Gledali ste film, preporuĆite ga drugima

Najbolji i najgori filmovi, serije, sve o sedmoj umjetnosti...

Moderator: _BataZiv_0809

User avatar
JoseMujica
Posts: 32831
Joined: 11/01/2011 14:33
Location: u zagrljaju Vojina Mijatovića
Grijem se na: malograDŽane
Vozim: Tuarega
Horoskop: Poskok

#38076 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima

Post by JoseMujica »


kopija :roll:

sjajnog meksičkog filma

Instructions Not Included (2013)
No se aceptan devoluciones (original title)
PG-13 | 2h 2min | Comedy, Drama | 6 September 2013 (USA)
http://www.imdb.com/title/tt2378281/

Image
User avatar
JoseMujica
Posts: 32831
Joined: 11/01/2011 14:33
Location: u zagrljaju Vojina Mijatovića
Grijem se na: malograDŽane
Vozim: Tuarega
Horoskop: Poskok

#38077 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima

Post by JoseMujica »

Nairobi Half Life (2012)
1h 36min | Drama | 8 December 2012 (USA)

http://www.imdb.com/title/tt2234428/

Image
zajebat afrikanac...surovi realizam:thumbup:
User avatar
listopad
Posts: 800
Joined: 18/10/2016 19:14

#38078 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima

Post by listopad »

Satantango (1994)

Image

Remek djelo madjarskog rezisera Bele Tarra koji je jedno vrijeme predavao ili jos predaje u Sarajevu. Film traje preko sedam sati, ali se isplati svaki minut. Gledao sam ga davno, ali tu sam da doprinesem temi za razliku od nekih koji su se posvetili provokacijama i licnom prozivanju.
User avatar
O'zone
Globalni moderator
Posts: 22352
Joined: 17/02/2008 20:29
Location: Usa
Contact:

#38079 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima

Post by O'zone »

sizifinho wrote:imal listopada da doprinese temi il je tu bio samo da istrola narod svojom kvaziekspertivnoscu? rekao bih da je ipak ovo drugo.


eno bogomi vidim da sad istu politiku antiamerikanizma prosipa na temi "omiljene porno glumice".
sta ti je rec kad padnes s konja na magarca
il jos bolje sta ti je rec odanost svojim bijasima
Tema nije @listopad.
omar little
Posts: 17377
Joined: 14/03/2008 21:14

#38080 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima

Post by omar little »

jeste njegovo pisanje.
User avatar
triconja
Posts: 16211
Joined: 29/04/2012 07:04

#38081 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima

Post by triconja »

omar little wrote:trumana slobodno makni s liste i skini si nesto drugo. :D
Jedan od jacih filmova da covjek spozna sebe, dozivi neko unutrasnje budjenje. Nije za one koji vole plitke filmove :roll: :lol:
omar little
Posts: 17377
Joined: 14/03/2008 21:14

#38082 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima

Post by omar little »

triconja wrote:
omar little wrote:trumana slobodno makni s liste i skini si nesto drugo. :D
Jedan od jacih filmova da covjek spozna sebe, dozivi neko unutrasnje budjenje. Nije za one koji vole plitke filmove :roll: :lol:
User avatar
triconja
Posts: 16211
Joined: 29/04/2012 07:04

#38083 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima

Post by triconja »

omar little wrote:
triconja wrote:
omar little wrote:trumana slobodno makni s liste i skini si nesto drugo. :D
Jedan od jacih filmova da covjek spozna sebe, dozivi neko unutrasnje budjenje. Nije za one koji vole plitke filmove :roll: :lol:
sizifinho
Posts: 3464
Joined: 31/05/2014 13:14

#38084 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima

Post by sizifinho »

O'zone wrote:
sizifinho wrote:imal listopada da doprinese temi il je tu bio samo da istrola narod svojom kvaziekspertivnoscu? rekao bih da je ipak ovo drugo.


eno bogomi vidim da sad istu politiku antiamerikanizma prosipa na temi "omiljene porno glumice".
sta ti je rec kad padnes s konja na magarca
il jos bolje sta ti je rec odanost svojim bijasima
Tema nije @listopad.
ma vala trebalo bi biti
dosao je tu, napisao par nadmenih komentara, generalizirajuci americku kulturu i one koji mogu uzivati u holivudskim filmovima. Nakon njegovih postova covjek koji je gledao, bubam, The Prestige ili Alien ili Dumb and Dumber i svidjeli su mu se ti filmovi - nakon listopadovog upada se osjecao kao neko nize vrijednosti, neko kome je mozak ispran pr kampanjama, a sve to dok on uziva u jedinoj pravoj umjetnosti, crno bijelik filmovima ceske produkcije iz 1919.

