SDA-All about

User avatar
tandmand
Posts: 5655
Joined: 11/05/2014 11:43
Location: Radio "Sajgon"

#38176 Re: SDA-All about

Post by tandmand »

DonieBrasco wrote:Za par dana ce zajedno da formiraju vlast, rasporde ministarska mjesta, i ono najvaznije zajedno postave svoje ljude na kljucne pozcije. Zajedno ce da blokiraju EU i NATO put, a da ne pricamo o pravnoj drzavi i zakonma unutar BiH. !

Eto upamtite da pored ovakve SDA, ne trebaju SNSD i HDZ da blokiraju EU i NATO put.
Prodati će oni i NATO put. :D
User avatar
JThomas
Posts: 69047
Joined: 24/05/2008 15:01
Location: Sic semper tyrannis

#38177 Re: SDA-All about

Post by JThomas »

šta nam o svemu kaže gatački klan...

http://www.slobodna-bosna.ba/vijest/103 ... dmoci.html

nije ovo ni spasavanje armije sda, već samo vojnika bakira.
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 83473
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#38178 Re: SDA-All about

Post by _BataZiv_0809 »

JThomas wrote:šta nam o svemu kaže gatački klan...

http://www.slobodna-bosna.ba/vijest/103 ... dmoci.html

nije ovo ni spasavanje armije sda, već samo vojnika bakira.
Sta ovo bi sa SB? Sad opet kontra Bakira?
User avatar
Banksy
Posts: 28557
Joined: 18/07/2008 09:33

#38179 Re: SDA-All about

Post by Banksy »

JThomas wrote:šta nam o svemu kaže gatački klan...

http://www.slobodna-bosna.ba/vijest/103 ... dmoci.html

nije ovo ni spasavanje armije sda, već samo vojnika bakira.
Samo to.

Mrsko mi čitati, ali Avdić je već godinama gatački advokat i treba ga čitati samo u tom kontekstu. Biće da su ocijenili da je pravi trenutak da se udari na nikad slabijeg Bakira.

Lajkam. :mrgreen: :thumbup:
User avatar
Prpa.ba
Posts: 15270
Joined: 15/08/2006 21:34
Location: Podrucje pod Upravom OHR-a

#38180 Re: SDA-All about

Post by Prpa.ba »

Kifla kao Bandic, Zvizdic kao Sanader u nastajanju, a otprilike smo i ekonomski tamo gdje je Hrvatska bila prije tucet godina, tesko je ne povuci paralele :-D

edit: jos samo da Bakir postane kandidat nekog BH HRAST-a i cirkus je kompletan. :lol:
User avatar
Banksy
Posts: 28557
Joined: 18/07/2008 09:33

#38181 Re: SDA-All about

Post by Banksy »

Najjača je konkurencija za Pernara :lol:
User avatar
drug_profi
Posts: 65421
Joined: 16/07/2012 16:00

#38182 Re: SDA-All about

Post by drug_profi »

Prpa.ba wrote:Kifla kao Bandic, Zvizdic kao Sanader u nastajanju, a otprilike smo i ekonomski tamo gdje je Hrvatska bila prije tucet godina, tesko je ne povuci paralele :-D

edit: jos samo da Bakir postane kandidat nekog BH HRAST-a i cirkus je kompletan. :lol:
Pa taj bi se pokret u njegovoj varijanti morao zvati BUKVA.
Mislim, samo zbog početnog slova akronima nacije. Tamo H ovdje B. Jel, molicu lijepo.
User avatar
Banksy
Posts: 28557
Joined: 18/07/2008 09:33

#38183 Re: SDA-All about

Post by Banksy »


petak, 25 Januar 2019 11:02


IZ ĆORSOKAKA Zlatko Dizdarević: Bakirova kuhinja


Da priča nije dramatična, bila bi samo groteskna. Da Bakir Izetbegović nastavlja samo svoju već poslovično neznalačku šprdačinu sa politikom i politika sa njim, a u okruženju nekog temeljitog i zaokruženog sistema, svojih jarana i zaludjele merhametli mase što ga podržava – priča bi se čak mogla nazvati i prihvatljivo smiješnom. Ovako, poslije petog, šestog ili ko zna kojeg žutog kartona pa onda definitivno ubitačnog starta na BiH i sve što još okolo trčka kao država, a nastavlja bez onog konačnog, crvenog kartona – stvar postaje apsolutno dramatična.

