Liverpool FC

Fudbal/nogomet, Premijer liga, Liga prvaka, svjetska i evropska prvenstva...

Moderators: Charuga, Tomahawk11

Post Reply
rise against
Posts: 347
Joined: 07/08/2012 15:04

#3826 Re: Liverpool FC

Post by rise against »

Bubalo1 wrote:Cega ba .. Mora doci jos jedan napadac dobar ali bas dobar ako hoce u sredini tabele da budu a da ne govorim o ligi prvaka ili tituli ..Sta ce Sahin koliko dugo nije odigrao utakmicu :-) Pitanje je u kakvom je stanju trenutno
titula prvaka,spuco me danas taj neki optimizam da cemo da je dignemo uskoro ako ne ove onda naredne sezone
dobar je Sahin a times prenosi da dajemo 15mil za Allana :|
User avatar
Ajant
Posts: 268
Joined: 07/02/2011 21:00

#3827 Re: Liverpool FC

Post by Ajant »

Image
Kakva ba prodaja :D 8)
Mustang1
Posts: 29902
Joined: 29/12/2010 17:31

#3828 Re: Liverpool FC

Post by Mustang1 »

Ne znam je'l iko bolje novinarima zacepio usta :D Nadam se da ce doci jedno pravo pojacanje ..dokazani igrac ..
rise against
Posts: 347
Joined: 07/08/2012 15:04

#3829 Re: Liverpool FC

Post by rise against »

Nocas rapsodija u crvenom,sve fantasticno igraci trce tamo-vamo,Gomel nije lopte vidio.Na kraju 3:0(stativa Gerrarda i lopta kraj gola Suleta).Strijelci:Borini,Gerrard,Glen(golcina),a Sule 3 asistencije :thumbup: :thumbup: :thumbup:
Mustang1
Posts: 29902
Joined: 29/12/2010 17:31

#3830 Re: Liverpool FC

Post by Mustang1 »

Jucer ili je danas Enrique stavio sliku sa Borinijem i napisao da je siguran da ce Borini pogoditi :D
User avatar
Tvrtko II Kotromanić
Posts: 6549
Joined: 15/03/2009 01:28
Location: Rajvosa

#3831 Re: Liverpool FC

Post by Tvrtko II Kotromanić »

drago mi je zbog Borinija :thumbup:
User avatar
Gandalf
Posts: 11175
Joined: 02/06/2008 23:52
Location: ...........................

#3832 Re: Liverpool FC

Post by Gandalf »

ne znam šta su kog vraga navalili da daju 15 miliona funti za onog Alena - gledam mu malo statistiku, pa taj lik je identičan Hendersonu - izgleda da ništa nisu naučili ni iz preeeeeeeskupe kupovine za tog britanskog antitalenta
User avatar
vaučer
Posts: 11536
Joined: 04/08/2009 15:22

#3833 Re: Liverpool FC

Post by vaučer »

Gandalf wrote:ne znam šta su kog vraga navalili da daju 15 miliona funti za onog Alena - gledam mu malo statistiku, pa taj lik je identičan Hendersonu - izgleda da ništa nisu naučili ni iz preeeeeeeskupe kupovine za tog britanskog antitalenta
Vara statistika.
Allen je nešto kao Modrić kad je dolazio u Tottenham, vrlo sličan igrač.
Komotan s loptom pod pritiskom, raznoliki pasovi, diktira tempo igre, odličan u startovima na loptu, presjecanjima. Henderson ne znam ni sam šta je ali Allen je definiran i vrlo bitan dio za Rodgersov sistem.

To je bez da ulazim u koristi od uparivanja takvog igrača sa ludim Lucasom, gdje obojica odlično čuvaju loptu, oduzimaju je, vrše pritisak i razigravaju. Imat ćemo super sredinu ove godine a i Gerrard će moći igrati bliže golu, dakle dvostruka korist.
rise against
Posts: 347
Joined: 07/08/2012 15:04

#3834 Re: Liverpool FC

Post by rise against »

Evo izvukli smo Hearts š'a oni znaju,nabiti Škote što više

a Allan dolazi,a za Ramireza ce se znati u narednih 48h jel stize il ne,te je i Bellamy otisao u Cardiff sretno mu

Naredne sezone:
-------------------Reina--------------
Glen--------Agger--------Skrtel----Enrique
----------------------------------------------
----------------------------------------------
--------Allan------Lucas-------Gerrard
--------------------------------------------
---Ramirez/Downing---Borini----Sule
User avatar
PrtiBeeGee
Posts: 741
Joined: 24/05/2012 11:00
Location: Drzava Tuzla

#3835 Re: Liverpool FC

Post by PrtiBeeGee »

Službeno: Liverpool platio 15 milijuna za Allena iz Swanseaja

Veznjak velške nogometne reprezentacije Joe Allen (22) novo je pojačanje engleskog velikana Liverpoola u čije redove dolazi iz Swanseaja...

