Gledali ste film, preporuĆite ga drugima
Moderator: _BataZiv_0809
- Tito_i_Partija
- Posts: 12402
- Joined: 11/03/2014 15:56
- Location: Kod Sebije na pregledu
#38226 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima
Ahahahaha, redaljka na dale-u se nastavlja, bujrum svima, samo fino u red. 
- dale cooper
- Posts: 31353
- Joined: 03/04/2007 09:55
- Location: Twin Peaks/Red Room
#38227 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima
Tito_i_Partija wrote:Ma nisam ni ja nesto sad super uzbudjen, al' tolika je nestasica dobrih sci-fi filmova u zadnje vrijeme da eto koliko-toliko iscekujem ovaj. Scott rezira, makar ce licit' na nesto.dale cooper wrote:Malo je reći da me boli kita za tim filmom.Tito_i_Partija wrote:![]()
Spremas li se bolan za Alien: Covenant?Ne znam, svi ovi do sada trejleri me uopšte ne intrigiraju.
Izgleda mi kao visoko budžetni rimejk originala, što mi je besmisleno.
Meni u tome i jeste problem. Scott je haman počeo bolovati od iste bolesti ko' i George Lucas.
omar little wrote:da se i ja ocitujem glede younga, ugasim odma kad mu cujem glas. vadi mi nokte bez anestezije radje nego njega slusat.na nobelovca sam navikla, ali jeste, iritantan mu je krechando.
-
kakavdanakneiskustvu
- Posts: 65956
- Joined: 03/08/2010 19:04
#38228 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima
listopad wrote:Kada god cujem onu pjesmu "We Are the World", odvalim se smijati kada Dylan dodje na red. Zvuci k'o koza.
-
sizifinho
- Posts: 3464
- Joined: 31/05/2014 13:14
#38229 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima
meni je alien u djetinjstvu ostavio tolike traume da je definitivno uzrok moje simpatije sa hororima
kasnije sam citao stripove i sve to...
ali za ljubitelje aliena je MUST, obaveza, farz, odigrati Alien Isolation.
Sto je mene ta igra isprepadala, znsci Boze..
Prometej mi je bio neki vid soft reboota, a za covenant, iskreno se nadam da nije remake al po traileru se cini takvim. Ona scena kad izadje na ledja je prepisana scena originala sem sto je onom liku na prsa izasao.
A ima tu i previse materijala. Ja mislim da bi Alien bilje prosao sa serijom... ne treba ti puno cgi a mozes vise ispricat.
Recimo u pamcenju mi je ostala prica iz stripa gdje wayland kompanija doveze aliena na zemlju gdje se vremenom ispostavi sa matica aliena moze telepatski komunicirati pa izvjesne osobe pocnu dozivljavati halucinacije i luditi, upadati u sizofreniju, sanjati sebe dok su kao bebe u stomaku samo sto nisu u stomaku vec u tijelu svojih roditelja pa se radjaju kao alien, probijajuci sve... eventualno se formira i religijski pokret za kojeg su okultni rituali setnja u parku.
Te price su me bas lomile. Dosta sam puta vidio aliena kako izlazi iz sjene, njegova pojava nije vise horor kakva je bila... ali ima drugih aspekata mada cisto sumnjam da ce njih obradjivat.
kasnije sam citao stripove i sve to...
ali za ljubitelje aliena je MUST, obaveza, farz, odigrati Alien Isolation.
Sto je mene ta igra isprepadala, znsci Boze..
Prometej mi je bio neki vid soft reboota, a za covenant, iskreno se nadam da nije remake al po traileru se cini takvim. Ona scena kad izadje na ledja je prepisana scena originala sem sto je onom liku na prsa izasao.
A ima tu i previse materijala. Ja mislim da bi Alien bilje prosao sa serijom... ne treba ti puno cgi a mozes vise ispricat.
Recimo u pamcenju mi je ostala prica iz stripa gdje wayland kompanija doveze aliena na zemlju gdje se vremenom ispostavi sa matica aliena moze telepatski komunicirati pa izvjesne osobe pocnu dozivljavati halucinacije i luditi, upadati u sizofreniju, sanjati sebe dok su kao bebe u stomaku samo sto nisu u stomaku vec u tijelu svojih roditelja pa se radjaju kao alien, probijajuci sve... eventualno se formira i religijski pokret za kojeg su okultni rituali setnja u parku.
Te price su me bas lomile. Dosta sam puta vidio aliena kako izlazi iz sjene, njegova pojava nije vise horor kakva je bila... ali ima drugih aspekata mada cisto sumnjam da ce njih obradjivat.
-
omar little
- Posts: 17378
- Joined: 14/03/2008 21:14
#38230 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima
kad smo kod predsjednika amerike, jel gledao ko the untold history olivera stone-a? vidim da ima na netflixu.
- ferratilis
- Posts: 8372
- Joined: 25/11/2013 16:48
#38231 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima
Sunce ti, jos malo pa necu odakle imat skidat serije i filmove