Čak i potpuni amater, kibicer sa strane koji ima znanje o politici na nivou predškolske ustanove, Izetbegovićev najnoviji potez u zabrinjavajućoj fazi dekomponovanja Bosne i Hercegovine – populističko stupidna kobajagi patriotska mudrost prijetnje Ustavnim sudom imenu entiteta Republika Srpska – natjeran je da razmišlja o samo tri mogućnosti:

- Ili je u pitanju gola borba za opstanak na vlasti nakon što je "otišao na biro za nezaposlene".

-Ili je riječ o bolesno glupom "političkom" razmišljanju koje traži i pretrage iz domena ozbiljne struke. U tome je za promatranje i njegova najbliža fascinantno amaterska a ciljano instalirana savjetnička okolina, uz sve one što udvornički šute i podupiru gazdu. Teško je pronaći ekipu koja svojom "pameću" toliko uporno pogurava kobajagi mitskog protivnika kao što je to u ovom, i nažalost do sada nizu drugih slučajeva. Od napuštanja Srebrenice i "desetak drugih opština" u ime Centra u Sarajevu, pa stupidnih marifetluka oko "revizije tužbe" protiv Srbije u Hagu čiji su rezultati bili vraćanje Dodika iz mrtvih u RS-u, do stalnog padanja na koljena pred bratom Erdoganom i "amanetom" uz poruke o "Božijem izaslaniku Bošnjacima" koji se samoproglasio i pobjednikom u Kabuli, Bejrutu, Sarajevu, Skoplju sve do Jeruzalema...

-Ili je riječ o varijanti mnogo mračnijoj koju bi, ipak, bilo neozbiljno isključiti: Zapravo, puno toga može slutiti i na dogovorenu kombinaciju sa "najvećim neprijateljima Bosne i Bošnjaka", ponajprije sa Dodikom i uz njega samopridodatim Čovićem. Bez obzira na to što bi u ovakvom talu Dodik bio spreman za "izlazak" RS-a dati i mnogo više vreća zlata od onoga što je brižna mati Bakirova tražila za sina pri ukrcavanju pomoći "za Bosnu" u Turskoj, teško je vjerovati da bi takva transakcija mogla biti sakrivena. Ma koliko Bakiru bilo teško samo uz prihode sa biroa za nezaposlene. Sanjani dobitak "mudre kuhinje" podjele Bosne ovdje je ipak drugačiji: Ako i kada bi ovako suportirani partneri dobili svoje teritorije, šta to ostaje "jadnim i dobrim Bošnjacima čiji je mudrac sa vrha sinije, eto žalos', prevaren i to od onih kojima je vjerovao...pa ništa drugo nego da i mi formiramo državu sa našim zelenim barjakom i onim što nam je ostalo, uz još malo trgovine sa uvećanom Srbijom - RS za Sandžak!"

Ne mogu ovo nikako potisnuti u sebi nakon apsolutno istog prijedloga što mi ga je 2012. u Ammanu, kao ambasadoru BiH, ponudio kolega ambasador Turske, da prenesem "mojima". Prenio sam. A ne treba zaboraviti, njegovog je predsjednika "sami Bog poslao Bošnjacima".

Vjerovatno bi malo temeljitija analiza svega ovoga što nam se dešava kao građanima hipotetičke države Bosne i Hercegovine utvrdila još neke motive za aktuelno ludilo neviđenog pomaganja Izetbegovića i njegovog "tima" onima što minulih dana uživaju smišljajući kontra-napad potpuno utemeljen na groznom dejtonskom ustavu, ali važećem sve dok se ne promijeni onako kako je i donesen i sa onima koji su ga potpisali. Usput, i uz potpis Alije Izetbegovića. Koji kasnije, doduše, nije bio za to da ga Bakir naslijedi, nego Tihić. Valjda je otac ponajbolje, uz svu ljubav poznavao politički kapacitet svog sina. Ali šta da se radi kada dio naroda voli dinastije, turske sapunice i sebe unutra makar u prikrajku. Vjerovalo se, možda, da će ta dinastija biti "uokvirena" civiliziraniom državom. Sve to temeljem patriotizma u vezi sa kojim ima samo jedan mali problem. Ta riječ, valjda, podrazumijeva i Patriju. Koja se ne prodaje.

