Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)

Sve o kulinarstvu, o uređenju stana, o modi...

Moderator: anex

User avatar
Bloo
Globalna šefica
Posts: 50580
Joined: 16/01/2008 23:03
Location: Korriban

#38051 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by Bloo »

zlo zlo wrote: 05/02/2020 16:19 meni muž kad krenem o bureku sa sirom..počinje spominjat štrukle sa mesom :lol: :twisted: :lol:
Pa vise si ti u pravu nego on. :mrgreen:
Burek je.pita in general.


A on ...hereza...!
User avatar
exliberal-ex
Posts: 7707
Joined: 11/04/2013 00:01

#38052 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by exliberal-ex »

jedno pitanje....koliko vam je statican jelovnik.
mislim fino je skontat nesto fino ali nemozes imat ideje svaki dan za kuhanje ili eksperimentisanje....ni vremena , ni raspolozenja....
User avatar
vjesticanametli
Posts: 15704
Joined: 15/02/2008 09:31
Location: Sarajevo X

#38053 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by vjesticanametli »

Uh muka mi je vise od sta cu kuhat :lol: kako kad....nekad vikendom pripremim kojesta u frizider i zamrzivac, izmisljam svasta, guglam i pitam strance sta kuhaju pa ucim i od njih ..... vremena radnim danom nemam bas pa nekad jedemo vani, a subotom uvijek vani......kombinujem i udrobim svega :-)
User avatar
cendlerbing
Posts: 15622
Joined: 17/08/2017 03:43

#38054 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by cendlerbing »

Ma kakvi statičan, počela sam i kalju od kupusa praviti nedavno, a nisam je prije mogla smisliti. :lol:
Uvijek volim isprobati novo, nezahtjevno jelo. :eh:
User avatar
Ramzess Veliki
Posts: 18286
Joined: 11/02/2013 11:32

#38055 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by Ramzess Veliki »

exliberal-ex wrote: 06/02/2020 04:32 jedno pitanje....koliko vam je statican jelovnik.
mislim fino je skontat nesto fino ali nemozes imat ideje svaki dan za kuhanje ili eksperimentisanje....ni vremena , ni raspolozenja....
Pa bas i nije statican, dok skuham ovaj njihov grah pogledam seriju, odradim trening, pospremim po kuci i nakon cetiri sata kuhanja grah je k'o dusa mekan. :D
User avatar
Tomahawk11
Globalni moderator
Posts: 109749
Joined: 14/08/2009 14:51

#38056 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by Tomahawk11 »

vjesticanametli wrote: 05/02/2020 20:16

tomo chopaj :-D ovo je po receptu kolegice neki turski burek....sve zovu burek....tijesto i jufka i oklagija je radila .....elem meni je ovo strudla sa sirom :lol:

Image
Podsjeća na one buhtle sa sirom :-D

Al ćopam....Hamo ćopa :D
User avatar
mO k3
Posts: 34082
Joined: 23/09/2009 14:16
Location: https://youtu.be/xk7QKTXQGbg

#38057 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by mO k3 »

exliberal-ex wrote: 06/02/2020 04:32 jedno pitanje....koliko vam je statican jelovnik.
mislim fino je skontat nesto fino ali nemozes imat ideje svaki dan za kuhanje ili eksperimentisanje....ni vremena , ni raspolozenja....
Posto radim i "home office" imam vise vremena nego moja bolja polovica automatski i vise kuham n uglavnom rotiram svake sedmice imaju makaroni sa nekom drugom sose , riza dva puta sedmicno jednom jasmin riza, drugi putkao risoto gdje opet variram sa skampama , bundeva itd
Supe rado jedemo od gustih sa do azijatskih i sve sam spremam :)
Sada sam se naveo da pecem hljeb ....

3 puta u sedmici jedemo meso ostalo bez mesa cisto sa povrcem ili sa ribom ...
Ah da prekuce sam praviio fritatat :)
User avatar
vjesticanametli
Posts: 15704
Joined: 15/02/2008 09:31
Location: Sarajevo X

#38059 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by vjesticanametli »

:shock: wow moke sunce ti :-) daj recepAt i sve mi kazi kako i sta ide :-D :mrgreen: :thumbup: predobroooo
Ponjava iz ikea :lol: :mrgreen:
User avatar
mO k3
Posts: 34082
Joined: 23/09/2009 14:16
Location: https://youtu.be/xk7QKTXQGbg

#38060 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by mO k3 »

vjesticanametli wrote: 06/02/2020 08:48 :shock: wow moke sunce ti :-) daj recepAt i sve mi kazi kako i sta ide :-D :mrgreen: :thumbup: predobroooo
Ponjava iz ikea :lol: :mrgreen:
:lol: :thumbup:

jednostavan je ... treba ti brasno 550 , kiselo tijesto i ruchmehl , ako nemas ruchmehl onda nema sanse da ti ovako ispadne ...

ako imas ove sastojke dadnem ti rado i objasnim ti tehniku kako i sta uglavnom se radi sve na strech and fold

ah da ispekao sam dva hljeba drugi je ispod njega u rerni :) pa cu da podijelim komsijama
User avatar
vjesticanametli
Posts: 15704
Joined: 15/02/2008 09:31
Location: Sarajevo X

