RUSIJA

Post Reply
Tarik28
Posts: 70
Joined: 04/02/2013 19:43

#3826 Re: RUSIJA

Post by Tarik28 »

dok god Rusija ima nuklearke kauboji mogu pucati po slabijima, mogu praviti nosače, dronovoe k*rce palce...ali tu je nuklearka Bulava da se zna da ima još jedan šerif u gradu ;-)
jastuk1
Posts: 3855
Joined: 17/09/2010 14:38

#3827 Re: RUSIJA

Post by jastuk1 »

The 51st State wrote:
jastuk1 wrote:
The 51st State wrote:prestaje dotok para, prestaje lojalnost, no vrli geostratezi ce vjerovatno neku konstrukciju osmisliti koja ukljucuje ameriku, ukrajinu, masone i slicno, mozda tolstoja ko kec iz rukava izvuku takodje :D .
Ako je to za Kadirova tačno predstavlja svojevrstan puč u Rusiji, a naravno da nema nikada, nikada potrebe osmišljavati nikakve konstrukcije koje uključuju dotične koje si pomenuo jer oni kontrolišu sve. Samo debelo naivna i moram reći glupa osoba može misliti da se većina stvari dešava "spontano."

Ja sam davno rekao, neće patisat dok je ne raskomadaju ili je maksimalno ponize za šamarčine u Siriji. A i kletve miliona žrtava od ruske ruke zadnjih 300, 400 godina dolaze na naplatu.
uredu, ako se ovo ispostavi istinitim sto je navedeno, u tom slucaju putina mozemo smatrati za kompletnog retarda, ne? kljucni covjek na kavkazu, mekog trbuha rusije, da tako saltuje, pa to je za nepovjerovati, zato mislim da je banalnija stvar u pitanju, prosti interes u materijalnom smislu cecenskog oligarha.
E da, da, da. Sada Rusiji dolazi na naplatu svo ono handrenje i uništavanje Čečenije. Sad bi se Rusija rado odrekla Čečenije - kad je svjesna koliko će još i više morati da je podmazuje ispod stola.

Vjerovatno su protivnici Rusije stavili puno nula na stol ispred Kadirova. Ali, mislim da će Kadirov ostati vjeran. Odnosno da se neće pobuniti. To bi bilo potpuno kontra svega onoga što je do sada provodio.

Ako je istinita, ovo je samo još jedna u nizu stotina sličnih kancerogenih injekcija koje stalno zabadaju u tkivo Rusije.
jastuk1
Posts: 3855
Joined: 17/09/2010 14:38

#3828 Re: RUSIJA

Post by jastuk1 »

Tarik28 wrote:dok god Rusija ima nuklearke kauboji mogu pucati po slabijima, mogu praviti nosače, dronovoe k*rce palce...ali tu je nuklearka Bulava da se zna da ima još jedan šerif u gradu ;-)
Ali je mogu razjedati i žderati iznutra kod se ne raspadne. :!:
Tarik28
Posts: 70
Joined: 04/02/2013 19:43

#3829 Re: RUSIJA

Post by Tarik28 »

jastuk1 wrote:
Tarik28 wrote:dok god Rusija ima nuklearke kauboji mogu pucati po slabijima, mogu praviti nosače, dronovoe k*rce palce...ali tu je nuklearka Bulava da se zna da ima još jedan šerif u gradu ;-)
Ali je mogu razjedati i žderati iznutra kod se ne raspadne. :!:
dok god je tu Bulava nemoguće je da se Rusija raspadne pa taman da nemaju ni hljeba jesti, oni isključivo ulažu u nuklearno naoružanje koje je dovoljno da dok je ovog svijeta ostanu glavni šerifi sa amerima :wink:
jastuk1
Posts: 3855
Joined: 17/09/2010 14:38

#3830 Re: RUSIJA

Post by jastuk1 »

