SDA-All about

User avatar
JThomas
Posts: 69047
Joined: 24/05/2008 15:01
Location: Sic semper tyrannis

#38151 Re: SDA-All about

Post by JThomas »

da se jača politička zrelost i jedinstvo na obje strane.

niko suštinski vjernije ne baštini tradiciju jednopartijskog sistema nego "temeljne" "demokratske" stranke. samo je podijeljeno na troje.
User avatar
malakh
Posts: 7640
Joined: 05/02/2016 22:11
Location: šeher rajvosa - http://aqicn.org/city/bosnia-herzegovin ... s-embassy/
Grijem se na: ćumur
Vozim: opel vektru

#38152 Re: SDA-All about

Post by malakh »

i tako će odluka ustavnog suda doći tik pred izbore i onda se rahat može ući u kampanju, sa obje strane.
User avatar
Adriatic
Posts: 3422
Joined: 03/07/2008 12:32
Location: Šeher

#38153 Re: SDA-All about

Post by Adriatic »

SDA je najveći neprijatelj ove države.
User avatar
Banksy
Posts: 28557
Joined: 18/07/2008 09:33

#38154 Re: SDA-All about

Post by Banksy »

Banksy wrote:

Kako ono Bakir reče: Oni hoće da nam uzmu Sarajevo.... A ne samo da su ga uzeli nego još hoće da im pretresaju imovinu koju su teškom mukom sticali tri decenije. Zbog ovog see pokreću i ratovi, ako treba, kamoli krize....

Ovo je sad ona faza koju nam je Bake obećao: ''Ne preporučujem nikom da pravi vlast bez SDA'', i naravno ona: ''ako mislite da ćemo sjediti skrštenih ruku (dok nam uzimate vlast), varate se''. Sad je jasnije na šta je mislio kad je to izgovorio.

Jer nije samo u pitanju gubitak vlasti i skidanje s nepresušne pipe, već i realna mogućnost da ga neko, usvoje li se svi ovi najavljeni zakoni, uskoro možda i pošalje iza rešetaka. Pod takvom prijetnjom, jasno je da je spreman na sve.

Još jedna vrlo bitna stvar, ne znam je li to neko već spominjao,
mediji pod kontrolom 'druge struje' SDA (Čampare, Gačani, Zvizidići, kakogod) prenose vijesti RS medija i to vrlo selektirano gdje se težište informacije prebacuje na poentu da ova suluda inicijativa nije stav cijele stranke, i da iza nje stoji isključivo lider (Bakir Izetbegović).

Ako znamo, a vidim da je mnogima promaklo, da je redovni kongres SDA, koji je bio zakazan za maj, pomjeren za neki jesenji termin ko zna kad, onda je sasvim jasno da je stranka trenutno u velikim previranjima, da je pozicija Bakira I. vrlo uzdrmana, posebno imajući u vidu da kao relativni izborni pobjednik, nije u stanju oformiti vlast, i to tamo gdje je novčanik najdeblji. Dakle nisu samo javnost, opozicija, i svi razumni građani BiH protiv ove budalaštine, protiv su sigurno i protivnici Bakira I. u samoj SDA stranci koji ovo jasno čitaju kao koprcanje i zadnji, očajnički potez B.I. da sačuva vlast, imovinu, a možda i glavu.

Najtačnije bi bilo reći da je ova akrobacija, u stvari, zadnji trzaj Bakira Izetbegovića u paničnom pokušaju da se održi na vrhu.
Isključivši njegove najbliže suradnike, medijske i forumske plaćenike koji su preplavili sve društvenme mreže, smiješnu i po običaju neinformiranu i dezorijentiranu dijasporu, itd, vidljivo je da je u narodu akcija sasvim neuspjela. Bilo bi dobro da se Bh blok što prije ogradi i distancira, i zbog sebe i zbog svojih glasača.
I da možda uspostavi neku komunikaciju (ako već i nisu) s oporbenim blokom unutar same SDA jer ni njima samima ovakve ludosti ne idu na ruku. Vjerujem da su i sami svjesni, a mislim da smo o tome i pisali, da je bolje skinuti B.I. i propustiti jedan izborni ciklus, pa se pritajiti i reorganizirati stranku za neke buduće izbore.

edit: i naravno,
Kao da Nerko ne može slomiti vrh SDPa za koaliciju s SDA, pa je jedini izlaz blokada formiranja vlasti kroz iskonstruiranu krizu i kupovina vremena i čekanje i kreiranje nekih boljih okolnosti,
jer finalni rezultat je zaustavljanje formiranja vlasti. Možda im je ruka, zaista, ostala da visi u zraku, pa kreiranjem krize blokiraju sve.

