Gledali ste film, preporuĆite ga drugima

Najbolji i najgori filmovi, serije, sve o sedmoj umjetnosti...

Moderator: _BataZiv_0809

User avatar
Tito_i_Partija
Posts: 12402
Joined: 11/03/2014 15:56
Location: Kod Sebije na pregledu

#38226 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima

Post by Tito_i_Partija »

Ahahahaha, redaljka na dale-u se nastavlja, bujrum svima, samo fino u red. :pisnuo:
User avatar
dale cooper
Posts: 31353
Joined: 03/04/2007 09:55
Location: Twin Peaks/Red Room

#38227 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima

Post by dale cooper »

Tito_i_Partija wrote:
dale cooper wrote:
Tito_i_Partija wrote::thumbup:

Spremas li se bolan za Alien: Covenant? :D
Malo je reći da me boli kita za tim filmom. :| Ne znam, svi ovi do sada trejleri me uopšte ne intrigiraju.
Izgleda mi kao visoko budžetni rimejk originala, što mi je besmisleno.
Ma nisam ni ja nesto sad super uzbudjen, al' tolika je nestasica dobrih sci-fi filmova u zadnje vrijeme da eto koliko-toliko iscekujem ovaj. Scott rezira, makar ce licit' na nesto.


Meni u tome i jeste problem. Scott je haman počeo bolovati od iste bolesti ko' i George Lucas. :| :mrgreen:
omar little wrote:da se i ja ocitujem glede younga, ugasim odma kad mu cujem glas. vadi mi nokte bez anestezije radje nego njega slusat. :D na nobelovca sam navikla, ali jeste, iritantan mu je krechando. :D
:roll:



:D
kakavdanakneiskustvu
Posts: 65956
Joined: 03/08/2010 19:04

#38228 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima

Post by kakavdanakneiskustvu »

listopad wrote:Kada god cujem onu pjesmu "We Are the World", odvalim se smijati kada Dylan dodje na red. Zvuci k'o koza. :D
:lol: :thumbup:
sizifinho
Posts: 3464
Joined: 31/05/2014 13:14

#38229 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima

Post by sizifinho »

meni je alien u djetinjstvu ostavio tolike traume da je definitivno uzrok moje simpatije sa hororima
kasnije sam citao stripove i sve to...

ali za ljubitelje aliena je MUST, obaveza, farz, odigrati Alien Isolation.
Sto je mene ta igra isprepadala, znsci Boze..

Prometej mi je bio neki vid soft reboota, a za covenant, iskreno se nadam da nije remake al po traileru se cini takvim. Ona scena kad izadje na ledja je prepisana scena originala sem sto je onom liku na prsa izasao.
A ima tu i previse materijala. Ja mislim da bi Alien bilje prosao sa serijom... ne treba ti puno cgi a mozes vise ispricat.

Recimo u pamcenju mi je ostala prica iz stripa gdje wayland kompanija doveze aliena na zemlju gdje se vremenom ispostavi sa matica aliena moze telepatski komunicirati pa izvjesne osobe pocnu dozivljavati halucinacije i luditi, upadati u sizofreniju, sanjati sebe dok su kao bebe u stomaku samo sto nisu u stomaku vec u tijelu svojih roditelja pa se radjaju kao alien, probijajuci sve... eventualno se formira i religijski pokret za kojeg su okultni rituali setnja u parku.

Te price su me bas lomile. Dosta sam puta vidio aliena kako izlazi iz sjene, njegova pojava nije vise horor kakva je bila... ali ima drugih aspekata mada cisto sumnjam da ce njih obradjivat.
omar little
Posts: 17378
Joined: 14/03/2008 21:14

#38230 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima

Post by omar little »

kad smo kod predsjednika amerike, jel gledao ko the untold history olivera stone-a? vidim da ima na netflixu.
User avatar
ferratilis
Posts: 8372
Joined: 25/11/2013 16:48

#38231 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima

Post by ferratilis »

Sunce ti, jos malo pa necu odakle imat skidat serije i filmove
Image
omar little
Posts: 17378
Joined: 14/03/2008 21:14

#38232 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima

Post by omar little »

pocjeti me listopad sa we are the world :D

User avatar
Tito_i_Partija
Posts: 12402
Joined: 11/03/2014 15:56
Location: Kod Sebije na pregledu

#38233 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima

Post by Tito_i_Partija »

Lajk za Sabana Saulica na 1:51. :D
omar little
Posts: 17378
Joined: 14/03/2008 21:14