Tarik28 wrote: dok god je tu Bulava nemoguće je da se Rusija raspadne pa taman da nemaju ni hljeba jesti, oni isključivo ulažu u nuklearno naoružanje koje je dovoljno da dok je ovog svijeta ostanu glavni šerifi sa amerima :wink:
Pa dobro, ne mora se raspast, mogu se zadovoljiti preuzimanjem velikih, po mogućnosti većinskih udjela u ruskim konglomeratima i onda isto kao da se i raspala. ha ja
Tarik28
Posts: 70
Joined: 04/02/2013 19:43

#3831 Re: RUSIJA

Post by Tarik28 »

jastuk1 wrote:
Tarik28 wrote: dok god je tu Bulava nemoguće je da se Rusija raspadne pa taman da nemaju ni hljeba jesti, oni isključivo ulažu u nuklearno naoružanje koje je dovoljno da dok je ovog svijeta ostanu glavni šerifi sa amerima :wink:
Pa dobro, ne mora se raspast, mogu se zadovoljiti preuzimanjem velikih, po mogućnosti većinskih udjela u ruskim konglomeratima i onda isto kao da se i raspala. ha ja
taman da preuzmu sve kompanije (a nemoguće i jednu jer su većinski vlasnici rusi) rusi imaju kontrolu nad nuklearkama te i dalje ostaju gazde :P pomiri se sa tim da će Rusija uvijek biti nezaobilazan sagovornik Zapada za pregovaračkim stolom u svim svjetskim pitanjima, jer nuklearke koje imaju samo u podmornicama su dovoljne da zbrišu Zapad za pola sata :skoljka:
Avetinho
Posts: 7135
Joined: 07/09/2012 21:22
Location: Ja sam odavle

#3832 Re: RUSIJA

Post by Avetinho »

Tarik28 wrote:
jastuk1 wrote:
Tarik28 wrote: dok god je tu Bulava nemoguće je da se Rusija raspadne pa taman da nemaju ni hljeba jesti, oni isključivo ulažu u nuklearno naoružanje koje je dovoljno da dok je ovog svijeta ostanu glavni šerifi sa amerima :wink:
Pa dobro, ne mora se raspast, mogu se zadovoljiti preuzimanjem velikih, po mogućnosti većinskih udjela u ruskim konglomeratima i onda isto kao da se i raspala. ha ja
taman da preuzmu sve kompanije (a nemoguće i jednu jer su većinski vlasnici rusi) rusi imaju kontrolu nad nuklearkama te i dalje ostaju gazde :P pomiri se sa tim da će Rusija uvijek biti nezaobilazan sagovornik Zapada za pregovaračkim stolom u svim svjetskim pitanjima, jer nuklearke koje imaju samo u podmornicama su dovoljne da zbrišu Zapad za pola sata :skoljka:
Hmmm... Slicnu sam pricu slusao krajem osamdesetih proslog vijeka: "Nece se CCCP raspast dok god imaju nuklearke." Ode ko da ga nikad nije bilo.
Tarik28
Posts: 70
Joined: 04/02/2013 19:43

#3833 Re: RUSIJA

Post by Tarik28 »

Avetinho wrote: Hmmm... Slicnu sam pricu slusao krajem osamdesetih proslog vijeka: "Nece se CCCP raspast dok god imaju nuklearke." Ode ko da ga nikad nije bilo.
SSSR je bio vjestacka tvorevina lahka za razvalit, dok Rusija je drzava rusa koja postoji stotine godina :) nista vam od tog mokrog sna Rusija ce biti dok je svijeta glavni igrac sa amerima :wink:
Avetinho
Posts: 7135
Joined: 07/09/2012 21:22
Location: Ja sam odavle

#3834 Re: RUSIJA

Post by Avetinho »

Tarik28 wrote:
Avetinho wrote: Hmmm... Slicnu sam pricu slusao krajem osamdesetih proslog vijeka: "Nece se CCCP raspast dok god imaju nuklearke." Ode ko da ga nikad nije bilo.
SSSR je bio vjestacka tvorevina lahka za razvalit, dok Rusija je drzava rusa koja postoji stotine godina :) nista vam od tog mokrog sna Rusija ce biti dok je svijeta glavni igrac sa amerima :wink:
Ma ja, samo su pola Evrope porobili i instalirali se sve do Kube.

