Prevaranti na PIK-u
- seoBIH
- Posts: 8414
- Joined: 22/03/2003 00:00
#3826 Re: Prevaranti na PIK-u
Brise i dodaje artikal da bi bio na prvim stranicama. Nema se pik kredita.
- vješalica
- Posts: 10114
- Joined: 02/04/2010 19:12
- Truba
- Posts: 93794
- Joined: 17/03/2004 09:36
- Location: Vizantija
- Grijem se na: Plin i struju
- Horoskop: Vodolija
- Contact:
#3828 Re: Prevaranti na PIK-u
a vidio sam to jučer
ja ne znam kako ljudi mogu biti tako glupi
u ovom slučaju mislim na onog koji je dobio novac
ja ne znam kako ljudi mogu biti tako glupi
u ovom slučaju mislim na onog koji je dobio novac
- Truba
- Posts: 93794
- Joined: 17/03/2004 09:36
- Location: Vizantija
- Grijem se na: Plin i struju
- Horoskop: Vodolija
- Contact:
#3829 Re: Prevaranti na PIK-u
šta ću kada volim čitav svijet i volim da se vesele ljudiSkeptic604 wrote: Previse se ti brines da drugi zarade![]()
![]()
![]()
kao i ja kad ubodem cenera ni za šta...
ali vidim da neki prodaju robu koje nemaju a drugi mrzovoljno prodaju i kude sami sebe što je prodaju
a treći ne vrše dostavu robe koju prodaju koja je opasna = bodljikava žica... šta ću ja s njom na ulici da je nabijem na kurac?
ajd da prodaju nešto što nema nigdje
ali betonske ploče i bodljikava žica na svakom ćošku još dobiješ fiskalni račun
- van Basten
- Posts: 7958
- Joined: 21/09/2006 02:59
#3830 Re: Prevaranti na PIK-u
opet mi nije jasno što nije ušao u konverzaciju kada je već imao potencijalnog mušteriju za taj artikal? Ovako je ispalo da je sve to uradio samo da bi obrisao moje pitanje...123456789 wrote:Brise i dodaje artikal da bi bio na prvim stranicama. Nema se pik kredita.
- Ljakan
- Posts: 4684
- Joined: 07/01/2014 09:48
- Location: tuspas mene i sviju nas
#3831 Re: Prevaranti na PIK-u
Mozda i nije imao trenutno pa dobio za koji dan...mada ima i likova koji su puni sebe odgovaraju kad im prahne..preskocis ga odmah cim ti ne odgovori a vidis da je bio online..
-
RahatHurmašica
- Posts: 2013
- Joined: 25/04/2013 08:49
#3832 Re: Prevaranti na PIK-u
imao sam jedan takav slučaj. dogovorio kupovinu punjača za baterije. šaljem mu poruku ujutro da se taj dan nađemo on ne odgovara, a bio je na piku. zovem na mobitel ne javlja se, ostavim mu moj broj ne zove. pogledam na pik kad lik uklonio artikal, da bi ga za par dana opet postavio. odnosno 30. 12. 2013. ga uklonio a 2. 1. 2014. ga opet postavio.van Basten wrote:možda nije prevarant, ali ne kontam zbog je uradio šta je uradio,pa mi možda iskusniji pikovci pomognu da shvatim...
ugl, zatrebaju mi hitno sunčane, vidim ponudu u Sarajevu, nađem tri lika čija me ponuda zainteresuje i pošaljem im svima isto pitanje, kad bi se mogli vidjeti da probam naočale... dvojica mi odgovore relativno brzo, s jednim se dogovorim, nađem i pazarim. Treći lik (kondor11 mu je pik ime), prvo nije odgovorio cijeli dan iako je bio online, onda na mail dobijem obavijest da mi je poslao odgovor, ali kada kliknem na link pokazuje mi da je artikal nepostojeći. Odem na njegov profil, vidim da nema naočala sa mojim pitanjem postavljenih 02.04., ai zato imaju iste te naočale sa istom cijenom, slikama, opisom... postavljene opet 04.04.
