Ilegalni migranti u BiH

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

Locked
User avatar
Sanjarko
Posts: 28455
Joined: 17/02/2015 19:32
Location: U snu

#3826 Re: Migranti

Post by Sanjarko »

dječak sa šibicama wrote:Drzanje roblja je popularan sport na cijeloj planeti, jedino sto u zapadnom drustvu to danas nije legalno pa se radi ilegalno, sa djevojkama iz Moldavije, Rumunije i slicno. Do unazad 70 ili 100ak godina, po Briselu su crnce drzali u muzejima kao zive eksponate.

Nego mi je suplja ta prica kao fasisti nece migrante. A Europa primila milione ljudi, i sad kad svi polako uvidjaju da je to greska, da od migranata nece imati nikakve ekonomske koristi nego obrnuto, imaju samo teret na budzetu, sad kuku majko sta dalje. Kako biti liberalan i otvoren, a zaustaviti nezaustavljiv val migranata.

U isto vrijeme zaljevske monarhije ne primaju nijednog, osim ove moderne robove koji im sluze za izivljavanje. Da ne lijepim sad snimke, bicevanja jedne sluzavke iz Eritreje ili ona sto je bacila sluzavku sa balkona, odnosno pomogla joj da skoci. I oni nisu fasisti.
Pa pisao sam ja. Ne zanimaju njih ovi migranti nego njihova djeca. Kupuju se djeca na ovaj nacin fakticki jer Europa je u teskoj demografskoj krizi. TFR prosjecan oko 1,5 sto znaci pad populacije i sa ovim migrantima na 400 i kusur miliona sa 552 miliona. Bez migranata pad bi bio na 350 i nesto miliona mozda i nize.
User avatar
Sanjarko
Posts: 28455
Joined: 17/02/2015 19:32
Location: U snu

#3827 Re: Migranti

Post by Sanjarko »

Black swan wrote:
славянин wrote: Radnici - pretezno Pakistanci,Banglades,Filipini.Uslovi rada - prosjek plate 400 dolara za 12 sati rada na dan (u realnosti ide se do 14 pa i 16) , spavanje u kolektivnim smjestajima (zna se u dosta istih da mijenjaju krevet - jedan spava drugi radi pa se zamijene po zavrsetku/pocetku smjene) , dosta istih kolektivnih centara (u zavisnosti koja firma ih drzi) su ogradjeni ogradama + bodljikavom zicom i ovi unutra nemaju pravo izlazka.O dokumentima da ne spominjem - drzavljanstvo se ne moze dobiti ni po kojoj osnovi osim ako ti Kralj/vladar ne uruci isto.Znam par ljudi kojima su roditelji dosli u Qatar,zivili tu po 30 godina - dobili djecu koja su sada odrasla i ista ne mogu dobiti pasos niti ce njihova djeca ga dobiti (probaj ozeniti lokalku da vidis sta ce da bude :D ) , ima i poslova u kojim situacija nije ovakva (recimo kucepazitelji,sluge i sluzavke) koji spavaju u drugacijim smjestajima (mada su u dosta dosta slucajeva maltretirani i zlostavljani) , a ima i onih malo uspjesnijih koji se skupe pa 2-3 iznajme stan ili kucicu (vecinom sobu u kuci).

Policiju ne smiju da pogledaju,ista ih zna izbaciti ako zalutaju u ekskluzivniji dio grada.Kada bi se recimo pobili,ukrali ili napali nekoga,prekrsili zakon... nebi im bio u kozi - jer zakonom policija ih moze drzati koliko oce u pritvoru.. i onda ide nogiranje iz drzave pri cemu im uzmu sve sto su zaradili/posjeduju,ako vec nisu westernom poslali nazad rodbini .
fašistički islamofobu :oops: :oops: :oops: :oops:
A zasto opet u te drzave dolaze toliki migranti da recimo UAE ima na populaciju od 2 miliona ima 8 miliona migranata. Ja govorim da nije istina da oni nemaju migranata pa i izbjeglica kad se vidi da mali UAE od 2 miliona, pustara zesca ima skoro migranata ko plodna Njemacka od 82 miliona.