Ubleha je sada skretati priču na to može li ili ne može Ustavni sud ovo ili ono, i hoće li sad, ili neće, ovaj ili onaj za šest mjeseci uraditi ovo ili ono.Pa ako hoće onda ovo, a ako neće ono. Smiješna je i priča o tome da će oni "tamo" sada da se separišu...ali, nije smiješna činjenica da se uporno stvara nova realnost u koju se ispotiha uklapa i sterilna, jadna, podjednako sebična takozvana Evropa po kancelarijama naše zemlje. Izvjesno je da njihov pritisak na politički "ostale" što su pobijedili u velikim kantonima, kako bi ugurali u vlast i SDA i HDZ, tukne na pamet koja nije odmakla od polu – kriminala. Ma samo neka se formira vlast pa i sa ovakvim Bakirom, Čovićem i Dodikom, da smo mi mirni. Neka su unutra "najbrojniji", to je demokracija i naš ostanak u rahatluku, a realnost sa Dodikom, Čovićem i Bakirima – vaš je problem.

E pa gospodo, ako je doista problem naš, hoćemo li za početak barem progledati? Pa onda učiniti i nešto više. Zločin idiotluka i debilizacija pameti je u pitanju. A tu se kraj zove – samoubistvo sa predumišljajem.


User avatar
nemampojma0
Posts: 1913
Joined: 27/11/2013 19:57
Location: Bosna ponosna

#38184 Re: SDA-All about

Post by nemampojma0 »

User avatar
Janjicar
Posts: 5605
Joined: 04/08/2011 13:23
Location: Tuzla :)

#38185 Re: SDA-All about

Post by Janjicar »

nemampojma0 wrote:Za ovo skidam kapu
https://tuzlanski.ba/infoteka/ramiz-sal ... nja-video/
:lol:

Neko prije napisa da je od tih 5 zaposlenih 4 iz njegove porodice
User avatar
Plaut
Posts: 250
Joined: 21/01/2019 02:37

#38186 Re: SDA-All about

Post by Plaut »

"Neko", imaju li ti neki dokaz za to?

Rekla-kazala.

Ova stranka nije propala isključivo zbog velikog priliva novca kojeg imaju kroz sve godine vladanja nad državom, gdje su sve dali Srbima i Hrvatima.
User avatar
pici
Posts: 46384
Joined: 19/07/2007 23:17
Location: zbrinut u kupleraju...
Grijem se na: Ženske gHuzove
Vozim: Trajvan
Horoskop: Djevac

#38187 Re: SDA-All about

Post by pici »

"Prišao sam mu i zamolio ga da ne lupa i ne razbija inventar, jer ja sutra sve to ponovo moram kupiti i platiti. Odgovorio mi je samo: Marš od stola..."

Abdulah Zukić, bivši ministar poljoprivrede i šumarstva u Vladi Tuzlanskog kantona, član SDA, sinoć je, prema riječima vlasnika kafića “Avenija” Aldina Paprikića u Živinicama, s još nekoliko saučesnika demolirao njegov objekt te je nekolicini gostiju nanio povrede.


Vlasnik kafića 'Avenija' Aldin Paprikić za Source portal prepričao je šta se sinoć izdešavalo u njegovom lokalu.

"Stajao sam sa strane posmatrao atmosferu u kafiću. U jednom trenutku prišao mi je konobar i upozorio me da ministar Zukić ponovo pravi probleme. Prišao sam njegovom stolu i zamolio ga da ne lupa i ne razbija inventar, jer ja sutra sve to ponovo moram kupiti i platiti. Odgovorio mi je samo, 'Marš od stola'. Otišao sam sa druge strane kafića i nakon što sam ponovo čuo lupanje, pozvao sam policiju", izjavio je Paprikić za Source.