Hajd da je on ostao na temi, pa da doprinese svojim antiamerikanizmom, to bi bilo ok.

Ali cim je jonny banovan, lik je nestao sa teme a vidi se da pise na drugima, iste stvari.

Ako ovo nije trol, ja nezz sta je.
Tema nijr listopad ali mozda bi trolanje po forumu gdje ljudi raspravljaju trebalo biti?

Ne samo na ovoj temi. Na skoro svakoj ima trolova, ofirnih trolova koji tako provociraju bockaju i slicno i prodju nesmeteno.
User avatar
O'zone
Globalni moderator
Posts: 22352
Joined: 17/02/2008 20:29
Location: Usa
Contact:

#38085 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima

Post by O'zone »

sizifinho wrote:
O'zone wrote:
sizifinho wrote:imal listopada da doprinese temi il je tu bio samo da istrola narod svojom kvaziekspertivnoscu? rekao bih da je ipak ovo drugo.


eno bogomi vidim da sad istu politiku antiamerikanizma prosipa na temi "omiljene porno glumice".
sta ti je rec kad padnes s konja na magarca
il jos bolje sta ti je rec odanost svojim bijasima
Tema nije @listopad.
ma vala trebalo bi biti
dosao je tu, napisao par nadmenih komentara, generalizirajuci americku kulturu i one koji mogu uzivati u holivudskim filmovima. Nakon njegovih postova covjek koji je gledao, bubam, The Prestige ili Alien ili Dumb and Dumber i svidjeli su mu se ti filmovi - nakon listopadovog upada se osjecao kao neko nize vrijednosti, neko kome je mozak ispran pr kampanjama, a sve to dok on uziva u jedinoj pravoj umjetnosti, crno bijelik filmovima ceske produkcije iz 1919.

Hajd da je on ostao na temi, pa da doprinese svojim antiamerikanizmom, to bi bilo ok.

Ali cim je jonny banovan, lik je nestao sa teme a vidi se da pise na drugima, iste stvari.

Ako ovo nije trol, ja nezz sta je.
Tema nijr listopad ali mozda bi trolanje po forumu gdje ljudi raspravljaju trebalo biti?

Ne samo na ovoj temi. Na skoro svakoj ima trolova, ofirnih trolova koji tako provociraju bockaju i slicno i prodju nesmeteno.
Forum je skup jedinki koje imaju svoje mišljenje o svemu i svačemu i ako Vas iz takta može izbaciti neko koga uopšte ne znate ili Vam ostavlja utisak da ste osoba niže vrijednosti nakon par komentara onda vjerujte da imate ozbiljan problem sa samopouzdanjem.

S druge strane svako vrijeđanje sugovornika bez obzira kakvo mu "mišljenje" bilo će biti sankcionisano kako je već definisano pravilima foruma. Ukoliko smatrate da je neko od forumaša prekršio pravila imate opciju prijavi post i to je najbolja stvar koju možete uraditi.

Hvala lijepo.
User avatar
I am Happy
Posts: 10216
Joined: 25/04/2011 14:19
Location: Profil/Postavke. Vracam avatar koji mi klix redovno izbrise

#38086 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima

Post by I am Happy »

SmokingMan wrote:
I am Happy wrote:Your Name. (2016) za ljubitelje japanske animacije, ako takvih ima ovdje :D

http://www.imdb.com/title/tt5311514/?ref_=nv_sr_1

Image
Drugarica mi je nedavno preporučila ovaj,a ja ga još nisam pogledao.