O uslovima rada itd., uopste nisam pisao. Nego da je laz da nemaju migranata a ono oko 30 miliona migranata u zemljama zaliva na populaciju od oko 150 miliona. Skrecete sa uslovima rada itd., sa ocigledne lazi da muslimanske drzave nemaju migranata i izbjeglica.

O tome pisem.
User avatar
Sanjarko
Posts: 28455
Joined: 17/02/2015 19:32
Location: U snu

#3828 Re: Migranti

Post by Sanjarko »

Thorgerson wrote:
uglavnomja wrote:ne kontam stvarno tu pricu o krajisnicima kao "namjernim zrtvama" ... :?

krajina znaci granica, nije ih niko "poslao" u Krajinu da napokosti ljudima u usk ili da ih se rijesi, nego ljudi prirodno idu prema najblizoj granici prema svom cilju - zapadu, eu

sta ce u sarajevu? u tuzli, u mostaru ...?
Kako to da ih nema u RS-u? Koji podobrom duzinom dijeli granicu sa Hrvatskom?

Kako to da ove izbjeglice tako brzo "prelete" RS i zaglave u federaciji?

Slucajno?
A iz Srbije dolaze. :?:
User avatar
triconja
Posts: 16211
Joined: 29/04/2012 07:04

#3829 Re: Migranti

Post by triconja »

Vizionar 1985 wrote:
dječak sa šibicama wrote:Drzanje roblja je popularan sport na cijeloj planeti, jedino sto u zapadnom drustvu to danas nije legalno pa se radi ilegalno, sa djevojkama iz Moldavije, Rumunije i slicno. Do unazad 70 ili 100ak godina, po Briselu su crnce drzali u muzejima kao zive eksponate.

Nego mi je suplja ta prica kao fasisti nece migrante. A Europa primila milione ljudi, i sad kad svi polako uvidjaju da je to greska, da od migranata nece imati nikakve ekonomske koristi nego obrnuto, imaju samo teret na budzetu, sad kuku majko sta dalje. Kako biti liberalan i otvoren, a zaustaviti nezaustavljiv val migranata.

U isto vrijeme zaljevske monarhije ne primaju nijednog, osim ove moderne robove koji im sluze za izivljavanje. Da ne lijepim sad snimke, bicevanja jedne sluzavke iz Eritreje ili ona sto je bacila sluzavku sa balkona, odnosno pomogla joj da skoci. I oni nisu fasisti.
Pa pisao sam ja. Ne zanimaju njih ovi migranti nego njihova djeca. Kupuju se djeca na ovaj nacin fakticki jer Europa je u teskoj demografskoj krizi. TFR prosjecan oko 1,5 sto znaci pad populacije i sa ovim migrantima na 400 i kusur miliona sa 552 miliona. Bez migranata pad bi bio na 350 i nesto miliona mozda i nize.
Cega ba djeca da ce radit? Jesil ti cuo sta je geto i sta to znaci? Eee, ovdje ljudi previse bajke tabire pa kad dodje rijeliti cek onda prpa :lol:
Image
User avatar
Sanjarko
Posts: 28455
Joined: 17/02/2015 19:32
Location: U snu

#3830 Re: Migranti

Post by Sanjarko »

triconja wrote:
Vizionar 1985 wrote:
dječak sa šibicama wrote:Drzanje roblja je popularan sport na cijeloj planeti, jedino sto u zapadnom drustvu to danas nije legalno pa se radi ilegalno, sa djevojkama iz Moldavije, Rumunije i slicno. Do unazad 70 ili 100ak godina, po Briselu su crnce drzali u muzejima kao zive eksponate.