User avatar
Banksy
Posts: 28557
Joined: 18/07/2008 09:33

#38155 Re: SDA-All about

Post by Banksy »

Banksy wrote:Dakle, ubleha.

Na pitanje zašto ovo, otkud, Bake odgovara "E, dosta je bilo" :lol:

Teška destrukcija, vrlo opasno. Jedan čovjek, u svrhu spašavanja svoje stražnjice, samoubilački zalaže cijelu zemlju i sve nas.

Nadam se da će se Bh Blok sabrati, oduprijeti očekivanim Komšićevim destrukcijama i rovarenjima u Bakirovu korist i definitivno otkačiti sve ovo.
User avatar
ultima_palabra
Posts: 59308
Joined: 15/12/2008 16:53

#38156 Re: SDA-All about

Post by ultima_palabra »

ROK OD POLA GODINE
Izetbegović: Ako SNSD promijeni ponašanje spremni smo odustati od promjene imena RS-a
Jedno do podne, drugo iza podne.
User avatar
cadburry
Posts: 1291
Joined: 27/04/2013 13:40
Location: Šeher

#38158 Re: SDA-All about

Post by cadburry »

@Banksy, svaka ti je zlatna
User avatar
Leverage
Posts: 9637
Joined: 27/05/2018 16:32

#38159 Re: SDA-All about

Post by Leverage »

Banksy wrote:
Banksy wrote:

Kako ono Bakir reče: Oni hoće da nam uzmu Sarajevo.... A ne samo da su ga uzeli nego još hoće da im pretresaju imovinu koju su teškom mukom sticali tri decenije. Zbog ovog see pokreću i ratovi, ako treba, kamoli krize....

Ovo je sad ona faza koju nam je Bake obećao: ''Ne preporučujem nikom da pravi vlast bez SDA'', i naravno ona: ''ako mislite da ćemo sjediti skrštenih ruku (dok nam uzimate vlast), varate se''. Sad je jasnije na šta je mislio kad je to izgovorio.

Jer nije samo u pitanju gubitak vlasti i skidanje s nepresušne pipe, već i realna mogućnost da ga neko, usvoje li se svi ovi najavljeni zakoni, uskoro možda i pošalje iza rešetaka. Pod takvom prijetnjom, jasno je da je spreman na sve.

Još jedna vrlo bitna stvar, ne znam je li to neko već spominjao,
mediji pod kontrolom 'druge struje' SDA (Čampare, Gačani, Zvizidići, kakogod) prenose vijesti RS medija i to vrlo selektirano gdje se težište informacije prebacuje na poentu da ova suluda inicijativa nije stav cijele stranke, i da iza nje stoji isključivo lider (Bakir Izetbegović).

Ako znamo, a vidim da je mnogima promaklo, da je redovni kongres SDA, koji je bio zakazan za maj, pomjeren za neki jesenji termin ko zna kad, onda je sasvim jasno da je stranka trenutno u velikim previranjima, da je pozicija Bakira I. vrlo uzdrmana, posebno imajući u vidu da kao relativni izborni pobjednik, nije u stanju oformiti vlast, i to tamo gdje je novčanik najdeblji. Dakle nisu samo javnost, opozicija, i svi razumni građani BiH protiv ove budalaštine, protiv su sigurno i protivnici Bakira I. u samoj SDA stranci koji ovo jasno čitaju kao koprcanje i zadnji, očajnički potez B.I. da sačuva vlast, imovinu, a možda i glavu.