Otočki mediji navode kako je Allen potpisao "dugugodišnji" ugovor s "redsima" uz odštetu od 15 milijuna funti koji će mu utrostručiti primanja iz Swanseaja na 45.000 funti.

Allen je tako postao drugo ovosezonsko pojačanje kluba s Anfielda nakon napadača Fabija Borinija koji je pristigao iz Rome.

- Osjećam se nevjerojatno. Svi poznaju povijest ovog kluba, to je golemi klub, i oduševljen sam što sam stigao. Veselim se što ću biti dio sjajnih godina koje predstoje Liverpoolu - rekao je između ostaloga Allen, koji će se u Liverpoolu pridružiti menadžeru Brendanu Rodgersu koji ga je trenirao i u Swanseaju.
User avatar
Tvrtko II Kotromanić
Posts: 6549
Joined: 15/03/2009 01:28
Location: Rajvosa

#3836 Re: Liverpool FC

Post by Tvrtko II Kotromanić »

imam osjecaj da ce Allen napredovati samo tako :thumbup:
sarajevomd
Posts: 706
Joined: 12/12/2010 20:42

#3837 Re: Liverpool FC

Post by sarajevomd »

Tvrtko II Kotromanić wrote:imam osjecaj da ce Allen napredovati samo tako :thumbup:
Hoce, novi Henderson :thumbup:
Mustang1
Posts: 29902
Joined: 29/12/2010 17:31

#3838 Re: Liverpool FC

Post by Mustang1 »

Znaci sad cemo davati vise golova po utakmici ako je novi Henderson .. Kad izadje Henderson..i kad izadje Allen :D
User avatar
Gandalf
Posts: 11175
Joined: 02/06/2008 23:52
Location: ...........................

#3839 Re: Liverpool FC

Post by Gandalf »

nisam pretjerano oduševljen - kada platiš nekog 15 milijuna funti, trebalo bi značiti da si doveo superstara, pravog igrača koji ti unapređuje igru i tjera čitavu ekipu naprijed - kog vraga nismo ponudili te pare Borusiji za Kagawu ili Arsenalu za Walcotta ili Napoliju za Hamšika ili Malagi za Cazorlu - svi redom 10x puta dokazaniji igrači od Alena - drago je meni kada Liverpool dovodi mlade igrače ali drugi klubovi bi ovog momka doveli za 4-5 miliona funti - drugi klubovi 15 miliona plaćaju za standardne reprezentativce Španije, Brazila, Njemačke a ne nedokazane Welshane - bojim se da smo opet kupili mačka u vreći :roll:
rise against
Posts: 347
Joined: 07/08/2012 15:04

#3840 Re: Liverpool FC

Post by rise against »

Hajd da malo pojasnim politiku FSG-a. Njihova politika jeste da se igrač mnogo plati u samom transferu tj. ona klauzula singing on fee, što bi rekle kolege sa BBC-a. Zašto? Zato što slijedi fair play prema kojem knjige moraju biti uredne. Ako riješiš jednog igrača odmah u startu, ne moraš se sikirati da klupske knjige neće biti uredu druge godine, treće godine, četvrte, pete. Govorim o 5 godina, jer uzimam u obzir da je klub potpisao ugovor sa igračem kojim ga veže na 5 godina za klub.
E sad, ako ti dovedeš Allena za 15 000 000 funti i daš mu platu od 40 000 funti, trebaš se sikirati za tu godinu, jer si potrošio 15 000 000 funti te godine. Ali se ne moraš sikirati narednih godina kada budeš sedmično plaćao samo 40 000 funti sedmično.
Primjer. Ako dovedeš Skilačija za 7 500 000 miliona funti i daš mu platu od 70 000 funti sedmično, ugovorom ga vežeš na 5 godina, mjesečno ćeš trošiti 280 000 funti, 3 360 000 funti godišnje odnosno 16 800 000 za 5 godina. Na kraju isteka tih 5 godina, igrač će koštati 24 300 000 funti.
Kad klub dovede Allena za 15 000 000 funti, da mu ugovor od 40 000 funti sedmično i veže ga ugovorom na 5 godina. Taj igrač će koštati mjesečno 160 000 funti, 1 920 000 funti godišnje odnosno 9 600 000 funti za 5 godina. Na kraju isteka tih 5 godina, igrač će koštati 24 600 000 funti.

