Ad blocker detected: Our website is made possible by displaying online advertisements to our visitors. Please consider supporting us by disabling your ad blocker on our website.
Bubalo1 wrote:Cega ba .. Mora doci jos jedan napadac dobar ali bas dobar ako hoce u sredini tabele da budu a da ne govorim o ligi prvaka ili tituli ..Sta ce Sahin koliko dugo nije odigrao utakmicu Pitanje je u kakvom je stanju trenutno
titula prvaka,spuco me danas taj neki optimizam da cemo da je dignemo uskoro ako ne ove onda naredne sezone
dobar je Sahin a times prenosi da dajemo 15mil za Allana
Nocas rapsodija u crvenom,sve fantasticno igraci trce tamo-vamo,Gomel nije lopte vidio.Na kraju 3:0(stativa Gerrarda i lopta kraj gola Suleta).Strijelci:Borini,Gerrard,Glen(golcina),a Sule 3 asistencije
ne znam šta su kog vraga navalili da daju 15 miliona funti za onog Alena - gledam mu malo statistiku, pa taj lik je identičan Hendersonu - izgleda da ništa nisu naučili ni iz preeeeeeeskupe kupovine za tog britanskog antitalenta
Gandalf wrote:ne znam šta su kog vraga navalili da daju 15 miliona funti za onog Alena - gledam mu malo statistiku, pa taj lik je identičan Hendersonu - izgleda da ništa nisu naučili ni iz preeeeeeeskupe kupovine za tog britanskog antitalenta
Vara statistika.
Allen je nešto kao Modrić kad je dolazio u Tottenham, vrlo sličan igrač.
Komotan s loptom pod pritiskom, raznoliki pasovi, diktira tempo igre, odličan u startovima na loptu, presjecanjima. Henderson ne znam ni sam šta je ali Allen je definiran i vrlo bitan dio za Rodgersov sistem.
To je bez da ulazim u koristi od uparivanja takvog igrača sa ludim Lucasom, gdje obojica odlično čuvaju loptu, oduzimaju je, vrše pritisak i razigravaju. Imat ćemo super sredinu ove godine a i Gerrard će moći igrati bliže golu, dakle dvostruka korist.
Službeno: Liverpool platio 15 milijuna za Allena iz Swanseaja
Veznjak velške nogometne reprezentacije Joe Allen (22) novo je pojačanje engleskog velikana Liverpoola u čije redove dolazi iz Swanseaja...
Otočki mediji navode kako je Allen potpisao "dugugodišnji" ugovor s "redsima" uz odštetu od 15 milijuna funti koji će mu utrostručiti primanja iz Swanseaja na 45.000 funti.
Allen je tako postao drugo ovosezonsko pojačanje kluba s Anfielda nakon napadača Fabija Borinija koji je pristigao iz Rome.
- Osjećam se nevjerojatno. Svi poznaju povijest ovog kluba, to je golemi klub, i oduševljen sam što sam stigao. Veselim se što ću biti dio sjajnih godina koje predstoje Liverpoolu - rekao je između ostaloga Allen, koji će se u Liverpoolu pridružiti menadžeru Brendanu Rodgersu koji ga je trenirao i u Swanseaju.
nisam pretjerano oduševljen - kada platiš nekog 15 milijuna funti, trebalo bi značiti da si doveo superstara, pravog igrača koji ti unapređuje igru i tjera čitavu ekipu naprijed - kog vraga nismo ponudili te pare Borusiji za Kagawu ili Arsenalu za Walcotta ili Napoliju za Hamšika ili Malagi za Cazorlu - svi redom 10x puta dokazaniji igrači od Alena - drago je meni kada Liverpool dovodi mlade igrače ali drugi klubovi bi ovog momka doveli za 4-5 miliona funti - drugi klubovi 15 miliona plaćaju za standardne reprezentativce Španije, Brazila, Njemačke a ne nedokazane Welshane - bojim se da smo opet kupili mačka u vreći
Hajd da malo pojasnim politiku FSG-a. Njihova politika jeste da se igrač mnogo plati u samom transferu tj. ona klauzula singing on fee, što bi rekle kolege sa BBC-a. Zašto? Zato što slijedi fair play prema kojem knjige moraju biti uredne. Ako riješiš jednog igrača odmah u startu, ne moraš se sikirati da klupske knjige neće biti uredu druge godine, treće godine, četvrte, pete. Govorim o 5 godina, jer uzimam u obzir da je klub potpisao ugovor sa igračem kojim ga veže na 5 godina za klub.
