Zeničani

Kulturno-politička scena, dešavanja u centralnim gradovima BiH: Zenici, Travniku, Visokom, Jajcu, Bugojnu, Tešnju, Doboju...

Moderators: _BataZiv_0809, anex

Post Reply
Eborg
Posts: 10629
Joined: 20/09/2006 20:58
Location: Tamo gdje je Sunce,tamo gdje su zvijezde...

#3801 Re: Zeničani

Post by Eborg »

Pa ako cemo po definiciji - da se manje od 50% stanovnistva bavi poljoprivredom. Ako cemo po sadrzajima - sve sto ukljucuje tercijarne potrebe stanovnista poput kulture, obrazovanja i rekreacije.

Ali sve je relativno. Pa do prije 40-tak godina zadnjih par tramvajskih stanica prema Ilidzi je bilo okruzeno kukuruzistima pa se opet brojalo kao Sarajevo.
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 83440
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#3802 Re: Zeničani

Post by _BataZiv_0809 »

Ok Ferida nas je obojicu dobro naucila Geografiji :D Takvih primjera ima koliko hoces, a sustina price je da je malo gradova u svom nastajanju bilo zamisljeno kao velegrad (kao npr. Brazilija). Kao sto vec rekoh-drago mi je da volimo svoj grad i da mu zelimo sve najbolje. Sanjam dan kad ce mu najveci problem biti forumska prepucavanja :thumbup:
doff
Posts: 2583
Joined: 02/10/2011 17:43
Location: ZenicaCity

#3803 Re: Zeničani

Post by doff »

Meni je logično da se rođendan slavi na dan kad je prvi put spomenuta. Sve ostalo su bila faze promjena i adaptacija. Naravno i 12.april ima svoje mjesto.

Ista stvar je i za 25.novembar i 1.mart...
dert
Posts: 6569
Joined: 28/09/2011 07:35
Location: dert

#3804 Re: Zeničani

Post by dert »

doff wrote:Meni je logično da se rođendan slavi na dan kad je prvi put spomenuta. Sve ostalo su bila faze promjena i adaptacija. Naravno i 12.april ima svoje mjesto.

Ista stvar je i za 25.novembar i 1.mart...
ma pametno moje :thumbup: :kiss:
kakavdanakneiskustvu
Posts: 65989
Joined: 03/08/2010 19:04

#3806 Re: Zeničani

Post by kakavdanakneiskustvu »

sa fb stranice plenuma građana ze-do kantona

NAŠ BENJAMIN KOJI UČESTVUJE U PROTESTIMA SVAKODNEVNO DANAS JE OKO 17:30 ISPRED RK BOSANKE NAPADNUT I PRETUČEN OD STRANE SINA HUSEINA SMAJLOVICA I JOŠ DVOJICE ZA SADA NEPOZNATIH OSOBA,BENJAMIN SE TRENUTNO NALAZI U BOLNICI CRKVICE I O NJEGOVOM STANJU CE SE VIŠE ZNATI NEŠTO KASNIJE DOK DOBIJEMO POTVRĐENE INFORMACIJE,JOŠ JEDAN DOKAZ DA FAMILIJA SMAJLOVIĆ SEBE SMATRA IZNAD ZAKONA I NADAM SE DA GRAĐANI ZENICE NEĆE OSTATI NIJEMI I SLIJEPI NA SVE ŠTO SE DEŠAVA DEMONSTRANTIMA NAŠEM GRADU,BICETE OBAVIJEŠTENI O DETALJIMA NEŠTO KASNIJE.

PLENUM ZE-DO KANTONA
belfy
Posts: 9827
Joined: 06/08/2007 09:00

#3807 Re: Zeničani

Post by belfy »

_BataZiv_0809 wrote:Bez namjere da potpaljujem raspravu nalik onoj koju smo imali prije nekih 40 stranica teme, samo bih iznio argument u prilog slavljenja dana oslobodjenja od fasizma kao dana Zenice: na sta je Zenica licila prije oslobodjenja? Je li bila grad? Pocetak izgradnje svega urbanog na krilima pobjede nad najvecim zlom u istoriji covjecanstva je za mene itekako najvazniji datum za nas grad i dok sam ziv i pri zdravoj pameti slavit cu 12.april. Salih Jalimam je mogao izvuci iz naftalina jos 4-5 srodnih dogadjaja i to nije sporno. Namjera i pobude koje su dovele do toga su itekako sporne i tu se slazem sa drugom Eborgom.