Zašto je meni ovaj ugovor bolji nego ovaj prvi?
Kada vežeš igrača ugovorom i on ne zadovolji klub u kojem igra pa na kraju klub odluči da ga proda, a klub ga masno platio, on će naravno preći u manji klub. Npr. Polsen u Evian. U Liverpoolu je imao platu od 60 000 funti sedmično, dok mu Evian plaća samo 30 000 funti sedmično. Poulsen je došao u Liverpool 2010-te godine i potpisao ugovor na 5 godina tj. do 2015. U Evian je prešao 2011. Sve dok ne istekne 2015-ta Liverpool je dužan da plaća onih 30 000 funti razlike u njegovoj plati. Ostale su mu još četiri godine ugovora prema kojem Liverpool izdvaja 30 000 sedmično, 120 000 mjesečno, 1 440 000 funti godišnje odnosno 5 760 000 za tih 4 godine. Prema tome, ako ga je Evian platio Liverpoolu 2 000 000 za njegov transfer, Liverpool treba još da doda 3 760 000 funti da bi ga se riješio. Tako da je recimo Liverpool na Poulsenu dvostruko izgubio. Prvo što ga je doveo iz Juventusa a drugo što ga se riješio pa doplatio Evianu.
rise against
Posts: 347
Joined: 07/08/2012 15:04

#3841 Re: Liverpool FC

Post by rise against »

Liverpool-Bayer L 3:1 (Sterling,Lucas,Carroll) a za Bayer (Sam msm)
Inace nisu igrali Agger,Glen,Skrtel,Borini i Allan
User avatar
Gandalf
Posts: 11175
Joined: 02/06/2008 23:52
Location: ...........................

#3842 Re: Liverpool FC

Post by Gandalf »

Sterling je izuzetno brz, mana mu je što je zaista krhak, pa lako gubi duele, ali je prebrz i svojim pravovremenim ubacivanjem u prazan prostor Liverpool može izvesti mali milion kontri na konto njegove brzine - zanimljiva je danas bila pozicija Shelveya, pokrivao je cijelu desnu stranu, bilo kao krilo, bilo kao desni vezni, beskompromisno ulazi u duele, ima onu borbenost koja se na Otoku traži i cijeni - pred kraj utakmice velika greška Carraghera te par vezanih grešaka u nizu Coatesa - drago mi je za Carollov gol ljevicom mada pola tog gola ide na dušu golmanu
Mustang1
Posts: 29902
Joined: 29/12/2010 17:31

#3843 Re: Liverpool FC

Post by Mustang1 »

:-) Zar Carroll nije otisao ? :D Ovi novinari sta sve pisu majke mi ja mislio da je presao u West Ham :D
User avatar
PrtiBeeGee
Posts: 741
Joined: 24/05/2012 11:00
Location: Drzava Tuzla

#3844 Re: Liverpool FC

Post by PrtiBeeGee »

http://www.youtube.com/watch?v=FRPrjebsH_c

Utakmica je bilo dobra za gledati sa dosta pasova, sve u svemu fino za oci :) ... jos da dodje Ramirez ili Quaresma i nadati se ulasku ponovo u TOP 4 gdje nam je i mjesto YNWA...
5 0 5
Posts: 15203
Joined: 14/10/2007 20:58

#3845 Re: Liverpool FC

Post by 5 0 5 »

citam neki dan, enrique kaze da je tiki-taka nesto za liverpool
User avatar
Ajant
Posts: 268
Joined: 07/02/2011 21:00

#3846 Re: Liverpool FC

Post by Ajant »

Opet aktuelne priče o Aggerovom odlasku, spominje se da bi Adam Johnson mogao ići u suprotnom smjeru. Nadam se da neće doći do realizacije ovog transfera, Agger je glavni stup odbrane LFC-a, zahvaljujući njemu i Skrtelu mnogo puta je Liverpool izbjegao (još veće) blamaže.
Mustang1
Posts: 29902
Joined: 29/12/2010 17:31

#3847 Re: Liverpool FC

Post by Mustang1 »

Ma nece nigdje Agger sta vam je :D Nece on da ide i tu je kljucna stvar .. Sve i da ponudi 100 miliona neko Liverpoolu ako on ne zeli tu se nema sta ..
User avatar
Tvrtko II Kotromanić
Posts: 6549
Joined: 15/03/2009 01:28
Location: Rajvosa

#3848 Re: Liverpool FC

Post by Tvrtko II Kotromanić »

neko mi rece da je Borini gej? :shock:
rise against
Posts: 347
Joined: 07/08/2012 15:04

#3849 Re: Liverpool FC

Post by rise against »

Agger ostaje

Mecca prenio da smo blizu Sahina,te da smo odustali od Walcotta,te se spominje trade Adem-Dempsey
Hedg
Posts: 871
Joined: 24/07/2012 03:27
Location: Sarajevo

#3850 Re: Liverpool FC

Post by Hedg »

Pozdrav momci, dobili ste još jednog člana ovdje, velikog fana LFC-a, pridružujem vam se :)
Post Reply