Zeničani
Moderators: _BataZiv_0809, anex
-
Eborg
- Posts: 10629
- Joined: 20/09/2006 20:58
- Location: Tamo gdje je Sunce,tamo gdje su zvijezde...
#3801 Re: Zeničani
Pa ako cemo po definiciji - da se manje od 50% stanovnistva bavi poljoprivredom. Ako cemo po sadrzajima - sve sto ukljucuje tercijarne potrebe stanovnista poput kulture, obrazovanja i rekreacije.
Ali sve je relativno. Pa do prije 40-tak godina zadnjih par tramvajskih stanica prema Ilidzi je bilo okruzeno kukuruzistima pa se opet brojalo kao Sarajevo.
Ali sve je relativno. Pa do prije 40-tak godina zadnjih par tramvajskih stanica prema Ilidzi je bilo okruzeno kukuruzistima pa se opet brojalo kao Sarajevo.
- _BataZiv_0809
- Nindža revizor
- Posts: 83440
- Joined: 09/05/2013 13:56
- Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
- Vozim: Lancia na servisu
#3802 Re: Zeničani
Ok Ferida nas je obojicu dobro naucila Geografiji
Takvih primjera ima koliko hoces, a sustina price je da je malo gradova u svom nastajanju bilo zamisljeno kao velegrad (kao npr. Brazilija). Kao sto vec rekoh-drago mi je da volimo svoj grad i da mu zelimo sve najbolje. Sanjam dan kad ce mu najveci problem biti forumska prepucavanja 
-
doff
- Posts: 2583
- Joined: 02/10/2011 17:43
- Location: ZenicaCity
#3803 Re: Zeničani
Meni je logično da se rođendan slavi na dan kad je prvi put spomenuta. Sve ostalo su bila faze promjena i adaptacija. Naravno i 12.april ima svoje mjesto.
Ista stvar je i za 25.novembar i 1.mart...
Ista stvar je i za 25.novembar i 1.mart...
-
dert
- Posts: 6569
- Joined: 28/09/2011 07:35
- Location: dert
#3804 Re: Zeničani
ma pametno mojedoff wrote:Meni je logično da se rođendan slavi na dan kad je prvi put spomenuta. Sve ostalo su bila faze promjena i adaptacija. Naravno i 12.april ima svoje mjesto.
Ista stvar je i za 25.novembar i 1.mart...
-
kakavdanakneiskustvu
- Posts: 65989
- Joined: 03/08/2010 19:04
-
kakavdanakneiskustvu
- Posts: 65989
- Joined: 03/08/2010 19:04
#3806 Re: Zeničani
sa fb stranice plenuma građana ze-do kantona
NAŠ BENJAMIN KOJI UČESTVUJE U PROTESTIMA SVAKODNEVNO DANAS JE OKO 17:30 ISPRED RK BOSANKE NAPADNUT I PRETUČEN OD STRANE SINA HUSEINA SMAJLOVICA I JOŠ DVOJICE ZA SADA NEPOZNATIH OSOBA,BENJAMIN SE TRENUTNO NALAZI U BOLNICI CRKVICE I O NJEGOVOM STANJU CE SE VIŠE ZNATI NEŠTO KASNIJE DOK DOBIJEMO POTVRĐENE INFORMACIJE,JOŠ JEDAN DOKAZ DA FAMILIJA SMAJLOVIĆ SEBE SMATRA IZNAD ZAKONA I NADAM SE DA GRAĐANI ZENICE NEĆE OSTATI NIJEMI I SLIJEPI NA SVE ŠTO SE DEŠAVA DEMONSTRANTIMA NAŠEM GRADU,BICETE OBAVIJEŠTENI O DETALJIMA NEŠTO KASNIJE.