Najtačnije bi bilo reći da je ova akrobacija, u stvari, zadnji trzaj Bakira Izetbegovića u paničnom pokušaju da se održi na vrhu.
Isključivši njegove najbliže suradnike, medijske i forumske plaćenike koji su preplavili sve društvenme mreže, smiješnu i po običaju neinformiranu i dezorijentiranu dijasporu, itd, vidljivo je da je u narodu akcija sasvim neuspjela. Bilo bi dobro da se Bh blok što prije ogradi i distancira, i zbog sebe i zbog svojih glasača.
I da možda uspostavi neku komunikaciju (ako već i nisu) s oporbenim blokom unutar same SDA jer ni njima samima ovakve ludosti ne idu na ruku. Vjerujem da su i sami svjesni, a mislim da smo o tome i pisali, da je bolje skinuti B.I. i propustiti jedan izborni ciklus, pa se pritajiti i reorganizirati stranku za neke buduće izbore.

edit: i naravno,
Kao da Nerko ne može slomiti vrh SDPa za koaliciju s SDA, pa je jedini izlaz blokada formiranja vlasti kroz iskonstruiranu krizu i kupovina vremena i čekanje i kreiranje nekih boljih okolnosti,
jer finalni rezultat je zaustavljanje formiranja vlasti. Možda im je ruka, zaista, ostala da visi u zraku, pa kreiranjem krize blokiraju sve.

To je to :thumbup:
User avatar
MarshalDodik
Posts: 1602
Joined: 20/11/2018 16:45

#38160 Re: SDA-All about

Post by MarshalDodik »

SSemir wrote:
MarshalDodik wrote:Image

U fazonu daj da rastalimo sto se rastaliti da :bih:
I staxsu dogovorili?
-dogovorili su da sda pokrene pitanje ustavnost naziva RS a da onda dodik poziva sve stranke u rs na sastanak radi novonastale situacije kako bi i ono malo opozicije sebi pripojio.
Bosnjacke ovce nasjeli kako ce bakir da zajebe rs ovaj put, drpske ovce nasjele kako su ugrozeni i dodik je prvi pokazao volju za jedinstvom ovaj put.

I niko ovo da skonta.
Nikome nije cudno da je sda ovo uradila odmah poslije sastanka sa snsda
:thumbup:
JThomas wrote:da se jača politička zrelost i jedinstvo na obje strane.

niko suštinski vjernije ne baštini tradiciju jednopartijskog sistema nego "temeljne" "demokratske" stranke. samo je podijeljeno na troje.
:thumbup:

Jedan od zakljucaka nakon te sjednice glasio je bukvalno ovako:
Postoji spremnost da se spusti lopta
:lol: :lol: :lol:
Nero Histrion
Posts: 1898
Joined: 09/03/2013 13:26
Location: Negdje

#38161 Re: SDA-All about

Post by Nero Histrion »

:lol: :lol: :lol: sta ces, to ti je ono: more bit bidne, more bit ne bidne, a more i ovo: iza sabaha mislim jedno, po aksamu drugo, a ti se Muzafere ( citaj "narode") kupaj.
User avatar
JThomas
Posts: 69047
Joined: 24/05/2008 15:01
Location: Sic semper tyrannis

#38162 Re: SDA-All about

Post by JThomas »

pa ljudi sjedili dan prije, ali bukvalno. dogovorili se, pili kafu, zajebavali se na račun naivnosti svijeta.
User avatar
Impressum
Posts: 1256
Joined: 30/08/2018 13:01
Location: njih je zivot razocarao dok skakucu jer ne mrze Bosnu koja je sampion oooo oooo oooo

#38163 Re: SDA-All about

Post by Impressum »

ja bi kenelu angazovao da ukida rs
kiligonzales
Posts: 5809
Joined: 01/12/2016 10:32
Contact:

#38164 Re: SDA-All about

Post by kiligonzales »