Preporučujem ti obavezno japanski animirani film Gardens of words (Kotonoha no Niwa). :thumbup:
Pregledaj, neces se pokajati :) Kud ces vise kada je prvi na https://myanimelist.net/topanime.php
Nisam taj gledao, stavio sam na watchlist pa kada dodje na red :)

Hvala.
User avatar
SmokingMan
Posts: 22522
Joined: 08/07/2012 18:11
Location: α / β Geminorum

#38087 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima

Post by SmokingMan »

I am Happy wrote:
Pregledaj, neces se pokajati :) Kud ces vise kada je prvi na https://myanimelist.net/topanime.php
Nisam taj gledao, stavio sam na watchlist pa kada dodje na red :)

Hvala.
Vjeorvano večeras,prvo da pogledam posljdnju epizodu nove sezone Attack on titan.
User avatar
I am Happy
Posts: 10216
Joined: 25/04/2011 14:19
Location: Profil/Postavke. Vracam avatar koji mi klix redovno izbrise

#38088 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima

Post by I am Happy »

SmokingMan wrote:Vjeorvano večeras,prvo da pogledam posljdnju epizodu nove sezone Attack on titan.
To se ne smije propustiti :-D Svega mi, jedino to jedva cekam da izadje i odma gledam. Ostalo moze i sacekati koji dan.
Gledas li My Hero Academia, u isto vrijeme je pocela druga sezona kao i AoT tako da su sada na epizodama 7.
User avatar
SmokingMan
Posts: 22522
Joined: 08/07/2012 18:11
Location: α / β Geminorum

#38089 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima

Post by SmokingMan »

I am Happy wrote:
SmokingMan wrote:Vjeorvano večeras,prvo da pogledam posljdnju epizodu nove sezone Attack on titan.
To se ne smije propustiti :-D Svega mi, jedino to jedva cekam da izadje i odma gledam. Ostalo moze i sacekati koji dan.
Gledas li My Hero Academia, u isto vrijeme je pocela druga sezona kao i AoT tako da su sada na epizodama 7.
Imaš na kiss anime ovu epizodu. :bih:

Mislim da mi ovaj anime koji si mi preporučio ne bi legao.Ipak o ukusima se ne raspravlja. :thumbup:

Moram nastaviti onaj Experiments Lain,volim ove malo depresivnije. :D

Jedva čekam ovaj novi Evangelion movie.Ipak su mi onih 26 epizoda daleko bolje legle od ona tri remastered filma.
User avatar
triconja
Posts: 16211
Joined: 29/04/2012 07:04

#38090 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima

Post by triconja »

SmokingMan wrote:
I am Happy wrote:
SmokingMan wrote:Vjeorvano večeras,prvo da pogledam posljdnju epizodu nove sezone Attack on titan.
To se ne smije propustiti :-D Svega mi, jedino to jedva cekam da izadje i odma gledam. Ostalo moze i sacekati koji dan.
Gledas li My Hero Academia, u isto vrijeme je pocela druga sezona kao i AoT tako da su sada na epizodama 7.
Imaš na kiss anime ovu epizodu. :bih:

Mislim da mi ovaj anime koji si mi preporučio ne bi legao.Ipak o ukusima se ne raspravlja. :thumbup:

Moram nastaviti onaj Experiments Lain,volim ove malo depresivnije. :D

Jedva čekam ovaj novi Evangelion movie.Ipak su mi onih 26 epizoda daleko bolje legle od ona tri remastered filma.
Kako onako glupo uradise kraj epizode na aot, sad treba cekat 6 dana da vidimo sta je bilo. :roll:
User avatar
O'zone
Globalni moderator
Posts: 22352
Joined: 17/02/2008 20:29
Location: Usa
Contact:

#38091 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima

Post by O'zone »

Off počišćen tema se vraća izvornoj namjeni "Gledaliste film, preporuĆite ga drugima"

Hvala lijepo :-D
User avatar
I am Happy
Posts: 10216
Joined: 25/04/2011 14:19
Location: Profil/Postavke. Vracam avatar koji mi klix redovno izbrise

#38092 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima

Post by I am Happy »

triconja wrote:Kako onako glupo uradise kraj epizode na aot, sad treba cekat 6 dana da vidimo sta je bilo. :roll:
Jasta... nema nista gore od cliffhangera.
A steta, epizoda je bila odlicna kao i citava sezona.
SmokingMan wrote:Imaš na kiss anime ovu epizodu. :bih:
Zahvaljujem za stranicu :-D nisam znao da su tako brzi, i to jos 1080p :thumbup: :thumbup:
User avatar
O'zone
Globalni moderator
Posts: 22352
Joined: 17/02/2008 20:29
Location: Usa
Contact:

#38093 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima

Post by O'zone »

Banned user for reason “Komentarisanje rada moderacije”
» almir_tz

Mjesec
User avatar
SmokingMan
Posts: 22522
Joined: 08/07/2012 18:11
Location: α / β Geminorum