PLENUM ZE-DO KANTONA
NAŠ BENJAMIN KOJI UČESTVUJE U PROTESTIMA SVAKODNEVNO DANAS JE OKO 17:30 ISPRED RK BOSANKE NAPADNUT I PRETUČEN OD STRANE SINA HUSEINA SMAJLOVICA I JOŠ DVOJICE ZA SADA NEPOZNATIH OSOBA,BENJAMIN SE TRENUTNO NALAZI U BOLNICI CRKVICE I O NJEGOVOM STANJU CE SE VIŠE ZNATI NEŠTO KASNIJE DOK DOBIJEMO POTVRĐENE INFORMACIJE,JOŠ JEDAN DOKAZ DA FAMILIJA SMAJLOVIĆ SEBE SMATRA IZNAD ZAKONA I NADAM SE DA GRAĐANI ZENICE NEĆE OSTATI NIJEMI I SLIJEPI NA SVE ŠTO SE DEŠAVA DEMONSTRANTIMA NAŠEM GRADU,BICETE OBAVIJEŠTENI O DETALJIMA NEŠTO KASNIJE.
PLENUM ZE-DO KANTONA
-
belfy
- Posts: 9827
- Joined: 06/08/2007 09:00
#3807 Re: Zeničani
naravno da je rodjendan prvi. mozes slaviti svoju prvu medalju, ili dan kada si postao milioner... ali ce, ipak, uvijek biti ispred rodjendan._BataZiv_0809 wrote:Bez namjere da potpaljujem raspravu nalik onoj koju smo imali prije nekih 40 stranica teme, samo bih iznio argument u prilog slavljenja dana oslobodjenja od fasizma kao dana Zenice: na sta je Zenica licila prije oslobodjenja? Je li bila grad? Pocetak izgradnje svega urbanog na krilima pobjede nad najvecim zlom u istoriji covjecanstva je za mene itekako najvazniji datum za nas grad i dok sam ziv i pri zdravoj pameti slavit cu 12.april. Salih Jalimam je mogao izvuci iz naftalina jos 4-5 srodnih dogadjaja i to nije sporno. Namjera i pobude koje su dovele do toga su itekako sporne i tu se slazem sa drugom Eborgom.
P.S. Ne sjecam se da je ikad bila ulica Svetog Save, Ilije Garasanina i ostalih pobrojanih u Zenici. Kao dokaz imam sluzbene novine Opcine Zenica u kojoj su promjena imena ulica. Ako je potrebno dat cu link.
to, naravno, nije razlog da se ne slavi ostalo, ali je proiritete lako poslagati. da nisi rodjen ostalo ne bi bapravio. jel da?
- Jimmy McNulty
- Čiča Gliša
- Posts: 6520
- Joined: 11/04/2012 11:32
#3808 Re: Zeničani
Taj mali Husin je milion puta upao u probleme pa je znao zvat neke lokalne kabadahije da mu priteknu u pomoć, nevjerovatno koliko nafurano dijete sjeme im se zatrlo.
- kamen spoticanja
- Posts: 13126
- Joined: 08/11/2009 15:29
- Location: na tragu za Istinom
#3809 Re: Zeničani
Koji sin?Jimmy McNulty wrote:Taj mali Husin je milion puta upao u probleme pa je znao zvat neke lokalne kabadahije da mu priteknu u pomoć, nevjerovatno koliko nafurano dijete sjeme im se zatrlo.
- snaga_znanja
- Posts: 3385
- Joined: 05/10/2009 22:03
#3810 Re: Zeničani
kamen spoticanja wrote:Koji sin?Jimmy McNulty wrote:Taj mali Husin je milion puta upao u probleme pa je znao zvat neke lokalne kabadahije da mu priteknu u pomoć, nevjerovatno koliko nafurano dijete sjeme im se zatrlo.
http://www.zenicablog.com/zenica/crna-h ... aknjo.htmlPrema informacijama koje su objavili članovi Plenuma ZDK na svojoj facebook stranici, njihovog člana Benjamina Kaknju su napali i pretukli sin načelnika Zenice Afan i još dvojica nepoznatih muškaraca.
U MUP-u ZDK večeras je bilo nemoguće potvrditi ove navode, a po tvrdnjama iz Plenuma, Benjamin je zadržan u bolnici.