Nego mi je suplja ta prica kao fasisti nece migrante. A Europa primila milione ljudi, i sad kad svi polako uvidjaju da je to greska, da od migranata nece imati nikakve ekonomske koristi nego obrnuto, imaju samo teret na budzetu, sad kuku majko sta dalje. Kako biti liberalan i otvoren, a zaustaviti nezaustavljiv val migranata.

U isto vrijeme zaljevske monarhije ne primaju nijednog, osim ove moderne robove koji im sluze za izivljavanje. Da ne lijepim sad snimke, bicevanja jedne sluzavke iz Eritreje ili ona sto je bacila sluzavku sa balkona, odnosno pomogla joj da skoci. I oni nisu fasisti.
Pa pisao sam ja. Ne zanimaju njih ovi migranti nego njihova djeca. Kupuju se djeca na ovaj nacin fakticki jer Europa je u teskoj demografskoj krizi. TFR prosjecan oko 1,5 sto znaci pad populacije i sa ovim migrantima na 400 i kusur miliona sa 552 miliona. Bez migranata pad bi bio na 350 i nesto miliona mozda i nize.
Cega ba djeca da ce radit? Jesil ti cuo sta je geto i sta to znaci? Eee, ovdje ljudi previse bajke tabire pa kad dodje rijeliti cek onda prpa :lol:
https://media1.tenor.com/images/df22cf5 ... id=6144301
Pa uredu. Nek zaustave dolazak migranata na sve moguce nacine pa i one najradikalnije i nek populacija EU ide sa 552 miliona na 300 i kusur.
User avatar
triconja
Posts: 16211
Joined: 29/04/2012 07:04

#3831 Re: Migranti

Post by triconja »

Vizionar 1985 wrote: Pa uredu. Nek zaustave dolazak migranata na sve moguce nacine pa i one najradikalnije i nek populacija EU ide sa 552 miliona na 300 i kusur.
To neke pretpostavke za 100 godina? Eee, isto kazu da ce se more tj. nivo mora povecat pa nikad jaro. Kae ozonski omotac ošo u helac, pa ni to nikad. Te pretpostavke treba macku o rep okacit ba :D
User avatar
Sanjarko
Posts: 28455
Joined: 17/02/2015 19:32
Location: U snu

#3832 Re: Migranti

Post by Sanjarko »

triconja wrote:
Vizionar 1985 wrote: Pa uredu. Nek zaustave dolazak migranata na sve moguce nacine pa i one najradikalnije i nek populacija EU ide sa 552 miliona na 300 i kusur.
To neke pretpostavke za 100 godina? Eee, isto kazu da ce se more tj. nivo mora povecat pa nikad jaro. Kae ozonski omotac ošo u helac, pa ni to nikad. Te pretpostavke treba macku o rep okacit ba :D
Kaki stoljece. Ide vec to. Desetljecima. Sreca pa usisa EU sa istoka Njemce itd. Evo Europa sa migrantima po desetljecima.

740-sada, 736, 724, 710, 693, 675, 661, 654, 647.

Europa a ne EU.
biscanka2
Posts: 1722
Joined: 07/04/2009 00:46

#3833 Re: Migranti

Post by biscanka2 »

Gradonačelnik Bihaća ogorčen zbog migrantske krize: Država problem prebacila na lokalnu zajednicu
nezavisne.com
30.07.2018. u 09:32





Gradonačelnik Bihaća Šuhret Fazlić kaže kako nije optimista u pogledu daljeg razvoja migrantske krize na tim prostorima i smatra kako će se ukupna situacija dolaskom jeseni i zime još više pogoršati.

“Cijela kriza se prelama preko Unsko-sanskog kantona, a posebno Bihaća i Velike Kladuše. Nisu uspjeli zatvoriti granicu sa Srbijom i Crnom Gorom, migranti i dalje pristižu i dnevno ih dođe oko 30 na područje Bihaća. Ja sam u panici jer država nije spremna da se uhvati u koštac s ovim problemom i prepustili su ga lokalnim zajednicama”, kaže Fazlić.