Tako ce i Rusija u kanale istorije, ako nastavi putinkovim stazama revolucije.
Tarik28
Posts: 70
Joined: 04/02/2013 19:43

#3835 Re: RUSIJA

Post by Tarik28 »

Avetinho wrote:
Ma ja, samo su pola Evrope porobili i instalirali se sve do Kube.

Tako ce i Rusija u kanale istorije, ako nastavi putinkovim stazama revolucije.
SSSR je bila drzava rusa, ukrajinaca,kazahstaanaca, uzbekistanaca... kakve veze imaju npr. rusi i uzbekistanci? To nije bila drzava vec vojna imperija temeljena na komunistickoj idelogiji...danas je Rusija drzava rusa i jedina prava protusila kaubojima...fala Bogu pa izmisliše nuklearke jer da ih nema treći svjetski bi se odavno desio, ovako je pat pozicija i mogu voditi samo proxy ratove preko sirotinje :wink:
User avatar
Opetja033
Posts: 10041
Joined: 01/11/2011 20:33

#3836 Re: RUSIJA

Post by Opetja033 »

Vec par mjeseci se kuha izmedju Putina i Kadyrova. Prije nekih mjesec dana clanovi one bajkerske bande, Nocni Vukovi, gdje je Putin pocasni clan/predsjednik dobili teske batine od clanova nekakvog kickboks/MMA kluba iz Groznija u kojem je Kadyrov pocasni clan/predsjednik. K'o da pisem o epizodi "Gang Wars-a" jbt zivot. :lol: :lol:
UnscarD
Posts: 3235
Joined: 27/12/2002 00:00
Location: Na granici koja polako nestaje, tamo izmedju atoma i bita.

#3837 Re: RUSIJA

Post by UnscarD »

Opetja033 wrote:Vec par mjeseci se kuha izmedju Putina i Kadyrova. Prije nekih mjesec dana clanovi one bajkerske bande, Nocni Vukovi, gdje je Putin pocasni clan/predsjednik dobili teske batine od clanova nekakvog kickboks/MMA kluba iz Groznija u kojem je Kadyrov pocasni clan/predsjednik. K'o da pisem o epizodi "Gang Wars-a" jbt zivot. :lol: :lol:
Ja ba ... prvo ti vukovi a evo nedavno i sobarica iz hotela u kojem Putin cesto odsjeda, kupovala novu metlicu za prasinu i naplacena joj je 4 rublje vise ... sobarica kaze da je ta sto joj prodala metlicu imala naglasen Cecenski akcenat. Trenutno nekoliko sluzbi bezbjednosti istrazuje incident.
User avatar
Opetja033
Posts: 10041
Joined: 01/11/2011 20:33

#3838 Re: RUSIJA

Post by Opetja033 »

http://balkans.aljazeera.net/vijesti/er ... -armencima

Tako je o presvijetli padisahu, ne treba puno da se ovaj mali kepec spusti na zemlju!
User avatar
Co0l
Posts: 10551
Joined: 25/07/2010 20:02
Location: Kad i sam skontam javim vam

#3839 Re: RUSIJA

Post by Co0l »

Solidan šuk.
5 0 5
Posts: 15203
Joined: 14/10/2007 20:58

#3840 Re: RUSIJA

Post by 5 0 5 »

How many votes did presidents of ex-Soviet states get in the last election?