- kamen spoticanja
- Posts: 13126
- Joined: 08/11/2009 15:29
- Location: na tragu za Istinom
#3811 Re: Zeničani
Afan huligan
De ba
De ba
-
Eborg
- Posts: 10629
- Joined: 20/09/2006 20:58
- Location: Tamo gdje je Sunce,tamo gdje su zvijezde...
#3812 Re: Zeničani
Koliko god ja smatrao da je Huso fula ovog grada i njegovo zlo toliko s druge strane ne mogu bas njegovom mladjem sinu dati epitet huligana, decko je OK. Ne kazem da mozda nije doslo do neke rasprave ali koga moze pretuci osoba od cca. 55 kg onda on definitivno ima problem. 
-
enkoo83
- Posts: 233
- Joined: 20/12/2013 16:31
#3813 Re: Zeničani
Jesu li oni plenum gradjana ili plenum za smjenu huse.Neznam samo ko moze povjerovati da Afan moze nekoga prebiti
Sent from my ST21i using Tapatalk
Sent from my ST21i using Tapatalk
- snaga_znanja
- Posts: 3385
- Joined: 05/10/2009 22:03
#3814 Re: Zeničani
Koliko vidim po slikama i onaj drugi je sa "naocalama".Eborg wrote:Koliko god ja smatrao da je Huso fula ovog grada i njegovo zlo toliko s druge strane ne mogu bas njegovom mladjem sinu dati epitet huligana, decko je OK. Ne kazem da mozda nije doslo do neke rasprave ali koga moze pretuci osoba od cca. 55 kg onda on definitivno ima problem.
Kako god streberska tuca...
- Casual's
- Posts: 6723
- Joined: 19/01/2012 00:08
- Location: 44°12′N 17°56′E / 44.2°N 17.933°
#3815 Re: Zeničani
Afan extra momak,pustite se ovog Krehica i Pivica,Fahrinih i Zlajinih supkolizaca...a i ovaj plenum treba rastjerati,a i sto se tice protestanata,sve stari clanovi udruzenja Dosta (sdp op op)...Mogu pljuvat po Husi,al samo oni koji nisu iz Ze znaju koliko je on uradio za grad 
Sent from my Nexus S using Tapatalk 2
Sent from my Nexus S using Tapatalk 2
- snaga_znanja
- Posts: 3385
- Joined: 05/10/2009 22:03
#3816 Re: Zeničani
Sutra u 13 sati ispred Bosanke i rastjeruj. Mani se ovdje supljiranja...Casual's wrote:Afan extra momak,pustite se ovog Krehica i Pivica,Fahrinih i Zlajinih supkolizaca...a i ovaj plenum treba rastjerati,a i sto se tice protestanata,sve stari clanovi udruzenja Dosta (sdp op op)...Mogu pljuvat po Husi,al samo oni koji nisu iz Ze znaju koliko je on uradio za grad
Sent from my Nexus S using Tapatalk 2
- kamen spoticanja
- Posts: 13126
- Joined: 08/11/2009 15:29
- Location: na tragu za Istinom
#3817 Re: Zeničani
Nema rastjerivanja...sve dok se postuje zakon, neka svako izrazava svoje nezadovoljstvo sve dok želisnaga_znanja wrote:Sutra u 13 sati ispred Bosanke i rastjeruj. Mani se ovdje supljiranja...Casual's wrote:Afan extra momak,pustite se ovog Krehica i Pivica,Fahrinih i Zlajinih supkolizaca...a i ovaj plenum treba rastjerati,a i sto se tice protestanata,sve stari clanovi udruzenja Dosta (sdp op op)...Mogu pljuvat po Husi,al samo oni koji nisu iz Ze znaju koliko je on uradio za grad
Sent from my Nexus S using Tapatalk 2
Mada ce ovakve fahraovske vijesti i podmetanja na kraju dovesti do belaja...sto fahri i jeste konacni cilj
- Casual's
- Posts: 6723
- Joined: 19/01/2012 00:08
- Location: 44°12′N 17°56′E / 44.2°N 17.933°
#3818 Re: Zeničani
Na tim protestima ni nema ovih 'plenumasa'...Sve same ublehe,stari stranacki aktivni drpci kojima nije uspjelo u tim strankama