Prema njegovim riječima, nastupa predizborni period, kada će politički predstavnici mnogo više računa voditi o nekim drugim stvarima, što će migrantsku krizu baciti u zapećak.

On se osvrnuo i na nedavne proteste predstavnika lokalnih zajednica iz Unsko-sanskog kantona u Sarajevu, istakavši kako je pesimista u vezi s tim da će se poslije toga stvari pokrenuti s mrtve tačke.

“Mislim da u Sarajevu nemaju baš razumijevanja za naše probleme, i kad to kažem ne mislim samo na predstavnike nadležnih institucija, već i na medije, pa ako hoćete i na ukupnu javnost. Mislim da oni ne razumiju razmjere krize u Bihaću i Velikoj Kladuši, a evo sada i u Cazinu”, kazao je Fazlić.

Dodao je kako i dalje smatra da je zadatak Ministarstva sigurnosti BiH da nađe lokaciju za migrantski centar bilo gdje u Bosni i Hercegovini.

Prema njegovim riječima, mala je mogućnost da se budući migrantski centar izgradi na lokalitetu Lipa, između Bihaća i Bosanskog Petrovca, budući da se radi o pustom zemljištu bez ikakve infrastrukture.

“To je predložio načelnik Bosanskog Petrovca Zlatko Hujić, ali radi se o jednoj livadi do koje postoji samo pristupni put. Kako bi se dovela struja do te lokacije treba izgraditi pet kilometara elektromreže, tako da od toga, realno, nema ništa”, kaže Fazlić.

Također, on je potvrdio kako od sredstava koje je Evropska unija osigurala za rješavanje problema migranata grad Bihać do sada nije dobio niti jednu marku, već da se i dalje u ove svrhe troše značajna sredstva iz gradskog budžeta.

“Bihać zbog migrantske krize trpi ogromnu ekonomsku štetu, dijelovi grada su uništeni i pretvoreni u mjesta na kojima borave migranti, turistička sezona je gotovo pa uništena i šalje se negativna slika u svijet”, ističe Fazlić. Inače, prema posljednjim procjenama, samo na području Bihaća trenutno boravi oko 5.000 migranata.
User avatar
It_is_a_Leclerc
Posts: 19223
Joined: 23/05/2012 23:51
Location: Osmatračnica

#3834 Re: Migranti

Post by It_is_a_Leclerc »

CPT wrote:
Istina koliko i ostale vijesti koje si objavio? Prije neko vece u SM 5-6 policajaca na mostu moderira korzo... Ostali u dvojkama setaju po gradu i pisu kazne za parkiranje 2m tamo ili ovamo... Kriza i te price.
Eto, ljudi ne vjerujte svojim očime i komesaru policije MUP-a USK. Vjerujte @CPT-u!
User avatar
triconja
Posts: 16211
Joined: 29/04/2012 07:04

#3835 Re: Migranti

Post by triconja »

biscanka2 wrote: “Bihać zbog migrantske krize trpi ogromnu ekonomsku štetu, dijelovi grada su uništeni i pretvoreni u mjesta na kojima borave migranti, turistička sezona je gotovo pa uništena i šalje se negativna slika u svijet”, ističe Fazlić. Inače, prema posljednjim procjenama, samo na području Bihaća trenutno boravi oko 5.000 migranata.
Propade kae turisticka sezona, nece imat ko raftirat po uni, a bas fino gore ono sredili, eee :D
biscanka2
Posts: 1722
Joined: 07/04/2009 00:46

#3836 Re: Migranti

Post by biscanka2 »

triconja wrote:
biscanka2 wrote: “Bihać zbog migrantske krize trpi ogromnu ekonomsku štetu, dijelovi grada su uništeni i pretvoreni u mjesta na kojima borave migranti, turistička sezona je gotovo pa uništena i šalje se negativna slika u svijet”, ističe Fazlić. Inače, prema posljednjim procjenama, samo na području Bihaća trenutno boravi oko 5.000 migranata.
Propade kae turisticka sezona, nece imat ko raftirat po uni, a bas fino gore ono sredili, eee :D
:hmpf: :bije:
User avatar
dječak sa šibicama
Posts: 51278
Joined: 29/06/2011 23:39