Pa ne kontam zašto je brisao artikal koji bi kao da proda ako je već dobio upit o kupnji? Možda neko ima ranija iskustva sa tim likom?
mislim da se to djeca igraju ili su u pitanju neki žešći pacijenti.
evo artikal mu je aktivan
http://www.pik.ba/artikal/10423017/vart ... iverzalni/
- DJe_Nana
- Posts: 104
- Joined: 10/11/2009 00:21
- Location: Drugi sprat dvospratne zgrade...
#3833 Re: Prevaranti na PIK-u
Mozda ako vidi da si iz istog grada samo ignorise a ceka nekog da ga prevesla sa slanjem 
-
RahatHurmašica
- Posts: 2013
- Joined: 25/04/2013 08:49
#3834 Re: Prevaranti na PIK-u
znao je na početku odakle sam. ipak je neka dijagnoza u pitanju...
- CaneBos
- Posts: 1098
- Joined: 27/07/2012 20:57
#3835 Re: Prevaranti na PIK-u
Znam momka..taj momak prodaje po par stvari istovremeno dakle prodavac na malo, cvakne 10-20km po artiklu koji proda.
To sto je izbrisao taj artikal za koji ste pitali moze bit iz par razloga. Vec ga je prodao nekome ili ako ste u istom gradu kao i on, ne odgovara mu jer zeli da salje postom a ne da licno preuzimate.
To sto je izbrisao taj artikal za koji ste pitali moze bit iz par razloga. Vec ga je prodao nekome ili ako ste u istom gradu kao i on, ne odgovara mu jer zeli da salje postom a ne da licno preuzimate.
-
Melo15
- Posts: 896
- Joined: 13/08/2011 21:36
#3836 Re: Prevaranti na PIK-u
CaneBos wrote:Znam momka..taj momak prodaje po par stvari istovremeno dakle prodavac na malo, cvakne 10-20km po artiklu koji proda.
To sto je izbrisao taj artikal za koji ste pitali moze bit iz par razloga. Vec ga je prodao nekome ili ako ste u istom gradu kao i on, ne odgovara mu jer zeli da salje postom a ne da licno preuzimate.
Gdje je tu logika :S
- FastRide1
- Posts: 167
- Joined: 16/03/2014 02:09
#3837 Re: Prevaranti na PIK-u
Je li ima iko da je uspio rijesiti preko policije nekog prevaranta? Znaci prijavim i nista ne bude, da li je iko uspio da povrati svoj novac ili robu?
- CaneBos
- Posts: 1098
- Joined: 27/07/2012 20:57
#3838 Re: Prevaranti na PIK-u
Logika je tu da ce te mozda uzeti dodatno marku dvije na postarini ili da artikal mozda nije 100% vjerodostojan onome sto prodaje.
- FastRide1
- Posts: 167
- Joined: 16/03/2014 02:09
#3839 Re: Prevaranti na PIK-u
Izvinjavam se sto sam dosadan. Je li ima iko da je uspio rijesiti preko policije nekog prevaranta? Znaci prijavim i nista ne bude, da li je iko uspio da povrati svoj novac ili robu?
- propalismo
- Posts: 397
- Joined: 29/12/2013 21:56
- Location: Negdje na Balkanu
#3840 Re: Одг: Prevaranti na PIK-u
Zavisi kolika je vrjednost prevare.Ako je ispod 100km nista.Sto je veci iznos veca je mogucnost da policija nesto ucini..
Poslato sa Samsung Galaxy S5 koristeci Tapatalk
Poslato sa Samsung Galaxy S5 koristeci Tapatalk
- FastRide1
- Posts: 167
- Joined: 16/03/2014 02:09
#3841 Re: Prevaranti na PIK-u
Eto citam na netu vijesti neka zena uplatila 380 KM i polcija samo opomenula. Zanima me jel ima neka novcana kazna odmah po utvrdjenju prevare? Pricao sam sa advokatom kaze da u BiH nema ni kazni ni nista, na meni je hocu li ga privatno tuziti a to je stvar licnog izbora. Nmg vjerovati da nema kazne, da je kod nas bas toliko rasulo. U Srbiji je 5000 dinara limit, ko prekoraci dobije kaznu i ovdje ga mora biti da je tacno utvrdjen.