Sent from my Nexus S using Tapatalk 2
Sent from my Nexus S using Tapatalk 2
- kamen spoticanja
- Posts: 13126
- Joined: 08/11/2009 15:29
- Location: na tragu za Istinom
#3819 Re: Zeničani
Nije vazno...i njihovo pravo je da uzivaju cari demokratijeCasual's wrote:Na tim protestima ni nema ovih 'plenumasa'...Sve same ublehe,stari stranacki aktivni drpci kojima nije uspjelo u tim strankama
Sent from my Nexus S using Tapatalk 2
No na koncu vazni ce biti jedino rezultati prve nedelje u oktobru
- snaga_znanja
- Posts: 3385
- Joined: 05/10/2009 22:03
#3820 Re: Zeničani
kamen spoticanja wrote:Nije vazno...i njihovo pravo je da uzivaju cari demokratijeCasual's wrote:Na tim protestima ni nema ovih 'plenumasa'...Sve same ublehe,stari stranacki aktivni drpci kojima nije uspjelo u tim strankama
Sent from my Nexus S using Tapatalk 2
No na koncu vazni ce biti jedino rezultati prve nedelje u oktobru

- Casual's
- Posts: 6723
- Joined: 19/01/2012 00:08
- Location: 44°12′N 17°56′E / 44.2°N 17.933°
#3821 Re: Zeničani
Ma naravno,al kakve su demokrate ovi ex.Dostasi kada su ganjali covjeka sa natpisom 'Huso,hvala ti'..Mene takodjer zanima ko postavi onog dizelasa na celo protestanata (predstavnika gradjana kako ih naziva avaz i ze blog,sbb op op) ? Vazni su rezultati i od prije 2 god. gdje je 30 000 glasalo za Husu,a njih 100 pokusava ga srusit nek glupostima (npr.Krehicev potpis na podraku,asvalt zacarina,neobiljezeni pjesacki u Travnickoj haha),al eto,njihovo je 'Seljaci glasali za njeg',dok nakon protesta njih 70 posto ide na glavnukamen spoticanja wrote:Nije vazno...i njihovo pravo je da uzivaju cari demokratijeCasual's wrote:Na tim protestima ni nema ovih 'plenumasa'...Sve same ublehe,stari stranacki aktivni drpci kojima nije uspjelo u tim strankama
Sent from my Nexus S using Tapatalk 2
No na koncu vazni ce biti jedino rezultati prve nedelje u oktobru
Sent from my Nexus S using Tapatalk 2
- kamen spoticanja
- Posts: 13126
- Joined: 08/11/2009 15:29
- Location: na tragu za Istinom
#3822 Re: Zeničani
Ma sve jasno ali to je legitimno. ..mada ne vidim da iko ozbiljno rusi zenickog nacelnika...
Doduse probalo se anarhijom i paljevinom no nije proslo...i to nije bilo legitimno, zato imamo 74 krivicna predmeta...i tako funkcionisu drzave...a fahro nije na to racunao. ..
Doduse probalo se anarhijom i paljevinom no nije proslo...i to nije bilo legitimno, zato imamo 74 krivicna predmeta...i tako funkcionisu drzave...a fahro nije na to racunao. ..
-
Mustang1
- Posts: 29919
- Joined: 29/12/2010 17:31
#3823 Re: Zeničani
E da nisam vidio svojim ocima ne bih vjerovao .. Afan huligan 
Sve kontam da nema Huso nekog skrivenog sina pa ga angazovo da udara
Sve kontam da nema Huso nekog skrivenog sina pa ga angazovo da udara
-
kakavdanakneiskustvu
- Posts: 65989
- Joined: 03/08/2010 19:04
-
emmir1
- Posts: 4939
- Joined: 07/06/2013 15:28
#3825 Re: Zeničani
Upoznao sam u Sarajevu sina od načelnika Zenice.
ikbal
Ako mu je ovaj buraz pola na njega onda je momak za deset
ikbal
Ako mu je ovaj buraz pola na njega onda je momak za deset