P.S. Ne sjecam se da je ikad bila ulica Svetog Save, Ilije Garasanina i ostalih pobrojanih u Zenici. Kao dokaz imam sluzbene novine Opcine Zenica u kojoj su promjena imena ulica. Ako je potrebno dat cu link.
naravno da je rodjendan prvi. mozes slaviti svoju prvu medalju, ili dan kada si postao milioner... ali ce, ipak, uvijek biti ispred rodjendan.

to, naravno, nije razlog da se ne slavi ostalo, ali je proiritete lako poslagati. da nisi rodjen ostalo ne bi bapravio. jel da?
User avatar
Jimmy McNulty
Čiča Gliša
Posts: 6520
Joined: 11/04/2012 11:32

#3808 Re: Zeničani

Post by Jimmy McNulty »

Taj mali Husin je milion puta upao u probleme pa je znao zvat neke lokalne kabadahije da mu priteknu u pomoć, nevjerovatno koliko nafurano dijete sjeme im se zatrlo.
User avatar
kamen spoticanja
Posts: 13126
Joined: 08/11/2009 15:29
Location: na tragu za Istinom

#3809 Re: Zeničani

Post by kamen spoticanja »

Jimmy McNulty wrote:Taj mali Husin je milion puta upao u probleme pa je znao zvat neke lokalne kabadahije da mu priteknu u pomoć, nevjerovatno koliko nafurano dijete sjeme im se zatrlo.
Koji sin?
User avatar
snaga_znanja
Posts: 3385
Joined: 05/10/2009 22:03

#3810 Re: Zeničani

Post by snaga_znanja »

kamen spoticanja wrote:
Jimmy McNulty wrote:Taj mali Husin je milion puta upao u probleme pa je znao zvat neke lokalne kabadahije da mu priteknu u pomoć, nevjerovatno koliko nafurano dijete sjeme im se zatrlo.
Koji sin?
Prema informacijama koje su objavili članovi Plenuma ZDK na svojoj facebook stranici, njihovog člana Benjamina Kaknju su napali i pretukli sin načelnika Zenice Afan i još dvojica nepoznatih muškaraca.

U MUP-u ZDK večeras je bilo nemoguće potvrditi ove navode, a po tvrdnjama iz Plenuma, Benjamin je zadržan u bolnici.
http://www.zenicablog.com/zenica/crna-h ... aknjo.html
User avatar
kamen spoticanja
Posts: 13126
Joined: 08/11/2009 15:29
Location: na tragu za Istinom

#3811 Re: Zeničani

Post by kamen spoticanja »

Afan huligan :shock: :lol:
De ba
Eborg
Posts: 10629
Joined: 20/09/2006 20:58
Location: Tamo gdje je Sunce,tamo gdje su zvijezde...

#3812 Re: Zeničani

Post by Eborg »

Koliko god ja smatrao da je Huso fula ovog grada i njegovo zlo toliko s druge strane ne mogu bas njegovom mladjem sinu dati epitet huligana, decko je OK. Ne kazem da mozda nije doslo do neke rasprave ali koga moze pretuci osoba od cca. 55 kg onda on definitivno ima problem. :D
enkoo83
Posts: 233
Joined: 20/12/2013 16:31

#3813 Re: Zeničani

Post by enkoo83 »

Jesu li oni plenum gradjana ili plenum za smjenu huse.Neznam samo ko moze povjerovati da Afan moze nekoga prebiti

Sent from my ST21i using Tapatalk
User avatar
snaga_znanja
Posts: 3385
Joined: 05/10/2009 22:03

#3814 Re: Zeničani

Post by snaga_znanja »

Eborg wrote:Koliko god ja smatrao da je Huso fula ovog grada i njegovo zlo toliko s druge strane ne mogu bas njegovom mladjem sinu dati epitet huligana, decko je OK. Ne kazem da mozda nije doslo do neke rasprave ali koga moze pretuci osoba od cca. 55 kg onda on definitivno ima problem. :D
Koliko vidim po slikama i onaj drugi je sa "naocalama". :D S tim da pise da je uz Afana valjda jos dvojica pajtosa bilo. Dakle 3:1...

Kako god streberska tuca... :lol:
User avatar
Casual's
Posts: 6723
Joined: 19/01/2012 00:08
Location: 44°12′N 17°56′E / 44.2°N 17.933°

#3815 Re: Zeničani

Post by Casual's »

Afan extra momak,pustite se ovog Krehica i Pivica,Fahrinih i Zlajinih supkolizaca...a i ovaj plenum treba rastjerati,a i sto se tice protestanata,sve stari clanovi udruzenja Dosta (sdp op op)...Mogu pljuvat po Husi,al samo oni koji nisu iz Ze znaju koliko je on uradio za grad :)

Sent from my Nexus S using Tapatalk 2
User avatar
snaga_znanja
Posts: 3385
Joined: 05/10/2009 22:03

#3816 Re: Zeničani

Post by snaga_znanja »

Casual's wrote:Afan extra momak,pustite se ovog Krehica i Pivica,Fahrinih i Zlajinih supkolizaca...a i ovaj plenum treba rastjerati,a i sto se tice protestanata,sve stari clanovi udruzenja Dosta (sdp op op)...Mogu pljuvat po Husi,al samo oni koji nisu iz Ze znaju koliko je on uradio za grad :)

Sent from my Nexus S using Tapatalk 2
Sutra u 13 sati ispred Bosanke i rastjeruj. Mani se ovdje supljiranja... :lol:
User avatar
kamen spoticanja
Posts: 13126
Joined: 08/11/2009 15:29
Location: na tragu za Istinom