#3837 Re: Migranti

Post by dječak sa šibicama »

Citajuci par "novinara" i njihove bajkovite reportaze iz USK ovih dana, sticem dojam da je Una regata nikad bolja, svi su odusevljeni, migranti skacu u vodu, raja se smije, rostilji se ne gase, jedno opce multikulti veselje i rapsodija.
biscanka2
Posts: 1722
Joined: 07/04/2009 00:46

#3838 Re: Migranti

Post by biscanka2 »

dječak sa šibicama wrote:Citajuci par "novinara" i njihove bajkovite reportaze iz USK ovih dana, sticem dojam da je Una regata nikad bolja, svi su odusevljeni, migranti skacu u vodu, raja se smije, rostilji se ne gase, jedno opce multikulti veselje i rapsodija.
Ma znas ti naseg "triconju".
On kad bi sa provociranjem presto, obolio bi.
Halali mu. :mrgreen:

Medju 5000 hiljada ljudi normalno da se i par stotinjaka kulturnih i obrazovanih
nalazi- normalno da im se ucesce u nekim manifestacijama ili dogadjajima, nece zabraniti.
Da bi pored svih problema, Una regata ovako dobro prosla, vjerujem da su policija i gradjani velik poso odradili. ;-)
User avatar
dječak sa šibicama
Posts: 51278
Joined: 29/06/2011 23:39

#3839 Re: Migranti

Post by dječak sa šibicama »

Nije triconja novinar :D znam da se on sali.

Nego citam malo neke tekstove... naravno da medju hiljadama ljudi, ima i normalnih ljudi zeljnih samo boljeg zivota. Problem je sto jedna budala moze napraviti nesto sto milion pametnih vise ne moze ispraviti.
biscanka2
Posts: 1722
Joined: 07/04/2009 00:46

#3840 Re: Migranti

Post by biscanka2 »

dječak sa šibicama wrote:Nije triconja novinar :D znam da se on sali.

Nego citam malo neke tekstove... naravno da medju hiljadama ljudi, ima i normalnih ljudi zeljnih samo boljeg zivota. Problem je sto jedna budala moze napraviti nesto sto milion pametnih vise ne moze ispraviti.
Eh,da je to samo jedna,... . :cry:
Problemi su i druge vrste.
Hrana,smjestaj a o sve vecem prilivu koji je svakodnevan da i ne govorimo.
Drzavni organi zakazali.
Na kraju ce se gradjani (na sramotu drzavnih organa) morati sami organizirati i sve
ulaze u Bihac sami kontrolisati (kao narod u Izacicu).
Sjecam se u Njemackoj, kad je onaj najveci izbjeglicki val naisao,narod u pomoc
priskocio -dok nije vidio da tome kraja nema,sto vise pomazu veci priliv.
Humanost ima svoje granice, kad se one predju unda pocinje radikalizam. :cry:
biscanka2
Posts: 1722
Joined: 07/04/2009 00:46

#3841 Re: Migranti

Post by biscanka2 »

uglavnomja wrote:izmedju rs i hrvata tece sava
Pa na njihovom putu presli su mora, sto onda nebi mogli i jednu rijeku. :sad:
User avatar
славянин
Posts: 11277
Joined: 30/05/2013 21:43
Location: Tuzla,Sarajevo i dalje :)

#3842 Re: Migranti

Post by славянин »

biscanka2 wrote:
uglavnomja wrote:izmedju rs i hrvata tece sava
Pa na njihovom putu presli su mora, sto onda nebi mogli i jednu rijeku. :sad:
Iako je zapadna hercegovina i dinarska regija mnogo laksa za nelegalno preci... ali tamo biju :D