#38234 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima

Post by omar little »

saban sa perikom. :D

htjedoh reci pa zaboravih, onaj tvoj gif howie mandel isti saban. :D
omar little
Posts: 17378
Joined: 14/03/2008 21:14

#38236 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima

Post by omar little »

skoro sve ih znam nabrojati. :cvijet: ili :metuzalem: nisam sigurna :D
User avatar
JoseMujica
Posts: 32831
Joined: 11/01/2011 14:33
Location: u zagrljaju Vojina Mijatovića
Grijem se na: malograDŽane
Vozim: Tuarega
Horoskop: Poskok

#38237 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima

Post by JoseMujica »

The Mafia Kills Only in Summer (2013)
La mafia uccide solo d'estate (original title)
http://www.imdb.com/title/tt3374966/

Image
User avatar
BarbaDue
Posts: 65066
Joined: 03/02/2008 22:28
Location: pogledaj iza sebe

#38239 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima

Post by BarbaDue »

User avatar
Sanchez22
Posts: 1254
Joined: 23/08/2012 16:02

#38240 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima

Post by Sanchez22 »

BarbaDue wrote:A Street Cat Named Bob (2016)

http://www.imdb.com/title/tt3606888/?ref_=nv_sr_1
Bas ga neki dan gledao,dobar :thumbup:
User avatar
vicious
Posts: 7660
Joined: 05/03/2006 15:41
Location: zrakopraz

#38241 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima

Post by vicious »

dale cooper wrote:
Tito_i_Partija wrote:
dale cooper wrote: Nemoj i ti Tito srati tako ti hljeba. :twisted: (nisam mislio da ću drugu Titu ikada ovako nešto reći :| :D )

I nije pičkovit, nego blago jareći. :twisted: :D Ali pjesme čovječe...kakve pjesme. :shock:

Ima li gdje da te prijavim zbog ovakvih riječi o Youngu? :zoka: Do sada je morao biti proglašen nacionalnim blagom Kanade. :D
Izvini jaro, al' sta cu kad je tako. By the way, ovo nema nikakve veze sa njegovim zaslugama, niti sa njegovim pjesmama (tj. muzikom i tekstovima). Meni samo smeta njegov glas i pjevanje, al' ono bas zestoko. Tako da ga jednostavno ne mogu da slusam.
Da mi nisi inače forumski drug, zakuhali bi. :mrgreen: Ali da, Young, kao i Dylan, nema tehnički "lijep" glas.
Izvadi se Tito sa ovom relativizacijom, inače bi se morali pošaketati :lol:

A i Omarka je zaslužila ukor! :D

Nego kad smo kod Kanađana, kae Barney, ovo su vam pitanja na testu za kanadsko državljanstvo:
Image


Nego, ima li ko kakav film za preporučiti? :D
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 83401
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#38242 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima

Post by _BataZiv_0809 »

Malcolm X

Image

Sjajan film, jedna od najjacih Denzelovih uloga, za koju se smatra da je trebala biti nagradjena Oskarom umjesto "Dana Obuke". U najmanju ruku trebao je dobiti za obje, mada je te 1992 Pacino konacno dosao na svoje :thumbup:

Jedino sto jako dugo traje, pa sam ga gledao kao seriju od tri epizode.
User avatar
markioni
Posts: 2448
Joined: 23/04/2008 17:59
Location: neocekivana sila koja se iznenada pojavljuje i rjesava stvar
Contact:

#38243 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima

Post by markioni »

sizifinho wrote:meni je alien u djetinjstvu ostavio tolike traume da je definitivno uzrok moje simpatije sa hororima
kasnije sam citao stripove i sve to...

ali za ljubitelje aliena je MUST, obaveza, farz, odigrati Alien Isolation.
Sto je mene ta igra isprepadala, znsci Boze..

Prometej mi je bio neki vid soft reboota, a za covenant, iskreno se nadam da nije remake al po traileru se cini takvim. Ona scena kad izadje na ledja je prepisana scena originala sem sto je onom liku na prsa izasao.
A ima tu i previse materijala. Ja mislim da bi Alien bilje prosao sa serijom... ne treba ti puno cgi a mozes vise ispricat.

Recimo u pamcenju mi je ostala prica iz stripa gdje wayland kompanija doveze aliena na zemlju gdje se vremenom ispostavi sa matica aliena moze telepatski komunicirati pa izvjesne osobe pocnu dozivljavati halucinacije i luditi, upadati u sizofreniju, sanjati sebe dok su kao bebe u stomaku samo sto nisu u stomaku vec u tijelu svojih roditelja pa se radjaju kao alien, probijajuci sve... eventualno se formira i religijski pokret za kojeg su okultni rituali setnja u parku.

