SDA-All about

User avatar
JThomas
Posts: 69047
Joined: 24/05/2008 15:01
Location: Sic semper tyrannis

#38201 Re: SDA-All about

Post by JThomas »

milicijo oružana silo lola radi što je naumio :bih:
User avatar
MarshalDodik
Posts: 1602
Joined: 20/11/2018 16:45

#38202 Re: SDA-All about

Post by MarshalDodik »

Abdulah ima podrsku svog naroda, dakle nista sporno :bih:
User avatar
Jimmy McNulty
Čiča Gliša
Posts: 6520
Joined: 11/04/2012 11:32

#38203 Re: SDA-All about

Post by Jimmy McNulty »

Znaju te halal pive poštenom čovjeku koji je u vjeri udarit u glavu.
User avatar
jazzer
Posts: 7535
Joined: 20/12/2004 14:44

#38204 Re: SDA-All about

Post by jazzer »

Abdulah demantuje zvanicnu verziju dogadjaja i kaze da je s drustvom navratio u lokal Aveija na omiljeni caj od lipe a da je na njega,
nicim izazvan, nasrnuo vlasnik kafica.

Takodje dodaje da bi eventualni razlog napada na njega mogla biti cinjenica da nije prije nekoliko godina donirao junicu gazdi lokala
jer isti nije ispunjavao uslove :) . A Avdo ne zeli nista da radi sto je u suprotnosti sa zakonom jer takva je praksa izabranih zastupnika
koji dolaze iz redova SDA.

Avdo ce, kako kaze, halaliti vlasniku kafica sto ga je tukao i nece ga tuziti uz opasku da ce mu Bog suditi za ovo nedjelo. :)
User avatar
Leverage
Posts: 9637
Joined: 27/05/2018 16:32

#38206 Re: SDA-All about

Post by Leverage »

Pusti to, talasaš kad nam treba bošnjačko jedinstvo, sad je tema hapelacija.
User avatar
pici
Posts: 46372
Joined: 19/07/2007 23:17
Location: zbrinut u kupleraju...
Grijem se na: Ženske gHuzove
Vozim: Trajvan
Horoskop: Djevac

#38207 Re: SDA-All about

Post by pici »

tandmand wrote:Kad gubiš državu a niti je državni udar, niti se puca. Šta je onda?
Poraz bošnjačke politike

HDZ apsolutno kontrolira pravosuđe, finansije i energetiku

Od 12 tužilaštava čije je sjedište u Federaciji BiH Hrvati rukovode sa njih sedam. HDZ upravlja carinom, finansijama i granicom. U saradnji sa SNSD-om, Čović upravlja FERK-om, DERK-om. NOS-om i Elektroprenosom.

ko im je to dao zadnji put... a sad ce dat jos vise... sdO... selam :bih:
User avatar
geralt
Posts: 6445
Joined: 14/09/2017 12:45

#38208 Re: SDA-All about

Post by geralt »

Evo jednog humoristicnog teksta da se malo nasmijemo i oraspolozimo:

http://stav.ba/fadile-ostani-ko-je-naju ... i-mandata/
Nijedan premijer nije dočekan na nož kao Fadil Novalić, niko nije pretrpio više kritika, uvreda i podsmijeha od Novalića. A niko nije bio bolji od Fadila Novalića. Fadile, sve je oprošteno, samo ostani.
Last edited by geralt on 28/01/2019 14:54, edited 1 time in total.
Novak20
Posts: 15239
Joined: 11/02/2014 18:55
Location: Taboo(t) teme i brisani postovi

#38209 Re: SDA-All about

Post by Novak20 »

Prazno kmečanje SDA putem Stava ili najava koalicije tzv. zelenih i tzv. crvenih. :D Vidjet' ćemo.

Kako god, interes etnije (ne samo bošnjačke) je ispred ideologije (ako je uopće ima) i države (tri ravnopravna naroda) BiH.