Krajisnici dobro vam je samo vi to ne znate -objasnit ce vam da vam je dobro :D
User avatar
triconja
Posts: 16211
Joined: 29/04/2012 07:04

#3843 Re: Migranti

Post by triconja »

biscanka2 wrote:
dječak sa šibicama wrote:Citajuci par "novinara" i njihove bajkovite reportaze iz USK ovih dana, sticem dojam da je Una regata nikad bolja, svi su odusevljeni, migranti skacu u vodu, raja se smije, rostilji se ne gase, jedno opce multikulti veselje i rapsodija.
Ma znas ti naseg "triconju".
On kad bi sa provociranjem presto, obolio bi.
Halali mu. :mrgreen:

Medju 5000 hiljada ljudi normalno da se i par stotinjaka kulturnih i obrazovanih
nalazi- normalno da im se ucesce u nekim manifestacijama ili dogadjajima, nece zabraniti.
Da bi pored svih problema, Una regata ovako dobro prosla, vjerujem da su policija i gradjani velik poso odradili. ;-)
Novinarima i jest poso da namecu ljudima sta ce mislit i tako to, a ja se vodim onom da ne moze sve bit nako ko sto novinar kaze jer more nekad nesto i presutit, pa znaci sve sta vi pricate o belajima koji naravno ne izlaze u novinama tu more bit i istine isto tako i ono kad nesto propagandisu a vi sutite znaci i tu moze bit istine, a naravno i ne mora nidje bit istine pa nakraju je najbolje uzet neku srednju dzadu i tako to.

A najbolje je te propagande ni ne citati, ali hajd bogati, moraju i novinari od neceg zivjet :D
User avatar
uglavnomja
Posts: 19943
Joined: 28/07/2012 15:59

#3844 Re: Migranti

Post by uglavnomja »

biscanka2 wrote:
uglavnomja wrote:izmedju rs i hrvata tece sava
Pa na njihovom putu presli su mora, sto onda nebi mogli i jednu rijeku. :sad:

zato sto jos nije poceo organizovani ilegalni prevoz migranata u camcima preko save :oops:

mislim besmislena prica ... sava je granica, recimo da je velikim dijelom pod kontrolom dvije policije ... za razliku od mora gdje nema granica, bar ne kontrolisanih granica
plus ono brodolomnici, spasavanje itd ...

a ni sava nije potok :zzzz:

mislim razumijem vas, ali misliti da ih je neko poslao NAMJERNO vama :-)

ljudi ne znaju kakva je propusnost granica u hercegovini, najbrzi put je pravolinijski, krajina je "spic" bosne uglavljen u europsku hrvatsku

tako logicno svakome ko je ikad u zivotu vidio kartu bih
biscanka2
Posts: 1722
Joined: 07/04/2009 00:46

#3845 Re: Migranti

Post by biscanka2 »

triconja wrote:
biscanka2 wrote:
Ma znas ti naseg "triconju".
On kad bi sa provociranjem presto, obolio bi.
Halali mu. :mrgreen:

Medju 5000 hiljada ljudi normalno da se i par stotinjaka kulturnih i obrazovanih
nalazi- normalno da im se ucesce u nekim manifestacijama ili dogadjajima, nece zabraniti.
Da bi pored svih problema, Una regata ovako dobro prosla, vjerujem da su policija i gradjani velik poso odradili. ;-)
Novinarima i jest poso da namecu ljudima sta ce mislit i tako to, a ja se vodim onom da ne moze sve bit nako ko sto novinar kaze jer more nekad nesto i presutit, pa znaci sve sta vi pricate o belajima koji naravno ne izlaze u novinama tu more bit i istine isto tako i ono kad nesto propagandisu a vi sutite znaci i tu moze bit istine, a naravno i ne mora nidje bit istine pa nakraju je najbolje uzet neku srednju dzadu i tako to.