-
Melo15
- Posts: 896
- Joined: 13/08/2011 21:36
#3842 Re: Prevaranti na PIK-u
Kakav limit?? Prevari te neko za 4999 dinara i prodjes bez kazne??FastRide1 wrote:Eto citam na netu vijesti neka zena uplatila 380 KM i polcija samo opomenula. Zanima me jel ima neka novcana kazna odmah po utvrdjenju prevare? Pricao sam sa advokatom kaze da u BiH nema ni kazni ni nista, na meni je hocu li ga privatno tuziti a to je stvar licnog izbora. Nmg vjerovati da nema kazne, da je kod nas bas toliko rasulo. U Srbiji je 5000 dinara limit, ko prekoraci dobije kaznu i ovdje ga mora biti da je tacno utvrdjen.
-
RahatHurmašica
- Posts: 2013
- Joined: 25/04/2013 08:49
#3843 Re: Prevaranti na PIK-u
kako god okrenes u pitanju je prevarant.CaneBos wrote:Logika je tu da ce te mozda uzeti dodatno marku dvije na postarini ili da artikal mozda nije 100% vjerodostojan onome sto prodaje.
- Ljakan
- Posts: 4684
- Joined: 07/01/2014 09:48
- Location: tuspas mene i sviju nas
#3844 Re: Prevaranti na PIK-u
Ha ja...onda nek napise u oglasu varam samo van sarajeva jel tu ne smijem...
- propalismo
- Posts: 397
- Joined: 29/12/2013 21:56
- Location: Negdje na Balkanu
#3845 Re: Одг: Prevaranti na PIK-u
@FastRide1 Mozes li nam reci ko te prevario i kako?
Poslato sa Samsung Galaxy S5 koristeci Tapatalk
Poslato sa Samsung Galaxy S5 koristeci Tapatalk
Last edited by propalismo on 08/04/2014 21:27, edited 1 time in total.
- Truba
- Posts: 93794
- Joined: 17/03/2004 09:36
- Location: Vizantija
- Grijem se na: Plin i struju
- Horoskop: Vodolija
- Contact:
#3846 Re: Prevaranti na PIK-u
koja je to bolest tito dragiLjakan wrote:Mozda i nije imao trenutno pa dobio za koji dan...mada ima i likova koji su puni sebe odgovaraju kad im prahne..preskocis ga odmah cim ti ne odgovori a vidis da je bio online..
pa nije zavođenje i dernek ba
- Skeptic604
- Posts: 1385
- Joined: 04/04/2013 06:19
- Location: Tu sam...
#3847 Re: Prevaranti na PIK-u
Ja sam isto poslao knjigu postom,a u istom smo gradu.Nisam slao radi prevare,nego nije zena imala vremena da dodje po robu,a ja nisam mogao otici do nje na Ilidzu,i tako da sam postom obavio to..
Jednostavno ljudi nekad nece da imaju kontakt,zele da prodaju a da budu anonimni,ne znaci to odma da su lopovi..
Jednostavno ljudi nekad nece da imaju kontakt,zele da prodaju a da budu anonimni,ne znaci to odma da su lopovi..
-
Yapi Yapo
- Posts: 1074
- Joined: 06/11/2013 02:19
-
RahatHurmašica
- Posts: 2013
- Joined: 25/04/2013 08:49
#3849 Re: Prevaranti na PIK-u
tinejdžer neki?CaneBos wrote:Znam momka..taj momak prodaje po par stvari istovremeno dakle prodavac na malo, cvakne 10-20km po artiklu koji proda.
To sto je izbrisao taj artikal za koji ste pitali moze bit iz par razloga. Vec ga je prodao nekome ili ako ste u istom gradu kao i on, ne odgovara mu jer zeli da salje postom a ne da licno preuzimate.
- CaneBos
- Posts: 1098
- Joined: 27/07/2012 20:57
#3850 Re: Prevaranti na PIK-u
Kad kazem znam, ne mislim licno nego sa pik-a. Ne znam kojih je godina, ali tinejdzer nije sigurno.RahatHurmašica wrote:tinejdžer neki?CaneBos wrote:Znam momka..taj momak prodaje po par stvari istovremeno dakle prodavac na malo, cvakne 10-20km po artiklu koji proda.
To sto je izbrisao taj artikal za koji ste pitali moze bit iz par razloga. Vec ga je prodao nekome ili ako ste u istom gradu kao i on, ne odgovara mu jer zeli da salje postom a ne da licno preuzimate.