http://stav.ba/tri-razloga-zasto-bi-sda ... ec-drzava/
Na koncu, treći razlog jeste smirivanje napetosti u društvu koju uzrokuju javne ideološke trzavice tzv. zelenih i tzv. crvenih. U tom smislu, obje stranke moraju pokazati najveći stupanj odgovornosti te moguće udruživanje, koje bi se činilo u ime Bosne i njenog prosperiteta, moraju iskomunicirati sa svojim glasačima koji politiku doživljavaju kao emotivni izbor.
Posebice se to odnosi na SDP i one koji politiku doživljavaju avanturistički, egzibicionistički i s nakanom da svoju narcisoidnost vježbaju kroz neukusni politički performans koji nije i ne može biti od bilo kakvog umjetničkog značaja, a kamoli od državnog interesa.
DF je druga stranka iz lijevog spektra u ovoj priči koja bi po svim kalkulacijama morala biti u istom koalicionom paketu. Naša stranka već je najavila da odbija koalirati sa SDA, ali njihovo prisustvo u politici mjerljivo je tek na sarajevskom kantonalnom nivou, s natruhama federalnog i državnog.
SDP se s druge strane vidi kao jak politički faktor te je neozbiljno, a i neprimjereno, da svoj koalicioni kapacitet potroši na Kanton Sarajevo. Dakle, ako bi se ova moguća koalicija mjerila prema ovim trima razlozima, prema ulozima i cijeni, dvojbe ne bi trebalo biti.
User avatar
tandmand
Posts: 5655
Joined: 11/05/2014 11:43
Location: Radio "Sajgon"

#38210 Re: SDA-All about

Post by tandmand »

Hoće li biti penzija ili će Bošnjaci morati u Merhamet po sljedovanje?
User avatar
pici
Posts: 46372
Joined: 19/07/2007 23:17
Location: zbrinut u kupleraju...
Grijem se na: Ženske gHuzove
Vozim: Trajvan
Horoskop: Djevac

#38211 Re: SDA-All about

Post by pici »

tandmand wrote:Hoće li biti penzija ili će Bošnjaci morati u Merhamet po sljedovanje?
Image
bice kod Tetke Zilhe i repete... paprike kila 5km pa nista od paprikasHa al ce bitnut kalja ihhhhh prste da polizes... selam :bih:
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 83456
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#38212 Re: SDA-All about

Post by _BataZiv_0809 »

pici wrote:
doktor78 wrote:

klasicna mafija... sdO je ogrezo u korupciji, pljacki, reketiranju itd... kupovina i namjestanje izbora su im mala maca, zato reze u KS sto su prvi put opozicija i skinuti su sa vlasti... selam :bih:
Ne kazes da ima finih nona na snimku da to nisi bolestan :-?
emric
Posts: 1211
Joined: 21/03/2018 18:03

#38213 Re: SDA-All about

Post by emric »

User avatar
Jimmy McNulty
Čiča Gliša
Posts: 6520
Joined: 11/04/2012 11:32

#38214 Re: SDA-All about

Post by Jimmy McNulty »

Image
:lol: :lol: :lol:

Čakl su i stranci skontali da su Izetbegovići obični četnici.

https://www.youtube.com/watch?v=Jsomfos4Wgo
Heller
Posts: 4404
Joined: 02/05/2012 22:32
Location: Tuzla

#38215 Re: SDA-All about

Post by Heller »

_BataZiv_0809 wrote:
pici wrote:
doktor78 wrote:

klasicna mafija... sdO je ogrezo u korupciji, pljacki, reketiranju itd... kupovina i namjestanje izbora su im mala maca, zato reze u KS sto su prvi put opozicija i skinuti su sa vlasti... selam :bih:
Ne kazes da ima finih nona na snimku da to nisi bolestan :-?
ovakvu junad i seljake nemoš ničim popravit, samo u gulag
User avatar
kmirsad
Posts: 16992
Joined: 16/03/2008 14:10

#38216 Re: SDA-All about

Post by kmirsad »

Heller wrote:
ovakvu junad i seljake nemoš ničim popravit, samo u gulag
:lol: :lol: :lol: gulOg... :lol:
User avatar
drug_profi
Posts: 65420
Joined: 16/07/2012 16:00

#38217 Re: SDA-All about

Post by drug_profi »

Jel gulaš ili gulag?

Mislim jedno je za junad, drugo za junake.
Heller
Posts: 4404
Joined: 02/05/2012 22:32
Location: Tuzla

#38218 Re: SDA-All about

Post by Heller »

drug_profi wrote:Jel gulaš ili gulag?