#3817 Re: Zeničani

Post by kamen spoticanja »

snaga_znanja wrote:
Casual's wrote:Afan extra momak,pustite se ovog Krehica i Pivica,Fahrinih i Zlajinih supkolizaca...a i ovaj plenum treba rastjerati,a i sto se tice protestanata,sve stari clanovi udruzenja Dosta (sdp op op)...Mogu pljuvat po Husi,al samo oni koji nisu iz Ze znaju koliko je on uradio za grad :)

Sent from my Nexus S using Tapatalk 2
Sutra u 13 sati ispred Bosanke i rastjeruj. Mani se ovdje supljiranja... :lol:
Nema rastjerivanja...sve dok se postuje zakon, neka svako izrazava svoje nezadovoljstvo sve dok želi
Mada ce ovakve fahraovske vijesti i podmetanja na kraju dovesti do belaja...sto fahri i jeste konacni cilj
User avatar
Casual's
Posts: 6723
Joined: 19/01/2012 00:08
Location: 44°12′N 17°56′E / 44.2°N 17.933°

#3818 Re: Zeničani

Post by Casual's »

Na tim protestima ni nema ovih 'plenumasa'...Sve same ublehe,stari stranacki aktivni drpci kojima nije uspjelo u tim strankama

Sent from my Nexus S using Tapatalk 2
User avatar
kamen spoticanja
Posts: 13126
Joined: 08/11/2009 15:29
Location: na tragu za Istinom

#3819 Re: Zeničani

Post by kamen spoticanja »

Casual's wrote:Na tim protestima ni nema ovih 'plenumasa'...Sve same ublehe,stari stranacki aktivni drpci kojima nije uspjelo u tim strankama

Sent from my Nexus S using Tapatalk 2
Nije vazno...i njihovo pravo je da uzivaju cari demokratije
No na koncu vazni ce biti jedino rezultati prve nedelje u oktobru
User avatar
snaga_znanja
Posts: 3385
Joined: 05/10/2009 22:03

#3820 Re: Zeničani

Post by snaga_znanja »

kamen spoticanja wrote:
Casual's wrote:Na tim protestima ni nema ovih 'plenumasa'...Sve same ublehe,stari stranacki aktivni drpci kojima nije uspjelo u tim strankama

Sent from my Nexus S using Tapatalk 2
Nije vazno...i njihovo pravo je da uzivaju cari demokratije
No na koncu vazni ce biti jedino rezultati prve nedelje u oktobru
Image
User avatar
Casual's
Posts: 6723
Joined: 19/01/2012 00:08
Location: 44°12′N 17°56′E / 44.2°N 17.933°

#3821 Re: Zeničani

Post by Casual's »

kamen spoticanja wrote:
Casual's wrote:Na tim protestima ni nema ovih 'plenumasa'...Sve same ublehe,stari stranacki aktivni drpci kojima nije uspjelo u tim strankama

Sent from my Nexus S using Tapatalk 2
Nije vazno...i njihovo pravo je da uzivaju cari demokratije
No na koncu vazni ce biti jedino rezultati prve nedelje u oktobru
Ma naravno,al kakve su demokrate ovi ex.Dostasi kada su ganjali covjeka sa natpisom 'Huso,hvala ti'..Mene takodjer zanima ko postavi onog dizelasa na celo protestanata (predstavnika gradjana kako ih naziva avaz i ze blog,sbb op op) ? Vazni su rezultati i od prije 2 god. gdje je 30 000 glasalo za Husu,a njih 100 pokusava ga srusit nek glupostima (npr.Krehicev potpis na podraku,asvalt zacarina,neobiljezeni pjesacki u Travnickoj haha),al eto,njihovo je 'Seljaci glasali za njeg',dok nakon protesta njih 70 posto ide na glavnu :D:D

Sent from my Nexus S using Tapatalk 2
User avatar
kamen spoticanja
Posts: 13126
Joined: 08/11/2009 15:29
Location: na tragu za Istinom

#3822 Re: Zeničani

Post by kamen spoticanja »

Ma sve jasno ali to je legitimno. ..mada ne vidim da iko ozbiljno rusi zenickog nacelnika...
Doduse probalo se anarhijom i paljevinom no nije proslo...i to nije bilo legitimno, zato imamo 74 krivicna predmeta...i tako funkcionisu drzave...a fahro nije na to racunao. ..
Mustang1
Posts: 29919
Joined: 29/12/2010 17:31

#3823 Re: Zeničani

Post by Mustang1 »

E da nisam vidio svojim ocima ne bih vjerovao .. Afan huligan :shock:
Sve kontam da nema Huso nekog skrivenog sina pa ga angazovo da udara :D
emmir1
Posts: 4939
Joined: 07/06/2013 15:28

#3825 Re: Zeničani

Post by emmir1 »

Upoznao sam u Sarajevu sina od načelnika Zenice.

ikbal

Ako mu je ovaj buraz pola na njega onda je momak za deset
Post Reply