MarshalDodik wrote:
pici wrote:
SDA pokreće proceduru, želi promjenu imena entiteta Republika Srpska

evo ih krenuli su... :izet:

tako je i hare pa osta dodik evo kolko godina na tom fazonu a rezoluciju o srebrenici, el bake to zaboravio pod tepih... de malo da se zabavljamo... selam :bih:
Realan domet ove apelacije :lol:
User avatar
ultima_palabra
Posts: 59308
Joined: 15/12/2008 16:53

#38165 Re: SDA-All about

Post by ultima_palabra »

Image
User avatar
drug_profi
Posts: 65420
Joined: 16/07/2012 16:00

#38166 Re: SDA-All about

Post by drug_profi »

Ovo je ocigledno bilo dogovoreno.
A sad mozemo nagadjati radi cega najvise. Da li zbog tuziteljice, dal zbog BH bloka, dal zbog neceg treceg....
User avatar
kmirsad
Posts: 16992
Joined: 16/03/2008 14:10

#38167 Re: SDA-All about

Post by kmirsad »

Image
DonieBrasco
Posts: 20092
Joined: 31/08/2016 16:09

#38168 Re: SDA-All about

Post by DonieBrasco »

Za par dana ce zajedno da formiraju vlast, rasporde ministarska mjesta, i ono najvaznije zajedno postave svoje ljude na kljucne pozcije. Zajedno ce da blokiraju EU i NATO put, a da ne pricamo o pravnoj drzavi i zakonma unutar BiH. !

Eto upamtite da pored ovakve SDA, ne trebaju SNSD i HDZ da blokiraju EU i NATO put.
User avatar
kmirsad
Posts: 16992
Joined: 16/03/2008 14:10

#38169 Re: SDA-All about

Post by kmirsad »

DonieBrasco wrote:Za par dana ce zajedno da formiraju vlast, rasporde ministarska mjesta, i ono najvaznije zajedno postave svoje ljude na kljucne pozcije. Zajedno ce da blokiraju EU i NATO put, a da ne pricamo o pravnoj drzavi i zakonma unutar BiH. !

Eto upamtite da pored ovakve SDA, ne trebaju SNSD i HDZ da blokiraju EU i NATO put.
Trebaju...
Ne mogu sve sami... :D
User avatar
tandmand
Posts: 5655
Joined: 11/05/2014 11:43
Location: Radio "Sajgon"

#38170 Re: SDA-All about

Post by tandmand »

Adriatic wrote:SDA je najveći neprijatelj ove države.
Da,
ako pretpostavimo da su SNSD i HDZ prirodne nepogode.
User avatar
Adriatic
Posts: 3422
Joined: 03/07/2008 12:32
Location: Šeher

#38171 Re: SDA-All about

Post by Adriatic »

tandmand wrote:
Adriatic wrote:SDA je najveći neprijatelj ove države.
Da,
ako pretpostavimo da su SNSD i HDZ prirodne nepogode.
Oni bar ne glume da su za državu, a rade sve protiv nje i žele podjelu, kao ovi iz SDA.
User avatar
Leverage
Posts: 9637
Joined: 27/05/2018 16:32

#38172 Re: SDA-All about

Post by Leverage »

putokaz1
Posts: 12974
Joined: 31/05/2014 23:56

#38173 Re: SDA-All about

Post by putokaz1 »

Jedini koji su rekli da neće s SDA su
PDA
SBB
NBL
NS
SDS
PDP
HDZ90
i nema više
criticos
Posts: 646
Joined: 15/01/2018 16:00

#38174 Re: SDA-All about

Post by criticos »

Kaže, već pet dana rade i da stvarno nema smisla, jer se ne sjeća da je u povijesti Kantona ovako bilo. :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

https://www.facebook.com/civilnodrustvo ... 309101047/
User avatar
Plaut
Posts: 250
Joined: 21/01/2019 02:37

#38175 Re: SDA-All about

Post by Plaut »

Niko me nije u životu omalovažio kao ova stranka. Od rahmetli Alije, koji je imao neku viziju, do ovih gradskih uhljupa koji ne znaju kravu voditi kroz selo, na što je spao SDA, dno dna.

Dino mi je antipatičan do bola, ali čovjek ih izdominirao samo tako.
Post Reply