Međutim Zukić tu nije prestao sa prosipanjem sile.

"Uzeo je klavijaturu od muzičara i bacio je na pod. Tužno je bilo vidjeti kako pjevač bježi noseći sa sobom svoj instrument. Jedan od momaka kojeg su napali za stolom iz čista mira bio je njihov poznanik. On je cijelo vrijeme pokušavao smiriti situaciju, na kraju je i on dobio šamar", priča nam Paprikić.

Sa Zukićem, kako nam je pojasnio Paprikić, bio i njegov kolega Ćazim Mulić, vijećnik u Općinskom vijeću Živinice, a koji je jednog od prisutnih momaka udario glavom.

"Na snimku se vidi da momak cijelo vrijeme stoji za svojim stolom, dok ga oni napadaju. Nije mi jasno zbog čega ga je udario glavom", govori Paprikić.

Prema njegovim riječima, bivši ministar je i prije pravio probleme, ali nikada u ovolikoj mjeri.

"Otimao je mikrofon od muzike, svima psovao majke. Ovo se jednostavno više ne može izdržati. Danas sam dobio dosta poruka u kojima mi ljudi prijete, jer sam navodno protiv SDA stranke, što nije istina. Nisam ja ni protiv jedne stranke, ja sam samo morao prijaviti pojedinca koji mi je demolirao kafić. Ne znam kako dalje, šta će se sve izdešavati. Imam osjećaj da mi slijedi 'ključ u bravu', jer kako da se osjećaju moji gosti kada vide šta se meni dešava! Zukića za nasilje do sada niko nije smio prijaviti, jer znaju ko je on u Živinicama, zbog toga mislim da ću poslije svega imati velikih problema", rekao je za naš portal Paprikić.

Kako su naveli iz MUP-a TK, Zukić se tereti za narušavanje javnog reda i mira te krivično djelo oštećenje tuđe stvari. Inače on trenutno obnaša funkciju zamjenika direktora “Horizontale”.
to su te sdO moralne vertikale i vjernici... selam :bih:
User avatar
kmirsad
Posts: 16992
Joined: 16/03/2008 14:10

#38188 Re: SDA-All about

Post by kmirsad »

Borba protiv alkohohola ... lićno njegovo uništavanja
borba protif kafana... njihovim demoliranjem...
Kud ćeć veče borce za čistotu... na prvoj liniji fronta...jetru svoju žrtvuju...
doktor78
Posts: 3944
Joined: 14/09/2006 11:02

#38189 Re: SDA-All about

Post by doktor78 »

pici wrote:
"Prišao sam mu i zamolio ga da ne lupa i ne razbija inventar, jer ja sutra sve to ponovo moram kupiti i platiti. Odgovorio mi je samo: Marš od stola..."

Abdulah Zukić, bivši ministar poljoprivrede i šumarstva u Vladi Tuzlanskog kantona, član SDA, sinoć je, prema riječima vlasnika kafića “Avenija” Aldina Paprikića u Živinicama, s još nekoliko saučesnika demolirao njegov objekt te je nekolicini gostiju nanio povrede.


Vlasnik kafića 'Avenija' Aldin Paprikić za Source portal prepričao je šta se sinoć izdešavalo u njegovom lokalu.

"Stajao sam sa strane posmatrao atmosferu u kafiću. U jednom trenutku prišao mi je konobar i upozorio me da ministar Zukić ponovo pravi probleme. Prišao sam njegovom stolu i zamolio ga da ne lupa i ne razbija inventar, jer ja sutra sve to ponovo moram kupiti i platiti. Odgovorio mi je samo, 'Marš od stola'. Otišao sam sa druge strane kafića i nakon što sam ponovo čuo lupanje, pozvao sam policiju", izjavio je Paprikić za Source.

Međutim Zukić tu nije prestao sa prosipanjem sile.