E sad, ako ti dovedeš Allena za 15 000 000 funti i daš mu platu od 40 000 funti, trebaš se sikirati za tu godinu, jer si potrošio 15 000 000 funti te godine. Ali se ne moraš sikirati narednih godina kada budeš sedmično plaćao samo 40 000 funti sedmično.
Primjer. Ako dovedeš Skilačija za 7 500 000 miliona funti i daš mu platu od 70 000 funti sedmično, ugovorom ga vežeš na 5 godina, mjesečno ćeš trošiti 280 000 funti, 3 360 000 funti godišnje odnosno 16 800 000 za 5 godina. Na kraju isteka tih 5 godina, igrač će koštati 24 300 000 funti.
Kad klub dovede Allena za 15 000 000 funti, da mu ugovor od 40 000 funti sedmično i veže ga ugovorom na 5 godina. Taj igrač će koštati mjesečno 160 000 funti, 1 920 000 funti godišnje odnosno 9 600 000 funti za 5 godina. Na kraju isteka tih 5 godina, igrač će koštati 24 600 000 funti.
Zašto je meni ovaj ugovor bolji nego ovaj prvi?
Kada vežeš igrača ugovorom i on ne zadovolji klub u kojem igra pa na kraju klub odluči da ga proda, a klub ga masno platio, on će naravno preći u manji klub. Npr. Polsen u Evian. U Liverpoolu je imao platu od 60 000 funti sedmično, dok mu Evian plaća samo 30 000 funti sedmično. Poulsen je došao u Liverpool 2010-te godine i potpisao ugovor na 5 godina tj. do 2015. U Evian je prešao 2011. Sve dok ne istekne 2015-ta Liverpool je dužan da plaća onih 30 000 funti razlike u njegovoj plati. Ostale su mu još četiri godine ugovora prema kojem Liverpool izdvaja 30 000 sedmično, 120 000 mjesečno, 1 440 000 funti godišnje odnosno 5 760 000 za tih 4 godine. Prema tome, ako ga je Evian platio Liverpoolu 2 000 000 za njegov transfer, Liverpool treba još da doda 3 760 000 funti da bi ga se riješio. Tako da je recimo Liverpool na Poulsenu dvostruko izgubio. Prvo što ga je doveo iz Juventusa a drugo što ga se riješio pa doplatio Evianu.
Sterling je izuzetno brz, mana mu je što je zaista krhak, pa lako gubi duele, ali je prebrz i svojim pravovremenim ubacivanjem u prazan prostor Liverpool može izvesti mali milion kontri na konto njegove brzine - zanimljiva je danas bila pozicija Shelveya, pokrivao je cijelu desnu stranu, bilo kao krilo, bilo kao desni vezni, beskompromisno ulazi u duele, ima onu borbenost koja se na Otoku traži i cijeni - pred kraj utakmice velika greška Carraghera te par vezanih grešaka u nizu Coatesa - drago mi je za Carollov gol ljevicom mada pola tog gola ide na dušu golmanu
Utakmica je bilo dobra za gledati sa dosta pasova, sve u svemu fino za oci ... jos da dodje Ramirez ili Quaresma i nadati se ulasku ponovo u TOP 4 gdje nam je i mjesto YNWA...
Opet aktuelne priče o Aggerovom odlasku, spominje se da bi Adam Johnson mogao ići u suprotnom smjeru. Nadam se da neće doći do realizacije ovog transfera, Agger je glavni stup odbrane LFC-a, zahvaljujući njemu i Skrtelu mnogo puta je Liverpool izbjegao (još veće) blamaže.