#38061 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by vjesticanametli »

Kupicu mehl daj upute da mjesim za vikend :lol: fakat je :thumbup:
User avatar
mO k3
Posts: 34082
Joined: 23/09/2009 14:16
Location: https://youtu.be/xk7QKTXQGbg

#38062 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by mO k3 »

vjesticanametli wrote: 06/02/2020 08:52 Kupicu mehl daj upute da mjesim za vikend :lol: fakat je :thumbup:
imas li kiselo tijesto??


evo recept sastojci
prvo zamjesis
825 g 550 brasna
425 g Ruchmehl 1600
750 ml Tople vode
150 ml kiselog tijesta

stavis u jednu zdjelu i pokrijes
pustis jedan sata da ide i potom dodas 30 g soli i pustis dalje 1 sat da ide ...
nemoj puno gnjeciti nego mjesaj i koristi strech and fold tehniku google strech and fold
strech and fold svaki 1 sat 4-5 puta
nakon toga stavis ga u korpu ovu , pokrijes i pustis preko noci da sazrije sljedeci dan peces
15 minuta na 250 C pa spustis na 220C 30 minuta

Image


Ako imas pitanja pitaj
User avatar
vjesticanametli
Posts: 15704
Joined: 15/02/2008 09:31
Location: Sarajevo X

#38063 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by vjesticanametli »

O boze :lol: haj motacu :thumbup: nemam kiselo t. Jesi ti u de....gdje da kupim :-D
User avatar
mO k3
Posts: 34082
Joined: 23/09/2009 14:16
Location: https://youtu.be/xk7QKTXQGbg

#38064 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by mO k3 »

vjesticanametli wrote: 06/02/2020 09:10 O boze :lol: haj motacu :thumbup: nemam kiselo t. Jesi ti u de....gdje da kupim :-D
gdje si u de??
User avatar
vjesticanametli
Posts: 15704
Joined: 15/02/2008 09:31
Location: Sarajevo X

#38065 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by vjesticanametli »

mO k3 wrote: 06/02/2020 09:16
vjesticanametli wrote: 06/02/2020 09:10 O boze :lol: haj motacu :thumbup: nemam kiselo t. Jesi ti u de....gdje da kupim :-D
gdje si u de??
Hamburg......al hljeb je mrak
User avatar
mO k3
Posts: 34082
Joined: 23/09/2009 14:16
Location: https://youtu.be/xk7QKTXQGbg

#38066 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by mO k3 »

vjesticanametli wrote: 06/02/2020 09:18
mO k3 wrote: 06/02/2020 09:16
vjesticanametli wrote: 06/02/2020 09:10 O boze :lol: haj motacu :thumbup: nemam kiselo t. Jesi ti u de....gdje da kupim :-D
gdje si u de??
Hamburg......al hljeb je mrak



uvijek ispecem vecu kolicinu i podijelim komsijama i radnim kolegama svako dobije po komad ... juce mi jedan nudio da mi plati a da mu ispecem :)
kiselo tijesto moras da napravis sama google jednostavno je , jednom ga napravis i zauvijek ga imas , ako ga hranis i njeggujes
User avatar
Sarah24
Posts: 10149
Joined: 08/06/2010 11:12
Location: Somewhere over the rainbow

#38067 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by Sarah24 »

Sefika udrob’la :mrgreen:


Image



Sefika opuh’la :mrgreen:

Image


8-)
User avatar
cendlerbing
Posts: 15622
Joined: 17/08/2017 03:43

#38068 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by cendlerbing »

Saro odakle tebi Aleksina salveta tj zumbina košulja?
User avatar
Sarah24
Posts: 10149
Joined: 08/06/2010 11:12
Location: Somewhere over the rainbow

#38069 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by Sarah24 »

Image

:mrgreen: :run:
User avatar
vjesticanametli
Posts: 15704
Joined: 15/02/2008 09:31
Location: Sarajevo X

#38070 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by vjesticanametli »

Brao sefka :oops: :thumbup:
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#38072 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by moonca »

exliberal-ex wrote: 06/02/2020 04:32 jedno pitanje....koliko vam je statican jelovnik.
mislim fino je skontat nesto fino ali nemozes imat ideje svaki dan za kuhanje ili eksperimentisanje....ni vremena , ni raspolozenja....
..prilicno.. .... :) staticne namirnice, staticna jela, staticni dani.....
User avatar
exliberal-ex
Posts: 7707
Joined: 11/04/2013 00:01

#38073 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by exliberal-ex »

Sarah24 wrote: 06/02/2020 12:10 Sefika udrob’la :mrgreen:


Image



Sefika opuh’la :mrgreen:

Image


8-)
Buckuris :D ....nego osta ti pola hljeba...kako to?...meni uvijek zafali :D
User avatar
Sarah24
Posts: 10149
Joined: 08/06/2010 11:12
Location: Somewhere over the rainbow

#38074 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by Sarah24 »

Veliki hljeb :mrgreen:
Post Reply