Image
User avatar
nosara
Posts: 22696
Joined: 30/03/2005 12:10
Location: Socijalistička Federativna Republika Jugoslavija

#3841 Re: RUSIJA

Post by nosara »

Opetja033 wrote:http://balkans.aljazeera.net/vijesti/er ... -armencima

Tako je o presvijetli padisahu, ne treba puno da se ovaj mali kepec spusti na zemlju!
Sta je bio genocid i na Krimu...?

Cuj, ovaj americki dupeuvlakac padisah, a Putin kepec... :lol:
Avetinho
Posts: 7135
Joined: 07/09/2012 21:22
Location: Ja sam odavle

#3842 Re: RUSIJA

Post by Avetinho »

nosara wrote:
Opetja033 wrote:http://balkans.aljazeera.net/vijesti/er ... -armencima

Tako je o presvijetli padisahu, ne treba puno da se ovaj mali kepec spusti na zemlju!
Sta je bio genocid i na Krimu...?

Cuj, ovaj americki dupeuvlakac padisah, a Putin kepec... :lol:
Naravno da jeste, vec decenijama i stoljecima. Danas sve sto nije cistokrvni plavokosi Rus, to ne zivi na Krimu vise, ili ima status roblja. Vidio putinko to prolazi u RS, sto ne bi i na Krimu.
User avatar
nosara
Posts: 22696
Joined: 30/03/2005 12:10
Location: Socijalistička Federativna Republika Jugoslavija

#3843 Re: RUSIJA

Post by nosara »

Avetinho wrote:
nosara wrote:
Opetja033 wrote:http://balkans.aljazeera.net/vijesti/er ... -armencima

Tako je o presvijetli padisahu, ne treba puno da se ovaj mali kepec spusti na zemlju!
Sta je bio genocid i na Krimu...?

Cuj, ovaj americki dupeuvlakac padisah, a Putin kepec... :lol:
Naravno da jeste, vec decenijama i stoljecima. Danas sve sto nije cistokrvni plavokosi Rus, to ne zivi na Krimu vise, ili ima status roblja. Vidio putinko to prolazi u RS, sto ne bi i na Krimu.
Ne pika ti se ovo, nisi ubacio kosovo... :D
User avatar
Domaci izdajnik
Posts: 7343
Joined: 18/07/2012 20:32
Location: Kod komšije uz rakijski kazan
Horoskop: Vodokotlić

#3844 Re: RUSIJA

Post by Domaci izdajnik »

Avetinho wrote: Danas sve sto nije cistokrvni plavokosi Rus, to ne zivi na Krimu vise, ili ima status roblja
I šta veliš svi Rusi plavi i plavooki? Dobro je, dobro.....

Image
User avatar
pici
Posts: 46362
Joined: 19/07/2007 23:17
Location: zbrinut u kupleraju...
Grijem se na: Ženske gHuzove
Vozim: Trajvan
Horoskop: Djevac

#3845 Re: RUSIJA

Post by pici »

utorak 28.04.2015 | 13:37 -> 20:00
Misteriozna podmornica kod Finske
Izvor: Tanjug

Helsinki -- Finska mornarica ispalila je podvodni projektil kao upozorenje sumnjivoj podmornici u vodama blizu Helsinkija.


Taj incident, kako se navodi, dolazi u trenutku rasta vojnih tenzija sa prvim susedom Rusijom.

Mornarica je saopštila da je u ponedeljak primetila podvodnu metu kao i ponovo jutros i da su ispalili nekoliko projektila upozorenja.

"Bombe nemaju za cilj da oštete cilj, već da cilj zna da je primećen", rekao je finski pomorski oficir Olavi Jantunen za lokalni medij.

Finska deli 1.340 kilometara dugu granicu sa Rusijom i Helsinki je sve više zabrinut zbog svog moćnog suseda zbog naleta ruskih aviona i vojnih vežbi u pograničnoj zoni.

Ministar odbrane Finske Karl Haglund nije precizirao da li je Rusija bila uključena u incident već je naveo da je meta mogla da bude i podmornica i da je verovatno napustila područje, dodajući da Finska retko koristi takve mere upozorenja.