-
omar little
- Posts: 17378
- Joined: 14/03/2008 21:14
#38232 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima
pocjeti me listopad sa we are the world 
- Tito_i_Partija
- Posts: 12402
- Joined: 11/03/2014 15:56
- Location: Kod Sebije na pregledu
#38233 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima
Lajk za Sabana Saulica na 1:51. 
-
omar little
- Posts: 17378
- Joined: 14/03/2008 21:14
#38234 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima
saban sa perikom.
htjedoh reci pa zaboravih, onaj tvoj gif howie mandel isti saban.
htjedoh reci pa zaboravih, onaj tvoj gif howie mandel isti saban.
- listopad
- Posts: 800
- Joined: 18/10/2016 19:14
-
omar little
- Posts: 17378
- Joined: 14/03/2008 21:14
#38236 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima
skoro sve ih znam nabrojati. :cvijet: ili :metuzalem: nisam sigurna 
- JoseMujica
- Posts: 32831
- Joined: 11/01/2011 14:33
- Location: u zagrljaju Vojina Mijatovića
- Grijem se na: malograDŽane
- Vozim: Tuarega
- Horoskop: Poskok
#38237 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima
The Mafia Kills Only in Summer (2013)
La mafia uccide solo d'estate (original title)
http://www.imdb.com/title/tt3374966/

La mafia uccide solo d'estate (original title)
http://www.imdb.com/title/tt3374966/

-
John Cleese
- Posts: 42913
- Joined: 25/05/2010 18:30
- BarbaDue
- Posts: 65066
- Joined: 03/02/2008 22:28
- Location: pogledaj iza sebe
- Sanchez22
- Posts: 1254
- Joined: 23/08/2012 16:02
#38240 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima
Bas ga neki dan gledao,dobar
- vicious
- Posts: 7660
- Joined: 05/03/2006 15:41
- Location: zrakopraz
#38241 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima
Izvadi se Tito sa ovom relativizacijom, inače bi se morali pošaketatidale cooper wrote:Da mi nisi inače forumski drug, zakuhali bi.Tito_i_Partija wrote:Izvini jaro, al' sta cu kad je tako. By the way, ovo nema nikakve veze sa njegovim zaslugama, niti sa njegovim pjesmama (tj. muzikom i tekstovima). Meni samo smeta njegov glas i pjevanje, al' ono bas zestoko. Tako da ga jednostavno ne mogu da slusam.dale cooper wrote: Nemoj i ti Tito srati tako ti hljeba.(nisam mislio da ću drugu Titu ikada ovako nešto reći
![]()
)
I nije pičkovit, nego blago jareći.![]()
Ali pjesme čovječe...kakve pjesme.
![]()
Ima li gdje da te prijavim zbog ovakvih riječi o Youngu?Do sada je morao biti proglašen nacionalnim blagom Kanade.
Ali da, Young, kao i Dylan, nema tehnički "lijep" glas.
A i Omarka je zaslužila ukor!
Nego kad smo kod Kanađana, kae Barney, ovo su vam pitanja na testu za kanadsko državljanstvo:

Nego, ima li ko kakav film za preporučiti?
- _BataZiv_0809
- Nindža revizor
- Posts: 83401
- Joined: 09/05/2013 13:56
- Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
- Vozim: Lancia na servisu
#38242 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima
Malcolm X

Sjajan film, jedna od najjacih Denzelovih uloga, za koju se smatra da je trebala biti nagradjena Oskarom umjesto "Dana Obuke". U najmanju ruku trebao je dobiti za obje, mada je te 1992 Pacino konacno dosao na svoje
Jedino sto jako dugo traje, pa sam ga gledao kao seriju od tri epizode.