A najbolje je te propagande ni ne citati, ali hajd bogati, moraju i novinari od neceg zivjet :D
Meni mati u glavu utuvila da prije nego u ono sto mi se kaze, povjerujem, dobro sagledam ko je to rekao - :oops: pogotovo novinari (sirom svjeta a ovi na Balkanu su "posebni"). :mrgreen:
User avatar
CPT
Posts: 6246
Joined: 16/05/2018 11:13

#3846 Re: Migranti

Post by CPT »

It_is_a_Leclerc wrote:
CPT wrote:
Istina koliko i ostale vijesti koje si objavio? Prije neko vece u SM 5-6 policajaca na mostu moderira korzo... Ostali u dvojkama setaju po gradu i pisu kazne za parkiranje 2m tamo ili ovamo... Kriza i te price.
Eto, ljudi ne vjerujte svojim očime i komesaru policije MUP-a USK. Vjerujte @CPT-u!
Eto, tebi treba vjerovati nakon patki, silovanja, ubistava, itd.... :wink: Ako zelis mogu ti koju slikicu nabaviti te apokalipse.
User avatar
CPT
Posts: 6246
Joined: 16/05/2018 11:13

#3847 Re: Migranti

Post by CPT »

triconja wrote: Cega ba djeca da ce radit? Jesil ti cuo sta je geto i sta to znaci? Eee, ovdje ljudi previse bajke tabire pa kad dodje rijeliti cek onda prpa :lol:
Image
Ako izadjes iz svog sela skontat ces da na Zapadu haman vise nema bijelog fizickog radnika...
User avatar
славянин
Posts: 11277
Joined: 30/05/2013 21:43
Location: Tuzla,Sarajevo i dalje :)

#3848 Re: Migranti

Post by славянин »

CPT wrote:
triconja wrote: Cega ba djeca da ce radit? Jesil ti cuo sta je geto i sta to znaci? Eee, ovdje ljudi previse bajke tabire pa kad dodje rijeliti cek onda prpa :lol:
Image
Ako izadjes iz svog sela skontat ces da na Zapadu haman vise nema bijelog fizickog radnika...
Nemoj mi reci.... Nema Njemaca i Francuza (i to "cistokrvnih") sto rade u komunalnim i utovaraju smece ? dalje da ne pricam.
User avatar
CPT
Posts: 6246
Joined: 16/05/2018 11:13

#3849 Re: Migranti

Post by CPT »

славянин wrote:
CPT wrote:
triconja wrote: Cega ba djeca da ce radit? Jesil ti cuo sta je geto i sta to znaci? Eee, ovdje ljudi previse bajke tabire pa kad dodje rijeliti cek onda prpa :lol:
Image
Ako izadjes iz svog sela skontat ces da na Zapadu haman vise nema bijelog fizickog radnika...
Nemoj mi reci.... Nema Njemaca i Francuza (i to "cistokrvnih") sto rade u komunalnim i utovaraju smece ? dalje da ne pricam.
Ne, od XX mio ljudi tamo nema nikoga... :-) Nisam mislio bukvalno. U najskupljem kaficu Vencije ti kafu donese crnac ili konobar iz Indije... Sobarice u hotelima po Austriji, crne.... Itd, itd. Nadam se da ne treba crtati.
User avatar
славянин
Posts: 11277
Joined: 30/05/2013 21:43
Location: Tuzla,Sarajevo i dalje :)

#3850 Re: Migranti

Post by славянин »

CPT wrote:
Ne, od XX mio ljudi tamo nema nikoga... :-) Nisam mislio bukvalno. U najskupljem kaficu Vencije ti kafu donese crnac ili konobar iz Indije... Sobarice u hotelima po Austriji, crne.... Itd, itd. Nadam se da ne treba crtati.
Sobarica u Becu ja kada sam zadnji put bio Austrijanka,recepcioneri Austrijanci.Kafic kod one njihove city hall - konobarica starija austrijanka... mozda nisam bio u Austriji... :lol:
Last edited by славянин on 31/07/2018 00:25, edited 1 time in total.
Locked