"Čvrsto sumnjamo da je došlo do podvodne aktivnosti koja nije tamo predviđena. Naravno, uvek je ozbiljno, ukoliko su naše teritorijalne vode ugrožene", rekao je Haglund za finsku novinskoj agenciji STT.

Portparol odbrambenog komiteta Jusi Ninisto rekao je danas da vojska povremeno detektuje takvu aktivnost, ali je upotrebu podvodnih projektila opisao kao neuobičajnu.

Ministarstvo odbrane Finske je saopštilo da je tokom "nadgledanja teritorijalnog integriteta" zemlje, mornarica oko podeva 27. aprila primetila mogući podvodni objekt u teritorijalnim vodama Finske blizu granice, nedaleko od Helsinkija.

Objekat je drugi put primećen oko 3 sata noću kada je su na njega ispaljeni "podvodni projektili u znak upozorenja", dodaje se u saopštenju ministarstva, preneo je AFP. Regionalne tenzije su uočene ranije tokom ovog meseca što je razlog zajedničkog saopštenja, bez presedana, nordijskih zemalja - Švedske, Norveške, Finske, Danske i Islanda koje se direktno odnosi na Rusiju kao "izazov" i razlog za povećanje odbrambene saradnje.

Rusija je odmah uzvratila, rekavši da potezi Finske i Švedske ka "bližim vezama sa NATO-om" su od "posebnog interesovanja Moskve".

Podsetimo, Švedska je sprovela najveću poteru u više decenija prošle godine, za jednom podmornicom koja je primećena u arhipelagu kod Stokholma.

Iako snage odbrane nisu mogle da identifikuju državu odakle ona potiče, većina analitičara je iznosila sumnje da podmornica ruska.

Liliputanski TERORIZAM !!!
User avatar
pici
Posts: 46362
Joined: 19/07/2007 23:17
Location: zbrinut u kupleraju...
Grijem se na: Ženske gHuzove
Vozim: Trajvan
Horoskop: Djevac

#3846 Re: RUSIJA

Post by pici »



Image
User avatar
Tijana_NS
Posts: 475
Joined: 21/02/2010 19:50

#3847 Re: RUSIJA

Post by Tijana_NS »

Image
User avatar
Tvrtko II Kotromanić
Posts: 6552
Joined: 15/03/2009 01:28
Location: Rajvosa

#3848 Re: RUSIJA

Post by Tvrtko II Kotromanić »

5 0 5 wrote:How many votes did presidents of ex-Soviet states get in the last election?

Image
za Kazahstan ne znam
al Turkmenistan :lol: :lol: :lol:
tj :(
jadni narod, rijesio se one budale sto je mjenjala imena dana u sedmici i po svojoj majci nazivao hljeb i sl
a umjesto njega dodje ista budala :-)
User avatar
JohnnyS
Posts: 17460
Joined: 05/05/2007 12:03
Location: Brijuni

#3849 Re: RUSIJA

Post by JohnnyS »

Tijana_NS wrote:Image

Ako zanemarimo sve ostale ratove koje su Rusi započeli, vrijedi napomenuti da je i rat čiji se završetak veže uz tu fotografiju započet Molotov-Ribentropovim paktom i napadom dvaju zločinačkih diktatura na Poljsku.
jefferson
Posts: 14969
Joined: 28/08/2007 05:31
Location: U.S.A

#3850 Re: RUSIJA

Post by jefferson »

JohnnyS wrote:
Tijana_NS wrote:Image

Ako zanemarimo sve ostale ratove koje su Rusi započeli, vrijedi napomenuti da je i rat čiji se završetak veže uz tu fotografiju započet Molotov-Ribentropovim paktom i napadom dvaju zločinačkih diktatura na Poljsku.
Ti bi sad jos da Tijana zna ko je bio Molotov a ko Ribentrop?
Post Reply