#38094 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima

Post by SmokingMan »

I am Happy wrote:
triconja wrote:Kako onako glupo uradise kraj epizode na aot, sad treba cekat 6 dana da vidimo sta je bilo. :roll:
Jasta... nema nista gore od cliffhangera.
A steta, epizoda je bila odlicna kao i citava sezona.
SmokingMan wrote:Imaš na kiss anime ovu epizodu. :bih:
Zahvaljujem za stranicu :-D nisam znao da su tako brzi, i to jos 1080p :thumbup: :thumbup:
Moramo biti dobri jedni prema drugima.Odlična stranica,koju mi je nekadašnji prijatelj preporučio. :thumbup:

Meni je dobo legla ova zadnja epizoda Aot,samo bi volio da je valo više "gore". :bih:
User avatar
triconja
Posts: 16211
Joined: 29/04/2012 07:04

#38095 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima

Post by triconja »

SmokingMan wrote:
I am Happy wrote:
triconja wrote:Kako onako glupo uradise kraj epizode na aot, sad treba cekat 6 dana da vidimo sta je bilo. :roll:
Jasta... nema nista gore od cliffhangera.
A steta, epizoda je bila odlicna kao i citava sezona.
SmokingMan wrote:Imaš na kiss anime ovu epizodu. :bih:
Zahvaljujem za stranicu :-D nisam znao da su tako brzi, i to jos 1080p :thumbup: :thumbup:
Moramo biti dobri jedni prema drugima.Odlična stranica,koju mi je nekadašnji prijatelj preporučio. :thumbup:

Meni je dobo legla ova zadnja epizoda Aot,samo bi volio da je valo više "gore". :bih:
Kad malo bolje skontam 20 minuta proslo na jedan dogadjaj i kad je vrhunac trebao biti mrka kapa :lol:
User avatar
SmokingMan
Posts: 22522
Joined: 08/07/2012 18:11
Location: α / β Geminorum

#38096 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima

Post by SmokingMan »

Moraš pratit dramu prika. :bih:
User avatar
Partijaner
Posts: 15365
Joined: 17/10/2010 13:56
Location: Südkurve München

#38098 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima

Post by Partijaner »

User avatar
hadzinicasa
Posts: 13620
Joined: 08/11/2005 16:08
Location: u tranziciji

#38099 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima

Post by hadzinicasa »

Colossal

dakle pisem ovdje jer ne vidjeh, a mozda i ima, neka tema na kojoj bi se raspravljalo o filmovima....
odgledala sam ovaj prije nekoliko dana i jos uvijek razmisljam o njemu, stoga odluka da ga stavim na (ne)preporuku - sama cinjenica da razmisljam o filmu je Argument - za mene koja kad se o filmovima radi Imam pamcenje zlatne ribice (obrnem jedan Krug i sve mi novo)....

elem, nisam sigurna svidja li mi se film ili ne. cudan je. morbidno nespojiv - od glavne glumice do same Price, neocekivan.... taman se naviknes na jednu ideju, ono te bubne nesto sasvim deseto - klise vracanja u rodni gradic nakon neuspjeha ostvarenja americkog sna, susret sa skolskim drugom, koji ponudi pomoc, bla bla.... i onda --- zviz! dakle ne mogu cak ni da definisem osjecaj - tacno bi se covjek smijao, a nije komedija, majke mi ozbiljan je film.... pa onda upratim paralele Koje te brutalno samaraju, od plasticnosti stvarne ljudske prirode do svjetskog poretka....

a onda kontam do mene je pa odem procitati kritike.... (jer prvo gledam film pa onda citam kritike) pa: neki ga hvale, neki kazu e moj brale taj je bio kvaran kao supalj zub...

uglavnom, ja sam pod, da 'prostite, wtf!? efektom vec nekoliko dana. dakle, uredno bih se slozila s nekim ko kaze da je film shit kao i sa onim ko kaze da je film osvjezavajuce genijalan u spojoj apsurdnosti.
pa da podijelim...
User avatar
Sanchez22
Posts: 1254
Joined: 23/08/2012 16:02

#38100 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima

Post by Sanchez22 »

Partijaner wrote:The Blind Side (2009)


Image
http://www.imdb.com/title/tt0878804/?ref_=wl_li_tt
Vise puta ga pokusavao gledati,svaki put neki drugi film dodje na red :thumbup: :thumbup:
Post Reply