Te price su me bas lomile. Dosta sam puta vidio aliena kako izlazi iz sjene, njegova pojava nije vise horor kakva je bila... ali ima drugih aspekata mada cisto sumnjam da ce njih obradjivat.
meni je alien vs predator bio tombe. cak mi je skoro i suzu na kraju izmamio :D
User avatar
Tomahawk11
Globalni moderator
Posts: 109749
Joined: 14/08/2009 14:51

#38244 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima

Post by Tomahawk11 »

User avatar
Gojeni H
Posts: 10228
Joined: 28/04/2012 09:54

#38245 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima

Post by Gojeni H »

Image

Skorsezeova Tisina.

Veoma dobar film. Kome se ne gleda u ekran preko 2 i po sata, neka slobodno propusti. To je jedna od manjkavosti filma. Kritike su relativno dobre, ali film nije uspio zaraditi ni budzet za izradu filma. Proli su davali pare na "remek djela" poput Monster Trucks ... 'ta ce se oni zahebavat sa pojmovima mucenistva, drugom stranom katolickog misionarstva, ljudskim emocijama, kompromisima ...

Film je odlican prva 2 sata, a onda ... fakat nisam skonto sta je Skorseze htio sa onakvim zavrsetkom. :?

Andrew Garfield odlican u ulozi jezuitskog svestenika.
Adam Driver veoma dobar.
Liam Neeson ... :-) k'o krme u Teheranu. Ne zbog njega, vec dodijeljene uloge.
User avatar
Altsa
Posts: 9226
Joined: 19/03/2004 18:31

#38246 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima

Post by Altsa »

Gojeni H wrote:Image

Skorsezeova Tisina.

Veoma dobar film. Kome se ne gleda u ekran preko 2 i po sata, neka slobodno propusti. To je jedna od manjkavosti filma. Kritike su relativno dobre, ali film nije uspio zaraditi ni budzet za izradu filma. Proli su davali pare na "remek djela" poput Monster Trucks ... 'ta ce se oni zahebavat sa pojmovima mucenistva, drugom stranom katolickog misionarstva, ljudskim emocijama, kompromisima ...

Film je odlican prva 2 sata, a onda ... fakat nisam skonto sta je Skorseze htio sa onakvim zavrsetkom. :?

Andrew Garfield odlican u ulozi jezuitskog svestenika.
Adam Driver veoma dobar.
Liam Neeson ... :-) k'o krme u Teheranu. Ne zbog njega, vec dodijeljene uloge.
Film je teska patnja. Za gledaoce ali i za glumce.
User avatar
dale cooper
Posts: 31353
Joined: 03/04/2007 09:55
Location: Twin Peaks/Red Room

#38247 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima

Post by dale cooper »

vicious wrote: Izvadi se Tito sa ovom relativizacijom, inače bi se morali pošaketati :lol:

A i Omarka je zaslužila ukor! :D

Nego kad smo kod Kanađana, kae Barney, ovo su vam pitanja na testu za kanadsko državljanstvo:
Image


Nego, ima li ko kakav film za preporučiti? :D
Treće pitanje bi bilo - But why????!!! :D
nema me tamo
Posts: 13597
Joined: 30/10/2013 18:58

#38248 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima

Post by nema me tamo »

Ovo preporucujem samo onim vjernicima što vjeruju da im bog namjerno nanosi bol jer eto on kao testira njihovu vjeru. :D
User avatar
Jimmy McNulty
Čiča Gliša
Posts: 6520
Joined: 11/04/2012 11:32

#38249 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima

Post by Jimmy McNulty »

_BataZiv_0809 wrote:Malcolm X

Image

Sjajan film, jedna od najjacih Denzelovih uloga, za koju se smatra da je trebala biti nagradjena Oskarom umjesto "Dana Obuke". U najmanju ruku trebao je dobiti za obje, mada je te 1992 Pacino konacno dosao na svoje :thumbup:

Jedino sto jako dugo traje, pa sam ga gledao kao seriju od tri epizode.
Hvala Bogu neka preporuka na temi :run:

Ovo bi se moglo i pogledat!
User avatar
markioni
Posts: 2448
Joined: 23/04/2008 17:59
Location: neocekivana sila koja se iznenada pojavljuje i rjesava stvar
Contact:

#38250 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima

Post by markioni »

The Far Side of the Moon (2003)
La face cachée de la lune
http://www.imdb.com/title/tt0352332/

Image

Post Reply