Sjajan film, jedna od najjacih Denzelovih uloga, za koju se smatra da je trebala biti nagradjena Oskarom umjesto "Dana Obuke". U najmanju ruku trebao je dobiti za obje, mada je te 1992 Pacino konacno dosao na svoje
Jedino sto jako dugo traje, pa sam ga gledao kao seriju od tri epizode.
- markioni
- Posts: 2448
- Joined: 23/04/2008 17:59
- Location: neocekivana sila koja se iznenada pojavljuje i rjesava stvar
- Contact:
#38243 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima
meni je alien vs predator bio tombe. cak mi je skoro i suzu na kraju izmamiosizifinho wrote:meni je alien u djetinjstvu ostavio tolike traume da je definitivno uzrok moje simpatije sa hororima
kasnije sam citao stripove i sve to...
ali za ljubitelje aliena je MUST, obaveza, farz, odigrati Alien Isolation.
Sto je mene ta igra isprepadala, znsci Boze..
Prometej mi je bio neki vid soft reboota, a za covenant, iskreno se nadam da nije remake al po traileru se cini takvim. Ona scena kad izadje na ledja je prepisana scena originala sem sto je onom liku na prsa izasao.
A ima tu i previse materijala. Ja mislim da bi Alien bilje prosao sa serijom... ne treba ti puno cgi a mozes vise ispricat.
Recimo u pamcenju mi je ostala prica iz stripa gdje wayland kompanija doveze aliena na zemlju gdje se vremenom ispostavi sa matica aliena moze telepatski komunicirati pa izvjesne osobe pocnu dozivljavati halucinacije i luditi, upadati u sizofreniju, sanjati sebe dok su kao bebe u stomaku samo sto nisu u stomaku vec u tijelu svojih roditelja pa se radjaju kao alien, probijajuci sve... eventualno se formira i religijski pokret za kojeg su okultni rituali setnja u parku.
Te price su me bas lomile. Dosta sam puta vidio aliena kako izlazi iz sjene, njegova pojava nije vise horor kakva je bila... ali ima drugih aspekata mada cisto sumnjam da ce njih obradjivat.
- Tomahawk11
- Globalni moderator
- Posts: 109749
- Joined: 14/08/2009 14:51
- Gojeni H
- Posts: 10228
- Joined: 28/04/2012 09:54
#38245 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima

Skorsezeova Tisina.
Veoma dobar film. Kome se ne gleda u ekran preko 2 i po sata, neka slobodno propusti. To je jedna od manjkavosti filma. Kritike su relativno dobre, ali film nije uspio zaraditi ni budzet za izradu filma. Proli su davali pare na "remek djela" poput Monster Trucks ... 'ta ce se oni zahebavat sa pojmovima mucenistva, drugom stranom katolickog misionarstva, ljudskim emocijama, kompromisima ...
Film je odlican prva 2 sata, a onda ... fakat nisam skonto sta je Skorseze htio sa onakvim zavrsetkom.
Andrew Garfield odlican u ulozi jezuitskog svestenika.
Adam Driver veoma dobar.
Liam Neeson ...
- Altsa
- Posts: 9226
- Joined: 19/03/2004 18:31
#38246 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima
Film je teska patnja. Za gledaoce ali i za glumce.Gojeni H wrote:
Skorsezeova Tisina.
Veoma dobar film. Kome se ne gleda u ekran preko 2 i po sata, neka slobodno propusti. To je jedna od manjkavosti filma. Kritike su relativno dobre, ali film nije uspio zaraditi ni budzet za izradu filma. Proli su davali pare na "remek djela" poput Monster Trucks ... 'ta ce se oni zahebavat sa pojmovima mucenistva, drugom stranom katolickog misionarstva, ljudskim emocijama, kompromisima ...
Film je odlican prva 2 sata, a onda ... fakat nisam skonto sta je Skorseze htio sa onakvim zavrsetkom.![]()
Andrew Garfield odlican u ulozi jezuitskog svestenika.
Adam Driver veoma dobar.
Liam Neeson ...k'o krme u Teheranu. Ne zbog njega, vec dodijeljene uloge.
- dale cooper
- Posts: 31353
- Joined: 03/04/2007 09:55
- Location: Twin Peaks/Red Room
#38247 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima
Treće pitanje bi bilo - But why????!!!vicious wrote: Izvadi se Tito sa ovom relativizacijom, inače bi se morali pošaketati
A i Omarka je zaslužila ukor!
Nego kad smo kod Kanađana, kae Barney, ovo su vam pitanja na testu za kanadsko državljanstvo:
Nego, ima li ko kakav film za preporučiti?
-
nema me tamo
- Posts: 13597
- Joined: 30/10/2013 18:58
#38248 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima
Ovo preporucujem samo onim vjernicima što vjeruju da im bog namjerno nanosi bol jer eto on kao testira njihovu vjeru. 
- Jimmy McNulty
- Čiča Gliša
- Posts: 6520
- Joined: 11/04/2012 11:32
#38249 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima
Hvala Bogu neka preporuka na temi_BataZiv_0809 wrote:Malcolm X
Sjajan film, jedna od najjacih Denzelovih uloga, za koju se smatra da je trebala biti nagradjena Oskarom umjesto "Dana Obuke". U najmanju ruku trebao je dobiti za obje, mada je te 1992 Pacino konacno dosao na svoje![]()
Jedino sto jako dugo traje, pa sam ga gledao kao seriju od tri epizode.
Ovo bi se moglo i pogledat!
- markioni
- Posts: 2448
- Joined: 23/04/2008 17:59
- Location: neocekivana sila koja se iznenada pojavljuje i rjesava stvar
- Contact:


