Kada ce se moći kupiti ulaznice bih-USA???
Nismo zapadni levati da nesto brljas sa ulaznicama tri mjeseca prije tekme, odes ko pasa na dan utakmice, kulturno i pristojno sa ostalima u redu sacekas i od onog simpaticnog gospodina u kiosku kupis ulaznicu :oops:
Edine, ne pratim nikoga po forumu s ciljem da ga citiram, odgovorim mu, odbrusim itd..ali tvoj "sakazam" je nezaobilazan.
Znamo mi svi kakva je situacija I kako stvari rade kod nas, ali ne treba nam dezurni sarkasticar da to sve ismijava, barem ne meni.
Mislim, izvini, ali malo mi idu ti tvoji sarkazmi na zivce.
Zivio! ;-)
User avatar
psy5000
Posts: 762
Joined: 24/11/2012 21:22
Location: nisu lepi al su zato glupi, muskarcine pepi i cupi

#3850 Re: Fudbalska/Nogometna reprezentacija Bosne i Hercegovine

Post by psy5000 »

glupi sarkazami do bola. al fakat :roll:
Post Reply