"Uzeo je klavijaturu od muzičara i bacio je na pod. Tužno je bilo vidjeti kako pjevač bježi noseći sa sobom svoj instrument. Jedan od momaka kojeg su napali za stolom iz čista mira bio je njihov poznanik. On je cijelo vrijeme pokušavao smiriti situaciju, na kraju je i on dobio šamar", priča nam Paprikić.

Sa Zukićem, kako nam je pojasnio Paprikić, bio i njegov kolega Ćazim Mulić, vijećnik u Općinskom vijeću Živinice, a koji je jednog od prisutnih momaka udario glavom.

"Na snimku se vidi da momak cijelo vrijeme stoji za svojim stolom, dok ga oni napadaju. Nije mi jasno zbog čega ga je udario glavom", govori Paprikić.

Prema njegovim riječima, bivši ministar je i prije pravio probleme, ali nikada u ovolikoj mjeri.

"Otimao je mikrofon od muzike, svima psovao majke. Ovo se jednostavno više ne može izdržati. Danas sam dobio dosta poruka u kojima mi ljudi prijete, jer sam navodno protiv SDA stranke, što nije istina. Nisam ja ni protiv jedne stranke, ja sam samo morao prijaviti pojedinca koji mi je demolirao kafić. Ne znam kako dalje, šta će se sve izdešavati. Imam osjećaj da mi slijedi 'ključ u bravu', jer kako da se osjećaju moji gosti kada vide šta se meni dešava! Zukića za nasilje do sada niko nije smio prijaviti, jer znaju ko je on u Živinicama, zbog toga mislim da ću poslije svega imati velikih problema", rekao je za naš portal Paprikić.

Kako su naveli iz MUP-a TK, Zukić se tereti za narušavanje javnog reda i mira te krivično djelo oštećenje tuđe stvari. Inače on trenutno obnaša funkciju zamjenika direktora “Horizontale”.
to su te sdO moralne vertikale i vjernici... selam :bih:
To je bivsi,a i buduci ministar u Vladi TK.
jefff
Posts: 5307
Joined: 05/08/2015 11:16

#38190 Re: SDA-All about

Post by jefff »

ŽUTI PRSLUCI U BiH (I): Režim se boji jedino agresivne kritične mase!
https://thebosniatimes.ba/25487/zuti-pr ... icne-mase/
https://thebosniatimes.ba/25530/zuti-pr ... ma-nacina/
Heller
Posts: 4404
Joined: 02/05/2012 22:32
Location: Tuzla

#38191 Re: SDA-All about

Post by Heller »

nemampojma0 wrote:Za ovo skidam kapu
https://tuzlanski.ba/infoteka/ramiz-sal ... nja-video/
Ovaj mrmot u Tuzli živi a podpredsjednik RS.
User avatar
Laertes
Posts: 5064
Joined: 08/01/2015 18:25

#38192 Re: SDA-All about

Post by Laertes »

Heller wrote:
nemampojma0 wrote:Za ovo skidam kapu
https://tuzlanski.ba/infoteka/ramiz-sal ... nja-video/
Ovaj mrmot u Tuzli živi a podpredsjednik RS.
Da, čitam neki pišu da živi u Bratuncu. Ja koliko znam u Tuzli je. Bio je neki skandal za kćerku prošle godine i proslavu pravoslavne nove godine...
Evo me ko putokaz :lol:
Heller
Posts: 4404
Joined: 02/05/2012 22:32
Location: Tuzla

#38193 Re: SDA-All about

Post by Heller »

Laertes wrote:
Heller wrote:
nemampojma0 wrote:Za ovo skidam kapu
https://tuzlanski.ba/infoteka/ramiz-sal ... nja-video/
Ovaj mrmot u Tuzli živi a podpredsjednik RS.
Da, čitam neki pišu da živi u Bratuncu. Ja koliko znam u Tuzli je. Bio je neki skandal za kćerku prošle godine i proslavu pravoslavne nove godine...
Evo me ko putokaz :lol:
Ima boravak prijavljen, al ne živi.
User avatar
nemampojma0
Posts: 1913
Joined: 27/11/2013 19:57
Location: Bosna ponosna