Mislim jedno je za junad, drugo za junake.
Sibir pa šamaraj :mrgreen:
User avatar
drug_profi
Posts: 65420
Joined: 16/07/2012 16:00

#38219 Re: SDA-All about

Post by drug_profi »

Ja svakako preferiram gulaš ispred gulaga. Ali dopuštam da su ukusi različiti.
Heller
Posts: 4404
Joined: 02/05/2012 22:32
Location: Tuzla

#38220 Re: SDA-All about

Post by Heller »

drug_profi wrote:Ja svakako preferiram gulaš ispred gulaga. Ali dopuštam da su ukusi različiti.
Kedno je od junadi, drugo za junad
User avatar
Banksy
Posts: 28557
Joined: 18/07/2008 09:33

#38222 Re: SDA-All about

Post by Banksy »

sahara1428 wrote:
Ti meni, ja tebi...
MILION MARAKA ZA CEREMONIJU OTVARANJA: Posao dobila firma koja je radila u izbornoj kampanji SDA


Reference za dobijanje posla otvaranja EYOF-a firma Monogram d.o.o. stekla u izbornoj kampanji, kada su bili su angažovani na promoviranju Stranke Demokratske Akcije

Ukupna cijena organizacije ceremonije otvaranja Europskog omladinskog olimpijskog festivala iznosi više od 935 hiljada maraka sa uračunatim PDV-om.

Šta građani Bosne i Hercegovine mogu očekivati na ceremoniji otvaranja EYOF-a 2019, pitali smo direktoricu firme Monogram d.o.o. Sarajevo Almu Švrakić. Nije željela govoriti za Žurnal o detaljima kako će biti potrošeno blizu milion maraka

http://www.zurnal.info/novost/21821/pos ... mpanji-sda
Mašala...
User avatar
shbc
Posts: 3770
Joined: 20/07/2012 12:13

#38223 Re: SDA-All about

Post by shbc »

Banksy wrote:
sahara1428 wrote:
Ti meni, ja tebi...
MILION MARAKA ZA CEREMONIJU OTVARANJA: Posao dobila firma koja je radila u izbornoj kampanji SDA


Reference za dobijanje posla otvaranja EYOF-a firma Monogram d.o.o. stekla u izbornoj kampanji, kada su bili su angažovani na promoviranju Stranke Demokratske Akcije

Ukupna cijena organizacije ceremonije otvaranja Europskog omladinskog olimpijskog festivala iznosi više od 935 hiljada maraka sa uračunatim PDV-om.

Šta građani Bosne i Hercegovine mogu očekivati na ceremoniji otvaranja EYOF-a 2019, pitali smo direktoricu firme Monogram d.o.o. Sarajevo Almu Švrakić. Nije željela govoriti za Žurnal o detaljima kako će biti potrošeno blizu milion maraka

http://www.zurnal.info/novost/21821/pos ... mpanji-sda
Mašala...
Sica. "Kome ce tih milion pomoci" :mrgreen:
User avatar
DaffyDuck
Posts: 3784
Joined: 22/06/2009 22:54
Location: sarajevo-x

#38224 Re: SDA-All about

Post by DaffyDuck »

Banksy wrote:
sahara1428 wrote:
Ti meni, ja tebi...
MILION MARAKA ZA CEREMONIJU OTVARANJA: Posao dobila firma koja je radila u izbornoj kampanji SDA


Reference za dobijanje posla otvaranja EYOF-a firma Monogram d.o.o. stekla u izbornoj kampanji, kada su bili su angažovani na promoviranju Stranke Demokratske Akcije

Ukupna cijena organizacije ceremonije otvaranja Europskog omladinskog olimpijskog festivala iznosi više od 935 hiljada maraka sa uračunatim PDV-om.

Šta građani Bosne i Hercegovine mogu očekivati na ceremoniji otvaranja EYOF-a 2019, pitali smo direktoricu firme Monogram d.o.o. Sarajevo Almu Švrakić. Nije željela govoriti za Žurnal o detaljima kako će biti potrošeno blizu milion maraka

http://www.zurnal.info/novost/21821/pos ... mpanji-sda
Mašala...
Jel mislite da je on bezveze prenose skupova radio, i ozbiljno pratio rezultate u stabu :roll:
Image
User avatar
studiorum_tuzlaensis
Posts: 6230
Joined: 08/07/2015 11:06
Location: dogodine u Mariupolju

#38225 Re: SDA-All about

Post by studiorum_tuzlaensis »

799.983,00 maraka bez PDV-a, što je tek 7 maraka manje od procijenjene vrijednosti posla.
7 maraka manje od procijenjene vrijednosti, nakon skakinog popusta od 2%. :)


KRIMINAL NEGO ŠTA

ali što bi rekli neki ljudi... sve po zakonu

Image
Post Reply