#38194 Re: SDA-All about

Post by nemampojma0 »

Znam da zivi i TZ i protiv sam toga.
Ali poenta je bila da je uspravio kicmu i da im je odbrusio argumentima na njihove lazi, te da samo tako s njima treba razgovarati oko ovakvih i slicnih tema, jer nema pogadjanja o cinjenicama, posebno sudski utvrdjenim cinjenicama.
channel10
Posts: 17013
Joined: 08/01/2014 12:37

#38195 Re: SDA-All about

Post by channel10 »

nemampojma0 wrote:Znam da zivi i TZ i protiv sam toga.
Ali poenta je bila da je uspravio kicmu i da im je odbrusio argumentima na njihove lazi, te da samo tako s njima treba razgovarati oko ovakvih i slicnih tema, jer nema pogadjanja o cinjenicama, posebno sudski utvrdjenim cinjenicama.
Kod ovog covjeka nikad nije bila ni povijena :thumbup:

Jedan od rijetkih koji valja u toj stranci.
User avatar
tandmand
Posts: 5655
Joined: 11/05/2014 11:43
Location: Radio "Sajgon"

#38196 Re: SDA-All about

Post by tandmand »

Kad gubiš državu a niti je državni udar, niti se puca. Šta je onda?
Poraz bošnjačke politike

HDZ apsolutno kontrolira pravosuđe, finansije i energetiku

Od 12 tužilaštava čije je sjedište u Federaciji BiH Hrvati rukovode sa njih sedam. HDZ upravlja carinom, finansijama i granicom. U saradnji sa SNSD-om, Čović upravlja FERK-om, DERK-om. NOS-om i Elektroprenosom.
channel10
Posts: 17013
Joined: 08/01/2014 12:37

#38197 Re: SDA-All about

Post by channel10 »

Samo neka podvlace i sumiraju, pa mozda i nadodju i isprave dosadasnje greske(mislim na sve stranke koje su kontra HDZ-a, SNSD-a, SDS-a..)
polacijela
Posts: 364
Joined: 24/04/2012 13:39

#38198 Re: SDA-All about

Post by polacijela »

pici wrote:
"Prišao sam mu i zamolio ga da ne lupa i ne razbija inventar, jer ja sutra sve to ponovo moram kupiti i platiti. Odgovorio mi je samo: Marš od stola..."

Abdulah Zukić, bivši ministar poljoprivrede i šumarstva u Vladi Tuzlanskog kantona, član SDA...
to su te sdO moralne vertikale i vjernici... selam :bih:
klasični pokušaj "prijateljskog" ubjeđivanja vlasnika ugostiteljskog objekta da treba angažovati zaštitarsku agenciju, koji uporno nikako da shvati da mu treba, a oni ne odustaju dok ne shvati :)
doktor78
Posts: 3944
Joined: 14/09/2006 11:02

#38199 Re: SDA-All about

Post by doktor78 »

polacijela wrote:
pici wrote:
"Prišao sam mu i zamolio ga da ne lupa i ne razbija inventar, jer ja sutra sve to ponovo moram kupiti i platiti. Odgovorio mi je samo: Marš od stola..."

Abdulah Zukić, bivši ministar poljoprivrede i šumarstva u Vladi Tuzlanskog kantona, član SDA...
to su te sdO moralne vertikale i vjernici... selam :bih:
klasični pokušaj "prijateljskog" ubjeđivanja vlasnika ugostiteljskog objekta da treba angažovati zaštitarsku agenciju, koji uporno nikako da shvati da mu treba, a oni ne odustaju dok ne shvati :)
User avatar
pici
Posts: 46384
Joined: 19/07/2007 23:17
Location: zbrinut u kupleraju...
Grijem se na: Ženske gHuzove
Vozim: Trajvan
Horoskop: Djevac

#38200 Re: SDA-All about

Post by pici »

doktor78 wrote:

klasicna mafija... sdO je ogrezo u korupciji, pljacki, reketiranju itd... kupovina i namjestanje izbora su im mala maca, zato reze u KS sto su prvi put opozicija i skinuti su sa vlasti... selam :bih:
Post Reply